Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins receptek fórum

Atkins receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
291. Hoxa
2004. jún. 8. 11:44

Sziasztok!

Nincs valakinek kedve és ideje összeszedni a recepteket egy wordbe? (másolás, beillesztés alapon)

Nagyon szeretném megcsinálni, de idő hiányában sajnos nem tudom :(

Hoxa

290. Tacsi
2004. jún. 7. 14:18

Csináltam a hétvégén kínait, megosztom veletek.

Újhagyma, fokhagyma, gyömbér wokban megpárol/süt egy kis chilli-vel.

Bambuszrügy, uborka, sárgarépa, káposzta, gomba, kaliforniai paprika két színeben egyben ömlesztve rádob. Kicsit süt, bőven meglocsol szójaszósszal, 5 füszer keverékkel megszór, citromfű, kis citrolmé, kevés édesítő, kóstolgatás mellett el lehet találni. Kevés vízzel felönt (de maradhat "szárazon" is,- úgy igazán Atkins), és keményítős vízzel olyan csúszkásra besűrít. A csirkemellett csikokra vágtam, kevés keményítőbe és tiszta szesszel kevert szójaszószba beáztattam, majd a trutyi elkészítése után a wokban külön megsütötem és a végén kevertem össze a szószósz és a nem szószos elegyhez is. Családnak mehet mellé barna risz. Az enyém háromszor evett belőle, azt mondták maradhatok.

Plusz sütöttem palacsintát is, íme az enyém ahogy csináltam: két púpos kanál vaniliás szójatejpor, ugyanennyi keményítő, 3 tojás, só, édesítő, sütőpor. Sajnos a szombati után a vasárnapiba belebűnöztem egy banánt is, mármint a tésztába turmixxal-> állat volt! Krémnek karobos, szójatejporos vanilia puding. Nem volt rossz:-) Édes tejföllel és lekvárral sem:-)

T.

289. Tacsi (válaszként erre: 281. - Pepe)
2004. jún. 4. 15:49

Meg lehet szokni:-)

Amikor vega voltam elég sokat ittam belőle.

Ami viszont meglepett, mert nagyon nagyon szeretem. A magyar tofu, amit nagybótokban lehet kapni, a füstölt, nagy kedvencem. Van benne cukor. Istenem! Minek? Mi a fészkes fenének???

288. 84c21746a8 (válaszként erre: 283. - Hedith)
2004. jún. 3. 14:47
fél kg. darált husi, tojással, fűszerekkel összekeverve. Karalábét kivájod, megtöltöd a husival, edénybe teszed felengeded vizzel, amibe vegetát vagy sót esetleg kaprot teszel mellé teszed amit kivájtál karalábét. Amikor puha akkor kiveszed a karalábé darabkákat villával áttöröd és visszateszed a lébe, egy tejszínnel bekevered. A karalábétól elég sürü lesz.
2004. jún. 2. 10:30

Tegnap este összedobtam, amit a hűtőben találtam:

2 hagymát egy kis kockázott baconnal megdinszteltem, majd beleszeltem 1/2 padlizsánt, 1 zöldpaprikát. Kb. 10 perc párolás után beletettem 40 dkg brokkolit, azzal is pároltam kb. 10 percig. Nyakon öntöttem 2 dl tejszínnel és beledobtam egy maréknyi reszelt sajtot.

Tálaláskor még megszórtam reszelt sajttal (Trappista és Karaván keverékkel). Ez kb. 3 adag lett és nagyon fincsi volt.

286. EriAnyó (válaszként erre: 284. - Timus)
2004. máj. 29. 14:45

En talaltam es kiprobaltam egy receptet. A spargat teflon tepsibe tettem, soztam, borsoztam es olivaolajos kezzel "megcirogattam". Kb. 25 percre betettem a sutobe. Sajtszosszal egesz finom.

Vigyazz vele, minel hamarabb hasznald fel, nekem a hutoben kicsit megkeseredett a sparga.

285. micimacko (válaszként erre: 283. - Hedith)
2004. máj. 28. 21:37

4 személyre elegendő ( ha van család, nos az ő ebédjük is elkészül egyidejűleg): 1/2 kg darálthús (sovány scomb) + 1 egyész tojás + só+bors összedolgozni és cc. fél órát pihenteted. Ezalatt a karalábét apró darabokra farikcsálod héjastól is lehet. Én a szárát is összevégtam,meg egy-két levelét is.Lábasban annyi vizet tegyél fel forrni, cca amnnyi szószt akarsz, inkább többet,mert kivenni könnybebb belőle. Ha forr, 2 Maggi erőleves kockát feloldani benne és bele a karalábé forgácsokat+ jó sok vágott petrezselymet. Puhára főződ és kiszeded a léből. A húsból ping-pong labdánál kicsit nagyobb golyókat formáztam - vizes kézzel, hogy ne tapadjon- és a főzőlébe, amit esetleg vízzel pótolni kell, akkor, amikor jó lobogott beletettem és forgattam, hogy mindenütt megfehéredjen a hú ( ne főjjön szét).4-5 perc után próbaként vágj félbe egyet. A megfőtt gombócokat kivettem és a maradék levet a karalábéval kiturmixoltam. Hozzá tejfől és vissza bele a gombócok , felforralod és már kész is.

Hát ez egy kicsit hosszú lett, de ha szereted próbáld meg. Módjával lehet enni a szószból és a husi pedig megengedett.

Jó étvágyat! micimackó

284. Timus
2004. máj. 28. 13:34
Ma vettem 1 kg fehérspárgát. Ha valakinek van vmi jó receptje, írja meg!
283. Hedith
2004. máj. 28. 12:07
Valaki tudja, hogy kéne első fázisban töltött karalábét főzni ?
282. zazuka (válaszként erre: 281. - Pepe)
2004. máj. 27. 12:10
Hát, én se nyalogatnám a szójatejporomat a'la natur! Biztos pocsék íze van.
281. Pepe
2004. máj. 27. 12:08

Én vettem szójatejet...

Rabvallató kategória!

280. zazuka (válaszként erre: 279. - Mrsmihaly)
2004. máj. 27. 11:58

Én is vettem szójatejport és csináltam belőle palacsintát.

Meglepően jó lett, olyan az állaga, hogy beleharapsz és eltűnik a szádból (állati könnyű lett a tésztám). Ki fogom próbálni sütihez is.

279. mrsmihaly (válaszként erre: 276. - Hoxa)
2004. máj. 27. 11:33
Szia! milyen volt az ize?
278. eper
2004. máj. 26. 09:31
Az én szójatejporom (Natura) az 10,4 gr CH 10 dekában. Soknak hangzik, de ha 3,5-en esszük a palacsintákat, az egész kutyulékba teszek kb. 3-4 dkg-t, tehát egy emberre jut 1 gramm. És még az is lehet, hogy nem felszívódó!
2004. máj. 26. 09:12

Sziasztok!:9

Tegnap kaptam a TESCO-ban diétás mustárt, nagyon kevés CH-val, úgy örültem neki, mint kutya a farkának!:) Végre ehetek virslit mustárral, magában egy kicsit untam.:)

276. Hoxa
2004. máj. 26. 09:07

Palacsinta:

tojás, tejszín, szójatejpor, édesítő, csipet só


a szójatejporból nem kell sok, inkább a tojás adja az állagát. tök jó vékony palikat tudtam belőle sütni.

szójatejpor ch tartalma egy honlap szerint: 0,4g

nehéz elhinni, majd még utána nézek.


A palacsintba túrót tettem és eperrel díszitettem.

Maga volt a gyönyör.

275. vangogh
2004. máj. 26. 08:37

Az alábbi két táblázat tartalmazza étkezési keményítőink, a Haas étkezési keményítő és a Haas Burgonyakeményítő adatait.


100 g étkezési keményítő (kukorica és burgonya keményítő)


Energiatartalom:

1444 kJ (340 kcal)

Szénhidrát:

84,5 g

Fehérjetartalom:

0,45 g alatt


100 g burgonyakeményítő


Energiatartalom:

1365 kJ (321 kcal)

Szénhidrát:

80 g

Fehérje:

0,1 g alatt

Zsír:

0,1 g alatt



274. ancsy
2004. máj. 25. 09:45
Már a végső fázisban vagyok, és szeretném tudni, hogy akilók megtartása érdekében mit használhatok a liszt helyett. Most írtam egy dietetikusnak, ha válaszolt, leírom, mit mondott!
273. 7e433abb8e (válaszként erre: 272. - Ancsy)
2004. máj. 25. 09:22

Szia!

Szerintem ne ragozzuk el a dolgot. Első fázisban semmi keményítő!!!

Mentsd meg magad a csalódásoktól ;)

Ha nem első fázisos vagy akkor pedig: x.

Akkor nem szóltam.


272. ancsy
2004. máj. 25. 09:17
Ma akartam étkezési keményítőt venni, de most már mondja meg valaki, aki tudja, hogy lehet -e enni, mert az előző hozzászólásban leírt tápanyagtáblázat igen magas számokat mutat. Valaki járjon utána, akinek mondjuk van dietetikus ismerőse, vagy ismert a neten ilyen szolgáltatást!
271. vangogh
2004. máj. 24. 17:17

Gustin Étkezési Keményítő

1898 óta bizonyít sikeresen a Dr. Oetker Gustin étkezési keményítő, legyen szó akár sütésről, akár főzésről. A felhasználhatósága igen sokrétű: a levesek és szószok sűrítésétől a sütemények és torták lazításán át, a krémek állagának javításáig, szinte minden területen bizonyít.

A Dr. Oetker Gustint vagy a forró ételbe keverjük és felforraljuk vagy a süteménytésztához adjuk. Az adagolás az egyes receptekhez alkalmazkodik.


Tápérték adatok:

Összetétel

100 g/mtermékben

Átlagos energiaérték (kJ)1451

Átlagos energiaérték (kcal)346

Fehérje (g)0,5

Szénhidrát (g)85,9

Zsír (g)0,1


Az Atkins köny 0,0 Ch ír a keményítőre. Nem értem. Most akkor mennyi van benne?



2004. máj. 24. 10:38

3 tojásból rántottát sütünk./három vékony lapot mintha palacsinta lenne/majd kb. 3mm-es csikokra vágjuk mint a metélt tésztát.


Hozzáadunk 2o dk parajt,4 szeletelt parit,olívát, balzsam esetet,kevés gombát amit megdinszteltünk egy kis hagymán,borsot.

269. ata
2004. máj. 19. 09:11

Palacsinta


2 tojás

6 ek étkezési keményítő

kevés tej vagy vizezett tejszín

szénsavas ásványvíz a massza higításához

olaj


A hozzávalókból a szokott módon palacsintatésztát készítek. Kevés olajat a tésztába is öntök sütés előtt. Töltelék az engedélyezett ételek közül választható ( túró, tejföl, kakaó édesítőszerrel, stb.)

Érdemes néhányszor átkevergetni a palacsintatésztát, mert a keményítő leszáll

az edény aljára.

268. ata (válaszként erre: 267. - Hedith)
2004. máj. 19. 09:03
Nézz körül az Infók alatt az Atkins receptek között.
267. Hedith
2004. máj. 18. 14:59

Sziasztok !

Van valahol olyan rész ahol az Első fázisnak megfelelő kaják vannak leírva azon kívül ami az első fázis leírásánál van, vagy mazsolázni szoktatok az ittleírtakból ?

266. micimacko (válaszként erre: 265. - Micimacko)
2004. máj. 16. 19:05
Bocs! A sajtnak a végén nem puhulni, hanem pirulnia kell:))
2004. máj. 16. 19:04
Töltött uborka ( 2 fő részére ): egy kígyóuborkát 4 db-ba, majd hosszában felébe vágok. A belsejét kikaparom és apró darabokra vágom. Célszerű az ubik és a forgácsok levét hagyni kiereszteni. Töltelék: sk. majonéz (lehet diétás is), én magam kevertem, pici tejföl hozzá és belekervertem cca. 10 dkg.finomra reszelt rokfort sajtot + felkarikázott olivabogyót + az ubi forgácsokat. A töltelékket az ubikba teszem és egy tűzálló tálba helyezem. Mikróban / sütőben cca. 10-15 percig grillezem, amíg a sajt egy kicsit meg nem puhul.
2004. máj. 14. 22:04
Na még egy ötlet a hétvégére: rokfortos csirkemell a magam módján: csirkemell filét félig bevágom és szétnyitom, így vékonyabb és nagyobb szeletet kapok. Besózom és hirtelen mindkét oldalán egy picit elősütöm, csak éppen, hogy megfehéredjen. Kevés főzőtejszínben felolvasztom a darabokra tört rokfort sajtot , oreganoval + borssal ízesítem. Egy tűzállótálba lerakom a husit és a tetejét megkenem a sajttal. Sütőben , közepes hőfokon lassan, lefedés nélkül pirosra sütöm. Salátával nagyon kiadós.
263. micimacko (válaszként erre: 257. - Ancsy)
2004. máj. 14. 21:55

Szia Ancsy! A belső. fehérebb levelek a jobbak és tényleg a vastagabb "erek". Én vékony csíkokra vágom.

Próbáld meg a csirkesalátát.Alap: Grillcsirke husát apróra vágni, kevés joghurttal összekevered + majonéz+ ízlés szerint só, frissen őrölt bors , dijoni mustár. A kínai kel leveleket vékony csíkokra vágod és összekevered az "alappal". 1/2 - 1 órára hűtóbe tenni. Másnap is nagyon finom és nem esik össze. Tipp: kevés sült bőrét is tehetsz bele, így mégjobb az íze, de csak tényleg keveset. Ha abban a fázisban vagy, amelyik megengedi, bele lehet keverni egy kevés mandulaforgácsot , vagy sós mogyorót is.

Üdv.: micimacko


262. Pepe
2004. máj. 14. 11:27
Mi a baj a belsőséggel? Hasonló szövetzekből áll mint a hús !?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook