Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csináltatnátok amniocentézist? fórum

Csináltatnátok amniocentézist? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Cucicsillag (válaszként erre: 68. - Redd)
2016. márc. 15. 23:49
Hat, nemis! Volt mellettem szuleskor egy kismami 45 eves es fittebb volt,mint a legtobb huszoneves. Szval, ez inkabb olyan dolog, hgy a test mennyi idos... Na,meg a genetikai allomany.
69. Cucicsillag (válaszként erre: 51. - Nefaria)
2016. márc. 15. 23:46

Ez matek ;)

Mi ezt valasztottuk. Allitolag maaaajd, egyszercsak hirtelen a tb is tamogatni fogja...

68. redd
2016. márc. 15. 19:17
En 46 leszek es egy NIFTY-hez hasonlo tesztet csinaltattunk csak (Harmony). Ha kimutatott volna valamennyi kockazatot akkor mentunk volna amniora, de szerencsere a legkisebb kockazatu csoportba tartozunk. Egeszsegesen elunk egyikunknek sincs kronikus betegsege, barmi orvosi segitseg nelkul estem teherbe (masodik terhesseg) szerintem ez sokat nyom a latban, nem lehet csak a korbol itelni.
67. 388b941089 (válaszként erre: 60. - Mandulacska2)
2016. márc. 15. 18:03
Szuper!
2016. márc. 15. 18:02
Sztem itt csak beparazol, beszèlj egy fuggetlen genetikussal.
2016. márc. 15. 17:49

Ez nagyon jó hír! :-)


Szerintem itt senki nem mondta, hogy rosszak a magyar orvosok...és senki nem is szidta őket! Csupán szubjektív véleményekre volt kíváncsi a kérdező (erre a kérdésre máshogy nem is lehetne válaszolni).

2016. márc. 15. 16:45

Örülök, hogy jó ír lett! Nekem volt amniocentézis és nem fájt, semmi bajom sem volt tőle. Jó persze, kellemetlen volt, de nem fájt és minden rendben volt. A kislányom akinél csinálták, ma már 8 éves, aranyos, okos gyermek.

Bízzatok az orvosokban! Nem csak kávéztak az egyetemen!!!!! Keményen tanultak a diplomáért! Nem igaz, hogy minden orvos csak a pénzt akarja.

Nagyon sok lelkiismeretes, tisztességes ember él ebben az országban.

üdv: Sok szerencsét! Szép babákat!

2016. márc. 8. 16:18
Köszönöm:)
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - Mandulacska2)
2016. márc. 8. 16:12
Jaj, de jó. Örülök, most már boldog, nyugodt babavárást kívánok!
61. nefaria (válaszként erre: 60. - Mandulacska2)
2016. márc. 8. 15:49
💞
2016. márc. 8. 13:40
Sziasztok. Megvagyunk a 4D genetikai Uh-val . Minden rendben. A doki nagyon profi volt, mindent átnézett. Úgyhogy nem lesz amniocentézis. Minden apró részletet átvizsgált . Hihetetlen, hogy mennyi testi tünete lehet egy down-os babának. Még egy Szív UH-ra el fognak küldeni a klinikán, azt javasolta. De minden ok. És kisfiúnk lesz megint. Köszönöm az eddigi válaszokat.
59. nefaria (válaszként erre: 57. - IzaHold)
2016. márc. 3. 13:54

En nem vitatkozni akarok veled, genetikussal beszelgettem erről, neki hiszek :) és amit idéztem az alapján sztem egyértelmű.


De ez nyilván csak az én véleményem, hogy én a konkret diagnozisnak hiszek, másnak pedig elég a teszt, nyilván több mint a semmi, joval több.


Megvan az okom h így gondoljam :)


Minden jót neked is :)

58. fruska84 (válaszként erre: 52. - Mandulacska2)
2016. márc. 3. 13:40
Megy a drukk, kívánom minden rendben legyen!
57. IzaHold (válaszként erre: 55. - IzaHold)
2016. márc. 3. 13:02
"A PrenaTest® az anyai vérben keringő magzati DNS vizsgálatán alapszik"
56. IzaHold (válaszként erre: 52. - Mandulacska2)
2016. márc. 3. 12:58
Drukkolok, hogy minden rendben legyen! Szerintem lesz egy szép egészséges kisbabád, tudom min mész keresztül..
55. IzaHold (válaszként erre: 50. - Nefaria)
2016. márc. 3. 12:55
A magzati kromoszómákat vizsgálja! Bocs, ezt nem így írtam.
54. mandulacska2 (válaszként erre: 53. - Nefaria)
2016. márc. 3. 12:12
Köszi. Én is remélem.:)
53. nefaria (válaszként erre: 52. - Mandulacska2)
2016. márc. 3. 12:01
Ez egy nagyon jó ötlet! Bízom benne hogy nem lesz semmi baj ♥
2016. márc. 3. 11:53
Most kértem időpontot egy helyi magánklinikára egy nagyon jó Uh-shoz genetikai 4D ultrahangra. Csak meg tudja állapítani, gond van e. Utána a normál szülészeten is csinálnak ingyen egy genetikai UH-t, de benne jobban megbízok. Ha ott is látnak valamit, akkor megcsináltatom az amniot.
51. nefaria (válaszként erre: 49. - IzaHold)
2016. márc. 3. 11:36

Ez a Prena honlapjáról idézet:



Példa az anyai vérben található anyai és magzati eredetű DNS mennyiségi arányára


Ha feltételezzük, hogy a várandós egységnyi plazmamintájában 100 olyan DNS-fragmentum található, amely a 21-es kromoszómára jellemző, akkor 10%-os magzati DNS-arány esetén ebből 10 fragmentum lesz magzati és 90 fragmentum lesz anyai eredetu, ha a magzat normális kromoszóma-készlettel rendelkezik (euploid magzat). Ha a gravida magzata 21-es triszómiát hordoz (azaz a magzatnak 1,5-szörös mennyiségű a 21-es kromoszómára jellemző DNS-állománya), akkor a terhes véréből származó hasonló plazmaminta 105 olyan fragmentumot tartalmaz, amely a 21-es kromoszómára jellemző, és ebből 15 származik a magzattól és 90 az anyától. A PrenaTest® megbízhatóan érzékeli a 21-es kromoszómákról származó DNS

100:105 (1:1,05) arányát az anya vérében.



Szerintem ez matek :)

50. nefaria (válaszként erre: 49. - IzaHold)
2016. márc. 3. 11:31

Hidd el, matekozás az is. Amíg nem magzati kromoszómát vizsgál, addig matekozás.

(az anyai vérben megtalálható magzati dns töredékek - fragmentumok - előfordulási aránya alapján számol egy képletalapján).


Hidd el, eléggé utánanéztem/olvastam/kérdeztemszakembert a hasbaszúrás előtt. Ami nem hasbaszúrás, mind matek. Az más kérdés, hogy modernebb mint az integrált/kombinált teszt.

49. IzaHold (válaszként erre: 44. - Nefaria)
2016. márc. 3. 11:23
A Nifty és Prenatest (ezek a százezresek) nem matekosak, hanem egy új technológia, amit nem is Magyarországon csinálnak, hanem elviszik és külföldön csinálják meg egy különleges géppel, ami képes az anyai vérből a kromoszómákat kiválasztani és ugyanúgy megvizsgálni, mint a hasbaszúrós vizsgálatok. Lényegében ugyanaz, és azt is megtudtuk, hogy kisfiú. 99%-os ez is, mint a hasbaszúrósak. Csak még azért nem diagnózis, mert még viszonylag új, de már megy le az ára, minden évben kevesebb, ahogy minél többen csináltatják meg, úgy gondolom tudják lejjebb vinni az árat. Szerintem pár év, és elfogadják diagnózisnak is, amíg átmegy a bizonyos folyamatokon.
2016. márc. 3. 10:53

Én a gyerekeimnél vértesztet csináltattam, mert a kockázatos korcsoportba taroztam, és semmilyen hasbaszúrós vizsgálat nem tetszett...

A másodikkal veszélyeztetett voltam, több hónapig feküdtem kórházban, minden alkalommal, mikor új orvos jött vizitelni, s nem ismert, megkérdezte, hogy volt-e amnio.

47. heni79
2016. márc. 3. 10:10

Én ha csináltatnám, chorion biopsiát, mert az pontosabb. 21 évesen nem küldtek sehova (16 éve, mivel a korom nem indokolja, az AFP az alsó határértéken volt.. (DS baba született)

A második terhességemnél kérdés sem volt, chorion-biopsiára küldtek. Semmi szövődmény nem volt,a baba egészségesen született.

Ezt csak azért írom, hogy a tévhittel ellentétben nemcsak idősebb korban van esély beteg babára

46. mandulacska2 (válaszként erre: 44. - Nefaria)
2016. márc. 3. 09:41
Tudom. Én is sejtem, hogy ez levitte nagyon.
45. 73829699c0 (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2016. márc. 3. 09:34
igen,megcsináltatnám
2016. márc. 3. 09:22
És még annyit szerettem volna mondani, hogy az összes vérteszt csak matek, számítgatás. Az eredményedet vszi rontja a korod (bocsika, nem akartalak le vén tyúkozni :D, én is 36 vagyok és kismama). Az amnio az diagnózis. Én a matekozásoknak nem hiszek, ezért is kértem a mintavételt már alapból, vérteszt nélkül.
2016. márc. 3. 09:19

Én megcsináltatnám.


És bár nem amnio-t, hanem chorionboholy mintavételt, de meg is csináltattam novemberben.


Valóban van egy vetélési kockázat. Nekem a genetikus úgy magyarázta, hogy minden terhességnél van egy alap 0,6 %-os vetélési kockázat, és a beavatkozás ezt emeli 0,4 %-kal 1%-ra, remélem így vili, kábé ő mondta így.


A kérdés sztem az, hogy ha beteg lenne, megtartanád-e. Ha a válasz nem, akkor a kérdés az, hogy vállalod-e a fenti kockázatot.


Ha megtartanád, akkor ne csináltasd meg.


És szorítok h minden rendben legyen, akárhogy döntesz!

42. nikletty (válaszként erre: 41. - Mandulacska2)
2016. márc. 3. 09:12

én ezesetben lehet egy másik vértesztre mennék - mert akkor ott nem kell kockázattal számolj, amit itt javasoltak többen is... aztán ha az is kétséges, amnio...

persze ez attól is függ mennyi idős terhes vagy... mire van idő...

41. mandulacska2 (válaszként erre: 26. - Cucicsillag)
2016. márc. 3. 07:02
36 vagyok. 1: 250-hez a határ, nekem 1: 260. Ez alapján alacsony kockázatba soroltak, de nagyon közel a határ. Az SZTK-s nőgyógyász szerint kéne az amniocentézis, a genetikus nem javasolja, mert hogy ez még alacsony kockázat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook