Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1806. d192d0122c (válaszként erre: 1805. - Magic life)
2009. nov. 9. 18:27
Hát ez elég hihetetlen hogy hol van még a 18-dika és előtte nap van csak két óra ideje Rád. Nagyon elfoglalt oktató lehet ha igy be van táblázva hetekkel előre....
2009. nov. 9. 18:23

moncsi, berina, rose,


Valahogy úgy én magam is alig akartam elhinni, végre valahára egy ídőpont. Viszont most fixáltam le az oktatómmal a vízsga előtti vezetéseket. Mindössze előtte egy nappal van hely 2 órácskára.

Nincs több mivel mind foglalt. De hisz errolt volt szó lesöprünk mindenkit, hogy gyakorolhassak. Azt mondja igen ám, de mivel nem Ő jelentett le, hanem az iskola, igy már az előttem vizsgázó 3 srác elhoppolta előlem a vezetési gyakorlatot. Na, de azt mondja, ne parázzak, nem olyan ördöngös. Szóval túl sok potórám nem lesz. Ez van.

2009. nov. 9. 17:56
Szegény nem vagy könnyű helyzetben. Mikorra is várod a babát? Március körül? Elhiszem hogy nehéz a buszozás, pláne télen. Lehet most hülyeséget kérdezek, de volt már rutin vizsgád? Nem akarok annyit visszaolvasni, nem tudom hány óránál tartasz...
1803. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1802. - D192d0122c)
2009. nov. 9. 17:54

kb heti háromszor többet nem birok szerintem,be kell buszoznom Debrecenbe vagy haza,bő fél nap elmegy vele.....

és biztosan kell pótóra 10 plusszban tuti szerintem:((

el vagyok kenődve most

1802. d192d0122c (válaszként erre: 1801. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 9. 17:53

Szia!

Szerintem ez attól függ, hogy milyen sűrűn tudsz menni vezetni?! Meg hogy a városira is hány pót órát kell majd rávenned ha kell egyálltalán... Kérdezd meg az oktatódat, hogy mit gondol!

2009. nov. 9. 17:46
sziasztok!megykek reggel vezetni,muszáj lesz pár dolgot megbeszélnem az oktatóval....szerintetek ha kb a rutin gyakorlás felénél tartok érzésem szerint,leghamarabb mikorra lehet meg a jogsim?....félek miatt nagyon,nem tudom meddig birok vezetni járni:(((ma beparáztam ezért:(
2009. nov. 9. 17:44

Sziasztok!


Én is vagyok!. Annyi mindent írtatok itt 1-2 nap alatt, hogy megérem visszaolvasni. :-)Alig jutok ide a géphez, hiszen most nem csak a két gyereknek ugrálok egész nap, van egy apuka is. :-)

Ma nálunk ünnepnap van, Drága Kicsi Lánykánk 1 éves!!!!!!!! :-) Volt ünneplés ma is,meg hétvégén már nagyszülőkkel megtörtént.


Magic Life: Annyira örültem mikor olvastam hogy végre végre megvan a vizsga időpontod!!!! El sem hiszem :-) Hát még TE!:-) Hány gyakorló órát kell venned addig? És kitől fogsz tudni, a volt oktatódtól? Sok sikert a vizsgához!!!!


Atlantisz: Nekem még nincs vizsgaidőpontom sajnos. MÉg szóba sem jött. Csodálkozva is olvastam,hogy nálatok ez ilyen pikk-pakk megy. :-)NÁlunk ez az egész nagyon-nagyon lassan megy sajnos. Már bele is vagyok fáradva rendesen. Rengetegen vagyunk az Oktatómnál és heti 2, jó ha 3-szor tudok menni vezetni. De Ő még tanít pluszban elméletet is... szóval megértem ha nem tud sűrűbben berakni, hisz másnak is fontos nem csak nekem... Szóval azt mondta az oktatóm hogy egy 10 órát simán számoljak még rá pluszban, annyi kelleni fog. Talán jó ha karácsonyra lesz jogsim, de én ebbe már nem bízok. Ha ilyen lassan megy,lesz abból még január is... :-(

1799. katus3
2009. nov. 9. 16:11
lestel= leszel .Bocsi,ma nem megy a helyesírás.:-)
1798. katus3
2009. nov. 9. 16:01

Sziasztok! Atlantisz26 köszi:-) Nyugi,ügyes lestel,nem fogsz megbukni.Mi majd drukkolunk.Szerintem is inkább legyél első egy kipihent,nyugis vizsgabiztossal,mint utolsó egy nyűgös,fáradtnál. Tesóm is vizsgázik forgalomból 1-2 héten belül. Már alig lehet hozzászólni.:-)


simple! Tisztában vagyok vele,hogy ez nem volt helyes,de egyszerűen nem volt más lehetőségem. Visszatolatni,megfordulni nem tudtam.(egy nagyon rutinos sofőrnek lehet sikerült volna a fordulás,de azt is csak a zebrán lehetett volna,kicsi a hely). Sosem jutna eszembe,hogy szabálytalankodjam,pláne nem gyerekekkel,egyszerűen nem tehettem mást. Ha tudom hogy rossz az a fránya lámpa,tuti nem megyek arra.

1797. simple (válaszként erre: 1795. - Atlantisz26)
2009. nov. 9. 12:59
Szerencséd lesz a vizsgán, nyugi! Bocsánat hogy beleszólok, de szerintem nagyobb esélyed van első vizsgázóként, mert olyankor még jobb kedvűbb, kipihentebb a vizsgabiztos. Lehet a tizedik embernél már elege van, feszült, éhes, fáradt ő is, és menni akar haza, az ebből eredő feszültség pedig kijön rajta, és ezt valahol, valakin levezeti. Nem állítom persze hogy ez így van, és mindenkire érvényes, de én anno ezt tapasztaltam.
1796. simple (válaszként erre: 1794. - Katus3)
2009. nov. 9. 12:55
Én elhiszem neked. Ez megtörtént, nem lehet már rajta változtatni. Legalább nem lett belőle baj. Esetleg legközelebb ne menj arra, kerüld azt a helyet. Tényleg nem akartalak bántani, csak azért írtam hogy ez nem helyes, mert tényleg lehetett volna baleset. Tudom hogy körülnéztél rendesen, de vannak őrültek, akikre normális ember nem számít. Manapság nem ritka a 120 km/h sebesség, vagy e-fölött,még lakott területen sem, és az egy pillanat alatt kerül elő a semmiből. Sajnos a mai világban erre is gondolni kell már.
2009. nov. 9. 11:40

Sziasztok!


Voltam ma vezetni, végre mentünk vizsgaútvonalakon is. Egyszer megbuktam volna, egyszer nem. Volt egy kisebb kereszteződés (nekem volt elsőbbségadás kötelező táblám), ahol persze szokásos módon mindenhol parkoltak autók, hogy véletlenül se lehessen kilátni. Körülnéztem, amennyire tudtam, úgy láttam, hogy nem jön semmi. Elkezdtem jobbra bekanyarodni, amikor jött egy autó, és az oktató fékezett le. Ilyen nálam eddig még nem volt. Tudom, hogy én voltam a hibás, de rosszul esett, hogy alaposan körülnézek, aztán mégis jön valami. Na mind1, hát ezen buktam volna meg.

A figyelmességemen kell még változtatnom. Az autót azt érzem, a vezetéstechnikával nincs gondom, igyekszem nagyon óvatos is lenni, és figyelni, és tessék mégis becsúszhat egy hiba.

Mostmár tényleg úgy érzem, hogy sok minden lutri. Remélem szerencsém lesz ezzel 18-án.


katus3: 6-7 perc után szerintem 80% átment volna a piroson. Óvatos voltál, mert körültekintettél, de mégsem állhatsz ott egész nap, szóval véleményem szerint egyszerűen csak megoldottad a helyzetet, és ez jó.

Szabályokat szerintem is be kell tartani, de ennyi bátorság kell. Ettől az én szememben még nem vagy szabálykerülő.


Moncsicsi83: Szidjál csak mindenkit :), én is így szoktam. Sokan csakis a saját előrejutásukra koncentrálnak a forgalomban.

Valóban egy fiatal oktatónak is lehet nagy gyakorlata a vezetésben, az oktatás részében azonban nem biztos. De persze lehet vki rossz oktató akkor is, ha már 30 éve ezt csinálja.


Ünnepélyesen jelentem, hogy ma az oktató nem fogdosott, de ettől függetlenül jól összevesztünk. (bocsi, kicsit csapongok) Azt mondta, hogy én nem bízok az ő tudásában, és nemhogy örülnék neki, hogy ő valóban meg akar tanítani vezetni, nem úgy mint a többi oktató. Mondtam is neki, hogy nem fogok leesni a székről ettől az információtól, hiszen szerintem ez lenne a dolga minden oktatónak, éppen ezért hívják őket így. Szóval ez elég gáz, hogy ezt ki kell emelni, pedig így lenne evidens.


Megkérdeztem tőle azt is, hogy valóban kevesebb eséllyel indulok-e első vizsgázóként. Nyíltan megmondta ő is, hogy igen. Szóval mostmár lassan azt fogom érezni, hogy az esélytelenek nyugalmával indulhatok.


Nincs már messze a nagy nap. Még 9-et kell aludni. Jajj. :)


Szép napot Mindenkinek!

1794. katus3 (válaszként erre: 1793. - Simple)
2009. nov. 9. 10:00
Hidd el,6-7 percig álltam ott,és nem váltott. Amíg nem álltak mögöttem,előre-hátra tolattam,hátha érzékel,de nem. Itt nincs másik kereszteződés,ahhoz teljesen más irányba kellett volna menni,ez egy hosszú, kb. 1 kilométeres utca,végén egy lámpával.
1793. simple (válaszként erre: 1792. - Katus3)
2009. nov. 9. 09:43

Szia! Nem haragszom. :-)

Én első körben vártam volna még, hátha átvált a lámpa. Velem is volt már, hogy hosszú percekig álltam pirosnál, és azt hittem sosem vált át, de egyszercsak mégis váltott. Na de ha ez sem jönne be, akkor megpróbálnék visszatolatni az előző kereszteződéshez, és elmenni ott.

1792. katus3 (válaszként erre: 1790. - Simple)
2009. nov. 9. 08:36
Simple! Ne haragudj,tényleg nem Te írtad azokat a butaságokat a váltásról.Most mindenki előtt bocsánatot kérek ezért. DE! Áruld már el,Te mit tettél volna ilyen esetben? Ott állsz napokig? Visszafordulni nem tudtam . Tehát?
1791. Rosa (válaszként erre: 1775. - Magic life)
2009. nov. 8. 23:24
Hűha!Ez aztán a fejlemény!Örülök neki,hogy végre rendeződni látszik a dolgod,és szoritok neked a vizsgára majd!:))
1790. simple (válaszként erre: 1785. - Katus3)
2009. nov. 8. 20:14
És akkor erre az a megoldás, hogy átmész a piroson? Komolyan ezt gondolod? Ez alól semmi nem ment fel, még az sem hogy körülnéztél. Ennyi erővel szegjünk meg minden szabályt, semmivel nem kell foglalkozni. Milyen buta tanácsokat osztottam én? Én nem vagyok profi sofőr ezt soha nem állítottam, nem is állítanék ilyet, mert az a véleményem, hogy még akár egy millió km-el a háta mögött sem lehet senki az, mert bármikor jöhet egy olyan helyzet, amit még nem tapasztalt. De megpróbálok mindig helyesen dönteni. Például egy piros lámpán sosem mennék át, pláne nem tudatosan, mint ahogy te tetted. Egyébként jöttek már belém így kétszer, az illető szépen áthajtott a piroson mint te.
1789. moncsicsi83 (válaszként erre: 1788. - Katus3)
2009. nov. 8. 19:19

Én gyalogosként szidtam a gyalogosokat is meg az autósokat is. Bringásként szidtam a bringásokat, gyalogosokat, autósokat. Autósként szidok mindenkit :DDD


Sajna eszméletlen sok az idióta felelőtlen ember, amin nem tudunk változtatni :(


Kerüld a helyet, ha van rá lehetőség :)

1788. katus3 (válaszként erre: 1787. - Moncsicsi83)
2009. nov. 8. 19:02

Szerintem a gyalogosok meg az autósokat szidják:-)

Nem probléma a kerülés,másik irányban ugyanannyi kb. az út,csak most Postán is voltam,így ez esett útba. Lehet hogy egy darabig nem megyek arra.

1787. moncsicsi83 (válaszként erre: 1786. - Katus3)
2009. nov. 8. 18:38

:) Ezek a gyalogosok... Merész egy némelyik... Nekem kész horror volt itt nálunk átmenni, amikor felújítás volt és nem működtek a lámpák. Nem is tudom onnan hogy kanyarodtak ki autók, amikor a zebrán átkelés tartott 5-10 percig egy 5 sávos úton :(


Majd valaki megunja és bejelenti... Addig max kerülsz egy kicsit. Tényleg a kerülés sokba volna ideileg, útilag? Csak hogy kikerüld ezt a lámpát?

1786. katus3 (válaszként erre: 1778. - Moncsicsi83)
2009. nov. 8. 18:01
Szia! Ez is olyan érzékelős lámpa,tuti jó helyen álltam,sőt amíg nem voltak mögöttem,többször előre-hátra tolattam egy kicsit. Meg nem hiszem,hogy mindenki túl hátul állna meg. Gyalogosok? Amint nem jön autó,már mennek is át a piroson,gomb nem érdekli őket.
1785. katus3 (válaszként erre: 1777. - Simple)
2009. nov. 8. 17:57
Szóval:1.:Ha nem megyek át a piroson,valószínűleg még most is ott állnék. 2.:Mielőtt kikanyarodtam volna,megálltam közvetlenül a főút előtt,és újra szétnéztem,egyenes útszakasz,semmi nem jött.Hosszú szakaszt belátni. 3.:Én úgy emlékszem,nem is olyan régen még Te osztottál itt elég buta tanácsokat,"profi" sofőr létedre. 4.:A továbbiakban úgy érzem,neked nem tartozom magyarázattal. Szia!
1784. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1783. - Moncsicsi83)
2009. nov. 8. 17:51
köszönöm:))
1783. moncsicsi83 (válaszként erre: 1782. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 8. 17:50
Az a lényeg, hogy mocorog a kis drága és jól van :) Sok sok egészséget ám nektek és vigyázz magadra!
1782. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1781. - Moncsicsi83)
2009. nov. 8. 17:37
áá,rosszcsont mint a nagytesói:)))de ha ficereg tudom hogy jol van ugyhogy nem bánom:)
1781. moncsicsi83 (válaszként erre: 1780. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 8. 17:31
Remélem minden rendben van. Pocaklakó jól viselkedik? :)
1780. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1779. - Moncsicsi83)
2009. nov. 8. 17:25

a hasam szúródik de a multheti kórom jobb lett szerencsére:)


kedden szerdán csütörtökön fogok menni most jöttem tőle haza megbeszéltük

1779. moncsicsi83 (válaszként erre: 1776. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 8. 17:07

Ne izgulj, nem felejtettél el semmit sem. Beülsz az autóba és egyből fogod tudni mit kell csinálni, mintha levegőt vennél :)

Amúgy jobban vagy? Meggyógyultál már?

2009. nov. 8. 17:05

Sziasztok!


Úgy volt, hogy nagy esőben már nem vezetek, de aztán mégis. Sőt párom azt mondta, hogy hóban is fogok vezetni,azt is meg kell tanulni. Ahhoz képest, hogy eddig azt mondta, amíg nem szerzek elég rutint nem fogja engedni :D De ha már szakadó esőben is enged vezetni nem vagyok én olyan rossz. Na és ma már nem szólt bele a vezetésembe :) Mentem szépen ügyesen, most egy kicsit dagad a mejjjjjjeeeemmmm :D


Atlantisz:

Nem azért írtam, hogy megijesszelek, csak aznap tényleg a biztosokat is ellenőrizték, szóval esély nem sok volt :D Az idegességre ment még egy kicsi idegesség. Egyébként nem is néztem milyen oktatók vannak a sulinál. Nekem már 2-3 éve meg van az oktatóm, csak az elhatározás hiányzott :) Ő két sulinál is oktat és a lánya is lehetnék, szóval még azt sem mondhatom, hogy fiatal. Na de most rákuksiztam a többi oktatóra és tényleg vannak fiatalok is... :) Mondjuk az hogy fiatal még nem jelenti azt, hogy nem tapasztalt. 30 évesen is lehet hogy már több ezer km-t levezetett, szóval szerzett rutint. Ezt sosem tudhatjuk :)

Szorítok, hogy meg legyen majd a jogsi karácsonyig. Tényleg mikor is vizsgázol?


katus:

Nem lehet, hogy csak nem álltok előre a lámpáig és azért nem vált? Nálunk is van egy olyan lámpa, hogy ha nem áll kellőképpen előre az autó -hogy érzékelje- akkor nem vált a lámpa. Ha gyalogos sincs, aki megnyomja a zebránál a gombot, hogy át akar kelni, akkor szegény autósok egy jó ideig ott állhatnak. Arról nem is beszélve, hogy mivel forgalmas körútra fordulnának ki, esélyük sincs kifordulni piroson...


Magic:

Na ez aztán az előrelépés! CSak így tovább. Most el ne lágyulj, legyél kemény amíg meg nincs a jogsi! Neked miért kéne nézni az ő helyzetetét. Belevágott úgy, hogy tudja milyen versenyhelyzet van, milyen gazdasági válság és mennyit bukhat. Azt nekem ne mondja hogy 300 millió volt egy autósiskolát nyitni. Ne röhögtessen már... Egye meg amit főzött és ne tegye tönkre a kisembereket akikből él. Pff, micsoda emberek vannak.

És kit izgat az, ha másik cég alkalmazottjai is hallották? Ez az ő baja. Legalább összekapja magát és elintézi a dolgaidat. Lásd meg van a vizsgaidőpont... :) Gyakorlást is biztosítanak? Hány órát veszel előtte?


Na aztán ügyes legyél :) Sok sikert! Mi szorítunk NEKED!!!!!!!!!!!!

1777. simple (válaszként erre: 1774. - Katus3)
2009. nov. 8. 17:05
Nem kellene szaladgálni, hiszem egy telefon lenne csak. Elég visszás, hogy erre nincs időd, de arra igen hogy itt mentegesd magad miután elkövettél egy óriási hibát,merthogy te figyelted és mások is átmentek.Ne sértődj meg azért amit most írok, nem az a célom hogy megbántsalak. De amit tettél, azt mutatja, hogy semmi felelősségérzet nincsen benned. Ami azért kezdő vezetőként elég furcsa, pláne hogy két gyermeked van. Így meg végképp nem értem hogy csinálhattál ilyet, hogy átmész a piroson. És ha egy hatalmas balesetet okoztál volna? El tudnál számolni a lelkiismereteddel? Mert lehetett volna ebből bármi. Hiába mondod hogy nézted, és nem jött ott senki, igenis jöhetett volna, és lehet hogy észre sem veszed vagy mire igen már késő, mert megvan a baj. Látszik hogy nem sok tapasztalatod van még autóvezetés terén. És tényleg ne haragúdj, hogy ezt így leírtam,de kijött belőlem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook