Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
51596. aee18d61c7 (válaszként erre: 51590. - Niki1)
2023. aug. 11. 12:26
Szia. Nincs olyan hogy általában milyen, egyénileg nagyon eltérőek a tapasztalatok. Nekem májusban volt nagyműtétem magánellátás keretében, a reggeli műtétet követően már este kivették a katétert és 48 órán belül hazaengedtek. Szinte semmi fájdalmam nem volt, néhány napig szedtem fájdalomcsillapítót, de már másnaptól aktívan sétálgattam nem csak a lakásban, hanem a környéken is. Kb 2 hétig visszafogottan dolgoztam csak itthonról, nem igazán bírtam az ülést, de jönni-menni és könnyű házimunkákat csinálni simán tudtam, nagyon keveset feküdtem mert az nem volt jó érzés. Június elején részt vettem egy konferencián, és 5 hetesen már az orvos engedélyével utaztunk egy nagyon aktív nyaralásra. Nem tudom, mitől függ, talán szerencsés is vagyok, a doki szerint fejben dől el, én nagyon túl akartam lenni rajta, megváltásként éltem meg. Korábban én itt olvastam olyan hozzászólást, akinek hasonló tapasztalatai voltak, és nekem nagyon sok erőt adott, hogy nem feltétlenül lesz 6 hét szívás azért. Bízom benne, hogy Neked is jó tapasztalataid lesznek, minden jót!
51595. Yvonne Duron (válaszként erre: 51594. - Niki1)
2023. aug. 11. 06:35

Szia, én laparoszkópos műtét után 3 hetet voltam itthon. Egy ismerősöm hüvelyi műtét után 2 hétig volt otthon.

Hasi műtétrs ismerősöm 6 hetet volt otthon, a nagy vágással lassabban gyógyukt, tovább voltak fájdalmai.

Sikeres műtétet, mielőbbi gyógyulást kívánok.

51594. Niki1 (válaszként erre: 51593. - Melly2)
2023. aug. 10. 20:24
Jobbulást neked. Nekem hüvelyi úton lesz a műtét. Remélem nem kell 6 hetet itthon töltenem.
51593. Melly2 (válaszként erre: 51590. - Niki1)
2023. aug. 9. 17:21
Szia! Mindenkép olvasd vissza a hozzászolásokat.Tegnap volt 6 hete a műtétem ,hasi. Első 2 hét nagyon rossz volt,azt sem tudtam milyen nap van,hány óra.De ekkor is voltak jobb napok😀 De tul estem a holtponton s naprol-napra jobb lett. Fájdalmas volt? Császárnál sokkal jobb volt,valoszinűleg azért mert epit is kaptam ,s elég erős fájdalomcsillapitokat.(London) Amit itt leirtak nagyon sokszor: türelem,türelem,pihenés.Jelez a szervezet ha elég .6 hetet vagyok itthon,pénteken már dolgozom,meglátjuk.Mentálisan is készültem az operáciora.3.nap itthon voltam.Amikor lehetett sétáltam lakásban elöször,majd Park, soha nem mentem egyedül lassan az én ütenemben.Emelni nem lehet 6 hétig szex ülőfürdő szintén.5 hetesen voltam Magyarországon UH-gon,doki azt mondta minden gyogyult már ülōfürdő is lehet,zöld utat kaptam.Vágásom szép lassan szivodott fel a varrat.
51592. Anemone9 (válaszként erre: 51590. - Niki1)
2023. aug. 9. 12:38
Olvass vissza, több évre elegendő tapasztalat van megosztva már, nagyon hasznosak.
51591. Anemone9 (válaszként erre: 51589. - Yvonne Duron)
2023. aug. 9. 12:36

Hát sajnos halasztva lett, mert be van gyulladva a torkom... :( és bármennyire is szerettem volna ezt elkerülni, nem sikerült.

Szeptember 1. az új időpont.

Mérges vagyok nagyon, de nincs mit tenni az elfogadáson kívül.

Köszönöm mindenkinek, a jókívánságokat tartogatom még 3 hétig :)

51590. Niki1
2023. aug. 9. 10:19
Sziasztok! Szeptemberbe lesz hüvelyi méheltávolításom, méhelőreesés, sülyedés miatt. Írnátok taoasztalatokat? Annyit tudok, hogy a műtét után 2 nap katéter kötelező és ha minden rendben akkor a 4. nap hazaengednek. Mennyi ideig kell otthon maradni, fájdalmas a gyógyulás?
51589. Yvonne Duron (válaszként erre: 51585. - Anemone9)
2023. aug. 8. 19:04
Szia, a legjobbakat holnapra, es mielőbbi gyógyulást kívánok!
51588. Kajszi72 (válaszként erre: 51585. - Anemone9)
2023. aug. 6. 21:11

Nekem fogszabályzóm volt, meg ideiglenes koronám a frontvonalban, plusz állkapocs izületi probléma, de nem lett semmi bibi, mindenki maradt a helyén.

Fáslit vigyél magaddal, kevés helyen adnak. Takaríts, az jó pszichés előkészítés. Ha van kedvenc kajád, ami fagyasztható, rakj el pár adagot, akár levest is, jól jöhet az elején, amikor még lekvár az emberlánya.

Mackónaci, mamabugyi, laza zokni. Kalap kakit🌻

51587. Melly2 (válaszként erre: 51585. - Anemone9)
2023. aug. 6. 16:56
Szia! Minden Jo lesz. Èn pénteken vissatérek a munka vilâgába,2 hét kaki volt 😀 majd egyre jobb,könnyebb. Kitartást
51586. Borsi64 (válaszként erre: 51584. - Era1974)
2023. aug. 5. 19:40
Én is a háziorvosnál kezdtem, de nem adott igazolást mondván hogy félreértem a rendeletet. Csak akkor adhat, ha egy szakorvos ad igazolást hogy az állapotom végleges. Mivel a betegségem BNO kódja Cvel kezdődik menjek onkológushoz. Csak itt nálunk időközben megszünt az onkológia előbb ki kellett derítenem hova tartozunk és időpontot kérni egyébként is esedékes lenne hogy valaki megnézze az MR vizsgálat eredményét. 2019-ben műtöttek.
51585. Anemone9
2023. aug. 4. 22:17

Sziasztok Lányok!

Szerdán műtenek, jelenleg itt ülök a kupiban, mert kéne egy nagyobb takarítást itthon, de mostanra kipukkadtam pszichésen, illetve elfáradtam, várom is már a 6 hét pihenőt.

Fel vagyok készülve, amennyire lehet, rengeteg hasznos tanácsot olvastam itt, amit nagyon köszönök mindenkinek!

Természetesen most kezdek izgulni, főképp hogy ma volt az aneszteziológussal a konzultáció, és elkezdtem hülyeségeken parázni, mint pl mozog egy fogam, ki kellett volna húzatni, remélem ha véletlen kiverik, nem fogom lenyelni... (az anesztes is reméli, ezt mondta :D)

A lábaimban az állandó visszérgyulladás sem segíti a helyzetet, a kompressziós harisnyát kb 20 percig tudom hordani, remélem kapok fáslit.

A vitaminjaimat, kollagént, stb egy orvos ajánlotta, azokat szedem, bevásároltam itthonra több hétre élelmiszert, hétfőn még mosok, takarítok, és bízom benne, hogy egy hét múlva már készülök hazajönni a kórházból.

Fiatal orvosaim vannak, ami lehet előny és hátrány is, de azt hiszem, ilyenkor nincs más opció, mint bizalommal lenni feléjük, és rábízni magunkat a sors akaratára.

Sok időm volt felkészülni (8 hónap), ennek is volt sok hátránya, és előnye is persze. A magas ROMA index miatt alaposabban vizsgáltak ki, mint ismerőseimet ugyanilyen műtét előtt, emiatt pipa voltam egy darabig, hiszen idegörlő a bizonytalanság. Azonban mostanra már megnyugtató, reményeim szerint a következő 40 évre le van tudva az egészségügyi para :D

Próbálom úgy felfogni a helyzetet, mint egy új kezdet, egy új életszakasz eleje, ami gondtalan, és csupa jót hoz majd. Negyedszerre fogom újrakezdeni szinte a nulláról, talán most sikerül.

Ha van köztetek, akit a Jahn Ferencben műtenek jövő héten, írjon :)

Gyógyulást mindenkinek!

51584. era1974 (válaszként erre: 51583. - Borsi64)
2023. aug. 2. 22:06
Szia,köszi!Háziorvosnál voltam,mert azt irták hogy az is adhat papirt,de az asszisztens,nem nagyon akarta,igy azt mondták hogy menjek a nögyógyászatra érte.Ha megkeresem magán rendelésen az orvost aki műtött,az is kiadhatja ?Onkológus amúgy.Jó lenne sikerülne.Teged mikor műtöttek?
51583. Borsi64 (válaszként erre: 51577. - Era1974)
2023. júl. 28. 12:04

Szia! onkológustól kell igazolást kérni. [link]

itt a formanyomtatvány linkje. Itt mindent leírnak. Én is most kezdtem el intézni.

51582. Melly2 (válaszként erre: 51581. - Kajszi72)
2023. júl. 27. 21:22

Oh,😃hogy erre igy nem gondoltam 😁🤣

Azt gondoltam én szőke van valami specko torna. Na de igy minden világos 😀

51581. Kajszi72 (válaszként erre: 51580. - Melly2)
2023. júl. 27. 12:42
Maszturbáció. Kézzel, vibrivel, akármivel, a lényeg, hogy a hüvelyizomzat legyen átmozgatva rendszeresen. Így nem sorvadozik, megőrzi a rugalmasságát, az orgazmus meg erőt és magabiztosságot ad. 😁
51580. Melly2 (válaszként erre: 51576. - Kajszi72)
2023. júl. 27. 09:54
Hogy tartjátok edzèsbe? Most lehet hülyének néztek de...
51579. Tim70 (válaszként erre: 51575. - 64a01621db)
2023. júl. 27. 06:13

Szia!

Először is ne félj, mert akkor csak stresszeled magad és képtelen leszel bele lazulni az együttlétbe. Hosszú előjáték, sikosító, és irányítsd Te a behatolás, lehet meg kell majd állnod néhány másodpercre, de nem lesz gond el fog múlni a fájdalom. Idővel, ahogy előttem már 💓Kajszi72💓 leírta nem lesz fájdalom, de használni kell a hüvelyt.

Üdv: 💖Timi

51578. Melly2
2023. júl. 25. 13:24
Sziasztok! Ma 4 hete ,hogy volt a műtétem. Vágásom azt hiszem szép,szèpen gyogyul ,de a végén van egy darab damil amivel vartak,felszivodo varratom van. Normális,hogy még van varrat ? Jol érzel magam,de néha nem tudom megmagyarázni,leirni milyen érzés van a hasamban. Csiklandos,feszítös.Ez a gyogyulás jele?
51577. era1974
2023. júl. 23. 16:10

Sziasztok!Elég rég jártam erre,egy kérdésem lenne ,hatha tud rá calaki választ adni

.2014 novemberében volt teljes nagyműtétem méhtestrák miatt.Az este olvastam hogy ezt a betegséget is betették az adókedvezmények közé.Volt már valaki aki igényelt ilyet és megkapta?Evente kell kontrollra járnom.Üdv Era

51576. Kajszi72 (válaszként erre: 51575. - 64a01621db)
2023. júl. 23. 15:34

Szia. Edzésben kell tartani a hüvelyt, akkor is ha nincs hapsi.

Edzés nélkül elveszíti a rugalmasságát és a nyákréteg is sérülékenyebb marad.

Ez nem azt jelenti, hogy valami velociraptor vibrire van szükségünk, inkább a rendszerességen van a hangsúly.

Dokik mondták, hogy akkor is kell edzeni, ha rohadtúl nem kívánjuk az egészet. 😁

51575. 64a01621db
2023. júl. 22. 09:28
Sziasztok! Nekem 8 évvel ezelőtt volt a méheltávolításom, és úgy hozta az élet, hogy most találtam meg az igazit (51 éves vagyok). Korábban (a műtét óta) összesen két alkalommal volt szexuális kapcsolatom, és mindkétszer fájdalmas volt a behatolás. A hüvelycsonk végénél (amit zsákszerűen összevarrtak - így mondta az orvos) éreztem szúró fájdalmat. Másnál is előfordult ilyen? Vagy idővel ez elmúlik? Lehet tenni valamit ellene? Nagyon félek, hogy mire számítsak így az "első" együttlétnél. Köszönöm, ha válaszol valaki a régiek közül!
2023. júl. 17. 18:34

Sziasztok! Nekem 20 évvel ezelőtt volt a műtétem, hüvelyen keresztül csinálták. Utána pár hétig gyenge voltam, de lassan megerősödtem, és minden olyan lett, mint azelőtt. Azóta sincs semmi bajom. Gyermekápolónő vagyok, két hónappal a műtét után már rendesen tudtam végezni a munkámat.

Ne nyugtalankodjatok, a gyengeség csak átmeneti állapot.

2023. júl. 17. 18:12

Sziasztok, ma volt az első munkanapom, 25 nappal a laparoszkópos műtet után. Irodai munka, időnként felálltam, elsétáltam a nyomtatóhoz, mosdóba. Mindenki nagyon kedves és támogató volt.

A légkondira a miómákkal is érzekeny volt a hasam, most is körbetekertem magamat polár pléddel, az autóban és itthon is így szoktam, ezzel együtt tudok élni.

Jobbulást kívánok a gyógyulóknak 😘

51572. Odett30 (válaszként erre: 51570. - Mgagi)
2023. júl. 12. 22:47
Érzem hogy kevesebbet bírok. Heti 20 órát dolgozom. Bőven elég ezt kibírni. Próbálok nem emelgetni semmit 😊
51571. Odett30 (válaszként erre: 51569. - Melly2)
2023. júl. 12. 22:45
Vigyázz magadra Te is. Jól teszed hogy megnézeted magad.Nekem is fizették volna ha hamarabb eszembe jut hogy a Nulla orásoknak nem jár 😅 későn kaptam a fejemhez. Mindegy túl vagyok ezen is. Ha legközelebb műtenek bármivel,😄 okosabb leszek. De remélem hosszú ideig nem lesz ilyenben részem.
51570. mgagi (válaszként erre: 51568. - Odett30)
2023. júl. 12. 06:19
Igen, már nem fogsz annyit bírni mint anno, szóval észnél kell lenni. Ha hotelben dolgozol számolj azzal hogy sajnos ha túl terheled magad akkor bizony sűrűn fog fájni a hasad. Esetleg ha lehet dolgozz kevesebb óraszámban. Az emelésre azért figyelj oda. Nehezet még mindig nem emelhetsz.
51569. Melly2 (válaszként erre: 51568. - Odett30)
2023. júl. 11. 23:50
Oh,sajnálom.Én is hotelben dolgozom supervisorként.Nekem azt mondta GM manager csak akkor menjek vissza ha 100% -os vagyok.Első Naptol fizetik a sick notom.S már az elején mondtam ha vissza megyek nem biztos,hogy annyit birok mint rég.Gondoltam,hogy itt nincs orvosi vizsgálat ,igy kb 4 hét után én is tervbe vettem egy UH-ot privátba.Biztos minden ok 😃😘
51568. Odett30 (válaszként erre: 51563. - Melly2)
2023. júl. 11. 21:14
Köszönöm.Itt Angliában nem kell vissza menni 6 hetes kontrollra ha nincs semmi panaszunk.Én voltam 2-3 hetesen egy hasi ultrahangon mert volt egy belső gyulladásos. De azóta orvos nem látott. 7 hetes mütötten mentem vissza hotelbe takarítani. A főnök rendes volt az első 2 hétben próbált kímélni. De az annyi is volt. Így is megterheltem magam mert éreztem h még ez kemény nekem. De ez van. Kellet a pénz mert 7 hétig fizetetlenűl voltam itthon a 0 órás szerződésem miatt. Juli 25 re van időpontom nőgyógyászhoz. Majd ott kiderül mi a baj.
51567. aee18d61c7 (válaszként erre: 51564. - Anemone9)
2023. júl. 11. 06:03

Szia,


Én évek óta mályvatea kapszulát szedek, nekem nagyon bevált, rendezte a széklet-problémákat. A Guttalaxnál enyhébb, de ha valaki még nem szedi régóta elég masszív hatása van. (nekem nem adtak hashajtót a kórházban, csak mondtàk, ha szedek, most is szedjem be)


Hajhullással évekig küzdöttem, vékony szálú, semmi hajam van. Dr Lenkei Extra erős vitamint szedek-9 db van egy zacsiban, annak egyharmadát veszem be, így a havi adag ami nem olcsó egyből 3 havi. Làtható a különbség, nem hullik és van egy csomó bébihajam, kb olyan lett mint terhességek alatt ahogy bedúsult.

A gyógyszertárban lehet kap i Forecapi spray-t és kapszulát, az is nagyon jó, különösen a spray.


Én a sebre árnica bogyót (homeo cucc gyógyszertár) szedtem és lefújtam Aloe First-el napi 2 alkalommal. (FLP termék, de neten is lehet rendelni)


Én a helyedben rákérdeznék a méhnyak témára a dokinál. Mégiscsak a Te tested, az elfogadáshoz is fontos, hogy tudd, mi-miért történik. Ne félj kérdezni!


Minden jót Neked!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook