Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


423. .Lilla.
2007. jún. 3. 17:19
nekem is "huh de mély harapásom" van.. ezt a dokinő mondta.. :P ugyh akkor szerintetek nem menekülök a kütyüktől?? :S
422. cskata
2007. jún. 3. 16:24

Szyra, nagyon klasszul leírtad a ragasztást - nekem is ugyanígy zajlott (kivéve a harapásemelőt, amit nem kaptam), és ugyebár az alsó fogszabim miatt most újra friss az élmény..;)

(nekem is kb. 45-50 perc/fogsor volt)

szerintem az én harapásomon is kellene emelni egyébként.. a mélyharapásom miatt ha helyre is húzzák a felső 4-6 fogamat, az alsóval akkor is a felsők tövéhez fogok szerintem zárni..:(

valójban nem tudom elképzelni a harapásemelő működési elvét.. (láttam a bemoldaladon a múltkor Szyra - meg neten is láttam már néhány képet a szerkezetről), de nem értem, hogy miután kiveszik, hogy marad "úgy" a harapásod a későbbiekben is..

én valahogy úgy képzelem el, hogy maguknak a fogaknak kellene magasabbnak lenni hátul, hogy kisebb legyen elől összezáráskor az átfedés a felső + alsó fogsor között.. nem..?:)


Lilla, szerintem ívtágítót valószínűleg fogsz kapni - pláne, ha ennyire kicsi az íved.. de ha mégsem, valószínűleg akkor is lesz valami, ami összeköti a két gyűrűs fogadat a szájpadlásoddal párhuzamos ívben (nekem is ilyen van - mint azóta már világossá vált számomra nem lehet ívtágító, mivel sosem állít rajta, ha megyek..)

421. .Lilla.
2007. jún. 3. 14:53
köszönöm a leírást, igen egyszerre a kettőt : ) Reméelm nem kapok ívtágítót meg ilyeneket, bár a mintavételnél a legkisebb méretű gyerek sínt kellett használni, még az is nagy volt egy picit.. kicsi a szám meg az ívem, de remélem nemkell az a kütyü :)
420. szyra (válaszként erre: 418. - .Lilla.)
2007. jún. 3. 14:34

Na, Lilla, szerdától Te is "teljes jogú" fogszabis leszel! :)))

Nekem kb. egy órás volt a ragasztás (felül): kipeckelték a számat, letisztították/fertőtlenítették a fogaimat egyenként, ezután elővette a doktornő a harapásemelő egységemet (neked ilyen nem lesz), ami a felső két gyűrűvel volt összehegesztve, és ezt az egész szerkezetet betuszkolta a számba a felső hatosaimra rögzítve, majd a számítógépes terv alapján felragasztották a brekiket a megfelelő helyre (egy pötty ragasztó, rá a breki, UV fénnyel szárítás, s így tovább..), közben nyálelszívó a számban, meg engem többször kérdeztek közben, hogy nem érzek-e savanyú ízt a torkomban (gondolom a ragasztó miatt), aztán mikor vége lett, öblítés, és kaptam egy szép kis tükröt, hogy megnézhessem a végeredményt.... Maga a látvány még nem lett volna annyira sokkoló, de meg akartam szólalni, s artikulátlan fröcsögés lett belőle.... a harapásemelővel eleinte szinte egyáltalán, de később is elég gyengén beszéltem... :(( Aztán 6 hétre rá jött az alsó ragasztása hasonló módon, mint először (csak itt már nem volt plusz kütyü).

Ha jól olvastam, neked mindkettőt ragasztják egyszerre... hú, nem lesz semmi... de legalább túl leszel rajta egyszeri alkalommal! :)

419. szyra
2007. jún. 3. 14:14

Sziasztok!

Tasa: alul a négyesem helye már alig látszik, szinte csak a nyelvem érzi, hogy van még ott egy kis hely... felül a négyesem helye kb. a felére csökkent (bememen látni, bár azóta még kisebb lett)

Kicsit rendhagyó az esetem, mert ugye nekem nincs bal kettesem, így két választásom volt: vagy beépítenek egy kettes fogat, vagy pedig a meglévő kettesemet alakítjuk át a hármashoz hasonlóvá, tehát végeredményül nem lesz kettes fogam, amit állítólag egyáltalán nem lehet majd észrevenni. Ezt választottam, mert ha lehet, még nem szeretnék fogbeültetést, inkább alakítsunk a meglévő fogaimon (eredetileg is tervem volt, hogy porcelánhéjjal alakíttatok egy-két fogamon...). Ez a kozmetikai rész azonban még messze van, ráérek gondolkodni rajta.... :)

Visszatérve a "rés-kérdéshez", nekem most két résem lett felül, egyik ugye a négyes helye (ami majd összezárul), a másik a 2-es és 3-as fog között generált rés, ami marad a fogszabályzás végéig, mivel az említett 2-es fog át lesz alakítva, s kell neki hely... Hát, kicsit bonyolult a dolog, azért remélem érthető voltam....:)))

418. .Lilla.
2007. jún. 3. 14:00

jaja énis így gondolom : )



fájnak nagyon, meg maradt az ilyen kellemetlen érzés, ill néha fáj.. főleg a jobb oldalak..:S Rágni még semennyire, azaz elöl az egyesekkel.. : )

Szerdán reggel 9től :) Elvileg vagy 2 órás művelet, szóval mondták hogy egyek előtte jó sokat : ) Nektek hogy zajlott a ragasztás?

417. cskata
2007. jún. 3. 13:49

sziasztok!:)

Lilla, sajnálom, hogy így alakult - de ha tényleg nem annyira életbevágó, akkor majd máshogyan-máskor meglesz!:)


Mennyire tudsz már rágni? Nagyon sajognak a fogaid?

Mikor is ragasztanak Neked pontosan?

416. .Lilla.
2007. jún. 3. 13:30
nemcsinálom meg.. :P mert elv ezt elkönyvelték bukásnak,de olyan komolytalanul vette mindenki : ) Szóval pont engem érdekeljen? majd elmegyek diákolimpiára és megcsináljuk ott, vagy majd ősszel teremröpit : ) annyira nem is kell, csak nemrossz fizu ha hívnak meccsre : )
415. Tasa
2007. jún. 3. 12:32

Szép vasárnapot mindenkinek! :)

Csajok, hát a végén még szebb lesz a mosolyunk, mint ennek a Tom gyereknek! :DD

Ugyan már Szyra ez nem megtiszteltetés, ez természetes, hogy csapattag vagy. ;)


Elolvastam a cikket, tényleg érdekes. Hát igen, sok-sok pénzzel gyorsabban elérhető a tökéletes mosoly, dehát mi ráérünk. :)


Szóval fél év alatt sem tűnnek el ezek a kis "mocskok". :( Hát jah, valahogy sejtettem. De még nagy réseid vannak, Szyra? Vagy már épphogy csak?


Lilla, Neked jobbulást! És mikorra lett elhalasztva a vizsga?

414. .Lilla.
2007. jún. 3. 11:55
megvagy : ) uristen nagyon nagy változás : ))))
413. .Lilla.
2007. jún. 3. 11:43
Tasa: nekem azt írja ki hogy nincs bemoldalad..:S
412. .Lilla.
2007. jún. 3. 11:39

Sziasztok :)

Tasa mindjárt megnézem a bemoldalad.. Hát hazajöttem, vizsga a körülmények miatt nem ment, mivel 5órátr áltunk a zuhogó esőben , és állva hótvizes papíron vzsgázni.. Rendes bácsika nem fogadta el, menne el a ... Ugyhogy megfázva, fájós fogakkal itthon :P

411. cskata (válaszként erre: 410. - Szyra)
2007. jún. 2. 23:28

:)) jó a cikk, tényleg érdekes! köszi!:)

és Tom Cruise-t is említették, a "nem teljesen tökéletes" fogsorával..:) no meg Madonnát - egyből a másik fórum és a "madonnás-mosolyok" jutottak eszembe..:) ott írták páran, hogy rés keletkezett a két 1-esük között..

mindenesetre klassz klinikájuk lehet: masszázs, TV..:) nekem meg csak egy szimpla fogorvosi székben megtekergetik a drótjaimat - elég snassz..;)

410. szyra
2007. jún. 2. 22:55

Megnéztem a linkeket, amiket beszúrtál cskata, tényleg kicsit elcsúszott az a vakító mosoly... :) Amúgy mintha Tom Cruise-ról is olvastam volna, hogy fogszabija volt.. ezek szerint a középvonalát elfelejtették beállítani.. :)::

Én is találtam egy érdekes linket a sztárok fogorvosairól, érdemes elolvasni:

[link]

409. cskata (válaszként erre: 408. - Cskata)
2007. jún. 2. 22:43
mármint az én "szabályozatlan" időmben..:)
408. cskata (válaszként erre: 407. - Szyra)
2007. jún. 2. 22:31

viszont Tom Cruise-nak nem figyeltétek meg még esetleg, hogy teljesen el van csúszva a középvonala..? Lényegében majdnem teljesen középen van valamelyik 1-ese, és ahhoz képest szépen sorban az összes.. ezt még a "szabályozatlan" időkben fedeztem fel..;)

[link]

[link]

[link]

azért ez duuuurva..;)


ez a rés-záródási idő nem hangzik valami bíztatóan..:( a 2-3 hónapról már letettem régen, de az 5-ben eddig még reménykedtem.. de mostmár azt mondom, akkor lesz ez majd' 1 év is..

407. szyra (válaszként erre: 401. - Tasa)
2007. jún. 2. 21:44

Hali! Megtisztelve érzem magam Tasa, hogy én is a testőrnőd lehetek, pedig csak most léptem be közétek... :))) Én is meglestem a bemed, tényleg meglepően sokat változtál alig több, mint egy hónap alatt! Gratu! Látod, ezek a látványos változások adnak erőt a továbbiakhoz! :)

Ezen a színész/énekes tökéletes fogsoron már én is filóztam, szerintem nekik ez szinte "munkaköri kötelesség", hogy szép fogsoruk legyen, gyanítom, hogy a 80 %-nak nem a saját fogsora, én inkább a beültetett, milliós nagyságrendű hollywoody műmosolyra tippelek... :) Hát, ők megtehetik.... Más kérdés, hogy a nem saját fogukkal mennyit érzékelnek...

A rések eltűnéséről még annyit, hogy van egy rossz hírem (bár sztem ez is orvosa válogatja), én már fél éves szabis vagyok, s még mindig vannak réseim.... :((

406. cskata (válaszként erre: 405. - Tasa)
2007. jún. 2. 21:21

:DD Maúúnika..???:)) no igen, még egy kis ízes beszédet is össze kellene szednem a foghíjjakon kívül..:)))


A másik fórumon írta az egyik lány (ha jól emlékszem Angliában él), hogy inkább itthon csináltatja és hazajár az aktiválásokra, mert így is olcsóbb neki, mintha kint csináltatná.. (neki "lágyerejű" szabija van, amit ritkábban kell aktiválni - fogalmam sincs, hogy az milyen igazából..:))

De az egyik barátnőm Németországban él, és ő meg Győrbe járt haza fogszabira - mert Németországban is nagyon drága..

szóval drága ez mindenhol szerintem.. vagy ők nem keresnek kint annyit, hogy megérje ott maradni és ott intézni..?! nem tudom..

405. Tasa
2007. jún. 2. 20:44

Szegény bácsika! Nézd már meg, nem történt-e komolyabb baja? ;D


Pedig mondhatnád, hogy :"Ez tiszta szégyen Maúúnika!" :D


Ócsóbbnak ócsóbb, de lehetne még ócsóbb is. :))

De tényleg, elég drága "mulatság" sajnos a fogszabi. Nem tudom más országokban is ennyire megterheli-e a pénztárcákat, de itt nálunk eléggé ki kell nyitni sajnos egy szabályzáshoz.


Lilla, remélem jól sikerült a vizsga! Majd mesélj! :)

404. cskata (válaszként erre: 403. - Tasa)
2007. jún. 2. 20:20

:DD ezen a kémfilmen akkorát röhögtem, hogy szerintem a szomszéd bácsi felriadt a karosszékében..:DDD


Épp a héten mondtam az egyik barátnőmnek, hogy ha most levennék rólam (és így maradna) akkor már így is elégedett lennék - na persze le ne vegye, nem akarok Mónika-showba menni a 4-es lyukakkal..:))


Szerintem nem feltétlenül vannak koronáik a színészeknek - hiszen szinte az összes amerikai filmben van minimum egy fogszabis gyerek..;)) szerintem a zömüknek gyerek korukban szabályoztatták a fogaikat.. (jó nekik..;))

de annyiféle hiper-szuper láthatatlan fogszabiról olvastam már korábban, hogy ezt is simán el tudom képzelni, hogy van aki most szabályoztatja/-ta felnőttként.. a múltkor pl. asszem Balázsovits Edittel volt valami interjú erről, hogy valami fogára húzható, átlátszó sín-szerű fogszabija van (mivel színészként nem engedheti meg magának, hogy akár csak egy belsőt is felrakasson és megváltozzon a kiejtése, beszéde emiatt)..

Persze ez már számomra pl. a megfizethetetlen kategória lenne.. ígyaztán elvagyok a drótokkal a számban..:DD ez sokkal ócsóbb..;)

403. Tasa (válaszként erre: 402. - Cskata)
2007. jún. 2. 19:08

Bárcsak a fogszabis doktornő is feltenné ezt a kérdést! : "Biztosan kell Neked a 1,5 év..?" :)

Kár, hogy nem Te vagy az orvosom Kata! :D


Ez a jelszavasdi meg tényleg olyan, mint egy kémfilm, nem? Mi a jelszó és a Tied, küldd el, én is elküldöm. :DD


Tényleg hihetetlenül gyorsan észlelhető a változás. Én is dettó ugyanazt művelem, mint Te. :))) Igazából ennek a fotósorozatnak az elkészülte után - amiből az "előtte" képet vágtam ki - határoztam el először, hogy megcsináltatom a fogaimat. Olyan simán vigyorogtam, nem is gondoltam, hogy ennyire csálék. Most pedig már szinte elégedett is vagyok. 5 hét után!

Csa azok a fránya rések tűnnének már el!


Hát igen, a színészeknek tuti koronáik vannak, mert túl lusták, kényelmesek és túl sok pénzük van ahhoz, hogy szabályoztassák a fogaikat. Inkább kifizetik a műfogakat.De mi szegény földi halandók is el fogjuk érni ugyanazt a hollywoodi mosolyt, csak éppen mi a saját fogainkkal! Ami sokkal nagyobb érdem! Szóval büszke vagyok magunkra! :)))

402. cskata (válaszként erre: 401. - Tasa)
2007. jún. 2. 18:28

:)) én már le is "csekkoltalak"..;))

nagyon szépen elrendeződtek az 5 hét alatt a kiindulási helyzethez képest!!:) már csak minimális eltérést láttam attól, hogy teljesen egy ívben álljon az összes! Biztosan kell Neked a 1,5 év..???;)


ja, és híven őrzöm a jelszavad - tudod, féltem az életem..!!;)))))


egyébként akkorákat ámulok néha ezeken a fogszabis folyamatokon.. hihetetlen, hogy évekig hogy álltak a fogaim (ha megláttam egy-egy kontrol nélküli vigyorgós fotómat, kész voltam..:)) - és közben meg olyan gyors a változás, hogy most meg nem győzöm nézegetni a vicsorgásom a tükörben..:))


képzeljétek, a múltkor bent voltam egy üzletben, ahol az eladó csajok épp azt tárgyalták, hogy a színészeknek/énekeseknek tuti műfogaik/koronáik vannak, mert mindegyiknek annyira tökéletes a fogsora, hogy olyan már nincs is.. jót mosolyogtam magamban, hogy de van: kb. 1-1,5 év és némi szenvedés kell a kialakulásához..:))

401. Tasa
2007. jún. 2. 17:48

Aham, köszi csajok! Hát nem egy olcsó mulatság. :(


Amúgy van bemoldalam!!! :) Ma félre tettem a lustaságomat és megcsináltam! Jelszót elküldtem mind a három testőrnőnek! :D

400. cskata (válaszként erre: 398. - Tasa)
2007. jún. 2. 12:15

Media Markt-ban vettem április elején, 19.000-ért. Volt olcsóbb is, de az valami általam sosem hallott/látott márkájú volt (13.000 körül), így inkább az Oral-B-t választottam! Corában is árulnak, de éppen akkor ott jóval drágábbak voltak..


Én akkoriban 26.000 - 32.000-ig láttam az Oxyjet centert. (szintén Media M. + Cora)

399. szyra (válaszként erre: 398. - Tasa)
2007. jún. 2. 10:49
Sajnos tényleg drága, az enyém még 27.000 Ft volt tavaly ősszel, én ezt kértem névnapomra (szept.), szülinapomra (okt.) mindenkitől egyben, így megosztva gondoltam össze tudják dobni.... :)))
398. Tasa
2007. jún. 2. 08:42

Szyra jól látom, hogy ez az Oral-B Oxyjet center több, mint 30000 forintba kerül? :(


Kata, Te mennyiért és hol vetted a szájzuhanyt, ha nem vagyok indiszkrét?

397. Tasa
2007. jún. 1. 20:50

Szyra, ugye Te sem gondoltad komolyan ezt a bepofátlankodást?! ;)

Köszönöm szépen az ötletet, elgondolkodtam rajta! Nem tudom olvastad-e, vagy csak rátapintottál, de tényleg most lesz a szülinapom, szóval lehet meg is van egy ajándék. ;D


Lilla megkukkoltam az oldalad. Hát ezek a fogak, tuti nem voltak katonák, mert nem nagyon tudtak sorba rendeződni. :D De Katának igaza van, biztos nagyon látványos lesz a változás. Szerintem is vegyél be nyugodtan fájdalomcsillapítót, nekem az Advil ultra bevált. És egy nagy kalappal holnapra! :)))


Kata köszi a jelszót, tényleg ari! :))

396. cskata (válaszként erre: 395. - Tasa)
2007. jún. 1. 20:39

szerintem a gyökeret ki kell majd venni..

mert ha bent marad, akkor hogy fér majd el a kihúzott (és beletört) fog helyén a két szomszédja..?

de ezt én is csak gondolom...

395. Tasa (válaszként erre: 385. - ERZÉ)
2007. jún. 1. 20:37

Húzni nem azért szoktak, mert rossz a fog, hanem mert kell a hely, hogy szépen elrendeződjenek a fogak. Szóval a két foghúzást nem hiszem, hogy megúszod.

Ehhez a gyökér maradványhoz nem tudok hozzászólni, azt majd a doki megmondja mi a teendő.

Háromnegyed órát szenvedni egy foghúzással, jaajjjj, még leírni is rossz!

394. cskata (válaszként erre: 393. - .Lilla.)
2007. jún. 1. 20:11

:)) akkor ügyes legyél!:)

nem hiszem, hogy nagyon meleg lesz, 25 fok körül mutogatták a TV-ben a hétvégi időjárást..

szerintem majd a holnapi pörgés elvonja a figyelmed a fogadról!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook