Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötődő nevelés! Már a csapból is ez folyik..... fórum

Kötődő nevelés! Már a csapból is ez folyik..... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kötődő nevelés! Már a csapból is ez folyik.....

174. mese habbal (válaszként erre: 173. - Cippora)
2012. dec. 22. 22:42

na, az aki ott ül, minden nap, végig... hú.. hát az meg is érdemli :D


(bocs, nem szokásom ítélkezni, de ez nekem is sok).. mondjuk azt megértem, aki szintén lefekszik a gyerekkel délután, mert fáradt, és megteheti.. de minden nap? vagy mondjuk lehet ilyenkor olvasni mellette, ez is OK... de hogy minden nap ez "kötelező program" legyen?...

meghülyülnék... ezer dolgom van általában, amíg a gyerek alszik :D

173. Cippora (válaszként erre: 171. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 22. 22:39

A legtöbb ismerős ott ül és őrzi a gyereket :(


De egy barátnőmék nagyon jól oldották meg ezt,matracon alszanak,így ha legurul,nem üti meg magát.

172. mese habbal (válaszként erre: 171. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 22. 22:38

szerintem ez nagyon gyerekfüggő.. az enyémnek volt rácsos ágya, de pl ha nagyszülőknél voltunk, akkor délután ott nagyágyon aludt, mert ott nem volt kiságy.. sosem esett le... a nagyágy közepére tettem, és ő nem forgolódik annyira alvás közben..eleinte sokszor ránéztem, de miután rájöttem, hogy ő nem "leesős", teljesen nyugodtan hagytam... itthon is másfél éves korában került át nagyágyra, és nem volt semmilyen leesésgátlója...

szerintem ez csak akkor gond, ha a gyerek nagyon izgő-mozgó álmában... de szerintem ha kicsi még, akkor párnákkal is körbe lehet úgy rakni, hogy az megtartsa... vagy ha sarokban van a nagyágy, akkor bentre rakja az ember, elég valószínűtlen, hogy letornázza magát...


persze, majd pontosabb választ ad, akinél ez a mindennapos gyakorlat :)

2012. dec. 22. 22:31
Nekem egy gyakorlati kérdésem lenne: akiknél nincs rácsos ágy, ott éjjel gondolom a szülők között alszik a baba, tehát nem tud leesni, de a délutáni alvásnál hogy oldjátok meg, hogy ne essen le?
170. Cippora
2012. dec. 22. 22:23

Csak azt tudnám minek kell azt írni,hogy "kiságyba kényszeríteni"????? Az miért kényszer ha a helyén alszik a gyerek???Mindenki csinálja ahogy akarja,de nehogy már az legyen,hogy akinek ágyban alszik a gyereke az bedobja,aztán otthagyja.Nem a kutya házba löki ki az ember hanem a saját,jól megszokott,meleg kuckójába alszik.

Én próbáltam egyébként a nagyágyban altatni a lányom,mert néha jól jött volna,de nem ment,sőt mikor beteg volt akkor matraccal bementem a szobájába,hogy ott alszok,de az sem tetszett neki,ki kellett mennem.Mondjuk legjobban én is egyedül alszok.

Ez is egyéni mint minden,és nem gond a "kötődő nevelés" csak pont azért támadják sokan mert pont ezek az anyukák (tisztelet a kiv-nek) nem fogadják el,hogy van aki másképp csinálja,és úgy is jó!

Mert minden gyereknek más az igénye ugyebár!!!!

169. d71ef05a8e (válaszként erre: 167. - Newlife101)
2012. dec. 22. 22:01

Lehet. Az is, hogy sokan vagyunk még így ezzel. Én bevallom, könyeveket nem olvastam róla, arra meg még senki nem vette itt sem a fáradságot, hogy a LÉNYEGÉT bemutassa, elveszünk itt a részletekben és az azokon való elvi nézetkülönbségeken.


Nekem laikusként minden, amit én nevelésnek nevezek, vagy inkább Nevelésnek, nagy kezdőbetűvel, az az egymáshoz való szoros kötődés alapja, tehát én nem tudom, hogy lehet NEM kötődően nevelni, ha mindenki azt érti nevelés alatt, amit én.


Mitől lesz egy bizonyos fajta nevelési módszer kötődőbb, mint a többi?

168. anig82
2012. dec. 22. 21:44

Sziasztok!

Jómagam nem tartom semminemű irányzat követőjének magam.Nem vagyok egy minta anya, egyszerűen ösztönből cselekszem,ha a gyerekeimről van szó.

Nem használ(t)unk rácsos ágyat,mert nem nem éreztük szükségét. Logikátlan volt egy pici babát arra kényszeríteni, hogy (szokja az önállóságot)külön ágya, szobája legyen, mondván, hogy a párommal kettesben lehessünk az ágyban,miközben az etetésekhez fel kell kelni hozzá. Segítségem nincs, nem is volt,így minek kínozzam magunkat a felkelésekkel?Nekünk praktikusabb, hogy a babát csak odahúzom, ha éhes, cici a szájába, és alszom is tovább.

Minden gyerekem mellettünk aludt, és gond nélkül át tudtuk szoktatni őket az önálló ágyba.

A hordozás ugyanez.Praktikus. Nem beszélve az egészséges csípőfejlődésről (lányomnak kötött volt a csípője, pikk-pakk rendbe jött tőle), Jó, tök jó érzés, hogy rajtam van, de csak ezért nem hordoznék én se:).Ami jó benne: a két szabad kéz, tömegközlekedés szabadsága, ill. egy nagyobb baba cipelése is megoldott, ha séta közben elfárad a lába.

A szoptatás szintén. Kéznél van, steril, ez a legjobb a kölöknek és ingyen van, DE csak azért, mert a gyereknek jó, nem szoptatnám tovább,mint ahogy nekem zavaró lenne. Valahogy visszás volt számomra,amikor a 4 éves húgom még mindig szopott... . Nagy fiam 18hónapos, lányom 14 hónapos volt,amikor abbahagytuk a szopizást, és a pici fiamnál se tervezek maratoni szoptatással.

2012. dec. 22. 20:35

Ezt a cikket felesleges volt megírni.


Az írója nem érti a kötődő nevelés lényegét.


Ez van... :D

166. 4c1a787e8f (válaszként erre: 165. - 117b1693d0)
2012. dec. 22. 19:45

Itt most nem csak rólam van szó..


Ehhez azért valamivel több kell, mert ilyen erővel minden második család ilyen perekben állna nyakig..


De még azokkal se tudnak igazából mit csinálni, akikkel tényleg baj van..

165. 117b1693d0 (válaszként erre: 164. - 4c1a787e8f)
2012. dec. 22. 19:39

Ó, nem is mentem én olyan messzire a gondolkodásban, hogy téged bármiért is megbüntetnének. CSak azt mondom, hogy ha nagyon keresztbe akarnak tenni és elég gonoszak, akkor még ez is egy opció, mint pl. a kocsi fényezésének összekarcolása ...


Remélhetőleg csak simán nem tetszik nekik a zaj, de nem fognak gonoszkodni cserébe.

164. 4c1a787e8f (válaszként erre: 152. - 117b1693d0)
2012. dec. 22. 19:09

A nagylányom iskolás, a középső speciális óvodába jár, a kicsi bölcsődés. Az utóbbi két helyről nagyon szoros kapcsolatot tartanak a családokkal, a fiamék hárman vannak a csoportban. Még a menstruációs ciklusommal is tisztában vannak.. Egyébként azért vették föl a fiamat, mert annyira szimpatikusak voltunk..


A nagylány kitűnő tanuló, inkább nagyszájú, mint visszahúzódó, tele van az ellenőrzője igazgatói dicséretekkel, és a középső is ugrásszerűen fejlődik. A bölcsődés is gond nélkül beszokott..


Persze kellemetlenkedni lehet, de azért gondolom a gyerekek pedagógusait is megkérdeznék.


Egyébként 6 órában dolgozom tervezőmérnökként egy családi vállalkozásban, tehát azért nem a gyárban három műszakban, viszont nyilván meg is becsülöm a jó dolgomat, és nem élek vissza ezzel, dolgozom, ahogy tudok..


Ha ilyen körülmények között megbüntetnének, akkor azért elég messzire elmennék...


De ahogy elnézem másoknak is van itt ilyen problémája.. És ez bizony kötődik nagyon is a "hogyan nevelés" témájához.

163. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 22. 19:03

Szia Viki!


Akkor nálatok is beindult a hisztikorszak.. Én csak azt remélem, öreg koromra nem felejtem el, milyen nehéz volt ez, és nem kezdek el kéretlenül tanácsokat osztogatni, hogy nem is olyan jó az a repülő babakocsi, mert bezzeg az én időmben a hordozó..


Bizony, ma ha kicsit többet hagysz a gyereknek, (mondjuk olyat ami szerintem egy gyereknek természetes), akkor elkényezteted, ha meg szigorúbb vagy, akkor meg kínzod..


Tényleg nagyon lecarom-embernek kell lenni, hogy ne menjünk ebbe tönkre.

2012. dec. 22. 16:48

Szerintem a kötődő nevelés nem jelenti azt, hogy csak hordozni vihetjük mindenhova, és velünk alszik az ágyban. szerintem ez félreértelmezése a dolognak. Én sose hagytam sírni a fiamat, ezzel nem értek egyet, hogy sírni kell hagyni a babát. Mi is a kezdetektől kiságyban altattuk, nem volt gond . Mi elég szerencsések vagyunk e téren. De ha úgy lett volna, hogy nagyon sírós, pocakfájós, én bizony magam mellé vettem volna, de nem hagytam volna sírni. És ettől még nem érzem magam fanatikusnak.


Amúgy szerintem meg lehet szoktatni a babával, hogy anyának dolga is van. Pl. én mindig reggel takarítottam, akkor frissebb volt, nem volt nyűgös, és szépen elvolt a kanapén (kicsiként). És egész kicsi korától megszokta, hgoy reggel evés, utána anya takarít, majd játék. Ha sírdogált, porszívózás közben beszélgettem, énekeltem hozzá. Ha nagyon sírt, na akkor magamra kötöttem a Mei Tai-al. 9 kg-san már nem, de nincs is rá szükség. És nekem is jó érzés volt, ha menni kellett valahova, ahova bonyolultabb babakocsival menni, pl. Vásár, akkor magamra kötöttem.


a sírni hagyást nem támogatom. Ez a világ legnagyobb hülyesége. 9 hónapon keresztül az anyja szíve alatt van, minden rezdülését hallja, és akkor egyik pillanatról a másikra betenni a kiságyba, és ott hagyni, ha sír? Nem csak a testi igényeit kell kielégíteni, hanem a lelki, érzelmi, érintési igényeket is. És ez alatt nem azt értem, hogy folyton kézben tartogatni, de ha szüksége van rá , akkor igen.

161. 447396604e (válaszként erre: 158. - 117b1693d0)
2012. dec. 22. 16:36
ez igaz:) na de maradjunk az eredeti témánál. ki miért pártolja ezt a nevelési elvet, ki miért nem. kinek mi vált be. stb..
160. Pen80 (válaszként erre: 157. - 117b1693d0)
2012. dec. 22. 16:36
Igen, az biztos. :(
159. 447396604e (válaszként erre: 155. - Mazsinka)
2012. dec. 22. 16:34
lehet, ilyenekis vannak, de én nem tartozom közéjük.engem aztán nem érdekelnek ezek a dolgok
158. 117b1693d0 (válaszként erre: 155. - Mazsinka)
2012. dec. 22. 16:30
No, engem még olyan fórumon biztosan nem láttál :)
157. 117b1693d0 (válaszként erre: 154. - Pen80)
2012. dec. 22. 16:29
Egy olyan embert meg főleg zavar, akit alap nélkül gyanúsítanak.
156. 117b1693d0 (válaszként erre: 153. - Df2a740c00)
2012. dec. 22. 16:28

Persze, de a meghurcolás elégtétel lenne, ha ki akarna tolni velük. Arról nem is beszélve, hogy azért menne a jóindulatú pletyka is róluk, hogy biztosan nem ok nélkül szállt rájuk a gyámügy.


De az is lehet, hogy mostanság túl sok ilyen filmet néztem :D

155. Mazsinka (válaszként erre: 151. - 447396604e)
2012. dec. 22. 16:21
Érdekes, milyen prűd lett hirtelen mindenki, máskor meg gond nélkül vesézitek ki más fórumokon, hogy kivel, mikor, hányszor, hol és sorolhatnám.
154. Pen80 (válaszként erre: 152. - 117b1693d0)
2012. dec. 22. 16:19

Semmi.

Akkor is semmi, ha tényleg bántalmazzák. Az a durva, sajnos.

Nincs látlelet, nincs bizonyíték, nincsenek tanúk azon az oldalon. Annyi, hogy az eljárás azért zavarja az embert...

153. df2a740c00 (válaszként erre: 152. - 117b1693d0)
2012. dec. 22. 16:10
Az gondolom, kicsit kellemetlenebb, de mivel bizonyítani nem tudnák (mert ugye nem igaz), nem lenne belőle az égvilágon semmi. Csakhát igen, nem kellemes, ha az embert ilyesmi miatt rángatják.
152. 117b1693d0 (válaszként erre: 149. - Df2a740c00)
2012. dec. 22. 16:02

Egy kicsit gonoszabb észjárással gondolkozva, azért lehet fogást találni, mert nyilván nem csendháborítással indítana.


De például, mi van akkor, ha tesz egy bejelentést pl. gyermekek bántalmazásának gyanúja?

151. 447396604e (válaszként erre: 142. - Mazsinka)
2012. dec. 22. 15:54
nézd, nem tartozik ránk, ki hogy oldja meg az intim témát. mindenki azt tesz amit akar. ha esetleg neked nincs tapasztalatod ez ügyben, akkor kérj tanácsot, olvasgass. de nem hiszem hogy nekünk , idegeneknek fontos a szexnek az a része, ki hogy oldja meg. ez a fórum nem arról szól
150. 447396604e (válaszként erre: 142. - Mazsinka)
2012. dec. 22. 15:48
a semmi közöd hozzá kifejezést én pl este arra írtam, hogy lehet tanácsot adni, eszmét cserélni, tapasztalatot gyűjteni csak úgy, de ha valaki számon kér, vagy bírál,esetleg beleszól. akkor már semmi közünk hozzá
149. df2a740c00 (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2012. dec. 22. 15:45
"Én is reménykedem, hogy nem találnak olyan hatóságot, amelyik komolyan foglalkozna ilyen panasszal" Ezen ne aggódj:) Egyébként megnézném a (bármilyen) hatósági közeg arcát, amikor azzal megy oda a szomszédod, hogy panaszt kíván tenni, mert sír a gyerek:) Nyilván ha minden nap jól eltángálnád, az más, de úgy látom, ilyenről szó sincs.
148. 117b1693d0 (válaszként erre: 146. - Spinneli)
2012. dec. 22. 15:41
Lehet, hogy félre értettelek, mert úgy olvastam, hogy magától kicsiként nem fog rájönni, hogy külön "kell" vonulnia aludni.
147. 117b1693d0 (válaszként erre: 146. - Spinneli)
2012. dec. 22. 15:39

Attól függ, hogy van-e valami, ami miatt jó neki külön aludnia. Gondolok itt egy tesóra, akivel már nem érzi magát egyedül. De lehet az is, hogy egyszerűen nagyfiúsnak, nagylányosnak találja, hogy külön birodalma lehet stb. Mondjuk az utóbbi esetben biztosan nem másfél-két évesen fog külön vonulni.


De hallottam olyan gyerekről is, aki egyszerűen szeret külön aludni, mert azt találja kényelmesnek.


Én egyébként szívesen alszom egyedül, sőt, ha őszinte akarok lenni, legjobban egyedül szeretek aludni (és most szigorúan a pihenésről beszélek).

Biztosan van gyerekben is ilyen.

146. spinneli (válaszként erre: 141. - 117b1693d0)
2012. dec. 22. 15:31

"Ha a gyerek a szülők közt érzi biztonságban magát, akkor aludjon velük addig, amíg rá nem jön, hogy milyen jó, hogy van külön szobája."


Ez azért szoktatás kérdése, nem?

Magától kicsiként aligha fog rájönni.

145. 117b1693d0 (válaszként erre: 143. - D71ef05a8e)
2012. dec. 22. 15:28

Ok, már értem, mire gondolhattál. Végülis mindenki magából indul ki (ki másból lehetne még?:))


Nálunk ezek a beszélgetések a földszinten zajlanak (a hálók az emeleten vannak). De ennek meg az a prózai oka, hogy hárman három teljesen különböző időpontban megyünk aludni kb. 3 órás eltérésekkel :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook