Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
687. Derya (válaszként erre: 685. - Pumbilla)
2013. nov. 2. 22:17
nekem a 19. héten végezték.
686. Derya (válaszként erre: 682. - Tiger_1)
2013. nov. 2. 22:15
nem kerul semmibe. sztk-ra meg lehet csinaltatni.
2013. nov. 2. 12:50

Kitartás!

Igaz nem tudhatom mi lesz, de úgy gondolom,hogy az eredményeid,abszolút nem veszesek .

Sok fórumon olvastam, hogy az életkor sokak jó eredményét lerontotta .

A CVS t, a 12 héttől végzik. Tehát sokkal előbb, mint az amniot . Valahol csak 14-15hétig, de van ahol 17ig is elvégzik.

En az istenhegyi maganklinikan csináltatott ,mint itt sokan mások. 65.000ft volt, és akkor4 nap alatt eredmény.

De nem csak magánuton végzik a vizsgálatot.

2013. nov. 2. 12:03
Tiger_1 ezt neked irom hátha kicsit megnyugszol nem tudom,hogy olvstad_e a történetemet.Írtad,hogy neked a hcg 1_58 lett nekem 6,9 volt igy jött ki nelem 1,3_ra down korra.Minden ultrahang amúgy jó volt.Megcsináláták a korionbiopsziát és 6 nap múlva kiderült,hogy szerencsére egészséges kislány.Most vagyok a 35.hétbe.Úgyhogy ne aggodj minden renben lesz.
683. niki73 (válaszként erre: 682. - Tiger_1)
2013. nov. 2. 11:48

Én annyira nagyon megértem az érzéseidet és jól döntöttél, hogy vállaltad az amniocentézist, de hidd el, nem lesz semmi baj és még egy kicsi és a kezedben lesz a negatív eredmény és onnantól kezdve lesz felhőtlen a babavárásotok!!!!!!

Nagyon-nagyon szorítok!!!!!!!

Én is tudom, hogy mit éltem át a szúrás utáni napokban Én nem a szúrástól, hanem az eredménytől féltem. Emlékszem, ha megcsörrent a telefonom, a gyomrom görcsbe rándult és a szívem majd kiugrott a helyéről...... :(((( Iszonyatos idegőrlő ez a várakozás.

682. tiger_1
2013. nov. 2. 11:37

Köszi a válaszokat lányok!


Az a baj,annyira gyorsan történik minden ilyenkor,a nagy idegességben nem tudod higgadtan végiggondolni az egészet.Először úgy gondoltam,ha baj van,elvetetem(amikor meglett a rossz eredmény.)

Eltelt pár nap és már máshogy láttam mindent.

Egy évig küzdöttünk érte mire megérkezett,hogy dobnám el magamtól?Ha beteg,így akarta a jóisten.

Az amnio előtti napon majdnem lemondtam,addigra döntöttem el ,hogy megtartom.Végül elmentem,mégiscsak más érzés,ha a kezemben van a biztos eredmény.Bár tulajdonképpen ez egy kicsit önzés,hogy csak az én megnyugvásom miatt teszem,de ki az aki nyugodtan töltené el a 9 hónapot ezután?Azt is nagyon megérzi a gyerek,ha szorongok végig,az sem jó egyikünknek se.Ezt mondta a családom is,így mentem.

És igen,ha valami nagyon nagy baj van,akkor tényleg jó ha tudom,hogy elvehessék.Láttam a Babavilágban egy riportot,egy nőről aki nem akarta megszuratni magát,bár rossz lett a kombi tesztje,az UH-k jók voltak de sajnos beteg lett a baba,fél évet élt.Neki biztos jobb lett volna,ha elengedik...Bár azt hogy meddig él,nem tudta volna kimutatni az amnio se.

Hát lányok,szerintem igazán nyugodt csak az tud lenni,aki mélyen hisz istenben,és hogy úgy kell legyen minden, ahogy ő akarja.Én nem vagyok vallásos,mondjuk azt érzem és elhiszem,hogy sokmindent ő "rendez".

A CVS-t csak Pesten csinálják?Mennyibe kerül,megírnátok nekem?A következőnél talán ezt választom,ha elérhető áron van...

681. niki73
2013. nov. 2. 09:49

Szerintem nem volt felesleges.Egyrészt ha negatív lesz az eredménye, akkor megnyugszik és boldogan vàrja a babàt.Én is az amnio utàn lettem igazán nyugodt, bàr én vvalószínűleg elvetettem volna ha beteg.

Azonban egy pozitív eredmény utàn még az ember mérlegelhet és eldönteni, hogy vàllalja-e a babàt? Az se mindegy, hogy mi a baja. Van aki pl. egy Down kóros babàt megtart, de ha valami súlyosabb betegségre derül fény, akkor azt nem vàllalja. Ha pedig mégis, akkor van ideje felkészülni és nem hideg zuhanyként éri.

Mondjuk azt szem előtt kell tartani, hogy egy eleve halàlra ítélt gyereket, önzőség megszülni.

680. Derya (válaszként erre: 676. - Tiger_1)
2013. nov. 1. 22:27

drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Viszont, ha ugysem vetetned el, akkor a vizsgalat teljesen értelmetlen volt. :-(

és felesleges kockazatot vallaltál. :-(

a genetikai tanacsadason nem mondtad, hogy semmikeppen sem vetetned el?

679. mézgapaula (válaszként erre: 676. - Tiger_1)
2013. nov. 1. 22:17

Szia Tiger!


Drukkolok, hogy hamar meglegyen a normális eredmény!

De téged alaposan félretájékoztattak vagy nem értettétek meg egymást: az amniocentézis egy invazív beavatkozás, aminél, bár nagyon kicsi az esély a vetélésre, de a nullánál mégiscsak több (1%-nál, amivel riogatnak, viszont kevesebb). Ennélfogva a vizsgálat értelme az, hogy ha kiszűrnek valami komoly kromoszómarendellenességet (triszómiát), akkor a kismama megszakíttathassa a terhességet. Ha valaki tudja, hogy a betegség ellenére vállalja a babát, akkor értelemszerűen felesleges a vizsgálat, mert csak felesleges stresszel, idegeskedéssel jár.

Nálad nem is volt azért olyan különösen nagy kockázat, valljuk be. Szóval nem értem, hogy miért beszéltek rá.

Pihenj sokat, ne erőltesd meg magad és minen rendben lesz!

678. niki73 (válaszként erre: 676. - Tiger_1)
2013. nov. 1. 20:42

Annyira át tudom érezni a helyzetedet.Mielőtt terhes lettem eldöntöttem, hogy a korom miatt mindenképpen vàllalom az amniocentézist és ha beteg a baba, akkor megszakíttatom a terhrsségemet.

Aztán ugye màr 18 hetes is elmúltam, mikor megcsinàltattam a vizsgálatot.......szerettem màr, tudtam, hogy kisfiú, szép kis pocim volt màr és ugye aktívan mocorgott. Igen, ilyenkor elvetetni màr nagyon rossz.

Szerencsére nem kellett ezen gondolkodnom, Neked se kell majd, mert nincs semmi baja a kisbabàdnak

2013. nov. 1. 18:01

Kitartás!

Én az utolsó nap voltam nagyon megijedve , amikor tudtam,hogy meglesz az eredmény

Kár,hogy nem lehet olyan kalkulatort találni neten,amibe leírható az eredményeiket. Mert ha az eletkorodat beállítása pl 30ra, sokkal jobb eredményt kapnál.

Én eddig hivatalosan 16hetes voltam.

Majd amikor az ország egyik legjobbnak tartott genetikus uh-a csinálta a mehboholy biopsziat , megállapította, amit 4 másik orvos nem tudott, hogy 14hetes vagyok csak.

Jelzem minden dokinak mondtam,akiknél jártam, de mmindenki elnezte!!!

Jelzem,hogy a pécsi genetikai is, és nem lettem volna 15hetes,amikor szurtak volna magzatvizre .

A fórumnak köszönhetem,hogy hallottam a CVS rol, és a babám életét is,túl korai lett volna az aminio .



Neked kitartást, és feltétlen írj majd nekünk. Ha a babád 1 héttel nagyobb, mint gondolták, a redod is tuti kisebb lett volna ha ténylegesen a 12.héten merik.

676. tiger_1
2013. nov. 1. 15:31

Sziasztok lányok!


Nagyon drágák vagytok,hogy már írtatok is.

Elírtam,a tarkóredő volt 2,3 mm és volt orrcsont.

A 18 hetes uh-n tegnap azt mondta a doki,hogy ez már 80 % biztonság,így bizakodó vagyok.

Elvileg 18 hetesen voltam az amnion(17 hetesen lett meg az integrált,és 1 hét múlva kaptam időpontot az amniora.De azt mondták,17 hetesen csináják leghamarabb amúgy.Szegeden volt.)Erre 2 nap múlva, tegnap közli a doki,hogy az Uh szerint 19 hetes vagyok:)

Eddig még mindig más terhességi kort mondtak:)

Ezért is kezdek már kételekdni én is ezekben a tesztekben.

De,sajna 4 hét az eredmény...De mi megtartjuk mindenképpen.Nem tudnám elvetetni,nagyon kötődöm már hozzá.Talán,ha még az elején kiderül-elvileg ugye van erre is mód sok pénzért...

Most mondhatnám,hogy a következőnél okosabb leszek,de őszintén szólva,nem tudom megmondani,végigcsinálnám -e még egyszer ezt az aggódást,ami a szúrással jár.Hiába egy semmiség-2 perc volt,profik voltak-de amit átéltem előtte,mikor az ember aláírja azt az 1 % kockázatot...

Ki gondolta volna,hogy ilyen nehéz ez az egész.

Ha bízom is a jó eredményben,néha bevillan,hogy mi van,ha mégis baj van.Hogy fogom feldolgozni stb.Vagy ne gondoljak rá?Nem lesz túl nagy sokkhatás akkor hirtelen,ha rossz lesz az eredmény?

Végigolvastam a fórumot,olyan jó hogy rátaláltam.Sokat segített.Le a kalappal mindenki előtt ,aki végigcsinálta,főleg akinek rossz hírt kellet kapnia és elbúcsúzni a babától.Én képtelen lennék rá,belehalnék.

Puszi nektek!

675. Fishyke (válaszként erre: 669. - Tiger_1)
2013. nov. 1. 13:53
Igen, 35 évesen alapesetben is 1:380-hoz a kockázat, és még ehhez jön a többi eredmény. Úgyhogy reméljük csak fölöslegesen ijesztgetted meg magad a teszttel és semmi gond nincs:)
674. niki73 (válaszként erre: 667. - Pumbilla)
2013. okt. 31. 22:00
SZUPER!!!!!!!!!!
673. niki73 (válaszként erre: 669. - Tiger_1)
2013. okt. 31. 21:59
Amúgy meg nem lesz semmi baj!!!!!
672. niki73 (válaszként erre: 669. - Tiger_1)
2013. okt. 31. 21:59
Én meg sem csináltattam az integrált tesztet, mert mindenképpen el akartam menni amniocentézisre és így feleslegesen dobtam volna ki a pénzt.
671. Derya (válaszként erre: 669. - Tiger_1)
2013. okt. 31. 21:54
igen, elég az életkor. éppen ezért is értelmetlen ez a teszt. :-(
2013. okt. 31. 20:25

Szía!


Hogy hogy most mentel csak amniora?

Most lett meg az integrált teszt.?

19hetes vagy, lehet kissé elorevesznek . Hol csinaltatod ?

Én a vertesztekben nem vagyok profi,

Valószínű az eletkorod miatt lett,nagyobb az esély, downra .

Saját tapasztalat , nálam kombinált teszt volt.

Papp a: 0,48 mom , bhcg: 0,48.


Remélem nem 4 hetet kell varnod , az eredményre.

Én olvastam,sokkal kritikusabb eseteket is,ahol nem volt semmi gond.

Nagyon drukkolok neked!

Nt-d mekkora volt?

669. tiger_1
2013. okt. 31. 19:33

Sziasztok!

Én is sorstárs volnék... 19 hetes vagyok,2 napja voltam amnión.Úgyhogy megkezdődött a várakozás,4 hét múlva kell telefonálnom.

Integrált tesztet csináltattam,az lett szar,1:75 a down kórra.De nem értem hogy jött ki, a véreredmények jónak tűnnek.Azt olvastam hogy a hcg 1,6 fölött gyanús,nekem 1,58.Az inhibin 1,3-tól rossz,nekem 1,37.A Papp-A meg 0,4 alatt gyanús,h.down-kórról van szó,de ez 0,97 (MOM mindegyik adat.)

A 12.heti és 18.heti UH is jó volt,2,3 volt az orrcsont.

Szerintetek az életkor (35 vagyok) és a testsúly,magasság(én 184 centi és 84 kiló vagyok )

elég hogy lerontsa az eredményt?

Köszi előre is a segítséget,ha van vki aki hasonló cipőben jár/t.

668. Fishyke (válaszként erre: 667. - Pumbilla)
2013. okt. 31. 17:36
Gratulálok, nagyszerű hírek!:))
2013. okt. 31. 16:26

Meglett az eredmény!

NEGATIV!

Nagyon örülünk neki, köszönjük mindenkinek a segítséget.

Az istenhegyit pedig bárkinek merem ajánlani.

Tökéletes ellátás, hozzáértő orvosok, gyors eredmény.


Es KISLÁNYt várunk :-)


Tudom,hogy meg közel sem vagyunk a végén, de most kicsit fellelegzunk.

Aztán 18.heti genetikai uh az istenhegyiben , Hajdu drnonel

Szív uh, a 20hét felé, meg pécsen hallottam egy jó 4d-s c kategóriás ultrahangosrol .


Hiszek benne,hogy teljesen egeszseges lesz a kis Emiliank , csak nem adja magát könnyen, küzdenünk kell érte! :-)

666. niki73 (válaszként erre: 665. - Laura-z)
2013. okt. 30. 17:50
:-)
665. Laura-z
2013. okt. 30. 16:35

Én is nagyon drukkolok!


Tudod, nálunk is hasonló értékek voltak! És amit nem írtam, Nekem is volt vérömleny! A 11. héten kerültem kórházba fenyegető vetéléssel. Azt is mondták, ha egészséges se tudom kihordani, mert le fogja 'húzni' a terhességet a bevérzés...


Aztán a köv uh-nál agyi cisztát is láttak, ami persze sűrűn előfordul és csak érgomolyag. A köv uh-n ott se volt..


Láttak még amnion szalagot is a méhben, amira mondta a doki, hogy ne merjem az interneten olvasni, hogy mi is az! (Egy húr, ami akár végtagot is csonkol, ha a baba beleakad..)


Szóval a 11-19. hétig teljes horror volt az életünk!


Most pedig bearanyozza a napjainkat a gyönyörű Kislánykánk! :)


Kitartás! Minden rendben lesz!

664. Fishyke (válaszként erre: 662. - Pumbilla)
2013. okt. 29. 20:33
Szorítok!!
663. niki73 (válaszként erre: 662. - Pumbilla)
2013. okt. 29. 19:48
Szorítok!!!! Minden rendben lesz. :-)
2013. okt. 29. 15:28

Tegnap voltam chorionon , nagyon várjuk már az eredményt. Az orvos hétfőre ígérte, de én próbálkozom csütörtökön is.

Megírom majd az eredményt ha meglesz,hátha másnak tudok majd segíteni.

661. Derya (válaszként erre: 658. - Pumbilla)
2013. okt. 25. 13:49

okos dontés. :-)

bizzál benne, hogy minden rendben van. ennél tobbet nem tehetsz, ez a vizsgálat, ami a legtobb rendellenességet nézi.

660. ageeeka
2013. okt. 24. 18:46
Hajdu Krisztina nagyon kedves, lelkiismeretes doki! Remélem minden ok lesz veletek!
659. niki73 (válaszként erre: 658. - Pumbilla)
2013. okt. 24. 07:36
Bízzunk benne, hogy minden oké lesz!!!!
2013. okt. 24. 07:25

Köszönöm a biztatast .

Sajna az időmet tuti jól néztek.

Minden más adata a babának, a korának megfelelő.

Pontosan tudom mikor fogant.....

Igen ,én is úgy gondoltam, hogy elmegyek pestre a hajdú krisztinahoz a 18.heti uhra, meg a 20.on megint ,meg szív uhra is.

Ennél többet sajna nem tudok tenni.

De mégsem amnio lesz,mert annak ,csak a 20.héten lenne eredménye, hanem chorion boholy , és így jövőhétre tudni is fogom az eredményt.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook