Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
657. Ede71 (válaszként erre: 654. - Pumbilla)
2013. okt. 23. 21:14

több fejlődési problémát is ki tudnak szűrni. a te esetedben a down kor (gondolom) a nagyobb kockázat.

engem a magzatvízvétel után még elküldtek szív Uh-ra Pestre és az is rendben volt.

még a 18. heti nagy Uh is vissza van, 4D-re is elmehettek.

drukolok,fel a fejjel, lehet hogy elszámolták az idődet, hogy 3 helyen 3 értéket mértek, elég furcsa.

656. niki73 (válaszként erre: 654. - Pumbilla)
2013. okt. 23. 12:20
Szia! Szerintem az amniocentézis elég.Ez volt a legkoràbbi időpont? Nagyon szorítok neked, hogy negatív legyen az eredménye.
655. Fishyke (válaszként erre: 654. - Pumbilla)
2013. okt. 23. 11:02
Egyéb fejlődési rendellenességeket szerintem ultrahanggal tudnak megállapítani, pl. genetikai ultrahang, szívultrahang.
2013. okt. 23. 08:45

Sziasztok!

Nagyon örültem,hogy találtam ezt fórumot.

Vegigolvastam, sok történet volt, kié pozitívabb ,kié szomorúbb. De úgy látom a szomorú események után nagyon soktatók ujratalpra állt, és a megpróbáltatások után egészséges gyermeknek adott életét.

Tanácsokat szeretnék tőletek kérni!

Minden hozzászólások örülnek!

A történetem;: 24 éves vagyok ,a párom 31. Első babankat várom jelenleg. Sajnos nem volt eddig sem egyszerű terhesség.a 7.héttől haematoma voltak. Hetekig csak feküdtem, de ez megoldódott ugyanis a 13.héten magától kiürült.

De nem ez volt úgy látszik a nagy megpróbáltatás!

11+6 napos terhes voltam ,amikor elmentem 1 magánklinikara NTmérés,kombinált tesztre .

Az NTet itt, 1,2 nek mérték . Örültünk, de hogy őszinte legyek meg sem fordult a fejünkben ,hogy beteg lehet a baba.

Majd a haematomaim miatt kórházba kerültem 13hetesen . Csináltak egy uht , ekkor a doki kizárta,hogy nagy a baba NTje a baba13.héten. Lbehívott egy másik jobb doki szerinte is 3,5 volt. Ezután mentünk pécsre genetikai tanacsadoba . Úgy gondoltuk,hogy béna voltak , elmertek . De jött a fekete leves, pécsén 13+4 napos terhesén 4,4et mertek .

Nem maradt más aminocentezis a fekete16.héten. nov 11.én megyék. Maga vizsgálattól nem felek, de attól igen,hogy az amnioval csak kromoszomoma rendellenességet néznek. A kérdésem az lenne,hogy valaki a0ismer e olyan vizsgálatot ,mellyel több dolgot is vizsgálnak??????????

Lehet e kérni kiterjesztett amióta,hogy több mindent nézzenek. Mert úgy tudom,hogy lehetséges, csak pénzhiány miatt,csak pár rendellenességre nézik.

Kérem bárki látja, és tud,segítsen!

653. Fishyke (válaszként erre: 652. - Mézgapaula)
2013. okt. 3. 07:43
Az jó, hogy túl vagy már rajta:) 3. napon én elmentem sétálni, de nagyon görcsölt, úgyhogy nem tartott sokáig.
652. mézgapaula (válaszként erre: 651. - Fishyke)
2013. okt. 2. 21:09

Köszönöm!

Végül is én is feljöttem (első emelet), nagyon lassan, minden lépcsőfoknál megállva. Tegnapra írtak elő fekvést, ma már csak pihenést, holnap már sétálni is lehet menni. De én nem fogok, mert akkor megint fel kell jönnöm a lépcsőn:-)

651. Fishyke (válaszként erre: 650. - Mézgapaula)
2013. okt. 2. 10:06
Sok lépcsőről van szó? Szerintem nem lesz gond, nagyon lassan, óvatosan, többször megállva menj fel. Nekem az Istenhegyin csinálták, kb. 20 percet pihentem ott, és már mentünk is haza. Nekem is kellett valamennyit lépcsőznöm, nem sokat, nem volt kellemes, mert én eléggé begörcsöltem a szúrás után. Aztán több napig csak fekvés!
2013. szept. 29. 23:17

Sziasztok!

Kedden megyek CVS-re és mindenhol azt olvasom, hogy szigorúan tilos a lépcsőzés utána. Van esetleg olyan közületek, aki emeletes (lift nélküli) házban lakik? Hogyan oldottátok ezt meg, pár napig máshol aludtatok vagy azért egyszer legalább (a mintavételről hazaérve) felmentetek a lépcsőn?

Azért aggaszt a dolog, mert én világéletemben rohangáltam a lépcsőkön le-fel és amióta babát várok, már az első hetektől kezdve nagyon kimerít a lépcsőzés, valahogy le akar szakadni közben a hasam és félek, hogy tényleg gondot okozhat a szúrás után.

649. niki73 (válaszként erre: 646. - Babicsek76)
2013. szept. 29. 21:32
Szorítok, hogy összejöjjön spontàn és ti is a nagycsalàdosok tàboràt erősítsétek. :-)
648. Ede71 (válaszként erre: 645. - Babicsek76)
2013. szept. 29. 21:22
nekem is volt néha ez a probléma, de mivel a terhesvitamint szedtem (elevit) és abban volt vas, meg még kellett is szednem vasat, ez megoldotta a problémát.
647. Derya (válaszként erre: 645. - Babicsek76)
2013. szept. 28. 22:29

jo kis fekete csoki?

sajnálom, elég kellemetlen lehet.... :-(

még a banán is jo hasmenésre.

jobbulást kivánok, azért csak nem marad ez igy... :-)

646. babicsek76 (válaszként erre: 642. - Niki73)
2013. szept. 28. 19:13

Niki gratula a három babóhoz. Mi is hármat tervezünk, csak mivel nekünk mindkét babó lombik, így harmadik csak akko lesz, ha spontán teherbe esek. Most már lehetséges, mert a probléma megoldódott ami miatt a lombik kellett. A terhesség csodákra képes, most már én is ezt állítom.

Jól vagytok anyócák??? Kár, hogy kihalt a topik............

645. babicsek76 (válaszként erre: 644. - Derya)
2013. szept. 28. 19:11
krumpli, keksz, ropi, rizs, sárgarépa, mivel hasmenésem van 2 hete. Sajnos nem segít, így már rendesen eszem, hasmenés megvan. Valószínű ezt nálam a terhesség váltotta ki, lehet már meg is marad. Több anyukától hallottam, hogy volt neki, sokszor a terhesség alatt, vagy végig. Pedig az ember azt gondolná csak a másik véglet lehet.
644. Derya (válaszként erre: 641. - Babicsek76)
2013. szept. 26. 23:05
ez milyen diéta?
643. Derya (válaszként erre: 639. - Babicsek76)
2013. szept. 26. 23:04

szia!


nekem sem csináltak, mint késobb megtudtam, ennek csak a teherbeesés szempontjábol van jelentosége.

ha már valaki terhes, akkor már nem érdekes.legalábbis nekem ezt mondták, mikor rákérdeztem, hogy miért nem csináltak nekem. :-)

642. niki73 (válaszként erre: 641. - Babicsek76)
2013. szept. 26. 16:30

Vigyázz magadra!!!!

Biztos örülni fog a Kistesónak.

Mi már nem tervezünk, egyrészt a korom miatt, másrészt pedig nekem Illés már a harmadik.

641. babicsek76 (válaszként erre: 640. - Niki73)
2013. szept. 26. 16:26

A kisfiam, aki már pocón kívül van, ő 21 hónapos. Szintén kis ördög, legjobban a nem szó megy neki. Kíváncsi leszek, hogy hogyan fogadja, majd a kistesót. Most puszilgatja simogatja a hasam, de hát még egyenlőre én csak az Övé vagyok, nemsokára felesbe megy a dolog.


Sajna nem úgy tűnik, hogy javulnék, nátha és tünetei már elmúltak, de sajna még mindig van hasmenés. Eredményem még nem jött meg. Nagyon úgy néz ki felborult az emésztésem, áthalad rajtam minden kaja. Na kaja: keksz, krumpli, rizs, ropi, ennyiből áll az étkezésem, mert diétáznom kell. Borzalmas rossz a közérzetem e miatt, és nagyon nagyon éhes vagyok. Tegnap voltunk szívultrahangon, babóca jól van és minden rendben vele. De azért mos már magam miatt is aggódom.


Kistesót terveztek?

640. niki73 (válaszként erre: 639. - Babicsek76)
2013. szept. 25. 19:20

Szia! Örülök, hogy minden okè.Az èn kisfiam màr 15 hónapos és igazi kis ördög. :-)

Én kétszer is voltam toxoplazma szűrésen.

A nàthàból igyekezz kigyógyulni!

Vigyàzz magadra és néha írj, hogy mi újsàg!

2013. szept. 25. 12:41

Kedves Niki, nagyon köszönöm kérdésedet jól vagyunk szerencsére. Igaz, már több mint két hete beteg vagyok, először nátha-torok-izomfájdalom, aztán másfél hete hasmenéssel küzdök. Egyenlőre még nem tudni mi okozza. Azt mondják a terhességi cukorbetegségtől is lehet, és mivel diétáznom kell, csak szinte szénhidrátot fogyasztok, cukrosoknál az meg pont nem jó. Jövő héten megyek csak terheléses cukorra, ill. akkor lesz meg a szélkeltminta eredménye. Viszont kismamik Ti voltatok toxoplazma szűrésen? Első kisfiamnál autómaikusan csinálta a körzeti, most nem. Még ne is nézette, jövő héten megyek arra is de 3 hét az eredmény.

Egyébként hogy vagytok? Niki, Epervirág, Desertrose,Noemi, és persze a többiek????

638. niki73 (válaszként erre: 636. - Babicsek76)
2013. szept. 21. 19:33
Minden rendben van? Hogy vagy?
637. epervirág (válaszként erre: 636. - Babicsek76)
2013. aug. 28. 14:51
Nagyon örülök,hogy nálatok is minden rendben van.Mostmr ne izgulj te sem és élvezd te is a babavárást az idegeskedés helyett.
2013. aug. 28. 13:59

Drága Epervirág!! Az ultrahangon minden ok volt, Bátorfy doktorúr szerintem még jobb, mint Hajdú Krisztina doktornő, bár Ő is iszonyat alapos volt az első kisfiúnknál. Töviről hegyire mindent megnézett, azt mondta kizárt, hogy bármi baja legyen, annyira rendben van mindene. Kaptunk egy kis 4D-s ízelítőt, hát a szívem azóta nagyon nagyon hangosan zakatol..................


Remélem Ti is jól vagytok Kismamik????????????

635. epervirág (válaszként erre: 634. - Babicsek76)
2013. aug. 27. 20:02
Biztos nálatok is minden rendben lesz.Én a lányomnál mikor vele voltam terhes eszembe sem jutott,hogy baj lehet.Mikor most tudod kijött ez a nagyon rossz eredmény rettenetes volt,de bíztam benne ha az ultrahangok jók lettek akkor minden rendben lesz és így is lett úgyhogy te se félj mert az ultrahangok eddig is jók lettek ugyhogy most is jónak kell lennie és a magzatvíz vizsgálatnak is.Írd meg majd mi volt az ultrahangon!!
634. babicsek76 (válaszként erre: 633. - Epervirág)
2013. aug. 27. 19:53
Örülök, hogy minden rendben, most már tényleg élvezd ki a babavárás minden pillanatát. Holnap mi is megyünk genetikai ultrahangra, kicsit be vagyok tojva. remélem minden ok lesz.
633. epervirág (válaszként erre: 632. - Babicsek76)
2013. aug. 27. 16:54
Minden rendben volt az ultrahangon.Már kb:866gramm,és még csak most vagyok 24 hetes és 4 napos szóval nagyobb is mint az átlag.Sokat gondolok rátok,hogy neketek is kezetekbe legyen már a jó eredmény,hogy ne izguljatok.
632. babicsek76 (válaszként erre: 631. - Epervirág)
2013. aug. 27. 16:40
majd írj mi volt az ultrahangon, gonolok Rátok!!!! Köszönöm a nyugtatást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. aug. 27. 12:12
Sziasztok!Voltam ma terheléses cukorvizsglaton jövöhéten lesz eredmény.kb:15 perc múlva indulunk korházba az ultrahangra.Babicsek nyugi ha gond lett volna nem hiszem,hogy elfelejtettek volna hívni.Ma kapom meg én is a ppirt,hogy minden rendben van igazból én is akkor fogok teljesen megnyugodni.
630. babicsek76 (válaszként erre: 629. - Desertrose)
2013. aug. 27. 11:12

Vigyázz nagyon magadra, és szorítok, hogy minden rendben legyen. Nekünk holnap lesz 3 hete, hogy voltunk, hétfőn megyünk az eredményért. Remélem már nem telefonálnak, és nem is felejtettek el telefonálni ha valami baj lenne. Tegnap ezzel húztak fel, hogy ismerjük a magyar egészségügyet, azért jobb ha a papír már a kezemben van, mert mi van ha..... Egész nap annyira rosszul voltam ettől a mondattól, hogy fulladtam nagyon, azt hittem kórház lesz a vége. Tényleg agyrém az 1 hónap, de utána következik jópár csodálatos hét. Holnap megyünk genetikai ultrahangra, remélem ott is megnyugtatnak.

Epervirág voltál ultrahangon, terheléses cukron????

No-emi jól vagytok remélem!

629. desertrose (válaszként erre: 627. - Babicsek76)
2013. aug. 27. 09:20

Szia! Jól vagyok köszönöm. Nm izgultam egészen addig, amíg elsőként ki nem mondták a nevem. A legrosszabb az volt, hogy egy szót sem szóltak hozzám egész vizsgálat alatt. Amúgy a szúráson kívül semmit sem éreztem és azt is csak pár mpercig. Mellettem a többiek görcsöltek, nekem semmi bajom nem volt. Du. 2-kor már mehettem is haza. Most pihi és csak szeptember 24-én kell mennem UH-ra és az eredmény is csak addigra lesz meg.

Na ez nem semmi. egy hónap. Ez agyrém szerintem.

Remélem mindenki jól van, jó babavárást :)

628. epervirág (válaszként erre: 626. - Babicsek76)
2013. aug. 25. 17:51
Nekem a nagylányom augusztusi a pici meg decemberi lesz ugyhogy nekünk kell majd venni télre újszülött ruhákat venni.Én igazsg szerint kislányt szerettem volna a párom fiút.De igazság szerint tudod amin aztán amin keresztül mentünk már mindegy is volt mi lesz csak egészséges legyen.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook