Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


303. erank (válaszként erre: 302. - KIRA7)
2007. máj. 22. 09:29
Azzal lehetnek bajok, a szemfogakra a legjellemzőbb, hogy elfekszenek. Nekem is azzal van gond, de nem kell egyből a legrosszabra gondolni, a szemfogak általában 11-13 éves kor között bújnak ki./könyvben olvastam/. Voltak osztálytársaim akiknek csak 8.-ban jöttek ki. Ha van a családban valaki akinek ugyanígy nem jött ki, akkor a lányod örökölhette. Nekem mindkét nagymamámnak hiányoznak, de a szüleimnek megvannak. A kihúzást nem javasolnám, amíg nem muszáj, mert elég látható helyen van, bár nekem már 2 éve nincs meg az egyik szemfogam és azért annyira nem hiányzik. Remélem kibújnak azok a fránya szemfogak!!!
302. KIRA7 (válaszként erre: 301. - Erank)
2007. máj. 22. 07:09
A szemfogak.
301. erank (válaszként erre: 298. - KIRA7)
2007. máj. 21. 18:21
Én 8 évesen kezdtem el a fogszabályzást, engem a fogorvos küldött el és nekem is voltak még tejfogaim. Mindenképpen el kellene menni egy fogszabályzós dokihoz és majd ő elmondja a lehetőségeket. Szerintem egy éjszakaival el lehet intézni és szerintem nem kell kihúzni a tejfogakat. Melyik fogai nem estek ki? Akkor van gond ha a fogai azért nem estek ki, mert a rendes fog el van feküdve az ínyben, akkor tényleg műteni kell. Ezt csak röntgennel lehet megállapítani. 12-13 évesen egyáltalán nem késő. Állandó fogszabályzót csak akkor tesznek fel, ha már nencs tejfog. Nekem azért nem esett ki a tejfogam mert a másik elfeküdt és nem nyomta ki,a tejfogamat kihúzták és utána tettek fel állandó fogszabályzót.
300. cskata (válaszként erre: 298. - KIRA7)
2007. máj. 21. 15:50

Szia Kira!

Gyerek-fogszabályozásban én nem igazán vagyok kompetens.. így 31 évesen..:))


Ezeket a kérdéseket fogszabályozó szakorvos fogja tudni korrekten megválaszolni..


Egyébként miért lenne késő 12-13 éves korban?? (már csak ha magamból indulok is ki..:))

Kb. ebben a korban szokták elkezdeni! Amíg nem nőtt ki az összes maradandó foga, addig nincs mit szabályozni.. (ill. felesleges, szerintem..)


Hogy meddig tart? Nekem állandó van (felragasztott) és 1,5 évet mondott az orvosom.. Valahol azt olvastam, hogy 12-13 éves korban még csak éjszakai készüléket adnak - hogy azzal mennyi idő lehet, nem tudom.. egyébként is mindenki "egyedi eset", foglenyomat és fogröntgen alapján határozzák meg a dokik a kezelés időtartamát.


Szóval mindenképpen fogszabis szakorvost kellene keresnetek és vele konzultálni! (nem biztos, hogy a "normál" fogorvosotok foglalkozik vele, ehhez külön szakvizsga kell)

Sok sikert - együttérzek a kislányoddal! Én egészen idáig húztam-halasztottam a dolgot..:)

299. .Lilla. (válaszként erre: 298. - KIRA7)
2007. máj. 21. 15:47

én úgy tudom ki lehet huzatni, de az ugy még fájdalmadabb mert műátét során rakják fel a barkettet a nem kinőtt fogra.. (igy hallottam,nem biztos hogy így van) és egyáltalán nem késő, én most töltöm a 18at.. azaz remélem nemkéső, ugye csajok? :)

amugy egy vélemény: nem sikeres tul korán megcsináltatni, nehogy utánas visszamozogjon.. : ) én csak ennyit tudok segíteni

298. KIRA7
2007. máj. 21. 15:24

Segítsetek!A kislányom 12 éves és a fogorvos azért nem csinál neki fogszabályzót mert még van neki tejfoga ami kikell hogy essen.Lehet kérni,hoögy húzza ki neki?Ha csak jövőre esik ki neki még nem késő felrakni a fogszabályzót?Az első két metszője kiáll.Nagyon szégyenli.Mennyi idő mire visszamegy a fogszabályzóval?

Köszönöm a segítséget!

297. Joyce
2007. máj. 20. 16:01
Nekem 4 fogam ki kellett anno húzni hozzá.
296. cskata (válaszként erre: 295. - Tasa)
2007. máj. 20. 12:44

nekem is az alsók a problémásak!

a jobb oldali nagyjából kint van, de teljesen rá van dőlve a mellette lévőre.. a bal oldali épphogy kibújt - de úgy rémlik, hogy a röntgen felvételen az is elég idétlenül állt, szóval az sem lesz jobb..;)

felül mindkettő teljesen kinőtt, azokkal nincs is különösebb gond - max. az, hogy állítólag hamarabb szuvasodnak a bölcs.fogak, mint a többi.. úgy emlékszem, az egyik már tömve is van..:(


húú, irígyellek hogy ilyen szerencsésen vetted ezt az akadályt!:) nekem a fogszabis dokim nem mondta még, hogy ki kellene őket venni, panaszom sincs velük - csak idegesít, hogy így nőttek/nőnek..

295. Tasa
2007. máj. 20. 12:15

Ez egy húzás-kipöckölés akció volt és én is csodálkoztam, hogy se varrat se semmi, pedig csak félig-háromnegyedig volt kint a fogam, igaz ez az a fog volt, ami felfelé nőtt. ( még a recepciós csaj is csak nézett, hogy ennyi idő alatt végeztem :) )Meg ez volt begyulladva, jött is belőle genny rendesen állítólag, dehát én ezt sem érzékeltem. :) Alsó fog volt és még a másik fekvő alsómat is ki kell szedni. Sőt a szájsebész bácsi azt mondta, hogy legjobb lenne a felsőktől is megszabadulni, de ezt még megbeszélem a fogszabis dokinővel, mert azok kint vannak rendesen, semmi problémám velük és szabályozás után nem szeretném, ha a hiányuk rosszul befolyásolnák a végeredményt. Szóval én már csak az alsót "szeretném" kivetetni, majd ha ennek a helye már begyógyult, hogy tudjak rágni valamelyik oldalon.

Kata, Neked melyiket kéne kivenni?


Lilla, nekem akkor lesz az első aktiválásom, amikor Te a gumikat kapod. Majd gondolunk egymásra! :)

294. cskata (válaszként erre: 291. - Tasa)
2007. máj. 20. 11:13

:)) ez nagyon jó! örülök, hogy ilyen könnyen ment!:)) A másikat mikor veszi ki?

(nem rémlik, hogy írtad-e már, hogy ez most alsó volt vagy felső?)


Tetszett a gyerek szülés hasonlat, jót röhögtem rajta!!:DD

293. .Lilla. (válaszként erre: 291. - Tasa)
2007. máj. 20. 10:04
na akkor minden okés.. még fog kivenni? és ez akkor műtét volt varattal vagy "csak" húzás?
292. Tasa
2007. máj. 20. 09:47
Jah egyet vett ki, mondta, hogy választhatok melyik legyen. :)
291. Tasa (válaszként erre: 290. - Cskata)
2007. máj. 20. 09:46

Csajok, én kifogtam a legaranyosabb és legügyesebb szájsebészt a világon! Egyáltalán nem fájt-fáj! Pedig most voltam legjobban betojva, mégiscsak műtét, sebész meg ilyenek. Szuri a szokásos, lidokain előzetessel. Aztán jött a kiszedés. Előre mondtam, hogy az a reccsenés az biztos szörnyű lesz. Erre Ő : Milyen reccsenés? Mi reccsenés nélkül dolgozunk! Kicsi tompa nyomás fog érezni, semmi mást. Jó akkor kicsit öblögessen, mert úgy jobb lesz.

Öblögettem, láttam, hogy vérzik, nah mondom ez kemény lesz, biztos most jön a szenvedés. Erre megkérdezi: Kéri a fogat vagy itt maradjon? Miért, mondom kint van???? Persze, hogy kint van! Komolyan mondom 10 másodperc se volt! Majdnem a nyakába ugrottam! :DD Azóta se fáj. De ha legközelebb megyek hozzá, megmondom, hogy szülni is nála szeretnék, hátha a gyereket is így kipöcköli. :D

290. cskata (válaszként erre: 281. - Tasa)
2007. máj. 19. 23:57

Tasa, mesélj milyen volt a bölcsességfog műtét..?:(

Nagyon fáj(t)? Egyet vagy kettőt vett ki?

289. .Lilla.
2007. máj. 19. 11:46
: )
288. cskata (válaszként erre: 287. - .Lilla.)
2007. máj. 18. 22:02

jövőhéten szerdán.. május 23 lesz a nagy nap!:)

meg egy kis cuki újabb aktiválás is lesz felül..:)

de mikor fog eltűnni a 4eseim helye vajon..?? én már azt várom a legjobban!;)

287. .Lilla.
2007. máj. 18. 19:12

később.. asszem.. :)

jah amugy te mikor kapod az alsodra a szabit?

286. cskata (válaszként erre: 285. - .Lilla.)
2007. máj. 18. 15:48

ohh..:(

nem tudom hogy működik a mostani rendszer: tudod már a jegyeidet is vagy majd később mondják meg..?

285. .Lilla.
2007. máj. 18. 13:43
ittvok.. háát.. inkább nemmesélek.. azthittem jobban fog menni.. :S
284. Tasa (válaszként erre: 282. - .Lilla.)
2007. máj. 18. 10:37
Megy a szorítás ezerrel! :)
283. cskata (válaszként erre: 282. - .Lilla.)
2007. máj. 17. 22:34
akkor egy nagy-nagy kalappal Neked!:) ügyes legyél, aztán gyere mesélni!:)
282. .Lilla.
2007. máj. 17. 19:20
Holnap szorítsatok nekem FüttyösCsajok.. reggel 8tól érettségi :( :)
281. Tasa (válaszként erre: 280. - Cskata)
2007. máj. 16. 11:09
Fél négyre. Azt nem tudom még, hogy egyszerre kiszedi-e mind a kettőt, vagy most csak az egyiket. De lehet jobb lenne, ha egyszerre elintézné most mindegyiket, aztán túl lennék rajta. Szerintem, ha Neked is muszáj, inkább most húzasd ki, ne várd meg míg valami gond lesz vele, mert akkor sokkal rosszabb lesz. Arról meg nem is beszélve, hogy tényleg az az igazán nagy szívás, ha emiatt tönkremegy másfél év "munkája". Szóval szájsebészre fel! :)
280. cskata
2007. máj. 16. 10:26

szerintem bölcsességfog kihúzásom (rossz esetben műtétem) nekem is lesz.. alul a jobb oldali teljesen rá van dőlve a 7esem oldalára és ezáltal elől klasszul torlódnak a fogaim.. számomra is a röntgen felvételen vált ez világossá..:(

de a "normál" fogorvosom is úgy nyilatkozott már 1-2 éve, hogy a bölcs. fogak gyengébbek, mint a többi, hamarabb el is romlanak, szóval majd egyszer találjam ki, hogy mikor szeretném kihúzatni őket.. grr..:(

No meg az mekkora szívás, amikor 1,5 év múlva kész a tutira szabályozott hollywoodi mosoly, aztán elkezdenek nőni a bölcsességfogak, amik jó esetben nem férnek el, és megint elmozdítják a többi fogat.. ááá..:((


Tasa, hányra mész szombaton?

279. Tasa
2007. máj. 15. 20:35

Semmi köze a fogszabihoz, véletlen, hogy épp akkor gyulladt be, mikor felrakta, azt mondta a doki. Mindenképpen ki kellett volna őket szedni, már a panoráma röntgen után mondták, mert nem volt helyük kijönni.

Simán Füttyöslilla leszel! :D

278. .Lilla. (válaszként erre: 277. - Tasa)
2007. máj. 15. 14:58

huh hát sok sikert hozzá, remélem azért nemtúl gyakori ez a gyulladás a fogszabisok körében. és remélem minnél hamarabb rendbejössz, azért egy ilyen műtét nem semmi :S

Füttyöskata és Füttyöstasa: :))))) én nemtudok fütyölni, de majd meglátjuk mire képes az ember fogszabival : )

277. Tasa (válaszként erre: 276. - Cskata)
2007. máj. 15. 12:07

Majd alakítunk egy füttylánycsapatot! :D Aztán bevesszük Lillát is! :D

Még teljesen nyugodt vagyok. Most úgy vagyok vele, hogy rábízom magam teljes mértékben a dokira, állítólag nagyon jó szájsebész és nem is gondolok arra, hogy végülis ez egy operáció.

De ha szombaton 3-kor kérdezel, akkor tuti be leszek már tojva! :)

276. cskata (válaszként erre: 275. - Tasa)
2007. máj. 15. 11:25

:)))) Füttyöskata..:DDDD csak nehogy legyen majd egy Füttyöstasa is..:))) én sem az elejétől kezdve fütyülök..:D

húú, a 19-e az már ezen a héten van.. hogy állsz lelkileg "az ügy" előtt..??

275. Tasa
2007. máj. 15. 06:34

Füttyöskata! :D 31.-én lesz az első aktiválásom, de addig még 19.-én megyek a szájsebészhez bölcsességfog ügyben.


Lilla, lehet, hogy annyira lefoglal majd az érettségi, hogy nem is foglalkozol majd a fogszabival. :)

274. cskata
2007. máj. 14. 21:14

:)) igen, ha nyugi van, akkor várom hogy fájjon - ha meg fáj, akkor nyüszögök..;)) de csak magamban, vagy nagyon halkan!:DD

Lilla, szerintem mire szóbelizel meg fogod szokni!:) bár biztosan furcsa lesz, hogy van valami a szádban..:) nekem néha az sz-eknél vicces "fütyülő" hangot ad ki (valahogy a brekettek között sütív ki a levegő, úgy érzem ilyenkor) - ezen röhögtünk valamelyik nap egy barátnőmmel, amikor előtte is tök véletlenül produkáltam..:D de nem sikerül mindig füttyszóra bírni..:))


Tasa: jaja, nem tudja pontosan a dokim, mi van a számban..:D remélem, azért fogszabályzásban profibb, ha már a dudorokban nem olyan járatos..;)

Te mikor mész ez első aktiválásra? Lassan már következik, nem?;))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook