Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
777. Lilla1985 (válaszként erre: 776. - Niki73)
2014. máj. 15. 11:22

A tanacsadason nekunk is ilyen szazalekot mondtak ott, meg tobb helyrol hallottam, hogy bar kisse futoszalagszeru az egesz, de nagyon profik. Egeszen tegnapelottig nyugodt is voltam, aztan a vizsgalat elotti esten bepanikoltam, hogy biztosan akarom- e en ezt, de gondolom ezzel nem voltam egyedul.

En nem kaptam egyebkent ilyen tajekoztato anyagot, pedig a vizsgalat utan kertem is, de ket mondatban osszefoglaltak mire figyeljek. A beavatkozas utan par oraig ereztem a helyen egy kis fajdalmat, de azota jol vagyok. Pihenek es csak mosdoba meg enni kelek fel, akkor is figyelve, hogy hirtelen mozdulatokat ne tegyek. Picurkam pedig mozog ezerrel odabent, ugyhogy remelem O nem sokat erzett ebbol az egeszbol.

Egyebkent a 12 hetes ultrahangon reszlegesen abrazolodott az orra, kisebb volt mint kellett volna lennie...a tobbi eredmenyem jo volt. Amniot azonnal felajanlottak es ment is a hezitalas, hogy "csak" emiatt szurassak- e, de olyan sok remtortenet van, hogy inkabb belevagtunk.

Te miert csinaltattad meg anno?

776. niki73 (válaszként erre: 775. - Lilla1985)
2014. máj. 15. 10:45

Én is a SOTE-n voltam anno.

3 napig feküdtem utána és szerencsére nem lett semmi baj. Nekünk ott a doki azt mondta, hogy az ő intézményünkben nagyon alacsony 0,5% a vetélés kockázata.

Én egy kicsit görcsöltem a 2. napon, de No-spa bevétele után hamar megszűnt, amúgy semmi egyéb tünetem volt.

Nekünk adtak ott egy tájékoztatót, amire le volt írva, hogy mire kell figyelni és mik azok a tünetek, amik feltétlenül kórházba menetelt indikálnak.


Miért kellett menned? Rossz lett valamelyik eredményed?


Minden jót és persze jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.

2014. máj. 14. 17:43
Koszonom a valaszokat, igyekszem pihenni, szerencsere lesz is ra lehetosegem. A sote- n a vizsgalat utan mehettel ki a folyosora egybol, meg papirugyeket intezni, nem keritenek tul nagy feneket a dolognak, pedig egy ellenorzo ultrahangnak en is nagyon orultem volna...
774. Derya (válaszként erre: 772. - Lilla1985)
2014. máj. 14. 16:28

fekudjel. pihenjel. ha megteheted, 2 hetig.

ha fizikai munkat vegzel, akkor ne menj dolgozni, irasd ki magad a korzetivel.

vezetni sem szabad. 2 het a kockazatos.

persze nyilvan a hazaselet is varjon egy kicsit.

773. Pipi57 (válaszként erre: 772. - Lilla1985)
2014. máj. 14. 16:18
Anno nekem nem mondták hogy feküdni kell vele,csak azt hogy fizikai munkát ne végezzek egy pár napig.Amikor meg elvégezték 1 óráig nem szabad volt járkálnom.
2014. máj. 14. 15:57
Sziasztok, ma voltam amnio-n a Sote I-en, nem voltunk tul sokan, kedvesek is voltak nagyon, ezzel a reszevel nem is volt gond. Maga a vizsgalat alig par perc alatt megvolt, de siman kibirhato, nekem a lelki resze nehezebben ment. Szoval amit hianyoltam, az az hogy nem tajekoztattak nagyon a tovabbiakrol: mikor kell esetleg visszamenni, mikor van baj? Hany napig kell szigoruan fekudni? Hogy szabad fekudni, haton vagy inkabb oldalt? Es meddig van vetelesi kockazat? Koszi, ha valaki tud segiteni! Mindenkinek a legjobbakat kivanom :) 18+6 hkm
771. Derya (válaszként erre: 769. - Pumbilla)
2014. máj. 7. 12:36
gratulalok
770. fr.andi
2014. máj. 7. 11:24
Veled örülök a babának! Most már fellélegezhetsz...illetve most kezdődik egy másikféle aggódás, de ez már édes, semmihez sem fogható! Szépséges pillanatokat Nektek! :-))
2014. máj. 7. 11:20

Örömmel tudatom mindenkivel ,hogy 4.27-én megszületett kislanyom, Luca.

3920g-al és 56cm-el . A jelen vizsgálatok alapján teljesen egészséges az én 4,2-es tarkoredos magzatom .


Rohadt nehéz volt kitartani,de bíztunk minden egyes nap ,hogy egészségesen megérkezik közénk.

Es így is lett!

Akik hasonló helyzetben vannak, üzenem tartsatok ki, megéri !!!!!

768. Derya (válaszként erre: 767. - Pumbilla)
2013. dec. 6. 21:58
drukkolok én is.
2013. dec. 6. 17:45

Igen,remenykedem !

Csak nehéz így,h nem elég,h ott van a redo, de meg nagyobb is , mint lehetne.

Hajdú Krisztinanal voltunk,sajnos nem tudott mit mondani. Utána nézett,de semmi írásos adat nincs az esetünkrol.


De bízom benne, h egészséges a pici lányunk!:-)

766. Fishyke (válaszként erre: 764. - Pumbilla)
2013. dec. 6. 17:40
Hát ez húzós kérdés. Én is erről a kettőről tudok, hogy ha a tarkóredő vastagabb, szívbetegséget vagy Down-t jelenthet. Nekünk a genetikus azt mondta a Bajcsyban, ennél vastagabb (nálunk 3,6mm volt) tarkóredővel is születtek már egészséges babák...Reménykedjünk, hogy abban az 5%-ban vagytok benne!
2013. dec. 6. 08:44

Bocs,allandoan kijavit a gép.

Szóval ,én ,mi , abban reménykedünk , h egy ciszta lesz legrosszabb esetben.

2013. dec. 6. 08:42

Mert a chorion, csak a kromoszomarendellenessegeket vizsgálja, es bizonyos down mozaikot . A legjobb genetikai tanacsadoval es genetikai uh al beszéltem at az esetemet .

Szív uh negatív, de rögtön a szülés után gyermek kardiologusnak meg kell néznie a lányomat.

Nálunk a redo volt nagy ez ez szt jelenti,h 95%, h down-os, vagy szívbeteg. Egyik sem vagyunk. De ott az az az5% ami jelenti azt, h egészséges.

DE nálunk,ezt nem lehet kijelenteni.

Mivel,ott a redo meg,ami jelenthet vmit.

Csak azt nem tudja senki,h mit.

Lehet tiszta lesz a tarkojan , vagy bármi.

Csak akkor ezt mérlegelve , olyan kórházat valasztanek ahol el tudják látni.

20 hetes a kkislányom. Nagyon aktív a pocakban .

Imádjuk, nem kérdés ,h velünk marad!

Arra lennék kíváncsi,h járt e így vki,h járt20 hetesen meg meg volt a magzat nagy redoje?????

763. Derya (válaszként erre: 762. - Pumbilla)
2013. dec. 5. 22:57

én nem hallottam, de ha a korionbioszia erdménye negativ, akkor az negativ.

elmerni nagyon konnyu a mm-eket.

most hány hetes terhes vagy?

és mitol tartasz?

miért nem elég neked a korionbiopszia eredménye?

2013. dec. 5. 18:41

Sziasztok! Már írtam ide, amikor a chorion biopsiara készültünk. Negatív lett. Erre ugyebár a 4,2es NT miatt volt szukseg. Most voltam 2 nagyon jó drnonél.


18.heti uhn, ami nekünk 19+4én volt, tökéletes volt ababa ,a szervei, vegtagjai minden rendben.

AM, a nagy tarkoredo megmaradt. Azt mondta a drno,hogy ez a 17.hétre, felszokott szivodni . Vagy az értéke 6mm alatti. Esetünkben 7,4 mm volt ababa :(

A drno,aki az uht csinaltakonzultalt masokkal , utánanézett,de nincsszakirodalom erről az esetről .


A kérdésem az lenne,h történt valakivel ilyen?

Vagy hallottalak már hasonló esetről ????


Sajnos nem tudom mire szamitsunk , 4 hét múlva megyek controll uhra .


Előre is köszönöm!

761. niki73 (válaszként erre: 760. - Tiger_1)
2013. nov. 30. 11:25
Neked is nagyon boldog Karácsonyt, de azt hiszem, hogy Neked most ez, tényleg egy nagyon boldog lesz!!!! :-)
760. tiger_1
2013. nov. 29. 11:41

Köszi mindenkinek:)

Legközelebb okosabbak leszünk!

Mindenkinek boldog Mikulást,Karácsonyt,és babázást:)))

759. Fishyke (válaszként erre: 753. - Tiger_1)
2013. nov. 27. 19:27
Gratulálok!:)
758. niki73 (válaszként erre: 757. - Tiger_1)
2013. nov. 27. 17:56

:-)

Mindegy is. Az a lényeg, hogy egészséges. :)

757. tiger_1
2013. nov. 27. 15:12

Kislány,már tudtuk az amnio előtti UH óta,de most is megerősítették.

Férjem az elején állította hogy trónörökös lesz,aztán szépen kinyújtotta a lábát az UH-n,hogy mindenki jól lássa,ő bizony nem fiú:)

Holnap megyek vissza terhesgondozásra,kíváncsi leszek mit mondanak.Szerintem egyszerűen hamar volt a 2.vérvétel,15 hetesen.Senki nem mondta hogy később lenne jó.Ezt azért majd elmondom holnap.

756. niki73 (válaszként erre: 753. - Tiger_1)
2013. nov. 26. 22:06
Juj, de jó! Nagyon örülök! Na és kislàny v kisfiú?
755. Derya (válaszként erre: 753. - Tiger_1)
2013. nov. 26. 21:13
orulok neki. :-)
2013. nov. 26. 19:09
Gratulálok ! :-)
753. tiger_1
2013. nov. 26. 18:34

Most értünk haza,minden rendben!!!

Elküldhették volna levélben,mert nem sokat fűztek hozzá.Jól megfáztam a hidegben,de le van szarva!

Csak a jó eredmény számít!

Nagyon köszönöm nektek a biztatást,az utolsó napokban ti segítettetek lenyugodni.Az első hetekben nagyon kivoltam,aztán már belefáradtam az idegeskedésbe.Ha nincs ez a fórum,nagyon szar lett volna!!!Puszi mindenkinek!

752. niki73 (válaszként erre: 750. - Tiger_1)
2013. nov. 25. 17:38
Mi újság? Tudtok màr valamit?
751. Fishyke (válaszként erre: 747. - Tiger_1)
2013. nov. 22. 07:44
Szerintem is szóltak volna már, ha rossz lenne az eredmény!
750. tiger_1
2013. nov. 21. 16:44

OK OK:)))

Azt hiszem igazatok lesz,nem kesergek többet!

nyugodtan akarom tölteni a hátralévő pár napot.

Jönnek látogatók,babázunk,jól fog telni.

Puszi nektek!

2013. nov. 21. 13:45

Lilu77 gratulálok a jó eredményhez!


Tiger, minden jel arra mutat ,hogy jók az eredményeid. Mivel eléggé elöl vagy terhességi korban is ,ha baj lett volna ,már napokkal ezelőtt hívtak volna ,hogy menj be az eredményért!

Én nagyom drukkolok!

748. niki73 (válaszként erre: 747. - Tiger_1)
2013. nov. 21. 12:37

Ne aggódj!!!! Ha rossz lenne, akkor már behívtak volna, hogy esetleg megismételjék.

NEM LESZ SEMMI GOND!!!!!

Egészséges kicsi babád lesz és jöhet a nyakba ugrás. :-)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook