Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
627. babicsek76 (válaszként erre: 613. - Desertrose)
2013. aug. 25. 15:41
Hogy vagy kedves Desertrose? Remélem a helyzethez képest holnap nem görcsölve lépsz be a dokihoz. Nem szabad, pocinak nyugiban kell lennie. Aztán pihenj sokat, és jelenkezz ahogy tudsz. Szorítok nagyon!
626. babicsek76 (válaszként erre: 625. - Epervirág)
2013. aug. 25. 15:39

Kisfiúnk lesz megint. Úgy látszik jól beszugertuk megint, mert hát mindegy volt a neme, de egy pindurkát jobban fiút szerettünk volna.

Ha esetleg spontán sikerülne egy harmadik, na az már lányka lenne szugerálásunk szerint.

Így mindenünk megvan, kisfiam decemberben született, pocaklakó januári lesz, tehát mindent tud kis picukra örökölni.

Egy gyerekszobát kell összehozni a picinek, ami nem lesz kis anyagi befektetés, de mindenképp külön szeretnénk őket, ha már egyszer megvan hozzá a szoba.

625. epervirág (válaszként erre: 624. - Babicsek76)
2013. aug. 24. 15:28
Majd megírom mi volt az ultrahangon,de biztos nincs semmi gond.Nekem rengeteget mozog a baba szóval nem lehet baj.Én inkább a dóri4d_re mennék,de majd meglátom hava menjünk.Nagyon jó ez a kupon füzet majd kérj egyet.Nem is kérdeztem még,hogy kislányotok lesz vagy kisfiatok?
2013. aug. 24. 14:59
Sajnos nem kaptam, de igaz még csak egyszer voltunk nála. Majd rákérdezek, köszönöm, hogy mondtad. A G1-ről nagyon jókat hallottam, lehet ki kellene azt próbálni. Mindenképp írj, hogy mi volt az ultrahangon, nagyon sokat gondolok Rátok!!! Már semmi baj nem lesz!!! Igaz szerencsére eddig sem volt, csak a felesleges paráztatás a magyar egészségügy részéről!
623. epervirág (válaszként erre: 622. - Babicsek76)
2013. aug. 24. 12:01
Igen mi már túl vagyunk az izgalmakon jővöhéten megyek a kontrol ultrahangra.Mi is szeretnénk menni 4d_re.Te kaptál a védőnődtöl Kismama kuponfüzetet?Mert abba van 2 kupon is 4d_re.Az egyik a G1 Intézetbe.A másik a dóri4 ultrahang.
622. babicsek76 (válaszként erre: 621. - Epervirág)
2013. aug. 24. 11:43

Köszönöm a nyugtatást, remélem jól vagytok most már pocaklakóval, és valamelyest el tudtátok felejteni azt a borzalmas időszakot, amikor az ember eredményre vár.

Lassan itt a suli a kislányotoknak, az majd úgy is eltereli a figyelmedet valamelyest.

Én már a 4D-t várom nagyon, igaz azt csak a 30 hét környékén tervezzük. Nem tudsz/tudtok valami jó helyet???

621. epervirág (válaszként erre: 618. - Babicsek76)
2013. aug. 24. 10:47
Szerintem ha a magzatvíz vizsglat rendben van én nem hinném,hogy a genetikai ultrahngon tllnnak valamit sőt biztos nem ettől ne félj.Nálunk pont forditva volt mert megvolt genetikai ultrahang ami tőkéletes lett és utána lett az a nagyon rossz véreredmény.Sőt nekem mielőtt csínlták volna a biopszit mégeszszer csínltak genetiki ultrahngot és ott is minden jó volt.
620. desertrose (válaszként erre: 616. - Babicsek76)
2013. aug. 24. 10:33

Szia! Nagyon kedves tőled. Igen ő az első babánk 6 év próbálkozás után és már azt hittük nem is jön össze. Fogok tudni pihizni, mert táppénzen leszek az első héten és utána még kivettem egy hét szabadságot. Biztos ami biztos. Én eddig dolgoztam,semmi problémám nem volt a terhességemmel, most voltam 18 hetes és január 23-ra vagyok kiírva. Most tudom majd meg mit is várunk :)

Köszi a biztatást Neked és mindenkinek!

2013. aug. 24. 09:06
Szép hétvégét Kismamik!!!
618. babicsek76 (válaszként erre: 617. - No-emi)
2013. aug. 24. 09:06
Nem nem hívtak, de már két hét 3 napnál tartunk. Már csak a jövő hét van hátra és szept. 2-n megyünk az eredményért. Most már kicsit nyugodtabbak vagyunk. Szerinted ha az amniocentézis eredménye negatív, a 18 hetes genetikai ultrahangon találhatnak még valamit? Vagy a magzatvízvétel az átfogóbb?
617. no-emi (válaszként erre: 616. - Babicsek76)
2013. aug. 23. 22:41

Köszi, majd megnézem Hajdú dr. elérhetőségét.

Gondolom nem hívtak. nyugodtabb vagy kicsit? Már msfél hét eltelt...

616. babicsek76 (válaszként erre: 613. - Desertrose)
2013. aug. 23. 11:24
Drága, nagyon nagyon szorítok. Nekünk mindkét babóca lombik, átérzem a helyzetedet. Ha az megnyugtat szerintem lombiknál kicsi az esély bármilyen betegségre, hisz máshogy "készülnek" a gyerkőcök. Tudom mindenhol azt írják nagyobb az esély pl. a down kórra, de a mi biológusunk szerint ez kizárt. És tényleg pihizz, első babátok???? Mert akkor tényleg használd ki, hogy pihenni tudsz, feltéve ha nem dolgozol. Kisfiatok, vagy kislányotok lesz? Mikorra vagy kiírva? Pocisimi Neked, és persze a többieknek is!
2013. aug. 23. 11:20
Ja azt hiszem az I. sz. klinikán is rendel a doktornő, ezt sajna nem tudom biztosan, de lehet ott ingyenes, a baj az, hogy biztos várni kell időpontra.
614. babicsek76 (válaszként erre: 612. - No-emi)
2013. aug. 23. 11:19
Szívultrahangon voltunk az első kisfiunknál is, Dr. Hajdu Júliannánál. Nagyon precíz, nagyon tapasztalt kedves kis nénike. Állítólag gyerekszívügyekben a legjobb ultrahangos. Van a Magzati Diagnosztikai központban és az Oxivit központban. Megnyugtatásképp megyünk, mert Ő azt mondta, hogy a legtöbb genetikai rendellenesség, szívrendellenességgel, vagy keringési rendellenességgel jár együtt. Ez még egy megnyugvás számunkra azért megyünk. A 22. hétig ajánlott menni, de később is lehet úgy tudom. Azt ár kb 15.000 ft.
2013. aug. 23. 10:50

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a nyugtatásokat és a biztatásokat az amniocentézissel kapcsolatosan. Eléggé izgultam eddig, főleg mert a kis babóca lombikkal sikeredett és nagyon vártuk már, és nem szeretném, ha valami baja esne.

Én Pécsre járok a nagyszülészetre. Eddig nagyon pozitív véleménnyel vagyok róluk, bár amikor elküldtek a genetikába ott kissé katonásan beszéltek velem, ami annyira nem tetszett, de már túl vagyok rajta. Próbálok nem izgulni amikor már ott vagyok és megfogadom a tanácsotokat és utána sok pihi. Már bekézsítettem pár könyvet, hogy ne unatkozzam otthon a fekvésben.

Köszi Nektek :)

612. no-emi (válaszként erre: 611. - Babicsek76)
2013. aug. 22. 13:53

Szegény!

Az ismeretlen számokat én is ismerem! Persze szökőévben egyszer van ilyen, de a második héten miért is ne! Nekem a kolléganőm volt, és meg tudtam volna fojtani...

Milyen a szívultrahang? Ki csinálja és hol? Kérni kell? Mikor indokolt? Ti miért mentek?

611. babicsek76 (válaszként erre: 610. - No-emi)
2013. aug. 22. 09:52

Drága No-emi, nagyon köszönöm, hogy szorítasz, ma még nagyon ideges vagyok, és még talán holnap is az leszek. De aztán kicsit meg fogunk könnyebbülni. Jövő hét szerdán megyünk a 18 hetes genetikai uh-ra, remélem ott is minden rendben lesz. Aztán még egy szívultrahang, és úgy érzem ezzel a lehetőségek tárát ki is merítettük.

Úgy érzem ez a pár nap sokkal rosszabb, mint az elmúlt két hét. Egy vigasztal, van már egy csodálatos 20 hónapos kisfiam, aki épp itt ül az ölemben, és ha sírni lát, jön és vigasztal. Pedig őt próbáljuk kímélni, hogy a feszültségből ne lásson semmit.

Tegnap volt egy hívásom egy idegen számról, szinte már sírva és remegve vettem fel. Persze téves volt, naná, hogy téves.

610. no-emi (válaszként erre: 609. - Babicsek76)
2013. aug. 21. 19:16
Babicsek 76! Drukkolok neked, teljesen átérzem, amin keresztülmész, sokan voltunk így ezen a fórumon! Pár csak pár nap, kitartás!!!
609. babicsek76 (válaszként erre: 606. - Desertrose)
2013. aug. 21. 16:13

Tényleg ne félj tőle, az utána következő időszak az embertpróbáló tényleg. Látod mi már túl vagyunk a rettegett két héten, de még mindig félek. Tudom nyugodt már csak akkor leszek, ha a kezemben tarthatom a kisfiamat.

Hová mész? Bár bárhová is mész, sehol nem hentesek dologznak. Ne félj, ezek az orvosok profik, nem először csinálják. Babócák meg már olyan de olyan kis okosak ügyesek, hogy ösztönösen a másik sarokba húzódnak. Nagyon szorítok Neked. Utána feltétlenül pihenj, feküdj, olvass, tévézz stb...legalább 3 napig. Aztán még a legalább 1 hét kímélő üzemmód.

ha az SOTE klinikára mész, az asszisztensek együttérzésére ne számíts. Engem az ő bunkóságuk jobban zavart, mint maga a mintavétel. Mondani semmit nem mondanak, ha kérdezel harapnak. Férjem nagyon nagyon begurult, szólni akart valamiért, mert nem válaszoltak egy kérdésemre, de mondtam hagyja, le vannak tojva. Lényeg az eredmény!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kitartás!

608. no-emi (válaszként erre: 606. - Desertrose)
2013. aug. 21. 15:24

szia!

Nekem pozitív csalódás volt, mert annyira rosszabbra számítottam. Előtte néztem egy kis bejátszást a neten, amikor az egyik nőnek csinálták, összerándult kicsit, amikor beszúrták a tűt! De miért vajon??

Előttem jött ki egy másik kismama, lerohantam, hogy milyen volt. Azt mondta, tényleg mint egy vérvétel, semmi! Na gondoltam, biztos jó magas a fájdalomküszöbe! De tényleg ennyi, nagyon hamar megvan, és nagyon ügyesek! Az ember jobban tart tőle, mert olyan ijesztő, hogy a hasába szúrnak. Olyan gyorsan kész lettem, el se hittem! Utána kicsit elfáradtam, de lehet, hogy az inkább az előtte lévő stresszeléstől volt. Sok pihi!

607. epervirág (válaszként erre: 606. - Desertrose)
2013. aug. 21. 13:04
Én nagyon nagyon féltem,hogy fájni fog én még a vérvételtől is rettegek.De nem paráz úgy nem olyan rossz mint amilyennek gondolod.A szülés sokkal rosszabb.
2013. aug. 21. 12:53

Sziasztok! Én most 26-án hétfőn megyek magzatvízvételre. Már nagyon parázom. Nyugtassatok meg, hogy nem fogok sírni :((

Persze ez csak poén volt. :)

605. epervirág (válaszként erre: 604. - Babicsek76)
2013. aug. 21. 12:28
Sziasztok!Nekeünk jól telt a 4 nap.Prom szombaton jött haza és csak ma ment dolgozni.Mi nem volt voltunk kint a tüzijátékon így terhesen nem mertem volna menni nehogy megnyomjanak.Viszont a szüleimhez felmentünk és onnan is lehetett látni.Bíztos hívtak volna ha gond lenne nyugodj meg.
2013. aug. 21. 12:20

Sziasztok Lányok,


Ma két hete, hogy voltunk magzatvízvételen, eddig nem telefonáltak. Még nem könnyebbültünk meg, de talán most már reménykedhetünk. Nyugtassatok meg légyszíves, hogy ha baj lenne, pláne amivel mi mentünk, a down kór magas kockázattal, akkor már szóltak volna.

Hogy telt a 4 napos ünnep? Voltatok tüzijátékon? Mi a hidegből hazamenekültünk. Epervirág párod itthon volt?

603. epervirág (válaszként erre: 601. - Babicsek76)
2013. aug. 19. 10:18
Igen nem olyan könnyű igy,hogy nincs a párom mindig velünk,de mikor megcsínlták a korion biopszit ott volt velem a kórházba.Víszont nekem a szüleim nyugdíjasok és nagyon közel laknak hozzánk.Mikor nekem megcsinálták ezt a vízsgálatot apm napi 3_szor jött a kutyákhoz,hogy levigye őket sétálni.Amúgy bíztos jó lesz nálatok is eredmény.
602. kisevus (válaszként erre: 601. - Babicsek76)
2013. aug. 19. 09:48
Debrecenben a klinikán voltunk.
2013. aug. 19. 09:13

Lányok nagyon aranyosak vagytok, hogy így bíztattok, remélem hamarosan letelik ez a pár nap. Most szerdán lesz két hete, hogy voltunk, gondolom, ha ezen a héten nem telefonálnak akkor nincs baj, mert így már csak a jövő hét van hátra.

Epervirág nem lehet könnyű, hogy a párod csak hétvégén van Veletek, de a rosszban az a jó, hogy a szüleid tudnak segíteni. Nekem a férjem itt van mellettünk, segít amennyit tud, minden egyes nap, de a szüleim messze vannak, így rájuk sajnos nem támaszkodhatok segítségben, csak ha anya fejlön hozzánk, vagy mi megyünk hozzájuk. Apukám meg még dolgozik. Anyósomék meg fizikailag nem tudnak segíteni. De sebaj más is van így ezzel, mi is megoldjuk azt amit kell. Csak néha kellemetlen volt pl. lombik alkalmával, hogy kisfiunkat is vittük magunkkal, bár azt mondták a dokik, hogy semmi baj, vigyük, legalább bíztató erő a többi leendő anyuka részére.

Kisevus Te hol voltál magzatvízvételen? szorítok érted is nagyon, én a parás bíztatlak Téged, hogy minden rendben lesz.

600. kisevus
2013. aug. 17. 09:52
Mi most voltunk hétfőn, azt mondták nem telefonálnak csak ha baj van, kb.a 3. héten, ha nem telefonálnak nincs gond, és majd szept.11.-én kell menni.....Én mindenképp megnézetem vhogy az eredményt.
599. no-emi (válaszként erre: 597. - Babicsek76)
2013. aug. 17. 08:26

Szia!Ha olvastad az előzményeket, akkor láthatod, hogy nálam parásabb nem sok volt...:)Bár nekem nem lettek olyan rosszak a véreredményeim, de így is nagyon féltem. Ugyanazokat éreztem, mint te, két hétig az ment, hogy hívtak-e aznap, vagy nem. Beszűkült az agyam erre, dolgozni is nagyon nehezen tudtam. Én keddi napon voltam a Honvédkórházban, két hét után telefonáltunk, amikor is leráztak, hogy nincs eredmény, majd három hét múlva érdeklődjünk. Három hét után azt mondták, telefonon nem adnak infot. Kicsit kiakadtam. Egy ott dolgozó doktornőt a másik munkahelyén kerestem meg, ő nagyon segítőkész volt, másnap mobilon hívtam és megkérdezte nekem az eredményt. A levél csak egy héttel később érkezett meg.

Azt gondolom, hogy két után, plusz egy-két nap, hívnának, ha gond lenne, sokat olvastam, kérdeztem utána, ez majdnem mindenhol általánosnak tűnik. Így belegondolva, a magzatvízvételen az asszisztens is ezt mondta.

Utólag azt gondolom, nehéz időszak ez, az ember jogosan fél, de nem látja igazán reálisan a dolgokat ilyenkor, az esélyeit, és hogy valójában elég kevés pozitív eredmény születik.

Én sokat merítettem ebből a fórumból is, sokan nyugtattak, akik már átélték ezt, többször elolvastam a soraikat, olyan jó volt. És az egyik igencsak rossz napomon leírtam egy papírra azokat a dolgokat, amik a poztiív teszt ellen szóltak (UH, genetikus véleménye, bíztatások...)

Nemsokára vége lesz, és két hét után biztosan nyugodtabb leszel.

598. epervirág (válaszként erre: 597. - Babicsek76)
2013. aug. 16. 12:57
Nálunk kicsit más a helyzet mert a nagylányomnak nem a jelenlegi párom az édesapja.Nekem a ányom nagyon későn kezdet beszélni majdnem 3 éves vot addig csak szavakat mondott.Bár 9 hónaposan mondta,hogy apa utána semmi nem volt.Ő ezen a téren nem is fejödött ugy mint a többi gyerek.Most idén kiderült,hogy diszlexiás.A matek nagyon rosszul megy neki,sajnos meg is bukott.Én már voltam egyszer kb 8hete terhelésesen mert kicsit magas volt a cukrom.A terheléseskor viszont jó lett.27_én megyek újra terhelésesre.Meg a körzeti kért egy teljes vérképet bár azt már csináltak és minden renben vot.Én régen szedtem vastabletát mikor a lányom 6 hónapos volt mert én is vashiányos voltam.Nekem a párom szinte csak hétvégén van itthon mert kamion soför igaz belfödön dolgozik,de igy sem tud haza jönni.Viszonta nekem a szüleim nagyon sokat segitenek.Nekem a prom hívta fel a doktornőt az eredmény miatt mert én felhívni is rettegtem.Nekem a Baycsiba csínálták.De senkinek nem kívánom ezeket a napokat én sem.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook