Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


333. Márk87
2007. máj. 25. 14:40

Sziasztok!

Előssször elmesélem a történetemet, aztán kérdezgetek :)

Nem járok sűrűn fogorvoshoz (kövezzetek meg :) ), mert szerencsére nincs rá túl sok okom. Rendben tartom a fogaimat, egyszer volt egy lukas tejfogam, azóta betojtam és sikálom őket ezerrel.

Viszont a történet nem ilyen szép, ugyanis elkezdtek megjelenni a bölcsességfogaim. 1-2-3 és végül a negyedik is kinőtt.. Ritka az ilyen, de inkább átok mint áldás, mivel a felső sorban elöl 2 fogam (a két ketteske) megindult kifele. Már megállt, de engem iszonyatosan zavar hogy eléggé ilyen farkas szerű fogsorom van. Az idők folyamán több fogorvost megkérdeztünk hogy mit lehet tenni, de egy kivételével mindegyik ugyanazt mondta. Hogy felül ki kell húzni a két négyest és ezzel helyet kell csinálni. Az az egy kivétel pedig azt mondta, hogy az ő fiának is ilyen a fogsora, ő nem izagtja magát... Tényleg zavaró a tisztítás miatt is, a csókolódzás miatt is és az ember önkénytelenül is visszafogja a mosolyát. Szóval egy fogorvos nem értem miért nem figyel oda legalább a saját gyerekére, de mindegy...

Mikor feltérképeztem a lehetőségeket megtudtam, hogy ha valaki 18 év alatti, annak a tb indokolt esetben állja a fogszabályzás költségeinek 80%-át. De én már 19 vagyok, szóval ez el lett baltázva. Amúgy 150ezer forint egy normál fogszabályzás a felső fogsorra a tb árlistálya szerint. Vagyis a kezel csak 30ezer forintot kell hogy befizessen...

Nomármost, az alábbi kérdések merültek fel bennem kutatásaim során:

-milyen a foghúzás, fáj-e és ha igen akkor mennyire ? tényleg egyszerre csak egy fogat húznak ki (vagyis kétszer kell ezt túlélnem) ?

-nekem legalább 4-4,5 mm hézag marad a két kihúzott négyes helyén. Nem zavaró a hézag ? Mennyi idő kb. míg bezárul ?

-nekem másfél évet mondtak, hogy addig tart ez az egész folyamat, de ebből mennyi idő lehet amíg a helyükre kerülnek a fogak és mennyi amíg ott fixálják őket ?

-tényleg több féle fogkefével kell mosni a fogszabályzót, vagy ez is csak valami legenda ? :)

-tudom nem szép dolog anyagiakat felhozni, de akinek csak fent kell szabályozni, annak mennyibe került a "készülék" ? nekem valószínűleg sima lemezes lesz, mert bizony az sem olcsó mulatság. 150ezertől a csillagos ég a határ, helytől függően persze... és akkor a kerámiásat, a belső felfüggesztésűt meg a többi szépséget nem is említem...

Köszönöm szépen a segítséget!

üdv:

Márk

332. cskata (válaszként erre: 331. - Tasa)
2007. máj. 25. 11:30

:)) olvastam a véleményt, inkább itt válaszolok!:)


én is gondolkodtam ezen a rés-problémán (ha még hátrébbmennek a fogak), de szerintem úgy teljesen beljebb kerül az egész felső "állkapocs".. húú, ezt nemtom így elmagyarázni..:S

szóval nemcsak hátrébb, hanem beljebb is.. (mintha egy gyurma fejnek kicsit beljebb nyomnád a száját..:)))

szerintem kicsit "beljebb esik" a felső rész, a felső ajak is és ezáltal persze az ember profilja is megváltozik.. én valahogy így képzelem - de majd megtudjuk!!:))

mindenesetre nem szeretnék azért 5 perc szünetet a fogaim közé..:DD

331. Tasa (válaszként erre: 330. - Cskata)
2007. máj. 25. 10:35

Köszönöm szépen nemecsek kata! ;) Már meg is néztem és véleményeztem. :)

Kitartás, hétvégére tuti jobb lesz!

330. cskata (válaszként erre: 329. - Tasa)
2007. máj. 25. 09:03

elküldtem a jelszót!:)


húú, csajok - tényleg újra első hetes vagyok ezzel az alsóval.. visszatért a viasz ragasztgatás, újra vedelem a kamilla teát, és megint nem tudok rágni.. tegnap reggel még az "úgy leszedném"-érzés is kerülgetett..:)) ma már azért jobb és remélem, a hétvégén rendeződik a helyzet - sokáig nem bírom tejbegrízen, rántottán és joghurton..:)))


Tényleg Lilla, mikor lesz eredmény?

329. Tasa (válaszként erre: 328. - Cskata)
2007. máj. 25. 06:08

Szép napot mindenkinek!

Igen Kata már szerettem volna kérni, nagyon megköszönném, ha elküldenéd. Már írtam egy igénylő üzenetet a másik oldalon. :)


Lilla, érettségivel hogy állsz?

328. cskata (válaszként erre: 327. - Cskata)
2007. máj. 24. 21:52
ja, és Tasa! ha kíváncsi vagy az említett képekre, akkor persze Neked is küldök jelszót (itt vagy ott is akár) az ottani bemutatkozó oldalamhoz!:)
327. cskata (válaszként erre: 324. - .Lilla.)
2007. máj. 24. 21:20

az alsókra írtam, hogy kacifántos!:) felül csak szimplán előre áll(T!!)..;))

meg tudod, alul az is gond, hogy jóval kisebbek a fogak és majdnem beteríti szegényeket a brekett..

Tettem fel egyébként új képeket a másik fórumon, ha van kedved, kukkants rá!:))

326. cskata (válaszként erre: 325. - Csacsa)
2007. máj. 24. 21:17

szia! tudtommal, amikor már kint vannak a maradandó fogak.. bár mint lentebb olvasható, vannak kivételes esetek, amikor pl. nem nő ki valakinek a foga, vagy nem esik ki a tejfog, holott már rég ki kellett volna és hasonlók..

úgy általában szerintem 12-13 éves kortól..

de fogorvos tudja konkrétan megmondani!:)

325. csacsa
2007. máj. 24. 13:49
valaki meg tudja mondani hany eves kortol leget felrakatni fogszabalyzot?
324. .Lilla.
2007. máj. 24. 13:45

:)

nekem egyszerre lesz mindkettő ragasztva..elvileg :))

Kata: nked kacifántosak a fogaid??? És láttam a másik helyen a képeidet,és nemis azok.. ha Neked megszenvedett a ragasztással, akkor nekem a 90fokkal elforgott, egymás mellett lévő (mindkettő 90fokos szöget zár be a fogsorral) fogakra h is fogja felragasztani? :P

323. cskata (válaszként erre: 322. - Tasa)
2007. máj. 24. 13:24

:)) téényleg, erre még nem is gondoltam!:) hehehe!!:))

bár már így is számolom a heteket, számolom a hónapokat - most még az aktiválásokat is számoljam..??:)) bele fogok keveredni..:DD

no meg nekem 3 hetente van/lesz - akkor az több, mint 18.. kész matekóra!!:D

322. Tasa (válaszként erre: 321. - Cskata)
2007. máj. 24. 12:56

Izgulni még nem izgulok, azt meghagyom mindig aznapra. :)

Ha úgy fogjuk fel, hogy kb. 18 aktiválás lesz összesen (legalábbis remélem elég annyi), már nem is hangzik annyira vészesen, mint a másfél év, nem? Lehet elkezdem strigulázni. :)

321. cskata (válaszként erre: 320. - Tasa)
2007. máj. 24. 10:09
:)) gondolom, már izgulsz miatta - és persze várod is!:)) húú, már csak 1 hét..:))
320. Tasa
2007. máj. 24. 09:36
Aha értem, szóval nyekkenésig tekeri. :D Nah majd jövő csütörtökön megtapasztalom én is.
319. cskata (válaszként erre: 318. - Tasa)
2007. máj. 24. 08:50

ja, igen - a gumikat mindig kicserélik! volt már, hogy teljesen kivette az ívet a tekergetéshez, tegnap csak a gumikat vette le, aztán az állítás után újragumizta az egészet. És csodálkoztak, hogy nem sárgultak el a gumijaim!:)) de aztán mondtam, hogy nem szoktam kávézni, teából meg zöldet iszom.. (egy ismerősöm vörösbort ivott fogszabiban és rózsaszínű lett az egész, még a brekettek is - ez elég gááz..:))


Igen, az az András nagyon fel van ott magasztalva..:) - néha csodálkozom is, hogy az én dokim egyáltalán hogyan képes helyrepakolni az emberek fogait ilyen hiper-szuper technika nélkül is, ritkább aktiválásokkal..:DD


A tekergetés nem fáj, egészen egy pontig - ekkor szokta abbahagyni!:)) Mindig kérdezgeti közben, hogy "Húz már?" - aztán egyszercsak tényleg úgy érzem, hogy "Áááá!!"- ekkor tátott szájjal nyekkenek egyet és abbahagyja..:DD kb. így zajlik!:DD

318. Tasa (válaszként erre: 317. - Cskata)
2007. máj. 24. 08:31

Jajj szegénykém! :( Dehát persze, hogy meg fogod szokni! :)

Teljesen érthetően írtad le az aktiválást. Nekem a fekvő 8-as fent van már, szóval azt fogja tekerni. Gondoltam, csak a másik fórumon azt írták, hogy minden aktiváláson kicseréli a doki az összes gumit. Neked nem cserélte? Bár az az emlegetett András doki teljesen más módszerekkel dolgozik szerintem.

És a tekerés szokott fájni?

317. cskata (válaszként erre: 316. - Tasa)
2007. máj. 24. 08:22

halihó lányok!:)

klassz éccakám volt, kb. 3-szor ébredtem fel, hogy fáj az egész alsó fogsorom.. kellett nekem nyavajogni pár hete, hogy nem történik semmi..:)) háát, most történik!:D Sokkal furcsább lent, mint fent.. olyan érzés, mintha dupla fogsorom lenne - mivel a brekettek kb. akkorák, mint 1-1 fél fog..:) most megint kicsit nem tudom elhinni, hogy ezt meg lehet szokni - de biztosan menni fog..:))


Aktiválás: amikor először voltam aktiváláson, akkor a 3-5-6-os fogaim brekettjeit összekötötte 1-1 plusz dróttal (olyan, mint egy fekvő, hosszúkás 8-as forma). Ennek a drótnak a végén (a 3-as fogak felől) szokott mindig tekerni, ezáltal szorosabb lesz, és ez húzza hátra a 3-asokat a 4-esek helyére. A 3-asokkal együtt meg ugyebár mennek a 2-esek + 1-esek is, mert az ív miatt össze vannak kötve. (remélem, érthető volt..:)) szóval így araszol az első 6 fog beljebb és hátrébb..:)

Gondolom, Neked is valami hasonló módszerrel megy majd a dolog, de ahány doki, kb. annyiféle eljárás..:)


Lilla, tudod már esetleg, hogy Neked egyszerre ragasztják alul+felül vagy először Te is csak felülre kapsz?

316. Tasa (válaszként erre: 313. - .Lilla.)
2007. máj. 24. 06:38

Jó reggelt "Tesók"! :D

Igen, nekem csak felül lesz, úgyhogy én csak ilyen fogszabis mosolyt tudok küldeni :#) (Kata után szabadon :D )

Kata, azt szeretném kérdezni, hogy az aktiválás miből áll? Mit csinál a doki? És kitartás a második első héthez! :)

315. cskata
2007. máj. 23. 21:23

ehhez mit szóltok??

:##


ez egy fogszabis mosoly volt!!:DDDDDDD

kész vagyok mára..:##

:))))

314. cskata
2007. máj. 23. 21:01

sziasztok!:)

na, ezt most jól megkaptam..:)) (mármint a fogszabit!:D)

húú, elég furi érzés - most olyan, mint a legelején.. ráadásul alul valahogy jobban böknek és szúrnak a brekettek, mint (emlékeim szerint) felül annakidején - de szerencsére van viaszom rá.. eléggé kacifántosan állnak a fogaim lent, szegény doki megküzdött vele, mire felragasztotta + rögzítette az ívet..;)) szóval szerintem most megint egy újabb "első hét" következik számomra.. de talán már rutinosabban és türelmesebben viselem, mint annó!:)

persze elfelejtettem megkérdezni, hogy mit lehet kezdeni az éjszakai fogszorításommal, ami lassan állandósul.. bár nem hiszem, hogy erre lenne ötlete..

Lilla, ez már hihetetlen, hogy Te is júliusban születtél!!!:DD Akkor nemsoká "bulizunk" - már csak 1,5-2 hónap!;)

313. .Lilla.
2007. máj. 23. 17:52

köszi TYÚKOK :P

oks, nemfélek.. Kata te most épp kapod a barketteket : )))

Amúgy akkor mivagyunk a júliusiak.. :P nekem július 25 : ) 4-13-25 :))

Tasa neked csak felül lesz fogszabi?

312. cskata (válaszként erre: 311. - Tasa)
2007. máj. 23. 09:05

:) örülök, hogy Neked is alakul!:))

nekem is szépen egy sorba (ívbe) rendeződtek, már nincs kicsit előrébb vagy kicsit hátrébb állás!:))

A 4esek helye még bőven megvan, elméletileg csökkent (mivel hátrébb/beljebb vándorolt az összes fogam az eredeti állapothoz képest - ez is feltűnt) - de messze még az, amikor eltűntnek lehet a lyukakat nyilvánítani..:( dehát türelem, türelem..:))

Igen, júliusban! Július 4-én, szóval nem is annyira messze Tőled!:) bárcsak már ott tartanánk..:D

Köszi a szorítást, majd jövök élménybeszámolni!:)

311. Tasa (válaszként erre: 310. - Cskata)
2007. máj. 23. 08:56

Szép reggelt! :)

Éppen ma reggel vizsgálgattam a változást és hihetetlen! Az egyeském, ami kiállt, látványosan kezd egy szintben lenni a párjával és a ketteske, amit elnyomott, pedig jön egyre kijjebb a helyére! Ami engem is aggaszt, az a négyeskék helyének eltűnése. Már nagyon várom,hogy eltűnjenek a lyukak, dehát az még beletelik pár hónapba. :( Kata, Neked hogy vándorolnak a kicsikék? És lyukeltűnés-ügyben hogy állsz? :) Olvastam, júliusban lesz a szülinapod, mikor? Én 13-án születtem. Majd megünnepeljük itt a fórumon, igaz még lyukakkal, dehát ez van. :)

Olvastam én is a 40 éves csajszit. Le a kalappal előtte! Hozzá képest tinik vagyunk. :)

Szorítás meg természetesen lesz ezerrel! ;)

310. cskata
2007. máj. 23. 08:27

sziasztok csajok!:)

Lilla, csak semmi felesleges izgalom!:)) majd közvetlenül előtte, no meg ha már megkaptad.. ráérsz majd akkor!:))


Tasa, egye fene, megbocsájtom a "vén tyúk"-ot!!:DDD végülis az átlag fogszabisokhoz képest abszolút túlkorosnak számítunk..:)) de azért tényleg egyre többen vágnak bele ilyen idősen (vagy még később!:)) Nem olvastátok "a másik" fórumon, egy 40-41 éves csajszi írta, hogy neki is lesz!

Egyébként még nekem sem szólt be senki - remélem, ez a tendencia a jövőben is folytatódik!:) sőőt, tök sokan árulták el, hogy ők is gondolkoznak rajta már évek óta, de nem merik bevállalni..:) ismerős..:))


Na, de nekem ma kéretik szorítani, mert 17.15-re megyek felső aktiválásra + ALSÓ RAGASZTÁSRA... szóval ma úgy este 6-tól csodálatos lesz a mosolyom..:DDD drót alul-felül..:))


Tasa, nem is írtad még: látsz már változást a fogaidon? Visszaolvastam és látom, hogy holnap leszel 1 hónapos fogszabis!:)

309. Tasa (válaszként erre: 308. - .Lilla.)
2007. máj. 23. 06:27

Ne izgulj Lilla! Ha 2 ilyen "vén tyúk" ( már bocsi Kata :D ) azt mondja, hogy nem vészes, akkor tényleg nem az! Én már teljesen megszoktam. De persze nekem is hiába irogatták, hogy ne féljek, azért be voltam tojva rendesen, mert ugyebár mégiscsak egy új időszámítás kezdődik, a fogszabis idők.

Tegnap kozmetikusnál voltam, észre se vette volna, ha nem vicsorgok rá. :) Én egyébként eddig csak pozitív reakciókat kaptam az emberektől. Vagy csak nem mernek kinevetni, mert félnek tőlem. :D

308. .Lilla.
2007. máj. 22. 19:35
2 hét múlva görcsben fogok itt ülni h milyen lesz majd fogszabival : )
307. KIRA7 (válaszként erre: 303. - Erank)
2007. máj. 22. 14:11
Köszi szépen sokat segítettél.
306. cskata (válaszként erre: 305. - Tasa)
2007. máj. 22. 11:13

tán' csak nem!!:) ha már eddig nem csináltad - mostmár ne is kezdd el!!:))

de tényleg elég sz*r érzés, az összes hátsó fogam fáj majdnem minden reggel emiatt.. lehet rákérdezek a dokimnál, holnap úgyis mennem kell.. (bár sokmindent nem lehet szerintem sem kezdeni vele..:))

305. Tasa (válaszként erre: 304. - Cskata)
2007. máj. 22. 10:21
Nem, szerencsére ezt nem produkáltam eddig. De a másik fórumon is írták többen ezt a fogszorítást. Elég kellemetlen lehet és nem is tudom mit lehetne tenni ellene, mert ugye álmodban nem tudsz parancsolni magadnak. :( Talán idővel ez is elmúlik. Viszont most, hogy beírtam hogy én nem szoktam szorítani, tuti holnap olyan fogsor fájásra fogok ébredni, mint még soha. :)
304. cskata (válaszként erre: 295. - Tasa)
2007. máj. 22. 09:51

szia Tasa! egy kérdés: Te éjszaka nem szoktad szorítani a fogaidat, amióta fogszabid van..?

Én azelőtt sosem csináltam ilyet, de jó pár hete reggelre fáj az egész fogsorom.. tegnap is, ma is..:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook