Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins receptek fórum

Atkins receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
231. Hoxa (válaszként erre: 226. - Zazuka)
2004. ápr. 28. 16:38

Szia Zazuka!


Van egy szörp, ha jól tudom FIZZ a neve, szögletes műanyag üvegben van. Azt szaharinnal édesítik és 0 g ch van ráírva. Szerintem jobb, mint a Vital. Sokféle ízben van.


Üdv:

Hoxa

230. Lbj
2004. ápr. 28. 14:18

Tepsi alja kikenve olajjal v. zsirral beledobálni kockára vágott bármilyen húsit. Húst füszerzni ízlés szerint. Erre jön 1 kg. savanyú káposzta. Alufóliával befedni, előmelegitett sütőben fél órát sütjük. Foliát leszedjük a káposztát megforgatjuk és a tetejére 2 fajta szalonnát ( az egyik jó húsos legyen a másik valamilyen füstölt )rétegezzünk. Fóliával vissza egy fél órára, majd fólia nélkül pirosra sütni.


Mivel elég zsíros étek ajánlott melegen fogyasztani és jó kis szénsavas vm. inni.


Zabáltatja magát! Akinek ajánlottam eddig mindenki dicsérettel szólt róla! A családom megzabálja előlem......

229. Lbj
2004. ápr. 28. 13:51

Sült húsi mellé köretnek készítettem:

1 csomag fagyasztott spenótot lábasban felmelegítettem, tettem bele vajat (kb.5 dkg), összekevertem, amikor rottyant levettem a tűzről és beleszórtam 1 csomag túrót, ízesítettem sóval borssal, szerecsendióval.

Finom lett!!!!

Én eddig nem rajongtam a spenótért, most megváltozott a véleményem.

228. zazuka (válaszként erre: 227. - C671fcef68)
2004. ápr. 28. 11:34

Ok. Meggyőztél. Legfeljebb, ha nem fogyok, akkor elhagyom, addig meg itókázzunk:)


227. c671fcef68 (válaszként erre: 226. - Zazuka)
2004. ápr. 28. 10:34
Hát erről biztosan nem mondok le!:) CH:0. Ha néha napján nem guríthatok le az aszpartam miatt ebből egy-két pohárral, akkor megette a fene! Szerintem ennek bele kell férnie, pláne, hogy nem mindennap iszom, csak, ha ki vagyok éhezve vmi édesre. És még mindig jobb, mint a csoki...:))
226. zazuka (válaszként erre: 224. - C671fcef68)
2004. ápr. 28. 08:04
Én is vettem ilyen Vital szörpit, csak málnásat. Miután legurítottam egy fél literes korsóval megnéztem mivel van ízesítve és bizony aszpartammal, amire Hoxa azt mondta kerüljük. Mit gondolsz, ha jól fölhígított szörpiről van szó, akkor se ihatjuk? Nem szívesen válok meg tőle.
2004. ápr. 27. 19:47

Sült csirkecomb:

A bőrös, sózott csirkecomb bőre alá teszem az alábbi tölteléket:

kis tejföl, só, bors, fokhagymapor, reszelt sajt összekeverve

jénaiba pici olaj, combi, pici víz, a combok tetejére oregano és bazsalikom + bors. Alufóliával lefedve puhára párolni. Ha puha, reszelt sajtot halmozok rá, és pirosra sütöm. Nagyon finike!!!!:)))))

224. c671fcef68 (válaszként erre: 223. - Micimacko)
2004. ápr. 27. 19:07

Huxol zum süssen a teljes neve, édesítő tabletta. Én a Corában vettem, de szerintem biztos van máshol is. (650 tabletta van benne és csak 300 Ft)Egy kávéba nekem 3 tabletta kell, és teljesen olyan, mint cukorral.

Úgy láttam, van belőle folyékony változat is, de azt még nem próbáltam. Egyébként szerintem nyugodtan teheted bármibe.

Múlt héten én is csináltam nasikát: túró, kis tejszínnel összeturmixolva + pici fahéj, édesítő (tabletta összetörve, mert nem volt itthon más:)), a tetejére egy kis Szobi Vital Nariszörp (0 Ch). Finike! Hehehe:))

223. micimacko (válaszként erre: 222. - C671fcef68)
2004. ápr. 27. 18:52
Köszi szépen! Mi az a Huxol? Mármint állagára nézve (folyadék, por)? Hol kapható, én még sosem hallottam róla, mivel ritkán használok édesítőt. Mit gondolsz, ricotta "túróba", túrótortához ízesítésre megfelel. Valamit csinálnék a családnak, amiből én is ehetnék. Érdekes, nem vagyok édesszájú, de így a hatodik héten lehet, hogy jól esne!
222. c671fcef68 (válaszként erre: 221. - Micimacko)
2004. ápr. 27. 15:06

Megnéztem, a zselatinban nincs Ch.

Édesítéshez a Huxol-t szoktam, annak nincs mellékíze.

2004. ápr. 27. 14:15

S.O.S.!

Tudja valaki , hogy a zselatin porban mennyi a Ch.?, Desszert édesítéshez mit használtok? Canderel mehet?

220. latsia (válaszként erre: 219. - Lány)
2004. ápr. 27. 13:06
Koszi!
219. Lány (válaszként erre: 218. - Latsia)
2004. ápr. 27. 11:07
Sok olyan recept van itt, amit nem ehetünk, sajnos. Nézd meg az elso fázisban mik az engedélyezett ételek, és azokat egyétek! Még a feltett receptekben is van olyan, amit mi nem ehetünk (legalábbis az elso fázisban)
218. latsia
2004. ápr. 27. 09:41
Sziasztok! En ma kezdtem a dietat a ferjemmel egyutt. Olvasom a jobbnal jobb receptjeiteket, de sajnos csak nagyon kevesnel van odairva, hogy hany fore szol, hogy mennyi benne a szenhidrat /pedig ugye mindenkinek mas mennyiseg megengedett/ es hat az pedig hogy melyik fazisban eheto, az szinte sehol. Akkor tk. mi szerint ajanljatok a recepteket. Vagy en maradtam le vmirol? Kerlek valaszoljatok! Koszi!
217. latsia (válaszként erre: 211. - 1d1ca5cb3a)
2004. ápr. 27. 09:22
Ez jol hangzik de hany fore szol? Es lehet enni az elso fazisban?
216. Lány (válaszként erre: 214. - F954ece72f)
2004. ápr. 27. 08:35
Csak nehogy tényleg porcukorral csinálja valaki!!!
215. molntak
2004. ápr. 27. 05:00

fogtam néhány csirke mellet

Olivaolajat, diétás ketchupot, Worchester szószt borsot és füszereket összekevertem rá a mellekre. Jól megforgattam benne állni hagytam egy éjszakát és ma kisütöm. Sose csináltam ilyet, majd szólok milyen lett addig ne próbáljátok ki mert lehet hogy kuka.

2004. ápr. 26. 17:11

Spárgatekercs

Hozzávalók:

80 dkg zöld spárga,

40 dkg gépsonka,

20 dkg majonéz,

2 evőkanál tejföl,

1 evőkanál joghurt,

1 teáskanál mustár,

pár csepp citromlé,

porcukor,

só,

fehér bors

Elkészítése:

A spárgát alaposan megtisztítjuk, kötegeket készítünk belőle. A zöld spárgát sós vízbe állítjuk úgy, hogy a feje kilátszódjon. Fedő alatt 10-15 percig pároljuk. Amíg a spárga fő, elkészítjük a majonézmártást. Ehhez a majonézt kikeverjük a tejföllel és a joghurttal. Mustárral, pár csepp citromlével, ízlés szerinti porcukorral, sóval, fehér borssal ízesítjük. A lecsöpögtetett spárgából 4-5-öt összefogunk, és sonkaszeletelkbe tekerjük (ha szükséges, fogvájóval összetűzzük). A spárgatekercseket a majonézöntetbe mártogatva fogyasztjuk.



2004. ápr. 23. 21:37
sziasztok. én kenyér helyett boltban kapható kétszersültet szoktam enni. nézzétek meg a szénhidráttartalmát, amit én veszek az WASA márkájú, és 4g szénhidrát van egy szeletben. ha jól megpakoljátok felvágottal, sajttal, zöldséggel nagyon laktató, és leegyszerűsíti az étkezéseket.
212. Kata25
2004. ápr. 21. 08:39

Sziasztok! Most olvastam a Tv újságban a következő receptet, szerintem ez "ehető".

SAJTOS PULYKAMELLFILÉ:

Hozzávalók:

- 4 szelet pulykamellfilé

- 2 db paradicsom

- 1 evőlaknál szárított bazsalikom

- 5-10 dkg reszelt sajt

- 2 evőkanál olaj

- 1 dl húsleves (kockából is jó)

- 2 dl tejszín


Elkészítés:

A húst megmossuk, a szeleteket kissé kiverjük, bedörzsöljük kevés sóval és borssal. A bazsalikomot összekeverjük a reszelt sajttal és szétosztjuk a hússzeletekre. A húst feltekerjük, összekötjük vagy összetűzzük. Felforrósítjuk az olajat egy mély serpenyőben és körben megpirítjuk benne a hústekercseket. Aláöntjük a levest, lefedjük és 8-10 percig pároljuk. Kivesszük a husikat. A paradicsomot megmossuk, kis kockákra vágjuk. A visszamaradt pecsenyeléhez öntjük a tejszínt és kevergetve besűrítjük. Beleszórjuk a paradicsom kockákat, sóval borssal ízesítjük. Vissza tesszük a husikat és összeforrósítjuk.

Jó étvágyat hozzá!

2004. ápr. 20. 16:25

Húspogácsa


Hozzávalók:

bármilyen hús kb. fél kg. ledarálva

só,

bors,

olaj, vagy liba, vagy disznózsír, (libazsírral a legfincsibb!!!!)

grill fűszer,

2-3 tojás,

reszelt citrom héjja megszárítva,

mentalevél esetleg pazsalikom, kevés majorranna


A fél kg. húst ledaráljuk, hozzáadjuk a tojást és izlés szerint fűszerezzük. Személy szerint mikróban szoktam elkészíteni, de a sütő is tökéletes kellék. Egy jénai tálba laposan, kb. 3 cm-nyi magasságúra ellapítgatom a pépes finomságot és mikróba teszem kb. 7 percig (mikrója válogatja!), vagy a sütőbe teszem és izlés szerint sütöm meg!

Nagyon fincsi én ebédre a munkahelyemre is ezt szoktam hordani!

Ja, lehet a tetejére sajtot olvasztani, hogy ne legyen annyira uncsi, és mértékletesen savanyúsággal fogyasztani!

Jó étvágyat!

210. flo
2004. ápr. 19. 21:36

Sajtgömböc : )) 10 dkg parmezán jellegű sajt.1-1 púpozott e.k tejföl és egy kis zsemlemorzsa,1 tojás,késhegynyi p.paprika,só,bors és olaj a sütéshez.

Keverd össze ezeket.A diónyi gömböcöket bő,forró olajban süssd pirosra-ropogósra.Szitán vagy papírtörlőkendőre szedd ki az olajból.Tálald fel tv paprikával,paradicsommal vagy a kedvenc zöldségeddel,de önmagában is kitűnő étel.ÜDV: Flo

209. flo
2004. ápr. 19. 21:27

Sajtból van a Hold.. : ))Sajt golyók paradicsommal.

Hozzávalók:

Krémsajt,vaj,reszeltsajt,tejföl,paradicsom,metélőhagyma,esetleg petrezselyem,örölt bors,só,és piros paprika a golyókat kell bele forgatni,de ez elhanyagolható.


Ezeket összedolgozod azonos mennyiségű kr.sajtot,vajat,reszeltsajtot,fűszerezed a met.hagymával,petrussal,borssal,sóval.Kicsi paradicsomokat vágj félbe ebbe rakd bele a megformázott ,paprikába forgatott sajt golyócskákat és tűzd meg fogpiszkálóval.Egyszerű,gyors finom előétel akár a vendégeidnek is.Jó étvágyat kíván: Flo

208. dundy
2004. ápr. 16. 20:26

Brokoli mártás akár mikróban is

Hozzá: 50 dkg brokkoli, 5 szardellafilé,2,5 dl tejszín, 10 dkg reszeltsajt, fűszersó, bors.

Olvasszuk ki, amennyiben mélyhűtött a brokkoli.750W-on lefedve főzzük 6 percig. Vágjuk apróra a bokkolit a szardellával pl: kézimixer.Keverjük össze a brokkolit, szardellát és a tejszínt mikrós edényben. 6 percig pároljuk 750 W-on.Szórjuk bele a reszeltsajtot és fűszerezzük fűszersóval, borssal.Minden sült, natúr, rántotthusihoz jó.


Karfiolleves

Hozzávalók: 60 dkg karfiol, 7 dl zöldség leves, 1 tojássárgája, 1/2 dl tejszín, 4 dkg reszeltsajt,kapor, vagy petrezselyem, só, bors.

A darabolt karfiolt 4 dl levessel 750 W-on főzzük 10-15 percig,míg a karfiol megpuhul.Öntsük hozzás a többi levest, majd 850 W-on 5 pecig főzzük. Keverjük össze a tojássárgáját a reszeltsajttal, tejszínnel, ezt öntsük a levesbe, de közben erőteljesen keverjük. Ezután már nem szabad felforralni a levest. Szórjuk bele a petrzselymet, vagy kaprot. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk.De csíkokra vágott sonkát is tehetünk bele.


Angol reggeli

Hozzávalók: 2 tojás, 4 szalonnaszelet, 2 szeletekre vágott paradicsom

A 2 perc alatt előmelegített CRIPS tálra tesszük a szalonnaszeleteket és paradicsomot.2 percig sütjü CRPS fokozaton, majd megfordítjuk és így is 2 percig sütjük.Ráütjük a tojást ( nem kell kiszúrni a sárgáját)majd 1 percig CRIPS-en sütjük.


Töltött gomba reszeltsajttal

Hozzávalók:12 nagy gomba, petrezselyem, füstöltsonka ( kb 5 dkg) 5 reszeltsajt, 1 tojás, só, csípősbors.

A gombák törzsét eltávolítjuk, apróra vágjuk a petrezselyemmel és sonkával.A reszeltsajtot is hozzákeverjüka tojással majd fűszerezzük.Hőálló mikrós edénybe helyezzük a megtöltött gombafejeket és 350W+ grillen sütjük 10 percig.


Rakott karfiol

Hozzávalók: 1 kg karfiol, 5 dkg vaj, 15 dkg reszeltsajt, 2 dl tejföl 2 dl tejszín, 2 tojás, só.

A darabolt karfiolt tegyük CRIPS tálra, öntsünk rá 1 dl sós vizet, szórjuk meg a vajdarabkákkal.

Fedjük le az edényt egy kerek tállal, vagy folpackkal.Ha folpackot használunk, őár helyen szurkáljuk meg. 10 percig 750W-on pároljuk. Vegyük le a folpackot. Keverjük össze a tejfölt, tejszínt,tojásokat, reszeltsajtot, sót és ömtsük a karfiolra.10 percig süssük CRIPS fokozaton,amíg a teteje szép piros nem lesz.


Töltött paprika

Hozzávalók:15 dkg darálthús, 20 dkg konzervgomba, kb 10 cm póréhagyma,1 ek paradicsompüré,1-2 nagyon apróra vágott paradicsom, 1 tk. kukoricaliszt, 1 tojás,só, bors ízlés szerint, 3 nagy darab paprika.

Leöntjük a gombalét, apróra vágjuk a gombát.Apró karikára vágjuk a pórét. Keverjük össze a darálthúst, tojást, fűszreket,búzalisztet, paradicsomokat, gombát, pórét.Vágjuk félbe a pearikákat, vegyük ki a magházat.Tegyük a tölteléket a paprikába, majd helyezzük mikrós edénybe.10 percig főzzük 750 W-on.

Ne feledjétek, hogy ha kész az étel, mindig hagyjátok a mikróban kb 10 percig.

Ha akarjátok és lesz rá időm, holnap igazi husikákról írok.


207. dóri
2004. ápr. 16. 15:08

Baconos csirkemáj

Csirkemájat betekerek vékonyan szeletelt baconba, a tűzálló tálat kibélelem baconnal, ráteszem a kis tekercseket és megsütöm. Salátával nagyon jó.

206. molntak (válaszként erre: 205. - Kata25)
2004. ápr. 16. 14:03

Óh megint jó voltam köszönöm. Köszönöm!!

Tudod a virágot az öltözőbe....

205. Kata25 (válaszként erre: 202. - Molntak)
2004. ápr. 16. 07:46

Csúcs volt!Köszi még egyszer!

Ha este csuklottál, akkor bocsi, mert sokat emlegettelek! Ami a legyjobb az egészben, hogy a páromnak is nagyon ítlett.

Amikor az első batyut" megette, akkor elhangzott az az édes mondat, ami mindent megér:

KÉREK MÉG!


204. spagoca
2004. ápr. 15. 15:07
Rakott kel:Egy fej kelkáposzta,40dkg darált sertéshús, 3dl tejföl,10 dkg füstölt tarja kockára vágva,1 fej hagyma finomravágva,kevés pirospaprika,olaj,fokhagymapor vagy krém,1 teáskanál ételkeményitő,kevés pirosarany,só,bors,majoranna,1 teáskanál krémsajt.A kelkáposztát leveleire szedem és sós vizbe 3/4 részig megfözöm.Utána leszüröm és le csepegtetem.A hagymát olajon megpiritom és ráteszem a darálthúst és a felkockázott füstölttarját.Sózom.borsozom,fokhagymaport, pirosaranyat, majorannát teszek rá.Kevés vizet hozzáadva megpárolom.Amikor már puha hozzákeverem a pirospaprikát és a sajtkrémet.Egy tepsit kiolajazok,a fele kelkáposztalevéllel kibélelem,rájön a füszeres hús. A tetejét ismét kelkáposztalevéllel betakarom.A tejfölt összekeverem egy teáskanál pirospaprikával és egy teáskanál étkezési keményitővel.Az egészet a tetejére öntöm és elömelegitett sütőben pirosra sütöm.Macerás de nagyon finom.KB 5 adag lesz belöle.
203. Kata25 (válaszként erre: 201. - Molntak)
2004. ápr. 15. 15:02

Ez nagyon jól hangzik, meg van a vacsora ötlet!

KÖSZIIIIIIIIIII!

Kata

202. molntak
2004. ápr. 14. 16:28

Huhúúú de nagyon finom lett!!!

Kicsit emlékeztet a lecsóra úgyhogy aki nem szereti ne csinálja meg.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook