Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki, hogy mennyibe kerül manapság egy fogszabályzó? fórum

Tudja valaki, hogy mennyibe kerül manapság egy fogszabályzó? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 3. 22:56
Nekem volt fogszabályzóm régebben, de akkor úgy emlékszem semmit nem kellett fizetnünk érte mert a legegyszerűbbet választottam, ez volt kb 10 évesen és nem nagyon használtam mert vérzett tőle néha az inem. Kb 15 évesen kezdett zavarni hogy nagyon csúnyáka fogaim, beraktam a régi fogszabályzómat és hordtam kb 1 évig sokszor napközben is hétvégén ha itthon voltam. Csodák csodájára 1 év alatt a régi fogszabályzómmal gyönyörűek lettek a fogaim, mikor használtam magamnak állítgattam nem mentem fogorvoshoz. 19 éves vagyok és most kinőtek felül a bölcsességfogaim és szerintem e miatt minimálisan az egyik fogam kijjebb jött, de mondjuk tényleg alig látszik szinte csak én veszem észre mai napig mindenki ámuldozik hogy milyen szép fogsorom van, de én úgy érzem el kéne menjek csináltatni éjszaki fogszabályzót biztos pár hónap alatt rendbe tenné ezt a minimális változást, csak nem tudom 18 év felett mennyi ez és csinálnának e éjszakait.
34. Orsi72
2011. okt. 3. 22:22
A fiam most 15 éves,ajakhasadékkal született,így a fogai elég rendezetlenek.Még anno a születése után hallottam,hogy ilyen esetben államilag támogatott a fogszabályzás.valóban van még ilyen lehetőség,vagy ugyan az vonatkozik rá is,mint bár ki másra?
2011. jún. 16. 10:36
Én maszek fogorvosnál vagyok, és 60.000 ft ívenként... szóval unblock 120 lenne, de nekem csak felülre kellett.. az éjszakait 5.000 ft-ért csinálja, és minden húzás 1000 ft. nagyon megéri:)
2010. márc. 28. 21:58
Nekem Budapesten, a Szentkirályi utcában - gyerekfogszabályzási klinikán - 70 ezer volt az alsó, 100 a felső (ez utóbbi porcelán, azaz szinte láthatatlan). Nem fizettem semmit a "húzásért", mert az nem is húzás, hanem ívcsere, de nem kerül semmibe. Most fent már éjszakai van, az 12e volt. Állami klinika, 18 év alatt van teljes TB támogatás, így 30 fölött már nem ingyenes, de szerintem messze ez a legolcsóbb. Eddig kereken 20 alkalommal kellett mennem kontrollra, ívcserére, ezt kalkuláljátok bele az árba. Ja, ha a dokim magánrendelőjébe mentem volna, akkor ez az akció kb 6-800 ezer forintba került volna. Alsóhangon. ;)
31. Geri76
2010. márc. 3. 12:20

Az ár gondolom nagyban függ attól, hogy az ország mely részében csináltatod, de egy településen belül is óriási eltérések lehetnek.

Én jövő héttől leszek fogszabályzós, és a készülék fogsoronként 100 ezer, a húzás a készüléken alkalmanként 7500.

2010. febr. 7. 20:36
Kislányommal magánrendelőbe jártunk,fém rögzített alsó+felső 180.000ft,majd havonta 4000ft az ellenőrzés és állítás.Most már csak éjszakára kell viselnie nem rögzítettet,alsó+felső együtt 40.000ft volt,de kérdeztem olyat aki nem magánrendelőbe jár,állítólag tb-re sem sokkal kevesebb. Érdemes azonban utánaérdeklődni.
2010. febr. 7. 15:43
Volt egy fogorvosom aki 90000ért csinált volna meg egy ívet, aztán találtunk egy másikat aki 40000-50000 megcsinálta mind a kettőt igaz utána több mint két évig havonta 10000 volt, hogy állította és ellenőrizte
28. Anka71
2010. febr. 6. 17:36
Mi a lányomnak több helyen kértünk árajánlatot Érden, ez volt kb. 1,5 éve, és 600 ezer alatt nem volt sehol (a fém, alul-felül). Aztán elmentünk a Gyermekfogászati Klinikára, és tb-re járunk, így ugyanaz (damon) 65 ezer volt.
2010. febr. 6. 15:02
700 ezer? Hát az tényleg nagyon drága, máshol már 150/ ívtől felrakják a damont... Az esztétikus damon is "csak" 200ívenként. És ezek is puccos rendelők. :O
2009. szept. 10. 18:12
hát az enyém elég drága volt. Most tényleg nem dicsekedni akarok meg semmi ilyesmi. nekem 700.000 ft volt. Azt vettük ami az európában megjelentek közül a legjobb. Igaz fém, de kisebb mint a többi, és jóval kevesebb ideig kell rajta lenni. Anya azt mondta, ha már veszünk vegyük azt amit nem kell olyan sokáig hordani. Nekem 1évig kell és elég csúnyák a fogaim.. És elvileg ezzel szebb ívet is lehet csinálni és minden fogamon külön állítható.
2009. ápr. 13. 14:57
A sógornőm most csináltat 180 ezer forint!!!!!
2009. ápr. 12. 17:33
hat en azt tudom,hogy nagyon draga...
2009. ápr. 12. 16:32
Haaaaat! Az allam leesett!
22. Tündéjkém (válaszként erre: 21. - Belle Morte)
2009. ápr. 12. 13:18
DE sajnos azt nem te döntöd el hanem az orvos mert ha ő azt mondja kell akkor nem tudsz mit csinálni vagy nemfogod tudni összecsukni a szádat normálisan... Nekem is kell mind2 mert azt mondta h muszály különben nagyon hülyénfog állni a fogsorom: egyik jobbra másik balra... faxa mondom... alsó felső 117.000+117.000(102.000 a készülék + 15.000 a ragsztás) és havonta 6500+6500 húzás két ívre. És nagyon rossz mert nem tudom összezárni a fogaimat ettől a xartól és fáj ha eszek :(
2009. márc. 5. 12:09
ti hova jártok? jézus, én tegnap voltam mintavételen, olvastam, hogy esztétikus alkatrészekből (gondolom ez a nem feltűnő csontszínű vagy átlátszó), 230 000 fölött van, csak az egyik, alulra nem is akarok, azt szeretem így
2009. febr. 1. 21:10
Egy vagyonba!!!
2009. febr. 1. 20:57
Ami nekem volt fogszabi, márciusban lesz 4 éve, hogy ragasztották, 50ezer Ft volt (alsó + felső együtt, és a levétel után felülre kivehető). Mikor levették, alulra, belülre ragasztottak egy drótot, ami megakadályozza, hogy elmozduljanak a fogaim, az 22 ezer volt.
2009. jan. 13. 00:01
A lányomnak ma rakták fel a felsőt, semmi extra, fém, lesznek rajta színes gumigyűrűk. A doktornő erre a fajtára esküdött, pedig maszek,ha a legdrágábbat csináltattuk volna, akkor a dokinak is jobb lett volna anyagilag. Az alsó-felső összesen 150 eFt-ba fog kerülni. + havonta a kezelések 4 eFt. Szerintem ez korrekt ár, ahogy a többiekével összehasonlítom. Sajnos a lányomnak a két felső 5-ös kisörlőjét ki kellett húzni, túl nagyok a fogai (13 éves múlt) A doktornő azt mondta, hogy így biztos szépen beigazodnak majd a fogai.
17. Flombi (válaszként erre: 12. - Lizyke)
2009. jan. 3. 16:18
Nekem is Damon-technikával csinálják, és nekem 150 fogsoronként...
2008. dec. 6. 21:34

Az én lányomnak éjszakai szábályzója van, aminek az ára 30 ezer(felső) volt, és 2 hetente kell menni állítatni mert ahogy nyomja össze a fogakat úgy lazul a dolog. Most kellett lecseélni egy újabbra, mert időközben már kijöttek a csontfogai is, és így már más fogat kell szabályozni így újabb 30 ezret hagytom a dokinál.

De az eredmény a fontos, és nem az ár!

15. mogyi
2008. okt. 29. 09:14

Sziasztok!

Nekem ma van 5 hete meg a felső fogszabim. Az alsót kb decemberben kapom. Nekem porcelán fogszabim van ami ívenként 150.000 Ft. Havonta egyszer kell majd járnom aktíválásra, ez havonta 10.000 Ft-ba fog kerülni.

2008. okt. 18. 18:50

Sziasztok!


Bizony a belső fogszabi elég drága, sőt..

Nekem átlátszó műanyag van, alul+felül összesen 350.000 Ft volt, plussz minden egyes alkalom mikor állításra megyek 5.000 Ft. Persze a kezelés előtt kellett röntgen, ami 6.600 ft volt, plussz a tervezés, ami pedig 10.000. Elég kemény, de ez mostanság reális, ha nem támogat semmiféle tb :D

2008. okt. 13. 18:26

Sziasztok!

Volt már valakinek lingual(belső) fogszabályzója?

A neten keresgéltem és sok helyen 1Millió Ft vagy még több.

Komolyan ennyire drága???Vagy valahol olcsóbb?

12. lizyke
2008. okt. 10. 13:52

Sziasztok!

Most voltam egy első konzultáción. Doki azt mondta alsó felső kell, Damon technika 220.000 fogsoronként, 6000 az aktíválás azt 6-8 hetente kell. Szerintetek mennyire reális? köszönöm

2008. okt. 10. 12:35

Mi két hét múlva megyünk, akkorra kaptunk időpontot. Nem tudom mire számítsak, hiszen annyiféle reagálás érkezett.

Mindenkinek köszönöm aki eddig írt és azoknak is akik ezután fognak válaszolni.

2008. okt. 8. 09:19
A 11 éves lányomnak alsó-felső van kivehetős és 10000Ft-ba került.Most váltunk,mert az alsó fogai rendeződtek.Így mostmár csak felső kell,ez is kivehetős,nem rögzített.Ez 5000Ft.Ahogy olvasom a hozzászólásokat nagyon nagy árakat látok.Én megvagyok elégedve az orvosunkkal,nem fizetős.9hónap alatt rendbejöttek az alsó fogai a lányomnak.
2008. okt. 4. 23:53

Sziasztok!

Az én nagyobbik fiamnak volt szüksége fogszabályozásra. Kb. 2 évvel ezelőtt vették le, alsó-felső volt. Ezért a kezelés idején (TB-re, állami rendelőben!) összesen kb. 30-40 ezret fizettem. A kezelés során (1-1,5 év) - emlékeim szerint - 3 alkalommal fizettem kisebb-nagyobb összeget. Bízom bene, hogy a kisebbiknek nem lesz rá szüksége!

2008. okt. 4. 23:29

Szia.

Mi per pillanat ugyanebben a cipőben járunk, most kezdjük majd el a fogszabályzást.

Fiamnak előre láthatólag a dokinő 50ezret mondott, de attól függ majd a végső ár, hogy milyen lesz maga a készülék. A TB NEM TÁMOGAT sz..t sem, csak a készülék ellenőrzését és a fogorvosi vizitet. A technikusokat nem támogatják, ezért kell a készülékre borsos árat fizetni. Ja, és nálunk genetikailag is kell mindenképp, mert a fiamnak 2 foggal kevesebb nőtt az alsó állkapcsában, mint a felsőben. Mégsincs rá semmilyen támogatás, pedig szegény elég nehezen "harap"...

2008. okt. 4. 22:39

kÖSZÖNÖM, HOGY ILYEN GYORSAN VÁLASZOLTATOK.


Remélem támogatás van rajta, mert másképp elég érdekes lesz a dolog.

2008. okt. 4. 22:24
Privat csinaltattam Budapesten 2 eve, allando fogszabalyzo also felso, porcelan, 360000 volt, plusz havonta az aktivalas 8000... vagyon borsos ar, de rengeteget javitott es a doktorno nagyon kedves es segitokesz volt. Nekem sem kellett huzni :-D Gyerekeknek valamennyit tamogat a TB tudtommal, ahova jartam ott is mukodott ez.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook