Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins receptek fórum

Atkins receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
201. molntak
2004. ápr. 14. 15:34

Fóliás betyárpecsenye (molntak változat)

olivaolaj

4nagyszelet husi (mindegy milyen)

vöröshagyma (vagy újhagyma)

paradicsom

paprika

kolbász

ízlésszerint fűszerek (só, bors. fűszerkeverékek)

olajba bele a fűszerek jól megforgatni benne a husit kicsit állni hagyni. Addig felkarikázod a

paradicsomot a paprikát a kolbászt. Letépsz 4 nagy darab alufóliát ami a husi alatt maradt olaj a tálban azzal megkened a fóliákat. Bele a husika rá a hagyma kolbász paradicsom paprika karikák. (ha különlegeset szeretnél megbolondíthatod egy kis tejföllel még) Ráhajtogatod az alufóliát és kis batyut csinálsz belőle. Mehet be az előmelegített sütőbe 20-30 percre. Rostélyon is süthető. Még nem tudom milyen csak most sűl majd jelentem.

200. Zolii
2004. ápr. 14. 11:01

csirke spárgás krémmártásban


hozzávalók:

1 csirke

2dl tejszín

2 tojássárgája

200 g spárga


só, citromlé, olaj, petrezsejem a díszítéshez.


A csirkét megmossuk, feldaraboljuk, gyengén besózzuk, majd kevés forró olajban hirtelen elősütjük. Felengedjük egy kevés vízzel , fedő alatt, lassú túzön puhára pároljuk, rövid lére sütjük. Közben megtisztítjuk a spárgát, megmossuk, 2-3 cm-es darabokra vágjuk, enyhén sós, citromos vízben puhára főzzük és leszűrjük. A húst tűzálló tálba tesszük, saját levével leöntjük, tetejére halmozzuk a spárgát. A tejszínt elkeverjük a tojásokkal, kissé megtsózzuk, a csirkére öntjük, előmelegített forró (230 C) sütőbe toljuk, de nem sütjük, csak összeforrósítjuk (5-10 perc). Azonnal forrón tálaljuk, tetejét megszórjuk finomra vágott petrezselyemmel!

Szerintem a tejszínbe lehet krémsajtot nyomni, tuti megbolondítja!

CH: Foggalmam sincs, nem lehet sok!



2004. ápr. 13. 18:50

Sajttekercs


Hozzávalók:

40 dkg eidami vagy trappista sajt, 3 főtt tojás, 30 dkg párizsi vagy sonka, 1 doboz medve (mackó) sajt, 1 kisebb fej hagyma, 20 dkg vaj, petrezselyemzöld, só, bors

Elkészítés:

Forrásban lévő fazék vízbe teszem a sajtot, lefedve 30-35 percig főzöm. Ha már puha a sajt, leszűrőm, lisztezett gyúródeszkán kinyújtom téglalap alakúra. Amíg a sajt megfő, elkészítem a kétféle krémet: (1) a doboz mackósajtot az egy fej apróra vágott hagymával és 10 dkg vajjal krémesre keverem. (2) a petrezselyemzöld apróra vágva, só, bors, összetört tojás, 10 dkg vaj. Ezt is krémesre keverem. A kinyújtott sajt egyik szélébe teszem a tojásos krémet, ez lesz a közepe. A sajt többi részét a mackósajtos krémmel kenem meg, ráteszem a párizsi szeleteket. Feltekerem, majd 1-2 órára hűtőbe teszem.

Megjegyzés:

Gyorsan kell dolgozni a megfőtt sajttal, mert hamarmegdermed.



2004. ápr. 13. 15:24

Vízöntő napra:


Sajtal sült karfiol

1 nagyobb karfiolt megmosok,rózsáira szedem.Kevés sós vízben 5-8 perc alatt félkeményre főzöm,tűzálló tálba teszem.

1,5kg paradicsomot keresztben bevagdalok,forró vízbe mártom,héjját lehúzom.Szártövét kivágom,húsát nagyobb darabokra szeletelem.

A paradicsomot zöldfűszersóval,oregánóval,rozmaringgal és apróra vágott bazsalikommal ízesítem,majd a karfiolhoz rakom.

250g gouda sajtot kisebb kockákra vágok,és a zöldségek tetejére rakom.

Az egészet kb.20perc alatt a sütőben átsütöm

2004. ápr. 10. 19:18

A Bak jegyhez:


Joghurtfrappé 2 személyre

2 ág citromfű

1/2 lime

250g joghurt

1 ek. édesítő

8 jégkocka

A citromfüvet megmossuk,szárítjuk és lecsipkedjük a leveleit,durvára őröljük.

A lime-ot kifacsarjuk.Levét a joghurttal,édesítővel és a jégkockákkal együtt turmixba tesszük,majd hozzáadjuk a citromfű leveleket is.

A hozzávalókat a legmagasabb fokozaton krémesre mixeljük.



2004. ápr. 7. 18:05

Hagymaleves


Fél kg vöröshagymát megtisztítok,és vékony karikára vágom.2 ek. vajat felforrósítok,hozzáadom a hagymát,pici sót,és állandó kevergetés mellett aranybarnára párolom.

Hozzáöntök 1 liter húslevest(kockából),és lassú tűzön megfőzöm.Amikor kész az egészet átpasszírozom.A családnak kenyeret pirítok hozzá,magamnak sajtot reszelek rá.

195. Asoka (válaszként erre: 185. - E37dcd506c)
2004. ápr. 7. 12:01

Szia!

Kenyérhelyettesítőnek egyél omlettet.Többen is ezt tesszük.2 tojás fehérjét habbá kell felverni,majd hozzákevered a sárgáját és csak egy PICI! sót. Bevajazott palacsintasütőben óvatosan süsd ki ,közben fordítsd meg! Vigyázz,ha leég, rohadt büdös és ehetetlen!(tapasztalat)Olyasmi lesz, mint a tortilla,vagy palacsinta.Töltheted hússal,sajttal,salátával..stb. Ha a "tésztába" teszel 10-12 csepp édesítőt,majd kisütés után megkened 3 kávéskanál diabetikus lekvárral,palacsintát ehetsz.(ch:3-4gr)Próbáld ki!

194. f954ece72f (válaszként erre: 193. - Vince)
2004. ápr. 6. 14:39
...én is ezt mondanám:))
193. vince (válaszként erre: 192. - F954ece72f)
2004. ápr. 6. 14:10
poennak szantan de annyira ritkan jossz, hogy mar nem is esik le.
192. f954ece72f (válaszként erre: 191. - Vince)
2004. ápr. 6. 13:56

Látom Te csak olvastad a könyvet de nem érted:))

Vércukrot mivel stalilizálunk?:))

191. vince (válaszként erre: 190. - F954ece72f)
2004. ápr. 6. 13:43

jaj de bolcs


190. f954ece72f (válaszként erre: 187. - E37dcd506c)
2004. ápr. 6. 12:43
Vigyél be több zsirt, majonézt a húsra tojásra..megszünteti az éheségérzetet.
189. Zsuzsóka (válaszként erre: 187. - E37dcd506c)
2004. ápr. 6. 12:40
A húshoz naponta két csészényi friss zöldség (saláta stb.) és egy csésze főtt zöldség a megengedettekből. Kenyér, köret tilos. :O)
188. vince (válaszként erre: 187. - E37dcd506c)
2004. ápr. 6. 12:28
Kitartás ez elmulik egy par nap mulva
2004. ápr. 6. 11:40
ok....és akkor?végülis hús hússal,estleg tojással vagy kevés sajttal?nem vagyok neyér függő,csak nem tudom,mit lehetne enni hozzá....
186. Eri
2004. ápr. 5. 18:01
184 előzmény. Kenyérről csak álmodni lehet!Én fél zsömlét ettem álmomban még a diéta elején.
2004. ápr. 5. 16:30

hali,az éh-halál szélén állok,pedig ma kezdtem... :-) nincs vkinek vmi tutti szénhidrát mentes kenyér receptje?legalábbis a megengedett kereteken belül....


184. ata (válaszként erre: 178. - Anett59)
2004. ápr. 5. 08:57
Igazából nem tudom, de szerintem inkább a negyedikbe, mert a könyvben olyasmit olvastam, hogyha nagyon kívánsz valami ropogósat, akkor ebból lehet enni, de aztán gyorsan el kell rakni a dobozt. :))) Úgy tudom készen is lehet venni. Arra gondoltam, hogy az IKEA svéd shopjában biztos kapnék. Bár nekem még távol kell magam tartanom ilyen finomságoktól, sajna:(((
2004. ápr. 5. 08:00

Örülnek, ha valaki beirna a recepteket, es nem csak reklamozna itt :-((((

Csokoladetorta 8-10 adag

Hozzavalok: 3 egesz tojas, 15 dkg mogyoro, 1 teaskanal sütöpor, 3 dl cukornak megfelelö edesitö szer (15 ml szaharin)

Tetejere: 3 dl tejszin, 2 evökanal cukor helyett szaharin, 1 teaskanal vanilia, 2 teaskanal kakao por.

Diszitesken lehet sötet diabetikus csokoladet reszelni a torta tetejere.

Megcsinalod a tortanak valot,es megsütöd 175 C-on kb. 40 perc. Hagyd kihülni.

A tejszint felvered a többi hozzavalokkal es igy kapsz 1 tejszines csokikremet. Ezt kened a kihült tortalapra ra. Gyors es finom.

2004. ápr. 5. 02:10

Hi Mindenki!


Nem reklám, de a Nőklapja Konyhája tavaszi szánában rengeteg használható receptet találhattok, és ráadásul finomnak is ígérkeznek!

181. anett59 (válaszként erre: 180. - Eri)
2004. ápr. 2. 17:53
Szia! Mi is ezt használjuk, de én nem vagyok megelégedve az édesitő erejével.Főleg, ha sütit édesitek vele. Ha találtál jobbat szólj!
180. Eri
2004. ápr. 2. 17:46
Hali mindenkinek!A diós finomság leirása az egy adagnak felel meg?Ti milyen édesitőt használtok,mert lehet hogy az enyém annak ellenére,hogy szénhidrát mentes mégsem jó./profis folyékony édesitő.
179. Asoka
2004. ápr. 2. 17:34

Riomarés saláta (2 adag)

Hozzávalók:

1 doboz Riomare halkonzerv(sós lében-változat!)

2 csésze apró darabokra tépett fejessaláta

2 evőkanál fehérborecet

1 evőkanál tökmagolaj

kevés só és víz


A salátát egy jó mély tálba teszem,hogy könnyű legyen összekeverni. A Riomare konzerv levét rálocsolom és a halat villával jól összetöröm,majd a salátára szórom.Külön edényben összekeverem az ecetet,kis sót és kevés vizet, majd a salátára öntöm. Az egészet óvatosan összekeverem,hogy ne törjem össze , majd a tetejére öntöm a tögmagolajat.

Tojásrántottával isteni.

Szénhidráttartalma 1 adagnak:4gr



178. anett59 (válaszként erre: 177. - Ata)
2004. ápr. 2. 17:00
Ez a kenyér hanyadik fázisba illeszthető be?
177. ata
2004. ápr. 2. 10:33

Atkins papa ír egy pillekenyér nevezetű, ropogós finomságról, ami beilleszthető ebbe a diétába. Úgy tudom a kenyér kapható készen is, de megtaláltam a receptjét. Még nem volt türelmem kiszámolnom a ch tartalmát, bocsi. Azt hiszem, lehetne a finomlisztet szójaliszttel helyettesíteni, mert sokkal de sokkal alacsonyabb a ch-ja.


Svéd száraz kenyér - Knache-Brot


Hozzávalók: 1 kg Graham-liszt, 20 dkg finomliszt, 1 dkg só, 1 dkg köménymag, 1,5 dl étolaj, 0,5 1 víz.


A Graham-lisztet a vízzel jól átdolgozzuk, majd belekeverjük a finomlisztet, a sót és a köménymagot. Ezután 2-3 órán át pihentetjük. Ez idő letelte után átdagasztjuk, hozzáadjuk az olajat, amit előzőleg 40 °C-ra felmelegítettünk. Az olaj teljes bedolgozása után a tésztát 2-3 mm vastagra nyújtjuk és csörögemetszőve1 4x8 cm nagyságú lapokat vágunk, majd felületét megszurkáljuk. Az így elkészített lapocskákat sütőlapra helyezzük és forró sütőben megsütjük. Rendkívül tartós, egymagában fogyasztva is ízletes.



176. susu
2004. márc. 31. 14:45

fasírt:darált dagadó+Kotányi sertéssült fűszersó és tojás.

spenót:a fagyasztott spenótkrémhez csak rgy kis tejszínt és reszelt fokhagymát tettem, felforraltam és ennyi.Semmi rántás, habarás és mégis finom.

175. Szisza
2004. márc. 31. 07:54

Napfényes Jóreggelt! :)

kipróbáltam a diókenyeret! sztem isteni! most is azt majszolgatom:) csak fél adagot csináltam a biztonság kedvéért :)


174. Szisza
2004. márc. 30. 16:05

Joghurtos erdeigyümölcs-saláta:

Hozzávalók:


1 csomag erdei mix fagyasztott gyümölcs

( de lehet még beletenni fagyasztott áfonyát, szedret, epret stb. ízlés szerint)

2 dl joghurt

ízlés szerint folyékony v. por édesítőszer,



Elkészítése:


A gyümölcsöt tálba tesszük várunk egy pár percet hogy, hogy szépen szétváljanak a szemek. Nem kell teljesen felengedni, mert egy kicsit fagyosan a legfinomabb. Ezután az édesítőszert elkeverjük a joghurtal és ráöntjük a gyümölcsre. Jól összeforgatjuk és tálaljuk.


Elk. idő: 10 perc


Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 62 kcal (259 kJ)

Fehérje: 2,2 g

Zsír: 2,1 g

Szénhidrát: 8 g

Koleszterin: 6,1 mg

Rost: 2,28 g

C-vitamin: 15,8 mg

B12-vitamin: 0,1 ug

Kalcium: 81,8 mg

Vas: 0,61 mg

Nátrium: 62 mg


173. Szisza
2004. márc. 30. 16:01

hmmm, ezt ki is próbálom sztem most.

Dióskenyér:

závalók:


100 g darált dió

40 g vaj

5 tojás

édesítőszer



Elkészítése:


A darált diót vajjal, 2 egész tojással, kevés sóval, szaharinnal és 3 tojássárgájával összekeverjük. A 3 tojásfehérjét habbá verjük és az előbbi masszával elkeverjük. Kikent formában, lassú tűznél, 1 óráig sütjük. Néhány napig eltartható.



Tápanyagtartalom egy adagban:


Energia: 315 kcal (1317 kJ)

Fehérje: 11,4 g

Zsír: 28,3 g

Szénhidrát: 3,3 g

Koleszterin: 248 mg

Rost: 1,15 g

C-vitamin: 2,5 mg

B12-vitamin: 0,22 ug

Kalcium: 74,1 mg

Vas: 1,64 mg

Nátrium: 76 mg



első fázisosoknak is!!!

172. Szisza
2004. márc. 30. 15:59

Joghurtdesszert:

Hozzávalók:


4 dl joghurt

1 csomag zselatinpor

édesítőszer

10 dkg eper



Elkészítése:


A zselatint elkészítjük utasítás szerint, majd a joghurthoz keverjük. Formába öntjük, kihűtjük, hűtőbe tesszük. Tálalás előtt az eperből és az édesítő szerből turmixolással öntetet készítünk mellé. A joghurthoz keverhetünk ízesítőként gyömölcslevet, és gyümölcsdarabokat is.


elkész. idő: 20 perc.


Energia: 167 kcal (698 kJ)

Fehérje: 11,9 g

Zsír: 7,4 g

Szénhidrát: 12,8 g

Koleszterin: 24,4 mg

Rost: 1 g

C-vitamin: 22 mg

B12-vitamin: 0,4 ug

Kalcium: 254,1 mg

Vas: 0,75 mg

Nátrium: 242 mg

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook