Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül most a gyerek fogszabályzó TB-re? fórum

Mennyibe kerül most a gyerek fogszabályzó TB-re? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. lapbarna (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2017. ápr. 1. 10:42

Bocsánat, nem fogalmaztam egyértelműen!

Tehát a mandulaműtét előtt 99%-ban a száján vette a levegőt. Utána ez nagyon sokat javult. Mostanra azt mondanám, hogy 80%-ban orrlégző.

Rengetegszer voltunk fül - orr-gégésznél, sajnos, volt egy nagyon rossz időszak, összesen 9-szer szúrzák fel a fülét.

Szerintem a 80% (ez saját tipp, mert már nem ellenőrzöm őket annyit éjszaka, de hát már 13 éves), nem olyan rossz.

Nincs tanulási nehézsége, ha tanulna (többet), akár kitűnő is lehetne, így "csak" 4-5. Sportol.

Sajnos, asztmás, de kontroll alatt van, megfelelően dozírozva gyógyszerelve.

30. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Lapbarna)
2017. márc. 31. 21:53

Van, akinek beválik, de szabályos orrlégzés kell hozzá, hiszen egy szájlégző ezzel az izével a szájában nem kap levegőt.


Viszont a szájlégzé mindenképpen káros és rossz szokás, muszáj lenne utánajárni, miért így veszi a levegőt. Próbáltad, hogy egyáltalán kap-e az orrán át rendesen elegendő levegőt?

29. lapbarna (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2017. márc. 31. 15:33

És ja, doki néni egy szóval sem kérdezte a gyerek légzését. Én pedig nem néztem utána - eléggé. Végignéztem pár videót, barátságosnak tűnt.

Biztos vagyok benne, hogy vannak, akiknek beválik.

28. lapbarna (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2017. márc. 31. 15:29

Ó, ezen már túl vagyunk! :D

Kivették az orr- és garatmanduláját is 7 évesen, elsősorban a visszaterő középfül gyulladások miatt. Mint kiderült, már tályogos volt a garatmandulája. Viszont megszűntek a fülfelszúrások. :D

27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Lapbarna)
2017. márc. 31. 15:22

szájlégző gyereknek eleve nem érdemes ájszakai szilikonos ívet adni...csak gondolom , erről elfelejtett tájékoztatni az orvos. Vagy a javaslat előtt erről a tényről tájékozódni


Az a másik, hogy mitől szájlégző? Én ennek is utánajárnék. Orrmandula? Vagy más egyéb?

26. lapbarna (válaszként erre: 20. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 15:17

Nyah, csak mesélek, részletesen. :D

Mindhárom gyermekemnek a felső metszőfogai között 5 perc szünet van. Ez tűnik fel elsőre. De a fogorvos a záródást is nézte.

Anno, mikor a nagy 6 volt (7 éve), egy orvos javaslatára megvettük a T4key nevű trainert. Szilikonos, és ó, nézd csak, van kék színben is! Csupán 30 ezer volt. De egészségpénztárra csak 22! Ah.

Sebaj, mondja doktor néni, a középső örökölheti. Jaaaa!

Hordta pár hónapot, az alsó az jó is lett. De mivel ő nyitott szájjal lélegzik, így nem volt jó a tartás. Majd bezeg lett, és nyígott, hogy egyébként sem kap levegőt, aztán nem hordta. Ja, ezt éjszaka végig, nappal minimum 1 órát kell(ett volna) viselni, beszéd nélkül.

A középsőt talán 3-szor tudtam rávenni, hogy betegye.

Oké, hagyjuk, elengedtem. Tiszta szexepil az 5 perc, nem?! De!

Aztán suliban, szűrés.

Ugyanabban a rendelőben, de 2 különböző orvoshoz járunk. A nagynak 8! hónap alatt került a szájába, a középsőnek csak 2 hónap.

A menete Debrecenben :

Fogorvos (jelen esetben az iskola fogorvos) kiadja a beutalót a fogszabályzásra.

Kértek időpontot a fogszabályzásra.

Bementek. Megvizsgálja. Ad beutalót panoráma röntgenre, és egy időpontot, amikor vihezed az eredményt.

Időpont nélkül lehet menni a röntgenre (a gyógyfürdőbe, azt mondta a doki, ott jobb a gép).

A lelettel vissza fogszabályzásra.

Megnézi, eldönti, milyen legyen az eszköz. Jó esetben leveszi a mintát, rossz esetben visszarendel ugyanezért.

Vsak akkor küldi el a lenyomatot a fogtechnikusnak, ha viszed neki a csekket a befizetésről. Amit valamikor odaad, a nyilatkozattal együtt, melyet mindkét szülőnek alá kell írni. (ilyen a középsőnek nem volt, lehet, hogy azért, mert neki kivehető. Nem tudom.)

Ad időpontot "szeparálásra". 2-3 nappal a végleges előtt gumigyűrűket tesz fel a hátsó rágófogakra, hogy a készüléknek legyen helye. (ez is csak a nem kivehetőnél van).

És végül felteszi a véglegest.

8-10 hezente menni kell állításra. Mindig ad időpontot.

A kivehetős gyorsabban van kész.

Sok sikert!

25. Lisy50
2017. márc. 31. 14:24
Nálunk a szilikonosra azt mondta a doktornő,hogy nem baj ha nincs egész éjjel a szájába (mivel fél éjszaka kidobja),mivel éjszaka ellazul a zárás,többet érünk vele ha napközben minél többet hordja,és szorítja,amúgy nálunk is el volt fordulva a foga és szépen megy vissza,logopédiai problémánk nekünk sem volt,maradandót nem csinálnak ilyen kicsi gyereknek,úgy hiszem csak 14 év felett.
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Nyuszibaba)
2017. márc. 31. 13:53

egyébként a nyelvlökéses nyelést logopédiai terápiával kell rendbetenni


anélkül -sajnos- nem sokat ér ez az eszköz, mert napközben a nyelve mindig ellendolgozik a fogszabályozónak

2017. márc. 31. 13:47

A kislányom most kapott kivehetőt, nálunk is az iskolai fogászati szűrésen javasolták. Kicsit hosszú procedúra volt, mire megkapta, sokszor kellett visszamenni és hosszú a várólista. (Röntgen, lenyomat vétel, stb... - kb 4 hónap alatt lett meg.) Ez után pedig havonta kell menni, hogy ellenőrizzék, állítgassák, meg ilyesmi.

Ha jól emlékszem, kb. 3500 Ft-ot kellett csekken fizetnünk. Magán úton, biztosan gyorsabban megy valamivel - bár gondolom, akkor is ugyanennyiszer kell visszamenni - így viszont mégsem került 30.000-be.

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Nyuszibaba)
2017. márc. 31. 13:08

éjszaka végig és naponta, amennyit tudja, hordja


vagy nem kaptál pontos tájékoztatást, vagy valami kuruzslóval van dolgod

2017. márc. 31. 13:00

8 éves lányomnak is a szilikonos dolgot javasolták. Ezt naponta 10-10 percre kell betenni a foga elé. Csekket kaptam, 3490Ft ról, befizetem és ezzel megyek vissza a doktornőhöz. Ő fogja odaadni a "fogszabályozót".

Állítólag ez azért is jó, mert a gyereknek nyelvlökéses nyelése van.

Tegnap kaptam meg a csekket, használatáról még nem tudok nyilatkozni.

2017. márc. 31. 12:58
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
19. reload (válaszként erre: 18. - Reload)
2017. márc. 31. 12:56

Ja és egyébként mikor ezt a kivehetőset csináltattuk, már akkor megmondták, hogy tartósan fog kelleni, szóval ráérünk mindenre. de az én gyerekem fogsora olyan, mint a cirkuszkerítés XD


Lehet, hogy nektek is azt mondja, hogy várjatok amíg kicserélődik még pár foga vagy ilyesmi.

18. reload (válaszként erre: 14. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 12:54
Kérj időpontot a fogszabályzós fogorvoshoz, ott megmondják, hogy milyen kell, mennyi időre..stb. Lehet, hogy nem is javasolja, mert a normál fogorvos, az nem fogszabályzós fogorvos és fordítva. Legalábbis eddig ezt tapasztaltam. Anno csináltattunk kivehetőset, az állkapcsonként volt 25.000 magánrendelőben, de mivel egyben kértük, így 40-ért megcsinálta. A Tb finanszírozott fogászaton egy év alatt jutottunk odáig, hogy meg lett a fogszabályzó, mert több hónapos a várólista.
17. 177a5bd706 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2017. márc. 31. 12:52

Mindenképpen felhívom,egyeztetek vele.

A kérdést csak azért raktam ki, hogy valamennyire képben legyek az árral kapcsolatban.

16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 12:51
az is lehet, hogy ez a ferde fog kedvezőtlenül befolyásolná a többi előbújását és ezért kell valami beavatkozás most
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 12:49

lehet, hogy valami olyan fogsorzáródási problémát tapasztaltak, amiről Te, mint laikus nem is tudsz


járj utána,mire gondolhattak


saját magának nyilván felírta a fogorvos a dolgot, hívd fel telefonon és kérdezd meg, pontosan mit jegyzett fel magának a lányod fogairól

14. 177a5bd706 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2017. márc. 31. 12:36

Én is így gondoltam eddig, de tegnap voltak szűrésen az osztállyal, és hozott haza egy papírt, amelyen rajta van, hogy fogszabályzás javasolt, egyeztessek időpontot.

Tényleg csak egy foga jött ferdén, a többi szép szabályos.

2017. márc. 31. 12:36

a helyedben elvinném magánorvoshoz, olyanhoz, aki foglalkozik ezzel a myofunkcionális trainerrel is


hátha... bár nem mernék rá mérget venni, hogy erre használna

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 12:33

csak az egyik ferde?


erre nem hinném, hogy tudnak/fognak adni fogszabályozót, főleg vegyes fogazatra


szerintem azt fogják mondani, hogy menjetek vissza pár év múlva

11. 177a5bd706 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2017. márc. 31. 12:30

Igen, annyi.Már 8 csontfoga van. Ebből az egyik ferdén jött ki.

Nem szopta az ujját sosem, és nem is cumizott.

2017. márc. 31. 12:29

ha jól látom, 7,5 éves (egy előző fórumodban említetted a korát)


szóval éppen fogváltás időszakában van


így rögzítettet nem is biztos, hogy fel tudnak /fognak neki tenni


van az ún. myofunkcionalis trainer, ez éjszaka és nap közben néhány órát használandó, szilikon

Vegyes fogsornál még ezt szokták használni, ha szükséges


Ujjszopó vagy nagy cumis volt?

9. 177a5bd706 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. márc. 31. 12:29

Nem járt logopédushoz, mert nem kellett neki.

Nem tudom, mi a menete a fogszabályzásnak, mert a környezetemben senkinek nem volt.

Nyilván majd ha megyünk a dokihoz a vizsgálatra, majd ott kapunk erre vonatkozóan felvilágosítást.

8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. márc. 31. 12:25

*jav.

fogsorzáródási rendellenesség típusa

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 12:24

ezt nem a gyerek dönti el, hanem a fogsorállási rendellenesség típusa


ezen kívül az elsődleges egy nyelvlökéses nyelésre vonatkozó vizsgálat


logopédushoz járt már?

6. 177a5bd706 (válaszként erre: 5. - Reload)
2017. márc. 31. 11:56
Mindenképp kivehetőt szeretne a lányom, amit csak éjszaka hordana.
5. reload (válaszként erre: 4. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 11:44
Állandó, 70.000 Ft, most csináltattuk
2017. márc. 31. 11:39
Köszönöm a válaszokat.Sokkal drágábbnak gondoltam. :)
3. Lisy50 (válaszként erre: 1. - 177a5bd706)
2017. márc. 31. 11:16
Nálunk a szilikonos kivehető 9000ft volt.(10 éves)
2017. márc. 31. 10:58

Nagyobbiknak nem kivehető van. Ez 6000 volt.

A középsőnek éjszakai/kivehető : 16000.

Különböző orvosok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook