Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


393. .Lilla.
2007. jún. 1. 20:07
hát nemzetközi stranröplabda jegyzőkönyvvezetői vizsga :PPPPP amit azt se tom pontosan h kell kitölteni, csak kb, azt is tegnap óta.. :P Szal strand, nemtom mennyire lesz meleg, meg ezis.. :(
392. cskata (válaszként erre: 391. - .Lilla.)
2007. jún. 1. 20:02

szegényke..:(( nekem most az alsóknál a másnap volt nagyon kritikus - akkor ha valaki úgy szólt volna hozzám, azt minimum megvertem volna..:)

(a felsőkre már nem emlékszem, szerencsére..;))


vegyél be esetleg gyógyszert, hátha segít valamennyit..

miből vizsgázol Te szombaton..??? és miért van idézőjelben..?:)

391. .Lilla.
2007. jún. 1. 19:47
ááá mostmár nagyon fájok :'( már du is éreztem , alig birtam enni, de most.. :S olyan rossz érzés, főleg hogy össze se tudok zárni.. :( Holnap jó lesz így "vizsgázni".. Mert hát gondolom nektek se ment igy a koncentrálás.. :(
390. cskata (válaszként erre: 388. - Szyra)
2007. jún. 1. 17:56

szia szyra (itt is)!:)) jajj, ne mondj már ilyet - miért ne írhatnál/jöhetnél és mondhatnád el a tapasztalatidat?!:)

én annó csak magát a szájzuhanyt vettem meg, azzal elégedett is vagyok..:) valahogy az elektromos fogkefének nem érzem a hiányát (ezért nem is választottam annakidején a szájcentert), és a tapasztalom is az, hogy a fogszabis fogkefe + szájzuhany együtt elég.. (nekem legalábbis!:))

Azt nem mondom, hogy nem próbálnám ki szívesen (akár csak kíváncsiságból is) - de egyelőre elvagyok a fogszabis kefécskéimmel..:))

389. .Lilla.
2007. jún. 1. 13:48
semmi baj, nem pofátlankodsz ide : ) Én nagyon örülök, hogy leírtad a véleményed, ezért kérdeztem énis : )
388. szyra
2007. jún. 1. 13:45

Sziasztok! Bocsi, hogy "idepofátlankodok" a kis csapatba, csak meg szeretnélek győzni Benneteket az elektromos fogkefe (és szájzuhany) hatékonyságáról. :)

Szóval régebben én sem használtam csak sima fogkefét, aztán amikor elkezdődött nálam is a fogszabályozási procedúra, s körbejártam a témát, valamint a doktornőm is erősen javasolta, akkor beruháztam egy komplett egységre (Oral-B Oxyjet center), és nagyon jól döntöttem. :)

Elekromos fogkefével sokkal hatékonyabban lehet tisztítani a fogakat, pont a forgó-oszcilláló mozgása az, amit az emberi kéz nem tud utánozni, ráadásul az a veszélye sincs, hogy esetleg alul- vagy túlmosod a fogaidat (túl erősen sem szabad sikálni, ahogy cskata is írta, mert káros lehet a fogínyre)! Persze meg kell szokni, eleinte nekem is furcsa volt.

Tasa, a fogínygyulladás ezenkívül a szájzuhannyal is orvosolható, nemcsak maximálisan kisöpri a maradékot, de masszírozza is az ínyt, így csökkentve a gyulladást, ráadásul a zuhany tartályába szájvizet v. egyéb más öblögetőt lehet keverni a vízhez.

Én napközben a kézi fogszabis fogkefét használom a kajálások után, este pedig a nagyfogmosinál jön a center (utána még egy kis fogköztisztítás esetleg, ha van kedvem....), és teljesen egészséges az ínyem, fogaim, legutóbb meg is lettem dícsérve az aktiváláskor.

Szóval szerintem érdemes beruházni erre az eszközre (v. akár szülinapra kérni a családtól :)), mert nagyon jó szolgálatot tesz később is, a fogszabályozás után!

Bocs, kicsit hosszú voltam!

387. .Lilla.
2007. jún. 1. 13:36

ja és ettem, igaz nem bírok rágni.. tényleg fáj.. igy alaphelyzetben csak kellemetlen, de leírhatatlan :) Most meg finom eperturmixot iszok.. : ) lehet csinálok még.. :P


ERZÉ: hát szerintem igen.. :$ de nemtudom.. :) csak elvileg azért csináltatják a röntgent, hogy megtudják hogy van e lyukas fog, melyikeket kéne kihúzni, hol van bibi.. :(

386. .Lilla.
2007. jún. 1. 13:32
oksi, köszi.. Annyira aranyosak vagytok :))))
385. ERZÉ
2007. jún. 1. 12:59

Kössz mindenkinek a válaszokat.. :D

nekem egy lyukas fogam van amivel csinálni kel majd valamit elötte, szal azt talán még kibirom vagyis remélem hogy csak az az egy húzás lesz... :D

Ja meg tavaly volt egy foghúzásom alul egy rágó fog... aminek nagyon nagy gyökere volt.. és a doki eljátszadozott azzal az egy foghuzással kb háromnegyed órát... és közben még káromkodott is! XD na a lényeg hogy nem tudta teljesen kiszedni mivel beletört... és egy gyökér maradvány benne maradt az ínyemben.. azt mondta a doki hogy reménykedjek hogy miközben összeforr a seb kitolja azt a kis darabot.. mer ha nem akkor naon fog fájni mer ahogy összehuzodik az íny ugy fogja nyomni az a kis darab... :S reménykedtem is de nem jött ki az a kis darab :D szal kb két hétig fájt... mivel én hülye féltem elmenni szájsebészhez.. de mázlim volt utánna mivel az íny ránőtt arra a kis darabra.. szal meg se látszik és nem is érzem.. na a lényeg nekem csak felülre kell fogszabályzo.. de ha megröntgeneztet mindenhol és észreveszik azt a kis darabot.. akkor félek hogy elküldenek szájsebészetre kivágni azt a kis "fogmaradványt" :D ezt megtehetik?? mer egy az hogy ez alul van és ránött az iny... nekem meg felül lesz a fogszabi szal nem zavarhatja... elméletileg... ja és ugy ránött az iny hogy nem is látszik hogy van ott valami és nem is érzem.. nemis tom hogy egyátalán ott van e még... XD na szal a kérdés.. elküldhetnek szájsebészetre azt a darabot kivágni? mer nemtom mi értelme lenne :D kösszi

384. cskata (válaszként erre: 383. - .Lilla.)
2007. jún. 1. 12:30

elküldtem Neked is, itt a hoxán.


Megnéztelek!:) tényleg kacifántosabban állnak, mint az én alsóim.. De ennek is van egy előnye: Nálad nagyon látványos lesz, ha alakul - a végére meg aztán rá sem lehet ismerni az eredetihez képest!!:))

Szóval szerintem ne legyél elkeseredve egy picit sem, mert nem hiszem, hogy extrán nehéz eset lennél - csak éppen teljesen más jellegű a problémád, mint pl. nekem..!:)

Kíváncsi vagyok majd a fogszabis képedre is - úgyhogy akkor is tessék fotózni!!:))

383. .Lilla.
2007. jún. 1. 12:13
köszi : ))) amugy majd nekemis átküldenéd? :$ :PP
382. cskata (válaszként erre: 381. - Tasa)
2007. jún. 1. 12:01
elküldtem itt priviben!:)
381. Tasa
2007. jún. 1. 11:18

Húú, egye fene megbocsátunk Kata! :DD

Én sima fogselymet használok (már évek óta), most kicsit fűzögetem, de nincs vele probléma. Szerintem ha szájzuhanyt használsz, az elég.

Azt mondta a dokinő azért lehet begyulladva az ínyem, mert nem mosom elég erősen. Szóval most bekeményítettem. :)

Kata, elküldöd akkor a gumis kishölgy jelszavát? :)

380. .Lilla.
2007. jún. 1. 11:04
ja még tudommitakartam írni a gumikkal kapcs.. Szóval most nemtok teljesen összezárni.. (ha próbálom akkor ütközik a gumiba, és ha jobban nyomom FÁJ :PPPPPP) nem kopgtam le az előbb.. már mindegy :D
379. .Lilla.
2007. jún. 1. 11:03
jah és szerintem ív se lesz.. tudod TB.. itt nincs pocséklás :P
378. .Lilla. (válaszként erre: 376. - Cskata)
2007. jún. 1. 11:03

van ien fogszabis fogselyem, olvasstam az oral-b honlapján : ) vagy az sem mükcik??

gumik: hm hát picit érzem, de ez még semmi a multkor-mostani also 3as fájásához, amit persze elfelejtettem megkérdezni hogy mozdulna e és attol fáj avgy vmi más a probléma vele.. Hát kifosztottam gondolom, mert pár nem pattant be rendesen.. nincs itt hely, kicsi a szám:P

bátorság megvolt.. végülis feltettem, mert ugy gondolom hogy ennél mindenképp MAJD csak jobb lehet.. : )

377. cskata
2007. jún. 1. 10:57
:DDD minden hozzászólásomat "húú"-val kezdem, bocsi..:))
376. cskata (válaszként erre: 374. - .Lilla.)
2007. jún. 1. 10:56

húú, alul+felül szeparálókkal.. ááá..:(

nekem pár óra múlva már fájtak, de másnap meg végképp.. 3-4 nap volt (nekem), mire tudtam rágni normálisan..

mi az, kifosztottad őket kék gumikból, hogy lett egy zöld is..??:)))


mostmár el sem tudom képzelni, hogy hogyan lesz Nálad ez az egész.. nem lesz brekett az első 4 fogadon egy ideig? csak ott fut majd szabadon az ív? vagy az sem lesz ott...? de később sem lesz ott más a helyzet, hiába húzza arrébb a 3asokat..

na jó, majd kiderül..:))


nekem megvan a jelszavad, felírtam még a múltkor!:) úgyhogy ha lesz bátorságod feltölteni a képeket, akkor jelezz! Tasának persze elküldöm majd a jelszót, ha aktuális lesz!:)


én sem fogselymezek.. próbáltam, de állandóan beakadt és feladtam.. az nagy gáz?

375. cskata (válaszként erre: 373. - Tasa)
2007. jún. 1. 10:43

húú, akkor most nagy a tisztaság odabent!!:DD


háát, nekem azt ígérték, hogy teljesen el fog tűnni a helyük.. (igaz, ezt az első doki mondta, akinél voltam - mert akkor még az a tény is kiakasztott, hogy ki kell húzni a fogaimat, és semmit sem hittem el neki..:)))

Nekem az 5 hónap egy fokkal reálisabb, mint a korábban hallott 2-3 hónap.. (pláne, így túl a 2. hónapon..:))

szerintem csökken a helyük, de baromi lassan.. nincs mihez viszonyítanom, de én úgy érzem, mintha már szűkebb lenne a hely.. remélem, nem csak képzelődöm..:))

374. .Lilla.
2007. jún. 1. 10:34

Lilla jelentést ad : )

megkaptam a gumikat, fájni kéne?? :P majd fog, gondolom : )) van 7kék meg egy zöld, 2 perc se volt az egész. Viszont érdeklődtem a ragsztásról és a hogyantovábbról..

Hát ahogy sejtettem se felülre se alulra nem tudja az első 4re felrakni, annyira keresztbe állnak.. A 3asakkal kezdjük hogy azokat a 4esek helyére húzzuk és így tovább.. gondolom én.. Szóvall .. :(( Kicist lehangolt hogy nemhogy a fogszabival fogok hülyén kinézni, de még ami zavar azon egy fél évig minimum nem is változtatunk.. :( Csoináltam képeket, bár nemtudom h felrakjam e a másik forumra, olyan rondán állnak a fogaim.. Na lehet : )))

Kata neked megvan a jelszavam?:P Mert nekem nincs szóval Tasa ha kell akkor Katától kérd már légyszi : )))

Tasa: mitől lett ilyen gyulladásod? én nem is fogselymezek.. szóval lehet ideje lenne elkezdeni akkor nekemis.. : ) na midnenjót Nektek, pussz


ui:ERZÉ! ha valami kérdés van (a csajok mindent leírtak:P) akkor írj bátran : ) És NEM KÉSŐ :) én most töltöm a 18at, kb 40 nap múlva.. Szóval.. :)))

373. Tasa (válaszként erre: 372. - Cskata)
2007. jún. 1. 10:20

A fogaim köszönik szépen jól vannak. :)

Most vagyok túl egy 10 perces fogmosás, fogselymezés, öblögetés akción. Nem is érzékenyek a fogaim. Viszont az első kettő között már szinte rés van, ami nagy szó, mert régebben még a fogselyem is alig fért be. :)


Kata, el fognak tűnni azok a fránya négyes-helyek? Én nem hiszek már az 5 hónapban sem. Nagyon lassan mozognak ott a fogak. Vagy ott annyira nem látványos? Te hogy állsz "eltűnésben"? :)


Lilla, ahogy Kata is írta jelentést-jelentést! :)

372. cskata
2007. jún. 1. 09:42

szia Erzé!

Tasa tök jól leírta, így csak megerősíteni tudom, hogy nem olyan gyorsan indul a dolog, mint ahogyan azt képzelik az emberek..:)

Én pl. 2 dokinál is voltam konzultálni (bár nálam ugyebár az árak is számítottak..)! Szóval az elsőnél febr.14-én voltam, elküldött fogröntgenre+lenyomatot vett, febr.22-én vissza hozzá.. ekkor padlót fogtam az áraitól, febr.28.: a már meglévő röntgenfelvételemmel irány egy másik doki.. Ő már szimpibb volt, új foglenyomat, és egyúttal megbeszéltük, hogy akkor hajrá!!:) Szintén a két felső 4esem kellett kihúzni (márc.14 ill. 21.), márc. 21-én megkaptam én is a szeparáló gumikat majd pedig (mivel már közben megrendelte) márc. 28-án ragasztotta fel a fogszabályozót.. ez akárhogy is számolom, 1,5 hónap.. (ami max. 1 héttel lehetett volna rövidebb időszak, mert a foghúzásnál én kértem a márc.14-et, mivel igen be voltam tojva tőle, és ott volt egy hosszú7vége a regenerálódásra..:)))

Mint Tasa is említette, Lillának is TB-támogatott fogszabija lesz - és éppen ezért fém. A TB ugyanis az esztétikus fogszabályozókat (műanyag, porcelán) nem támogatja anyagilag. (ami szerintem elég nagy kics*szés egyébként... nekem pl. fehér műanyag van, nem feltűnő egyáltalán - fém fogszabiban nem is gondolkoztam.. bár állítólag a fém meg erősebb, gyorsabban lehet vele haladni..)

Nálam is a felső metszőket kell beljebb taszigálni (mint ahogy írtad, hogy Neked is), 1,5 évet jósolt az orvosom.

Sok sikert és erőt Neked hozzá!:)



Tasa, hogy vannak a fogaid az aktiválás után?:)

Lilla, szeparálógumi-jelentést szeretnénk!:)

371. Tasa (válaszként erre: 370. - ERZÉ)
2007. jún. 1. 06:15

Szia ERZÉ!

Szóval én, mint nagyon tapasztalt 1 hónapos fogszabis megpróbálok segíteni Neked. :)

Én ápr. 6-án mentem el a dokihoz. Még aznap elküldött panoráma röntgenre és levette a mintát. Ez annyiból áll, hogy bele kell harapni egy vaníliaízű anyagba, ami pár perc múlva megszilárdul. Ez alapján tudja majd követni a változásokat. Aztán meg kell rendelnie a készüléket, ami kb egy hónap. Ez alatt pedig a foghúzásokat kell elintézni, ami általában sajnos muszáj. Nekem a 2 négyesemet húzták ki felül. Aztán 24-én mentem vissza, akkor ragasztotta fel a fogszabit. De előtte pár nappal be kellett volna mennem szeparációs gumikért (csak elfelejtettek szólni), amik a hátsó fogak között csinál helyet, hogy a gyűrűket rá tudja helyezni a hatosokra. Ebbe rögzíti majd a fogívtágító ívet.

Mivel 18 év alatt a TB támogatja a fogszabit, ezért megúszod olcsóbban, mint mi. Lilla tud majd Neked ebben jobban segíteni innen a fórumról. :)

A szabályozás ideje változó, dokifüggő. Van akinek 1 év alatt kész, de a 1,5-2 év az általános inkább.


Szóval szerintem kezdjél neki minél előbb, ha már júniusban a táborunkba szeretnél tartozni. ;)

370. ERZÉ
2007. máj. 31. 18:49

Hellosztok... ahogy láttam ti már tapasztaltabbak vagytok ebben a témában.. szal nagyon megköszönném és sokat segitene ha válaszolnátok a kérdéseimre...

Na szal.. elhatároztam hogy fogszabályzót csináltatok a nyáron.. mivel az elsö két fogam egy kicsit kiáll.. engem nem zavar.. de a "jobb késöbb mint soha" - mondás itt nem igaz.. mivel minél hamarabb elkezdem a "fogszabályzó viselését" annál jobb.. :) (most 16 vok.. szal kicsit késö is.. :P)

na szal..már a nyári szünet elején bele akarok kezdeni...

a kérdés: ha junius elején bemegyek a fogorvoshoz és megbeszélem vele hogy mit akarok.. akkor mikorra lenne rajtam a fogszabályzó? mer hallottam olyat hogy várni kell egy hónapot is... :S Ez igaz??? mert ha igen akkor már meek a héten a fogorvoshoz hogy minél hamarabb felrakják... + hallottam ilyeneket hogy elötte el kell menni röntgenre meg nemtom még mikre.. szal megköszönném ha leirnátok hogy hogy zajlik le egy fogszabályzás... hogy meddig és mért kell várni.. miken kell elötte átesni, milyen fogszabályzok vannak..mennyi ideig tarthat...stb :D elöre is köszönöm :D

369. Tasa
2007. máj. 31. 17:23

:))) Nem rossz ötlet. Nemcsak szép fogaink lennének, de még erősödnénk is! :D

De lökött vagy, most elképzeltem magam a fogszabis doktornővel a hátamon! :DDD


Jajám villantok. Meg lehet megáldatom a fogszabimat a pápával. :)

368. cskata (válaszként erre: 367. - Tasa)
2007. máj. 31. 15:33

valami fogorvossal kellene mosatni a fogunkat..:))) ők biztosan értenek hozzá!:) bár most az átlag napi 4-5 fogmosimmal akkor a hátamra is köthetném az illetőt..:)))


Húú, villantassz egy fogszabis mosolyt a Colosseum tövében..?:) de jó lesz Neked!:))

367. Tasa (válaszként erre: 366. - Cskata)
2007. máj. 31. 13:37

Hát ez az, tiszta stressz! :D

Most honnan tudjam mennyi sikálás használ és mennyi árt?


A bölcsességfogam helye is be van gyulladva kicsit, azt mondta. Mondjuk én is láttam, hogy elég piros, dehát azt hittem ilyennek kell lennie. Mostanában nem húzatom ki a párját, mert 2 hét múlva utazunk Rómába és szeretnék pizzát enni! :)

366. cskata (válaszként erre: 365. - Tasa)
2007. máj. 31. 12:54

sajna nincs tippem fogíny gyulladásra... a kamilla tea jó szokott lenni minden ilyesmire..:)

azért vigyázz az íny-sikálással, a másik fórumon olvastam régebben, hogy az egyik lány valahogy lejjebb nyomta az ínyét a fogáról a túl erős fogmosással.. azóta ettől is parázok, meg attól is, hogy nem mosom jól és hamarabb elkezd romlani..:) tiszta stressz az élet..:D


a lényeg viszont, hogy nem fájnak a fogaid!:)

a bölcsesség fogad helye már be is gyógyult? mikor húzatod a párját?

365. Tasa (válaszként erre: 364. - Cskata)
2007. máj. 31. 11:15

Azt mondta erősebben mossak fogat. Meg használjak Curasept szájöblítőt, de azt eddig is használtam. Szóval mostantól sikálni fogom az ínyemet, mint egy kisőrült.

Ha valakinek van esetleg valami praktikája fogíny gyulladásra, ossza meg velem bátran, szívesen fogadom! ;)

Viszont a fogaim most sem fájnak, állítás után. :)

364. cskata (válaszként erre: 363. - Tasa)
2007. máj. 31. 10:57

a gumicsere kicsit nekem is kellemetlen, mert eléggé nyomja a fogaim, amikor teszi fel - de fájni nem igazán szokott (meg csak addig érzem, amíg felpattintja az új gumikat..) utána meg olyan jó kis "szoros-érzete" van az embernek.. hogy most olyan stabilan tartják a fogait..:) nekem legalábbis..:)

arra is gondolta, hogy lehet, hogy az én dokim kevesebbet állít a fogszabin aktiváláskor..???

na, majd 13-án kiderül, akkor megyek legközelebb)..


a doktornőd javasolt valamit, amivel "edzheted" az ínyed? vagy mi ilyenkor a teendő...?:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook