Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1716. Rosa (válaszként erre: 1647. - Katus3)
2009. nov. 1. 09:19
Hát nekem is ezért fontos az autó...az ovi kb.15 percre van gyors léptekkel..akkor képzelhetitek egy alig 3 és egy alig 5 éves gyerkőccel...min.fél óra gyaloglás...most biciklivel hordom őket,és imádkozom,hogy rendőr meg ne lássa hogyan...persze lassan megyünk és mellékutcán,de szabálytalanul:(
1715. Rosa (válaszként erre: 1653. - Magic life)
2009. nov. 1. 09:05

köszi a gratut:)


Sajnálom én is hogy igy alakul az ügyed,Moncsicsinek igaza van tényleg a médiától kéne segitséget kérni,hátha akkor mozgatnák magukat!Egyszerűen nem értem,hogy elkérik a kemény pénzeket,és nem haladsz sehova...mit képzelnek???

1714. Rosa (válaszként erre: 1667. - Moncsicsi83)
2009. nov. 1. 08:57

Köszi a gratut:)

Olyan kérdéseket rontottam,amit amúgy tudtam,olyan ideges voltam,ráadásul menstruáció előtt...szóval két képest rontottam,egy 1 pontost,meg én hülye egy képesnél lejárt az időm,és nem vettem észre...úgyhogy 10 hibaponttal épp csak átcsusszantam:(

Mindegy,lényeg,hogy sikerült!

1713. Rosa (válaszként erre: 1662. - D192d0122c)
2009. nov. 1. 08:52

Köszi az infot...hát 9 óra rutin az nem sok...nekem tuti nem lesz elég..hihi..na majd kiderül..

Látom te is ügyeskedsz.Sokan mondják egyébként hogy nehezen tanultak meg vezetni,de később örültek neki hogy nem adták fel.Úgyhogy tuti nem könnyű,de mindenki megtanulja vagy igy vagy úgy..:)

1712. Rosa
2009. nov. 1. 08:43

Sziasztok!:)

Beköszönök,nem tüntem el,de még csak jövő héten kezdek vezetni,nincs új élményem...azért olvaslak ám titeket!

1711. katus3
2009. okt. 31. 18:02
Így van! Majd koszorúból Te készíted a legjobbat.A tök sem gyerekfüggő. Saját kedvedért is lehet. Juj,a lakásfelújítást úgy utálom.Nemrég építkeztünk.(még most sem vagyunk készen teljesen). Jó éjt nektek.
1710. //Cicus// (válaszként erre: 1709. - Moncsicsi83)
2009. okt. 31. 17:58
Ezért ne irigykedj! :-) Jövőre Te fogod a legjobb tököket faragni. De az adventi koszorúról még nem késtél le...! :-)
1709. moncsicsi83 (válaszként erre: 1708. - Katus3)
2009. okt. 31. 17:31

Én sem tudom miért lehetett ilyen érzésed, de reméljük nem lesz ilyen!


Néha férjednek is kell vezetni, neked meg kell a pihi :) Majd legközelebb Te ülsz a volán mellé :)


Irigykedem ám, hogy Ti tököket faragtatok, nekem is volt kedvem hozzá, de nincs gyerkőc, lakásfelújítás van, szóval ha akartam volna sem jött volna össze. Na majd talán jövőre... :)

1708. katus3
2009. okt. 31. 16:33

Sziasztok!


moncsicsi! Nekem nem szokott ilyen érzésem lenni,nem tudom most miért volt.


Cicus! Akartam is kérdezni,hogy a tieid hogy bírják. A miénk nem rohad,hanem fonnyad. Nem baj,most majd öreg és ilyesztő tökünk lesz.:-)

Mégsem vezettem. Mikor indultam,megkérdeztem a férjemet hogy ő is jön-e,hát most jött és ő vezetett.

2009. okt. 31. 14:56

Sziasztok!


berina:

Eleinte páromnak furcsa volt az anyósülés, de most már nem. Adja a kulcsot, hogy vezessek és nem mondja, hogy ő akar vezetni.Amikor rohangálnia kell meló ügyben, úgy is vezet, nekem meg ez a kis lehetőség adatik meg, hogy hétvégén kivezethetek a szüleimhez... :) Ha nincs kedvem úgy is átadom a vezetés jogát, vagy ha félek valamitől...


katus:

ilyen érzésem nekem is volt már, abból egyszer bejött, mert balesetünk volt.. Azóta talán egyszer volt ilyen érzésem, de akkor páromnak adtam a vezetés jogát és jól is tettem...

1706. //Cicus// (válaszként erre: 1705. - Katus3)
2009. okt. 31. 14:28

Nekem is nagyon tetszik! Ötletes és egyedi :-) Nekünk sajnos a 4-ből már 3-at ki kellett dobni...elkezdtek rohadni...de mindegy úgyis lejár már a tökök szezonja. Szerintem nyugodtan készítsetek majd adventi koszorút is!

Sok sikert a mai vezetéshez! Mi nemsoká indulunk a vidéki temetőkbe. De még nem én vezetek...kihasználom ezt a pár napot...utána úgyis mindig én vezetek. Sőt megyünk majd oda is ahova nem kéne csak azért, hogy gyakoroljak :-)

1705. katus3 (válaszként erre: 1704. - //Cicus//)
2009. okt. 31. 14:14

Igen,pont láttam hogy visszaigazoltál.:-)

Azt mondták,hogy mérgesre sikerült,de hát ez életem első töke:-) Nekem tetszik. Egyébként már minden kisgyerekes barátnőm készített. Nagy lavinát indítottál el ezzel a tökfaragással. Lányom most adventi koszorút is akar készíteni. Majd meglátjuk. Már várom hogy felkeljen a fiam,beülünk a kocsiba és elmegyünk a nagymamámhoz. 2 napja nem vezettem.

1704. //Cicus// (válaszként erre: 1703. - Katus3)
2009. okt. 31. 13:55
Már meglestem! Ez aztán a tök! :-) Nagyon szupi lett! Ügyes vagy! :-) És visszaigazoltam!
1703. katus3
2009. okt. 31. 11:40
Cicus! Én ezt nem értem.Mikor fel akartam rakni a tökös képet,nem engedte,régi képet adott ki helyette,most meg ott van. Hogy lehet ez? Ja,bejelöltelek.
1702. katus3
2009. okt. 31. 10:33

Sziasztok!

Berina! Én most vadiúj 206-os Peugeoton tanultam vezetni,az is pici autó. A miénk meg egy hatalmas Mitsubishi. Más a váltás,a kuplung.Azt hittem,sosem szokom meg,de pár nap után már nem volt gond. Nekem már sokkal jobban bejön a nagy autó,már nem kellene kicsi. Szívem mélyén én is szeretnék sajátot,de mi sem engedhetjük meg,hogy kettő legyen. Nálunk is volt olyan,hogy a férjemet kocsival hordták dolgozni,az autó itthon állt a garázsban,én meg gyalogoltam.(évekig).


Cicus! Ismikeresőre felraktam a tökös képet,de ide valamiért nem engedi.Pedig meg akartam mutatni.:-(


Moncsicsi! Ügyes vagy,megy ez neked.:-)


Képzeljétek szerdán mennem kellett a szomszéd városba,de olyan gyomorgörcsöm volt és úgy féltem valamitől,alig mertem elindulni. Igazából semmi gond nem volt,nem tudom mitől féltem ennyire,már fél éve vezetek. Azután belendültem,délután még elmentem anyuékhoz,az orvoshoz elvittem a gyerekeket,utána mentünk még egy kört a városban,mert korán végeztünk a dokinál és még nem mehettünk a férjemért.Nektek volt már ilyen rossz érzésetek?

1701. d192d0122c (válaszként erre: 1694. - Moncsicsi83)
2009. okt. 31. 10:14

Sziasztok!


Moncsi: Ügyes vagy, belejössz látod! :-) CSak vezess is amennyit van lehetőséged. Nem baj hogy csak ilyen kicsi a táv, de akkor is valami. A Párodnak nem furcsa hogy nem Ő vezet? Nem mondja hogy add át a kormányt? :-)


Simple: Mégegyszer köszi a biztatást. Aranyos vagy. :-) Megnyugodtam, akkor majd a saját autónkkal is el fogok boldogulni remélem. Igen, a méreteket kell majd megszokni. De ezen még ne fájjon a fejem. :-)


Mit csináltok a hétvégén lányok?

Én ágyneműt mostam, most állok neki takaritani, majd sütök, főzök. Holnap lesz a nagy nap, megjön a férjem délután!!!!!!!!!!!!!!! :-) Már alig bírom kivárni. :-)

Jó hétvégét mindekinek!


Ja és megyek vezetni holnap reggel 9-re. De megbeszéltem az oktatómmal ha nem muszály akkor ne nagyon keverjünk a városban. EGyet is értett, a parkolásokat fogjuk gyakorolni, azon úgyis van mit. :-)

1700. simple (válaszként erre: 1693. - D192d0122c)
2009. okt. 31. 07:02
Hát igen azért két gyerek mellé nem árt ha van jogsid, ki tudja mi történik, hova kell vinni őket. Meg amúgyis megkönnyíti nagyon az autó az életet. Hihetetlen szabadságérzetet ad. El tudsz menni vele bárhová, úgy hogy nem függsz senkitől és semmitől. Ez nagyon jó. Figyelj, ha egyszer megtanulsz vezetni, utána már bármit elvezetsz. Én is saját magamon tapasztalom. Egy hatalmas opel astrán tanultam vezetni. Ilyen régebbi tipusú volt, de tényleg nagyon hosszú. Utána én egy volkswagen polo-t vettem, ami az opeltől legalább egy méterrel rövidebb. Hát eleinte furcsa volt, máshogy fognak ugye a pedálok, más a szervó stb. de egy hét alatt totálisan beállsz arra az autóra amit használsz. Hidd el nekem. Azóta jópár autót vezettem,de mindet hamar megszoktam. A férjemében már fél óra után otthon éreztem magam. Szóval ne aggódj emiatt. Hatalmas terepjáróval is mentem már,azzal sem volt semmi gond. Igazából amire majd oda kell figyelned, hogy az autótok méretét érezd. Parkolásnál ugye máshoz kell majd viszonyítanod mint a clionál. De menni fog ugyanúgy,csak talán az elején kissé óvatosabb leszel, de friss jogsival meg amúgy is. :-)
1699. simple (válaszként erre: 1692. - //Cicus//)
2009. okt. 31. 06:53
Hát akkor valószínű kiküldik. Amúgy szerintem meg fog érkezni jövőhéten, talán már szerdán rég a kezedben lesz. Csúcs érzés majd meglátod. Tényleg nehéz elhinni. Nekem is hónapokba telt mire feldolgoztam, hogy igen sikerült a vizsga, és igen van jogsim, igen nekem van jogsim, igen ez itt az én jogsim. :-) Egyébként a 2-3 hetet csak a protokoll miatt mondják, hiszen lehetséges hogy ennyi idő alatt jön meg, de nem ez az általános. Mégsem mondhatja hogy 3-5 nap, mert akkor meg ha nem jön meg azon belül akkor meg valótlant mondtak és mindenki szidja őket. Nyugi, megjön hamar!
1698. moncsicsi83 (válaszként erre: 1697. - //Cicus//)
2009. okt. 30. 23:42
Na ugye, ugye :D Használd ki ezt a kis időt, míg pihenhetsz, mert utána mindenki lepasszolja neked a vezetés jogát :) Aztán nincs menekvés...
1697. //Cicus// (válaszként erre: 1696. - Moncsicsi83)
2009. okt. 30. 23:26
Igen, szerdán. Úgy izgulok, hogy meglegyen mire megyünk Pestre...(persze az sem lesz nagy baj, ha nem jön meg és egész végig pihenhetek :-)
1696. moncsicsi83 (válaszként erre: 1695. - //Cicus//)
2009. okt. 30. 23:06
Na majd szorítok. Hátha neked hamarabb lesz kész, mint nekem. A héten voltál bent csináltatni ugye?
1695. //Cicus// (válaszként erre: 1694. - Moncsicsi83)
2009. okt. 30. 22:55

Szia!

Ügyi vagy! És ez ennél már csak jobb lehet!

Ma csak annyit vezettem, hogy a temetőnél átálltam egyik parkolóhelyről a másikba. Viszonylag jól ment, de a magassarkú-hegyesorrú csizmás vezetést még szokni kell...meg persze az autót is. Hisz amióta vezetek, mindig edzőcipőbe voltam. Kivétel egy-két papucsos alkalom. Szóval menni fog ez, reméljük!

Én még most se nagyon hiszem el, hogy van jogsim. Aztán megnézem a papírt, és fülig ér a szám.

Eldőlt a bemenjek vagy várjuk meg postán dolog.

Hétfőn telefonálok, hogy kész van-e. Ha már kiküldték volna, akkor ha szerdán megjön, akkor bemegyünk a keresztanyámhoz munkahelyére (14-ig dolgozik) aztán megvesszük az autópálya matricát (de ez már részletkérdés) A lényeg, hogy hétfőn telefonálok. Ha minden jól megy talán már kedden mehetek is érte?!

2009. okt. 30. 22:40

Sziasztok, én is vagyok ám néha :)


Ma ismét vezettem. Kivezettem a szüleimhez, meg vissza. Nem sok, csak 16 km, de ez is valami :) Tök jó volt, tökre élveztem és ment a dolog, már a sávváltástól sem félek úgy, mint régen. Még a váltogatást kell szoknom egy kicsit de megy a dolog. És képzeljétek, végre sikerült a szüleimnél úgy beparkolni, hogy egyenesen álljon a kocsi :) Örömujjongásba kezdtem, a szomszéd meg csak lesett, hogy mi bajom :D Párom meg nevetett rajtam :DDDD


Cicus: Nekem a nyáron azthiszem 2 hét alatt jött meg a jogsi. Nekem párom vette át az irodában és sutyiba eldugta a pénztárcámba én meg csak lestem, mikor megtaláltam :D

Menj be, próbáld meg, hátha hamarabb meglesz :) Furi lesz majd a kezedben tartani...... Én néha még most sem hiszem el, hogy megcsináltam!


Berina:

Ne félj a vasárnaptól, jó lesz majd a vezetés hidd el. Ha sokan is vannak, meg lesz forgalom, az se baj, legalább szokod a dolgot. Mire vizsgára kerülsz már menni fog minden! Szorítok, hogy jó idő legyen!

1693. d192d0122c (válaszként erre: 1690. - Simple)
2009. okt. 30. 20:10

Én kaposvári vagyok. Nem nagyváros, de nem is kicsi. Azért itt is van forgalom rendesen napközben. Hát nem tudom a jogsi mikor lesz meg, bízom benne hogy karácsonyra és nem csak januárba. Legalábbis az oktató ezt mondta, de ha ez ilyen tempóba megy tovább... akkor bizony csak jövőre lesz belőle. Nagyon sokan vagyunk...

Igen van autónk. Saját az nincs, meg szerintem nem is lesz mármint külön a férjemtől. Két autót fenntartani a mai világban... Meg ki sem tudnánk használni. Én azért iratkoztam be végülis vezetni, mert a férjem nyáron kiment külföldre dolgozni. És én itt maradtam a két kisgyerekkel az autó a garázsban és nézegetjük meg buszozunk. Ha kell valahová menni mamák pl. :-( Engem sosem érdekelt a vezetés, és féltem is tőle,meghát itt volt a párom, a munkahelyem 2 perc, belvárosban lakunk, szóval rászorulva sem voltam. De most azt mondtam hogy jó, akkor megpróbálom, ha másnak is sikerült talán nekem is fog,nem igaz hogy olyan béna lennék. :-) (na ezt azért sokszor megkétlen nem e igy van) Szóval így vágtam neki. Ha a párom nem ment volna el, akkor sosem jutott volna eszembe. Azért kicsi tartok tőle majd a miénket hogy fogom megszokni. Amin tanulok az egy kis Renault Clio, a miénk meg egy nagy BMW :-) TE min tanultál? És milyen autótok van? Nehéz volt átállni és megszokni? :-)

1692. //Cicus// (válaszként erre: 1689. - Simple)
2009. okt. 30. 14:27
Én úgy kértem, hogy küldjék ki. De bízom benn, ha lekések és már kiküldik mire hívom őket, akkor hamar megérkezik. Párom is pénteken vizsgázott, ő egyből mehetett okmányirodába (2004-be) és már hétfőn meg is jött neki a jogsija...el se hitte. Épp nemrég mesélte, hogy ő is megkapta rohant a szobájába és percekig csak bámulta és csodálkozott :-) Legyen igazad és legyen nagy boldogság :-) Bár kicsit elkeseredtem, mikor mondta a csaj, hogy 2-3 hét mire kiküldik :-) Jó lenne,ha hétfő-szerda között megjönne már :-) Szerintem a suliba fogom megtudni, ha megjön, mert a mama van itthon és ő veszi át, ha hozza a postás. Ő meg telefonál nekem :-) Úgy várom :-) Nem is tudom mi lesz velem, sokszor felteszem magamba a kérdést: tényleg van jogsim? Tényleg sikerült a vizsga? Aztán feleszmélek, hogy: Igen, van :-)Olyan gyorsan történt, hogy hihetetlen...
1691. //Cicus// (válaszként erre: 1687. - D192d0122c)
2009. okt. 30. 14:22
Szerintem bemegyek. Még átrágjuk ezt a témát itthon:-) Hát eddig annyit tudok, hogy szeretné a keresztanyám, ha autópályán vezetnék. Szerencsés vagyok, mert nem kell bemenni a városba, mert a rokonok a város szélén laknak. De szerintem majd átpasszolom a keresztanyámnak. Mindenesetre itthonról (Bak) szívesen elvinném a kocsit Pestig. De az nagyon sok friss jogsisként. De én itthonról is akarok vezetni. Max vezetek, aztán pihizek, addig keresztanyám vezet, majd autópályán átadja...Ez még eldől:-) Csak a jogsi legyen már a kezembeeee :-D
1690. simple (válaszként erre: 1688. - D192d0122c)
2009. okt. 30. 14:08
De meg fogod tanulni. És egyedül fogsz vezetni. Sajnos nekem öt hónapba telt mire megszereztem a jogsit mert nálam ugyanez volt a helyzet, mondtam az oktatómnak hogy bármikor megyek, de annyian voltak nála hogy egyszerűen nem fértem be, volt sokszor hogy egy héten egyszer tudtam csak menni. Azért örültem hogy itt tanulok vezetni, mert ezekután már tényleg nem ijedek meg sehol. Ismerőseim, akik vidékiek nem mernek autóval jönni pestre, inkább vonatoznak. Amúgy direkt télen akartam megtanulni, mert akkor nehezebb, meg sokat mentünk reggeli és esti csúcsban. Hétvégén egyáltalán nem vitt az oktatóm, merthogy akkor nincs semmi forgalom, akkor könnyű menni, az nem gyakorlás. :-) Ezért is hálás vagyok neki. Ha majd megszokod a vezetést otthon, utána már bárhová el mersz majd menni. Te hol élsz egyébként? Lesz majd saját autód? Akkor elvileg januárban már te is tudsz menni vizsgázni.
1689. simple (válaszként erre: 1682. - //Cicus//)
2009. okt. 30. 14:00
Szerintem inkább kedd körül hívd őket. nekem nemrég kellett cserélni az összes iratomat, mert férjhezmentem és megváltozott a nevem. Jogsi, személyi, útlevél,mindnél úgy volt hogy az okmányirodába érkezett, én pedig bementem érte. Ha pedig nem mentem volna be akkor onnan postázták volna ki nekem. Na most azt nem tudom hogy ez mindenhol így van-e. Esetleg hívd fel őket hétfőn, hogy mit tudsz tenni. Jövőhéten szerintem sanszos hogy meg fog érkezni a jogsid, péntekig biztosan. Én pénteken mentem az okmányirodába, és kedden már megérkezett a jogsim ráadásul postán. (ez akkor volt mikor megszereztem magát a jogsit) Szóval lesz nagy boldogság pár nap múlva. Azért az arcodat szívesen megnézném amikor először meglátod. Fel sem fogtam hogy az az enyém! :-) Utána órákig fogdostam, meg mondogattam van jogsim! :-)
1688. d192d0122c (válaszként erre: 1679. - Simple)
2009. okt. 30. 13:38

Szia Simple!


Köszönöm a bíztatást, aranyos vagy. Néha tényleg jólesik, mert pláne egy rosszabb óra után magam alatt vagyok. De tényleg egyenlőre még annyira úgy tűnik, hogy én ezt egyedül nem fogom tudni az életbe... :-) Én heti 3 alkalommal megyek álltalában vezetni, jobb lenne minden nap, de rengetegen vagyunk az oktatómnál sajnos. És hát mindenkinek sűrgős... De majd csak vége lesz. Vasárnap lesz a 14-dik órám.

Olvasom hogy Budapesten laksz. Hát ott aztán tényleg nem semmi a közlekedés, úgyhogy nyugodtan mondhatod magad rutinos vezetőnek 6 év után!!! :-)Aki ott elboldogul... Szoktunk mi néha felmenni, de még a párom is látom figyel ezerrel, pedig Ő aztán nagyon jó vezet... :-) Az oktatóm mondja mindig hogyha elégedetlen vagyok és sírok hogy mennyi autó van, hogy örüljek neki hogy nem Pesten tanulok. :-) Aki ott tanul,az tuti megtanul és nem fél semmilyen helyzettől . :-)

Akkor Te kiautókázod magad egy nap. :-) De az a jó hogy imádod! Nekem majd ennyire nem lesz lehetőségem, mert itt a városban nincsenek távolságok. De hasznát fogom venni. :-)

1687. d192d0122c (válaszként erre: 1686. - //Cicus//)
2009. okt. 30. 13:27

Sziasztok!


Cicus: Nem voltam ma vezetni. :-( Valami közbejött az oktatómnak, és át tett vasárnap délelőttre. Pedig ma annyira jó lett volna, szép volt az idő is. Dehát ez van.

Azért közben olvastam amit irtatok. Végülis bemész a jogsidért? Vagy hogy döntöttél? És ha meglesz már addigra akkor mersz Pesten vezetni? :-) Ha igan akkor nagyon bátor vagy!!! :-)

Én is voltam párszor Kanizsán, elég nagy város (és szép). Hát én úgy vagyok vele, örülök ha majd itt Kaposváron el tudok menni, egy idegen városban biztos sokáig nem fogok merni vezetni. :-) Akkor jövőhéten már elvileg kezdeben lesz :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook