Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
717. Derya (válaszként erre: 715. - Tiger_1)
2013. nov. 12. 21:25

telefonálj nyugodtan elobb.

mi torténhet?

legrosszabb esetben azt mondják, hogy még nem tudják, mert nincsen kész, de szerintem addigra már biztosan kész lesz.

2013. nov. 12. 21:01

Kitartás!

Légy erős! En ugy tudom , ugy hallottam,hogy az intézet 3.héten elvileg tudja az eredményt.

En rájuk telefonálnek......szerintem érthető az aggodalmad.

De mi lehet a legrosszabb, lecsesznek,es hozzáteszik,hogyha beteg lenne akkor már tudnád , szóval tuti negatív:-)

Az eredmenyt meg hogyhogy nem postázzák?


Szép estét

715. tiger_1
2013. nov. 12. 19:47

Igen, 2 hét letelt végre...még van 2.Lassan csak túlleszek rajta....Én is arra gondoltam, ha a héten nem hívnak,azt TALÁN már jó jel.

De 100 %-ra nem élem bele magam.A védőnőm azt mondta,telefonon nem adnak felvilágosítást sajna.

Szóval le kell vonatoznom a 120 km-t Szegedre,az lesz csak az idegőrlő.A mostani állapot még semmi ahhoz képest.

Esküszöm,ha ennek vége lesz,meg fogok inni egy pohár bort.Próbálok nem gondolni rá mindig,meg pozitívnak lenni,de azért esténként előjön az az érzés,hogy mi van ha..Szóval óriási stressz kerül le az emberről utána,az biztos.

Most teletömtem a hetemet intéznivalókkal,hogy gyorsabban menjen az idő.

Aztán azt még nem tudom, jövő héten telefonáljak-e,vagy pont 4 hét múlva,ahogy a kórházban mondták.A genetikai intézetben mintha 3 hetet mondtak volna,de annyira ideges voltam,már nem tudom...

2013. nov. 12. 18:03

Tiger , 2 hétnél jársz már??????

Drukkolok!

Gyorsan telnek a napok,ezen a héten,túl leszel, akkor nagyrészt megnyugodhatsz! :-)

713. tiger_1
2013. nov. 10. 14:57

Hálistennek mióta oldalt alszom,elmúlt.Persze első terhességnél még minden új:)

Mit csináltok ebben a szar időben?

Én ma semmit,de a jövő hétre sok mindent beterveztem,hogy gyorsabban teljen az idő,vagy legalábbis úgy tűnjön.

712. Fishyke (válaszként erre: 708. - Tiger_1)
2013. nov. 10. 09:56
Nekem végig keményedett, volt, hogy napokig a boltig se bírtam elmenni...Pedig sok magnéziumot szedtem. Kitartás!:)
711. niki73 (válaszként erre: 708. - Tiger_1)
2013. nov. 7. 20:34

Nekem is volt olyan, hogy bekeményedett, úgy éreztem, mintha egy kis kemény labda lenne a hasamban.Én is magnéziumot szedtem.

Nem lesz semmi baj!

2013. nov. 7. 17:27

Ha megint bekemenyedsz vegyél be rögtön 2 mgt ,

Napi 3*2 nem árt. Én napi 2t mindig szedek. 250mg-bol

2013. nov. 7. 17:24

Szia! Szerintem nem lesz gond veletek.

Kitartás. Ez a várakozás lehet a legrosszabb. Nekem csak 4 nap volt, de a 3-4.et nagyon rosszul viseltem .

Én a terhessegem 6.hetetol veszem,haematomakkal most meg a chorion miatt. Én a terhessegem11.héttől éreztem ezt a mehbekemenyedest, szerintem a fekvestol van.

Most pár napja intézem a dolgaimat ,kevesebbet fekszem , nem kemenyedek .

Kitartás.

708. tiger_1
2013. nov. 7. 16:59

Drága vagy,én is bízom benne.A 18.heti UH tökéletes volt.A védőnő szerint amúgy korai volt a 2.vérvétel(15.hét),az volt a baj.

Akkor biztos egyre gondolunk,a Babavilágban volt az a riport.Nagyon sajnáltam azt a nőt,én a pszichiátrián kötnék ki egy ilyen után az tuti...

Szerencsére aztán kárpótolta őket a sors.

Lassan majdcsak eltelik az idő,jővő kedden vagyok a várakozás felénél.Közben indult szülésre felkészítő tanfolyam,5 alkalmas.Az leköt legalább.Jó hangulat szokott lenni.

Tegnap kicsit megijedtem,egy kemény csomóba keményedett a méhem,szerintem a háton fekvéstől.

Nektek volt ilyen?

707. Fishyke (válaszként erre: 682. - Tiger_1)
2013. nov. 7. 06:10

Èn is làttam azt a riportot, fèrjemmel csak ültünk nèmàn, èn nagyon megsírattam:(

Nem lesz semmi baj, gyönyörű, egèszsèges babàd lesz!!

Az Istenhegyin 65 volt a CVS.

706. Derya (válaszként erre: 703. - Tiger_1)
2013. nov. 5. 18:54
igaza volt az orvosodnak. csak lehuzásra jok ezek az anyai vérvizsgálatok. :-(
705. Derya (válaszként erre: 702. - Niki73)
2013. nov. 5. 18:53

nem, dehogyis.

az eltérés abbol adodhat, hogy a korionbiopszia vizsgálat nem annyira régi, mint az amniocentézis, igy nem is végeztek még annyi vizsgálatot belole.

704. niki73 (válaszként erre: 703. - Tiger_1)
2013. nov. 5. 13:50

Hívni fognak ha baj van.

Én mikor először voltam dokinál, akkor én mondtam neki, hogy a korom miatt mindenképpen el szeretnék menni genetikai vizsgálatra. Így én semmilyen tesztet nem csináltattam meg, pont azért, mert azok nem annyira biztosak, mint pl. az amniocentézis és így csak feleslegesen dobtam volna ki a pénzt az ablakon, hisz negatív teszt után is megbökettem volna magam.

703. tiger_1
2013. nov. 5. 11:58

Érdekes, amiket írtok.Biztosan minden intézményben más a szokás.Kár,hogy nekem az itteni dokim nem mondta a cvs-t még az elején,bár azt mondta rögtön, hogy genetikai tanácsadásra menjek el a korom miatt.Csak nem hallgattam rá,hanem húztam az időt ezzel a rohadt integrált teszttel.

Amúgy amikor mentem a beutalóért az sztk-ba,az az öreg doki volt ott,akinél még én is születtem,és azzal kezdte,hogy ez az egész csak ijesztgetésre jó.Azt mondta a down-kór 15 jeléből egy,amit a teszt mutat.

Az ő lánya is pont így járt,aztán semmi baj nem lett a végén.

Nem baj,már 1 hét legalább eltelt...Ha még 2 hétig nem telefonálnak,akkor talán fellélegzek egy kicsit.Bár nekem nem mondták h.hívnak,de itt mindannyian azt írtátok,gondolom ilyenkor időben lépnek.3 hét után hívom én őket,ha ők nem szólnak,bár 4 hetet mondtak,de nem fogom kibírni...

702. niki73 (válaszként erre: 701. - Derya)
2013. nov. 5. 11:53

:-)

Nekem is a Sote-n csinálták az amniot.

Bár így utólag ha belegondolok, lehet, hogy a 12 hetes negatív uh után, én sem akartam volna a korionbiopsziát, vagy hát a fene se tudja. Annál magasabb a vetélési kockázat, úgy tudom.

701. Derya (válaszként erre: 700. - Niki73)
2013. nov. 5. 11:30

szerintem még akar beutalo nelkul is siman el lehet menni a Bajcsyba a genetikai rendelésre.

ott csak korionbiopsziát végeznek.

én meg képzeld el ugy jartma, hogy a Sote-re adtak beutalot, korionbiopsziára, de kiderult, hogy ott azt nem is vegeznek, csak amniocentezist.

én meg mondtam, hogy de én korionbiopsziat akarok és nem amniot.

És igy mentem el a Bajcsyba.

700. niki73 (válaszként erre: 699. - Derya)
2013. nov. 5. 09:44
Igen, de nekem csak az amniocentézist ajánlotta fel.
699. Derya (válaszként erre: 698. - Niki73)
2013. nov. 4. 21:37
ez érdekes, ugyanis 35 év felett koteles elkuldeni genetikai tanácsadásra, ott kotelezoen felajánlják a magzati kromoszomaviszgálatot és ha szeretnéd, akkor el is végzik. nyilván ingyen.
698. niki73 (válaszként erre: 697. - Derya)
2013. nov. 4. 06:40
Igen, lehet, de nekem fel se ajánlotta a dokim.Bár lehet, hogy a negatív uh miatt.
697. Derya (válaszként erre: 692. - Niki73)
2013. nov. 3. 21:14

akkor neked 100%, hogy ingyen ment volna.

35 év felett biztosan.

696. Derya (válaszként erre: 688. - Niki73)
2013. nov. 3. 21:13
hát nyilván csak indokolt esetben végzik el a bevatkozást, tehát, ha igy tekintjuk, akkor mindenkinek.
2013. nov. 3. 17:41
Nekem a korionbiopsziá a Baycsiba csínálák Budapesen teljesen ingyen.Nekem dokim szól oda telefonon,hogy fogadjanak csütörtöki nap mentem és rá 5 napra megcsínálták igaz akkor én már a 21.hében voltam.
694. niki73 (válaszként erre: 693. - Laura-z)
2013. nov. 3. 16:54

Milyen vizsgálatokat csináltattál még?

Vagy csak a rutin vizsgálatokra gondolsz?

693. Laura-z
2013. nov. 3. 16:53
Nekem a Bp-i MÁV Kórházban mérte Hajdú DrNő a vastag Nt-t (keddenként mindig ott rendel), majd még aznap délután megcsinálta a biopsziát. Magas kockázútanak számítottam, sztk alapon ment minden, emellett bentfekvő 'beteg' voltam a bevérzés miatt.. Miután kiengedtek, már minden vizsgálatot magánúton csináltunk.
692. niki73 (válaszként erre: 691. - Pumbilla)
2013. nov. 3. 16:52

Igen az lehet, hogy egy pozitív 12 hetes uh után megcsinálják.

Mondjuk nekem negatív lett a 12 hetes ultrahangom, de a dokim ettől függetlenül nem ellenkezett, hogy amniocentézisre szeretnék menni.

Én 38 éves voltam, mikor terhes lettem.

2013. nov. 3. 16:48

35 évet betöltött, magas nt, orrcsont hiánya, combcsont rövidsége, rossz véreredmény. Szerintem ezek, plussz amik meg a down korra jellemző tünetek.

De azt,hogy hol csinálnak CVSt vagy amniot , azt szerintem az intézmény dönti el,hogy melyikben jaratosabb .

690. niki73 (válaszként erre: 689. - Pumbilla)
2013. nov. 3. 16:42

Igen, én is így gondolom.

Gondolom, hogy csak nagyon indokolt esetben nem kell érte fizetni, de vajon melyek azok az esetek?

2013. nov. 3. 13:49

Nekem a genetikai tanacsadoban pécsen meg sem említettek, hogy van ilyen vizsgálat.

Sztk alapon szerintem kevés helyen csinaljak.

Magán uton is megkellett indokolnom,hogy miért szeretnem a vizsgalatot.

688. niki73 (válaszként erre: 686. - Derya)
2013. nov. 3. 12:32
Mindenkinek, vagy csak indokolt estben?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook