Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1686. //Cicus//
2009. okt. 30. 13:11

Szép napot!

Berina:

Voltál vezetni? Milyen volt?

Nemsokára megyünk Nagykanizsára rokonokhoz...de még nem én vezetek...

1685. cf0bd8c1ee (válaszként erre: 1684. - //Cicus//)
2009. okt. 30. 11:45
be kell érte menni. Nem probléma.
1684. //Cicus//
2009. okt. 29. 21:53
Úgy szeretem, mikor a mamáék kavarnak össze-vissza... Persze én is szeretném, hogy szombathoz egy hétre ha megyünk fel Pestre legyen jogsim...De szólhattak volna, hogy azt mondjam, hogy bemegyek érte... Lehet be se megyek...majd kiküldik :-)
2009. okt. 29. 21:45
Cicus, szerintem a központból küldik postán. Ha okmányirodába kéred, akkor meg oda küldik. De telefonálj rájuk, hogy mit lehet ilyenkor tenni...
1682. //Cicus// (válaszként erre: 1681. - Simple)
2009. okt. 29. 21:30

És szerinted mikor lenne a legjobb, hogy felhívjam őket? Holnap vagy hívjam kedd körül?

Azért kérdeztem, mert így nekem is jobb, nekik is könnyebb. Csak ugye úgy van ráírva a papírra, hogy küldjék ki...De én meg szeretném könnyíteni a dolgukat:-) (meg persze előbb jogsihoz jutni)

1681. simple (válaszként erre: 1680. - //Cicus//)
2009. okt. 29. 21:14
Dehogy rúgnak ki! így nekik is könnyebb! Csak érkezzen meg addigra! Én már több iratomért mentem így be az okmányirodába. Ez teljesen szokványos dolog, menj nyugodtan, de előbb hívd fel őket hogy ott van-e a jogsid,ne menj potyára! Nekem amúgy egy hét alatt megcsinálták! Most jó időben vizsgáztál, mert nyáron csinálják meg a legtöbben, szóval akkor nagyon le vannak terhelve a jogsik gyártásával és sokkal több idő mire megérkezik.
1680. //Cicus// (válaszként erre: 1668. - D192d0122c)
2009. okt. 29. 21:09

Sziasztok!


Vagyok ám, csak ma is zűrös napom volt! :-)

Tegnap feltettük a huzatokat a másik kocsinkba, mert azon is nagytakarítás volt. Meg rétest csináltunk. De abból se keveset...persze nem csak magunknak:-) Meg okmányirodába voltunk. Ma pedig elkísértem a Párom az autóbusz állomásra, mert sajnos ment haza...Utána pedig mentem gitárpróbára. Hazaértem és itt vagyok :-)

Jó lenne már az a jogsi...mehettem volna kocsival próbára...Nem szeretek egyedül sötétben járkálni. Meg gyorsabb is a kocsi :-) De majd eljön ez az idő is.

Egy kérdés:-)

Szerintetek mit szólnak hozzá az okmányirodába, ha elvileg ki kéne küldeniük a jogsim, de én jövő szerdán bemegyek érte? Páros lábbal rúgnak ki? :-DAmúgy mamám találta ki ezt az ötletet, mert én jövő héten megyek Pestre, és szeretnénk, ha arra már megjönne a jogsi. Így be is mehetnék érte. Szerintetek?

1679. simple (válaszként erre: 1678. - D192d0122c)
2009. okt. 29. 21:08
Te is hamarosan rutinos leszel! Nem kell hogy irigyelj, hamarosan ugyanebben a helyzetben leszel meglátod! Milyen gyakran jársz vezetni? Sajnos ér még meglepetés mindig,rengeteg hülye ember van. Ne légy már ilyen kishitű! Mondtam neked már hogy én is ilyen voltam pont mint te, ma már csak röhögök hogy milyen butus voltam. Budapesti vagyok. A munkába jövet menet kb. 20 km, és amit még előtte-utána csalinkázok a városban,szóval egy nap kb. 20-50 km körül megyek. De imádok járni kirándulni is,szóval sokat megyek autópályán is, meg külföldre. A legtöbb idáig 900 km volt amit egyben levezettem. Baromi fárasztó volt a vége már, de csak az utolsó egy-két óra, de megérkezve nagyon szuper érzés volt hogy meg tudtam csinálni. Jövőre már biztosan egyedül mész te is! HIDD MÁR EL!!!
1678. d192d0122c (válaszként erre: 1677. - Simple)
2009. okt. 29. 20:50

De jó! Akkor TE már rutinos vagy! :-) Azért is tudsz okos dolgokat mondani. Irigyellek :-) Ez olyan jó hogy naponta van rá lehetőséged hogy vezess, akkor már sok meglepetés nem ér az utakon. Talán egyszer én is megérem ezt. De most még olyan távolinak tűnik. Én az oktatóm nélkül sosem fogom ezt tudni.... :-(

Egyébként városban laksz vagy falun? Mennyit vezetsz egy nap? Munkába menet-jövet?

1677. simple (válaszként erre: 1676. - D192d0122c)
2009. okt. 29. 20:43

Januárban lesz hat éve hogy megkaptam. A karácsonyi szünet után az első voltam aki vizsgázott. :)

Igen mindennap vezetek. Van azért egy-egy nap ami kimarad mondjuk hétvégén például, de akkor is a hét napból hatot megyek.

Nem tudom akkor,meg kéne beszélned az oktatóddal hogy mi legyen. Legvégső esetben tényleg elmentek gyakorolni a parkolást, tolatást, olyan dolgokat ami esetleg nehezebben megy.

1676. d192d0122c (válaszként erre: 1675. - Simple)
2009. okt. 29. 20:32
Az autóúton is nagy lesz a forgalom. Szerinted? Jönnek be vidékről... Autópálya itt nincs nálunk. Szerencsére. :-)Ott aztán nem mernék vezetni egyenlőre.. Neked mióta van jogsid? És napi redszerességgel vezetsz?
1675. simple (válaszként erre: 1674. - D192d0122c)
2009. okt. 29. 20:28
Ez is jó ötlet, hisz a parkolás gyakorlására is nagy szükség van. Mondjuk baj nem történne a belvárosban sem, ez tuti, mert az oktatód figyel mindenre, ő azt is észreveszi amit esetleg még te nem. És beavatkozik ha gond lenne. Esetleg kimehetnétek autóútra, vagy autópályára. Mit szólsz?
1674. d192d0122c (válaszként erre: 1673. - Simple)
2009. okt. 29. 20:11
Jaj dehogy. :-) Nekem már akkor minden bajom van mikor piacnap van és tele az állomás környéke idősekkel. Rohannak át, kosarakkal stb... MIndig úgy félek hogy kilép valaki elénk. Nem szeretném ha abba az egy órába történne valami rossz. :-( Szóval lehet hogy tényleg nem kéne mennem. Hacsak nem beszéljük meg az oktatómmal hogy inkább parkolást gyakoroljunk meg ilyeneket, vagy kimenni a kertvárosba... CSak a belvárosba nem. Szerinted?
1673. simple (válaszként erre: 1672. - D192d0122c)
2009. okt. 29. 20:08

Milyen jó hogy eszedbejutott! Igaz jobb lenne kihagynod a vasárnapot, mert csak kikészülsz. Olyankor embertelen állapotok uralkodnak. Igyekszem én sem kimozdulni ha ilyen alkalom van.

Bár gyakorolni jó lenne hisz ezrével lesznek az életveszélyes mutatványok, s ha azokat kivéded ügyes vagy már! Hogy érzed, fel vagy már erre lelkileg készülve?

1672. d192d0122c (válaszként erre: 1671. - Moncsicsi83)
2009. okt. 29. 19:58

Szia!

Velem semmi különös. Rossz az idő, ma kint sem voltunk a gyerekekkel, lassan megy el a nap.. Utálom ezt az ősz-telet. Vasárnap jön meg a férjem már nagyon nagyon várjuk régen elment. Sütés főzés lesz ezerrel :-)

Holnap reggel lesz vezetésem, de lehet hogy elmarad majd még szól az oktatóm.Azt mondta ha nem jön össze, akkor tegyük át vasárnap reggelre. Én bele is egyeztem. De most jutott eszembe,hogy mi lesz itt a városba ... Halottaknapja. A sok idős ember, aki egy évben egyszer vezet az is autóba ül és megy a temetőbe. Talán nekem nem kéne.... :-(

2009. okt. 29. 19:29

Sziasztok!


berina:

Velem semmi sok nincs. Majd pénteken vezetek újra, amikor megyünk a szüleimhez. Hétfőn vezettem, azt nem is tudom, hogy írtam e. Voltunk úszni és akkor oda-vissza én vezettem. Most kivételesen sikerült beállni egyenesben a parkolóba -és nem ferdén-, na meg csak egyszer szólt bele párom a vezetésbe, hogy inkább kettesbe menjek be a körforgalomba :D De más semmi gond nem volt és nagyon élveztem. Már várom a következő vezetésemet :) Veled mi újság?


Jutka:

Nem irigyellek. Habár nem értem, miért nem tudja az oktató megoldani a dolgot, meg miért kell ennyire terhelni, hogy 4 órákat vagytok kocsiban. Néha szerintem még egy rutinos vezetőnek is sok az a 4 óra... Na de így hamarabb végzel az egésszel :)

1670. d192d0122c (válaszként erre: 1669. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 29. 09:53

Szia Jutka!


Ez így nagyon rossz lehet Neked! Kár hogy nem úgy van mint nálunk hogy felvesz az oktató és 50 perc múlva kitesz. Ez nagyon hosszú... nem tudom másnak is van e erre ideje hogy várogatni a másikra. Nekem pl ittvan a két kisgyerek, ezt az egy órát is megérem mindig megoldani hgoy ki vigyázzon addig rájuk. Így el sem tudnék járni ha több időt ott kéne tölteni...

Nekem a kapubeállás a farral ment nagyon, számomra sokkal könnyebb volt mint orral. Sosem rontottam el. Viszont most kint forgalomban élesben ha a parkolóba kell beállni két autó közé, akkor orral előre sokkal könnyebb mint hátrafelé. :-) Amúgy nem szeretem ezt a parkolást, mindig úgy félek hogy nekimegyek a másik autóknak, annyira szük a hely.... Tegnap pont ezzel gyötört az oktatóm. :-)

1669. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1667. - Moncsicsi83)
2009. okt. 29. 06:56
nem 4 et de előtte vezetett más már két alkalommal bár a tegnapi nem zavart:)szóval 12 előtt beültem az autóba és 4 kor szálltam csak ki mert beút Debrecenbe,városi közlekedés a másiknak aztán jöttem én.....tegnap szóltam hogy nyügösködés vagy sem nekem pisilnem kell nem birok ki annyi időt aztán ki is szálltam mikor lehetett kicsit mozogni.....nem pánikoltam be nem mondom hogy jol ment de legalább tudtam figyelni a pánik helyett.....a vártnál jobban ment a beállás kapubejáróba orral és farral is.....befelé jobb szeretek menni mint onnan kiállni ujra egyenesbe:))
2009. okt. 28. 20:56

Sziasztok!


Vagyok én is!

Cicus örülök hogy már itt tartasz és sikerült intézkedni :-) Akkor csak lesd a postást, aztán utána mindent bele!!! :-) Amúgy mi jót csináltál ma? Volt valami kézi-házi ügyeskedés? :-)


Moncsi Veled mizu?

2009. okt. 28. 20:44

Sziasztok!

Én is vagyok ám néha!


Rosa:

Sok sok gratula, ügyes voltál. Milyen kérdéseket rontottál? Képes, vagy a "szöveges"?

Berina jól mondja, rutin 9 óra a kötelező+1 vizsgaóra, forgalomban meg 21 óra, ott a 21. a vizsga. Én erre a pótóra dologra rákérdeztem és nincs olyan, hogy ha buksz x óra a kötelező. Annyit veszel fel, amennyit akarsz, csak ajánlatos felvenni 2-3 órát.


Berina:

Örülök, hogy egyre jobban megy a vezetés. CSak így tovább. Hamarosan már arról tájékoztatsz minket, hogy megvan a jogsi. GYorsan elrepül ez a pár óra...


Jutka:

rutinon 4 órát vagytok kint? Szerintem még forgalomban, gyakorlott tanulót sem visznek ki 4 órára, nem hogy kezdő rutinost... Nem csodálom, hogy már nem tudtál koncentrálni...


magic life:

sajnálom, hogy nem halad az ügyed, erre már nem tudok mit mondani. Felháborító. Lehet már meg kellene keresni egy kereskedelmi csatornát, hogy csináljonak egy riportot belőle. Lehet egyből előre haladna az ügyed :D

1666. magic life (válaszként erre: 1655. - Rosa)
2009. okt. 28. 20:11
Ha felveszik, és elpanaszolom bajom, akkor felhívják a tulajdonost, lecseszik valamilyen téren. Majd megkérik intézkedjen már az ügyemben. persze Ő megígér mindent, átpaszol egyéb iskolán belüli munkatárshoz, majd nem történik semmi. És ez megy február óta.....
1665. //Cicus//
2009. okt. 28. 20:01

Szép Estét!

De kihalt ez a fórum...Voltunk okmányirodába, már csak a postást kell lesnem!! :-) Alig várom már!!! :-) olyan furcsa lesz...

Berina: Ezek után már mindig dicséretet fogsz kapni, hidd el! Engem soha nem dicsért az oktatóm. Csak akkor, mikor észrevettem, hogy járdaszegély van előttünk és gyors lefékeztem. Gondolom örült, hogy egybe marad az autója... :-D

Ügyi vagy! Sikerülni fog ne félj! :-)

2009. okt. 28. 10:45

Sziasztok!

Most jöttem meg a délelőtti vezetésből. Az oktatóm szerint fejlődök!!!!!!!!! :-) Ez nagyon nagy szó a szájából,dicséretnek lehet venni. Úgyhogy most kicsi jobb kedvem van vezetés terén. Ma parkoltunk orral befelé, az úgy ahogy ment. Viszont az út melletti autó közé beállni és úgy hogy visszafelé betolatni, hát az az istenért nem jött össze. Mindig a járdán kötöttem ki meg keresztbe.... :-( Néha bele is vesztem szegény oktatómba hogy én ezt nem tudom megcsinálni.... Egy ívben fordultunk még meg párszor. De most az elindulások jók voltak, a körforgalomban is elég jó volt, nem fulladtam le sehol sem egyszer sem. Nem mondta hogy durván kezelem a váltót. Lehet hogy tényleg feljődök!? :-)

Majd pénteken reggel megyek legközelebb...

1663. //Cicus//
2009. okt. 27. 22:42

Hát lányok...Nekem is volt ilyen soha nem fogom megtanulni és nekem ez nem megy érzésem. De nekem a városi 14. óra környékén. Állandóan bénáztam. Utáltam menni ekkor...2 alkalom volt. Aztán néha volt olyan, hogy csak nyűgnek éreztem a nyakamon...De szerencsére úrrá lettem magamon. Magamra parancsoltam, és mindig ha láttam egy autót azt gondoltam: Ha neki sikerült nekem is fog! Így eljutottam eddig. Kitartás lányok! Volt amikor utáltam én is! De ez megváltozott! Nektek is sikerülni fog!

Most megyek, korán kell holnap kelni. Megyünk jogsit csináltatni! :-) Jó éjt mindenkinek!

1662. d192d0122c (válaszként erre: 1661. - Rosa)
2009. okt. 27. 21:57

Nálunk a rutin 9 óra + 21 a városi vezetés ez a kötelező. Szerintem mindenhol igy van. De akinek nem elég a 9 annak pótórákat kell venni, amig az oktató azt nem mondja hogy mehet vizsgázni. Meg úgy tudom hogy ha pl megbukik az ember akkor kötelező 3 órát venni és úgy mehet legközelebb megint + még újra a vizsgadíj :-(

Ugyanez van a városinál. Ha a 21 nem elég akkor pótórák addig amig nem vagy vizsgakész...

1661. Rosa (válaszként erre: 1657. - D192d0122c)
2009. okt. 27. 20:45

Köszönöm szépen:)


Egy hülye kérdés:Elvileg hány órából áll a rutin?

1660. Rosa (válaszként erre: 1659. - Bec1f7f165)
2009. okt. 27. 20:44
ügyi vagy!:))
2009. okt. 27. 20:00
Kb egy hónapja van jogsim, és még nem öltem meg senkit :)
1658. d192d0122c (válaszként erre: 1651. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 27. 19:28

Szia Jutka!


Mintha csak a saját érzéseimet látnám leírva kb 2 hónappal ezelőtt. Nálunk sima rutin volt csak, addig nem jöttünk ki a városba amig meg nem volt a vizsga. De ugyan ezekkel a problémákkal küszködtem mint Te hidd el! Ne keseredj el! Én is úgy éreztem, hogy nálam bénább ember nem volt még, és hogy én ezt képtelen vagyok megtanulni. Az okatóm meg is mondta , hogy nem túl sok érzékem van hozzá, de ne adjam fel. Nekem a 9 óra nem volt elég, 16-szor voltam. De a végén sikerült elsőre! Nagyon örültem. De én is sírtam nemegyszer.. és úgy voltam hogy kiszállok és hagyom a fenébe, többet nem megyek. De aztán mindig biztatom magam a mai napig, hogy hány nálam bénább ember megtanult, nemigaz hogy én majd nem tudom.. CSak esetleg kicsit több időbe fog telleni mint másnak. Főleg azért ne idegeskedj,mert ez árt a babádnak is! Nyugtalan lesz. Tudom könnyű mondani... Azt mondjuk nem értem, hogy hogy 4 órát kellett az autóba lenned. Pláne a Te állapotodra tekintettel az oktatódnak erre oda kéne nagyon figyelni, hgoy ne várasson meg. És hogy ott van még a két másik gyermeked is akiket rendezni kell, a két óra késés nálad nem megoldható. Persze hogy stresszelsz és otthon jár az agyad,nem azon ami ott van...

Ja az Y nekem sem ment egész végig, azt utáltam a legjobban. :-) De szerencsére nem azt húztam.

1657. d192d0122c (válaszként erre: 1649. - Rosa)
2009. okt. 27. 19:06
Gratulálok!!!!!!!!! :-) Látod ügyi vagy, sokan szorítottunk érted :-) Elhiszem már várod a rutint! Sok sikert hozzá, és kitartást! Igaz nem mindenki olyan béna mint én :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook