Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könyv és olvasás fórum

Könyv és olvasás (beszélgetős fórum)


1 2
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Channa*)
máj. 27. 12:04
Egyetértek. A könyvnek nem a fizikai megjelenése adja az értékét, hanem a tartalma.
máj. 27. 10:06

Kb egyforma arányban olvasok könyvet ès nyomkodom a telefonom.

Ilyenkor mi van!? 🤣

32. Channa* (válaszként erre: 10. - Channa*)
máj. 26. 09:08

Elnézést!

Tényleg nem neked szól a legnagyobb része a hozzászólásomnak!


És biztos hiányzott az is, hogy olvassam a törölt hozzászólásokat;)


Fura volt, hogy te ráerősítettél FI hozzászólására látszólag, de tényleg csak max. az első mondatom felét kellett volna neked írnom.


Az egész FI-nek szól, aki képtelen 2 értelmes mondatot leírni és mégis fikázza az embereket...

31. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 18:15

A "szinte elég sokszor" kicsit érdekesen hangzik. :D

Szeretek olvasni, papír alapú könyvet. Viszont épp ma merült fel bennem, hogy milyen telefonőrültnek gondolhatnak mások, mert utazás közben elég sokat tartottam a telefont a kezemben. Azt természetesen nem tudhatta senki, hogy szótanuló appot használok, felváltva a nyelvtanuló appal. :) Szóval, nem "kockultam", csak éltem a vívmányok adta lehetőségekkel. (Kényelmesebb volt, mint könyvet, füzetet, tollat, szótanuló kártyát használni a vonaton, buszon ...)

30. Enissa (válaszként erre: 29. - Gigi>)
máj. 25. 18:01
Nem voltam figyelmes, kinek ment a válasz.
29. gigi> (válaszként erre: 26. - Enissa)
máj. 25. 17:55
Lehet. De akkor neki mondja mi nyomja a szívét. Nem bántottam sem őt, sem a fórum indítót.
28. Σενεκάς (válaszként erre: 27. - Σενεκάς)
máj. 25. 17:42
Vagy mondjuk Romanát, mert a Romanát nem lehet egy lapon említeni az előbbi két könyvvel.
27. Σενεκάς (válaszként erre: 18. - L’Engel)
máj. 25. 17:27
Ez így van, nem mindegy, hogy valaki Dosztojevszkijt olvas, vagy Wittgensteint. Azt szokták mondani, mindegy mit olvas az ember, csak olvasson. De azért vannak itt is különbségek.
26. Enissa (válaszként erre: 25. - Gigi>)
máj. 25. 17:11

Tényleg, Te nem. Én is jobban szeretem a könyvet, szeretem az illatát, főleg, ha új. De mivel olyan drágák, nincs szívem cipelni munkába.

A fórumindítóval van szerintem baja Channa-nak is, hogy egyből elítéli, aki nem könyvet tart a kezében.

25. gigi> (válaszként erre: 10. - Channa*)
máj. 25. 17:05

Nem mondtam, hogy erénynek számít. Hol olvastál ilyet?

Csupán leírtam azt, hogy én szeretem kézbe fogni a könyvet. Nem zavar ha más nem így tesz. Férjem e_olvasót használ. Nekem is lehetne, de én úgy érzem jól magam ha kézbe foghatom és én lapozom.

Úgy gondolom, a véleményemmel senkit meg nem bántottam, és én nem álltam bele senkibe.

24. Enissa (válaszként erre: 19. - K-né Zsóka)
máj. 25. 16:55

Egy büdös szót nem szóltam volna, ha nem egyből azzal jön, a nem könyvet olvasók hülyék, kiégeti a mobil az agyukat. Nem ezekkel a szavakkal, de ez a lényeg.

Miközben nézd meg a helyesírását, a fogalmazását.

Lehetett volna erről a témáról fórumot nyitni úgy is, hogy ki, hogyan olvas könyvet, miért éppen úgy?

23. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 16:15

Nekem buta telefonom van, ezt névvel is kimerem írni!

Könyvet szeretek olvasni, ezt szoktam meg.

Azt lehet kényelmesen, este ágyban is olvasni elalvásig.

Mindig elolvasom a rövid tartalmát a hátlapján, ha érdekel, kiveszem a könyvtárból.

Amíg látok szemüveggel, addig bizony olvasni is fogok, mert ez az egyik kedvenc időtöltésem.

22. unom (válaszként erre: 19. - K-né Zsóka)
máj. 25. 12:31
Az, hogy ő névtelenül köpködött, nem zavar.
21. Lady Lavender (válaszként erre: 19. - K-né Zsóka)
máj. 25. 12:01
Azzal indítani, hogy a legtöbb ember elbutult "vagy valami", maga a kedvesség.
20. globus (válaszként erre: 17. - Enissa)
máj. 25. 11:48
Most mondjam azt, Azahriah úgy néz ki a mai Indexes cikkben, mint egy madárijesztő...😀 Nem ezt értékelik benne, hanem a dalait.
máj. 25. 11:41
Babám, ennyi rosszindulatú, én majd helyére teszem a Fi-t hozzászólást ritkán olvasni!
18. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 10:55

Az olvasás automatikusan nem tesz okosabbá vagy művelté. Nem mindegy milyen irodalmat vesz kézbe az illető, mert könyvek között is vannak igen csekélyesek. Ahogyan ma már az sem számít, hogy az írás papíralapon legyen.

Ezzel nem leszólni akarom az olvasást. Nekem is az egyik kedvenc szabadidős tevékenységeim közé tartozik. Fejleszti a memóriát, a képzelőerőt, bizonyos irodalmak a szókincset, csak a meredek kijelentésedre válaszoltam.


Nem minden olvasott művelt, de minden művelt olvasott.

17. Enissa (válaszként erre: 15. - Globus)
máj. 25. 10:33

Arra már nem is mertem kiélezni.

Hányszor tapasztaltam, hogy a hanyagul magára dobált ruházatú, netán raszta lány, fiú udvariasabb, az öltönyös, kosztümös belőtt sérójú embereknél.

Legutóbb is egyetlen ilyen srác, adta át a helyét a mankóval közlekedő srácnak, helyesebben adta volna át, mert mondta, köszöni nem kell, mert nehezebb felállni neki.

Tehát, már a ruhaalapján sem alkothatunk senkiről véleményt.

Most dolgom van, de sok egyetemista önkéntesről tudnék írni, akikről a kinézetük alapján, nem mondaná meg az ember a tudásukat, az EMBERségüket.

16. Enissa (válaszként erre: 14. - Unom)
máj. 25. 10:22
Dehogy meri.
15. globus (válaszként erre: 13. - Enissa)
máj. 25. 10:15
Főleg mit olvas... tudományos szakirodalmat 😀
14. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 10:13

Miből gondolod, hogy te nem vagy elbutulva?

Miket szoktál olvasni? Mered vállalni névvel is?

13. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 10:10

"Meg hát azért van különbség azon emberek között akik könyvet fognak a kezükbe meg azok között is akik nem."


Ezt megtennéd, hogy kifejted bővebben, milyen különbséget látsz?

Beleszoktál lesni a mobilokba, hogy éppen ki és mit olvas, néz?

12. globus (válaszként erre: 10. - Channa*)
máj. 25. 10:01

Vettem e-olvasót, nem igazán tudok megbaratkozni vele. Egyrészt pingom nincs, honnan lehet könyvet szerezni-az ingyenest megpróbaltam letölteni, de nem találja, ezek után a fizetőshöz végképp nem fűzök reményeket, fb csoporban vérprofik vannak, nem értik a problémám: nem tudom kezelni a kütyüt.

Most egy ismerősöm elviszi az ő ismerősének, random könyveket kaptam ízlésének megfelelően, 90%-ban holokausztos.

Mondjuk éppen könyvtárba sem volt időm menni, de tervben van. Vásárolhatnék, csak előbb selejtezni kellene régiekből, sajmos véges a tárolóhely.

11. Channa* (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
máj. 25. 09:51
Nem értenék egyet vele, mert azzal bizonyítva lenne, hogy manapság a butaság a trendi;)
10. Channa* (válaszként erre: 2. - Gigi>)
máj. 25. 09:50

Nem értem, hogy a 21. században, miért számít erénynek, ha valaki papírkönyvet olvas. A könyveknél, nem az számít, hogy milyen anyagból készültek, hanem a tartalma, illetve az, hogy el legyen olvasva, értelmezve legyen.

Ha valaki képtelen 2 értelmes mondatot leírni annak ellenére, hogy állítólag ő olvas és ráadásul papír könyvet, annak felesleges elfoglaltság az egész, mert az olvasással nem érte el a kívánt célt.


Vannak papír könyveim, több mint 1000 db, de már nem veszek, mert nem tudom hová tenni, illetve porosodnak, így munka van velük.

Én ekönyvet olvasok és ha a könyv jó, akkor semmit nem veszít az értékéből pusztán azért, mert nincs papírra kinyomtatva;)

9. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 09:48

Bölcsebb lett volna, ha hallgatsz.

"Néha úgy venném észre"- néha, úgy veszem észre, lett volna a helyes, olvasott FI. A venném feltételes mód. Te tényt szerettél volna közölni.

Bátran használj írásjeleket is, mert kell.

Ritkán van nálam könyv, mert + teher. Fedezd fel a telefon adta lehetőségeket, lehet rajta filmet nézni, TANULNI, egymással írásban kommunikálni, olvasni, netán a lakásunkba betekinteni, mit csinál a gyerek, az állat stb.

De, amennyiben tutira tudod, hogy roncsolja az agyat, nehogy használd, őrizd meg, ami még megmaradt.

máj. 25. 08:21
Egyébként amilyen buta és borzalmasan megírt könyvek vannak, ráadásul örvendenek masszív népszerűségnek, az olvasás önmagában nem feltétlen jelenti azt, hogy valaki okos is. Plusz nincs ennél butább dolog, amikor valaki magas lóról osztja az észt - hogyha nincs mit osztani, mint jelen esetben, akkor azért, ha meg valaki tényleg annyira intelligens, akkor azért nem csinál ilyet.
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 08:09
Úgy néz ki, kicsit ellenségesre sikerúlt a bejegyzésed. Mintha szembe akarnál állítani embercsoportokat. Hidd el, nem kizárólag olvasáson múlik, hogy mit "vágnak le" rólad, ha megszólalsz.
6. Lady Lavender (válaszként erre: 3. - Channa*)
máj. 25. 08:02
Mindjárt téged is kitöröltek, mint minket Amaunet kollégával.
5. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Amaunet)
máj. 25. 08:01
Tényleg eltűntek, pedig teljesen jogos volt 🙄
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook