Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


2007. jún. 9. 20:59

Köszi Tasa!


Regisztráltam magam a nlc-n, de nem tudom hogyan tovább... annyira ciki... pedig általában nem szoktam ilyen béna lenni :) Segits, pliiiiz :)

572. .Lilla.
2007. jún. 9. 20:10
hát igen.. nekem is igy van, mondjuk még nem kellett hazsnálnom, de ottovlt : ) Mondjuk suli hála már csak 5 nap, és csütitől asszem nemis megyek, és inkább nem eszek, csak ne kelljen ott fogatmosnom..
571. szyra
2007. jún. 9. 20:03

Sziasztok! Én sem strandolok, nálam "piros" napok vannak... :( Ilyenkor eltüntetem a fél hűtőt, nassolok ezerrel... most nyomtam be egy fél doboz fagyit.. :))

Egyébként nekem is mindenütt fogkefék vannak: itthon egy sima + a center, munkahelyen egy fogkefe + szájvíz, táskámban szintén egy fogkefe + fogselyem... Jaj, nekem problémás ez a fogmosás-dolog ilyen "közterületeken", nem is tudom, hogy lesz nyáron... Valahogy olyan hülyének érzem a szitut, hogy elvonuljak egy szép esti gyertyafényes vacsora után a mosdóba... úgyhogy egyenlőre itthon pótolom be ilyen programok esetén a fogmosást, némi késéssel... :( mi lesz, ha elutazom több napra????

570. .Lilla. (válaszként erre: 569. - Tasa)
2007. jún. 9. 19:50

szijja :)

hehe én nem strandolok, hanem családi banzáj volt, pedig elég komoly terveket szövögettem a hétvégére tanulás terén.. de hát ugrott, még van egy hetem h megtanuljam a könyvet :P

Amugy nekem is mindennapi társam lett a fogkefe mmint a táskámba : D

569. Tasa (válaszként erre: 568. - 85c19ffccd)
2007. jún. 9. 18:59

Szép napot! :)

Jut, az 509-es hozzászólásomban leírtam részletesen mindent, kukkantsd meg! ;)

Aztán kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos! :)


Ma túl vagyok az első strandolós fogmosásomon. :D

Ugyebár szorgalmas fogszabis létemre, miután megettem a hekket a strandon, szépen elindultam a kis fogmosós szettemmel a wc-be. Hát mit mondjak, furi volt. Meg néhányan néztek is furán, de az meg kit érdekel? :)


Amúgy mi van Veletek? Mindenki strandol még? :)

2007. jún. 9. 10:16

Jó reggelt Mindenkinek :)


Szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom megnézni a fogaitokról készült képeket?

567. cskata (válaszként erre: 566. - Cskata)
2007. jún. 9. 00:24
jah, közben látom megoldódott a viasz-kérdés!:)
566. cskata (válaszként erre: 555. - 85c19ffccd)
2007. jún. 9. 00:22

szia Jut! Nálam is ugyanez volt: a "szabadon futó ív" totál elvágta belül a számat.. pár napig tartott, utána begyógyult! (Igen, igen: kamilla tea és Corsodyl..:)) - bár egy-egy "pici árok" még mindig van ott, de egyáltalán nem fáj - inkább "lenyomat" lehet..

én viaszoztam ott is - valahogy ráügyeskedtem 1-1 nagyobb darab viaszt..:)

tök érdekes, nekem (szerintem) nem áll előrébb a szám a fogszabitól.. és az elején sem állt ki.. (?)

565. Vircus
2007. jún. 8. 22:41

Sziasztok!

Milyen kedves itt mindenki:)

szyra:Hogy viseltem?Az első egy hét volt a legrosszabb!Enni nagyon nehezen és lassan.Nem értek össze a fogaim így a rágás.. Csak néztem másokat milyen könnyen és automatikusan megy nekik.De utána megszoktam.A fogaim is változtak így a rés sem volt már olyan nagy.De egyfolytában piszkáltam a nyelvemmel.Most hogy kivették tegnap,már meg is szoktam a természetes álapotot bezzeg úgy....Annyira nem voltam pösze.Meg nem is zavart.ÓÓ meg nyáladzottam tőle.Pff.Neked még bent van?Te hogy birod?

erank:Köszi.Hát maradandó szemfogaimból 2 felül eleve hiányzik.Nincs fogcsirám:(Pótolni kell.Összehuzzák a fogaim lecsiszolják meg pótolják... szóval lesz itt munka.Csak kitartás kell:)Viszont ahogy ma néztem a tükörben a helyzet ami most éppen fenn áll sokkal rosszabb mint ahonnan kiindultam rések itt ott..áá Hol van még a 2 év.És veled mi a helyzet?

564. .Lilla.
2007. jún. 8. 22:24

üdv mindenkinek : )

Elamon.. neked mért is kellett fogszabályzó ? :P Csakmert megnéztem a képeidet... Éshát neked tökéletesen állnak, nem?

2007. jún. 8. 20:41
Ja és majd' elfelejtettem... köszi a bátoritást :)Igy már sokkal nyugodtabb vagyok :)
562. 85c19ffccd (válaszként erre: 557. - Szyra)
2007. jún. 8. 20:38
Most értem haza a dokinénitől, és adott egy nem hagyományos viaszt. Ez most sokkal keményebb, kb egy normál boriték méretű lapocska,amiből akkorát törsz le, amennyire szükséged van és csak melegitéssel, mondjuk öngyújtóval tudod olyan puhává melegiteni, hogy utána könnyen formázható legyen. Amig még gyurmaszerű, felnyomod ahova kell :) és pár másodperc múlva ismét bekeményedik, és nagyon szuperül lefedi a birizgálós részeket. Ajánlom mindenkinek akinek szintén nem elég a hagyományos wax :)
561. 85c19ffccd (válaszként erre: 558. - Tasa)
2007. jún. 8. 20:33
Igen a gyűrűk a hatoson vannak, aztán egy szünet, majd jönnek a 4esek. De én jobban örülök, hogy az 5ösök jöttek ki, igy még ha teli szájjal is vigyorgok, nem látszik :)
560. erank
2007. jún. 8. 18:58

Sziasztok!

Tényleg elég sokan vagyunk már.:)

Vircus, nekem is sorstársam vagy, de nem a harapásemelővel, hanem a kihúzott hármas tejfogaddal. Veled mit fognak csinálni? Mi van a rendes szemfogaddal? Annyira örülök Neked!

559. Tasa (válaszként erre: 557. - Szyra)
2007. jún. 8. 18:49

Jaja, Szyra én is így vagyok a memorizálással. ;)

De örülök neki, hogy egyre többen bátorodnak fel és jönnek Hozzánk! Ugye hogy nem is harapunk? ;D ( bár azt most tényleg nem tud egyikünk se! :))) )

558. Tasa (válaszként erre: 555. - 85c19ffccd)
2007. jún. 8. 18:45

Szia Jut! :)

Nekem szerencsére nincs ilyen tapasztalatom, nagyon rossz lehet ez. :(

Nekem a négyeseimet húzták ki, olyat még nem is nagyon hallottam, hogy az ötösöket húzzák. De a gyűrűk a hatosaidon vannak, vagy hogyan?


Ahogy Kata mondaná szerintem, a kamilla teával öblögetés mindenre jó! ;) Próbáld ki! És kitartás, mindenhez hozzászokik az ember idővel. :) A dagadás biztos el fog múlni, bár a szabitól ugye egy picit szerintem mindenkinek előbbre áll a szája.


Vircus üdv Neked is! :)

557. szyra
2007. jún. 8. 18:40

Szépen alakul a fogszabis klub! :) Annyi új emberke van már itt, hogy nem győzöm memorizálni... :)

Lilla: felül az első négy fogam van összekötve fém ligatúrával, hogy az most stabil legyen, s csak a 3-as fogam vándoroljon...

Jut: sajnos az elején ez a fogszabis "sors", mindenhol szúr-bök-felnyársal, feldagad, stb... ha megszokja a szád az idegen "testet", jobb lesz... tudom, ez most nem vígasztal, de majd az idő... :)

Vircus: végre egy harapásemelős sorstárs! Épp panaszkodtam a minap, hogy nincs kivel élményt cseréljek ezügyben... :) Hogy viselted??? Csak pépes kaja, artikulátlan beszéd, kisebesedett szájpadlás... ismerős? :)

556. Vircus
2007. jún. 8. 18:06

Üdv mindenkinek!

Most regiztem bár régóta olvaslak titeket:)Egy kis info nektek:)Két hónapja van fent a fogszabályzóm alul és felül is.Mielött ragasztottak, kihúzták egy szemfogamat ami még tej volt.Igen:)Kaptam egy jó kis harapás emelőt mivel mély volt a harapásom.Azonban ezt tegnap kivették!!!(de lehet hogy csak ideiglenesen)

Remélem jó kis üzenet váltások várnak ránk.:)

2007. jún. 8. 16:53

Sziasztok Sorstársaim!


Új vagyok itt közöttetek, meg a fogszabitól szenvedők klubjában is :)

Nekem 7főn tették fel fentre és lentre egyszerre. Eléggé szenvedek vele, iszonyatosan töri a számat belülről! Igazából nem a brekettek szemétkednek, hanem az ív, a kihúzott fogaim helyén. Ott ugyanis értelemszerűen nincs fog (mind a négy 5ösömet húzták) és az ív átidal 2 fog között. Már teljesen belemarta magát a szám belső felébe. Nektek nincs ilyen tapasztalatotok? Mivel orvosoljátok? Mert nekem nem marad meg ott a viasz, lecsúszik. A másik, meg ami nem hagy nyugodni, hogy amúgy is kicsit kiállő szám van, nade ez már kicsit durva. Be vagyok dagadva. Ez el fog múlni?

554. .Lilla.
2007. jún. 8. 12:54

Sziasztok :)

Elamon igen csak fpgászati boltban és velem is közölte ezt h ott, énmeg már utánanéztem előre h holis van : ) Ott vettem a fogkefémet;) Sztem neten tuti van vmi h hol van ien nálatok, ha más nem akk meg telefonkönyv ;)

Én jelentem h hasonalvós vagyok!! Mmmint mindig ugy alszok, de tegnap a hát maradt két párnával a fajam oldalrol kitámasztva :P

mukli: egyidősök vagyunk : )

553. cskata (válaszként erre: 549. - Tasa)
2007. jún. 8. 10:46

hellóka!:) a hason fekvés nekem sem megy mindig..:) amikor felrakták az alsót és nagyon szúrt a bal oldalon, akkor napokig nem ment a dolog.. (pedig általában hason szeretek elaludni - háát, ezt most hanyagolni kell..)

Velem semmi különös, időnként bal oldalon alul még mindig bökdös..:)) de úgy alapjában véve jól vagyok és gyakran még azt is elfelejtem, hogy tele van a szám fogszabályzóval..:DD

jövőhét szerdán megyek újabb aktiválásra - várom már!:)

552. Tasa (válaszként erre: 551. - Elamon)
2007. jún. 8. 10:40

Fogászati kellékes boltban lehet kapni viaszt. Velem a dokinőm ezt kivételesen közölte, sőt azt is megmondta hol találok ilyet a városban. :)

De ha nem találnál, akkor neten is lehet rendelni, bár nem tudom mennyi idő alatt szállítják ki. De szerintem hívd fel a dokidat, biztos tud tanácsot adni, hogy ott nálatok merrefelé lehet beszerezni.

551. Elamon
2007. jún. 8. 10:15
sziasztok.. én szntén nem tudtam hason feküdvi, csak oldalt.. reggelre viszont jól el is ázott a párnám,+ amint felkeltem és az első dolgom a fájdalomcsillapító volt.. az egész fogszab már tömör viasz:) mindehol szúr valami,főként a négy gyűrűnél... szval teletömködtem amennyit csak tüdtam... nincs is több... gyógyszertárban lehet kapni?
550. mukli
2007. jún. 8. 09:42

Sziasztok!

Immár 3 napos lettem!!!:)

Viccesen eszek, meg nagyon fájnak a metszőfogaim, de egyébként nem vészes.

Mindenkinek szép fogszabis napot!

549. Tasa
2007. jún. 8. 07:47

Szép reggelt! :)

Hűha, micsoda aktívak voltatok tegnap! :)

Elamon szerintem Neked is vannak gumijaid, csak nem látszanak, mert fehérek. Ezekkel van rögzítve az ív a brekikhez.


Szyra, végre megvagy, mint Kata fogszorítós társa! :) Szegényem már teljesen el volt keseredve, hogy csak ő egyedül ilyen szorítós.


Engem meg most ki lehet nevetni, de azt vettem észre, hogy nem tudok hason aludni, mert nem kényelmes úgy a szabimnak. (vagy az állkapcsomnak inkább?) :) Szóval marad az oldalfekvés. Tényleg olyan, mint egy terhesség! :D


Egyébként kivel, mi újság? Hogy vagytok?

548. Elamon
2007. jún. 7. 23:44
Lilla megvan a bemoldalas dolgom:) Küldöm neked üziben a jelszavam.. és ha gondolod, te is megmutathatod a te kis "csodádat":)
547. cskata (válaszként erre: 546. - Szyra)
2007. jún. 7. 22:37
:)) én még a szájtátós verziót nem fejlesztettem ki..:)) egyelőre rendületlenül szorítok - valószínűleg holnap reggelre is.. grrr..
546. szyra
2007. jún. 7. 21:28

Sziasztok! Ma aztán volt itt forgalom!!! :)) Nem győzöm visszaolvasni a bejegyzéseket...

mukli, Elamon: üdv. Nektek a fogszabisok között, és kitartást az első napokhoz! :))

cskata: sajnos nem tudom, hogy az esztétikus szabinál hogy működik a "pöcök" kreálása, ha mész jövő héten, ezt is kérdezd meg....

Én is "fogszorítok", régebben nem volt ilyen jelenségem, csak amióta szabim van, én is gyakran ébredek úgy, hogy fájnak a fogaim és az állkapcsom... viszont már olyanra is felébredtem éjjel, hogy nyitva van egy picit a szám.... :)) ez a fogszorításnak pont az ellentéte... ki érti ezt??? Mindenesetre ilyenkor mindig elszörnyülködök, hogy Úristen, hány pók v. vmi rovar belemászhatott már a számba... pfujjj.....

erank: nekem két gyűrűm van csak a felső hatosokon, lágy erejű (Damon) fogszabim van, amihez elméletileg egyáltalán nem kellene gyűrű, de a harapásemelőmhöz "járt" kettő annak idején, így maradt.... :(

Az antennákról még annyit, hogy én is jól körbenéztem odabent a számban, a felső 3-aimon sima felfelé álló antennák vannak, az alsó 3-okon lefelé állnak, a hátsó brekiken lévők pedig inkább kampók (a felsők szintén felfelé állnak, az alsó pedig lefelé)..... kész híradástechnika... :))

545. .Lilla.
2007. jún. 7. 20:31
asszem csak nem kerülhetem ki a fertőtlenítő lötyöt, pedig utálom az ilyeneket.. :S Televan a szám belülről kis fehér hólyagokkal : (
544. erank
2007. jún. 7. 19:09

Lilla, ugyanaz már nehezen használható, én újat tettem. Volt, hogy evéskor se esett le, reggel betettem elfelejtettem és fogmosáskor vettem ki amikor leesett.

Kata, sajnos tudom mennyire fájnak, egyszer véletlenül nem csípte le a drótot a doki és maradt 1cm, és sehogy se sikerült beviaszoznom. Rendes lyuk lett a szájamon mire vissza tudtam menni.

Elamon, sajnos én se tudok mást mondani, csak a fájdalomcsillapítót. Remélem holnap már jobb lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook