Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


34. monika0104 (válaszként erre: 33. - Rozsatomi)
2008. dec. 17. 17:48
szia meg kérdezhetem, hogy az hányadik nap volt amikor bevérzett?hát az tényleg ijesztő lehetett amikor arra ébredtél, hogy vérzik a torkod.és fájt amikor vérzett?
2008. dec. 17. 13:59
31. kiegészítése:Tegnap arra keltem,hogy vérzik a torkom...bevérzet a sebem.Na aki azt hite,hogy a műtét az ijesztő az téved....arra kellni,hogy ömlik a vér a torkodból sokkal de sokkal félelmetesebb!hívtam egyből a mentőket akik 13perc alatt értek ki kb. kórházba még 20perc volt az út.Megnézték a sebet mire beértem szerencsére már nagyjűból elállt a vérzés de a megalvadt vért lekellet szedni!nah az kegyetlen rossz érzés!utánna meg valami gyógyszeres teát ittam,hogy össze húzza a sebem!de a vérzés milliárdszor ijezstőbb mint a műtét...
2008. dec. 14. 21:02
Nekem most szerdán vették ki délelöt a gég mandulámat.20éves vagyok.hááát mit mondjak?!:Dbevoltam tojva rendesen!de amúgy a műtétből igazán semmit nem érzel annyi szurit kapsz a torkodba!nah az kegyetlen!az nagyon durván rossz!de a műtétet nem éreztem.műtét után 2órával ekezdtek teáztatni!én a fenekembe kaptam valami fájdalom csillapítót az nagyon jó volt!amúgyén túlteljesítettem másfél liter helyett én 5-öt ittam meg aznap.Másnap reggel meg má engedett is haza a doki!Még nem telt el 24óra a műtét-óta de már itthon voltam.Amúgy a műtét alatt a doki nagyon jó arc volt.Viszont utánna lévő napok...ugye most vagyok az 5.napnál műtéttel.háttt eddig a péntek volt a legdurvább!az egy kegyetlen nap volt!viszont csütörtökön már nagyon jót aludtam persze csak félig ülve!már a műtét utánni 2.napóta tudok beszélni igaz nem sokat mert még nagyon fáj.étvágyam egyáltalán nincs ma ettem előszőr és azt is csak azért,hogy a lepedék lejöjjön nagyjából a torkomól.Nem igazán fincsi érzés mert a lepedék rettentően rossz ízű és a kaja se igazá jó hidegen pépesen....de majd csak túl leszek rajta!én itthon már semmi fájdalomcsillapítót nem használok!ha nagyon fáj akkor megpróbálok aludni és az általában segít!remélem segítettem valakinek!amúgy meg nem nagy para a műtét!utánna lévő idő sokkal szarabb:D
2008. nov. 1. 16:42
Ja fájdalomcsillapitónak cataflamot kaptam nekem bevált nagyon jó volt bent a kórházban diclacot kaptam az is jó volt.
2008. nov. 1. 16:39
Különben amit az előttem hozzászóló irt az tényleg igaz nekem mondjuk a kenyeret ajánlták de amúgy mindent lehetett volna nekem is enni , de minél nehezebben tudom megenni v. lenyelni annál jobb azt mondták , na erre anyukám csinált szilvás gombócot , hát szó szerint fél óráig ettem egy gombócot 5 percig gyürködtem mire lement.Az a jó minél keményebb ennivalókat eszel rá .
2008. nov. 1. 13:47

Ja és fájdalomra írtak fel Voltaren injekciót. Az első napokban napi 2szer, utána este egyet adtam be neki, és 10-20 perc mulva már elmúlt a fájdalom. Az elsőnél majdnem én ájultam el! :)

Akkor csináltam először ilyet.

2008. nov. 1. 13:44

Sziasztok!

A férjemnek 2hete vették ki a manduláját és az orvos a lelkemre kötötte, hogy száraz és "reszelős" ételeket készítsek. Pl. rántott hús, pirítós, stb. Azt mondta, hogy ez azért kell, mert műtét után a torokban kétoldalt vastag lepedék rakódik le és csak úgy tűnik el, ha "leeszi" onnan!

2008. nov. 1. 13:22
Nekem 1 hónapja volt a műtétem , még elég frissen él bennem.Hát nem volt leányálom féltem egy kicsit mert sok minden rosszat beszéltek róla.Azért kellett kivenni mert gócos volt ,ínhüvelygyulladásom volt tőle 1évben 2-szer.Altatással vették ki , szerintem jobb volt , nem láttam mit csinálnak, nem szúrkodták tele a mandulámat érzéstelenitővel , attól még jobban féltem volna.Az első nyelés rémálom , minden nyelés megrázkodással jár , valami szörnyű.Persze a műtét után 1 órával már inni kell.Utána neki kell állni enni.Nekem egyik se ment.Az nap már megkellett volna inni 1,5l innivalót mindegy mit csak szénsavasat nem. Nekem ez 0,5 l volt ami persze nem volt jó .A másik rémálmom az evés volt.Hát az egy csúcs volt.Ott bent pépeset kaptunk de amúgy mindent lehetett volna enni.Persze én semmit nem tudttam , még a pépeset sem , egyszerűen étvágyam nem volt.Ugyhogy fogytam amit persze nem bántam mert előtte nagyon meghiztam, Engem 5 -dik nap reggelén engedtek ki de ez minden kórházban más.Amúgy nem volt semmi probléma , aztán 1 hét után a fájdalom egyre jobban szűnt meg 2 hét után már egyátalán nem fájt.Úgy hogy aki még előtte van annak csak azt tudom ajánlani , enni és inni kell sokat akkor előbb gyógyul és mikor a seb levált utánna rohamosan javulni fog az hogy a seb mikor válik le ez attól függ ki mennyit iszik és eszik.
2008. okt. 23. 19:58
én 21 éves voltam amikor kivették. csak jégkrémet tudtam enni, és kis könnyű leveseket. a mütét maga nem fájt, de utána kibirhatatlan volt.
25. rasza
2008. aug. 28. 02:16
Hideg borogatás a nyakra.Jégkrémet egyél de ne tej alapút.Csodákra képes ez a kettő.Nehéz enni de a szívószálat felejtsd el.Vákumot képez és ez fáj.Kerüld a napot 2 hétig és a meleg vízben való fürdőt.!!!!
2008. aug. 27. 23:56

Szia kis@kata! Lehet hogy késő a válasz, de azért leírok neked 1-2 dolgot :) A kérdéseidre a válasz pedig a következő: amikor elmész egy fül-orr-gégészhez és belépsz az ajtón, akkor ugye mint minden orvosnál az első az hogy miért mentél oda..tehát elmondod neki, hogy 1 év alatt mostmár ez a 4. hogy..stb amit leírtál ide is, és mondod hogy ezért szeretnéd kivetetni. Megnézi a manduládat, és elmondja mit gondol.. vagy aztmondja hogy tényleg kikell venni vagy azt, hogy ne hamarkodjátok el, és indul egy góckutatás.

A másik kérdésedre a válasz sajnos az hogy a mandula kivételével csak csökkennek a gyulladások és torokfájások, örökre nemszűnnek meg. :/ Bár tény persze, hogy jelentős mértékben megváltozik és lecsökken az esélye :)

2008. júl. 7. 13:27
Senki?
2008. júl. 6. 19:50
Sziasztok!1-év alatt most már 4.szer van tüszös mandula gyulladásom!Ez most "rekord",de évi 2x mindig begyullad.Szeretnék ennek véget vetni,kivetetni.Kérhetem én,hogy vegyék ki?Milyen indok kell az orvosnak,hogy kivegye?És utánna ha hideget iszok vagy sok fagyit eszek akkor csak a torkom fog begyulladni?Vagy az se?Köszi előre is!
2008. júl. 6. 13:28
Én kb. 6 éves voltam mikor kiszedték a mandulámat utána nem hánytam semmi söt aznap már chipset is ettem:D
2008. jún. 18. 19:19
Sok fagyi,tea,folyadék...:)
19. gerna
2008. jún. 18. 19:06
Én olyan 5 éves voltam a mandulaműtétnél. A fagyira emlékszem, az nagyon jó volt... de valami rejtélyes okból ahogy hazakerültem, bekaptam pár szem diót... ÁÁÁÁÁ! szóval, azt pl. nem szabad.
2008. jún. 18. 18:31
Fagyit jó ha veszel otthonra... nagyon jó a frissen műtött torokra...
17. Gine
2008. jún. 18. 16:09

Sziasztok!

Nekem pénteken veszik ki a mandulámat.

Lehet hülye kérdés,de ha kiveszik a manyeszomat hízni fogok?

16. direne
2008. ápr. 5. 14:45

Nekem is felnőttkoromban vették ki, és vagy egy hétig szedtem utána a Donalgint, napi 3X1-et.Ez bazi erős fájdalomcsillapító, a bélben oldódik,tehát bevétel után kb 2 órával hat, és nagyon, nagyon jó! Mondhatom, szinte semmi fájdalmam nem volt műtét után.

Fagyit ettem, nem bántott...viszont jó ideig még azt az ételt is csípősnek éreztem, amit normál állapotban nem (pl spenót, a fokhagymától,paradicsomleves, mert savas...pedig már több, mint egy hét eltelt a műtét óta).

A műtét után pár órával megitattak velem (mindenkivel) egy bögre teát...egyedül azt volt fájdalmas lenyomni, de az is túlélhető.

2008. márc. 10. 21:01

Sziasztok!

Nekem 36 évesen vették ki a mandulámat, nem altattak. Viszont a dokibácsi jól elszórakoztatott közben. Jó volt, hogy nem aludtam, mert utána úgy spurizhattam ki a műtőből, hogy csak na!

Miután elmúlt az érzéstelenítő, pokolian kezdett fájni, de hozattam be (otthonról!) Cataflamot. Na, abból lecsúszott 6-8 db egy nap (maximális adag ide, vagy oda). Így, hogy a fájdalmat sikerült kordában tartanom (és a Cataflam erős gyulladáscsökkentő is), mindent ettem (már másnap reggeltől lehetett szilárdat), csak 1-2 hétig, amíg ki nem telt a mandula ürege, gyakran előfordult hogy a falat a lyukba esett, és macerás volt kikrákogni. Beszélni is tudtam, persze először vigyázva, hogy ne erőltessem a torkom. Harmadnapra mentem haza. Tulajdonképpen az első perctől fogva egyenletesen gyógyultam, nem volt semmi gond. Remélem, segítettem a tapasztalataimmal.

14. agida82 (válaszként erre: 4. - PIROS35)
2007. márc. 8. 15:30

Szia én 24 éves vagyok, 03.02-én vették ki mandulámat altatással.Műtét uán azonnal felébredtem, olyan éber voltam mintha nem is történt volna velem semmi. Hála isten nem fájt aznap, még megis jegyezték az olsztályon milyen jól viselem mert nem szokták ennyi idősen ilyen nyugottan venni. Az az igazság én is mglepődtem ,hiszen mindenkitől azt hallottam borzalmas lessz. Este már fagyit és joghurtot ettem. Jött az éjszaka. Oránként ébredtem fel inni, mert annyira megilyesztettek azzal, hogy milyen rossz másnap reggel ha kiszárad a torkom. Másnap már éreztem egy kicsit, de nem volt vészes, 3. napra úgy bedurrant, hogy legszívesebben bögtem volna. Igy a hatodik napon is rossz. Elegem van a pépesből és ami mérrosszab, hogy éjszakánként arra ébredek, hogy rettentően fáj és ráadásul tegnap este félre is nyeltem álmomban, arra ébredtem hogy folyik rólam a víz nem kapok levegőt és nem bírok nyelni. Meddig fog ez tartani. ne haragudj hogy ilyenekkel zavarlak, de ahogy olvastam a hozzászólásaid tapasztaltnak tünsz.

Előre is köszönöm.

13. Rika1
2007. jan. 19. 03:59
és nem szabad beszélni:)
2007. jan. 18. 23:07
Elmondom amit tanultam annak idején róla:fő hogy a gyulladás és a fájdalom enyhüljön.Ezért szoktak fagylaltot adni, mert az csökkenti a fájdalmat.Pépes,langyos ételeket kapjon nehogy felsértse a friss sebeket.(krumplipüre stb...)És fő hogy műtet után min.6-12órát diétáztatni kell.Ne igyon rostos gyümölcsleveket.Ajánlatos a hideg tea vagy a szénsavmentes ásványvíz.
11. PIROS35 (válaszként erre: 18. - Juniperus)
2007. jan. 11. 08:42

Szia!

Örülök,hogy minden rendben van.Nekem 20 évesen vették ki a mandulámat,bár már gyermekkorban javasolták.Igaz,amióta kivették,egyből a torkom (gégém)gyullad be.Három gyermekem közül csak a legidősebbnek vették még ki a manduláját (orrmandulát 2,5 éves korában,mivel nagyon gyakran fulladt,és rendszeresen középfül-gyulladása volt,majd 5 évesen a garatmanduláját is).Mivel valamilyen szinten a mandula "védekezőszerepet"tölt be,a másik két gyerkőcömnél csak nagyon indokolt esetben operáltatnám ki a mandulát.(Ha gócként komoly problémákat okoz,vagy nagyon gyakran van tüszős mandulagyulladása.)Sajnos ez gyakran előforduló probléma,hogy a gyerekek mikor bekerülnek az új közösségbe,oviba,suliba,gyakran betegeskednek.

Minden jót,és jó egészséget kívánok nektek!

10. PIROS35 (válaszként erre: 16. - Juniperus)
2007. jan. 8. 07:55

Mi újság van a lányoddal?

Azóta sem operálták meg?Vagy már sikeresen túlvan a műtéten?

9. figarina (válaszként erre: 13. - Juniperus)
2006. dec. 12. 23:53
Szia!remélem már szerencsésen túlvagytok,és a legnagyobb gondod az:hogyan tartsd fekve a gyermeket,mert ugrálni nem szabad....:)
8. figarina (válaszként erre: 13. - Juniperus)
2006. dec. 9. 21:37
nincs mit!:)Majd írd meg hogyan éltétek át!!!
7. figarina (válaszként erre: 11. - Juniperus)
2006. dec. 7. 22:28

Akkor Őt még altatják!!!Tehát lekerül a vér a gyomrába,ettől hányhat!

A fémszag a vér vastartalmától érződik,és ha befelé vérzik azt nem látod ezért szagolgasd!Én oldalt fektettem a gyerekem és ez volt a szerencsénk ,mert elkezdett vérezni,és nem lecsorgott,hanem dőlt ki orrán-száján!rohantam vele ki a kórteremből,be a vizsgálóba és így még időben behelyezték a ballont,ami elállította a vérzést!Amint ihat fújd a firstöt,picit csíp,de baromi hamar gyógyít!Remélem segítettem!

2006. dec. 6. 23:02

Javaslom,h gyakran szagold meg a száját majd,ha vérzik jellegzetes fémszaga lesz!!!Erre nagyon figyelj!Aloe first,nagyon hasznos lehet!

mennyi idős a gyermeked???

Esetleg(szinte biztos)hányni is fog a vértől ami a gyomrába érkezett..

Fagyit ehet,és bármi hideget,a gyulladásra is jó+nem lesz hányingere!

5. PIROS35 (válaszként erre: 8. - Juniperus)
2006. dec. 6. 14:43

Igazán nincs mit,remélem hasznosnak találtad az információkat.

Meglátod nagyon hamar túllesztek az egészen,és max.egy hónap és teljesen rendbejön a lányod.

Majd írd meg hogy viseltétek az egészet.

Szia,üdv:Piros

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook