Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1776. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1775. - Magic life)
2009. nov. 8. 16:54

örülök neki.sok sikert,ügyes leszel!!!!



most megyek át mindjárt az oktatómhoz megbeszélni mikor mehetek a jövő héten...,mult hetet ki kellett hagynom,beteg lettem eléggé.....el is feledtem mindent ugy érzem:(

2009. nov. 8. 15:59

Hello lányok! Rose!


Emlitettem ezt az új műszaki vezetőt. Mikor benn voltam Nála keményeb beolvastam, dorgáló szavakat, lenézést érzettettem az autósikolára.

Azt is megirtam, hogy bár aznap visszahívott, semmi előrelépés nem történt.


Ezért múlthét csütörtökön bementem újra. Tulajdonos nyit ajtó. Nem is köszön, mondom ismét be kellett fáradnom. Kérdi mi baj van már megint? Mondom, az hogy 6. hete nem képesek egy nyamvadt vizsgaídőpontot adni Nekem. Erre válaszol folytassam! Mondjam a szemébe azokat a fenyegetéseket, hogy bazáratom az iskolát, és hogy 1 éven belül tönkremennek. Azt mondta, ott volt a másik szobában hallott mindent, sőt, olyan emberek is hallották, aki egy másik cég alkalmazottjai, és kellemetlen volt. Elkelzd panaszkodni, hogy elege van abból, hogy mindenki támadja. Hangsúlyozta, hogy probál helytállni az összes többi autósiskolávan ellentétben. De nem tud az aoktatóival sem mit tenni. Legszivesebben befejezni, ha valaki visszaadná befeketett 300 millió forintját. Jó mi.

Mondom neki, értse már meg az én helyzetem is. Semmiben nem vagyok hibás, mit tehetek róla, hogy ilyen köcsög oktatók vannak, aki mindenféle kamu dologgal elhiresztelnek Rólam, ami félig sem igaz. Azt mondja megért, Ezért segiteni fog. kezelésbe veszi az ügyet. Megígérte másnap hivjam, meg lesz a vízsgaídőpont. Rá egy órára hívott az oktatóm, hogy meg van az ídőpont:


2009.11.18. 14 óra.


Csak megszületett a csesztetések eredménye. Vizsga előtt vezetek majd 3-4 órát, és utána meglássuk mennyire fogok ííízzzggguuulllnnniii :)

De menni fog, szeretnék bizakodó lenni. Meg lesz az :)

1774. katus3
2009. nov. 8. 14:01
Képzeld,arra gondoltam,hogy szerda óta már régen megcsinálták.Azóta nem jöttem el ott,tegnap sem,csak láttam. Egyébként nem hiszem,hogy két kicsi gyerek mellett nekem kellene szaladgálnom ezügyben.
1773. simple (válaszként erre: 1772. - Katus3)
2009. nov. 8. 13:57
Arra esetleg nem gondoltál, hogy be kéne jelenteni azt a lámpát, nézzék meg mi van vele?
1772. katus3
2009. nov. 8. 13:55

Sziasztok! Nekem a lejtőn indulás nem okoz gondot,igaz gyakorolom is sűrűn,mert az utcánk elején pont lejtőn kell kifordulni a főútra. Szinte mindig meg kell állni ott.


Szerintem nem nehezebb nagy autót vezetni,mint kicsit. Én kicsin tanultam,most nagy van és nem érzem (már) hogy nehezebb lenne elvezetni.


Berina! Gondolom mennyire örülsz. Én a délután 5 órát alig birom kivárni,nem hogy hetekig ne lássam a férjemet.Gondolom a gyerekekkel is nehezebb egyedül. Privin kérdezek tőled valamit.


Képzeljétek,tegnap mentünk vásárolni,a bolt pár méterre van attól a lámpától,ami nem váltott zöldre a múltkor. Pont jött férjem haverja,parkolóban beszélgettünk 20 percet,és annyi idő alatt egyszer sem váltott a lámpa!!! Az autók sorban jöttek ki a piroson! Végig figyeltem!

2009. nov. 8. 13:03

Sziasztok!


Moncsicsi83: nem nyugtattál meg azzal, hogy aznap, amikor először vizsgáztál, minden első vizsgázó bukott. :) Remélem jó napot fogok ki, és nem így lesz, majd addig még alkalmazom a Titkot. :)


Megnéztem az iskolád honlapját, az oktatók nekem bizalomgerjesztőbbnek tűnnek, mint nálunk, fura volt látni, hogy egészen fiatalok. Ahol én tanulok, ott kb. 60 az átlagéletkor, aminek örültem, mert gondoltam így tapasztaltabbak, de most jobban örülnék egy fiatal oktatónak. Mégiscsak más lenne, ha nem egy 60 éves férfi fogdosna. :) (természetesen ez csak poén akart lenni)


Köszi mindenkinek az infókat a papírok intézésével kapcsolatban. Jó sokáig tart, mire megérkezik majd. A cél most az, hogy karácsonyra megörvendeztessem magam egy jogsival, remélem addig sikerül. Eddig a cél a 18-a volt, mostmár a dec. 24-nek is örülnék.


Én mindenképpen kisautón szerettem volna vezetni, és így is lett. Megvan a kocsi is már vagy 2 hónapja, egy Renault Clio, szóval maradok a kisautóknál, legtöbbet úgyis városban vezetek majd, első autónak teljesen megfelel számomra.


A családban nagyobb autók vannak, azokat is kipróbáltam, jóval nehezebb lehet velük városban menni. Az, aki nagyobb autón kezd vezetni, nehezebb helyzetben van, de később nem lesz gondja. Én nem tudom elképzelni sem, hogy hosszabb távon majd nagy autókat vezessek.


Kézifékes elindulás. Utálom. Én is mindig félek, hogy elgurulok. :) Ráadásul előfordult az is, hogy nem vettem észre, hogy lejtőn állok. Az oktatóval olyat is szoktunk csinálni, hogy lejtős úton nem kézifékkel indulunk el, hanem nyomom a féket, de közben engedem fel a kuplungot, és amikor már kicsit rázkódik a kocsi, akkor gyorsan a gázra rakom a lábam. Végülis ez majdnem ugyanaz, mint a kézifékes elindulás, bár most nem tudom, hogy szabályos-e. Holnap reggel megyek vezetni, megkérdezem az oktatót.


Berina: Majdnem ugyanott tartunk, ha a 17-ik órád jön. Tudod már, hogy mikor vizsgázol? (ha már írtad, akkor ne haragudj, hogy nem jut eszembe) Mennyi pluszórát veszel?


Rosa: köszönöm a fogadtatást, tényleg jó a csapat, örülök, hogy idetaláltam. Várom majd a beszámolód a rutinról, biztosan ügyes leszel.


További kellemes hétvégét Mindenkinek!

1770. moncsicsi83 (válaszként erre: 1769. - Rosa)
2009. nov. 8. 10:52
Nincs mit :)
1769. Rosa (válaszként erre: 1768. - Moncsicsi83)
2009. nov. 8. 09:34

Igen,más is ezt mondja...szóval megtanulok nagy autón,én meg majd kisebbet veszek úgyis:)

Köszi:)

1768. moncsicsi83 (válaszként erre: 1766. - Rosa)
2009. nov. 8. 09:18
Az a jobb, ha nagyobb autón tanulsz vezetni. Vagyis szerintem :) A mi autónk nagyobb, mint amin tanultam és hát jócskán szoknom kellett a dolgokat, hogy hol menjek az úton a sávban, hogy elférjek, meg ilyesmik. De most már ez is megy :) Na meg az volt a jó, amikor padka mellé két autó közé akartam parkolni és hát a fábiához voltam szokva és az befért volna, mi meg nem :D Párom jót nevetett én meg sík ideg voltam :D Szóval nagy dömperen kell tanulni, aztán a sajáttal biztos elférsz mindenütt :DDDD
1767. Rosa (válaszként erre: 1739. - Magic life)
2009. nov. 8. 09:02
Sajnos nincs ötletem,hogy pontosan hova kéne fordulnod,talán az RTL klub Fókuszához,vagy ilyesmi.De hogyan azt nem tudom:(
1766. Rosa (válaszként erre: 1762. - Moncsicsi83)
2009. nov. 8. 08:56

Na,ettől én is biztos ideges leszek,de igazad van,tartsák be a követési távolságot,ha jót akarnak maguknak!:))

Ja,én Toyota corollán fogok tanulni vezetni...kicsit félek tőle,mert nem egy kis autó,bár azt mondják,hogy nem nehezebb vezetni,mint egy kisebbet...

1765. Rosa (válaszként erre: 1753. - Cicus Mackója)
2009. nov. 8. 08:54

Jaj,ez a sztori nekem is nagyon tetszett!

Nem semmi!:))))

Köszönjük a biztatást!:)

1764. Rosa (válaszként erre: 1761. - D192d0122c)
2009. nov. 8. 08:50

Neked is kitartás,már nincs olyan sok a vizsgáig,ha a 17-ik órád jön!Ügyes leszel meglátod:)

Gondolom,hogy nagy öröm volt,hogy a férjed itthon lehet még egy hetet,de jó!

Mi hetente 1 napot tudunk együtt tölteni,de nekem ez is olyan kevés....most kezdtem dolgozni gyes után,nagyon nehéz megszokni:(

1763. Rosa
2009. nov. 8. 08:47

Sziasztok!:)

Olvasgatlak titeket,csak nem nagyon volt időm irni...mint irtam kedden kezdem a rutint,ráadásul este fél 6-kor,de nem baj.Nagyon várom és jövök majd élménybeszámolóval,meg biztos egy pár hülye kérdéssel:))))

Atlantisz!Üdv.a csapatban!

Itt nagyon aranyos fórumtársak vannak,édesen biztatják a bizonytalankodókat,lelket öntenek egymásba,jó kis csapat!

Majd drukkolok én is a vizsgádhoz!

1762. moncsicsi83 (válaszként erre: 1761. - D192d0122c)
2009. nov. 7. 19:07

Oké, várom!


Amúgy attól én is mindig ideges voltam, ha volt valaki mögöttünk. TEgnap is volt egy ilyen szitum, de aztán megoldottam. Engedd szépen felfelé a kuplungot, majd kézifék ki és gáz. Már mehetsz is :) Amúgy meg ha gurulsz hátra, akkor is gyorsan rá tudsz lépni a fékre. A hátad mögötti meg vessen magára, ha annyira rád állt. Távolságot megállásnál is tartani kell :)

1761. d192d0122c (válaszként erre: 1760. - Moncsicsi83)
2009. nov. 7. 19:03

Igen nagyon örülünk a plusz egy hétnek. Mert ez a pár nap olyan hamar eltellett.. :-)

Ez a kereszteződés nálunk nagyon forgalmas helyen van, és vizsga útvonal is. Minden órán legalább egyszer érintjük. Van hogy sikerül elindulnom, van hogy nem. :-( De észrevettem, hogy inkább akkor nem jön össze, ha áll valaki mögöttünk. Mert egyből ideges leszek, hogy neki fogok gurulni ahogy kiengedem a kéziféket.....

A hétfői vezetést már várom persze. Meg majd szerdára írt be az Oktatóm. Aztán remélem hogy majd még egy nap jut a héten, azért a három legyen meg ha lehet, mert igy sosem lesz vége..... Most lesz a 17-dik órám. Elvileg kimegyünk a kertvárosba... az jobb szerintem mint a belvárosban . :-)

Írok privibe...

2009. nov. 7. 17:53

Atlantisz:

Nekem amikor volt a vizsgám akkor a vizsgabiztosokat is ellenőrizték. Minden első vizsgázó bukott :D Szóval ha nem padkázok valószínű másért bukok :D Mondjuk egy visszapattanó index miatt :D

Amúgy nem olyan gázok a biztosok. Szeritem attól függ milyen napjuk van. Figyelj mindenre. Sávban maradás, sebességek betartása, táblák, index, időben fékezés, kanyarodásnál megfelelő sebesség.... és nem lesz gond.

Vizsgán meg ezer százalék, hogy beszélgetni fog az oktatód meg a vizsgabiztos. Nálam a rutinon meg a két forgalmin is beszélgettek. Hozzád meg nem fognak szólni, nem vonhatják el a figyelmed.


Én amúgy skoda fabia-n tanultam. Szerettem, könnyen kezelhető kis autó volt, de amióta focus-t vezetek rájöttem, hogy sok olyan dolog van a fabian, ami nem tetszik :D Biztonságosabb a fóka :)

A sulimhoz ha azt mondom, hogy fúj a szél :D Akkor tudod melyik? :)


Jogsi intézés. Ha megvan a vizsgád, akkor a vizsgalappal, az alkalmasságival meg az elsősegély papírral be kell menni a Kereskedő közbe felmutatni (ahol ha minden igaz volt a KRESZ vizsga). 3 napon belül meg van a papír, amiért be kell menned, majd irány az okmányiroda. 4000 ft-ot be kell fizetni, megcsinálják a papírokat és 2 héten belül meg van a jogsi.


Én miután megkaptam a jogsit, pár nap múlva kivezettem anyuékhoz -ha jól emlékszem-. Olyan sűrűn nem megyünk autóval, de ha igen, akkor ha lehet, én vezetek. Egyedül még nem mentem, még biztonságot nyújt, ha párom mellettem van.. Majd talán a tavasszal.. Télen lehet nem is merek majd vezetni :)


Amúgy most már jelentem szakadó esőben is vezettem oktató nélkül. Nem volt egyszerű, de ment!


A vizsga miatt ne izgulj, menni fog. Legyél magabiztos, azt megérzi a VB is, ami jó pont nála. Idegeskedni nem érdemes. Vezess úgy, mintha csak az oktatód lenne melletted és sima óra lenne. Ez sem különb, csak valaki a hátad mögött ott fírkál a papírra dolgokat, míg te vezetsz :D


SIKERÜLNI FOG A VIZSGÁD, NO PARA :)



berina:

Tök szuper, hogy maradhat még a férjed. Gondolom most madarat lehet veled fogatni :)

A kereszteződés miatt ne aggódj, majd menni fog az is :) Az nekem se nagyon ment. Igaz felénk nem is sok meredek útvonal van :) Majd belejössz.

Várod már a hétfői vezetést? Délelőtt mész?

2009. nov. 7. 17:32

Sziasztok!


Én is vagyok ám! :-) Azért olvastam amit irtatok, csak velem nem sok minden történt. Itthon van a férjem, és most van program. Sőt, nagy örömünkre, úgy volt hogy csak egy hétre jön, és holnap már megy is, de tegnap szóltak, hogy maradhat még egy hetet... Volt nagy öröm :-)

Én pénteken voltam vezetni. Nem volt rossz az oktatóm szerint. Csak egy helyen nem tudtam elindulni egy meredek kereszteződésben, ahol kézifékes elindulást kellett volna végrehajtanom a zöld lámpánál. :-) HÁt a kerék forgott, iszonyú hangot adott szegény autó, én pánikoltam hogy hátragurulok a mögöttem állónak... a vége az lett hogy az oktatóm vitte át a kereszteződésben... :-( Bénáztam úgy rendesen. De ettől eltekintve tényleg nem volt annyira rossz...

Hétfőn megyek majd legközelebb.


Atlantisz: Nálam a rutinvizsgán egy nagyon ellenszenves vizsgabiztos volt. :-( Tutira vettem hogy elsőre megfognak húzni,mert mitagadás elég béna voltam ott is... Végig beszélgetett az oktatómmal, szerencsémre, a síri csend biztos nagyon zavaró lett volna. Én úgy voltam vele, hogy addig izgultam nagyon amig be nem ültem az autóba, de aztán mikor elkezdtem csinálni akkor már nem. Sőt nem is remegtem, pedig én is az az izgulós fajta vagyok. És sikerült elsőre! :-) Na a városinál már most 100 % biztos vagyok benne hogy 1-2-szer meg fognak húzni. :-) De ezen még most nem izgulok, odébb van....

Neked pedig sikerülni fog, úgy állj hozzá!!! Majd mi szoríttunk érted.:-)

1758. Atlantisz26 (válaszként erre: 1757. - //Cicus//)
2009. nov. 7. 08:12

Szia!

Köszi szépen az infókat. :)

Szóval nemcsak a rendőrséget, de a rádiót is meg kell fűznöm. Autóvadászatos játékra van szükség. :)

Remélem a vizsgabiztos a vizsgámon szintén beszélgetni fog az oktatóval, aki majd elvonja a figyelmét rólam. Azt viszont nem tudom, hogy az jó lenne-e, ha velem is beszélne, mert azzal az én figyelmem venné el.

Az oktató elbizonytalanított, ugyanis azt mondta, hogy mostanában másik megyékből jönnek át vb-k, akiket ő sem ismer, és akik könnyen buktatnak, hogy ezzel is mutassák a fölényüket. Ne így legyen.

18-án vizsgázom, még 11-et kell addig aludni. Én eddig úgy éreztem, hogy sikerülhet, de ahogy olvasgatom a fórumokat (nem ezt, mert Ti nagyon kedvesen biztattok), egyre több rémtörténetet hallok. Nem lesz ez olyan egyszerű, mint gondoltam, de talán nem is baj, ha kevésbé vagyok most magabiztos, talán az sem olyan jó.

Biztosan nagy drukk lesz. Remélem úgy fogom kezelni az izgalmat, mint a rutinon. Ott pl. előtte nagyon-nagyon izgultam, de a kocsiban már nem (ott sikerült összeszedni magam), viszont mikor vége lett a vizsgának, totál kijött rajtam a feszültség, és még a lapot sem tudtam aláírni annyira remegett a kezem. :) Már azon gondolkodtam, hogy teszek oda egy x-et, mert egyszerűen képtelen voltam írni. Utólag már vicces, akkor kínosnak éreztem.

Nektek sikerült leküzdeni az izgalmat? Esetleg volt remegő kéz, láb?

Azt is olvastam, hogy a vb-k, mivel látják, hogy hányadik vizsgám van, hogy mennyi órát vezettem, könnyebben buktatnak az első vizsgán. Mondjuk ez logikusnak is tűnik. Nektek mi a véleményetek erről? Aki esetleg több vizsgán volt, észrevett vmit ezzel kapcsolatban?

Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel a vizsgáról. Megdöbbentett, hogy csak 4. alkalomra ment át. Fiú, nem az az izgulós fajta, biztos voltam benne, hogy elsőre sikerült neki. Na de ez van, szerencsére azért vannak ellenpéldák is.

Tegnap ráadásul az is eszembe jutott, amit anno a kersz-oktatáson mondott a suli vezetője, hogy a szegedi vb-k nagyon könnyen buktatnak, szoktak is emiatt vitázni velük. Nem tudom ebből mennyi az igaz.

Na nem fárasztalak Titeket tovább a nyavalygásommal.

Sikerülnie kell, sikerülni fog. Egyszer biztosan. :)

1757. //Cicus// (válaszként erre: 1756. - Atlantisz26)
2009. nov. 6. 14:30

Szia!

Miután sikerül a vizsgád le kell adnod a papírjaidat. Kb. 3 munkanap (nálunk ennyi) míg átvizsgálják megírják a papírodat. Meg kell kérdezni, mikor leadod a papírt, hogy mire lesz kész. Aztán mehetsz az okmányirodába. Ott elintézik a dolgokat, aztán majd küldik a jogsit, vagy Neked kell érte bemenned. Attól függ Te hogyan kéred. Most előbb megkapod szerintem, mintha nyáron csináltatnád, mert akkor tömegesen indulnak jogosítványt csináltatni :-)

Nálam úgy volt, hogy pont beleesett a hosszú hétvége a papírmunkába, így csak vizsga után egy héttel mehettem a papírokért majd az okmányirodába. (vizsgám okt. 21-én volt, okmányirodába okt. 28-án mentem) Majd azt mondták 2-3 hét mire kiküldik. Erre már kedden (nov. 3-án) megérkezett a jogsim. Szintén egy hétre rá. Hamar megjön ilyenkor.

Az oktatós vizsgabiztosos kérdésedre pedig: Szerencsémre pont aznap volt az egyik rádióba autóvadászatos játék. És az oktatóm meg a vizsgabiztos egész vizsgán erről beszéltek. Meg nem tudta az oktatóm, hogy mitől szokott a kormány "nyikorogni" és ezt kérdezte meg tőle. Végig beszéltek nem volt csend. De nem tudom felétek ez hogy van. Szerintem minden oktató jól ismeri és jóban van a vizsgabiztosokkal. Ne aggódj! Ahogy Mackó mondta: nem kell azzal törődni, hogy valaki ül hátul! Vezess úgy, mintha egy sima óra lenne. :-) Nekem nem volt furcsa, hogy ülnek hátul, hiszen sokszor volt olyan, hogy 2-en mentünk egyszerre vezetni, és a másik tanuló hátul ült...így nem volt szokatlan egyáltalán. Nem kell izgulni a vizsga miatt! Nagy drukk lesz Neked! Mikor is vizsgázol?

2009. nov. 6. 13:24

Sziasztok!


Moncsics83: Köszönöm a hosszú választ, és a sok segítséget. :)

Bevallom én nem nagyon néztem körül, mert ajándékba kaptam a tanfolyamot. Nővérem intézte a beíratásomat, ő azért választotta ezt az iskolát, mert közel van hozzám.

Most nem ugrik be, hogy melyik az SZ betűs iskola, de biztosan jobb, mint, ahova én járok.

A vizsgán az a legrosszabb, ha olyan apróságokon bukik meg az ember, amiket később úgyis elkövet majd, és ez nem azt fogja jelenteni, hogy nem tud vezetni. Amikor már egyedül ülsz a kocsiban, úgyis a saját stílusodban vezetsz majd, ami attól, hogy nem fedi 100%-ban, amit a vizsgán követelnek, még lehet biztonságos.

Na de mind1, ha elvérzek, akkor legalább vmi nagy, "hősies" hiba miatt. :) (na persze nem egy gyalogos elütésére, vagy koccanásra gondolok)


Az oktatót ha már eddig nem tettem, mostmár nem vágom képen, majd a vizsga után bepótolom. :)


Igazából nincs oka annak, hogy 9 órát veszek. 10-et szerettem volna, úgy éreztem, hogy ez még nem túl sok és nem túl kevés, és megvan az esélye, hogy ennyi után átmenjek, ha a fejlődésem nem áll meg, majd meglátjuk. Az oktató sem mondta, hogy vegyek többet, (persze azt végképp nem, hogy kevesebbet) de ki tudja, lehet, hogy ami késik, az közeledik. :) Most azzal nyugtatom magam, hogyha esetleg nem sikerül, akkor is legalább megtapasztalhattam, hogy milyen a vizsga, jobban láthatom én is, meg az oktató is, hogy milyen szinten állok.

Azért már mindenkinek szóltam, ha ismer rendőrt, intézze már el, hogy 18-án zárják le a belvárost. :) A rokonokat pedig megkértem, hogy minden potenciális parkolóba álljanak be (ha lehet egy kamionnal), és ha meglátnak, gyorsan álljanak ki. :)


Jó Neked, hogy heti 4 alkalommal tudtál járni. Én is szerettem volna sűrűbben, de egyszerűen nem volt hely. Láttam az oktató naptárát, tényleg mindig tele volt. Ezen a héten pl. összesen 3 órát vezettem, de jövőhéten még megyek ötöt (hat lett volna, csak vki megbukott, és akkor megy újra), aztán a vizsga hetében hármat.

A fórumokat böngészve olvastam, hogy vannak, akik ennek a két-, háromszorosát vezették le, de remélem azért nem túl kevés. Szerintetek?


A rutinon Toyota Yaris-szal voltam (nekem az a kocsi nagyon bejött, dízel is volt, úgyhogy könnyebb volt a kuplungot kezelni), utána átkerültem egy benzines Ignisbe. Te milyen kocsin tanultál?


A vizsga valóban vészesen közeledik, még 12-őt kell aludni, már visszaszámolok.


Miután sikerült a vizsgád, mennyi ideig tartott a jogsit intézni? Egyáltalán mi a menete?

Miután megkaptad azonnal elkezdtél vezetni? Mennyi idő után mentél egyedül?

Még egy kérdés eszembe jutott a vizsgához. Az oktató és a vizsgabiztos beszélgettek közben? Vagy beszélgettek Veled? Vagy csend volt végig a kocsiban?


Cicus Mackója: a sztorid nagyon jó :), tényleg mákod volt, hogy nem vették észre. Mostmár tuti nem fogom elfelejteni bekapcsolni az övet a vizsgán.


Szép napot Mindenkinek!

1755. moncsicsi83 (válaszként erre: 1752. - Atlantisz26)
2009. nov. 5. 20:49

Bevallom erről a suliról én anno nem sokat hallottam. Miután elkezdtem vezetni, akkor kezdtem el figyelni a T betű melletti feliratokat és akkor tűnt fel, hogy ilyen is van... :) Hogy hogy ezt választottad? Ajánlották, vagy közel van hozzátok? :)

Én az SZ betűsnél voltam, oda nyertem vizsgadíjakat meg elsősegély tanfolyamot így el lett döntve gyorsan.

Én először a 13-as útvonalat húztam (Kereskedő köz, Fonógyári út, Bajai út, Kálvária sgt, Kálvária tér, Boross József u, Mars tér, Londoni Moszkvai krt aztán go vissza), az nagyon jó útvonal lett volna, ha a Kálvária térnél parkolásnál idegességemben nem megyek fel a padkára :D Szóval tessék nyugodtan vizsgázni, nincs miért idegeskedni. Most már én is tudom :)

Második vizsgán a 7-es útvonalat húztam (Kereskedő köz, Fonógyári út, Dorozsmai út, Kossuth Lajos sgt, Damjanuch u, fel a Tisza Lajos krt-ra, aztán vissza). Ami hibám volt, hogy sodródok (de ezt az oktatóm oktatta így, én mindig óvatosabban mentem volna, szóval ha nem akarok annyira megfelelni, akkor ez sem hiba), egyszer kint maradt az irányjelző, ez is megfelelési kényszer miatt, mert máskor azért lettem letolva, mert leszedtem, pedig úgy is kanyarodunk -csak most rosszkor hagytam fent-, na meg hogy taxis módjára dúródok :D Szóval volt egy kis hibám, de így is meg lett a jogsi :)


Mi mindenfelé mentünk órákon. Vizsgaútvonalakat csak a vizsga előtti órákon vettünk át, de órákon is érintettük ezeket, csak nem konkrét útvonalon mentünk, hanem össze-vissza. Vizsgán a bukáskor ugye a Kálvárián parkoltam volna, második vizsgán meg a Bercsényi utcában parkoltam le. Egyébként órákon a Tisza Lajos krt-on gyakoroltuk az Anna kút körül...


A táblákat szerintem ne menj vizsga előtt végig nézni, nem szabad. Csak azért, mert most olyan káosz van a városban, hogy nem érdemes. Napról napra, óráról órára változtatják a táblákat. Nem irigyellek, hogy most kell majd vizsgáznod. Pl egyik útvonal eleje a vizsgán a Kossuth Lajos sgt. Na hát ott a kereszteződésbe a rókusinál basszus mindig máshogy vannak a táblák a terelések. Kész káosz van.. :(


Hát az oktatódat jól képen kéne vágni. Bakker én ezt nem tudtam volna tűrni... Le a kalappal előtted. Szerencsére nekem nagyon aranyos, jó oktatóm volt. Oké, néha osztottuk egymást, de az belefért, a végén jót nevettünk utána :D


A pótórákkal én is így voltam, hogy biztos ami biztos, veszek fel, csak azt nem értettem most nálad, hogy miért pont 9 óra :)

Nekem is az jött be, ha többet voltam, mitn 1-2 óra egy héten. Én mondjuk majdnem minden nap voltam, ha tehettem. VAgyis heti 4 alkalommal tutti! Kell a gyakorlás.. Látod TE is sokat fejlődtél :)


Már nem sok van hátra és vizsgázol, gondolom már várod! :)


Egyébként milyen autón vezetsz?

1754. //Cicus//
2009. nov. 5. 16:45

Szép Napot mindenkinek!


Szia Mackó! Üdv a fórumban! :-)

Nemsoká indulunk Zalaegerszegre...természetesen én vezetek...:-)

Berina:

Igyekszem minden nap vezetni...eddig így is volt:-)

Moncsicsi:

Köszönöm!!

Mackó:

És ezzel a történettel azt akarod nekünk mondani, hogy senki ne csinálja ezt utánad...mármint a biztonsági öv...:-) Én is figyeltem rá, hisz már sokszor hallottam ezt a kis történetet! Szeretlek!

Majd jelentkezem!

Sziasztok!

2009. nov. 5. 13:15

Viszgázóknak mondom,hogy ne foglalkozzanak a viszgabiztossal,úgy kell beülni a kocsiba -miután sikeresen megnéztétek,hogy elindulásra alkalmas-e a jármű -,mintha ott sem lenne! Én már elég régen vizsgáztam,-15 fokban,havas-jeges utakon (Salgótarjánban),reggel 8-kor kezdtem,néha belenéztem a visszapillantóba,na mondom újságot olvas a pasas meg ásítozik,akkor eddig nagy hiba nincs ,megyek a saját ritmusomba tovább...szépen meg is lett a vizsga,egy hibavonalam azért lett,vasúti előjelző táblánál túl gyorsan tettem vissza 2.fokozatba a váltót (későn kapcsoltam,ugye :) ,a slusszpoén az volt az egészben,hogy visszatérve a kiindulási helyre ,a megfelelt papír kézhezvétele és egyúttal a vizsgabiztos távozása után,beszélgettem az oktatóval,hogy mi a további teendő "jogsi-intézés ügyben",aztán kikapcsolja az övet,kiszáll...én meg nyúlnék az övért,az meg nem volt bekapcsolva! :))))))))))) Lényeg,hogy megtanultam vezetni,nem okoz gondot idegen autó vezetése,hosszú utakat tettem már meg sokszor oda-vissza,úgy érzem tudom uralni az autót,én irányítom és nem "ő engem".:))) Gratulálok mindenkinek,akik sikeres vizsgát tettek és fel a fejjel,akiknek nem sikerült! ;)


Szeretlek Cicus! ;)


Ui.:bocs a hosszért!

2009. nov. 5. 12:46

Sziasztok!


Köszönöm szépen mindenkinek a bíztatást, aranyosak vagytok. :)


Moncsicsi83: az autósiskola neve K betűvel kezdődik, és akár egy foglalkozásra is utalhat (na nem az, amire piszkos fantáziával gondolna az ember :)). Te melyikben tanultál?

Melyik útvonalat húztad?

Mi egyébként egyáltalán nem a vizsgaútvonalak szerint megyünk, remélem ebből nem lesz gond. (bár nyilván azokon a helyeken (is) vezetek, ahol a vizsgán is meg fogunk fordulni), de sosem a Kereskedő köztől indulunk, nem megyünk ki gyakran arra. Nálad ez hogy volt?

Vizsgán hol kellett parkolnod? (mi a Tisza Lajoson, a Kálvária térnél, a Szent István téren és a Szentháromság utcán szoktuk gyakorolni a parkolást)

Szerintem vizsga előtt én még teszek majd egy sétát a városban, megfigyelem a táblákat, az egyirányú utcákat (mert hallottam, hogy amiatt sokan buktak már meg), talán még azt is megnézem, hogy hol vannak a lakó-pihenő övezetek, ahol az oktató szerint 98%-ban jobbkézszabályos utcák vannak. Vmi jó tanács még a vizsga előtt?

A 2. vizsgán hibáztál vmit?


Az oktatóra visszatérve, mindig bennem van az, hogy mostmár tényleg beszólok neki, de amikor kettesben ültök egy kocsiban, ráadásul tudod, hogy sokat számít az, hogy milyen a kapcsolatod Vele (természetesen a baráti kapcsolatra gondolok), akkor mérlegeled, hogy mennyire szólj rá. Nyilván elhúzódok, amikor simogatja kezem, sőt egyszer a párom elkísért az órára, hogy lássa ez a vén kéjenc, hogy mi újság. Nem is értem hogyan gondolja, hogy bármilyen esélye lehet. Na mindegy. Mostanában talán megemberelte magát, bár kedden volt egy olyan beszólása, amikor azt hittem pofon vágom. Kértem, hogy a ház előtt tegyen ki, erre azt mondja: "Mi van, Téged az ágyig kell kísérni?". Szerencsére ez már az óra végén volt, ráadásul éreztettem vele, hogy ez nagyon nem volt jó poén.


A pótórákról: én úgy gondoltam, hogy biztos, ami biztos veszek 10 pótórát, végülis baj nem lehet belőle, nagyon a biztosra szeretnék menni, márcsak a fentiek miatt is, bár tudom, hogy biztos csak a halál. Na mind1. Az őszi szünetben sikerült minden nap vezetnem (egy egész órán keresztül könyörögtem neki, hogy mivel őszi szünet van, és én a főiskolán dolgozom, szóval a szünetben nem dolgozom, írjon már be minden napra). Sikerült! :) (hozzáteszem Szegeden sok a fősikolás, egyetemista, akik közül sokan járnak vezetni tanulni, és közülük a legtöbben hazamennek az őszi szünetre, szóval nyilván több szabad óra marad arra a hétre). Na azon a héten belendültem és addig győzködtem, míg végül beírt 18-ra vizsgázni. (ha nem sikerülne, akkor is látom, hogy milyen is a vizsga)Ha nem írt volna be, akkor ez a 10 pótóra, ami végülis ma kiderült, hogy csak 8 lesz 1-2 hónapra még tutira kihúzódott volna, így meg legalább a vizsga közelsége miatt sűrűbben írt be.

Egyébként én az őszi szünet hetében fejlődtem a legtöbbet, amikor sűrűn jártam, bár az oktató szerint hetente 1-2 óra a legjobb, hogy a következőre leülepedjenek a tanultak. Szerintem ez az elméleti oktatásnál így van, a gykorlatnál meg fordítva.


Na befejeztem. :) Ne haragudjatok, hogy ilyen sokat írtam.


Szép napot Nektek!

1751. katus3
2009. nov. 5. 11:41
Sziasztok! Köszi a biztatást mindenkinek. Tegnap mikor hazajött a férjem,mondta hogy ő is simán kiment volna ilyen esetben,azért mondta,hogy vissza kellett volna fordulni,mert mikor hívtam telefonon,ott volt néhány nagyokos kollégája,előttük nem akarta ,mert akkor egész nap hallgatott volna tőlük. Szóval kezdek megnyugodni...
1750. platty666
2009. nov. 5. 10:32
Szia, Katus! Mindig lehet váratlan körülmény, meghibásodás, ezt is meg kell tanulni kezelni. Jól tetted, hogy kimentél, miután meggyőződtél róla, hogy nincs balesetveszély. Egy történet: a fiam a forgalmi vizsgán alig indult el a tanpályáról, amikor előtte összament két autó (az egyik egy trolibusz volt), kerülésre nem volt lehetőség, csak a parkolón keresztül lehetett menni, ami szeből egyirányú volt. A vizsgabiztos utasította, hogy lassan, körülltekintően, de menjen be arra, hiszen el kell kerülni, ha lehet, a dugó kialakutlását. Úgyhogy emiatt még nem is buktatta meg. Bizony, vezetéskor nem csak a szabályokat kell betartani, hanem az összes körülményt mérlegelve döntéseket kell hoznunk. Ügyi vagy, így tovább! Ezt nevezik "közlekedési kultúrának".
1749. Cicus Mackója (válaszként erre: 1743. - //Cicus//)
2009. nov. 5. 01:05
Ügyes vagy Szívem,csak így tovább! Szeretlek!
2009. nov. 5. 00:57

Sziasztok, bekukkantottam.


Ma ismét voltunk úszni és én vezettem. Tökre élveztem. Ma már nem akartam összetörni az autót :D A kitolatásnál vannak gondjaim, mert nagyon centizek, de amúgy minden megy, még a beállás is :) Fejlődőképes vagyok...


Berina:

látod, látod, megy ez neked. Csak így tovább. A 30 óra nekem is meg volt, simán kellett. Sőt még többet is vettem szerintem...


Cicus:

Tök jó, hogy máris megvan a jogsid. Most már kiélheted a vágyadat és vezethetsz világnak! Sok sok balesetmentes közlekedést neked, és üdv a jogsisok körében :)


Atlantisz:

Melyik suliban tanulsz? Egy kezdőbetűt elég írni. Csak kíváncsi vagyok melyik iskolavezetőről mondanak ilyet :)

Én külön gyakorolni nem voltam, ha arra gondolsz, hogy oktatón kívül, így helyet sem tudok mondani. Én csak oktatóval mertem menni.

A vizsga nem volt vészes, főleg a második nem. Az elsőn tök ideges voltam, és ezért bukás. A vizsgabiztosok közül van rendes, van szigorú, szóval mindenféle. Van egy alacsonyabb pocakos bácsi, az aranyos. A Márti az szintén -nála vizsgáztam másodjára-. Szigorúak, de nem szedik le a fejed már bemutatkozásnál. :) Akinél először vizsgáztam, arra már elég volt ránézni és már százszor idegesebb voltam :DDDD

A lényeg, hogy nyugodtan menj a vizsgára, figyelj mindenre, nyugodtan megfontoltan vezess. Gyorsan eltelik az a 40 vagy 50 perc :)

Az oktatóra én biztos rászóltam volna, hogy ne simogasson... Nem otthon van.

A 9 pótórát már le is beszéltétek? Miért pont annyi kell? :)

Az elindulástól meg ne parázz, én is lassan indultam el. Azóta sikerül csak gyorsabban elindulni, amióta jogsival vezetgetek és gyakorlok. Oktató mellett mindig lassan indultam, sőt sokszor le is fulladtam. Majd belejössz. Gyakorlás, önbizalom és minden menni fog! HaJRÁ!

Ha van kedved majd jöhetsz ám dumcsizni ;)


katus:

Ne parázd túl a dolgot, nem látott meg senki sem, ilyen bárkivel előfordulhat. Én mit csináltam volna? Ilyen helyen a zebrához van igazítva sokszor a lámpa. Kiszállok, elmegyek a zebrához, megnyomom a gombot és visszamegyek :D Bringával ezt szoktam csinálni :DDDD

Felejtsd el, megtörtént, nem lett belőle semmi sem, megy az élet tovább :)

1747. d192d0122c (válaszként erre: 1746. - Katus3)
2009. nov. 4. 21:11

Sziasztok!


Katus: Az előbb kérdeztem meg a férjem, hogy Ő mit tett volna a helyedben,azt mondta hogy kiment volna simán. És nem várt volna sokat.... :-) Csak ne legyen ott kamera felszerelve...


Cicus: Ügyes vagy!!!! Látod még a mama is megdicsért. :-) Minden nap vezess ha csak kis távot is ha teheted.


Atlantisz: Üdv! Jók kis csapatunk van itt a lányokkal! :-) Én a 15-dik városi órámon vagyok túl. És ahogy olvasom hasonló problémákkal küszködünk. :-) Azon kiakadtam én is, amit irtál hogy az oktatód hogy viselkedik Veled. Én simán kikértem volna magamnak, meg helyretettem volna már, hogy otthon a kedves feleségét becézgesse Cicusnak. :-) Mondjuk itt nálunk is a városban van akinek híre van, én is úgy választottam oktatót, akiről csak jót mondtak....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook