Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Édesség receptek-SBD és Atkins fórum

Édesség receptek-SBD és Atkins (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Édesség receptek-SBD és Atkins

1 2
47. Icus (válaszként erre: 45. - 33d480e050)
2009. jan. 14. 11:39
Egyébként a cikkben szereplő édességek is zabkorpásak:)
46. Icus (válaszként erre: 45. - 33d480e050)
2009. jan. 14. 08:59
Ha beleférsz a napi CH-ba miért ne ehetnél? Az etkins nem szabja meg, hogy mit ehetsz, csak a napi Ch-mennyiséget határozza meg:)
2008. aug. 22. 01:16
Az Atkins engedelyezi a zabkorpat?Probaltam utanakeresni de sehol sem talaltam.
2008. aug. 11. 13:10
És még 1: Algida light dobozos, az a csoki-vanília és eper-vanília változat. Sztem isteni, és annyira alacsony a ch-ja!!!
2008. aug. 10. 16:10
Sziasztok! Én is Atkinsezek, és nekem nagyon bevált. Az édesség az meg csak fantázia, és alapos címke-olvasgatás kérdése. A Cora-ban lehet kapni az Optiwell joghurtokat, amikben édesítőszer van, igaz a zsírtartalmuk is elég alacsony. De isteni finom, és sztem desszertnek tökkkéletes, plusz nem kell lemondani a gyümijoghurtról sem. ;)
42. anett59 (válaszként erre: 11. - Icus)
2008. márc. 29. 13:17

Szia!


Én is hasonló gondokkal küszködöm mint te! Már szinte mindenféle diétán túl vagyok ,többek között Atkinsen is,amivel semmi bajom nem volt addig amíg nem kellett emelnem a ch-t.Ekkor viszont híztam,híztam vissza a kilókat.

A lényeg,hogy Norbizok most már Nov.vége óta fogytam 15-kilót és nagyon jól érzem magam.Sokmindent megenged,gyümölcsöt is,és sok mindent bele tudsz szőnni!

41. David1969 (válaszként erre: 13. - Icus)
2008. jan. 22. 13:51

Hát, ez elég gusztustalanul hangzik, ez az igazság...

De ha tudni akarod, hogy tudsz fogyni, elárulom:

reductil-ra van szükséged, abból csinálj meg egy 56 napos kúrát, csodát fogsz látni. Ha nem, szemen köphetsz.

2007. aug. 27. 18:30
Édesség igényt a madártej is jól csillapítja, természetesen édesítőszerrel.
39. d606bc0fd7 (válaszként erre: 37. - Pokocska)
2007. júl. 4. 09:11

ez Atkinses recept?


Melyik szakaszban lehet enni?

38. Mókica (válaszként erre: 37. - Pokocska)
2007. máj. 7. 21:21
ez sjna nem az baba, abban csak szójaliszt van....ez azt hiszem Atkins-es reci..mindjárt rákeresek!
2007. máj. 3. 13:35

Én kerestem ezt a bizonyos receptet, de csak ilyesmit találtam. Gondolom nem erre gondoltál, de talán lehet a sima lisztet helyettesíteni teljesen szójaliszttel.

A szójaliszt jobb, mint a zabkorpa?



Sajtos palacsinta

Hozzávalók: 10 dkg búzaliszt, 5 dkg szójaliszt, 1 tojás, 2,5-3 dl tejjel, kevés olaj.


Sajtkrémhez: 4 dkg margarin, 4 csapott evőkanál liszt, 3 dl tej, csipet reszelt szerecsendió, 8-10 dkg reszelt sajt, ízlés szerint só.


A búzalisztből, szójalisztből, tojásból, egy csipet sóval, tejjel és kevés olajjal teflonserpenyőben vékony palacsintákat sütünk. Sajtkrémmel megkenve szépen fölcsavarjuk, vagy négybe hajtva egy hőálló üvegtálba fektetjük. Megkenjük 2 evőkanál tejföllel, megszórjuk 2 dkg reszelt sajttal, és előmelegített sütőben vagy grillben addig pirítjuk, amíg a sajt ráolvad.


Sajtkrém: 4 dkg margarint összemelegítünk 4 csapott evőkanál liszttel, majd tűzről lehúzva simára keverjük 3 dl tejjel. Ízesítjük egy csipet reszelt szerecsendióval, sóval és sűrűre főzzük. Belekeverünk 8-10 dkg reszelt sajtot, és ezzel is fölforraljuk. Ízlés szerinti salátával kiegészítve ebédre vagy vacsorára egyaránt tálalhatjuk.

2007. máj. 3. 12:16
Valaki help!!!!Please!!!
2007. máj. 3. 00:06

Hellóka!


Valaki segitsen ki légyszike a szójalisztes palacsinta receptjével...sehol sem találom:'(

Előre is köszike!

34. kisgé (válaszként erre: 33. - 'szti)
2006. júl. 5. 09:47

:)))

Biztos hogy igaz, bár a tejről írottak nem biztos. Valóban zsírégető hatású pl. a kígyóubi, brokkoli, ezt már több helyről hallottam, csak nem láttam még így leírva, de nyilván ezért éghetik a zsírt.:)))

33. 'szti (válaszként erre: 32. - Kisgé)
2006. júl. 4. 16:17

Szívesen :-)

A valóságtartalmát nemtom mennyire igaz, de ezt találtam.

32. kisgé (válaszként erre: 31. - 'szti)
2006. júl. 4. 15:11

Köszi 'szti!:)))


Na, ez végül is az SBD-be is beillik, meg az Atkins-be is, ha nem az első szakaszt nézed, mert ezek azok a kaják, amiknek kicsi a ch tartalma. Erről már hallottam, csak nem ilyen leírásban. Lényeg, hogy több ilyet kell enni fehérjével vegyítve és akkor fogyunk, ez evidens.:))))

31. 'szti
2006. júl. 4. 12:03

A negatív kalóriatartalmú ételek olyan étkek, amiknek a megemésztése több kalóriát használ el, mint amennyit tartalmaz. Az ezekből az étkekből származó kalóriákat a szervezet nehezen dolgozza fel, nehezebben vonja ki. Az azonos kalóriatartalmú táplálékok közül a negatív kalóriatartalmúak kisebb arányban alakulnak át zsírrá, mivel kevesebb kalória dolgozható fel belőlük a szervezet számára, ezért ezek az ételek zsírégető hatásúak.


Például:

Egy 400 kalóriát tartalmazó desszert megemésztése 150 kalóriát használ el, vagyis "csak" 250 kalória adódik hozzá a test zsírtartalmához.

Egy 5 kalóriát tartalmazó zeller megemésztése 150 kalóriát igényel, vagyis 145 kalóriát veszítünk közben. így minél többet eszünk belőle, annál több kalóriát használunk el (a meglévő tartalékainkból).


Minden ételnek van egy tápláló része (szénhidrát, zsír, protein), kalóriatartalma, vitamin és ásványi része. A vitaminok stimulálják az élő szöveteket az enzimtermelésre, melyek lebontják az étel tápláló kalóriáit.


A negatív kalóriájú ételek elegendő vitamint és ásványokat tartalmaznak, melyek enzimeket termelnek nem csak az étel kalóriáinak lebontására, hanem az emésztőrendszerben lévő további kalóriák lebontásához is. Ez a negatív kalóriák titka.


Nemrégiben mutatták ki, hogy a tejtermékekben lévő kalcium fokozza a súlycsökkenést, azzal, hogy serkenti a zsírlebontás a zsírsejtekben. Ha összehasonlítunk egy tejtermékekben gazdag és egy tejtermékekben szegény diétát, meg tudjuk duplázni a súly- és zsírvesztést, azonos kalória-bevitellel.


Ha nem eszünk eleget, lelassul az anyagcserénk és az egészségünkre is ártalmas lehet. Az egyedüli módja a fogyásnak, ha több kalóriát égetünk, mint amennyit bevittünk a szervezetünkbe. Erre jók a negatív kalóriájú, zsírégető táplálékok. Ezek segítenek a felhalmozódott, felesleges zsírt elégetni.


A negatív kalóriák zsírégetők


Akkor teljesítenek a legjobban, ha egyéb, üres kalóriájú étel nélkül fogyasztjuk őket. A zöldségek, gyümölcsök sorolható ebbe a kategóriába.


Zöldségek: spárga, cékla, brokkoli, káposzta, sárgarépa, karfiol, zeller, cikória, chili, uborka, zsázsa, fokhagyma, zöldbab, tök, póréhagyma, saláta, hagyma, retek, spenót, fehér répa, cukkini, paradicsom


Gyümölcsök: alma, áfonya, sárgadinnye citrom, lime, mangó, narancs, papaya, barack, grapefruit, ananász, málna, eper, mandarin, görögdinnye



Negatív kalória-diéta


Ha fogyni akarunk több kalóriát kell elégetnünk, mint amit elfogyasztunk. A negatív kalória-diéta gyors fogyást eredményezhet. Ehhez csak a fentebb felsorolt listát kell ismerni.


A negatív kalória nem azt jelenti, hogy az étel nem tartalmaz egyáltalán kalóriát, hanem hogy több energiát használ el a szervezet a feldolgozásukra, mint amennyit tartalmaz. Ez nem igaz, mindaddig míg minden étel tartalmaz bizonyos energiát. Ha ezeket az ételeket fogyasztjuk, akár más ételekkel együtt, ez serkenti az emésztést, mely fogyást eredményez. Társíthatjuk proteinekkel, mely ellenőrzi az étvágyat, ugyanakkor serkenti az anyagcserét, mivel nem csökken olyan nagy mértékben az energia.


www.meno.ro

30. kisgé (válaszként erre: 29. - Icus)
2006. júl. 4. 11:54
Majd rákeresek, ha lesz időm ma, aztán megosztom veled a tudást!:)
29. Icus (válaszként erre: 28. - Kisgé)
2006. júl. 4. 10:24
Hát ez az! Csak ennyi volt róla semmi más. Felsorolt pár zöldséget, meg leírta a zeller példát és kész.
28. kisgé (válaszként erre: 27. - Icus)
2006. júl. 4. 08:55
Aha! Értem. Hol olvastál róla, kiváncsi lennék rá!
27. Icus
2006. júl. 4. 07:36
vannak olyan zöldségek, zeller, répa, brokkoli,uborka... és gyümölcsök, alma, barack,sárgadinnye, amelyek elégetése több kalóriát igyényel, mint amit beviszel vele. Álítólag 5 kcal zeller megemésztéséhez 150kcal kell, így 145 kcal égetsz el csak azzal, hogy megeszsed.
26. kisgé (válaszként erre: 25. - Icus)
2006. júl. 3. 10:37

Szia!


Nem, nem hallottam. Mi a lényege?

25. Icus (válaszként erre: 21. - Kisgé)
2006. júl. 3. 08:24
Kisgé: Halottál már a negaív kalóriákról? A minap olvastam róla és nagyon tetszett. Te többfajta fogyókurát ismersz, ismersz ilyen recepteket?
24. Icus (válaszként erre: 23. - 978c6e4f5a)
2006. jún. 30. 07:56
Mióta csinálod? Nem volt nehézkes elkezdeni, vagy volt egy mintaétrended? Az Atkinst én minta étrenddel kezdtem, ami körbe járt már elég régóta az ismerőseim között, de a 90 naposban nem találtam olyat, ami megfogott volna.
23. 978c6e4f5a (válaszként erre: 18. - Icus)
2006. jún. 29. 15:28

Hello Icus !

Igaza van kisgének, a 90 naposban kiélheted a gyümiimádatot.

Én nagyon kedveltem ezt a diétát,pont a sok gyümölcs miatt. És nem utolsósorban a koeszterinszintem is a felére csökkent 2 hónap alatt !

22. Icus (válaszként erre: 21. - Kisgé)
2006. jún. 29. 10:07
Fogalmam sincs!!! De, valószínű maradok az Atkins-nél, kisebb-nagyobb megszakításokkal.
21. kisgé (válaszként erre: 20. - Icus)
2006. jún. 27. 09:38
Akkor? Melyik diétát fogod csinálni?
20. Icus (válaszként erre: 19. - Kisgé)
2006. jún. 27. 08:51
Hát tegnap végig böngésztem. ÍGY ELSŐRE nem lopta a szívembe magát, elég körülményesnek, nehézkesnek tűnek, bár látom sokan a hozzá szóló is, amiből arra következtetek elég sokan lelkesen csinálják.
19. kisgé (válaszként erre: 18. - Icus)
2006. jún. 23. 10:37

Szia!


Csak az első szakaszban tíltott a gyümölcs, később már mehet! Igen, az SBD jobban figyel a zsírokra és a zöldségeket többségében lehet enni, nekem azért volt jó ez a diéta, mert én inkább a zöldséget preferálom, mint a gyümit és a zsíros kajákat sem bírja a gyomrom.

Ha ilyen nagy gyümölcs imádó vagy, nem próbálod ki a 90 napos fogyit? Ott gyümölcs az alap és nagyon sokan, szépen lefogynak vele! Olvasd el ról a acikket és esetleg gondolkodj el rajta.

18. Icus
2006. jún. 23. 09:49

Hello kisgé!

Közben elolvastam egy cikkedetet az SBD első szakaszáról.( még elég nehezen ugrálok az oldalak között) Én úgy látom, hogy annyi az Atkins és az SBD között a különbség, hogy a másodiknál a CH, mellett jobban figyel a zsír és kalória szegény evésre. De nagy bánatomra, úgy látom, itt sem nézik jó szemmel a gyümölcsöt, sőt az első szakaszban tilos is!??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook