Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


453. .Lilla.
2007. jún. 5. 19:00

az nemjó :( Jobbulást akkor : )

Na én megyek, holnap délkörül jelenkezem képekkel :)

452. cskata (válaszként erre: 451. - .Lilla.)
2007. jún. 5. 18:56
köszi, én is, semmi extra: időnként 1-1 fogam fájdogál kicsit, felváltva..:)
451. .Lilla.
2007. jún. 5. 16:09
köszi jól, te? :)
450. cskata (válaszként erre: 448. - Tasa)
2007. jún. 5. 15:48

:DDDD valahogy majdcsak leakasztom magam a kerítésről, ha nagyon rárabolnék..:)))


Lilla, Te hogy vagy?:)

449. .Lilla.
2007. jún. 5. 15:41
hát jah : )))
448. Tasa (válaszként erre: 447. - Cskata)
2007. jún. 4. 21:22

:))) Csak nehogy azt is elkezd szopogatni meg nyalogatni! ;DDD

Szép álmokat mindenkinek! :)

447. cskata (válaszként erre: 444. - .Lilla.)
2007. jún. 4. 20:50

:DD nekem is épp ma jutott eszembe, hogy milyen abnormális dolog másfél éven keresztül drótokat szopogatni és nyalogatni éjjel-nappal..:)))) még jó, hogy rozsdamentesek!!;))

asszem ezután ha meglátok egy drótkerítést valahol, nekem már arról is a fogszabi fog eszembe jutni..:)))

446. .Lilla.
2007. jún. 4. 20:47
és Szyra **
445. .Lilla.
2007. jún. 4. 20:47
tépni**
444. .Lilla.
2007. jún. 4. 20:41

a gumikat is ki akartam téni szombat reggel :P

hát jól elvagyunk köszönöm, de mint Szíra mi sem avgyunk puszipajtások : )

443. cskata (válaszként erre: 442. - .Lilla.)
2007. jún. 4. 20:34

:)) de tényleg!

ha felrakják és esetleg elkezd majd törni, akkor tuti utálni fogod (tapasztalat!;)), és még az is eszedbe fog (lehet) jutni, hogy "le akarom venni!" - de majd akkor mi átlendítünk a holtponton!!!:)


de nem akarlak riogatni, nem azért írom ezt!!

én is vártam előtte, aznap már nem annyira ("kicsit" be voltam tojva..), közvetlen utána örültem, hogy "ez csak ennyi?! hát ez semmi!" - aztán volt pár kritikus napom..;)) de kibírható és elmúlnak gyorsan!:))


szeparáló gumikkal mizujs? fájnak még a fogaid tőlük?

442. .Lilla.
2007. jún. 4. 20:14
:P
441. cskata (válaszként erre: 438. - .Lilla.)
2007. jún. 4. 20:09

:)) 40 óra..? uhh, már annyi sem..

reméljük, 40 óra múlva is örülni fogsz!;) de ha akkor éppen még nem is, majd utána pár nappal már biztosan!:)

440. .Lilla.
2007. jún. 4. 19:02
nekem is 90fokkal vannak elfordulva, de vagy 3-d fogam is.. :( ugyh nekem nehézkes lesz, korábban nem vittek el szüleim, mert h ugis visszafordulna utána.. it az eredmény, mint lentebb irtam, fel se lehet ragazstani rá a tappancsokat.. :(
439. erank
2007. jún. 4. 18:55

Tasa, jól gondolod. :)

A medicinlabdákat meg olyannyira kerülöm, hogy a tesitanár már szólt, hogy ne ugorjak el előle, hanem kapjam el.

Lilla, elsős vagyok még 9 napig. :)

Anyám hurcolt el a fogorvosunk javaslatára még 8 éves koromban, és azóta járok kezelésre.

4 évig éjszakai fogszabim volt, és teljesen helyre rakta a fogaimat. Alul mind másfelé állt, fölül volt egy ami 90fokkal el volt fordulva és a két egyesem között volt egy telek.:) Először volt egy fölső-alsó egybeépített, késöbb csak fölső.

Ennyi év szenvedés után már csak nem adom fel, pedig többször gondoltam már rá.

438. .Lilla.
2007. jún. 4. 17:46

hát úgy kb 40 óra, és.. :P Tom hogy hülye vagyok.. :P


Erank.. Igen itt járok debrecenben, a gyerek fogászaton, a fogszabis részlegre : )))) Te most mész majd gimibe, vagy már elsős voltál? Tökjó h ilyen idős korban csináltatod, legalább szalcsira meg ballagásra leveszik ;)

437. Tasa (válaszként erre: 436. - Erank)
2007. jún. 4. 10:00

Akkor megnyugodtam! :D Remélem a következő aktiválás már nem is fog ennyire fájni.


Jajj tényleg, hát írtad is régebben,mi volt Veled, ne haragudj, csak elfelejtettem. De most visszaolvastam. Szóval most felvágják a szemfogadnál az ínyt és a még csontban fekvő fogra rakják fel a brekettet és így egyenesítik?

Jól gondolom (írom)?

A medicinlabdákkal meg kerüld a találkozásokat! ;)

436. erank
2007. jún. 4. 08:50

Lilla, akkor gondolom Debrecenben jársz kezelésre.

Csak azért kérdeztem, mert én se magánhoz járok és hát tudod, kicsi a világ, de nem ennyire, mert én Pestre járok. :)

szyra, köszi. Az enyémek még nem jönnek, mert csak 15 vagyok, csak attól félek, hogy több évi munka csak úgy odalesz. Majd rákérdezek a dokinál.

Tasa, neki fájt is nagyon, folyamatosan gyógyszerezték, de nem múlt el, ezért inkább levették. Ha Neked amúgy nem fáj, akkor jó.

Köszi a szorítást, de én nem az ismeretlentől félek, mert már ezt februárban is megcsinálták, csak annyira begyulladt az ínyem, hogy sokára hívtak vissza és benőtt a lyuk. Akkor annyira fájt, hogy azt mondtam, ha tudtam volna hogy ilyen rossz lesz nem csináltatom meg, de erőt veszek magamon és mostmár megcsinálom újra.

A ragasztásnál még plussz poén, volt, hogy kezdtek kifogyni a ragasztóból és megbeszélték, hogy melyik fogamnál spórolnak majd, de szerencsére még nem esett le, pedig volt egy közeli találkozásom egy medicinlabdával. :)

Még egy kérdésem lenne. Szerintetek ha kihúznak egy tejfogat, mennyi idő alatt nől be a helye, ha nem jön ki az állandó fog? Nekem már 2 éve kihúzták, de még mindig van ott egy kráter.

435. Tasa (válaszként erre: 432. - Erank)
2007. jún. 4. 06:37

Szép reggelt! :)

Igen, én vagyok a begyulladt ínyes. :) Az az igazság, hogy én is gondoltam arra, hogy nem egy szimpla ínygyulladás ez, de remélem nem lesz igazam. De akkor fájna is, vagy nem? Mert nekem semmi problémám, egészen az aktiválásig (bár még csak egy volt). De mégcsak nem is fém fogszabim van!


Szorítani fogunk Neked, erank a műtéthez! :) Nem találkoztál egy sorstárssal, aki már túl esett egy ilyen műtéten és meg tudja osztani Veled a tapasztalatokat? Tudom én is, az ember legjobban az ismeretlentől fél.

Nagyon durva, hogy ennyit szenvedtél a ragasztással!


Szyra, tényleg gratula a kitartásodhoz! Milyen jó, hogy már múlt időben írhatsz róla, igaz? ;)


Nekem szerencsére a ragasztás nem fájt, a fogívtágítóval meg hamar megbarátkoztam. Dehát sokat érek vele, ha leveszik, mert nem bírom. :( Nah de nem is gondolok erre!

434. szyra (válaszként erre: 432. - Erank)
2007. jún. 3. 20:42

A bölcsességfogak sajnos elég "mumusok" tudnak lenni, nem tudom, a Te esetedben hogy fognak viselkedni, ha egyáltalán kijönnek....

Nekem az a véleményem, hogy jobb tőlük megszabadulni, persze, ha teljesen egészségesek és normálisan kijönnek, akkor biztos nem okoznak gondot, de sokszor ezek ferdén nőnek, sőt akár vízszintesen is.. :(( (nekem az egyik ilyen alattomos volt...) Én megszabadultam mind a négytől még a fogszabis procedúra előtt, úgyhogy ettől már nem kell paráznom. :))

Fémfogszabi: elvileg megkérdezik a pácienst, hogy van-e fémallergiája (legalábbis engem megkérdeztek), s akkor nyilván nem javasolnak fémszabit. Ennek ellenére sztem előfordulhat, hogy közben alakul ki allergia....

Én szerencsére elvagyok a fém fogszabimmal, csak az aftáimtól szenvedek időnként (most is van kettő :(((( )

433. .Lilla.
2007. jún. 3. 20:09
én Debreceni vagyok, még pontosabban mondjam? :)
432. erank
2007. jún. 3. 19:51

Sziasztok!

Rég jártam itt, de azért szoktam olvagatni a fórumot.

16 nap múlva műtét és annyira félek! Sokkal jobb lenne ha nem tudnám, hogy milyen.

Én szerencsére megúsztam az extra kütyüket, mert nekem csak helyet csinálnak a hármaskámnak.

szyra, nekem nem volt harapásemelőm, de volt egy időszak amikor kattogott az állkapcsom és nagyon fájt több hétig. Elmentem rendes fogorvoshoz és rákérdeztem, hogy a bölcsességfogam miatt lehet e ez. Elvittem neki a panorámaröntgent is és azt mondta, hogy semmit nem lát, lehet, hogy a fülemmel van baj.Rákérdeztem, hogy mi a helyzet a bölcsességfogaimmal és azt mondta, hogy fölül nem fognak kijönni, mert nincs helyük. Lehetséges, hogy elindulnak és összetolják a fogsoromat?

A ragasztás nekem nagyon rossz volt. Nekem kellett nyitva tartanom a számat és mert mindig be akartam csukni kitámasztották, ezenkívül szétesett a nyálszívó plusz még a keserű szmötyi folyt mindenhová a számban. Az egyetlen pozitívum, hogy székestül lefektettek és gyorsan kész voltak.

Tasa neked van begyulladva az ínyed? Nem akarlak megijeszteni, de hallottam olyat, hogy valaki nem bírta a fogszabályzót, begyulladt tőle az ínye és le kellett venni. Mi van akkor ha valaki fémérzékeny és fém fogszabit kap?

Lilla, megkérdezhetem, hogy hova jársz?

431. cskata (válaszként erre: 427. - Márk87)
2007. jún. 3. 19:50

háát, ezek is "szép" történetek..:))

de ezek szerint akkor klasszul formálhatóak vagyunk..:))

430. cskata (válaszként erre: 429. - Szyra)
2007. jún. 3. 19:46

:)) hihetetlen.. le a kalappal előtted!:)) én ezzel a kereszttartó (vagy ki tudja mi a pontos neve) dróttal voltam így, amikor feltörte a nyelvem.. de az csak úgy 1,5 hétig tartott.. az semmi ehhez a "kavics-effektus"-hoz hónapokon át.. nagyon durva..:(

de az a szép az egészben, hogy utólag már azért jó arra gondolni, hogy "ezt is megcsináltam és kibírtam"!;))

429. szyra (válaszként erre: 425. - Cskata)
2007. jún. 3. 19:23

Én elég mazochista :)) típus vagyok, de az első napokban többször a bőgés kerülgetett... az is megfordult a fejemben, hogy visszamegyek leszedetni, mert ezt nem lehet megszokni... szerencsére a büszkeségem győzött, úgyhogy előbb-utóbb megtanultunk együtt élni (én + a kütyü), de nem lettünk puszipajtások.. :))

Egyébként talán nem is a fájdalom (felsértés, kattogás, zsibbadás, stb...) volt a legrosszabb az egészben, mert egy idő után csillapodott, hanem az a hülye helyzet, ahogyan éreztem magam, képzelj el egy közepes méretű kavicsot a szádban, a felső fogsorod mögött, amit hiába szopogatsz, sosem tűnik el.... de még csak kisebb sem lesz...:))) s akkor így beszélni... meg enni.... a kaja kizárólag pépes lehetett, mivel nem volt funkcionálható fogam, a beszédnél meg tényleg szótár kellett hozzám először, utána már "csak" simán tök pösze voltam... viszont jókat röhögtek rajtam a környezetemben... :)))

Na jó, ennyit a nosztalgiázásról... :))

2007. jún. 3. 19:17
Nekem is van fogsyabályzom,pedig már 28 éves vagyok,és nem bánom.Merek mosolyogni.
427. Márk87
2007. jún. 3. 19:16

Nem függ teljesen ide, de a csontokról jutott eszembe:

Szerelmem nemrég tornaversenyen tosszul esett és szilánkosra tört a bal keze. Durván.. Műtét, rögzítő keret, drótok... Utána ismét műtét, keret drótok lejöttek, gipsz felkerült. Aztán gipsz is lekerül és ma már csak a tenyerén van sebhely. Pedig esés után nem csak szilánosra tört a keze, hanem nyílt törése volt. De lássatok csodát kb 5 hét alatt annyira helyre pakolták, hogy színte jobb neki mint új korában ;).. Szóval lehet gyurmázni ezekkel a csontokkal akarattal és akarat nélkül is, több-kevesebb fájdalommal és sikerrel.. Öcsémek a mellkasán húzattak ki egy bordát egy pánttal... Utána egy nappal mintha új mellkasa lett volna. Bár az ruganyosabb mint a fogak. sajnos ezek talán a legkényesebb csontajink egész testünkben.. legalábbis sokat lehet velük szívni :P

426. cskata (válaszként erre: 423. - .Lilla.)
2007. jún. 3. 19:04
háát, reméljük, ilyet nem kapsz, mint a Szyráé volt..
425. cskata (válaszként erre: 424. - Szyra)
2007. jún. 3. 19:02

hihetetlennek és egyúttal félelmetesnek tűnnek ezek az eszközök - no meg az, hogy az ember csontjait így meg lehet változtatni.. ezzel egész átalakul az arcod is, a profilod (amit már írtam is korábban egyszer itt)..

annó a fogröntgenes doktornő mondta nekem, hogy amikor visszamennek hozzá a paciensek a kezelések végén az új röntgen miatt, max. az orruktól felfelé ismeri fel őket..;)

emlékszem a másik fórumról, hogy mennyire megszenvedtél a harapásemelőddel - de azt hittem hogy "szimplán" "csak" törte a szádat.. de ez a zsibbadás, fülfájás, állkapocs kattogás - nagyon durva lehetett..:(

424. szyra (válaszként erre: 422. - Cskata)
2007. jún. 3. 18:11

Ezt én is megkérdeztem a doktornőmtől.. :))) mármint, hogy ha kivesszük a harapásemelőt, akkor "úgy maradok-e"... mert akkor hiába szenvedtem 4,5 hónapon keresztül???? Megnyugtatott, hogy így marad. Szóval a lényeg az, hogy ez az Eva Platte nevű szerkezet (ez vmi spec.fajtája a harapásemelőknek) rákényszeríti az állkapcsot és a két fogsort a helyes állásra. Nekem nemcsak sima mélyharapásom volt, hanem nagyon "bent" voltak a fogaim, ezáltal pl. nem is lehetett nagyon látni a fogsoromat, ha beszéltem (sokan furcsállták is a szabimat, mert nem tudták elképzelni miért rakattam fel...), szóval ez a kütyü nemcsak megemelte a harapásomat, hanem ki is tolta a felső fogsort a helyére. S hogy miért marad úgy? Mert ezt a "megemelt" állapotot (amit tart a kütyü) rögzíti az állkapocs, vagyis maga az állkapocs csontja is felveszi a helyes állást, átalakul a megfelelő pozícióba és ott becsontosodik. Ezért volt az pl., hogy néha kattogott az állkapcsom (ahogy ment a helyére), és sokszor fájt a fülem is, meg zsibbadt az arcom. Ez mind-mind az átépülési folyamat része volt.

Viszont sztem ez elég ritka kütyü lehet, mert eddig senkitől nem hallottam róla, és azóta sem... pedig kíváncsi lennék, mások hogyan élték át ezt a borzalmat.... :o

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook