Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


64. BAudrey (válaszként erre: 63. - Yade)
2011. nov. 21. 11:01

Hello yade és Többiek


Nekem múlt hét pénteken volt a műtétem, altatásban. Szerencsére ébredés után én nem hánytam, de eléggé kómavoltam. A beszéd nem nagyon ment, talán ki sem tudtam mondani pár szót...az agyamban összeállt, de amikor kimondtam nem az a szó jött ki :) furi volt. :) A műtét napján én csak infúziót kaptam meg fájdalomcsillapítót, majd este ihazzam vérzéscsillapítós teát.kb 2 pohárral legyűrtem...aztán másnap megküzdöttem egy kiflivel, mert már olyan éhes voltam, hogy szédültem ha fel akartam kelni az ágyból...úgyhogy vajaskifli...igan több, mint egy óra alatt ment le, de lement :D kb minden kortyhoz innom kellett vizet is, mivel nyelni nem tudtam még...engem a műtétet követő 2. napon engedtek haza...de még ma is 3 cataflannal bírtam csak...eddig nem is ismertem a vízben oldódó verzióját, de ez az isten, az tuti :)


Hogy miket eszek:..krumplipüré, krumplifőzelék, jégkrém, puding, tejbegríz...mondjuk én tegnap már egy szelet diós bejglit is benyomtam...ma pedig a reggelim egy fél szelet bundáskenyér volt...a lényege az egésznek, hogy alaposan meg kell rágni mindent, pépesre és akkor szinte bármit meg tudunk enni :)


cigivel kapcsolatban...én is dohányoztam előtte (olyan 6-8 szálat naponta), de rávettem magam, hogy mi lenne, ha pont a mandulaműtéthez kapcsolnám a leszokásom kezdetét...nem mondom, hogy soha többé az életben nem fogok rágyújtani, de hátha sikerül ...ma már az ötödik nap, hogy nem dohányoztam... :) és tökre örülök neki :) tegnap eszembe jutott, hogy ugyan tényleg sikerül-e majd nem rágyújtanom a jövőben...de ha elég erős leszek, akkor szerintem menni fog...mandulaműtét után szerintem a legjobb, ha a teljes sebgyógyulásig nem gyújt rá az ember...szerintem ennyit mindenki meg tud tenni önmagáért... :)

63. yade
2011. nov. 19. 16:26

Sziasztok!


nekem kedden vettek ki a mandulam, altatasban. Az altatasbol ebredni nagyon nagyon rossz volt, baromi halalfelelmem volt, es hanytam is :-(


csak aznap ejjel kellett bent maradnom a korhazban, mert azt mondtak, ha masnap reggelire megeszem egy zsomlet, akkor hazamehetek. Szinte gond nelkul megettem, bar nagyon haza akartam mar jonni!


ma van a negyedik nap, es napi negy flector rapiddal birom csak ki. Probalnek kevesebbet, de semmi mas nem hat, es tenyleg kaparom a falat, h mikor vehetem mar be a kovetkezot.


egyelore a mai nap a legrosszabb...mondta a doki, h az 5 nap kornyeke a legrosszabb, de erre nem szamitottam. Nagyon tele van a hocipom!


amirol itt senki nem ir, az a cigi... Ki mikor mert ragyujtani, es aki dohanyos, kivanja a cigit? Mert en nagyon!


a zsalya tea is nagyon jo, en azt iszom egesz nap. Es halalra unom magam :-)


jobbulat mindenkinek!

2011. nov. 19. 11:53
Indult a műtét utáni "élet". Mikor kitoltak a műtőből a széken mosolyogtam, és anyunak mutattam egy "minden OK" jelet a kezemmel :) Ezután jobb oldalamra kellett fordulni és csorgatni a véres nyálat, aztán meg nyelni, sztem ez egy igen kemény fél nap volt... amikor kiment az érzéstelenítő akkor aztán brutál módon elkezdett fájni, itattak vele teát, ami este 2x-i alkalommal is visszajött az alvadt vér kíséretében, így éjféltől hajnali fél 2-ig infúziót kaptam, ami csillapította a hányingert, és nyugtatott is egy kicsit (hát igen, nekem a műtét után jött ki az izgalom hatása), meg persze az is, hogy hétfő este 9után, csak szerda reggel 8-kor ehettem. Ettől eléggé kikészült a gyomrom. Nővérek kedvesek voltak, a doki is jött vizitre. De a mai napon (csüt), már haza is engedtek, számos feltétellel: nincs hideg-meleg kaja, forró fürdő, emelés-hajolgatás. Csak a bevérzéstől tartok !!! E pillanatban jól érzem magam, de a du-i reszelt almát alig tudtam megenni, a sírás kerülgetett...meg tiszta erőből ökölbe szorítottam kezemet. Tényleg olyan mintha kést forgatnának az ember torkában. És tényleg igaz, hogy a műtét semmi ehhez a fájdalomhoz képest :( Kitartást Mindenkinek, aki még a nagy nap előtt áll...Írjatok bátran !
2011. nov. 19. 11:52

Sziasztok !

Nekem kedden vették ki a manduláimat (25 éves lány)...

Előtte kaptam a fenekembe egy szurit, valami fájdalomcsillapítósat, aztán ilyen gurulós székben betoltak a műtőbe.Én a helyi érzéstelenítést választottam, de nem bántam meg (szuperül viseltem a műtétet), a doki egyfolytában dícsért, így gyorsan tudtunk haladni/együtt dolgozni ! Először 2x-i befúvást kaptam lidokainból, elég keserű volt, és 2x öklendeztem, majd mind2 mandulámba szuri-szuri, be lettem totále érzstelenítve (a doki szuper ügyi volt, mert nem fájt a sok szúrás), aztán nekiesett először a jobb mandulámnak, vágogatta, metszegette, az asszisztens pasi fogta végig a fejemet, és köpni kellett a cuccott előre az ölembe. LÉneg, hogy ilyenkor nyugodtnak kell maradni, és szépen lassan orron át venni a levegőt ! Ez a jobb mandulm gennyes volt, de mint kiderült a bal mandulám volt talán a betegebb, mert azzal küzdött a doki, csak cafatokba jött ki :(, indult a vérzéscsillapítás, és az égetés, semmi különösebbet nem éreztem...a műtét végén meg is lestem a manduláimat (kíváncsi voltam rájuk), s tényleg ki kellett venni őket, nagyon betegek voltak...ettől hullott a hajam, volt ilyen csomós-cisztás az arcom, és hullámos a körmöm, na meg nagyon rossz a közérzetem.

Sziasztok !

Nekem kedden vették ki a manduláimat (25 éves lány)...

Előtte kaptam a fenekembe egy szurit, valami fájdalomcsillapítósat, aztán ilyen gurulós székben betoltak a műtőbe.Én a helyi érzéstelenítést választottam, de nem bántam meg (szuperül viseltem a műtétet), a doki egyfolytában dícsért, így gyorsan tudtunk haladni/együtt dolgozni ! Először 2x-i befúvást kaptam lidokainból, elég keserű volt, és 2x öklendeztem, majd mind2 mandulámba szuri-szuri, be lettem totále érzstelenítve (a doki szuper ügyi volt, mert nem fájt a sok szúrás), aztán nekiesett először a jobb mandulámnak, vágogatta, metszegette, az asszisztens pasi fogta végig a fejemet, és köpni kellett a cuccott előre az ölembe. LÉneg, hogy ilyenkor nyugodtnak kell maradni, és szépen lassan orron át venni a levegőt ! Ez a jobb mandulm gennyes volt, de mint kiderült a bal mandulám volt talán a betegebb, mert azzal küzdött a doki, csak cafatokba jött ki :(, indult a vérzéscsillapítás, és az égetés, semmi különösebbet nem éreztem...a műtét végén meg is lestem a manduláimat (kíváncsi voltam rájuk), s tényleg ki kellett venni őket, nagyon betegek voltak...ettől hullott a hajam, volt ilyen csomós-cisztás az arcom, és hullámos a körmöm, na meg nagyon rossz a közérzetem.

60. Dzsana
2011. nov. 16. 20:30
Sziasztok, mivel én is sok erőt és infót merítettem a fórumokból, ezért tartozom annyival, hogy megosztom én is a tapasztalataimat. Én most krisztusi korban vagyok, és múlt hét hétfőn, azaz 2011.11.07.-én vették ki a torokmanduláimat, mert évente 1-2x tüszős mandulagyuszim volt, és ezen kívül bármikor lehetett belőle gennyet nyomni. Előre bocsájtom, hogy tényleg nem a műtéttől kell tartani, mert az nem jár fájdalommal, csak kellemetlenséggel, és a pszichés stresszel. Viszont ami utána jön, a gyógyulási szakasz, na az nem egy fáklyás menet! Szóval 7.-én reggel bementem a klinikára, kaptam egy ágyat, és vártam a sorsomat. Mondták, hogy majd jön a nővér, és kapok egy szurit a nemesebbik felemben, melynek hármas hatása van, nyugtató, fájdalomcsillapító, nyáltermelés csökkentő. Ezekből én csak a nyáltermelés csökkentő hatását éreztem, a másik kettőt nem, mondjuk fájdalmam nem is volt. No, mikor megjelent a szép, fiatal szöszke nővérke a szurival, tudtam, hogy fél óra múlva jelenésem lesz a műtőben. Így is lett, egyszer csak jött egy bio hölgy, és kérte, hogy fáradjak vele, majd átsétáltunk a műtőbe, és beültetett egy igen kényelmetlen székbe. Na ahogy megláttam azt a rideg műtőt, rám jött a para rendesen, ott hol máskor vidáman fütyült a szél, oda egy zabszem se fért. Elkezdte fújkodni a torkomat lidokain spray-vel, és közben próbálta elterelni a gondolataimat, de nem nagyon sikerült neki. Miután már 20 perce fújkálta, csak rákérdeztem, hogy mire várunk, s mint kiderült, a dokim még a másik műtőben volt. Nagy nehezen előkerült, leült elém, és kezébe vette a nagy hosszú és görbe tűjű injekcióját, és mindkét oldalt 3-3-at beadott. Ezekből egy volt kellemetlen, a többit nem is éreztem. Elkezdte kifejteni a jobb oldali mandulámat, én meg bepánikoltam, hogy nem kapok levegőt, és elkezdtem öklendezni, de a műtősnő megnyugtatott, hogy tudja mit érzek, de nyugodjak meg, kapok levegőt, csak nem tudok róla, mert a nyelési reflexet kiiktatták. Ez egy kicsit segített, mert összeszedtem magam, és nem öklendeztem tovább. Közben a doki mondta, hogy közben gondoljak valami jó nőre, de utána meséljem el, hogy milyen volt. Hát ott valahogy nem jutott eszembe senki! :-) A lényeg a lényeg, hogy kb. 5-10 perc alatt kint is voltak a mandulák, és elkötözte az ereket. A kis stresszt leszámítva tényleg nem volt gáz. Egy kerekes székben visszatoltak a helyemre, majd be az ágyba stabil oldalfekvésben, vesetál a szám alá, és mondták, hogy 1-1,5 óráig ne nyeljek, úgy sem tudok, ne beszéljek, csak csorgassam a véres nyálat a tálba. Ezt követően jött a szöszke a cataflamos teával, hogy iszunk. Felültetett, és nagyon ügyesen a füleim mögött valami akupunkturás pontot jó erősen megnyomott, és mondta, hogy most hajtsam fel egyben, mint a sőrt, mert különben nem fogok neki újra. Na így a fejemet szorítva nem volt annyira gáz, mint amennyire féltem tőle mások beszámolói alapján. Ezek után inni kellett folyamatosan a teát, hogy ne száradjon ki a seb, 2-3 liter megivása volt a feltétele annak, hogy hozzá foghassak fagyizni. Ez késő délutánra esett, de esküszöm nem esett annyira jól az a fagyi, mint amennyire vártam. Valahogy nyomta az agyamat a hideg. Na így elszenvedtem éjfélig, amikor jött az újabb Cataflam-os tea. Na ez kegyetlen volt, alig bírtam meginni, utána 10 percen át remegtem a fájdalomtól. Talán ez volt az egyik legkegyetlenebb része a történetnek. Ezen az éjszakán 40-50 percekre aludtam csak meg, mindig felébredtem, hogy innom kell, meg féltem a bevérzéstől. Mégse a saját vérembe fulladjak bele! :-) Másnap az első kenyérbeles-vajkrémes reggeli meglepően jól ment, majd az ebéd és a vacsora is. Az éjszaka hasonlóan rosszul telt, mint az első. Harmadnap reggel hazaengedtek a klinikáról, és otthon folytattam a szenvedést, amelyre fel is készítettek a dokik, hogy most jön csak a neheze. Igazuk volt! A 4. naptól kezdve kegyetlen fájdalmak gyötörtek, mindkét fülembe kisugárzott a fájdalom, amely iszonyatosan fájt. Végül kikisérleteztem, és ezt mindenkinek nagyon ajánlom, hogy mivel a Cataflamot 6 óránként lehet bevenni, így elfeleztem, és 3 óránként ettem a feleket. A fél tabi pont ugyan annyira és gyorsan elmulasztja a fájdalmat, mint az egész, azzal se bírtam tovább. Szóval nyugodtan fél tabletta 3 óránként. Így is volt olyan éjszaka, amikor ugye nem ittam, és 2 óra múlva arra riadtam, hogy iszonyatosan fáj, így bevettem ekkor is. Ilyenkor iszonyatos kín volt még a Cataflamos teát is meginni, a feloldódótt porszemeket egyesével éreztem a sebnek nekicsapódni, mint ha tűvel szürkálták volna, a fülem meg majd szétrobbant. Ez a szenvedés a 6. napon tetőzött, ekkor még nappal is előfordult, hogy csak két órát bírtam ki, de nem érdekelt. A következő etapot próbáltam nyújtani, hogy akkor az 3,5 óra legyen, ne 3, de nem sikerült. Rendre úgy volt, hogy a 3 órás etap letelte előtti negyed óra az már nagyon kegyetlen volt, alig vártam, hogy vehessem be a következő adagot. A 7-9 napon kezdett enyhülni a fájdalom, és most, ma a 10. napon mondhatom el először, hogy egész türhető volt a nap, csak hajnali 5-kor, és ebéd előtt kellett egy fél szem Cataflam. Ja, és végre aludtam egyben 6 órát! :-) Ez így másfél hét után nagyon kellett már. Hétfőn, azaz a 8. napomon voltam kontrolon, mondta a doki, hogy a seb szépen gyógyul, viszont a nyálkahártyámon és a nyelvemen fekély van, ez is fáj, és csoda, hogy még tudok enni. Na, még ez is! Kaptam rá egy szájöblögető löttyöt, melyről google barátomat kifaggatva kiderült, hogy csak érzéstelenítő, nincs benne semmi fertőtlenítő. Na mindegy, doki tudja, biztos magátol meggyógyul a fekély. A torkom most már csak annyira fáj, mint ha torok vagy mandula gyulladásom lenne, ez a fájdalom az eddigiekhez képest elhanyagolható. Tehát összefoglalva a gyógyulási szakasz a legrosszabb, a nappal egy picit jobb, mint az éjszaka, mert akkor az ember fel tud készülni a fájdalomra, mert fokozatosan jön vissza, viszont éjszaka, kb. 3 óránként hírtelen felébredsz, és iszonyatos fájdalmat érzel, még a sajád nyáladat se tudod lenyelni! és végére a jó tanácsok, inni, inni, inni, és a pépes, erős fűszermentes főétkezések között nassolni piskotát, tejbegrízt, banánt, hogy tényleg folyamatosan dörzsölje lefelé a sebet, mert különben tényleg egyben esik le a varr, és akkor összerosálod magad, és be is vérzik. Bocs, ha hosszú voltam.
59. Ever
2011. nov. 11. 19:44

Sziasztok,


27 éves lány vagyok, tegnap vették ki a manduláim. Már másodszorra, úgyhogy elég rutinosnak számítok, azt hiszem :) Az első műtét lassan 5 éve történt, és azután majdnem 3 évig nem volt semmi bajom :) Lehetett télen szaunából kirohanni a hóba, elázni az esőben és a légkondit maxon hajtani :) Aztán visszanőtt mindkét oldalon egy picit a mandula, és kezdődött minden előről: 4-5 hetente torokgyulladás, már kb attól le tudtam betegedni, ha elolvastam az időjárás jelentést... Plusz a legrosszabb, hogy futni, úszni már nem is tudtam, mert másnap mindig torokgyuszi lett a vége... Aztán elegem lett, besétáltam a fül-orr-gégészetre, és mondtam, hogy vegyék ki újra. Az első műtét a Szent Imrében volt, a második a Péterfy-ben. Mindekettő helyi érzéstelenítéssel. Lydocain spray, majd utána a szuri. Első alkalommal ez volt a legrosszabb rész, másodszorra vagy azért, mert már tudtam, hogy mi jön, vagy azért, mert profibbak voltak, elég elviselhető volt. :) A vagdosásból egyik esetben sem éreztem semmit, a második műtét viszont nem volt meg 10 perc alatt, hanem majdnem fél órát tartott, mert pici volt a visszanőtt mandula, nagyon heges, így nehéz volt kivágni. Aztán a szokásos fájdalom, majd a 2. órától folyamatos ivás... A Péterfy-ben nagyon kedvesek voltak, abszolút profik :)Ez teljes mértékben feledtette azt a parámat, hogy korántsem olyan csúcsmodern a hely, mint a Szent Imre. Egy éjszakát voltam benn, már itthon vagyok. Sikerült enni egy kis fagyit is :)Most úgy érzem, hogy a második műtét jóval kevésbé rossz, mint régen az első volt. Ott nekem is a 4. vagy 5. nap volt a legrosszabb, megspékelve azzal, hogy a Cataflam-tól tele lett a szám sebekkel (ez egy mellékhatása, és legogytam 47 kg-ról 42-re. Most Xilox-ot kaptam, egyelőre nagyon jónak tűnik. :) Viszont ha újra visszanő a mandulám majd néhány év múlva, tuti, hogy be fogok vállalni még egy műtétet, ez a néhány nap szenvedés simán megéri azt az áldozatot, hogy utána az ember évekig ne küszködjön a torkával :)

58. Börbi
2011. nov. 10. 21:08

Sziasztok!

20 éves vagyok és 15 napja vették ki a mandulám. Nagyon féltem tőle, de nem volt sok időm gondolkozni rajta. Hétfőn voltam orvosnál vele és már szerdán műtöttek is. Sürgős volt. Az orvos nagyot nézett mikor meglátta, hogy milyen csúnya a mandulám...tályogos volt:S. Szövettanra is el lett küldve, asszimetrikus volt és meg akart győződni az orvos, hogy nincs e semmi baj. De hála minden jó lett. Én voltam az első aznap akivel kezdte a műtétet. Előtte kaptam egy bátorító szurit a fenekembe(ami joban fájt, mint maga a műtét és még így 15 nap elteltével is fáj), majd vártak vele kb egy órát és csak utána vittek be. Bent leültettek egy székbe, a kezeimet lecsatolták és terítettek rám egy zöld lepedőt. Mögöttem volt egy ember aki fogta a fejem, ugye előttem volt az orvos, mögötte egy tanuló mellette pedig az aszisztens. De a tanuló szerintem ijedtebb fejet vágott, mint én. Szóval a műtét előtt befújták a szám érzéstelenítővel utána pedig kaptam egy pár szurit a torkomba. Nem fájt annyira. Majd utána kezdte el a műtétet. Mikor kihoztak nagyon nem volt jó, de megkönnyebbültem, hogy túl vagyok rajta. A nyálam összeállt és az nagyon kellemetlen volt. A műtét után két órával lehetetett csak inni. Teát kaptunk, de nagyyon rossz volt és még ehettünk fagyit is, de a nyeléssel ugye bajok voltak(nagyon nehéz volt) így nem sok ment le. A teától mégjobban összeállt a nyálam. Azt a napot ugy ahogy volt végig aludtam. Másnap egész nap ébren voltam, és harmadnap jöhettem haza. Emelni nem lehetett, hajolni se, hajatmosni mellőzni kellett pár napra és csak langyos vízbe fürödhettem, tejterméket nem ehetek egy hónapig és ugye egyértelmű, hogy olyat se lehet enni, ami karol(pirítós, rántott hús...). Azt mondta az orvos, hogy a 7. és a 14. nap kell vele vigyázni, mert akkor jön le a seb. A 6-7. nap nagyon beteg voltam vele. Alig vártam, hogy bevehessem a gyógyszert. 4 óránként ettem a Cataflam V-t. Jó volt, mert az oldódik vízbe. Még most is szedem 8-10 óránként a gyógyszert, mert még fááj, de már nem olyan elviselhetetlen. Szóval örülök, hogy túlestem rajta. Nem kell annyira félni, mint ahogy én féltem, de nagyon kell vele vigyázni, hogy minden be legyen tartva, amit az orvos mond. Jobbulást mindenkinek és kitartást minden műtét előtt állónak:)

2011. okt. 23. 14:18

Sziasztok!

26 éves koromra került sor mandulaműtétre. 2 napja.7 éve dolgozom az egészségügyben.Gyerekkoromban ritkán voltam beteg. Felnőttként annál inkább, főleg stresszes időszakokat követően(munkakeresés, vizsgaidőszak stb). A legutóbbi pár alkalommal a mandulák már összeértek úgy bedagadtak, gennyeztek, szétfakadtak "mint a rózsa", és véreztek. 40 fokos lázas állapot-nem kívánom senkinek.Az ízületeimre is ráment a gyulladás, időszakosan nagyon fájnak, szóval mihamarabb ki kell vetetni ,ha gyakran begyullad a mandula...nem éri meg várni! csomó szervre rámehet,: szív, vesék, stb.

Nekem több helyen a Jahn Ferenc Délpesti Kórház (KH) Füll -Orr- Gégészet, Fej -és nyaksebészetét ajánlotta több kollégám,Pál A. főorvost. Ami nem a legjobb kórház állítólag, de a gégészete a legjobb Budapesten. Ami be is bizonyosodott tapasztalataim alapján! Még 1x ide mennék, ha kellene. Rendesen ellátják a beteget.Mindent elmagyaráznak, tanáccsal ellátnak!

Műtét után napról napra rosszabb egy hétig az orvosom szerint,napról napra kellemetlenebb, fájdalmasabb...1 hét után javul csak a helyzet.

Fájdalomcsillapítókra főleg étkezés előtt szükség lehet, a KH-ban algopyrint adnak, a többi drágább, erősebb gyógyszert nem támogatja az OEP, ezért nem is adnak. Érdemes kérni az orvost, hogy pl. Flector rapidot írjon fel-erős, de legalább többet segít ,mint az algó.

Műtét után fokozott a nyálkiválasztás! Habos! Ez is majd meg fullasztja az embert. De ez normál gyógyulási folyamat.Ezért nekem nem vol kellemes tejeskávét, tejet, zsíros tejfölt fogyasztanom...majd meg fulladtam tőlük. Iszogatni ajánlom a kamillateát, sokat!->gyulladáscsökkentő, gyorsítja a gyógyulást! A műtét alatt szájterpeszt tesznek a szájba, ezzel tartják nyitva a szájnyílást- ez is okozhat sebeket, felhólyagzást a nyelven, ínyen, ajkakon. Víz, fekete és zöldtea helyett inkább gyógyteák ajánlatosak...kevesebb savat serkentenek a gyomorban, és nem szárítják ki a torkot, mint p,. a feketetea.

Hőemelkedés még belefér műtét után, kerülni kell az orrfújást, köhögés, tüsszentést, meleg fürdőt, hajmosást egy darabig.

Érdekes dolog, hogy a műtét után gyakran kifolyhat az ivott folyadék az orrunkon...kellemetlen lehet, lehet az ott kifolyó tejeskávé....de legalább hidratál:-)...

Kitartást, jobbulást mindenkinek!

2011. aug. 22. 13:59

sziasztok!

hamarosan madnula műtétem lesz (30évesen) :S

a szemt lászló kh.-ban

Tudtok valami infót mondani , h ez jár e valami költséggel ?

köszi

üdv

Perez

2011. aug. 8. 09:33

18 éves lány vagyok és nekem is nagyon sok probléma volt a mandulámmal. Majd a háziorvosom azt javasolta, szabaduljunk meg tőle mielőtt a sok gyógyszer tönkreteszi a májam. Ekkor rászántam magam és az utolsó pillanatban elintéztem minden vizsgálatot. (EKG, vérvétel, mellkasröntgen). 2011. augusztus 1. ez volt az időpont. A kórházban én voltam az utolsó műtétes. Ahogy hozták mellém a megműtött betegeket és láttam, hogy szenvednek nagyon megijedtem. Aztán azzal nyugtattam magam, hogy őket altatták, én pedig csak helyi érzéstelenítést kértem. Nagy hiba volt! Olyan dél körül rám került a sor, előtte kaptam egy szurit popsiba, majd vittek is a műtőbe. Ott bele kellett ülnöm egy székbe, és letakartak egy zöld lepedővel, ami alól nem vehettem ki a kezem semmi esetben sem. A szék mögött ült egy srác, aki tartotta a fejem. Majd jött a szokásos érzéstelenítés, amitől már öklendezni is kezdtem. :S A nyelvemet egyáltalán nem éreztem, de amit csináltak, azt valamennyire igen.. :S már az injekció is fájt. :S A legjobb az volt, hogy miközben a doki végezte a dolgát, közben elkezdte magyarázni, hogy mit mért csinál, meg hogyan, sőt mutogatni is, hiszen körbe álltak egy páran (gyakornokok). Így aztán szerintem…lassabban haladtunk. Majd egyszer csak azt mondja a doki: „Mindjárt kész vagyunk csak elállítom a vérzést.” Ezt persze nekem mondta, mert folyamatosan öklendeztem. Erre én meg akartam szólalni, de úgy elvoltam érzéstelenítve, hogy nem bírtam egy szót sem kiejteni. Így előkaptam a zöld lepedő alól a kezem, kivettem mindent a számból, (a dokinak a kezét is) és nagy nehezen kinyögtem, hogy EL FOGOK ÁJULNI!!!! És már el is ájultam….A műtét ezután már véget is ért, hisz elájultan nem tudtak velem mit kezdeni. Igen ám, csak hogy a vérzést nem tudták elállítani. Így nagyon sokáig köpködhettem a vért. :S Majd 3 óra múlva jött egy ápolónő, aki tele öntötte a poharam citromos teával, és azt mondta ezt mindet meg kell innom. Ott tartottam, hogy egyenlőre még a saját nyálamat sem nyelhettem le, mert vérzek…de citromos teát igyak. :S Megpróbáltam, nagy korty….lett volna. Mert amikor éreztem, hogy nem tudom lenyelni, egész egyszerűen kiköptem. Az ágyneműm, a köntösöm, minden tiszta vér lett, (és úgy is maradt.). A 3. napon haza engedtek. Otthon nagy nehezen mindent megbírtam enni és inni. Jelenleg a 8. napom veszi kezdetét, amikor is ELŐSZÖR nincs szükségem reggel fájdalomcsillapítóra, mert nem úgy ébredek, hogy szétszakad a fülem. :S



Szilvie:

Bulizni szerintem semmiképp ne menj. Nekem 1 hete vették ki a mandulám, és én csak számoltam a napokat. Míg így sem mernék el menni bulizni, sőt nem is érzem úgy magam, hogy akár egy sétára is kitudnék menni. :S Tudom, hogy nagyon rossz, mert nekem is, de szerintem feküdj le, tegyél be egy filmet és meglátod gyorsan elmegy a nap.

2011. aug. 1. 10:25
16 eves vagyok,csutortokon vettek ki a mandulam,most nagyon faj meg pedig eletelt azota par nap ..en ettem fagyit is csomo teat iszok es nincs oan nap h be ne vegyek egy fajdalom csillapiot,enni is alig birok inni se nagyon..en azt hittem hogy ez par nap es elmulik...de ugylatszik hogy nem.Baratnom szuletesnapja lessz es azt akarom kerdezni hogy nem tudjatok e mehetek ki a varosba vagy bulizni iesmik?...vagy mit csinalhatnek h ne fajon meg mindig ennyire? elore is koszi:)
2011. júl. 14. 10:49

20 éves lány vagyok és már egy éve folyamatosan mandulagyulladások tömkelegével küzdöttem, amikor barátom apukája megunta, és elküldött az egyik barátjához, aki egy elég híres fül-orr-gégész. Elmentem hozzá, és mondta, h amikor az éppen aktuális gyulladásból felgyógyulok, akkor kiveszi az orr-és garatmanduláimat is.

Előre figyelmeztetettek az asszisztenssel, h kb a falat fogom kaparni és számolom vissza a perceket a következő fájdalomcsillapítóig. Már akkor elláttak egy csomó jó tanáccsal. Ez volt télen, de a műtétre csak most került sor, péntek délben műtöttek.

Bementem reggel, felvettek és kaptam szobát (szerencsémre az ismerős el tudta intézni azt is, h egyedül legyek egy két ágyas szobában, ami elég hasznosnak és kényelmesnek bizonyult). Egy idő után én is megkaptam a gyakran említett kék tablettát, ami dormicum. Egy jó ideig semmi hatása nem volt, de utána hirtelen ütött, mert kimaradtak részletek bőven.

Arra emlékszem, h saját magamtól másztam fel a műtősfiú hozta kocsira és aztán betoltak. Bent már várt az anesztes (altató orvos), akitől szintén kaptam valamit, de már intravénásan, ami szintén nagyot ütött. Onnantól kb kép maradt meg az ébresztésig. Az érdekes volt, mert magamhoz térítettek és ugye visszajelzést akartak, h jól vagyok. A baj csak az volt, h nem tudtam megszólalni, mert éreztem, h nyelnem kéne hozzá, de akárh próbáltam, nem ment. Gondolom ez természetes.

Következő képek már csak szobából vannak. Engem is elkezdett rázni a hideg, remegtem és sírtam. Nem tartott sokáig, néhány perc volt. Nekem is azt mondták, h az altató is belejátszik, meg az, h az ember ilyenkor megkönnyebbül és megszabadul a stressztől.

Aznap nem lhetett enni, két órával a műtét vége után szóltak, h kezdjek el inni vizet. Ez nem bizonyult jó ötletnek, mert nem sokkal utána a gyomrom kidobta az alvadt vérdarabokat a vízzel, ezért maradtunk az infúziónál. Később egyébként hideg vizet itattak velem, mert az a gyomrot nyugtatja.

A következő 2-3 nap elég könnyű volt, főleg, h nagy részt bent voltam és lötyis fájdalomcsillapítót kaptam, ami elég erős volt.

Hétfő óta itthon vagyok és minden rendben van. Ma reggelre már az a fehér trutyi is majdnem teljesen eltűnt, és egész jól bírom napi 3-4 cataflammal, ami huzamosabb ideig nem igazán jó, de elv. már csak 2-3 nap és nem kell majd már.


Írtam, h kaptam néhány jó tanácsot. Ezeket be is tartottam, és mivel elég jól érzem magam, gondolom tényleg működnek, uh megosztanám:

Első és lefontosabb: nagyon nagyon sokat kell inni (én most napi 3,5-4 l vizet iszok meg) és nem külön kortyolgatva, hanem egyszerre egy fél pohár vizet. Az első korty borzalmas, de az mindig és utána egyre könnyebb. Ha külön kortyolgatsz, akkor kösd fel a gatyát, mert nem lesz könnyű menet! Következő: FAGYI. Egy csomó oldalon írják, h nem szabad nagyon hideget...hülyeség. Sorrend: fagyi, cataflam vízzel, 20 perc múlva fagyi és utána kaja. Hát ezt annyira nem tartottam be, mert annyira szerintem azért nem vészes, uh a fagyit kihagytam, de hatásosnak mindenképp az. Kaptam gyógyszernapirendet: reggel, délben és este cataflam, közte ha nem bírom panadol extra. Ez így nekem nagyon bejött, csak figyelni kell rá, h azért sokáig nem tesz jót ekkora fájdalomcsillapítóadag. Nekem a kemény, szúrós, csiszolós dolgokat letiltották, de a gondolattól is rosszul vagyok, h egyek egy pirítóst. Ellenben a szalonnás rántottát tudom ajánlani ;) Gyümölcs csíp, uh az elején azt sem, kivéve a görög- és sárgadinnye, meg a banán (banán beleragadhat, uh azturmix formájában). Tea is csak citromlé nélkül. Zöldségek közül se paprika (dörzsöl), se paradicsom és hagyma (csíp), uh én az uborkára szavazok.

Msot jut még eszembe: hyperol tablettát is kaptam. Kb 2,5 dl vízben feloldok 4et, és azzal kell gargalizálni, h fertőtlenítse a sebet. Ezt azért nehéz kivitelezni, mert nem döntheted elvileg hátra a fejedet. Én úgy oldottam meg, h lefekszek a hátamra, és úgy gargalizálok.

Mivel a pürés ételeket már nagyon untam, ezért nagymamámmal süttettem lángost. Nem a iaci félét, hanem a házit, ami puha. Ezt is tudom ajánlani, jó tejfölösen-sajtosan ;)


Még egy tanács: én a sok sok víz és dinnye hatására igen sokszor szaladgálok a wc-re, uh ne legyetek nagyon távol tőle ;)

52. Cs_B25
2011. febr. 26. 20:48

Sziasztok,

nekem feb. 16.-án vették ki a mandulámat, helyi érzéstelenítéssel (27 éves vagyok). Az injekció tényleg elég kellemetlen, de utána nem nagyon érez az ember semmi. (Na én persze kivétel voltam, de nekem tályogos volt a jobb oldali mandulám, ezért fájt eléggé:), bal oldalt semmit nem éreztem) Amitől leginkább szenvedtem az a folyamatos öklendezési inger volt.

Beszéd nem ment, míg ki nem jött teljesen az érzéstelenítő hatása. Utána az ivászat...hát az első korty az rossz, de utána meg lehet szokni, és éreztem is, hogy muszáj inni, mert jobb lesz tőle. Nyáltermelés tényleg legalább a duplája :) Elkövetkezendő napokban fájdalom csillapító nélkül mondjuk nem lehet bírni, de azzal simán. Mikor éreztem, hogy kezd fájni, már vettem is be és teljesen elviselhető volt, bár a beszéd továbbra sem esett jól. Mondták is és olvastam is, hogy a cataflan nem pont a legjobb gyógyszer rá, de nekem az orvosom azt adta, vízben oldódó formában. Első 4-5 nap csak pürén éltem, meg krémtúrón, napi 3-4 liter teával. Utána már nem bírtam, ettem egy kis kenyeret, ilyesmit. Viszont úgy a 5-6. nap táján úgy csípett minden, alig bírtam enni. Az kb 2 nap volt, aztán elmúlt. Most eltelt másfél hét, fájdalom csillapítót már egyáltalán nem szedek, a heg nagy része szerintem már leesett. Voltam kontrollon egy hétre a műtét után, a doktornő azt mondta szép a sebem, ehetek most már normálisabb kajákat, de ne túl hideget, ne túl meleget és ne túl fűszereset. Mondtam neki, hogy még fáj, ha sokat beszélek, azt mondta az normális, igyak továbbra is sokat.

Viszont egy kicsit kezd aggasztani az, hogy az nem is zavar, hogy még mindig picit fáj, de még mindig olyan, mintha egy góc lenne a torkomban....mint amikor tüszös mandula gyulladása van az embernek és gennyes a torka, és ez zavarja, mert olyan, mintha lenne ott valami, amit nem tud lenyelni. Ez most így elég hülyén hangzik. Ez lehet a mandulának a helye, ami még nem szívódott teljesen fel? vagy én nem is tudom.....tényleg kicsit aggaszt :( Azért ha nem múlik jövőhéten (akkor lesz 2 hete a műtétnek), azt hiszem visszamegyek a dokimhoz.

Üdv mindenkinek!

De nyugtassatok meg, hogy ez el fog múlni! Mert akiktől én kérdeztem, azok azt mondták, hogy nekik 1 hét alatt leesett a heg és utána tök jó volt már.

2011. febr. 13. 08:45
Most szerdán vették ki a garatmandulámat. 7 órára kellett mennem a korházba. A felvétel az gyors volt már 8 órára pizsamába voltam. 3 kislány volt előttem. Bejött a doki és elmondta h utolsó vok és h rám kb olyan 10 óra felé kerül sor. Az első kilány elvitték. nagyon sokáig volt bent. Aztán szépen sorjába elvitték a másik kettőt. Ekkor hoztak egy fél kék tablettát. Azt mondták h ez uymond bátoritó hatásal lesz rám. Szépen bevettem és akkor hozták vissza az első kislányt. eddig a pillanatig egyáltalán nem féltem. De ahogy láttam szegény kislányt szenvedni naon megijedtem. Aztán jött egy igen helyes betegszállító és eltolt. Betolt az előkészitőbe. Én már ekkor össze-vissza mosolyogtam. A növérke rögtön mondta "ugye kaptál abból a kék tablettából". Megcsinálta az infúzió helyét,majd levette a felsőmet, aztán jött egy naon aranyos fiú. Ő áttolt a műtőbe. ott átcserélte a takarót egy steril lepedőre, és áthelyezet egy másik ágyra. Oda tolt az altató orvoshoz. fölém ragta a gázmaszkot és mondta h lélegezzek mélyeket. Nahát én ekkor semmit nem éreztem, aztán egyszer csak az arcomra nyomta. Innentől kezdve már csak arra emlékszem h költögetnek é megkérdezték h hivnak. Erre a válaszom "várjanak majd mindjárt megmondom mert most nem jutt eszembe." Mikor abetegzállitó srá tolt vissza naon rosszul voltam, vagyis amig vele voltam addig nem mert naon rendes volt és nyugtatgatott. Aztán már a kórterembe vettem észre h tiszta vér az ágyam és h naon fáj a torkom. Hirtelen elkapot egy sirás roham, de h miért nem tom, azt mondták az altató mellékhatása. Rögtön hoztak egy infúziót és kaptam fájdalomcsillapítót. 3óra elteltével sokkal jobban voltam. Bejött a doki és szolt h legalább 2 liter folyadékot meg kénne inni. Hát az nap nem ment csak fél liter. De iszonyúan fájt. Minden 6 órába kaptam egy fájdalom csillapítót. Másnap jött egy nővérke korán reggel és elmondta h a mai nap ez naon heppi lesz csak egy kicsit fog fájni. Majd holnap lesz naon nehéz, és ahogy távolodunk a mütéttől egyre jobban fog fájni. Hát ez igy is van. 5 nap telt el és én még mindig ugy vagyok h nyelni alig birok. :'''(
2011. febr. 3. 10:02

deusser.

Én egy 21 éves srác vagyok. Most vették ki hétfőn a mandulámat... leírom mint hogy volt:)

Nekem reggel 7 re kelett bemenni és amire elvégezték az adminisztrációt meg minden fityfenét volt vagy fél10. Miután minden megvolt, pizsibe át, vérmonymás mérés, majd kaptam fenekembe egy injekciót,(nyugtató, ill. vérzés csillapitó). Ágyban fekvés vagy 20 percig , várni a hatást. Aztán ágyastól áttoltak egy műtő előtti szobába , majd ott is vártam vagy 20 percet:D aztán jöttek értem toló kocsival, sapit fejemre és vittek a műtőbe. A műtét egy székben történik, nem valami kényelmes az ülés:S:D ha már itt tartunk. plusz hátam mögé raktak egy párnát hogy jobban a doki felé hajolva legyek. Miközben kellemes pozíciót megkerestem kaptam 2-2 fújás lidokain sprayt a a mandula falára ill nyelvrészre. Elkezdett beszélgetni az orvos velem és amikor már nem tudtam válaszolni a kérdésre azt mondta na ez fain adja az injekciókat. Az első injekciók nagyon rosszak voltak, bal oldalra egy szúrás jobb oldalra egy szúrás.. ekkor még rendesen öklendeztem. aztán a 3 ill. 4. szúrást nem éreztem. A műtét össz vissz vagy 10 perc volt, és nem éreztem semmit, de olyan szinten , hogy pl csempéket számolgattam:D nézelődtem jobbra balra. Annyi előfordul hogy a szív gyorsan fog verni szapora légzés meg nekem lábremegés is volt. De még 1x megemlítem hogy a műtét egyáltalán nem fáj, az injekciók kellemetlenek de utána minden frankó. A műtét befejeztével, doki megdicsért hogy ügyes voltam toló kocsiba és eltoltak az ágyamig. Első 1-2 órában a beszélgetés nekem nem ment. nem tudtam kiejteni szavakat, de ez csak az érzéstelenítők miatt van.

A műtét után 3 orán keresztül nem ihattam, majd 3. óra után azt mondták h annyit igyak amennyit csak tudok.Ez igy is van!!! nagyon fontos ajánlom mindenkinek h nagyon nagyon sok folyadékot igyon mert gyorsítja a gyógyulás menetét. illetve nekem nem fájt, csak annyira mintha egy erős torok gyulladáskor akarnék inni, szúró fájdalom a mandulánál de ennyi. első nap enni nem lehetett. csak inni. aznap megittam 3 és fél liter teát. fájdalom csillapító nem kelett. Ami nagyon kellemetlen, az az iszonyatos sok nyáltermelés, én azért nem tudtam aludni mert állandóan folyt a nyálam de olyan szinten hogy ilyen 5 percenként egy jó nagy köpetem vol. így az estém elég rossz volt:s Másnap reggel orvos megnézett reggel 7 kor, mondta h ehetek valamit. reggeli 8 kor:s le a büfébe vettem 3 banánt plussz egy kefírt meg kunyeráltam egy szelet kenyeret:D a kenyérnek csak a belső részét ajánlom megenni !! a héját azt mellőzni !!!

Megjött a reggeli 8 kor.. azt is megette:D 2 szelet kenyér, meleg tea, vaj, egy kocka mackó sajt. Az evés ugyan úgy mint az ívás kellemetlen, de muszáj enni mivel nem szabad legyengülni. A napom az kb a pihenésről fekvésről, szólt. Az ebéd után ( ami leves volt ill tök fözelék ) már kértem fájdalom csillapítót. algopirint a legjobb szerintem abból is az ampullásat. nekem bevétel után 10-20 percel el is mulasztotta a fájdalmat. ami fontos ! cataflamot nem ajánlott bevenni! mert vérzékenységet okoz. Lehet erős meg jó fájdalom csillapító de ez esetben nem jó. Az ebéd után és fájdalom csillapítóval felszerelkezve szervezetemben elég virgonc voltam:D sétálgattam az osztályon . beszélgettem mindenkivel. Este 10 ig tv- zés majd alvás. ahogy felkeltem ez a ( 3. nap , hazamenetelem napja) keserű íz volt a számban hangom alig volt. Gyengeség levertség. Nyelven lepedék, rossz szájszag, ( a fogmosás ha már a száj szóba jött, ajánlott gyerek fogkrémmel, lehetőleg ne mentolossal, és UJ!!! fogkefével az nagyon fontos ! lehetőleg a sörtéi a legpuhábbak legyenek. lehet baba fogkefe is.

De összegezve az egészet. Most a 4. napon vagyok. eszek mindent. csak kb ezerszer megrágom úgy nyelem le , hidegre nem megyek , inni iszonyat sokat iszom, fürdeni langyos vízzel. Jaaj és ami még fontos! Fagyit azt mellőzzétek! hülyeség.! mivel igaz a fájdalmat csökkenti de a sebet össze húzza a hideg, aztán újra kitágul a fagyi evés után pár percel és a sebnek ez nem jó tehát TÉVHIT!!!

Jöv héten hétfőn kell mennem kontrollra , a záró jelentésben az van hogy 10 napig közösségbe nem mehet, nem emelhet. fizikai munka nuku...

tehát tervezzetek úgy hogy kb 2 hetes herce hurca az az egész .

Remélem tudtam segíteni valamit.

Sziasztok:)

2011. jan. 19. 23:45
Sziasztok ! Egy 22 éves lány vagyok és jövőhét hétfőn veszik ki a garatmandulámat reggel 8 kor! kicsit be vagyok parázva hogy mi lesz! Valaki írjon aki kb ilyen idős mint én és érzéstelenítve vol, hogy milyen!! :s Előre is köszönöm
2010. jún. 19. 20:10
Sziasztok! 19 éves fiú vagyok:) nekem most Kedden szedték ki a manduláimat:) Nem szórakoztak sokat!:D Reggel voltam fül-orr-gégészeten ahol beutaltak Szt. Imrébe oda bementem este 6 ra, a doki megnézet és mondta, hogy még ma kiveszik!:D Este fél 10 fele vették ki, altatással, szóval a műtét nem volt vészes:) Csak arra emlékszem, hogy "levegőt" akartam venni a maszkon keresztül a köv pillanatban meg mondják, hogy készen vagyunk!:D A műtét utána 1-2 óra nagyon rossz volt:S Nem nyelhettem le a nyálamat így törölnöm kellet szóval nem is tudtam aludni:S De aztán végre nyelhetem és akkor este nagy nehezen elaludtam:) Reggel 8kor már ki is küldtek a kórházból:D Kaptam Cataflam ami nagyon jó:) Ha bennem van egyáltalán nem fáj a torkom:) Enni, inni már 2. nap simán tudtam, vagyis le nyelni le tudtam csak a nyelvem és a szám belül tele van sebbekkel:S így csak az fáj:S de a nyeléssel semmi bajom nincs:) a beszéd csak akkor nem megy ha elmegy a fájdalom csillapító hatása:) Azt mondta az orvos, hogy a 4. nap lesz a legrosszabb féltem is ettől a naptól:) De ma van a 4. nap és semmi nincs szerencsére:) Jövőhét szerdán vissza kell mennem kontrolra addigra már jól akarok lenni!:D remélem összejön^^ Minden este amikor alszok akkor iszonyúan leizzadok, reggel kilehetne facsarni az izzadságot a pólómból:S Olvasgattam amiket mások írtak, hogy keményet kell enni, ezt az orvosis mondta nekem de eddig nem mertem mert féltem hogy felsértem a sebet eddig rizs volt a legdarabosabb amit ettem, de ha ezt megírom eszek valami durvábbat!:D Jaj meg a nyálam íze nagyon fura:S elég rossz ízű:S de nem tudom miért:S Mondta az orvos hogy nagyon büdös lesz a seb és ne lepődjek meg nem rohad stb. ez természetes:D Lehet ettől van hogy a nyálam se éppen valami finom:) Akiknek ilyen korba vették ki a manduláit mennyi ideig lábadoztak?:) És ha jól értem minél szilárdabbat eszek annál gyorsabban gyógyulok?:) Mivel egésznap ágyban fekszek és a Tv-ben pont ezen a héten semmi jó nem megy:D ezért unalmamban egész nap iszok és eszek:) sajnos 10kg fogytam a műtét előtt:S mert nem tudtam enni a gyulladás miatt:S Tályog volt a mandulámon:) Bocsánat, hogy elég összefüggéstelen lett az üzenetem:) Nekem még nem volt bevérzésem:) Remélem nem is lesz:)
2010. jún. 18. 17:01
Sziasztok! NEkem most hetfon szedtek ki a manduláim...19 evesen...hat mit ne mondjak....eleg kemeny volt...utánna :S a mutet allatt logikus...nem ereztem semmit, de utanna, hát maga volt a pokol...olvasgattam itt vissza miket irtak...hat en nem tudom, hogy hogy birtak enni, inni...de en semmit...elso nap azaz hetfon, hat kopni nyelni nem birtam...xD...de ami kijott az veres volt :S olyan voltam mint a 6 hetes kacsák...nyelni semmit nem tudtam :S kedden mar jobb nagy nehezen beeroszakoltam ket pohar vizet, nem valami sok, de ennyi ment le...aztan meg elvartak hogy egyek is..beszelni is birtam tobbet......hát irigyeltem a kisgyerkocoket akik mar a mutet utan szaladgaltak...szerda turheto volt...ott mar tobbett ittam, de enni is csak a jogurt csuszott e...kinnal bajjal :Sszerda is nehezen ment el....aztan csutortokon hát....jobb volt...kohogtem, ami fajdalmas volt...a nyakam fajt...meg van dagadva :S ach...a mai nap...meg hat ugyan oylan...ettem egy kis betuslevest...az lement nagy nehezen, (nem akarok undorito lenni) de a teszta maradekok a mandula helyere rakodtak le...mivel hogy olyn godor maradt ott utannuk....nagyon idegesito...remeelm az be fog ott gyogyulni, es nem lesz ott semilyen kajamaradek...tovabba meg mindig nem birok nyelni, beszelni is eleg gynegen...es ami a legroszabb, hogy kellemetlen szájszagom van(pedig fogmosas az megy...) :S remelem ez is csak a seb miatt van....esetleg ha barkinek hasonlo problemai voltak...kerem irjon, megnyugtatás képpen, hogy nem csak velem tortent ilyen :S koszonom :D
46. Tjudor
2010. ápr. 12. 08:44

Sziasztok!

Nekem időpont szerint 20-21.-e körül kellene befeküdnöm, bár az orvosomhoz a héten megyek a leleteket megcsináltatni és 19.-én az altató orvoshoz. De nekem 22.-e környékén meg kellene jönnie a menszeszemnek.. Így eltolják a műtétet?

Vagy megműtenek ennek ellenére? Túl akarok már lenni a dolgon..

45. sysy66
2009. nov. 5. 12:33
na most értem haza a mutétrol. nem kell félni nem nagy szám.sokkal rosszabbra számitottam. a doki meg is lepodott hogy nem kértem fájd.csillapitot...:D
44. sysy66
2009. nov. 1. 20:37
én is szerdán megyek majd megirom milyen volt
43. kagi86
2009. jún. 20. 21:04
2,5 hónapja vették ki a mandulámat. Altatásban, az ébredésnél sem volt gond. este kezdett el igazán fájni, az oldható cataflam jól hatott (igaz kb. 4-5 óráig csak, ezért feleket szedtem gyakrabban, mert elvielg csak 8 óránként lehet egészet).Inni kell sokat,hogy ne száradjon ki a torkod, mert az fáj. Hideg borogatás a nyakra. Meg mint előttem írták, kitartás. Olvastam fórumokban, h 6-7. napon joban fáj, és tényleg tapasztaltam, de 9 naptól már egész tűrhető volt. Meg én rutascorbint szedtem előtte -az ereket erősíti-, nehogy vmi kósza vérzés fellépjen. Szóval aki előtte áll: csak bátran! Sokat inni, pépeset enni, pihizni és hipphopp túl is élted! :)
2009. jún. 10. 10:58
Június 3.-án vették ki a mandulámat.34 éves vagyok és nagyon féltem a műtéttől.Altatásban kértem,hogy ne legyen rossz élményem róla.A műtét simán ment ébredéskor nem hánytam,egész jól ment utána az evés-ivás még a beszéd is.De 2 nap ,múlva elkezdődött valami.Fájt a fülem,nehezen nyeltem.(de ennek ellenére ettem és ittam, mert ez segíti a gyógyulást)A cataflam cseppet és gyógyszert szedem.Aki előtte áll tanács:ha fáj is enni,inni,pihenni,a nyakra vizes ruha.Ja és türelem,kitartás!
2009. ápr. 12. 19:40
sziasztok.kedden veszik ki a mandulámat,torok nem tudok dönteni altasanak vagy sem?segitsetek!köszi
40. klenca (válaszként erre: 28. - Tojpike)
2009. ápr. 5. 22:35

5 éve vették ki a manduláimat, nem altatásban.

Előtte adtak egy injekciót, amitől 2 órára nem volt nyálképzésem. Fura érzés volt.

Műtét után 1 órát nem ihattam, az elég borzasztó volt. De utána NEM SZÍVÓSZÁLLAL, pohárból ittam hideg teát. Kellett ennem, pontosan a fehér lepedék leszedése miatt. Nekem az apróra szétszedett kenyér tejfölbe mártogatva jött be.

Akkor utáltam meg a joghurtot. Érdekes módon a kefírrel semmi bajom nem volt, de a fagyikból is csak a nem darabos vált be. Szívesen szopogattam jégkockát. Nagyon hamar gyógyultam meg. Vigyázni kell emeléssel, hajolgatással, s nagyon sokat kell pihenni!!!


( A műtét maga egyáltalán nem fájt, s utána sem. De a Cataflamot érdemes szedni a gyulladáscsökkentő hatása miatt is.)

2009. ápr. 5. 20:03
Remélem "kreketto" még él... neki nem mondta az orvosa, hogyha bármikor elkezd vérezni a műtét helye, azonnal mentő és irány a kórház??, ehelyett megpróbál a fórumon tájékozódni... Kedves leendő mandulaműtétesek, ez az, amit soha nem szabad tenni! Ha vérzik, irány a kórház!
2009. márc. 27. 14:46
Egyél fagyit,az nagyon jó,én is azt tettem anno!!
2009. jan. 22. 14:02
Sziasztok, ma 1 hete hogy kivették a mandulámat, 2hete gyakorlatilag nemtudok enni, nagyon ritkán jött az rám hogy valamit lebirok eröltetni magamon, nyelési problémák még mindig vannak és már megörülök szó szerint annyira éhezem, 7kilót lefogytam, és ma (a 7ik napon) arra keltem hogy vért köpdösök és nemvolt valami kellemes, viszont nemmerek visszamenni az orvoshoz mert nekem ez a "Jaj kis vérzés, már gyogyulgat, jólvan csabikám akkor gyere vissza majd még egy kontrolla" ez nekem egyáltalán nemkell, viszont valaki segitsen, ilyenkor a vége fele, ha történt valakinél már ilyesmi és visszament a dokihoz mit csináltak vele? kapott valami gyógyszert vagy lekezelték ezt a vérzős dolgot? kérem irjon vissza minnél hamarabb aki csak tud mert egyszerüen ez egy kész rémálom és belepusztulok
2008. dec. 23. 12:23
Sziasztok! én 19éves vagyok nekem is szerda délelött vették ki a mandulám. nekem napközben egész türhető és tudok enni inni bármit kicsit kelemetlen de kibírható.műtét utáni 1-2óra volt a pokol. este rossz nagyon mikor felkelek és érzem hogy száraz a torkom és olyankor alig tudok nyelni az nagyon fáj. olyankor beveszek egy catalfam-t és alszom tovább. szilveszterben reménykedek hogy akkor már fogyaszthatok alkoholt:D remélem addigra rendbe jön...
2008. dec. 22. 11:14

6.napon pont az utcsó rizikós napon:D

amúgy magában már akkor nem fájt csak ha nyeltem.

de mivel a vért köptem ki ahoy tudtam így nem fájt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook