Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérdések az első babavárással kapcsolatban... fórum

Kérdések az első babavárással kapcsolatban... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 10. 14:19

Szerintem beszélgess velük, biztos segítenek!!!


[link]

56. iberke
2010. ápr. 5. 11:10

huh, eltelt egy kis idő, meg történt egy - s más...

pl befejeztem a sulit, meg meló ezerrel... viszont terhességi cukrom lett, 9,1.. na azóta állandóan ennék, egyébként meg a 7. hónapot kezdtem és csak 1 kg-ot híztam mert nem kívántam az édeset.. na azóta viszont csak azt ennék...

Tipp javaslat?

2010. febr. 17. 13:50
Hát akkor meg fogadd el h így jártál. De ezen a bandázs tuti nem segítene.
54. iberke
2010. febr. 17. 12:58

Szerinted nem kenem? Van evelinem (még ez a legjobb) avonos (amitől viszketek) Dm-es, meg sima e-vitaminos-jojobás... és reggel-este...

Nagyon érzékeny a bőröm amúgy is...

Lehet legjobb lenne a disznózsír....

53. poszata01 (válaszként erre: 52. - Iberke)
2010. febr. 17. 12:37

Óóó te .... akkor ne bandázst vegyél könyörgöm, hanem krémet, buta nőszemély (már bocs)!!!

Tessék elmenni és venni Avonos terhességi csík elleni krémet!!!! A bandázs csak arra jó, hogy alatta kigombolva hordhasd a régi nadrágjaidaat, szal szerintem csak azoknak való, akiknek meggymag-hasuk van a terhesség alatt.


Én elég nagydarab vagyok, és hajlamos a csíkosodásra (vannak korábbi hízás-fogyás miatti csíkjaim), és én az avonossal kentem magam a terhesség alatt, naponta 1x. És nagyon jó volt, nem is lett több csíkom.

52. iberke
2010. febr. 17. 11:47
Nem minden hülyeséget, csak majdnem mindet... Azért akarok, mert hiába kenem magam, már jött két csík a pupimnál és félek... mert eleve hájas a hasam, hogy a nagyon laza itthoni cuccok nem segítenek a bőrömnek...
51. poszata01 (válaszként erre: 50. - Iberke)
2010. febr. 17. 08:07

Iberke, te most komolyan meg akarsz venni minden hülyeséget? Nem kell ám bedőlni a bababoltok kínálatának.

Ha van 1-2 jó kismamanadrágod, akkor a bandázs fölösleges.

50. iberke
2010. febr. 16. 21:20

Megállt az élet?

Kismama bandázst hol lehet venni? vagy melyik a jó?

49. kacsa mama (válaszként erre: 42. - Iberke)
2010. febr. 16. 13:37

Sziasztok,

Az orvostanhalgatónk új fórumot nyitott:


Kata Online rendelője:-)

Kérdezz nyugodtan,szivesen segitek!


Ez a fórum címe,és Kata Harmath néven válaszol a kérdésekre.

48. iberke
2010. febr. 16. 13:25

Felfedeztem egy számomra új adok-veszek oldalt, hogy ez se legyen reklám másképp írom le a címet..


www.bolta - ide írni azt a bolygót ahonnan a férfiak jönnek - .com


egybe mindent

Üdv

47. iberke
2010. febr. 16. 13:20

Na igen... kicsit túlaggódom magam... Viszont nem tudok hasra fordulni, oldalról-oldalra is úgy fordulok át, hogy közben felcsücsörítem a fencsim, nehogy megnyomjam...mert eleve nagyobb a hasam, meg elől van a placenta is vagy mi, nehogy már megnyomjam a kicsit... még eltöröm vmilyét.. tudom, hogy nem de akkor is...


Viszont a porszívós akkor sem jó, mert ilyen hepa szűrős, meg mittomén a porszívó szóval az kilőve...

De! vettem az adok-veszeken most 3500 Ft-ért (alkalmi vétel szerintem mert újonnan 11 e) olyat, hogy Päsztonka cicielektromos meg elektromos orrszívó is.. Máá megvettem... szidhattok.. Az embör meg majd megint mondja, ha jön a postás... Na mind1 ez van..


Viszont azt olvastam, hogy a 22 hetes baba szívhangját már sztetoszkóppal is lehet hallani, na az van itthon... Hol van az orvostanhallgatónk?

Írni kéne már neki priviben...


És eddig reggel ébredés után vagy a buszon melóba, meg dél körül, meg este 7 után éreztem hogy moci... Ma már éreztem... úgyhogy szívhang egyenlőre leállítva, orsszívó meg kilőve...


De majd guggolgatok.. előre már hajolgattam ülve, de ezt még nem próbáltam...

2010. febr. 16. 12:52
Ja, most is 21-23ig nagyon aktív.
45. fredaszter (válaszként erre: 44. - Poszata01)
2010. febr. 16. 12:50

Nekünk is porszívós van, jól szuperál.

Szívhang hallgató szerintem is totál felesleges!

21-22 hetesen még nem mozog olyan sokat, én is mindig ezen aggódtam, hogy miért nem mozog? Feküdj hasra, azt nem csípik, meg ha legugoltam, mindjárt beindult. A végén, 33.-39.hét között pedig minden este 21-23-ig rugdosott,de valami borzasztó erősen. Imátkoztam, hogy álljon már le, mért nem hagy aludni???

44. poszata01 (válaszként erre: 42. - Iberke)
2010. febr. 16. 12:28

Szia!


Orrszívó: nekünk porszívós is van, meg elektromos is (egy magyar gyártmányú elektromos, mellszívó is van ilyen). A tapasztalat: az elektromos jó, ha utazni mentek, mert kis helet foglal, de az orrszívót úgyis csak akkor kell használnod, amikor náthás a bébi, akkor meg semmi nem szívja ki olyan alaposan mint a porszívós.

Nekünk is vizes porszívónk van, orrszívásra víz nélkül használjuk.


Magzatiszívhang-hallgató???? Tejóisten! Azmegminek? Nem azt mondtad a fórum elején, h nem akarsz fölösleges dolgokat, meg amit lehet, saját erőből????

A bébiknek már odabent is lehet h egyik napjuk ilyen, a másik olyan. Nekem is volt h pár napig nem mozgott annyira, de voltak napok, mikor úgy éreztem, mintha focicsapat lenne odabent. Nem szabad ezekre ennyire rágörcsölni, mert akkor nem is csodálom, ha kiakad a párod!

43. iberke
2010. febr. 16. 11:13

Ja, azt meg nem is írtam, hogy anyukám itt lakik tőlem nem messze, szóval ő is mindenben segíteni fog, mert kisebb tesója is volt, meg két gyereket felnevelt... csak én meg szeretnék tudni mindent ami tőlem telik...

De majd az élet úgyis hozza...

Üdv

42. iberke
2010. febr. 16. 11:11

Na ez jó hír, belegondolva régen is csak kipottyant aztán vhogy anyáink is megmaradtak, nem volt még ennyi csodakütyü...

V

iszont este volt bőgés, az ember kiakadt, hogy miért pityergek, mert nem éreztem, vasárnap se nagyon meg hétfőn se, meg még ma sem nagyon hogy mocizna...

Viszont most másfél hét alatt nőtt egy nagycsomót a pocim, először azt hittem, csak fel vagyok fújódva, de rájöttem, hogy nem...


Na tegnap este elfeküdtem hosszúba, kiengedtem minden levegőt a pociból is tüdőből is (szájon át) és csak piciket lélegeztem, na így kisebb lett neki a hely szerintem úgyhogy kétszer megrugizott, bár nem nagyon...


Úgyhogy, most úgy döntöttem, veszek magzatszívhang hallgatót... az adok-veszek oldalakon vannak egész jó áron is... viszont akinek van tapasztalata írja már meg, melyik a jobb vagy mire figyeljek, ja és még viszonylag gyorsan, mert még ma megszeretném venni... csak előtte elolvasok róla mindent a neten amit találok


2. használt vki pocakbandázst?Mädelát vagy másfélét? tapasztalat?


3. orsszívó porszívó... szóval kinek van elektromos típus? mert hogy a szájjal szívósat biztos nem próbálom ki... Viszont a porszívós se lenne jó nekem, mert elég nagy porszívónk van (ilyen vizes izé) és macerás azzal a lakásban.. Szóval akinek van elektromos kézi, írja már hogy bánja-e hogy olyat vett, vagy nem, vagy aki próbálta, hogy esetleg az kevésbé jó szív, vagy ilyesmi...


És még vmi, az egyik fórumozó priviben jelezte, hogy nem akart kioktatni... Szóval nekem fel sem tűnt, nem vagyok sértődős, ha igen azt leírom, viszont mivel én ilyen tapló vagyok, nem tűnik fel ha mást megsértek... Szóval akivel ezt tettem (most belegondolva az orvoshallgatónk azóta sem jelentkezett) elnézést ha bunkó voltam.

Üdv

2010. febr. 16. 10:23

iberke

Ezekről a dolgokról én sem tudtam semmit. Amikor hazajöttünk a kórházból, nagyon megijedtem, hogy ezt az ici-pici babát tényleg rám bízzák,haza engedik velem??? Mi lesz ha sír, és nem tudom mi a baja? Bár megmutatták hogyan kell fürdetni,pelenkázni, mégis mi van ha nem jól csinálom??? Először tényleg ijesztő...de pár nap, és belejössz!

40. kacsa mama (válaszként erre: 38. - Fredaszter)
2010. febr. 15. 19:26
Ez igy van.
39. kacsa mama (válaszként erre: 37. - Iberke)
2010. febr. 15. 19:24

Ha rajta van még a köldök csonk akkor kissé megemelve(alá nyulva,és nem feszitve)körbe alkoholos fültisztitóval ki tisztitod,és ugy hintőport szórni rá,ha leesik a csonk akkor az előzőekben leirva kell csinálni.

Ha leesik a csonk akkor is még pár napig kb 1 hétig váladékozik,ez már a köldök ezt kell szét huzni és tisztitani,majd hintőporozni.

38. fredaszter (válaszként erre: 37. - Iberke)
2010. febr. 15. 19:21
A csippentőt már a kórházban leszedik.
37. iberke
2010. febr. 15. 18:54

aki tud, az tud!

Mi az hogy széthúzom? nem úgy van, hogy van rajta ilyen hosszú izé, aminek a végén van a csippentő, aztán mikor leesik, akkor már befele van a pupi?

Aztán mikor nagyobb lesz, akkor lesz csücsöri vagy dudori...

Jaj... nagyon kezdő vagyok

36. kacsa mama (válaszként erre: 34. - Iberke)
2010. febr. 15. 15:30

A hintőpor nem felesleges,mert a nyári babáknak pont kellemes hatást ad a bőrnek.

A popsi krémet pedig mindig használom kb 1 éves koráig a babának,jót tesz a bőrnek mert védő réteget képez a popón.

A köldököt pedig alkoholba mártott fültisztitóval kell kitakaritani a váladéktól,majd a köldököt kissé szét huzni óvatosan és be szórni Sparsorium hexachloropheni hintőporral,amit lefedek steril géz lappal.


Remélem segitettem nektek ,mert én nap mint nap ezt csinálom évek óta csecsemős nevelő szűlőként.

Ha segithetek valamiben kérdezzetek bátran.

35. iberke
2010. febr. 15. 15:18

Kimaradt, olvastam vhol ilyen szavazós tesztelős izét, hogy ki hogy fürdeti a gyereket...

volt (elég sokan) akik csak heti 1x!!! azért ez sem teljesen normális nem? És ne gondoljon senki arra, hogy biztos nagyon szegények azért, mert aki nagyon szegény az nem szokott a neten szavazgatni ...

Szerintem

Üdv

34. iberke
2010. febr. 15. 15:16

Na akkor a harmadik variáció, hintőpor fölösleges (bár nyári lesz a baba akkor azért csak kellene néha ha izzad nem?) babapopsikrémet csak ha már pirosodik, és a köldökre vegyek sebhintőport...


MOST MEGKÉRJÜK HARMATH KATÁT HOGY SEGÍTSEN !!!


Aki orvosnak tanul, az többet tud jóval a védőnőnél, és aki most tanulja az jóval újabb dolgokat tud, mint aki 30 éve csinálja... Szerintem

Üdv

2010. febr. 15. 12:15

Ami még érdekes!

A kórházban így mutatták:

-a baba hajlatait a fürdés előtt be kell OLAJOZNI

-a köldökét alkoholos VATTAPAMACCSAl kell áttörölni

-majd HINTŐPOROZNI


Erre amikor otthon kijött a védőnő:

-az OLAJ felesleges

-a köldököt ne PAMACCSAL hanem fültisztítóval

-a HINTŐPOR köldökre tilos! Mert nem steril


Szóval mindenki mást mond, persze mindent megvettünk :-(

2010. febr. 15. 11:43

Sziasztok!

A mi játszószőnyegünkről levehetőek a játékok, és mivel mindent a szájába vesz (de tényleg mindent),ezért főztem ki. Ha nem levehető, akkor pedig lehet kapni fertőtlenítő sprét, azzal spricceld le.

Járókánk nekünk helyhiány miatt nincs, de szerintem is hasznos.

31. poszata01 (válaszként erre: 30. - Iberke)
2010. febr. 15. 08:41

Hát igen, majd meglátod Te is, sok minden lesz, amit előre eltervezel, és az élet majd totál mást hoz.

A hason alvásnak nálunk az az előnye volt, h nem zavarta meg az emésztését, ha esetleg bent maradt egy kis büfi. De mondom, ez ízlés dolga, és úgyis a babád dönti majd el. :))


Én pl. semmi szín alatt nem akartam cumit adni a babámnak, sem tápszert. Ma már azt gondolom, a cumi az emberiség legnagyobb találmánya, tápszert meg muszáj volt adni és kész.


A járóka: mi kb. fél éves koráig használtuk rendszeresen, aztán mikor már mászott, akkor raktam bele, ha azt akartam h szem előtt legyen, vagy vmiért ki kellett szaladnom a házból, pl. csöngetett a postás ilyesmi.

Az én lányom nem mászna ki belőle még most sem (21 hónapos), viszont ha elkezd unatkozni a járókában, akkor nyafog h vegyem ki. De mivel nálunk nemsoká tesó lesz, én már nem is rakom bele régóta.

Egy tipp: ha járókát akartok használni, vegyétek meg a legelején, és szoktasd hozzá minél kisebb korban. Mert ha akkor akarod beleszoktatni, amikor már mászik, nem fogja elviselni a járókát.

30. iberke
2010. febr. 14. 17:37

Ok, hát a védőnőm úgyse tudja... de majd a kórházba betelcsizek, kössz a tippet!

Járóka nem rossz ötlet, ma itt volt a tejtesóm az alig 1 évet múlt cuki babájával, na a gyerekből mindenhol volt, lépcsőn, földön, konyhában tv előtt.. nagyon okos kisgyerek és nem rendetlen egyáltalán, viszont elgondolkodtató, hogy mindig menni kell utána, hogy oldom meg, de majd kap egy nagy járókát, hátha legalább addig kibírja amíg ki nem mászik belőle.. Tényleg meddig nem mászik ki belőle?


És a hason alvás, az olvastam, hogy a bukás miatt sem jó, meg a bölcsőhalál miatt sem ha hason alszik, inkább oldalt (háton nem nagyon erőltetném, mert nekem attól olyan érzésem van mintha zuhannék, hátha a gyerkőcnek is..) próbálom majd.. Vagy ember tervez a gyerek meg dönt igaz?

Üdv

29. poszata01 (válaszként erre: 24. - Iberke)
2010. febr. 14. 16:02

Szia Iberke,


Zenélős forgót mi is vettünk, aztán úgy alakult h hason alvó lett a babám, tehát a kiságyához ez tök fölösleges volt. :-)

Ezen plüssmacik vannak, mi nem főztük ki, csak kimostuk gépben. Azért ezzel nem fog annyira közvetlenül érintkezni, mint pl. a cumisüveggel.


Nekünk játszószőnyegünk nem volt, én helyette sokkal hasznosabbnak tartom a járókát, lehetőleg olyat, aminek emelhető a matrac magassága. Bár ez is attól függ, milyen a lakásotok. Mi a járókára függesztettünk játékokat, így nem is kellett a játszószőnyeg.


A cukrosvíz mindenképp ihatóbb egy kis citromlével, úgy olyan, mint egy nagyon tömény limonádé, anélkül borzalmas. Nálunk engedik a citromlevet is, ha nálatok csak citromot, akkor is úgy vidd oda h üvegbe már kifacsartad a levét, mert ott már nem tudsz vele pepecselni. Kérdezd meg a védőnődet h nálatok mi a szokás, mit engednek, biztosan tudni fogja.

28. iberke
2010. febr. 14. 10:31

Hali, nálunk a citromlét nem hagyják, csak magát a citromot.... Viszont akkor 1:0 a citromimádóknak!


És van egy elkötelezett hallgató!!! Ez nagyon jó!! Most akkor mindenki írja röviden a hallgatónak, hogy mi nem tetszett a dokinál, mert lehet megtudjuk majd végre mi miért történt,,, és most még formálódhat a jellem! No, nem akartam szemééét lenni...

Köszönjük, hogy felajánlottad a segítségedet! Voltál már bent szülésen? Hányadéves vagy? És írj, hogy mitől akadnak ki a dokik... meg hogy végülis mi az a pont amikor azt mondják, hogy repedne azért vágtak, nem a tb által adott támogatás miatt... Meg minden érdekel!! És hányadéves vagy? Vagy mikor már szakosodtok, akkor az alap 5v.6 évesen már túl vagytok ugye? nem nagyon vagyok ebben otthon, de alap után van a szakosodás úgy tudom, tehát akkor már kórházban dolgozol és akkor naná hogy voltál már szülésen! mesélj!! Mik a tapasztalatok!

És most akkor 10a 3.-kon cocusnál... kell antibiotikumos kezelés, vagy nem? nálam az van, de a neten azt olvastam, hogy a 10.5-en a 100 e db szám ami már a fertőzés... A doki meg azt mondta, hogy újabban már igen így van... a másik doki meg hogy azonnal antibiotikum!! most akkor?

Üdv

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook