Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
381. Lyna53
2011. márc. 31. 15:12

Elnézést, de az "ötletgazda" nevére nem emlékszem, de korábban itt a fórumban közreadta, hogy milyen finom rántott husit lehet benne készíteni, csak kell egy vékony olasz nyeles teflon, aminek leszedjük a nyelét. Ebbe fél cm olajat öntünk és felmelegítjük, majd amikor gyöngyözik az olaj, lehet bele rakni a panírozott húst. Nekem nagyon bevált, a mai olaj ára miatt is, és íz szempontjából sem lett más mint a drága frituban sütve. Persze a teflon 26-27 cm-nél ne legyen nagyobb, mert nem tud a légkeverés működni rendesen.

Ismét köszönet az ötlet gazdájának!!!!! Sokat segített vele.

Lyna53

380. csabi4
2011. márc. 31. 05:36

A metróban 10 ezer alatt fogják árúsitani -

még mindig a kedvenc sütőm :)

pl nasinak pörc sütéséhez kiválló igaz egy kis segitség kell - mert ha megsült a bőr amit lehet fűszerezni pl grill fűszerrel ,azt 2 percig a mikróban kell sütni és kész az isteni finom rágcsálnivaló ,a nagy előnye semmi sem ég le benne ,és nagyon könnyű a takaritása -a normál sütőhöz képest .

2011. márc. 30. 23:10
Sziasztok, mostanában senki semmit nem sütött a halogénsütőben?
378. melcsa24 (válaszként erre: 377. - 1napraforgo)
2011. márc. 15. 16:31

Basszus, hogy én ezen mennyit agyaltam:D:DKöszi


Amúgy el vagyok ájulva a géptől, pedig ez csak ilyen utánzat (mondjuk így is drága volt).

12 db csirke alsócombot 50 perc alatt olyanra sütött, ahogy a nagy könyvben meg van írva...

377. 1napraforgo (válaszként erre: 376. - Melcsa24)
2011. márc. 15. 15:50
Szia! Az üvegedény tetejére kell tenni, ez tulajdonképpen magasító, erre kerül még a teteje a gépnek. Akkor használd, ha például mindkét szinten készítesz valamit, vagy a felső részen nagyobb pl. egész csirke készül, hogy ne legyen túl közel a tetejéhez, mert könnyen megéghet.
2011. márc. 15. 13:11

Sziasztok!


Én tegnap kaptam egy ilyet (Panoráma turbó sütő)

Annyi tapasztalatom van eddig, hogy a natúr gombafejekből valami csodafinom dolog lett...

Most csirkecombok sülnek..

Valaki tudja mire való az a fém gyűrű??olyan, mint egy tortaforma, csak nincs alja..

375. 1napraforgo (válaszként erre: 373. - Gy.Ibi)
2011. márc. 14. 16:33
Köszönöm szépen az ötletet, ki fogom próbálni.
2011. márc. 13. 17:24

Sziasztok:)

már rég voltam itt, csak szeretném megosztani hogy ma csináltam a csoda sűtömbe töltött csirke combokat és hihetetlenül finomságos lett.nagyon örülök neki:-)

373. Gy.Ibi (válaszként erre: 367. - 1napraforgo)
2011. márc. 12. 20:50
Próbáld meg a krumplit pár percig főzni,utána fűszeres olajban megforgatni,és úgy sütni.Én a rendes sütőben is úgy szoktam,tepsiben.
2011. márc. 12. 20:05

A pogácsákat meg kellett fordítani, de már csak a végén egy kis időre. Vagy az alsó tálcára tedd, vagy ha mindkettőre, akkor tedd fel a magasítót, hogy meg ne égjen.

Finci67, Neked: Őszintén szólva én még csak félkész (mirelit) állapotban lévő rántott húsokat sütöttem, mert mi inkább a fűszeres, ropogos bőrű csirkét szeretjük és mivel a grill csirke még újdonságnak számít ezért nagyon élvezzük.

Viszont a cigánypecsenyéhez a hús és szintén ebben a sütőben a húsos szalonna kisütve isteni!

Szerintem a vegyes zöldség párolása is nagyon gyors és finom, sózva, egy kis foghagymával (-porral), vegetával, de a sütőedény aljába ilyenkor mindig teszek egy kis vizet.

További kellemes hétvégét Nektek!

371. finci67 (válaszként erre: 367. - 1napraforgo)
2011. márc. 11. 20:43

szia

rántott dolgokat lehet benne csinálni? rántott hús, csirke, gomba, brokkoli stb.?

370. finci67 (válaszként erre: 366. - Gy.Ibi)
2011. márc. 11. 20:42
szia!Amiről írsz az a tefal készülék, szerintem nagyon drága. Arról is olvastam hozzászólásokat, votl aki azt írta 1 óra alatt sül meg 1 kg krumpli, de inkább a főttre emlékezteti.De most ez a clatronic annyi mint az olcsóbb olajsütő, ezért gondolkodom.
369. Vadalma12 (válaszként erre: 367. - 1napraforgo)
2011. márc. 11. 15:39
1napraforgó,a pogácsák átsültek rendesen? Meg kellett közben fordítani őket? Azért kérdezem, mert nekem is Clatronic sütőm van. Kenyeret, vagyis inkább kisebb rozscipót sütöttem benne, de megfordítva vissza kellett, hogy tegyem a sütőbe, mert az alja még nem volt átsülve rendesen. Utána viszont finom lett :) Amúgy meg minden más sikerült elsőre :)
368. Vadalma12 (válaszként erre: 365. - Finci67)
2011. márc. 11. 15:34
Szia Finci67, szerintem a fritőzt nem váltja ki, inkább sütésre, grillezésre használható.
367. 1napraforgo (válaszként erre: 365. - Finci67)
2011. márc. 11. 10:13
Szia! Nekem is Clatronic létkeveréses edényem van négy hónapja. Megbízható márka. Nagyon szeretem. Komolyan átnézte a férjem a kínálatot, de ugyanaz még a gombok, kivitelezésben is, mint a TV-ben hirdetett. Én nagyon szeretem, már rengeteg olajat spóroltam, ami manapság már nem is kis dolog. Nagy segítség, nem csinál füstöt, könnyen tisztítható, gyors, jól rálátható és nagyon finomak a húsok. Én főleg grillcsirkét, kacsát, gyakrabban szárnyasból sózva, ízesítve sütök combokat, csirkemellből készítettem sonkával-sajttal-aszalt szilvával töltött tekercseket, félkész sült húsokat, cigánypecsenyéhez (előre félig főzött) sertésszeleteket és húsos szalonnát stb. Ne felejtsd el mindig oliva olajjal befújni, mert akkor nem szárad ki. Nagyon finom a hagyományos, bármilyen sajttal megszórt melegszendvics is ebben a sütőben. A sült krumpli még nem az igazi ebben a formában, bár többször át szoktam forgatni és olajat is spriccelek rá. Még pogácsát sütöttem benne, az is nagyon finom és gyors. Remélem tudtam segíteni.
366. Gy.Ibi
2011. márc. 10. 20:39

Ez szerintem a grillsütőt váltja ki.Neten 7-8 ezerért már lehet kapni.

Van olyan sütő,ami 1 kanál zsiradékkal tud krumplit sütni.Sütés közben keveri.Az ára elég húzós,40 ezer körül van.

365. finci67
2011. márc. 10. 19:47

sziasztok

Elromlott a fritőzöm. A neten olvasgatva akadtam rá a légkeveréses halogénes főzőedényekre. Most a Clatronic HLO3322 11eft metroban.


Akinek van ilyen készüléke írja meg érdemes e megvenni. Az olajsütőt váltanám ki vele. Családom nagyon szereti a rántott dolgokat és a hasáb burgonyát. Főleg ezek készítése érdekelne .


Kérlek benneteketek írjátok meg tapasztalatotokat.

364. Vadalma12 (válaszként erre: 362. - Pné Veronika)
2011. márc. 9. 21:55

Veronika,

Az előbb írtam Neked privát üzenetet, de közben megtaláltam itt a hoxán, amit kérdeztem :)

363. margareta51 (válaszként erre: 362. - Pné Veronika)
2011. márc. 9. 20:52
Veronika nagyon orvendek a jo hirnek,en eddig sult krumplit es sult paprikat keszitettem benne.Egy 10 perces tortat akartam kesziteni, egy ora lett a sutesi ido es vegul a mikroban fejeztem be.Sajnos ido hiany miatt nincs idom tanulmanyozni.
2011. márc. 9. 17:19

Sziasztok. Nekem is van ilyen csodamasinám, és folyamatosan gyakorolok vele.

A csirkecombik, egész csirke és bármilyen sült hús eddig nagyon finom volt mindig, a töltött zsemlét, előkészített pizzát is tök jól megsütötte.

Sütöttem már benne hurkát, kolbászt, sőt, a milánói spagettit is összesütöttem már benne.

A rakott dolgokat (karfiol, rakott krumpli, rakott kel...) is csináltam már.

Ami nagyon bejött a családnak, az természetesen a grillpipi, amikor csak kérik már készítem is.

Dokumentálom a dolgokat, és az "Így főzök..." c. naplómban közzé is teszem.

Igaz, nem vagyok naprakész belőle, de ott a hőfok és a perc is benne lesz, fényképekkel színesítve. (Ha esetleg valakit érdekel...)

361. Vadalma12 (válaszként erre: 360. - Vadalma12)
2011. márc. 7. 22:06
és lehet, hogy az első 15 percben nem árt, ha letakarod alufóliával.
360. Vadalma12 (válaszként erre: 359. - Kamilla62)
2011. márc. 7. 22:05
Kamilla62, lehet, hogy a magas rácsra kellene tenni a tepsit vagy az edényt, amiben sütöd, hogy a forró levegő alul is jól érje a tésztát, a fedőt pedig a magasító gyűrűre helyezni, hogy azért a tészta teteje se égjen meg. De nem tudom, csak elmélkedem a megoldáson...
2011. márc. 7. 20:58

Nemrég tortát szerettem volna sütni és egy 5 tojásból készült piskótát tettem a csodamasinába, kerek torta formába azt hittam hamar meglesz..A teteje megsült,magasra fel is nőtt, de az alja nyers maradt, pedig 30 percet sült 180 fokon.Kivettem a formából,megfordítottam ,az alját még sütögettem a forma alján jó sokáig.

Szóval, ez a gázsütőben kevesebb macera.

358. emagdi (válaszként erre: 357. - Vadalma12)
2011. márc. 7. 20:03

én meg rakott karfiolt készítettem tegnap benne :)

fincsi lett:))

2011. márc. 7. 18:20
Tegnap rakott kel sült a sütőmben :-)
356. likerm59 (válaszként erre: 355. - Gerika82)
2011. febr. 26. 16:08
Amiőta meg van a sütőm a rántott hűst is mindig abba sütöm. Meg kell olsjjsl spriccelni, vagy újabban kacsa zsírral kenem meg mind a két oldalát és nagyon finom, sokkal kevesebb zsiradék vagy olaj kell hozzá.
2011. febr. 25. 12:31

sziasztok!

rántott húst is lehet sütni olaj nélkül ebben a szerkezetben vagy a hasonló ilyen edényben?

354. boanka
2011. febr. 24. 17:25

Szia!

Nem éppen a percekről írnék, hanem arról, hogy mindenképpen kell zsiradék a sütéshez hogy ne száradjon ki a sütnivaló. Meg az edény aljára kevés víz, így az edényben kialakuló párában talán kisebb az esély a kiszáradásra. Én mindig így sütöttem. (mindig: kétszer:-)) )

2011. febr. 20. 22:26

Sziasztok! Nekem is van egy ilyen csoda gépem! De sajnos nincs receptem hozzá! Amit a füzetkéje le ir z nem jó! csak a perc van megadva,a hőfokot ki hagyták!

Kipróbáltam 1x,én csirke szárnyat,combot ,mellet készítettem benne.Mid két rácsot használtam.elösször60 percre és 240'C fokra tettem:az nagyon ki száradt. A második adagot 40 percre és 200'C re és az is sajnos ki száradt!

Nem tudom mit rontottam el.

De szeretném használni a gépet minél többet,mert elég praktikus!

A segítségeteket szeretném kérni,ha valaki tud receptet adni ( perccel,hőfokkal)együtt azt megköszönném. Olvastam egy pár hozzá szólást,de sajnos nem sokban írjátok le a percet és a hőfokot.

De a gép az kiváló,és praktikus!

352. emagdi (válaszként erre: 351. - Likerm59)
2011. febr. 18. 20:51

értem:)

és mire jó a szabályozható légkeverés?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook