Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins receptek fórum

Atkins receptek (beszélgetős fórum)


111. Lbj
2004. márc. 18. 01:14

Judit nassija:

Hozzávalók: 20 dgk tejszínhab, 15 dkg málna, 12 dkg krémsajt, 2 tojás, ízlés szerint édesítő.


Az edény aljára tegyél 10 dkg felvert tejszinhabot ( édeitővel édesítheted). Erre szórjál kb. 7 dkg fagyasztott málnát ( legyen félig felengedve).

Kb. 12 dkg maszkarpone jellegű krémsajthoz ( ez fél doboz, a másikfeléből készíthetsz a családnak tiramisut ) tegyél 1 ek. folyékony édesítőszert, 1 kanál valamilyen alkoholt vagy pl.rum aromát, és 2 egész tojást. Ezt a masszát ted a málna tetejére. A masszára tegyél még kb. 8 dkg málnát majd a tetejére 10 dkg tejszinhabot. Tedd be a hütőbe 1-2 órácskára. Több adag lesz belőle.


(Ez tartalmaz kb.: 1081Kcal, 21,3gfehérjét

18,5g Ch, 103,55g zsír + az édesítőszer)


110. Hoxa
2004. márc. 17. 14:45

TOVÁBBI ÖTLETEK:

Első fázis infók alatt a legalsó: Atkins mintaétkezések


Hoxa

109. vince
2004. márc. 16. 21:02

Egy olyan ferfias recept.

Megeszed az ebedre vasarolt parizsit es pannonia sajt adagodat. Beulsz egy megbeszelesre, megiszod az összes vizet amit kiraktak, meg figyelni is tudsz, majd haza fele bemesz a henteshez veszel egy felkilo oldalast, befuszerezed es a sutoben megsutod, kb egy ora. Eszel hozza egy nagy pohar salatat es utana ket pohar hideg vizet, majd meg a vitamin tablettak.


108. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 107. - Hoxa)
2004. márc. 16. 10:51
Szó sincs hülyeségről! Inkább, amolyan megnyugtatási forma! De én is úgy voltam vele, hogy ez nem lehet gáz, mivel maga a zsír eleve segít elindítani a fogyást! :-))) Valamilyen szinten!!!
107. Hoxa (válaszként erre: 106. - 1d1ca5cb3a)
2004. márc. 16. 10:37

:)))) Köszi.

De csak azt tudom, én mit tennék. Remélem nem mondtam nagy hülyeséget :)))))

106. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 105. - Hoxa)
2004. márc. 16. 09:46

Köszi Hoxa! Nagyon sokat számít, hogy VAN kitöl tanácsot kérni, ilyen dolgokban!!! :-))

Puszi érte!!!

105. Hoxa (válaszként erre: 104. - 1d1ca5cb3a)
2004. márc. 16. 09:27
Szerintem simán lehet :)
104. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 103. - Hoxa)
2004. márc. 16. 08:59
Igen! Tudod, mikor csak a bőrét sütik ki!!! Kisütik a zsírját, vagy hogy hívják?!! Ilyen pörcögő! Azt hiszem... :-)) Tepertő szerű, csak csirke bőréből!!
103. Hoxa (válaszként erre: 102. - 1d1ca5cb3a)
2004. márc. 16. 08:47
Mármint csak a bőrét megsütni? A hús nélkül?
2004. márc. 16. 07:38

Hoxa, a csirke bőrét, ha kisütöm, mennyire veszélyes, vagy éppen hasznos az ember szervezete számára??? Olyan mintha rajtahagynám a hús részén a bőrt???

Mit szólsz hozzá??

2004. márc. 16. 07:36

Sziasztok!


Jó újra itt! Már hiányzott nagyon a csapat! :-)))

Hoztam magammal egy sali receptet! Én úgy vagyok vele, hogy bármelyik főétkezésre jó, de rájárni is éhségérzet ellen is jó!


Amy sali


10 dkg csirkehús

1-2 szelet pulykamell felvágott

1 db főtt tojás

kevés olivaolaj, fűszersók (bármilyen)

1 kiskanál krémsajt

1ek tejföl

majonéz

2/3 csésze brokkoli, vagy 1 közepes paradicsom, vagy 1 csésze karfiol (bármelyik zöldségből elkészíthető!)


A csirkehúst és a kiválasztott zöldséget olivalolaj, fűszersók és víz keverékében megpároljuk. Közben a tojást megfőzzük (a vízbe teszek egy kis sót, könnyebb lehámozni a tojásról a héját!). Miután a csirkehús megpárolódott, hagyjuk kihűlni. Közben elkészítjük a mártás alapot. A csirkehús párolt levéből 3-4 evőkanálnyit egy tálkába teszünk és hozzáadjuk a krémsajtot. Ezt pár pillára a mikróba tesszük, amíg a sajt meg nem olvad. Hozzáadjuk a tejfölt, és a majonézt. Ezt a masszát alaposan elkeverjük, majd férre tesszük. A csirkehúst, a pulykamell felvágottat, a főtt tojást és a párolt zöldséget ízlés szerint felaprítjuk, összekeverjük és nyakon öntjük a sajtos masszával. Személy szerint pár csepp citromlével is meg szoktam bolondítani. Kicsit lehűtjük és lakmározhatunk is belőle!!:-))


Sok sikert hozzá!

100. Andrea
2004. márc. 15. 20:24
Vacsira tipp: Tonhalkonzervbe (van egy Tesco-s, ami nem olajos és abból szoktam) belekeverek egy kis majonézt, pár csepp citromlevet (tök fincsi), néha még reszelek bele pici sajtot, és ha nem készülök randira hagymát is teszek bele. Próbáljátok ki!
99. Kata
2004. márc. 14. 19:19

R:tejszínes kávé, cukipótlóval

E:sült kacsa, ecetes paprikával

v: sajtocskák

98. dundy
2004. márc. 14. 19:13
Bocsi, hogy rossz helyre írtam, de valami van a géppel is.
97. dundy
2004. márc. 14. 19:12

R:füstölt szalonna,csemegeubi.

E:csirkepöri,párolt kelbimbó

V:gyros husi, tzatziki

2004. márc. 14. 14:44

Kedves Hoxa!

Még nem kezdtem el...

De most már tuti el fogom.

Nagyon sokat lökött az elhatárotásomon e honlap léte. Jelenleg a könyvet olvasom, s készítem a lelkemet, agyamat :).

KÖSZI, HOGY MEGCSINÁLTAD!!!!!!!!!!!!!

S külön köszi a "magyar" recepteket!

Kb. 1-1 1/2 hetet adok magamnak a ráhangolódásra, s belevágok. Még egyszer köszi, hogy vagy/tok!!

2004. márc. 12. 20:51

278. mrsmihaly E-mail Privi Válasz erre 2004-03-12 09:41


Itt irom a szombati menünket, persze mindenki alakitsa at a fogyokurajanak megfelelöen!!!!


SONKA PORÉHAGYMAMÁRTÁSSAL


HOZZÁVALOK:1 1/2kg füstölt sonka, 1kg poréhagyma, 10dkg vaj, 3evőkan. liszt, 6dl meleg tej, 2dl felmelegitett száraz vermut, so, örölt bors, 2dl tejszin, 6dkg reszelt Gruyere sajt.


ELKÉSZITÉS:Áztassuk be a sonkát 12orára, közben cseréljük le a vizet rola. Aztán tegyük egy jokora fazékba, hideg vizbe föni, hogy jol ellepje, majd gyönygyöztessük, annyi ideig, hogy minden 1/2kg-ra 30percet számtunk, attol kezdve, ahogy feltettük a tüzre. Ha kész vegyük le és hagyjuk a saját levében kb. 1/2orát. Aztán rakjuk ki egy tálbe és távolitsuk el a bőrét.

A poréhagymát robotgépben daráljuk át, de a zöldjét vágjuk le előtte. Majd egy lábasban forro vajon futtassuk meg a porét, hintsük meg a liszttel és keverjük össze alaposan. Keverjük össze a vermutot a tejjel és a lassan adagoljuk a poréhoz, hogy sürü mártást kapjunk. Jöhet bele a so, bors. Gyöngyöztessük finoman kb. 20percet, folytonosan kevergetve. Adjuk hozzá a tejszint meg a sajtot és addig kavargassuk, mig a sajt el nem olvad. Közben a soval ovatosan, mert a sonka is elég sos.

Szeljük fel a sonkát szép egyforma szeleteke. Öntsük a mártás felét egy tüzállo tálba, majd szedjük rá a sonkaszeleteket és kanalazzuk a tetejükre a maradék mártást.

Szorjuk meg a tetejét vajforgácsokkal és toljuk be 10percre 220fokos sütőbe. Piritsuk le.

Köretnek tálaljunk mellé ujkrmplit, spenotot vagy brokkolit.


277. mrsmihaly E-mail Privi Válasz erre 2004-03-12 09:29


Porehagyma sütöben

szoval, ket szemelyre: megfozunk forro vizben 700 g porehagymat, foleg a feher reszet, leszurjuk, es botmixerrel osszezuzzuk peppe, ebbol lesz az egyik reteg!


masik reteg: ket tojassargajat osszekeverunk reszelt sajttal , vekonyra apritott parmai sonkaval, soval, borssal, provanszi fuszerkeverekkel (en ezt is botmixereztem!), bele jon meg 5-10 cl tejszin, hogy kremes legyen, es kesz a 2. reteg.


kikenunk egy ozgerintformat, es abba egy reteg egyes reteg, egy reteg 2. reteg, stb. Be a 200 fokos sutobe!



276. mrsmihaly E-mail Privi Válasz erre 2004-03-12 09:16


Sziasztok! Vasarnap jönnek a gyerekeim ebedre, igy gondoltam hogy beirom, mitt tervezek fözni, hatha valakinek segitseget adok a menümmel.


Csirkecomb töltve

Semmi másból nem áll, mint hogy a comb bőre alá füstöltsajt és kockázott baconszallona keverékét púpozzuk és a szokásos módon fólia alatt, majd anélkül sütjük. Isteni íze lesz!


A másik változat, - aki szereti - a combok bőre alá savanyúkáposzta és kockázott baconszalonna darabokat tömünk. Hasonlóképpen sütjük.

Krumplipürevel es sok zöldsalataval szervirozom.

Edesseg: CHEESECAKE (amerikai edesseg)

Hozzavalok:4 dl tejszin, 3 db tojas, 250 g Phiadelphia sajt (ez 1 zsiros, izesites nelküli kremsajt, maszkarpone jellegü),vanilia, 1 dl-nek megfelelö szaharin.

Valaszd szet a tojasokat, es a sargajat az edesitövel meg a vaniliaval csomomentesre kevered, utana beleteszed a sajtot es tovabb vered elektromos habverövel kb. 5 perc.

A tojasfeherjet kemeny habba vered 1 masik talban.

A 3. talban kemeny habba vered a tejszint.

A vegen a 3 tal tartalmat ovatosan összekevered, ugy hogy ne törjön össze a hab. belesimitod a kerek paj formaba, kicsi kekszet szoktam a tetejere morzsolni diszites keppen, es be a fagyasztoba. Masnap elöveszem, es mindenki annyit vag belöle, amennyit kivan. Gyümölccsel lehet disziteni szervirozasnal. Ha marad belöle, vissza a fagyasztoba, mert elal.

Sok sikert hozza, es szamoljatok a CH-kat.



2004. márc. 11. 16:18

Hoxa! Nagyon szépen köszönöm a letölthető recepteket! Csúúúúccccssss! :O)

Zsuzsóka

93. Logic (válaszként erre: 92. - Hoxa)
2004. márc. 11. 10:03
Nem olyan ördöngös, ha van magyar Word. Oda kell begépelni a receptet, ő vigyáz a helyesírásra, majd át kell csak másolni a hozzászólásba.
92. Hoxa (válaszként erre: 90. - Timus)
2004. márc. 11. 09:42

Szia Timus!

A külföldről íróktól nem is várom el :)

De aki tud, azt kérem, hogy törekedjen a szépírásra :)))

Hoxa

91. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 86. - Hoxa)
2004. márc. 11. 08:44

Hoxa!

Szuper ez a recept füzetecske!! Komcsira!!! :-))

90. Timus (válaszként erre: 88. - Hoxa)
2004. márc. 11. 07:26
Én úgy tudom, akik külföldről írnak, nekik nem jelenik meg ékezet. A chaten is így van, akik Canadából írnak, azoknál nincs ékezet.
89. Kata (válaszként erre: 88. - Hoxa)
2004. márc. 10. 21:48
Nagyon klassz lett, köszönjük!
88. Hoxa (válaszként erre: 87. - Logic)
2004. márc. 10. 21:27

Hú, Logic, ne tudd meg, egész este ezzel szórakoztam.

Kérlek titeket, ha receptet írtok, figyeljetek oda az ékezetekre, mert nagyon sok munkát adtatok :)))

87. Logic (válaszként erre: 86. - Hoxa)
2004. márc. 10. 21:07
Hoxa:nagyon klassz lett! ügyes vagy!
86. Hoxa
2004. márc. 10. 20:54

A főoldalra feltettem az eddigi recepteket wordben. Lementhető, nyomtatható, amit csak akartok :)

Hoxa

2004. márc. 10. 16:43

Cappucsinopudding 8 adag

1. keverek) Egy evökanal neskave,( espresso) 1/2 dl kakao por, 2 evökanalnak megfelelö mennyisegü edesitö szer, 1 teaskanal zselatin por, 2.5 dl tejszin-viz kevereke, 2 db tojas sargaja, 1 dl sovany turo (keszella), 1 teaskanal vanilia.

A zselatint kavard össze a kaveval, kakaoval, es az edesitö szerrel 1 labosban. Lassan melegitsd fel es verjed amig kezd sürüsödni. Öntsd at 1 masik talba, ami alatt 1 hidegvizzel feltöltött tal van, es ugy vered tovabb+hozzateszed a turot es a vaniliat.

2.keverek) Negy db tojasfeherjet csipet soval kemeny habba verünk.Utana ovatosan belekeverjük a kakaos keverekbe. 8 db kavespoharba szetosztjuk es creme fraichevel vagy felvert tejszinhabbal szervirozzuk.


2004. márc. 10. 16:42

Csirkemell

4 db csirkemell, 4 szelet füstöltsonka(parma jellegü), 4 level friss bazsalikom, fekete bors,so,oliva olaj a keneshez.

A csirke melleket sozzuk, borsozzuk, rateszünk 1 db levelet es 1 szelet sonkat körbetekerünk rajta. Tüzallo talba tesszük es oliva olajjal lekenjük. Sütese 180 C-on 30 perc.

83. mrsmihaly (válaszként erre: 78. - Dundy)
2004. márc. 10. 11:39
Szia! Lehet hogy tudok neked ebben a kerdesben segiteni. En folyekony SUKETTERT hasznalok. A csavaros teteje az üvegnek 5 ml-es. 5mlsuketter= 50 g cukor. 1 dl suketter= 1 kg cukor Ez az üvegen fel van tüntetve. De pl. amikor teat fözök, akkor 2 evökanal sukettert teszek bele, mert olyan nagy a teaskannam. Szoval ezt mindenki maganak kell hogy kitapasztalja.
82. 09f469d1dc (válaszként erre: 81. - Hoxa)
2004. márc. 10. 11:25
Folytatva Hoxa-t, és ha a tojás fehérjét felvered habnak és kanalanként a sodóba főzöd, akkor kész a madártejjjjjjjjj. (ISTENI)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook