Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins receptek fórum

Atkins receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
21. ebi
2004. febr. 22. 07:52

Tojásos csirkecombok salátán


Hozzávalók 4 személyre:

4 csirkecomb, 6 tojás, 1 csokor petrezselyemzöld, 1 csokor snidling, 2 fej saláta, só


A csirkecombokat leborözzük, a csont mellett bevágjuk, és besózva kicsit állni hagyjuk. Nagy serpenyoben forró olajra tesszük, kicsit megpirítjuk, majd kevés vizet öntve alá, letakarva puhára pároljuk. Felütjük a tojásokat, sóval, apróra vágott petrezselyemzölddel és snidlinggel fölverjük. A csirkét zsírjára sütjük, elrendezzük a serpenyoben, és a tojással felöntjük. Amikor a tojás megdermedt, a combok mentén négy adagra osztjuk, és frissen laskára vágott, finom ízesített salátán tálaljuk.



20. ebi
2004. febr. 21. 07:36

ebi:

Tonhal saláta



1 doboz tonhal konzerv, 1 kis fej saláta, 1 szál uborka 2

paradicsom, 3-4 hónapos retek, 1-2 főtt tojás.

A salátát összevágjuk, az uborkát, retket, paradicsomot, főtt tojást

karikára vágjuk, sóval, citromlével ízesítjük, és a konzervet olajjal

együtt belekeverjük. Változatként készíthetjük majonézzel keverve. Az utóbbi esetben a halkonzerv olaját nem adjuk a salátához.



Rakott csirkemell


60 dkg csirkemell

60 dkg gomba

10 dkg Óvári sajt

1 evokanal olaj

1-2 tojas

só, bors, petrezselyemzöldje, pici vöröshagyma


A csirkemellet kiverjük, sózzuk és mindkét oldalát pici olajon megsütjük. A

gombát a vöröshagymával olajon megpároljuk, ízesítjük sóval, borssal,

petrezselyemmel.

A nyers tojást összekeverjük a reszelt sajttal, pici mustárral, sóval. Az

elősütött húst egy kiolajozott tűzálló tálba helyezzük, a húsra rátesszük a

gombát, az egészet leöntjük a sajtos tojással és sütőben rózsaszínűre

sütjük.



19. ebi
2004. febr. 21. 01:37

Sziasztok!Jartam az Atkins oldalon, es a recepteket olvasgatva rajottem,hogy en tul magyarosan fozok,azokhoz a receptekhez kepest.Ezert elkezdtem inkabb keresgelni recepteket.Ezeket talaltam,es szerintem belefernek a dietaba.


Göngyölt daralthus


50 dkg darált husbol fasírtot kell készíteni, csak a kenyeret ( zsömlét ) kell kihagyni. Jól kidolgozni, majd egy nagyobb darab alufóliát bekenni olajja. A húsmasszát rá kell teríteni 2 cm-es rétegben, majd sonkával beteríteni, 20 dkg reszelt sajttal megszórni.

Fel kell göngyölni mint egy roládot, majd alufóliástól sütoben megsütni. Én még sütés után fólia nélkül kicsit megpirítom a tetjét.


Lehet másféle tölteléket is tenni a roládba:sajt+fott karfiol

sajt+gomba

sajt+fott brokkoli

fott tojas vagy kolbasz



Rantottaval toltott pulykamell



A pulykamell szeleteket,vekonyra kiverjuk,megsozzuk.4-5 tojasbol, es gombabol rantottat keszitunk.Megtoltjuk vele a pulykamelle szeleteket,felgongyoljuk es mindegyik gongyoleget korbetekerjuk 1 vekony csik bacon-szalonnaval.Kivajazott jenaiba egymase melle rakjuk oket.Parolunk spenotot rakunk melle es leontjuk 2dl tejszinnel,es egy marek reszelt sajtot szorunk ra,alufolia alatt kicsit parolni,majd alufolia nelkul rapiritani.(a hust es a spenotot izles szerint izesiteni kell)



2004. febr. 20. 15:34

Sziasztok!


Örülök, hogy erre a helyre akadtam.

Én és a párom 3 hete kezdtük az Atkins fogyit.

Az első 2 hét jól ment. 20 g. szénhidrát.

Én 4 kilót, párom 6 kilót leadott. Aztán jelentkeztek olyan tünetek (fej fájás, szédülés, szívdobogás), amik miatt (valamint a párom belgyógyásza azt mondta, hogy emeljük az adagot minimum arra a mennyiségre ahány kilók vagyunk. én 72 kg vagyok, tehát minimum 72 g. szénhidrát és 72 g. fehérje).

Ezt megpróbáljuk betartani, azonban így leállt a fogyás. 1 deka nem ment le az elmúlt héten. 3 hete nem ettünk kenyeret, krumplit, tésztát, édességet.

Eléggé le vagyok törve.


A receptekhez van egy nagyon bevált receptem.

Fogyi lepénynek nevezte el a párom.

1 tojáshoz, 1 púpozott evőkanál reszelt parmezán sajt, 1 lapos evőkanál zsemlemorzsa, só. Összekeverem és hagyni kell legalább 5-10 percig, hogy egy kicsit összeálljon.

Sütési mód.

1., Teflon serpenyőbe beleöntve és gyorsan elkenve vékonyan. Nem szabad összetúrni, mint a rántottát, hanem hagyni kell megsülni, majd megfordítani, mint a palacsintát.Ezt az alapot, ha felvágjátok pici darabokra, akkor olyan lesz mint a galuska.

Ez az alap lehet pizza alap is, de én már melegszendvics alapnak is használtam, de akkor kis 5-7 cm átmérőjű kerek lapokként sütöttem ki. 1 evőkanál "tészta" 1 lap.

2., Forró olajba beleszaggatva, mint a galuska

Sütés közben megdagad a tészta!

Jó tanács, vízben nem lehet kifőzni, mert szétmegy.

Próbáljátok ki, szuper köretnek.

Nekem már nem is hiányzik a krumpli, a rízs a tészta...

Bocsi, hogy ilyen hosszúlére eresztettem a mondandómat.



17. Logic-
2004. febr. 20. 14:37

Nem konkrét recepet,csak ötlet. A [link] címen 0-tól kezdve, növekvő szénhidrát tartalom sorrendben rengeteg recept.

A másik a [link] be lehet írni pl. hogy kelkáposzta és rengeteg recept jelenik meg, amiben az van. Így is sok használható étel van. Ez utóbbi nekem jobban is tetszik, mert nagyobb bajban vagyok a zöldségekkel hogy ne legyenek unalmasok.

Mellesleg beilleszthető ismert ételek még: halászlé, frankfurti leves, korhely leves.



16. hoxa
2004. febr. 20. 13:08

Hoxa kedvenc csirkecombja:


Fogok néhány csirkecombot, megmosom, beleteszem egy kisebb tepsibe (üveg, vagy teflon). Jóóól megszórom sültcsirke fűszersóval (nincs benne cukor, lecsekkoltam), picike vizet öntök alá (félujjnyi) és lefedem alufóliával.

Kb. 40 percet sütögetem, aztán leveszem a fóliát és még megpirítom a tetejét, míg jó ropogós nem lesz.

Istenemre, jobb, mint a grillcsirke. :)

Ma ezt ebédeltem és nagyon finom volt, pedig tegnap este sütöttem.



15. hoxa
2004. febr. 19. 07:43

agnesz:


Szia Agnesz!


A rozskenyér csak az utolsó lépcsőfok.

Ha két hete csinálod, akkor még a bevezető fázisban lehetsz. A második fázisban lehet növelni a szénhidrát mennyiségét, szépen, folymatosan. De nem rögtön egy rozskenyérrel, hanem először több zöldséggel, aztán több sajt, aztán olajos magvak, aztán gyümölcsök, aztán hüvelyesek, aztán más gyülölcsök, dinnye, aztán keményítótartartalmú zöldségek, aztán az őröletlen gabona.


És ebbe a fázisba csak akkor érdemes átlépni, ha kevesebb, mint 15 kilótól kell megszabadulnod. Sajnos az, hogy meddig növelhetjük a szénhidrát mennyiséget hízás nélkül, mindenkinél egyedi. Ha te ilyen sokat adtál le 2 hét alatt, akkor neked kicsi az anyagcsere-ellenállásod, tehát valószínűleg rendszeres testmozgással akár a 60-90 grammig is eljuthatsz végül. Abba biztosan belefér a rostkenyér is :))


Egyébként nagy gratula a 7 kiló mínuszhoz, bravúros teljesítmény :)


Hoxa



14. agnesz
2004. febr. 19. 07:29

sziasztok

én két hete csinalom a diétát, de csupa jot tudok mondani, most tartok a 7. leadott kilonal. viszont most olvastam egy cikkben, hogy lehet rozskenyeret fogyasztani... jo lenne, ha lehetne:) ugyhogy ha vki tud róla vmit légyszi irja meg.



13. hoxa
2004. febr. 19. 06:18

wings:


Szia Wings!


Atkins bácsi szerint minimum 6 ébrenléti óránként kell enni. Én is magamra kényszerítem a reggelit, mert én azt nem szoktam, de megszokja az ember. Próbálj meg valami finom, könnyű dolgot enni vacsorára, ha csak pár falatot is. Gondolj arra, hogy az emésztés is energiába kerül a szervezetnek :))

Meg aztán a zsírbevitel is fontos ebben a diétában. Fura, meg szokatlan, de így van.


Hoxa



12. Ancsa
2004. febr. 18. 22:06

hoxa: Köszönöm, hogy létrehoztátok ezeket a fórumokat. Én teljessen egyedül kezdtem nincsenek recptjeim, de kutatni fogok én is. Addig is köszönöm, hogy segítetek.



11. wings
2004. febr. 18. 19:09

hoxa: sziasztok!

nekem az lenne a problémám,h.nem tudok eleget enni..

ugy értem ha én fogyokurázom akkor tényleg fogyokurázom,

és egíszerüen nem tudok sok kajot magamba eröltetni..

alapbol az sem megy,h.3x egyek legalább,csak délelött

eszem,meg ha hazaértem..

akkor is csak zöldséget reggelire(csirát)és 2 tojást+sonkát ebédre..

szoval nem tudom ez mennyire jelent problémát..

ettöl sikeres lesz-e a fogyi..

légyszi segitsetek!

köszi mindenkinek!



10. dundy
2004. febr. 18. 18:51

Alufóliában sült gombás csirkecomb

2 db csirkecomb, 2 nagy fej vöröshagyma,

25 dkg gomba, ízlés szerint só és törött fekete bors.

Előkészítése: a combokat a forgóknál kettévágom. A gombát tisztítás után felszeletelem, a hagymát karikára vágom.

Elkészítése: a megsózott, megborsozott csirkecombdarabokat külön-külön, bőrével lefelé az alufóliára fektetem, majd beborítom vöröshagyma-karikákkal és gombaszeletekkel. Jól megsózom, megborsozom és lazán becsomagolom. Előmelegített, forró grillsütőbe vagy gázsütőbe teszem a négy csomagot. Az első oldalát 15 percig sütöm, majd megfordítom, és további 10 percig sütöm. Ezután az alufóliát kibontom, és az ételt néhány percig fedetlenül pirítom.

Nekem bevált, csak annyi a gondom ezzel a diátával, hogy elég sok nyers zöldséget eszem, de egy másik oldalon lehurrogtak( nem vettem rossz néven, mert ha nem más hibájából akkor a sajátjából tanul az ember), hogy ez sok CH.

Viszont a kilók nem nagyon tünedeznek.



9. hoxa
2004. febr. 18. 10:55

smokey:

Ez a recept nagyon ínycsiklandónak hangzik, hétvégén kipróbálom :) Nyami


Köszönöm, hogy bővítitek a receptgyűjteményem.


Hoxa



8. Vica
2004. febr. 18. 10:41

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy létrejött ez a fórum, így egymást segítve talán könnyebb lesz kialakítani a változatos és megfelelő étrendet. Nem saját receptek amit bemásolok, próbáltam én is innen-onnan összeszedegetni.

Tejszínes csirke

Hozzávalók: 30 dkg gomba, 2 egész csirkemell, 1 hagyma, fél liter tej, tejszín, petrezselyem, olívaolaj


Hosszában félbevágjuk, kiklopfoljuk a csirkemellet. 4-5 evokanál olajon aranybarnára sütjük mindkét oldalát. Hozzáöntünk egy kis tejet és fél csésze tejszínt, sózzuk, borsozzuk, majd fedo alatt 20 percig fozzük. A hagymát és a petrezselymet 3-4 evokanál olajon megpirítjuk, belekeverjük a gombát. Az egészet hozzáadjuk a csirkéhez, hagyjuk összeérni az ízeket.


Töltött tojás

Hozzávalók: 4 tojás, 10 dkg pulykamellsonka, 10 dkg ömlesztett sajt, két kanál tejföl, kevés só, ételízesíto, mustár

A tojást megfozzük, meghámozzuk, kettészeljük. A tojássárgáját kiszedjük és egy tálba rakjuk, összeturmixoljuk az apróra vágott sonkával, a sajttal, a tejföllel. Sóval, esetleg ételízesítovel és mustárral ízesítjük. A tölteléket visszatesszük a tojásfehérjébe.


Petrezselymes töltött tojás


2 db főtt tojás, kevés margarin, egy csokor petrezselyemzöld, só, bors, mustár

A kemény tojásokat hosszában kettévágjuk, a sárgáját kiszedjük, villával összetörve simára keverjük a vajjal és a finomra vágott petrezselyemzölddel. Megízesítjük kevés sóval, borssal, mustárral. Visszatöltjük a tojásfehérjébe.


Rakott kel

Hozzávalók:

1 közepes karfiol

1 közepes kelkáposzta

1/2 kg darált hús

2 db nagyobb vöröshagyma

2 dl tejföl

2 db tojás

ételízesítő

bors

petrezselyem

kakukkfű

zsálya


Elkészítés: A hagymát összevágom, megpirítom, a darált húst a fűszerekkel ízesítve készre főzöm. Közben a karfiolt és a kelkáposztát, megfőzöm. A tepsit kivajazom, belefektetem a kelkáposzta levelek felét.

A pörköltbe belekeverem a főtt karfiolt, hogy összetörjön, kicsit össze rottyantom. Belesimítom a tepsibe a húsos, karfiolos masszát. Betakarom a maradék kellevelekkel, aztán nyakon öntöm a tejfölben elkevert tojásokkal. Közepes lángon készre sütöm 20-30 perc alatt.



2004. febr. 18. 09:12

Egyik kedvenc ételem adom közre hátha kedvet kaptok hozzá.

Kb. 1 liter űrtartalmú őzgerincformát kibélelek fóliával.Négy fött tojás végeit levágom.Kb. 1 dl. majonézbe keverek esetesuborkát,egy almát,kevés konzerv z.borsót és egy fél grill csirkemellett is belekockázok.Tetszés szerint fűszerezem.2,5-dl vizbe, vagy akár száraz fehérborban, langyosra melegítek 2o gr. zselatint, majd összekeverem a masszával.Az őzgerincsütű aljára öntöm a felét, belenyomom hosszában a főttojásokat és a tetejére simitom a többi zöldséges massza felét.Pillanatok alatt megdermed és szépen szeletelhető.Sok lesz belőle..jut a családnak is bőven:))


Innét elindulhat a fantáziátok, hisz akár gyümölcsköcsonyát, vagy más alacsony Ch tartalmú ételeket is lehet ezzel a módszerrel késziteni csak a zselatin levét izesítsétek, akár cukorpótlóval, citrommal, aromákkal stb.



2004. febr. 17. 17:45

Székelykáposzta, kicsit számolva, de a tojásos, virslis stb lecsó is tökéletessen beleillik az Atkinsba;

A Dubarry szelet is kis módosítással: bármilyen húst elősütni,tűzálló tálba be, rá félig párolt karfiolt (de szerintem jó a brokkoli, kelbimbó is) tejfölös, sajtos, tojásos (esetleg só, bors) kutyulék rá és megsütni;

Egyébként köretnek külön is jó a karfiol vagy a brokkoli tojásos tejföllel megsütve

Savanyúkáposzta, virli, majonéz egybe keverve;

Lengyel avagy zsidó tojás (keménytojás, apróra vágott hagyma, egy kis zsír - lehetőleg liba- mustár, bors, só krémmé keverve) salátalevélbe tekerve, kifagyasztva;

Egy kis kakaót szűk 1 dl vízbe felforralva, (leggyorsabb a mikró) bele édesítő, 3-4 kávéskanál tejszín - az illúzió megvan;

Nekem bejött nagyon a savanyúság köretnek, de ha vesszük készen, előfordulhat hogy van benne cukor. Ma a Fény utcai piacon vettem 1-2 félét és ott megmondták melyikben van, melyikben nincs.



5. hoxa
2004. febr. 17. 15:14

Gyros


Hozzávalók: 1:1 arányban sertés és csirkehús darabolva, chili, 2 hagyma, foghagyma, petrezselyem, koriander

A húst csípősre fűszerezzük (bors, pirospaprika, chili stb.) és finoman átsütjük, majd külön tesszük. A hús zsiradékában megsütjük a finomra vágott hagymát, fokhagymát és a fűszereket, majd visszatesszük a húst is és kicsit összesütjük velük.

Szósz: 2:1 arányban keverjünk össze túrót és tejfölt, adjunk hozzá sót, borsot, fokhagymát, pirospaprikát és chilit.

Köret: Paradicsomkockák (óvatosan! 100 g paradicsom 3 g szénhidrátot tartalmaz), hagymakarikák, uborkadarabkák, borssal fűszerezve, ecettel és olívaolajjal meglocsolva.

Tzatziki: Az uborkát szeljük/reszeljük apró darabokra, sózzuk meg és hagyjuk fél órán át állni. Nyomjuk ki a levét. 1:1 arányban keverjünk össze natúr joghurtot tejföllel, adjunk hozzá az apróra vágott uborkát, fokhagymát, petrezselymet, metélőhagymát és egy kis olíva olajat



4. hoxa
2004. febr. 17. 15:14

Uborkaleves


Hozzávalók: 300 g darált hús, 1 uborka, 1 liter húsleves, 1 ek olívaolaj, 200g sajt, 200ml édes tejszín, kapor, fehérbors.

A darált húst pirítsuk meg az olívaolajon, adjuk hozzá a húslevest és főzzük. Az uborkát vágjuk fel apró darabokra, adjuk a leveshez és kb. 15 percig főttük tovább. Adjuk hozzá a reszelt sajtot, keverjük el, majd végül keverjük bele a tejszínt és ízesítsük kaporral és fehérborssal.



3. hoxa
2004. febr. 17. 15:13

Hústekercs


Vegyél néhány szelet sertéshúst, klopfold ki vékonyra. Sózd és fűszerezd meg, majd süsd meg egyik felét forró olajban. Amikor megfordítod, helyezz a már megsült oldalára egy szelet sajtot és fedd le az edényt, hogy kicsit ráolvadjon. Amikor a hús megsült tedd ki egy tányérra, tekerd össze és rögzítsd fogpiszkálókkal. Ha kicsit hagyod hűlni, akkor a fogpiszkálók kihúzása után sem esik szét. Lehet bele tenni bacont, foghagymát, vagy bármi kedvedre valót.



2. hoxa
2004. febr. 17. 15:13

Sarah rántottája (6 g szénhidrát)


3 tojás, 1 ek tejszín, csipet só, csipet bors, 2-3 csík főtt darabolt sonka, 1/4 csésze darabolt gomba, 1 kk friss fokhagyma, 1 kk krémsajt, 1 kk vaj, 1 kk vágott koriander

Keverd össze a tojásokat a tejszínnel, add hozzá a sót és a borsot. Egy serpenyőben a vajon pirítsd mg a gombát és a fokhagymát, add hozzá a tojás keveréket és süsd készre. Csökkentsd a hőfokot és add a tojáshoz a krémsajtot, a koriandert és az összevágott sonkát. Keverd kicsit össze, amíg a sajt megpuhul (de nem olvad meg teljesen), majd tálald.



1. hoxa
2004. febr. 17. 15:13

Atkins Pizza (Egy szelet tartalma 3 gramm)


Alap: Vékonyra kloffolt tetszőleges típusú hússzeleteket fektessünk egy pizza tepsi aljára. Fűszerezzük sóval vagy szósszal. Süssük kb. 10 percig. Ha lyukak keletkeznek, akkor tömjük be őket hússal és süssük még tovább.

Szósz: 4,5 dl paradicsom szószt keverjünk össze oregánóval, bazsalikummal, fokhagyma- és vöröshagyma porral.

Feltét: 3 csésze vegyes sajt (pl. mozzarella, cheddar), fél csésze darabol hagyma, fél csésze zöldpaprika.

A megsült alapra rétegenként háromszor teszünk szószt és feltétet, felülre sajtot. Addig kell sütni, amíg a sajt kicsit meg nem barnul. Szeleteld 8 felé.



❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook