Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


94. 44c1ef2ab5 (válaszként erre: 93. - Sandamókus)
2011. nov. 24. 23:07

Szia!


garatot azért mert gócos volt, a másikat nem tudom, de mondom hát vigye..:) bár azt már húsz éve kivették..visszanőtt..:s


Hát félek is a köhögéstől :( próbálom úgy hogy minél gyengébb legyen de nem mindig jön össze :( Bele is izzadok..folyik a könnyem..minden..úgy próbálom visszatartani..


Aftára kaptam antibiotikumot, jó drága és nagyon nagyon nagy db, csoda, hogy lement :) de hipp hopp lecsúszott :)

Kaptam még rutascorbint is..napi hat db..kicsit para..napi kb 12 gyógyszert kell szednem.

Neked írtak fel ilyet? Ez vmi vitamin vagy mi..begyógyítja a sebet :)


Neked is szép álmokat! :)

2011. nov. 24. 22:10

Szia !


Jujj, szegény, nem válogatott a doki, kikapta mindkettőt, a garat-és orr mandulákat is :S


Hmm, nemtom, én cataflamot szedek..

Hát igen, az altatás igen nagy hátrányai...:(, nekem szerencsére nem kellett megküzdenem ilyenekkel !


A köhögőrohammal vigyázz, mert segíti a bevérzést, úgyhogy csak óvatosan ! Én a műtét óta nem is mertem köhögni egy jót :D

Igen.igen, bizony sokat kell inni én még mindig felriadok éjjel, hogy száraz a torkom, a seb, és inni, inni gyorsan ...


Az aftákra nem írt fel vmit az orvos ?


Szép álmokat !

2011. nov. 24. 21:31

Sziasztok!


Nekem kedden vették ki az orr és garatmandulám. Elég röhejes, hogy az altatás miatti sebek (hólyag, afta) miatt nem tudok enni, na meg olykor felmegy az orromba ami elég kellemetlen..vagy megakad és egy falat kaja után egy korty víz kell.. :(

Ez a harmadik napon, 2-3 gyógyszer elég volt eddig, de tudom, hogy most jön még csak a java..azért bizakodom. Eddig elég elviselhető, rosszabbra számítottam..De ez a hülye afta..pont az ajkam alatt egy jó nagy :( fogat se tudok mosni tőle :(

Félek a bevérzéstől..sűrűn tör rám köhögőroham..de kaptam gyógyszereket. Állítólag ha rendesen szedem és nagyon sokat iszom, nem vérzik be. Hát iszom is szorgosan..:)


Ez az orrba kúszik a kaja, víz dolog ugye elmúlik?:(


Aflamin rapidot szedett vki? Jó volt rá? Flector ep-t írtak fel, de upszi azt hittem azom van és nem váltottam ki :)

2011. nov. 24. 21:24

Sehol senki :(


Ajajj, nekem is beragadt a kráterbe egy kis kajadarab, elég zavardzáló...ne sebaj, majd holnap megmondja a doki mit kell tenni vele :D

2011. nov. 24. 11:10

Üdv, jó reggelt Mindenkinek !


Jelentem a tegnap este 6-kor bevett cataflam mostanáig hatott ki, ugyan fájt éjjel is a bal fülem, de mondom én kibírom most nem veszek be gyógyszert :),és voilá, megtörtént a csoda...2-vel átvészeltem a tegnapi napot !


De már 2.nap én is mostam rendesen fogkrémmel, csak a doki mondta, hogy a hátsó fogakat hanyagoljam, nehogy beleakadjon a fogkefe sertéje :D


Mai menü? Hátöö...krumplis tészta, nyammnyamm :)

1 hónap mire beforr a kis krátere ? Huhaa...igen, én is sztem kisebb lyuk keletkezik majd a műtét után :P, no mind1, ez van !, ez ilyen !


Nekem nem volt szájterpesz, mert nem altattak, legalábbis nem éreztem, aztán lehet volt, de nem mert akkor fájt volna a szám széle, sztem a dokim úgy gondolta, hogy jó nagyra ki tudtam nyitni a számat, és biztosan gondolta, hogy az akkor elég is lesz...

Nem is éreztem volna, hogy vmi feszítette volna szét a számat.


Na, szép napot Mindenkinek, aki még lábadozik. Én megyek olvasniiii :)

89. yade
2011. nov. 24. 10:45

Hat ma eloszor nem ragadt bele a kaja :-) mar imadkoztam a felsobb erokhoz az eves utani ellenorzesnel, h ne legyen :-)


sandamokus, te miert nem mostal eddig rendesen fogat? Szerintem ettol. Semmi bajod nem lesz. En mar a masodik nap reggel mostam fogat, es azota rendesen. Nekem az rosszabb volt, h a szajterpesztol teljesen berepedt a szam szele, igy kb.csukott szajjal mostam fogat.


Ma amugy tok jol vagyok, de aggaszt, h este es ejjel megint nagyon szar volt... De probalom ugy felfogni, h ha napkozbeen jobb, akkor az mar biztos haladas :-)


Amugy valoban eleg nagyok voltak a mandulaim, csak en ezt ugy kepzeltem el, h a mandula egy dudor es kez. Nem gondoltam, h igy befele is van azt hittem, h csak levagjak es ott sik felulet lesz. Nekem meg a ket fogsoromat osszekoto lagy reszt is kb.atvagtak, na az rohadt neehezen gyogyul.


mi a mai menu? ;-) en mar ettem ket isteni vajas kiflit :-)


estw meg gyumolcslevest sem tudtam enni annyira fajt, igy mar rohadt eehes voltam

2011. nov. 23. 23:32
az nagyon durva...részvétem és pépeset először
2011. nov. 23. 23:28

uhh azért csak vigyázz akkor a kajával. Én úgy tudom, hogy 1 hónap míg a kráter beforr.


Szexet én sem tudom, szerintem lehet csak, ne olyan hevesen :D

2011. nov. 23. 22:08

Haha, nem tudom a szexet, én hanyagolom...


Hát gyerekek, én ma láttam először a krátert (kibírtam nyitni a számat akkorára), nem semmi, félelmetes, és kpoik le a lepedék, juhééé :)


Engem perpillanat az zavar a legjobban, hogy lassan már másfél hete nem mostam úgy igazán rendesen, alaposan fogat, csak úgy elől...és hát féltem a fogacskáimat :(

Na mind1, lesz ami lesz !


Jaja, inni kell, gyorsan igyál meg 2 nagy pohár vizet és jobban is leszel, hidd el :)

Nekem e pillanatban olyan mintha elvágták volna, most kicsit fura érzésem van, olyan mintha lenne egy cső a torkomban, fura..mik vannak..


És Neked a kajamaradék mindig megragad ott a kráterben ? :o, jajj szegény, az nagyon kellemetlen lehet, nagyok volt a manduláid ? Lehet azért szenvedsz így :(

Hmhmm...

85. yade
2011. nov. 23. 21:56

Hello helloo


a kajamaradek eseten tuti h kajamaradek, mert egyertelmuen beazonosithato. En is azt hittem eloszor, h csak lepedek, de nem :-( reemelem, osszehuzodik annyira, h ne menjen bele. Tudtok arrol valamit, h mennyit lehet elvarni, h osszebb huzodik a seb? Illetve a krater?


Igen mondta a doki h a cataflamnak hosszabban tarto hatasa van, de jobban megterheli a majat es a gyomrot viszont... Szal lehet valogatni :-)


gyerekek, a szexrol senki nem ir semmit, h mikor lehet... En ma nem mertem rakerdezni, mert ha azt mondja arra is, h meg ne, tuti hulyet kapok :-) senkinek nincs errol info tapasztalat? ;-)

Igazad lehet sandamokus, ma tenyleg alig ittam, a dokihoz maszkalas keszulodes miatt. Na mostantol odafigyelek erre.

2011. nov. 23. 21:40

Sziasztok!


Nekem 2 éve kezdődött ez az egész mandula ügy. Addig azt sem tudtam mi az, hogy mandulagyulladás. Aztán elkezdett hullani a hajam, szúrt a szívem, fájt mindenem. 1 éve győzködtem magam, hogy vegyük ki, a dokik is mondták, hogy az lenne a legjobb. Az Úr 2011.évében 11. hónap 10. napján eljött a műtét. Azaz 2 hete. Rendesen be voltam tojva. Altatással végezték a műveletet. Tök jó nem éreztem, nem láttam semmit belőle. Miután felkeltem még mindig jó volt a sok fájdalom csillapító miatt. Tudtam beszélni, kicsiket kortyolgatni. Pudingot ettem meg egy kis levest meg fagyit. A hideg nagyon jó volt, én javaslom, aki most esik át a műtéten szerezzen be jégzselét, vagy nem is muszáj venni sima fagyasztott áru is megteszi. Én borsót tettem rá. :) Műtét másnapján már vajas kalácsot kaptam meg egy kis teát. Persze a kalács szélét nem ettem meg. Inni mindenképp sokat kell sima vizet, és azért enni is pudingot, kalácsot, tejbegrízt, nekem a doki engedte a banánt, de más gyümölcsöt nyersen nem szabad. Kompótot ettem még sokat. Az elején napi 3-4 fájdalomcsillapító volt, de valahogy sosem jött ki úgy, hogy egy egész éjjelig kitartson...Mindig felébredtem fél3 és 3 között. Aztán jött az ötlet, hogy felezem a gyógyszert. Cataflam V-t írtak fel. JÉZUSMÁRJÁM mekkora találmány ez a csodás orvosság. Még feles adagban is tökéletes volt a hatása.Legalábbis nekem. :)Tehát úgy vettem be, hogy Reggel 8 egy fél az kitartott olyan 1óra fél 2ig. Fél 2kor másik fele. Az durván fél 8ig hatott, fél 8kor jött egy egész adag azzal átaludtam az éjszakát. :) Jó tudom gyógyszerre rá van írva, hogy nem lehet eltörni, de kipróbáltam ás működött. Most 14. napom van ma már egyáltalán nem vettem be semmit.

1 hete még nagyon rusztikusan nézett ki lepedéktelep volt a számba, de most már kezd szépen lejönni. Szerencsére nem vérzett, remélem nem is fog. Tehát összefoglalva, egyáltalán nem volt olyan drámai mint, ahogy képzeltem jó adag cataflammal kibírható.De 2 hétig nagyon kell rá vigyázni!!! A dokim azt mondta tisztelni kell ezt a sebet mert veszélyes lehet. 14.napon is úgy kell venni, mintha előző nap műtötték volna!


Jobbulást kívánok mindenkinek, aki most esett át a műtéten.


Yade nekem 3 napja volt olyan érzésem, hogy eszek és mintha a mandulám helyén megtapadna a kaja. Nem fájt, csak fura érzés volt, de a dokim nekem azt mondta, hogy a lepedék kezd lejönni és valszeg azt érzem úgy mintha kaja lenne.

2011. nov. 23. 21:15

Aha, értem, hát az kellemetlen :P, fog az javulni csak higyj benne :)


Lázad attól lehet, hogy nem ittál ma eleget esetleg :(

Hát én büszke vagyok ma magamra, mert kihúzom 2 cataflammal (délelőtt 11kor, és este 6) :)(:


Aha, múlt hét kedden (nov.15) műtöttek engem helyi érzéstelenítéssel...

Hát én mr szeretnék jövő hét hétfőn, vagy kedden, de legkésőbb szerdán menni dolgozni, de vannak olyan pillanatok, amikor azt mondom, hogy áhh, úgy fáj, mi lesz így ott velem Pesten ?


Na, jó éjszakát és jó palacsintázást holnapra: Sandamókus

82. yade (válaszként erre: 81. - Sandamókus)
2011. nov. 23. 20:27

Hat nekem olyan volt, h van ez a detritus nevu dolog, ami tulkepp ilyen elhalt hamszovetek lokodnek ki a mandulabol, ilyen kemeny lepedek darabok formajaban. Baromi undorito, pl. Kohogesnel, ilyesmi. Es mar evek ota mondtak, h vetessem ki, de nagyon nehezen szantam ra magam. Nekem evente max.egyszer gyulladt be, de akkor nagyon es sokaig.


engem ez a detritus tema zavart ennyire, mert ez budi is, szal nagyon kellemetlen, igy ettol tutira megszabadultam :-)


amugy eleg ekcemas a borom, mondtak, h az lehet h jobb lesz, hat meg nem erzem.


En ma egesz nap egesz jol voltam, de most megint szar megy fel a lazam, es enni se birok :-( a fajdalomcsillapitot meg tartalekolom lefekves elottre :-)



Te dolgozol amugy? Mikor tervezel visszamenni? 15en mutottek ugye, mint engem?

huuu palacsinta azt nagyon tolnam en is, elvileg holnap hoz nekem a baratnom :-)

2011. nov. 23. 17:58

Most nézem kezd a lepedék lassan leválni, elég fura a szitu odabent :P

Hmm...


Hát: ettem ma palacsintát, meg madártejbe áztatott kiflit, meg lassan kéne vacsit is, meg kéne menni hajat mosni !


Neked mik voltak a panaszaid amúgy ? Tényleg nem szűntek/szűnnek meg ? Lehet, hogyha komolyabbak voltak akkor később kezd el reagálni erre a mandulaműtétre a szervezeted !


Ne aggódj ! Kitartást !

Szép estét !

80. yade
2011. nov. 23. 16:25

Az jo, ha kezdenek megszunni a panaszaid, legalabb megvan a gond :-)


nekem egyelore nem szuntek a panaszaim :-(


es ravetted mar magad, ettel mar vmi normalisat?

2011. nov. 23. 15:18

Szia !


Na, az klassz, ha gyógyulsz :)

Hát na csak csörgedezik bennem vmi orvosi vér, drága elhunyt nagyapám is orvos volt !


Hát nekem először is brutál módon hullott a hajam már vagy 3 éve, a bal fejtetőmön szinte alig van haj, meg az arcomon ilyen ciszta-csomó féle dudorok jöttek ki, és hullámos a körmöm...

De az a hihetetlen, hogy múlt 7 csüt. óta ezek a piros dudorok kezdtek egyre jobban felszívódni az arcomon, szóval úgy tűnik, hogy a mandulák voltak a tettesek, na és nem hullik úgy a hajam, mint egykor ! Nekem a jobb mandulám volt a gennyes, de a bal betegebb volt, mint kiderült így a műtét után, mondta a doki, az jött ki nehezebben ...:S


Semmi baj, már megszoktam, hogy félreírják a becenevemet :D


Akkor még jobb jobbulást: SM

78. yade
2011. nov. 23. 15:06

Jujjjj en is tokre megneztem volna! De mikor tesomnak mondtam, azt mondta, nem vagyok normalis, igy a korhazban mar nem mertem mondani. A doki mondott most annyit, h tele volt gennyel.


neked miert vettek ki amugy?


nekem azt mondta, teljesen szepen gyogyul, de ami aggaszt,h arra nem tudott mit mondani, h miert akad meg az orrom es a torkom kozott a kaja... Azt mondta teljesen ep ott minden, es nincs latszo oka, talan nem tudok rendesen nyelni meg mindig,es ezert, hat nemtom... Ez idegesit a legjobban :-(


Es most nezem, h az egyik hozzaszolasomban lesandraztalak, bocsiii :-)

2011. nov. 23. 13:07

Hát na, nekem is pontban mindig hajnali 2, én nemtom ez valami rejtélyes szám ?? :P


Nem tudom, de én utána megnéztem a kivett manduláimat, kíváncsi voltam rájuk, és nem cafatokban volt az asztalon, hanem egyben ...Hmmm! Fura !


Majd írd meg, hogy mit mondott a doki, okéé ? :)


Köszi !

76. yade
2011. nov. 23. 12:31

Igen en is erzem, h ez bizony ugy lett kiszedve, h szanaszet cincaltak, azert faj minden korulotte ennyire. Nem is ertem, miert nem lehet szepen korbevagni es kiemelni :-)


hat akkor mar most pentekig bird ki, kivancsi vagyok, mit mondanak.


ja az ejjel 2 nalam is jatszik :-) minden ejjel. Pontban 2.02 kor :-D

2011. nov. 23. 11:47

Üdv !


Hát nemtom, nekem a doki azt mondta, hogy csak pépeset a kontrolig (most péntek), majd utána meglátjuk !

Ez az éjszaka volt a legrosszabb eddig (11kor cataflam be, hajnali 2kor fül fájás ezerrel), mondom klassz, minden órában fenn voltam, mint a kelj fel jancsi...


A fájdalom nekem picikét enyhül, lassan de biztosan, de a bal fülembe sugárzik állandóan, lehetséges azért, mert az betegebb mandula volt, és küzdött is vele a doki, csak cafatokban jött ki :(


Na majd elválik pénteken mi a szitu :)


Pápá: Sandamókus

74. yade
2011. nov. 23. 08:05

Szerintem a beverzes nem ezen mulik, mert ahogy nekem mondta a doki, ez gyakorlatulag nem egy var a seben, ami elzarja a verzest, hanem egy dugo szeru dolog. Es ezert kell a verboseget okozo dolgokat kerulni, mert akkor kilokodhet. Sztem kaja nem hozza le. A pizza is kb. Ugyanolyan, mint egy kenyer, azt meg a korhazban is adnak ;-)


Mar ugy varom, h feltegyem a kerdeseimet a mai kontrolon!


Megneztem a sebet, alig van rajta lepedek. Ami jobban aggaszt, h mg mindig nagyon faj! Es en hetfon mar mennek dolgozni :-( mikor lesz mar kicsit jobb??


en 30 vagyok :-( nalunk az egesz csaladban mindenkinek ilyen keson vettek ki, es mindenki nagyon megszenvedte :-(


te hogy allsz a fajdalommal?


vajon szexelni mikor lehet? :-)

2011. nov. 22. 22:19

Hát én ma ettem krumplifőzeléket, csokit már napok óta eszem, úgy módjával: napi 2-3 kocka..

Úgy bevágnék egy pizzát is, de akkor mehetnék is vissza újra-égetésre :S


Sajttal-sonkával töltött húst ennék, meg rizst, meg mindenféle finomságot !


Amúgy Te mennyi vagy ? Én 25...felnőtt korban nehezebb :S


Jóéjt !

72. yade
2011. nov. 22. 22:06

Hat figy, en ettem mar sultkrumplit meg kekszet is, mondjuk piritost vagy ketszersultet nem kockaztatnek, de a korhazban kapott tajekoztaton ez van:


a szilard etelek fogyasztasa semmifele veszelyt nem jelentenek, ha jol megragjak oket. A ragas kulonosen hasznos a mutetet kovetoen, a nyalkepzodes, ezaltal a szaj normal bakterium florajanak fenntartasa celjabol. Ez nelkulozhetetlen a gyors es szovodmenymentes gyogyulashoz.


nekem ennyi a bajom a szilard kajaval, h beleragad a lyukba, es nem tudom, h ezt ki kene - piszkalni en nem birom ki, ki szoktam :-) de az is lehet, h beken kene hagyni, fene tudja..


holnap ezt is megkerdezem a dokitol :-)


mi az a kaja, amit ennel es nem mersz? Mert en inkabb azokat a kajakat kivanom allagtol fuggetlenul, amik csipnek. Pl csoki paprikas krumpli paradicsom ilyesmi... Holnap megprobalkozom a tokfozelekkel :-)

2011. nov. 22. 21:13

Yade, milyen szilárdra gondolsz pontosan ? Pl ?

Hát a kórházban ettem kenyeret, zöldbablevest krumplival és husival, lekváros buktát, kalácsot...


Én csak attól tartotok, hogyha szilárdat eszem,akkor az nem karcolja fel a lepedéket és alatta a sebet ? :o


Ezek szerint nem :) Hmmm !


Üdv: Sandamókus

2011. nov. 22. 21:10

Hali !


Hát nemtom, nekem is elég nagy lyuk tátong odabent, és rajta van vastagon a lepedék, szóval sztem ez még 1 hét lesz mire az szépen lekászálódik onnan :P

Áhh, én is mér majd megveszem valami jó ízért, ma este pl. kenyeret ettem reszelt sajjtal és tükörtojással, na ezzel őgy aogy jóllaktam (kb 1 óráig), de most újra korog a gyomrom :(


Hát én bizony mostan hajat óvatosan, állva a kádban picit hátradöntött fejjel, sztem meg lehet ezt oldani csak óvatosan kell és sok odafigyeléssel :)


Hát igen, én abban a szerencsés helyeztben vagyok, hogy egész életem során 1 szál cigit se szívtam el, hála az égnek, és igen nem is értem meg a bagó-után vágyakozókat ! :(


Gyógyulást Mindenkinek mielőbb, és nagynagy türelmet is !

69. yade
2011. nov. 22. 21:04

Sandramokus, szerintem kezdj el enni szilardat, mert az viszi le a lepedeket, nekem is ma egy hetes, de mar kevesebb, mint a fele lepedek van :-)


a korhazban gondolom neked is kellett szilardat enni, es csak ugy engedtek haza, enm?

68. yade
2011. nov. 22. 21:00

Sziasztok,


nekem ma volt egy hete a mutet, es tovabbra is napi 4-5 flector rapiddal birom csak ugy-ahogy. Holnap megyek en is kontrollra.


nekem azt mondtak, h barmit lehet enni, ami nem forro es fuszeres, sot kell is, mert elosegiti a gyogyulast. En eszem kiflit, tesztat ilyesmit is, amennyit tudok-nem sokat. Persze a puding jobban esik, de ma mar majd meghaltam vmi normal izert...


ez aggaszto, h 4 het utan is meg van vele gond! En mar most a turelmem vegere ertem!


nekem ket hetet mondtak fizikai kimeletre, es ugy tudom, ha teljesen lejott a lepedek, gyogyultnak tekintheto. Erdekes,h mennyi fele dolgot mondanak kulonbozo orvosok, nekem pl azt mondtak, h setalni akarmennyit lehet sik terepen, ha jol esik. Ilyenrol, h hajat ne lehetne mosni szo sem esett, es a tejtermek tiltasrol sem. En az elso heten magamtol nem ettem,

de mar hanyok a szojatejtol :-)


Engem az aggaszt, h iszonyat nagy krater van a torkomban a mandulaim helyen, es teljesen beleragad a kaja. Kb. Ilyen kisebb uveggolyo meretu ureg... Es a torok es z orrom kozti reszre is beragad a kaja, es ez nagyon bosszant... Nektek van ilyen??


a cigirol tutter nem most fogok leszokni, mert igy is muszaj a anpi egyetlenegy szal, es alig varom,h ujra rendesen cigizhessek :-) de szerencsesek azok, akik ezt nem is ertik ;-)


jobbulast mindenkinek!

2011. nov. 22. 19:29

Hy Everybody !


Nekem ma van 1 hete, hogy no mandula.

Én eszek tejeset, nem mondta a doki, hogy nem szabad...tejbegríz, puding, madártej, kakaó, joghurt :) Sztem ahány doki annyiféle variáció...1x ez a jó, másx az ...


Jajj, és mit csinálsz Börbi a viszketés ellen, nagyon kellemetlen lehet. Neked amúgy volt vmi zűr a műtét után..bevérzés ? Nekem még durván lepedék fedi, de már úgy megennék mindent korog egész nap a gyomron :(


Mikortól lehet majd úgy normálisan visszatérnii a klassz kis kajákhoz ? És mikortól lehet jobban megterhelni magunkat ?


Jók legyetek! Kitartást a gyógyuláshoz!

Üdv: Sandamókus

66. Börbi
2011. nov. 22. 18:36

Sziasztok!

Nekem holnap lesz a 4. hete, hogy kivették a mandulám. Már nem fáj, de 2 napja nagyon viszket:S:Dazt mondták, hogy azért, mert gyógyul. Már csak egy picit látszik a seb helye.

Sandamókus és a többiek...nektek nem mondta az orvos, hogy ne egyetek tejterméket? Nekem azt mondta, hogy ne egyek kb egy hónapig, mert van benne olyan bacilus vagy mi, amit nem tudunk megemészteni és az nem jó a sebnek...de amúgy én is fogytam pár kilót(kb. 4-5)

Jobbulást és kitartást;)

2011. nov. 21. 12:13

Üdv Mindenkinek !


Hja, nekem ez a műtétet követ 6.nap, és elvagyok napi 3 cataflamon (tablettás forma)...

Néha ezerrel fáj, a fplem majd széjjel megy, de csak gyógyulgatuk lassan-de-biztosan :) Nekem majd pénteken kell visszemennem kontrollra...Kíváncsi vagyok nagyon mit lát/mond majd a doki (aki mellesleg jófej nagyon).


Én is ilyen: laza-lightos kajákat eszem, babpiskóta, k.püré, leves, puding, pedig tegnap befaltam már volna egy jó kis sajttal-sonkával megtöltött husit :D


Amúgy Ti mennyit fogytatok eddig ? Nekem ügye kedden volt a műtétem (lassan 1 hete :), és olyan 2 kiló ment le eddig !


Kitartást a leszokáshoz, igen ez most nagy dolog, hogy a mandulaműtéthez kötötted a dolgot! Ügyes légy !


Jobbulást és mielőbbi gyógyulást Minden kedves és türelmes mandulátlan betegnek !!

Szép napot Nektek !!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook