Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1866. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1863. - Moncsicsi83)
2009. nov. 11. 13:27
nemrég vizsgáztam eü böl most még csak a stabil oldalfekvő( de azt sem kérték,csak ha valaki konkrétan kihúzta) és a befúvás volt a kötelező,azt mondták akik most vizsgáznak majd utánnunk azoknak lesz a mellkas kompresszió is nekünk még csak megmutattáj
2009. nov. 11. 11:07

Sziasztok!


Moncsi: Én augusztusban voltam egészségügy vizsgán. De egyiket sem kellett csinálni szerencsére. :-) Elég lazák voltak az órák is, meg a vizsga is. Én szerettem járni, 5 alkalom volt és egy nagyon jó fej mentőorvos tartotta az oktatást.


Simple: Ezt én még nem hallottam hogy a pótórák többe kerülnek mint az alapórák. Szerencsére ez nálunk nem igy van, egy árban van. Felétek ezek szerint nem? És mennyi a különbség?


Én ma fél 10-re mentem vezetni. Az esős idő ellenére egész jól ment. Parkolásokat csináltunk a Penny-nél, meg az út szélén álló két autó közé a betolatást. Hát az annyira nem ment, a Pennynél mikor két autó közé kellett beállni azzal nem volt gondom. Aztán a városban voltunk csak körbe-körbe. Egyszer kellett egyívbe megfordulnom. A sebességváltásra is ma próbáltam figyelni. Tudod Moncsi a "Hímestojás" néha eszembe volt. Volt hogy szépen nyúltam rá, de volt hogy elfelejtettem. :-) A gyalogosokkal is ma udvarias voltam, nagy kegyesen megálltam egykétszer. :-)

Szóval alapjába vége a mai vezetés jól sikerült. Az Oktatóm is azt mondta hogy kezdek fejlődni. :-) Örülök most neki. MÉg a végén tényleg lesz egyszer Nekem is jogsim? :-)


Szép napot mindenkinek!

1864. simple (válaszként erre: 1862. - D192d0122c)
2009. nov. 11. 09:02
Szerintem azért nem emelik fel, mert a pótórák többe kerülnek az alapóráknál. És hát csak így van benne pénz. Mivel mindenki vesz még pótórákat a magasabb összegért, így több pénz folyik be nekik.
1863. moncsicsi83 (válaszként erre: 1862. - D192d0122c)
2009. nov. 10. 22:30

Mondom én... Emeljék csak fel :) Amúgy meg valami szigorítások tervben vannak.

Tényleg az elsősegélynél szigorítottak már? Amikor én vizsgáztam akkor mondták, hogy májustól tudni kell újraéleszteni, szeptembertől talán defibrillátort kezelni?????? Lett belőle valami? Valaki mostanában elsősegélyezett?

2009. nov. 10. 21:37

Sziasztok!


Katus: Nem szomorkodok. :-) Én is látom hogy ez nagyon nem megy még nekem. Ha 4 óra múlva kéne mennem vizsgázni akkor tuti bukás lenne a vége. El sem mennék. Igen, fog kelleni az a plusz 10 óra, aztán akkor majd meglátjuk....

Egyébként egyetértek Moncsival, hogy tényleg akárkivel beszélek szinte mindenki rávett 10 órát. Ritka aki nem. Akkor miért nem emelik fel...


Moncsi: Hát akkor nem a Te napod volt a tegnap este. De nehogy ez ám a kedved vegye! Még a rutinos vezetők is járnak igy szerintem. Ennél nagyobb baj sosem legyen hogy újra kellett indítanod. :-)


Magic life: Az nem lehetne hogy esetleg más oktatótól vennél pár órát? Mindegy kinek fizeted ki az órát, de azért más lenne oktatóval mint haver kocsijával... :-)

1861. moncsicsi83 (válaszként erre: 1860. - Magic life)
2009. nov. 10. 21:36
parkolást valahol eldugott helyen tudtok gyakorolni, ha van valakinek kocsija, aki oda is meri adni felügyelettel. Pl azt még akár -ha nagy udvarotok van- udvaron is gyakorolhatjátok valahogy...
2009. nov. 10. 20:40
Megpróbáltam mindent. Hiába emlitettem, hogy 6 hete semmit sem vezettem, nincs hely. Ahogy már írtam azon a tanpályán Ő az egyedüli, telitettség van. Majd próbálok valami haver autó, oszt jó van :) Nem érzem magam teljesítőképessnek, hisz a parkolás mindösszesen 3x gyakoroltuk, és vizsgafeladat. De majd lesz valahogy.
2009. nov. 10. 19:49
nagyon néha talán,de rendszeresen senki....
1858. moncsicsi83 (válaszként erre: 1856. - Katus3)
2009. nov. 10. 19:17
:)
2009. nov. 10. 19:17

Kukuccs, megérkeztem én is...


Tegnap este vezettem, tök gáz voltam :D Egyszer egy lejtőnél a seggembe álltak és mivel nem akartam rágurulni, olyan hangos motorbőgéssel lőttem ki, hogy jócskán elszégyelltem magam :D

Aztán meg egy lámpánál lefulladtam. Kicsit nagyon hepehupás, felgyűrődött volt az út és nem adtam rá elég gázt és sutty, már nem is megy a motor :D Párom azt mondta, rutintalan vagyok még, azért. Nem volt gáz, nem volt nagy forgalom, meg egyből indítottam, de akkor is utána olyan szarul éreztem magam. Legalább a parkolás és a hazaút sikerült minden hülyeség nélkül :)

Na majd legközelebb ügyesebb leszek ;)


Berina:

Majd eljön az ideje a vizsgának és a jogsinak, ne stresszelj, semmi értelme. Mindennek meg van a maga ideje és meg van az oka, miért így halad, ahogy. Vagyis én így gondolom. Ha januárban lesz meg az is jó, a lényeg, hogy meg lesz. Addig meg tudsz sokat gyakorolni :)

Egyébként tök fura, hogy szinte minden oktató azt mondja, hogy 10 órára szüksége van a tanulónak. Akkor miért nem emelik fel a kötelező óraszámot 30-ra? :)


Jutka:

Barátnő sincs, aki tudna addig vigyázni a kicsire? Vagy a szülők?

1856. katus3
2009. nov. 10. 19:07
szerte=szerinte. Majd fordítom is az írásaimat.:-)
1855. katus3
2009. nov. 10. 19:05

Berina! Ne szomorkodj! Tesómnak is mondta az oktató,hogy szüksége van 10 pótórára,pedig szerte jól megy neki a vezetés.Hidd el,hasznodra lesz.


Simple!Néha az egyszerű dolgok segítenek a legtöbbet. Nálunk,ha Üllőről Gyömrőre akarsz menni,van egy kereszteződés,amin régebben ha át akartál menni,érdemes volt elmondani 3 Miatyánkot. Legalább 5-en haltak meg,mire eszükbe jutott,hogy lámpát rakjanak fel.Elég lett volna egy sima kőrforgalom,és ezek az emberek talán még ma is élnének. Amióta van lámpa,nincs baleset ott.

1854. simple (válaszként erre: 1853. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 10. 18:33
Ajjaj. És esetleg anyukád, vagy valaki más nem tudna segíteni?
1853. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1852. - Simple)
2009. nov. 10. 17:48
nem ő külföldön dolgozik ha addig nincs meg nem tudom megcsinálni:(
1852. simple (válaszként erre: 1849. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 10. 17:20
Ne aggódj! Nagyon jó hogy tudsz dupla órát venni. Ha meglesz a picike, lesz majd segítséged? Úgy értem a férjed például tud rá majd vigyázni? Csak azért kérdezem, mert ha igen akkor feleslegesen idegeskedsz, mert ha mégsem végeznél addigra, akkor még utána is bőven lesz időd hogy befejezd. Ne gondolj erre, mert lehet hogy pont ettől leszel rosszul, nyugodtságra van szükséged!
1851. simple (válaszként erre: 1848. - D192d0122c)
2009. nov. 10. 17:16
Talán kérdezz rá az oktatódnál, hogyan állnak a decemberi vizsgaidőpontokkal, ő biztosan tudja nagyjából, hogyha érett leszel addigra, lesz-e egyáltalán lehetőség hogy kapj időpontot, és hogy mennyivel vizsga előtt kéne lejelentenie téged. 30 óra szerintem is reális, már nem azért mert nem vagy ügyes, de a mai forgalomban szerintem ennyi mindenkinek kell. De stresszelni felesleges, ha nincs hely meglesz januárban, nem dől össze a világ. És akkor még nyersz időt is a felkészüléshez. Nekem amúgy jót is tett a karácsonyi szünet, mert leülepedtek bennem a dolgok, s megtáltosodva tértem vissza. Tényleg az oktatóm is mondta hogy látja sokkal jobban megy.
1850. simple (válaszként erre: 1845. - Katus3)
2009. nov. 10. 17:10

:-)

Hát ebben a Berlin-ről szóló műsorban nem röpködtek az autók a levegőben. Egyszerű dolgok voltak, de mégis nagyon megkönnyítik az ottaniak életét. Mutattak például egy olyat, hogy az elválasztókorlátokat is a központból tudják irányítani. Ha lezárnak egy útszakaszt, odabent megnyomnak egy gombot, s a korlát magától a kívánt helyre áll, olyasmi mint egy váltó a vonatoknál, s ezáltal elhúzza a sávot egy másik sávba. Nagyon tetszett! Mondták is, hogy amióta ezt a szuper rendszert használják, azóta érezni hogy jóval kevesebb a dugó.

2009. nov. 10. 17:00
Sziasztok...ma egyeztettem,14.órám volt ma,duplát vettem és az lesz mindig...viszont kiemelte hogy ez nem 14 rutin amit igaz tudok is mert ma sem sokat voltunk a rutinpályán és hogy ezek forgalomnál nagyon jók lesznek majd...szóval ma esőben vezettem Ujvárosrol Debrecen belvárosáig majd ott átadtam másnak ő végigment vizsgautvonalakon őt figyeltem majd kimentem én a városbol a rutinpályára és ott gyakoroltam szóval ma is volt minden de eddig a belvárosban millió lámpán át még nem mentem....nem tudom meglesz e szülésig nem vagyok jól nem tudom mennyit tudok vezetni de igyekszek.....köszönöm a tegnapi biztatásokat segitségeket!
1848. d192d0122c (válaszként erre: 1840. - Simple)
2009. nov. 10. 16:51

Szia!

Holnap lesz a 18-dik órám. Az oktatóm szerint simán 30-at számoljak. A tudásommal. :-( Ha minden héten 3-szor is sikerülne menni, akkor is dec 15 körül járna le ahogy számolom. De ez még nem biztos ahogy Te is mondod hogy vizsgaérett leszek e addigra. Szóval szerintem nem lesz meg karácsonyra, de nem is idegesíttem magam ezen. Jó lesz az januárban is. :-)

1847. d192d0122c (válaszként erre: 1839. - Rosa)
2009. nov. 10. 16:46

Szia Rosa!


Köszönjük a köszöntést, aranyos vagy! :-)

Nemsokára mész az első órádra.. majd írd ám meg hogy hogy sikerült. :-) Remélem élvezni fogod...!

1846. platty666
2009. nov. 10. 11:19

Sziasztok! Akkor most többen mentek vizsgázni, ugye? Mindenkinek egy kalappal!

Magic! Nagyon örülök, hog végre haladt az ügyed. Ne izgulj, az igazság melletted van, és mi is!!-:)

Az emelkedőn való elindulást külön gyakorolni kell. Nem is mindig lehet behúzni a kéziféket, mert ha pl. nincs lámpa, egyesével tudnak kiaknyarodni a kocsik, akkor gyorsan kekll indulni, meg kell tartani tehát kuplunggal. ez egyébként a vizsga része is. Igen, szabályos - bár idős oktatótótl hallottam már, hogy micsoda dolog! Most ezt külön tanítják. Sok sikert!

1845. katus3 (válaszként erre: 1844. - Simple)
2009. nov. 10. 10:01

Nincs mit,ébresztőnek küldtem.:-)

Szerintem én is iszom egyet.

Persze,minden más lesz,mikor már az autók a levegőben röpködnek,meg maguktól mennek,nem kell jogsi. Addigra talán lehet közlekedni nálunk is.

1844. simple (válaszként erre: 1843. - Katus3)
2009. nov. 10. 09:58

Jaaaa! Egy kicsit másra gondoltam! :-)

Azt hiszem én is hogy sosem lesz nálunk ilyen. Vagy csak akkor mikor már nem élünk. Legalább az unokáinknak könnyebb lesz

Köszönöm a kávét, finom volt! :-)

1843. katus3 (válaszként erre: 1842. - Simple)
2009. nov. 10. 09:45
Szia! Én arra írtam,hogy ilyen nem lesz nálunk,amít Berlinről írtál!:-) Küldök egy kávét! :-)
1842. simple (válaszként erre: 1837. - Katus3)
2009. nov. 10. 09:19
Ha nincs ilyen nálatok, az nagyon jó. Én sajnos magamból indulok ki, mert itt ami van az egy horror...
1841. simple (válaszként erre: 1831. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 10. 09:18
Jaj remélem nem lesz semmi baj! Én azt gondolom ha tudnál járni dupla órára, bőven meglehetne januárban a jogsid. Csak kérdés, a te oktatód mennyire van tele más páciensekkel.
1840. simple (válaszként erre: 1828. - D192d0122c)
2009. nov. 10. 09:14
Vagy 45 perc volt, vagy ötven, már nem emlékszem, de valamelyik a kettő közül. Én is nagyon akartam volna menni mindig, de nem tudtam. Most akkor hanyadik órád jön majd? Az a baj hogy karácsony előtt már kicsivel vége a vizsgáztatásnak. Szóval szerintem legkésőbb december elején kéne hogy kérjél vizsgaidőpontot ahhoz, hogy legyen is és még karácsony előtt tudjál menni. De van egy olyan gyanúm hogy mindenki aki a vége felé jár, karácsonyra a fa alá szeretné a jogsit. Én is így akartam, de nem voltam még akkor érett rá, így lett belőle újévi meglepetés.
1839. Rosa
2009. nov. 9. 21:31

Sziasztok!

Berina!Kicsi lányodnak nagyon boldog első születésnapot kivánok,puszi a kis drágának!:)


Nálunk a rutin dupla óra,vagyis 2x45 perc,mint a suliban,csak szünet nélkül.:)

Igy mondta a z oktatóm,holnap fél 6-ra megyek először..már nagyon várom!

Szép estét mindenkinek!

1838. moncsicsi83 (válaszként erre: 1837. - Katus3)
2009. nov. 9. 21:15

:DDD

Sajna sok az ilyen őrült... Inkább nem mondok rájuk semmit sem...


Amúgy én is azt vettem észre, hogy kiröhögnek, ha megijesztenek, a mostani fiatalokban semmi félsz nincs. Nem lesz ennek jó vége.

1837. katus3
2009. nov. 9. 20:24

Sziasztok!


Berina! Nálunk egy óra vezetés 50 percből áll,de az oktató csaj sosem csinált gondot belőle,ha 60 percig tartott.


Simple! :-) Nálunk? Ilyen sosem lesz.Esetleg unokáink idejében.


Moncsicsi! Azért az sem volt semmi,mikor nyáron egy 6 év körüli kisfiú lehajtott fejjel veszettül tekert a kocsi felé! Ha nem lépek a fékre,tuti nekem jön.Szerencsére nagyon lassan mentem. Kikiabáltam hogy mit csinál!? Képzeld,simán kiröhögött!!! Na meg mikor a full alkoholista szomszéd látja hogy jövök,(ő ugye kocsmából hazafelé) kiáll az út közepére,és veri a mellkasát hogy üssem el.Nem tudta kivel kezdett. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook