Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötődő nevelés! Már a csapból is ez folyik..... fórum

Kötődő nevelés! Már a csapból is ez folyik..... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kötődő nevelés! Már a csapból is ez folyik.....

2012. dec. 21. 23:21

Nálunk aranyközépút van. :D


Hordozunk - igaz télen a csúszós utak miatt nem vállalom be -, de nekem tök jól el van a babakocsiban is.


Velünk alszik, és magánéletre kreatívak vagyunk. :p


Sírás - én ezt nem is olvastam még, hogy előre ki legyen elégítve a gyerek igénye. :D Nálunk is előfordul, hogy ki kell ugranom valamiért, de órákig nem hagynám sírni.


Attól függetlenül, hogy ezeket a nézeteket vallom, soha nem néznék le senkit, aki máshogy csinálja. A 3 óránkénti etetés meg hülyeség. Egy baba általában nem 3 óránként éhezik meg. :) Mi sem időre eszünk.

113. hnora (válaszként erre: 111. - 447396604e)
2012. dec. 21. 23:19
egyelőre még semmi nem biztos, de a férjemmel a waldorffal szimpatizálunk, a következő fél évben szeretnénk jobban megismerkedni vele. a sztereotípiákkal ellentétben ott igenis nagy rend és minőségi oktatás van, de persze nem olyan, mint a megszokott, ezért sokan fújnak rá. na, sorozat vége, én balra el. jó éjszakát :)
112. hnora (válaszként erre: 108. - 447396604e)
2012. dec. 21. 23:16
OFF: anno én szoktattam rá, szuper kis sorozat (ezt a mostani részt is láttam már) de ő is későig dolgozik, és hiába a riasztó meg minden, félni kezdtem egyedül esténként, úgyhogy búcsút vettem tőle... (mármint a GYE-től)
111. 447396604e (válaszként erre: 110. - Hnora)
2012. dec. 21. 23:15
miért? milyen oviba íratod?
110. hnora (válaszként erre: 105. - Mese habbal)
2012. dec. 21. 23:14
Ez olyan nagyon fura, mert én épp az ellenkezőjét tapasztalom, sokáig titkolóznom kellett a védőnő, a doki előtt, hogy együtt alszunk pl., de kaptam és kapok is hideget-meleget velem egykorú barátoktól, sőt vadidegen anyukáktól is a nevelésem miatt, illetve most az óvodaválasztásom miatt.
109. Ubilina
2012. dec. 21. 23:11

Sok érdekes hozzászólás van, az biztos :-) Mi max 2 héten belül babázunk - első gyerek lesz - vannak elképzeléseink, de nyilván mi is és a kis jövevény is alkalmazkodni fogunk egymáshoz. Szerencsére nem gond, így külön szoba lett bébikének berendezve, nyilván sokat fogom rázni a fenekét, de azt már letisztáztuk apával, hogy lesznek korlátok, ha kiismerjük a sírásokat és nem indokolt, nem lesz állandóan dajkálva. Én személy szerint nem vagyok hordozópárti, de vannak ismerősök, akiknél jól működik, egyéni... Azon viszont kiakadtam, amikor a védőnő megkérdezte, hogy a babakocsinak van e mózes része, mert ha a saját ágyunkba nem tesszük be, akkor abban vigyem magam mellé... Nonszensz. Had döntsem el én. Egy biztos, hogy apát soha nem túrnám ki az ágyból a gyermekemért. Lehet szívtelenség, de a gyerekét imádja a szülő - ez így helyes - de a gyerek felnő, önálló lesz, családot alapít, elköltözik. Akkor ki marad? Nem kényszeríthetjük rájuk a mi életünket. Akit társadnak választottál, megérdemli, hogy mindvégig figyelmet kapjon Ő is, én így gondolom, de erre sincs követendő minta. Sajnos nálunk anyunak anno 6 hónapos koromban vissza kellett mennie dolgozni, tesómnál szintén ez volt, de egyikőnk se lett érzelmileg retardált, vagy gyagya emiatt, hiszen amit együtt töltöttünk időt, az mindig minőségi családi programokkal telt és kezdettől fogva mi is külön szobában voltunk.


Az "előírásokról" pedig, dr Spock sem a könyve szerint nevelete fel gyerekeit, amikor erről kérdezték legalábbis ezt mondta... Mindenkinek szíve joga, hogy elképzelései és persze a lehetőségei szerint neveljen.

108. 447396604e (válaszként erre: 107. - Hnora)
2012. dec. 21. 23:10
nálunk azért kellett a külön szoba, mert a párom rengeteget dolgozott 12 órában. rettenetesen ki volt, mikor hazaért. nem ment volna a közös alvás, de a gyerek sem igénylte:) Gyilkos Elmék??? az jó:D bár néznénk együtt. az ember ugyanis odavan éjjeles műszakban:S
107. hnora (válaszként erre: 101. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 23:05

Nem tudom, nekem szántad e ezt, de mivel a férjem még nem végzett a Gyilkos elmékkel, leírom, hogy volt nálunk. Az együttalvást konkrétan az ő fejéből pattant ki, még a szülés előtt. Előtte oldalkocsis megoldásban gondolkodtunk (3 oldalú kiságy, a negyedik oldala a franciaágyhoz erősítve). És imádja (mellesleg több férfi kollégám együtt alszik a kisgyerekével, és mindenki imádja), még két év után is meséli minden reggel, hogy milyen jó volt, amikor éjjel Janka hozzábújt. Mivel születésétől fogva együtt alszunk, nem zavarjuk már egymást, ha nagyon elmászna, egyszerűen visszateszem a helyére.

A többi nevelési kérdésben a férjem még gyengébb szívű, mint én, én vagyok a "rossz zsaru", a szigorú kettőnk közül. :)

Mivel a gyerek jó alvó, és jó esetben 9-10 körül már elalszik, és reggel 8-ig fel sem ébred, ezért elég sok időnk van együtt, kettesben lenni esténként. És akkor ő az első - már ha nem néz Gyilkos elméket...

106. Molyka
2012. dec. 21. 23:04

Soha nem hagytam sírni a kisfiamat, nem az anya-gyerek kapcsolat kedvéért, hanem azért, mert én érte vagyok, nekem kellett a szükségleteit kielégítenem.

Hozzáteszem, nem is volt sírós baba. (melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás)


Aludni sosem aludt mellettem, se köztünk. Nem tud egyikünk se úgy aludni. Szerencsém volt, mert nem volt és a mai napig nincs is gond az alvással.


Cipelni nem tudom, szeretgetni, felemelni és összebújni szoktunk. :)

105. mese habbal (válaszként erre: 40. - Kicsilányka1984)
2012. dec. 21. 23:01

szerintem senki nem azt mondta, hogy baj lenne az ha valaki így neveli a gyereket.. hanem azt, hogy manapság annyira ezt nyomatják mindenhol, hogy ha nem így csinálod, akkor mindenki szar anyának gondol...

és a beszűkülést sem kell rosszindulatúnak értelmezni... vannak nők, akik ilyenek, ez teszi őket boldoggá.. azoknak ez való.. a lényeg, hogy legyen boldog, kiegyensúlyozott, mert akkor tud jó anya lenni.. de vannak nők, akik ettől nem lesznek boldogok, azok számára ez a fajta nevelés nem megfelelő... és ezért nem kell szar anyának tartani senkit...


mellesleg egymás fikázása, "szaranyázása" az mindkét oldalon megvan azért... mindenki kritizálja azt, aki nem olyan mint ő, legyen bármelyik oldalon is... ez a baj!...

104. 447396604e (válaszként erre: 100. - Hnora)
2012. dec. 21. 22:59
nekem azért vált be jobban, mert így tudtam jobban beosztani az időm. de az tény, a gyereket tényleg csak akkor hagytam sírni, amikor a zsigereimben éreztem, hogy hisztizik. de amúgy mindig pattantam.
103. 447396604e (válaszként erre: 98. - 117b1693d0)
2012. dec. 21. 22:57
nem. azt mondtam, majd megyek, és visszament tv-zni. de már nem kicsi:DDD
102. Dinadin
2012. dec. 21. 22:57

Nekem 3 gyerkőcöm van, az nagyobb 6 éves a kisebbek 6 hónaposak. Mindkétszer a kicsik már 6 hónapos koruktól külön alszanak, de addig is egy szobában, külön ágyban. Szerintem kell a kicsinek egy biztos pont, amiben, ahol biztonságban érezheti mágát, mert hát nem mindig lehet őket cipelni. Meg hát kérdem én egyszerre két gyereket hogy hordozzunk?


Szerintem nem a szakirodalomtól lesz egy szoros anya-gyerek kapcsolat, hanem a neveléstől, a szokásoktól, a rituáléktól.

2012. dec. 21. 22:57
Ezeken a kijelentéseken nem biztos, hogy a férjeitek is ilyen jót kacagnának... :)
100. hnora (válaszként erre: 94. - 447396604e)
2012. dec. 21. 22:57
ez tényleg ízlések és pofonok, kinek-kinek hogy a legjobb :) A lényeg, hogy a gyerek ne az ötödik legyen minden más mögött. Aztán majd alakul minden :)
99. 447396604e (válaszként erre: 97. - Hnora)
2012. dec. 21. 22:56
nálunk van a nagy gyerek szobája, meg a kissebbé, meg a nagyszoba. de ez mostanra átalakult. jobban szeretnek nálunk lenni állandóan. most jöttek rá, kicsinek miről maradtak le.ki sem lehet robbantani tőlünk:D
98. 117b1693d0 (válaszként erre: 91. - 447396604e)
2012. dec. 21. 22:55
Gondolom, nem kiabáltatok ki, hogy várjatok még vagy másfél órát, mert hosszú meghitt szexre van szükségünk a párnák között?! :DDD
97. hnora (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:54
Nem tökmindegy melyik szobát hogy hívjuk, illetve mi a funkciójuk? :D Mellesleg a gyerek alhat felőlem a gyerekszobában is, csak akkor éjjelre ott bújik össze a család, és nem a hálóban. Csak épp a hálóban nagyobb az ágy...
96. 447396604e (válaszként erre: 93. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:54
szerintem teljesen mindegy hogy adott esetben a gyerek az anyja mellett elalszik, majd a házaspár átmegy a másik szobába szexelni, vagy a gyerek a sját szobájába alszik, és úgy szexelnek. ez már részletkérdés tényleg.
95. 117b1693d0 (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:54
A funkciója a nevében van :))
94. 447396604e (válaszként erre: 92. - Hnora)
2012. dec. 21. 22:52
mondjuk én a maradibb nevelést részesítettem előnyben,3 óránkénti szoptatás, önállós kiságy újszülötten. nekem ez vált be, de ezen kívül minden másban hasonlóan vélekedek. az ember tényleg azért van otthon hogy a gyerekkel törődjön.
93. Mazsinka (válaszként erre: 91. - 447396604e)
2012. dec. 21. 22:50
Persze, csak ez is a téma része, és ugye nemcsak a dolgok szép és idilli oldalával kell foglalkozni. Ha felmerül valami negatívum, egy idegesítő kérdés, megértem én, hogy legkönnyebb kikerülni, és azt mondani: semmi közöd hozzá, mint elmagyarázni, érvelni, és konkrét választ adni a feltett kérdésre. Különben meg annyira nem érdekel.
92. hnora (válaszként erre: 81. - 447396604e)
2012. dec. 21. 22:50

Akkor nevezzük válaszkész nevelésnek :)


Egyébként meg már többen is írták itt teljesen helyesen, hogy minden gyerek igénye más. De ez a példa azért elég sarkított... Én el nem tudom képzelni, hogy a lányom 5 évesen is rajtam lóg majd, hiszen már 2 évesen sem lóg rajtam. Bár az is igaz, hogy ő egy nagyon szerencsés lelki alkat...

91. 447396604e (válaszként erre: 90. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:45
de ez az ő életük, ha megoldják, lelkük rajta. nálunk sosem aludtak velünk a gyerekek, de amint becsuktuk a szobaajtót, mindig kopogtak,a agyereket nem lehet kizárni:D
90. Mazsinka (válaszként erre: 89. - 447396604e)
2012. dec. 21. 22:43
Nem.
89. 447396604e (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:42
nem mindegy?
2012. dec. 21. 22:42
Nagyon jó írás! Én már sokszoros nagymama vagyok, de annak idején mégha akartam volna, akkor sem tudtam volna állandóan a gyerekkel, később a gyerekekkel úgy foglalkozni mindíg, ahogy ezt ma javasolják. Mégis kiegyensúlyozott, egymást és a szüleiket is szerető, megbecsülő emberek lettek.
87. 447396604e (válaszként erre: 85. - Mágika75)
2012. dec. 21. 22:42
jajj már, el ne menj. nem hagyom. sok okosat írtál, és az ember szerez némi tapasztalatot:D
86. Pen80 (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:40
Én nem látom ezt ilyen szörnyűnek :)
85. Mágika75 (válaszként erre: 78. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:38

Engem nem érdekel a te szexuális életed.

Téged miért érdekel az enyém????


Mellesleg lépj ki a zuhanyalattgyorsatdugunk-ból! Használd a fantáziád, ha tényleg van!



Részemről a téma lezárva, vissza sem fogok nézni ide. Ez a topik nem "M75 szexuális élete" címet kapta, ne is legyen téma a továbbiakban! Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook