Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2013. aug. 16. 12:36

Nálunk is bevállt, amilyen volt kicsi fiam a pocakban olyan az életben is. Kis duracell. A féltékenységtől én is nagyon tartok, pláne hogy nagyon anyakorszakban vagyunk. Apa a haver én meg a kaja, az altató, a ringató, a megnyugtató. De az apukájáért is nagyon odavan, első szava az apa volt, és a nem, és reggel mikor felébred, máris apukáját keresi. Beszélni még nem beszél, egy két szót mond, de úgy látjuk most lépett rá arra az útra, hogy beszéljen.

Igen mi is Pesten lakunk.

Ma van a 9. nap, gondolom a 4 napban senkit nem hívnak ha baj van, bár ki tudja, szerdán letellik a 2 hét. Jövő héten férjem szabin lesz, így könnyebben mennek a napok. Még kimozdulni sem merek, nehogy rosszkor rossz helyen érjen a telefon. Tiszta kettyó vagyok.

Terheléses cukorra akkor mostanában mész igaz? Vérképed milyen? Én nagyon vashiányos és egyben vérszegény is vagyok, remélem babónál nem lesz baj. De én mindig is az voltam. Gyógyszert szedek, remélem van hatása.

596. epervirág (válaszként erre: 595. - Babicsek76)
2013. aug. 16. 11:52
Én ma töltöttem be a 23.hetet.Igazból nem is tudtam mit kéne először éreznem mert ugye én utoljára 9 éve voltam terhes.Igazából a 12 héten éreztem olyan lüktető érzést.De nem tudom,hogy ő volt_e.De amikor mr tudatosut bennem az csak olyan 18 hét környékén volt.Nekem a nagy nyomnl is a 18 hét környékén éreztem elöször,de ő végig nagyon mozgékony volt és ő az életbe is teljesen olyan mint a hasamban volt.Most a 2.lányomnál nagyon változó van amikor csak reggel érzem kicsit és késő déutnig szinte semmi ez a nagy melegbe vot leginkább igy.De van olyan,hogy rengeteget mozog.Várja a lányom a tesót nagyon szerette volna,hogy legyen most meg vn mikor már most rájön a féltékenység.Igen készülünk a suliba br ő nagyon nem várja.És mostanába nem is könnyű vele.Igen Budapesten lakunk.Ti is?
2013. aug. 16. 09:53

Hát nem csodálom, hogy nem bírtad az illatokat, attól én is kivoltam nagyon. Most már a 19. hétben vagyok, ha jól számolom Ti a 22-be?

Mikor érezted először, hogy a pici lánykád rugdal? Én elég korán megéreztem aztán semmi. Most néha néha érzem csak, nagyon keveset, de első kisfiammal is így volt. Na aztán később rendezett bent óriási bunkfenceket, mégis totál faros volt a végén. Kislányod gondolom már nagyon várja tesókája érkezését. Készültök már a suliba? Tesóm és közöttem is 9 év van. Budapesten laktok?

594. epervirág (válaszként erre: 593. - Babicsek76)
2013. aug. 15. 19:50
Szerintem minden renben lesz nálatok.Március 22_én elkezdtem dolgozni egy munkahelyen ahol ahol napi 11_12 órát kellet állni ez egy hidegkonyha volt.Aztn ápriis 7_én kiderült,hogy terhes vagyok nem is igazn számitottunk rá mert csak második hónap volt,hogy probálkoztunk.Aztán ahogy kiderült,hogy terhes vagyok jött egy idő után a rosszulét is és rengeteget is kellett állni igy abba hagytam ott a munkát.Azóta itthon vagyok.Tudom mit éltek most át.Viszont szerintem náatok is minden renben lesz.Most hanyadik hétben vagy?
2013. aug. 15. 19:15

Nem dehogy kérdezel butaságot, hisz ez így vagy így lenne logikus. Annyit tudok, hogy egyik biológus szerint bárki bármit mond, lombiknál kicsi az esély a down kórra. És nem akármilyen biológus mondta ezt. Nekünk ICSI eljárással volt a lombik, egy petébe egy hímivarsejtet injekcióztak be. 3 naposan kaptuk őket vissza, 8 sejtesen, ami iszonyat jónak számít. Én "paraszti" aggyal úgy vélem, ha osztódáskor bármi kromoszóma rendellenesség lépett volna fel, illetve olyan ami a fejlődést lelassítja, nem osztódtak volna ilyen hibergyorsan. Ebbe kapaszkodunk, hogy ott talán valamit láttak volna, talán nem úgy fejlődött volna, nem olyan jól, mint másik két társa. Hármat ültettek vissza babócám volt a legerősebb, ő tapadt meg. Első kisfiamnál ugyanígy történt minden. Háromból ő volt a legerősebb. Fagyibabánk nincs, nem is volt. Mindegyik beültetés áprilisban volt, szinte minden ugyanúgy történt. Kivéve egy dolog, jóval, több hormont kaptam.

Egyébként ma iszonyat napom volt, nagyon vártam már az estét, hogy közelebb legyünk ahhoz, hogy nem hívnak.

Te dolgozol, vagy otthon élvezed a várva várt nyugodt kismamaságot, aminek szívből örülök.

592. epervirág (válaszként erre: 591. - Babicsek76)
2013. aug. 15. 16:48
Sajnos minden lassan a pénzről szól.Nekem elmondta a genetikushölgy,hogy lehet down korros magzat és sajnos ezt a magzat védő vitamin sem tudja kivédeni.Én az ultrahangokaba jobban hiszek mint a vérvizsgálatokba,de az ultrahang sem mindig biztos.Lehet nagy butaságot kérdezek de sjnos nem értek hozzá.Írtad,hogy lombikkal síkerült a baba mielött beültetnék nem végeznek genetikai vizsgálatot az embrion?
591. babicsek76 (válaszként erre: 590. - Epervirág)
2013. aug. 15. 16:41

Én is úgy gondolom és még az a doki is így látta akinek a cikkéről beszéltem, hogy bizonyos érdekek úgy kívánják, hogy ezek a vértesztek létezzenek. És még külföldre is kiküldjük, mert hát magyar ember nem tud bedobni pár számadatot a gépbe, hogy kijöjjön egy arányszám. nevetséges az egész.

Nagyon remélem nálunk is minden ok, és ha lesz egy harmadik babánk, az biztos egyből amnióra megyünk. Nekem az volt a furcsa, hogy a Magzati D. Kp-ban azt mondták a genetikai ultrahangok nem érnek sokat, csak esetleg merülhet fel egy egy gyanújel. Akkor kérdezem, miért nyomatják a 12. és a 18 heti genetikai ultrahangot, 12-15ezerért? Akkor menjen mindenki a saját szülészorvosához ultrahangra, meg vértesztre vagy amnióra és kész. Szerintem is lenyúlás az egész babavárás, aggódás és félelem. nem beszélve az olcsónak nem mondható magzatvédő vitaminokról, aminek szükségességében hiszek, de abban nem, hoyg azt a végtelenségig kellene szedni. táplálkozni kell normálisan, mi most ezt meg is tehetjük, ezért is örülök, hogy megint áprilisban sikerült a lombik, ugyanúgy, mint első kisfiúnknál. Egész nyáron a legfőbb hetekben lehet enni a sok friss gyümölcsöt és zöldségeket.

590. epervirág (válaszként erre: 589. - Babicsek76)
2013. aug. 15. 16:20
Én sem hiszek a vértesztekbe ezért nem is csinátatam meg az integrált tesztet nekem sajnos a béta hcg_ből hozták ki ezt ezt az 1:3.Én megkérdeztem a genetikushölgyet aki nekünk aki a mi mintánkat vizsgálta ha ennyire rossza véreredmény,hogy hogy akkor minden redben van ne értes félre nagyon örültünk neki még sírtunk is örömünkbe a jó hírnek,de zért érdekelt mégis,hogy lehet ez az mondta a vaoszínű,hogy az én testemben több a hormon mint kéne,de nincs evvel semmi gond.Talán régen jobb volt mikor még nem volt ennyi vizsgálat mert szerintem itt sokminden a pézről szól már és nem a kismamákról és a babákról.
589. babicsek76 (válaszként erre: 588. - Epervirág)
2013. aug. 15. 16:03
Nagyon sajnálom az ismerősödet,bár ilyenkor a sajnálat mit sem ér. Nem tudom ezt, hogy lehet feldolgozni, ezen segít e az idő. Szerintem nem, csak talán nagyon mélyre tudja az ember zárni a lelkébe, de minden évben ha jön a nap amikor kiderült a babavárás és amikor meg kellett őt szülje betegen, biztosan mély sebek fognak felszakadni. Kívánok neki sok sok erőt, energiát. Köszönöm Neked a megnyugatató szavakat, jó lenne már legalább 1 héttel odébb lenni. Az ultrahangba és a baba méreteibe kapaszkodunk mi is, na és a 37 évemben. Egy orvos azt mondta ennyi idősen és e felett, nagyon minimális az esély arra, hogy pozitív legyen bármilyen vérteszt. Olvastam olyan írást is egy professzortól aki elítéli ezeket a vérteszteket, mert szerinte ez csak játék a számokkal, egy statisztika semmi más. És hiába vetnek össze x fő ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkező nőt, nincs két egyforma szervezet. Sajnos nem tudom olyan logikusan elmondani ahogy Ő leírta, de akkor nagyon nagyon megörültem az írásának. Minden nap a 4 órát várom akkor fellélegzem, hogy ma sem telefonáltak. Persze hülye vagyok, mert lehet akár este is telefonálhatnak. Mi a Sotén voltunk dr. Papp Csabánál, a Magzati D. Kp. által, így pár napot kellett csak várni a vizsgálatra.
588. epervirág (válaszként erre: 587. - Babicsek76)
2013. aug. 15. 15:52
Én is ugyanezen mentem keresztűl rengeteget gondoltam arra,hogy ha beteg a baba,hogy szülöm rengeteget gondolkoztam ezen és rettegtem.Nekem van egy 9 éves lányom és ő tudta,hogy azért megyek be a korházbart lehet beteg a baba,de mégsem fogta fel igazán.Nálunk az ismerős körben pár hete sajnos vot egy ilyen rettenetes dolog.A lánynak Edwards korros volt babája és a 24 héten szűlte meg.Én viszont reménykedtem,hogy nálunk minden rendben van.Igy is lett.Viszont írtad,hogy az utrahang vizsgáatok jók voltak csak erre gondolj.Ha bele gondolsz szerintem egy down korros magzat nem lehet nagyobb az átlagnál mivel írtad nagyobb mint kéne nekünk is nagyobb volt.De én sem kívánom ezt senkinek amin ilyenkor keresztül megy az ember.
587. babicsek76 (válaszként erre: 586. - Epervirág)
2013. aug. 15. 15:34

Drága Epervirág,


Olvastam a történeteteket, és nagyon örülök, hogy minden rendben van nálatok is. Sokan mondják, hogy nyugodjak meg, de szerintem azt, hogy mit élünk át, azt csak mi tudjuk, akik várnak az eredményre. Nem is értem, hogy ha már ennyi féle vérteszt van, miért nem tudnak kifejleszteni egy olyan vizsgálatot, persze nem vérből, aminek az eredményére nem kell 1 hónapot várni. Bevallom az igazat, belebolondulunk ha beteg a babánk, de talán az elvesztésétől és a szüléstől még jobban félek. Sajnos elolvastam egy cikket, hogy ilyenkor hogy indítják meg a szülést, milyen fájdalmakkal jár, mit él át az anya, aki nem lehet anya....bár ne tettem volna, bár ne olvastam volna el. Pedig a fájdalomból volt részünk a lombikok során, a rengeteg vizsgálat stb... most mégis félek, már mindentől. Már attól is, hogy édes 20 hónapos fiamnak is valami baja lesz. Félek nagyon gödörben vagyunk most. az elmúlt 5 évben sajnos kisfiúnkon kívül egyéb örömünk nem volt az életben. Persze Ő mindent felülír. És remélem pocaklakó manóval is így leszünk. De tudom senkinek sem könnyű, mégis, mindig a saját problémánk tűnik a legnagyobbnak....

586. epervirág (válaszként erre: 585. - Babicsek76)
2013. aug. 15. 14:26

Szia!Mi is ezen mentünk keresztül még 2 hete mint ti.Nekem down korra 1:3_hoz lett megcsinálták a korion biopsziát.Minden uh jó lett ezért is reménykedtem hátha egészséges a

kislányom én akkor voltam a 21 hétbe ezér a genetikus mondta hívjam 1 hét múlva az eredményért.A párom hívta 1 hét múlva és azt mondta a páromnak válaszunk egy szép

kislánynevet.Szóval szerintem nálatok is minden rendben lesz.Szoritok nektek!!

2013. aug. 15. 11:51

Sziasztok Kedves Anyukák, leendő Anyukák,


Először is boldog babázást/babavárást kívánok Nektek. Egy kis lelki megnyugvásért írok Nektek, ugyanis múlt héten szerdán voltunk magzatvízvételen, most reménykedve várjuk az eredményt. Van már egy 20 hónapos kisfiúnk, Ő is lombikbaba, ahogy most a kistestvére, aki szintén kisfiú. Szerencsére mindkettő lombik elsőre sikerült. Integrált teszten voltunk ahol 1:230 arányszám jött ki Down kórra. 37 éves vagyok. 12 hetes ultrahangon minden rendben votl, 1,2 nyakiredő, orrcsont megvolt, combcsont hossza is tökéletes. Az orrcsontot már a 11. héten látta a szülészorvosom. A baba 6-7 nappal idősebb a terhességnél. Amit már biztosan tudunk, hogy integrált teszt eredmény papíron, rosszul írták a terhesség korát, mindt a 12. mind a 16. hétre vonatkozóan és mindt a tényleges terhességet mind a biometriai adatok alapján számított terhességeg. Nem sok nappal előzőt egyel a másikat kettővel írták el. Én azt nem értem, hogy a 16. héten miért nincs uh, csak kalkulálják a baba korát a szerint mekkor a volt a 12. heti biometriai adatok alapján. nekünk ugye 1 héttel nagyobb a mai napig. De mi van ha épp kisebb lenne, mert mondjuk megállt volna egy kicsit a fejlődésben, vagy éppen ugyanakkora lenne a 16. hétre, mint a tényleges terhesség. Ezt én felelőtlenségnek tartom, és azt is, hogy igaz megkérdezik, hogy lombikbaba e, de nekem senki nem mondja, hogy hormonadag és hormonadag között nincs különbség, ami ugye nem egyformán hat a szervezetre. Második lombiknál másfélszer annyi hormont kaptam, szúrástól egészen a 14. hétig. Csajok félek, rettegek, néha van jobb pillanat, de ez kevés. Itt van mellettem édes kicsi fiam, aki miatt nem lehetek elkeseredett a nap 24 órájában. Persze legnagyobb támaszom a férjem, aki mindig és most is maximálisan mellettem van, és bíztat. Csajok az igaz ha két hétig nem telefonálnak talán nics baj? most kezdtük a második hetet.

584. no-emi (válaszként erre: 583. - Fishyke)
2013. aug. 13. 08:20
köszi!
583. Fishyke (válaszként erre: 581. - No-emi)
2013. aug. 13. 07:56
Lehet kicsit fel vagy fázva. Ettől a babának nem lesz baja, doki majd ad rá valamit.
582. no-emi
2013. aug. 12. 20:04
Nem árt(ott) a babának?
581. no-emi
2013. aug. 12. 20:04
Lányok! volt valakinek terhesség alatt baktérium és fehérvérsejt a vizeletében? Tudom, hogy nem erre a fórumra tartozik, de ha van tapasztalatotok erről, írjatok! Nem jutok el a nőgyógyászomhoz, a laborom pedig kimutatta! Mire számítsak?
2013. aug. 9. 20:05
Köszönjük!!!:) Tetézi az örömömet nemrég telefonáltak a fiamék ha hétfőig nem szül meg a menyem akkor neki is be kell feküdni-e és meginditják igy legalább ott lehetek és segithetek neki az első napokban.Nagyon boldog vagyok!!!!!!!
579. Ircsi 45 (válaszként erre: 575. - No-emi)
2013. aug. 9. 20:00
Oksz :)))
578. Derya (válaszként erre: 574. - Ircsi 45)
2013. aug. 9. 19:01
gratulálok!
2013. aug. 9. 18:27
Ma hívott a genetikusnő.Rettenetesen megíjedtem és visszahívtam,mondta ne aggodjak minden rendben van csak a papir miatt,hogy kész van ha gondolom mehetek érte.A szívbajt hozta rám.
576. fr.andi (válaszként erre: 574. - Ircsi 45)
2013. aug. 9. 18:22
Szuper!!! Örülök én is :)))) Boldogságos napokat mostmár!!!
575. no-emi (válaszként erre: 574. - Ircsi 45)
2013. aug. 9. 18:19
Szuper, sok gratula! Majd összehozzuk a fiad az én lányommal! Kb. 18 év múlva:)
574. Ircsi 45 (válaszként erre: 573. - No-emi)
2013. aug. 9. 15:14
Sziasztok. megvagyunk és minden rendben van 100% hogy kisfiú nagyon boldogok vagyunk igaz hétfőn a cukor miatt bekell feküdnöm párnapra mert 8,0 lett a teszt ebédes is de ez már nem tud elkeseriteni mivelkezelhető :)))))))))
573. no-emi
2013. aug. 9. 12:17

Ircsi45!

Mi újság? Mit mondtak ma, feltétlenül írd meg!!

2013. aug. 7. 21:41
Én is itt leszek és ha tudok valakinek segíteni nagyon szívesen segítek.
571. no-emi
2013. aug. 7. 21:21

Andoca 78!

Én azért továbbra is szeretném elolvasni, amit írtál, ha gondolod még, hogy elküldenéd. Mások történetéből sokat tanultam, továbblépésről, akaratról, és bátorságról. Ahogy érzed. És már 7.-e van:)

570. no-emi (válaszként erre: 567. - Fr.andi)
2013. aug. 7. 21:19

Igen, megpróbálok csak rá koncentrálni!! És jövök még, érdekel, hogy mi van veletek! És remélem, hogy fogok tudni segíteni másoknak én is.

Ja és gratulálni is akartam neked a fórumért, ami "elég jól" sikerült, szép hosszú lett :)

569. no-emi (válaszként erre: 565. - Fishyke)
2013. aug. 7. 21:17
köszönöm!!!
568. fr.andi (válaszként erre: 566. - Kisevus)
2013. aug. 7. 17:02
Érted is szorítunk :))))
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook