Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
747. tiger_1
2013. nov. 21. 11:13

Szerintetek? Még mindig nem értékelték ki:)

Keddre beírtak a naptárba,azt mondta a hölgy ilyet nem szokott csinálni hogy előre beír,de ha várunk akkor csütörtök lesz belőle.Bízom benne hogy ez még nem jelent rosszat,mivel tegnap kész volt vele a biológus,csak előreveszik ha gond van.

Remélem ti jól vagytok! Hogy fog telni a hétvége?

746. tiger_1
2013. nov. 20. 21:00

Köszi lányok! Nagyon jólesik hogy biztattok,csak ti értitek meg igazán,akik már végigcsináltátok.

Szegény Lilu,nagyon durva hogy már hánytál is.

Nekem csak hányingerem van,de ha sokáig ott kell ülni a váróban ,nem tudom kibírom -e rosszullét nélkül,pedig nem vagyok egy ájulós fajta.

Soha nem voltam rosszul orvosnál vagy ilyesmi,de most hogy a gyerekemről van szó...

Az hogy még külön időpont kell az eremdénykiadáshoz,már tényleg nonszensz.Persze,így hogy sztk alapon vagyok,nem sürgős nekik.De kikönyörgöm reggel,hogy mehessek holnap,az biztos.megmondom hogy majd honorálom vagy valamit mondok nekik,de én nem várok jövő hétig.

Legközelebb ilyen nem lesz,előteremtem a nifty árát,bármi legyen.

Hátha 2-3 éven belül olcsóbb lesz.De ha nem ,az se érdekel,ezt soha többet nem vagyok hajlandó végigcsinálni.

Amúgy tényleg akkor már jobb lett volna rögtön amniora menni.

Egy rokonom megálmodta,hogy gyönyörű nagy babám született,azt is ő álmodta meg hogy lány,amikor még fiúra tippeltünk.Ha igaza lesz, a nyakába ugrok:)))

745. Lilu77 (válaszként erre: 741. - Tiger_1)
2013. nov. 20. 15:57

Kedves Tiger 1!

Nyugi!!!Nem lesz semmi baj.ha baj lenne azt éreznéd....hidd el!ez azért mindennek a netovábbja, hogy ennyi ideig nem képesek megmondani az erdményt!nagyon átérzem azt amit most érzel.én sem tudtam nyugodtana aludni, mivan ha mégsem jók a megérzéseim.kegyetlen érzés.szörnyű ez a várakozás , tudom, nem kismamának való.én tegnap hánytam is... nem tudom, valószínű az idegtől.de vége lett.biztos vagyok benne, hogy nemsokára te is megnyugodhatsz.mindenesetre én így utólag persze azt gondolom biztos, hogy nem tenném ki magam ennyi gyötrődésnek....és rögtön amnio-ra mennék(bár hallani sem akartam róla).Próbálj csak arra gondoln, hogy jól van a picurka és most már csak órák kérdése és megtudod.Nagyon jó érzés lesz :)Kitartás!Szorítok!

744. Lilu77 (válaszként erre: 740. - Niki73)
2013. nov. 20. 15:28
Köszönöm :)
743. niki73 (válaszként erre: 742. - Niki73)
2013. nov. 20. 10:48
Azt akartam írni, hogy együtt érzek veled... :))))))
742. niki73 (válaszként erre: 741. - Tiger_1)
2013. nov. 20. 10:48

Ne aggódj! Nem lesz semmi baj.Szóltak volna már.Nekünk is személyesen kellett érte menni.

Teljes mértékben egyetértek veled, hisz én is rettentően féltem a rossz eredménytől.

Remélem, hogy holnap már boldogan fogsz írni!!!!!

741. tiger_1
2013. nov. 20. 09:15

Gratulálok Lilu!


Nálam még mindig semmi,kész van ugyan de még nem lett kiértékelve.Holnap megint csörgés,de azt mondták aznap már mehetek érte .Mivel itt csak személyesen adják át,H-CS 1-2 óra között,amibe 4-5 ember fér bele.Azért megpróbálom kikönyörögni.Az éjjel már rémálmaim voltak,kezdek nagyon kikészülni.Ez a személyes találkozó a doktornővel kicsit aggaszt.Bár asszem itt mindenkinél így van,de nem vagyok nyugodt.


Bocs a panaszáradatért:(

740. niki73 (válaszként erre: 738. - Lilu77)
2013. nov. 20. 08:33
De JÓÓÓÓÓ!!!! Szívből örülök és nagyon boldog babavárást kívánok, kedves 3 fiú gyermekes Anyuka!!!! :-)))))
739. Derya (válaszként erre: 738. - Lilu77)
2013. nov. 19. 23:01
gratulalok! :-)
738. Lilu77
2013. nov. 19. 21:09
Képzeljétek ma hívtak!a torkomban dobogott a szívem....szerencsére jó hÍr:jó lett az amniocentézis eredménye!egy egészséges kisfiú nő a pocakomban.valahol a lelkem mélyén tudtam,de azért senki sem kívánom ezt a várakozást.Most végre megnyugotam és nagyon BOLDOG vagyok :)3x-os fiús anyuka leszek :)
737. niki73 (válaszként erre: 736. - Tiger_1)
2013. nov. 18. 13:32
Már nem lesz semmi baj! Persze szorítunk neked továbbra is!
736. tiger_1
2013. nov. 18. 12:34

Őszintén szólva,szerintem is megérdemelne minden nő sztk-ra niftyt vagy bármit ami biztosabb az integráltnál,és nincs vetélési kockázat mint az amnionál.

így szerintem csak valakiknek jó üzlet ez az egész.Olvastam ilyen véleméynt nőgyógyáztól is a neten...

De ezen ne vesszünk össze.


Csörögtem ma,még semmi,de szerdán már lehet hogy lesz eredmény.Drukkoljatok,nagyon szeretnék a héten túllenni rajta,nem hiányzik még egy hétvége ebben az állapotban...

735. Derya (válaszként erre: 733. - Pumbilla)
2013. nov. 15. 21:25

Tulajdonképpen nincsen ingyen, mert fizetjuk az sztk-t.

egyébként nem értek egyet veled.

ennek a vizsgálatnak legalább van értelme, ha olyanok csináltatják meg, akik valoban szeretnének választani.

na mindegy, ez is etikai kéréds is, hiszen pl. aki elitta a máját, annak ugyan miért fizeti a TB a májátultetését????

és még sok ilyen problémás kérdés felmerulhet...

2013. nov. 15. 17:50
Én személy szerint örülök,hogy megcsinálták nekem a Baycsiba ingyen a korion biopsziát,hiszen ezért fízetem a tb_t minden hónapba.
2013. nov. 15. 13:11

Szerintem senki sem gondolta ingyen. De mivel az idő halad, a teszt pár év múlva kozel sem lesz 180.000ft.

Mint mondtam chorion aron, 60-70.000ért szerintem sokan megcsináltatnak.

100.000alá kéne levinni az árát.

Nem engednem sztk alapon a niftyt , de indokolt esetben, magas anyai életkor, magas nt, rossz vér marker eredmény, előző beteg gyermek, családban való beteg gyermek előfordulása esetén ,igen! (30-40ért)

Továbbá, ha valakinek igazolhatoán több vetelese volt, es többedik lombik probalkozasnal tart.


Pécsen egy amniora váró nő mondta, aki maga is orvos , hogy kísérleteznek vele. Hogy az orvosa szerint pár éven belül bevezetik az amnio mellé, 30-40.000ért. Remélem így lesz, es 5 év múlva ténylegesen fogják alkalmazni.

732. mézgapaula (válaszként erre: 731. - Pumbilla)
2013. nov. 15. 12:44
Azért azt beláthatod, hogy egy ilyen költséges vizsgálatnál nem lehet elvárni az államtól, hogy minden egyes kismamának finanszírozza a Nifty-tesztet. Azért vannak a szűrőmódszerek, hogy szűkítsék a kört. Ennyi erővel a már megszületett embereknek is biztosítani kellene pl. az éves ingyenes PET-CT-vizsgálatot, hogy megbizonyosodjunk, nem alakult ki bennünk egy icipici, még műthető daganat. Egyszerűen nincs mindenre pénz. Ha majd addig fejlődik a dolog, hogy olcsó rutinvizsgálattá válik, akkor nyilvánvalóan azt fogják alkalmazni.
2013. nov. 15. 12:30

En nem tökéletes gyermeket szeretnék, sőt.

De azt igenis szeretném, ha elettel összeegyeztethetetlen betegségeket , a vetélés kockázata nélkül tudnának szűrni.


Nincsenek olyan igenyeim , h megtudjam,hogy mi lesz vele 20-40év múlva.

2013. nov. 15. 12:15

Sziasztok!


A 15-17 féle kromoszómarendellenesség, amit a CVS-en és az amniocentézisen néznek, az úgy jön össze, hogy először is a 3 triszómia (a triszómia azt jelenti, hogy 2 helyett az adott kromoszómából 3 található a sejtekben): Down (21-es triszómia), Edwards (18-as) és Patau (13-as). Ezeken kívül a nemi kromoszómák számbeli eltéréseit nézik, ami lehet X0, XXY, XXX, XYY és ezek variációi, így jön ki a 15 (v. mennyi ) rendellenesség.


Gondoljatok bele, a tudomány mai állása szerint lehetne akár komplett géntérképet nézni százmilliós nagyságrendű összegekért (hol tudná ezt finanszírozni a tb?), de ha előre tudjuk, hogy pl. a gyermekünk 40 éves korában nagy eséllyel szívinfarktust fog kapni vagy emlőrákos lesz vagy 70 évesen Alzheimer-kóros vagy 20 évesen skizofrén vagy szimplán szemüveges, botfülű, ügyetlen vagy diszlexiás, akkor vajon nem szülnénk meg? Lenne-e jogunk elvetetni?


Vannak dolgok, amiket jobb előre nem tudni... Nyilván mindenki azt szeretné, hogy a gyermeke világszép legyen, makkegészséges, Nobel-díjas és olimpiai bajnok egy személyben, de miután megszületett és megismered őt, egy kicsit átértékeled az igényeidet és úgy a legszebb, legjobb, legokosabb neked, ahogy van:-)

2013. nov. 15. 11:53

Akkor oruloknagyon ha meg több dolgot szur mint gondoltam :-)

Nálunk a down kor volt a nagy kerdes.

Hála a jó égnek negatív.

De ha például a következő kis babamnak minden értéke jó lenne, nem szívesen csináltatnam meg a choriont .

De például aveszelytelen niftyt, 60-70ért megcsinaltatnam.


Ugy hallottam,hogy van már ra kezdemenyezes ,hogy 30-40.000ft-ért elérhetővé tegyék. De en nem hiszem ,hogy erre 5éven belül sor kerül.

728. Fishyke (válaszként erre: 723. - Pumbilla)
2013. nov. 15. 11:17
Valóban nagyon jó lenne!:) Vagy legalább legyen olcsóbb:)
727. Derya (válaszként erre: 725. - Pumbilla)
2013. nov. 14. 22:32
egyébként nem, ez a három, csak a leggyakoribb kromoszoma rendellenesség.
726. Derya (válaszként erre: 725. - Pumbilla)
2013. nov. 14. 22:31

nem, sajnos nem tudom felsorolni. :-(

nekem sorolta el a genetikus a tanácsadáson, csak azt mondta, hogy a legyakrabban elofordulo 15 vagy 17 (nem emlékszem pontosan) kromoszomarendellenességet vizsgálják.

ezek kozott vannak élettel osszeegyeztethetetlenek is például, illetve kulonbozo sulyosságuak.

2013. nov. 14. 22:03

Mi az a 15-17?

En ugy tudom, down, edwards , es patau ,plusz a nemi kromoszoma meghatározás.


Megtudnád mondani meg miket néznek?

724. Derya (válaszként erre: 723. - Pumbilla)
2013. nov. 14. 20:44
nem ugyanazt tudja, mert ez csak 3 féle betegséget vizsgál, az amnio meg a korion pedig 15 vagy 17 féle leggyakoribb kromoszomarendellenességet mutat ki.
2013. nov. 14. 20:33

Drukkolok mindkettőtöknek!


Már létezik egy vérteszt,Nifty-nk hívják,ami ugyanazt tudja ,mint az amnio,vagy a chorion.

180.000ft- és talán 3 hét az eredmény ,mert azt hiszem külföldön elemzik.

Amikor voltam genetika tanácsadáson rákérdeztem ,és a doktornő ,azt mondta ,hogy a nifty 98%.

Ami nem így van ,pontosabb.

Drága, de nincs vetélési kockázat.

Nagyon jó lenne ha 3 éven belül, sztk alapon is elérhető lenne.

722. tiger_1
2013. nov. 14. 20:25

Drukkolok neked, hogy legyen rendben minden!

Mikor az amnion voltam,megkérdezték vehetnek-e vért kísérleti célból,mondtam hogy persze.Ki akarnak kísérletezni egy módszert,amellyel vérből kiszűrhetők 100%-ra a betegségek.Remélem,mielőbb sikerül nekik.Mert ez most ahogy van,kegyetlen.

721. niki73 (válaszként erre: 720. - Lilu77)
2013. nov. 14. 19:31
Neked is szorítok, hogy jó legyen az eredményed!
720. Lilu77
2013. nov. 14. 16:29
sziasztok!miután elolvastam a fórumot, a hosssú pihenés alatt,látva az itt megszólalók történeteit,gondoltam megosztom veletek az én történetemet is.először is le a kalppal előttetek!én 36 éves vagyok,most várom a harmadik babámat aki ha minden igaz 17 hetes.eddig minden simán ment,kivéve,hogy a hatodik héten bevéreztem.szerencsére nem let baj.edig gondtalan volt a terhesség egêszen a múlt hétig, mikor megjött az integrált teszt erdmény.hidegzuhany....fekhívtak, hogy magas a kockázat(1:210) a down kórra,menjek el amniocentézisre.már a 12.heti UH-on is mondta a doktornő, hogy el kellene menni,mert a tarkóredö 2.6.előszőr 3.6-ot mért.úgy tünt mintha bénázna.végül 2.6-ot írt a papírra.akkor úgy döntöttünk, nem megyünk el, mert féltünk a kockázattól(ismerősi körben volt vetélés ez miatt, igaz jó pár évvel ezelőtt)és mert úgy éreztem nincs baj a babával, egészséges.de péntek óta nem aludtam nagyon gyötört a gondolat....végül az amnio mellett döntöttünk...kaptunk is hamar időpontot a maternity klinikára.maga a szúrás nem volt vészes,mint egy csípés és pillanatnyi méhkeményedés.2 perc volt az egész.nagyon kedvesek voltak.de nagyon izgultam....utána egy óra pihi,aztán hazaengedtek.2 nap telt el azóta pihenek.és várom az erdeményt.elvileg 7-8nap.nagyon kegyetlen a várakozás...próbálok pozitív lenni,de a gondolatok jönnek mennek...
719. tiger_1
2013. nov. 14. 15:57

Rájuk telefonálok jövő héten,hátha megvan már,nehezen bírom már,hamarabb túllennék rajta.

Nekem azt mondta az itteni asszisztens,hogy el kell menni érte.De majd az intézet megmondja.Mindegy is,csak jussak el odáig.És belevethessem magam a karácsonyi készülődésbe:)

718. niki73
2013. nov. 13. 12:52

SOTE-n nekem is azt mondták, hogy ne is érdeklődjünk telefonon. Az a baj, hogy ott mindenkinek érthető az aggodalma és gondolom, hogy akkor egyfolytában csörögne a telefonjuk.

100 %-ig én is csak akkor nyugodtam meg, mikor már a kezemben tartottam a negatív eredményt.

Bár a 3. héttől már lényegesen csökkent az aggodalmam.

Kitartás! Túl vagy a 2 héten, nem lesz baj! :-)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook