Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1746. katus3
2009. nov. 4. 15:13

Most volt itt apukám,megkérdeztem őt is,azt mondta,nem ment volna ki.Hát most az önbizalmam a béka feneke alatt van.:-( Túlreagálom???


Szia Atlantisz26. Én is nagyon óvatos vagyok,néha még azt is megvárom,aki kilométerekkel odébb van. Férjem meg is szokta jegyezni,hogy már rég mehettem volna.

1745. katus3 (válaszként erre: 1743. - //Cicus//)
2009. nov. 4. 15:10

Szia!

Tényleg nem volt zöld,szinte minden nap járunk arra,és addigra már többször váltania kellett volna.Ismerem a helyet.Igazából az idegesít,mi van,ha épp meglátott volna egy rendőr.Férjem azt mondta,biztosan nem fogadta volna el magyarázatnak,hogy nem jó a lámpa.Na meg az a sok autó mögöttem. Miért pont nekem kellett elsőnek lennem?

Látom ügyeskedsz.Csak így tovább.Ne csinálj olyan hülyeségeket,mint én.:-/ Ma sokat mentem,mással nem volt gond.

2009. nov. 4. 14:49

Szia, Platty666 és a Többiek.

Köszönöm a hozzászólásod, jó olyanok véleményét hallani, akik hasonló cipőben járnak/tak.

Önbizalommal alapvetően nincs nagy gond, nyilván elővigyázatos vagyok, meg persze még a gyakorlatlanság miatt nem úgy mérem fel a helyzetet, ahogy kellene.

A pluszórákkal nincsen bajom, mivel a sikeres vizsga után szinte azonnal autóba szeretnék pattani, az a cél, hogy minél jobban menjen.

A vizsgától viszont nagyon félek, bármi közbejöhet, persze én is lehetek figyelmetlen stb.

Nektek nem remegett kezetek, lábatok előtte? :)

1743. //Cicus//
2009. nov. 4. 14:42

Szép napot!


Ma is vezettem! Lementünk mamával a boltba. Szerintem most jól vezettem. Igaz alig volt forgalom. De mama se szólt bele csak mondta, hogy: ügyes vagy! És parkolnom is sikerült! :-) Ti hogy álltok a vezetéssel?


Katus:

Lehet, ha nem mész ki még most is ott állnál! :-) (Na jó ez csak vicc volt.) Nagyon nem tudom, hogy mi lett volna a helyes, persze az, ha megvárod a zöldet...dehát ha nem volt zöld...Szerintem egy rutinosabb autós is kiszökkent volna onnan. Meg lehet, hogy már mögötted idegesek voltak az emberek. Ehhez nagyon nem tudok hozzászólni...reménytelen egy helyzet ez! De nyugodj meg! Nem történt semmi baj! Senkinek nem esett baja! Nem kell ezen gyötörni Magad! :-)

1742. katus3
2009. nov. 4. 14:04
Sziasztok! Ma olyan dolgot csináltam,amiért komoly büntetést kaphattam volna.Nem volt szándékos,és nem tudtam másképp megoldani a helyzetet. Kíváncsi lennék,Ti mit csináltatok volna.Még most is gyomorgörcsöm van.:-( Szóval megálltam egy szűkebb utcában a piros lámpánál,főútra akartam kifordulni.6 perc után még mindíg nem váltott a lámpa zöldre,pedig már egészen előre is gurultam,így tutira érzékelnie kellett volna.Szerintem nem volt jó.Már kb. 20 kocsi állt mögöttem,míg végül mikor senki nem jött,kifordultam a piroson.Aki utánam állt,nem jött ki.Amíg láttam a visszapillantóban,nem is váltott a lámpa.Szerinzetek mit kellett volna csinálnom? Férjemet felhívtam,azt mondta,meg kellett volna fordulnom és visszjönni.De! Nekem mint kezdőnek,szűk volt a hely,ráadásul már akkor a zebrán fordultam volna.Tudom így látatlanban nehéz elképzelni,de érdekelne hogy Ti ilyen esetben mit tettetek volna.Nagyon el vagyok keseredve,hogy esetleg rosszul döntöttem...
1741. platty666
2009. nov. 4. 13:40

Szia, Atlantis! Üdv itt a fórumon. Az elndulásod lassúsága miatt - ha az oktató nem hozza fel hibaként - ne hibáztasd magad. Nekem még vizsga előtt is azt mondta: lassan engedd fel a kuplungot, hogy biztosan ne fulladj le mert egy hirtelen indulás-lefulladás balesetveszélyes. A hátralévő órák kb. ezen fognak segíteni, ezért nem engedett gondolom még vizsgára a kötelező óraszámból. Vedd ezt előnynek, hogy az ő kocsiján gyakorolhatsz még, nem a sajátodat teszed tönkre. A fogdosást kérd ki magadnak, ebből csak neki lehet baja - de lehet, van olyan tanuló, aki ezt a nőisége megélésének tulajdonítja. Az oktatód a próbálkozós fajta, de eszerint már kapcsolt, hogy nálad nem jön be. A forgalom feltartását is gyakorolni kell, engem is sokszor kellett nyugtatni: nem baj, a másik is szokott parkolni meg kiállni, ki fog engedni. ÖNBIZALOM!!!

MAGIC! NE HAGYD MAGAD!

2009. nov. 4. 09:17

Sziasztok!


Nézegettem az interneten a vezetéssel kapcsolatos fórumokat, és Rátok találtam. Gondoltam megosztom Veletek "élményeimet", és ha nem gond, lenne pár kérdésem is.


Július végén iratkoztam be egy szegedi autósiskolába, s most vagyok túl a 18. forgalmi órámon. November 18-án lesz az első vizsgám, iszonyatosan izgulok. :) Időközben, a rutinvizsga után tanárt kellett cserélnem, mivel az oktatómmal nem voltam megelégedve. Nyíltan olyanokat mondott nekem, hogy az autósiskola vezetője szerint "nem kell ám mindenkit átengedni", és még sorolhatnám a hasonlókat. Fásult volt, a rutinon többet foglalkoztunk az elmélettel (amit otthon is meg lehet tanulni), mint a gyakorlattal, mindig kitett a város másik végén (mert neki mennie kell az ebédért), pedig dolgozom, és így is folyamatosan el kellett kérni magam a munkahelyemről, ráadásul mondtam neki, hogy inkább végezzünk 10-15 perccel hamarabb, de rakjon ki ott, ahol szeretném. 10-15 perccel hamarabb is végeztünk, mégis ott rakott ki, ahol neki éppen jó volt.

Az új tanár elsőre nekem szimpi volt, viszont egy idő után simogatni kezdett, ami nagyon kellemetlen volt számomra, de mégsem cseréltem végül oktatót, mert az legalább két hét kihagyást jelentett volna, nekem meg szintén nagyon fontos, hogy mihamarabb jogsim legyen, hiszen a munkámhoz is kellene, és már alig várom, hogy autóval közlekedhessek, s ezáltal mobilisabb legyek. Ma már kevesebbet fogdos, de pl. Cicámnak hív, néha tesz bizarr megjegyzéseket, de igyekszem ezeket normális módon hárítani. (mindezek mellett azonban többször beír vezetni, mint az előző, oda jön és ott tesz ki, ahol mondom)

A vizsgáig még hátravan 2 kötelező órám és 9 pótóra, úgyhogy néhányszor még találkoznom kell Vele, de ez legalább még inkább arra sarkall, hogy minél jobb legyek.

Egyébként maga a vezetés szerintem és szerinte is jól megy, nyilván vannak még kisebb hibáim, amik általában abból fakadnak, hogy nem bízom a többi vezetőben. Nektek volt hasonló? Pl. amikor parkolás után kiállok, én legszívesebben azt is megvárnám, aki még el sem indult otthonról. :) Ilyenkor vacillálok, és ez nem feltétlen jó. (de ez még remélem változni fog) Egyébként nem félek vezetés közben, csak ilyenkor inkább elővigyázatos vagyok. Az elindulások már jól mennek, nem fulladok le, de kicsit lassúnak érzem, és utálom feltartani a forgalmat. Nektek sikerült gyorsan elindulni?

Láttam, hogy van itt szegedi is, Tőle kérdezném, hogy tud-e valami jó helyet a gyakorlásra, illetve milyen tapasztalatai vannak? Esetleg, ha volt már vizsgázni, milyen volt?


Kicsit talán hosszúra sikeredett :), ne haragudjatok, de nem sokat beszélgettem még erről, viszont minden második gondolatom a jogsi megszerzése. :)


Szép napot mindenkinek!

1739. magic life (válaszként erre: 1715. - Rosa)
2009. nov. 3. 18:52

Múlthét csüt felhivtam az iskolavezető helyettest. Arra kért hivjam vissza eset fele, többet tud mondani. Persze, hogy nem vette fel, és persze, hogy nem hivott vissza, azóta sem!

Ma hivtam a hatóságot. Egyből a vezetőt kértem. Elfoglalat, adjak számot visszahív. Hát Ő sem hivott vissza...


Média? És kinek, hova, mi? Juszt Laci? Tv ügyvédje, vagy?

1738. //Cicus//
2009. nov. 3. 16:53

Sziasztok lányok! Hóeséses szép délutánt Nektek! :-)


Ma jött az sms suliba, hogy megérkezett a jogsim!! :-) Olyan boldog vagyok! :-) És már vezettem is. :-) Mivel szombaton megyünk Pestre levittük a kocsit a szerelőhöz átnézetni. Én vezettem természetesen...és ezek után már mindig csak én... Keresztanyám szerint későn fékezek, de mondtam neki, hogy első utam volt szoknom kell a kocsit is! Bevallom nagyon furcsa volt, hogy én vezettem, saját kocsinkon és közúton nem pedig hegyi úton, ahol a madár se jár... De szerintem jól ment ahhoz képest...Bele kell jönni, hisz én sem az anyum pocakjába tanultam meg! :-)

Berina:

Gondoltam Rád! Tudtam, hogy ügyi leszel! Városon kívül én is nagyon szeretek vezetni, ott olyan jó. Városban sem olyan rossz a helyzet! De majd a saját kocsin kiderül mennyit fogok bénázni... :S Nálam viszonylag jól ment minden, de egyénenként változó! Ne csüggedj el! Te is és az oktató is érzi mennyi óra kell még. És valljuk be, inkább vegyél több órát, mind a vizsgára szórd ki feleslegesen a pénzt... Ha úgy érzed már, hogy igen készen állok a vizsgára, akkor menjél vizsgázni. Én kb az utolsó 5 órán már így éreztem. De az én vagyok! Neked sok sikert! Kitartás! Menni fog!

Most megyek tanulni...matekdoga holnap...azt hiszem ez mindent elárul :-D Meg megyek majd angol különórára...Lehet oda is én vezetek?! :-)

Szép napot Nektek! Majd jövök!

2009. nov. 3. 13:57

Sziasztok lányok!


Megvolt a ma délelőtti vezetés. Pont mikor megjöttem akkor kezdett el szakadni a hó, úgyhogy megúsztam. :-) Igaz nem maradt meg, de azért jobb hogy kimaradtam belőle. Ma tényleg nem ment annyira rosszul mint vasárnap. :-) Az Oktatóm szerint, az már haladás nálam, hogy meg tudom csinálni azt amit mond. Néha van ami magamtól is eszembe jut... de folyamatosan mondani kell neki,hogy mikor mit kell csinálni. Szerintetek ez nagyon rossz így a 14-dik órán? Ugye 21 a kötelező, de nekem azt mondta az oktató, hogy számoljak 30-at simán hogy vennem kell. Akkor ahogy vesszük a felénél vagyok. Ti is igy voltatok? Vagy ilyenkor már ment egyedül segítség nélkül? Lehet extra béna vagyok... :-( Voltunk a belvároson kívül is, ahol nem voltak lámpák meg folyamatosan nem kellett kapcsolgatni indexelni, ott tök jól elboldogultam. :-) A belváros az, ahol megáll sokszor a tudományom...


Cicus: Mi a helyzet? Kezedben van már a jogsi, vagy holnap lesz a nagy nap? :-)


Moncsi: Akkor Neked is van néha rossz napod ahogy olvasom. :-) De csak lelkesedj ahogy eddigis. :-) Nehogy az ilyen kedved vegye....


Katus: Köszi a bíztatást. Igazad van, lehet vasárnap lélekben itthon voltam azért ment olyan rosszul. :-) Nagyon vártam a Párom. :-)

Aranyos vagy amit írtál. De Te hidd el, hogy ritka béna vagyok , szerintem nincs még egy ilyen tanuló. :-( De majd csak egyszer nekem is meglesz...


Puszi Mindenkinek!!! :-)

1736. Rosa
2009. nov. 3. 12:49

Sziasztok lányok!

Gyors beköszönök,sajna csak jövő héten kedden kedden tudok menni vezetni,mert a héten nem tudtuk egyeztetni az időt:((

Nem baj,igy is jó lesz:)

Este még kukk majd:)

2009. nov. 2. 23:59

Na ismét itt vagyok. Én vezettem oda meg vissza és folyton össze akartam törni az autót. Párom "sikítozott" mellettem :D De mi is, az autó is és minden ami a közelünkbe került, épségben megmaradt.

Ma én sem voltam toppon.

Tolatásnál is csak lestem, miért nem indul az autó. Vagy a kuplungra tapadt rá a lábam, vagy azt engedtem felfelé, de még a féken volt a másik :D Kicsit szét voltam csúszva :D

Na majd legközelebb jobban megy!


Ugye berina? :) Ez egy ilyen nap volt. Holnap már ügyesebbek leszünk :)

1734. //Cicus//
2009. nov. 2. 22:04

Szép estét!


Nem jött a telefon... :-( még nincs jogsi... Holnap telefonálok, mert későbbig vannak. Ha még ott van, szerdán bemegyek érte. És akkor már azt mondom, hogy megvan :-)


Jó éjt Lányok!

Szép napot holnapra! Vigyázzatok magatokra!

Berina:

Ne keseredj el! Én is voltam így, semmi kedvem, hagyjanak békén. Már majdnem hisztiztem. De látod, nekem is sikerült! Neked meg pláne, hogy sikerülni fog! Holnap olyan ügyi leszel, hogy az oktatód azt hiszi csak álmodta a vasárnapot! :-) Sok sikert!

1733. moncsicsi83 (válaszként erre: 1732. - Katus3)
2009. nov. 2. 20:56

Nem, dehogy... Csak nekem hirtelen az jutott eszembe, hogy tervezted, hogy elmész oda, de mire lett volna időd, akkorra már az említett helyre kellett menni...

Kicsit fáradt vagyok mostanában :D Hülyeségek jutnak eszembe...


Na megyek, mert megyünk úszni. Hátha én vezetek ;)

1732. katus3
2009. nov. 2. 20:26

Sziasztok!

Berina! Erre ne is gondolj! Ügyes vagy,és meglátod holnap sokkal jobban fog menni.Kitartás!

Hidd el,én az elmúlt években sokkal többször gondoltam arra,hogy én béna vagyok,sosem fogok megtanulni vezetni,nincs hozzá érzékem.8 évig gondoltam így,és mégis sikerült!!! Hidd el,olyan béna nem lehetsz,mint én voltam.:-) Na mostaztán jól megnyugtattalak mi?:-)Biztos azért nem megy most a dolog,mert gondolatban a férjeddel vagy otthon.:-)


Moncsicsi! Na szép! Arra gondoltál hogy simán kinyírtam valakit?:-)

1731. d192d0122c (válaszként erre: 1730. - Moncsicsi83)
2009. nov. 2. 19:49

Szia Moncsi!


Köszi a bíztatást, most rámfér... :-(

Azt viszont örömmel olvastam hogy boldogan újságoltad hogy megint vezettél és a Párod nem is szólt bele. :-) És hogy élvezted :-) De jó!!! Ügyes vagy!!! Csak igy tovább... :-)

2009. nov. 2. 19:27

Sziasztok, én is vagyok!


Cicus, szerintem hívd őket holnap... :D Kicsit megkésett tanács. Na de lehet nemsokára jössz, hogy meg van a jogsi :)


berina:

Ne legyél elkeseredve. Vannak hullámvölgyek. Mindenkinél előfordul, hogy egyikszer jobb, másikszor rosszabb teljesítménye van, ez természetes. Legközelebb ismét tök szuperül fogsz vezetni! Csak bízz magadban. És IGENIS MEG LESZ AZ A JOGSI! Ott fog virítani a karácsonyfa alatt :)

Holnap reggelre jó vezetést!

1729. d192d0122c (válaszként erre: 1727. - //Cicus//)
2009. nov. 2. 19:24

Szia Cicus!


Mi a helyzet? Jött a telefon ma? :-) Vagy holnap kell érdeklődnöd? :-)

2009. nov. 2. 19:23

Sziasztok lányok!


Vagyok én is! Csak nálunk most sűrű az élet, megjött a Férjem!!! :-) Nagy az öröm.....


Tegnap vasárnapi vezetésem egy katasztrófa volt. Nem is volt ezért érdemes felkelnem. :-( Hibát hibára halmoztam. Pedig 9-re mentem és tényleg alig volt még forgalom csodáltam is. Az órámat úgy értékelte az Oktatóm, hogy megyek mint a homály a többi autós után. Semmit nem nézek, egy táblát sem veszek észre, visz a forgalom, semmi szabályt nem tartok be... :-( Majdnem sírtam is emiatt, pedig múltkor meg azt mondta hogy fejlődök. És én tényleg annyira jól akarom csinálni és igyekszem, de nem úgy jönnek össze a dolgok...Nekem sosem lesz jogosítványom úgy érzem. :-( El vagyok keseredve...

Holnap reggel megyek ismét, de semmi kedvem.

1727. //Cicus//
2009. nov. 2. 08:11

Jó reggelt!


Nemsoká indulok suliba...aztán várom a telefont a mamától! :-)

Szép napot Nektek! Legyetek óvatosak! Vigyázzatok magatokra!


Moncsicsi:

Hát persze, hogy segítünk! Ez természetes (részemről)! :-)


Szerintetek, ha az okmányirodába 12-ig van ügyfélfogadás és én csak 15 után tudnám hívni, akkor ne is próbálkozzak, ugye? Holnap 16:30-ig vannak...remélem akkor sem lenne késő...

1726. moncsicsi83 (válaszként erre: 1725. - Katus3)
2009. nov. 1. 19:51

:DDDDDDD Nagy kő esett le a szívemről, mert nem erre gondoltam :D

Na de csak van valami másik kreatív bolt a közeletekben, nemde?

1725. katus3 (válaszként erre: 1724. - Moncsicsi83)
2009. nov. 1. 18:49
Úgy értettem,hogy mikor utoljára arra jártam még kreatív-hobbi bolt volt,most meg már temetkezési vállalat lett a helyén.Erre gondoltál? Nem ütöttem el senkit útközben,főleg mivel gyalog voltam.:-)
1724. moncsicsi83 (válaszként erre: 1723. - Katus3)
2009. nov. 1. 15:33

Majd feltaláljátok magatokat, ettől nem félek. De aztán majd rakjál fel akoszorúról is képet ;)


Részvétem a bolthoz odaéréssel kapcsolatban, feltéve ha jól értelmeztem :(

1723. katus3
2009. nov. 1. 15:15

Szia!

Szeretné,azaz a lányom szeretné.Még azt sem tudom hogy kell.:-) Volt nálunk egy kreatív bolt,a héten voltam arra,de mire odaértem,Temetkezés lett belőle.:-/ Ügyes vagy:-)

2009. nov. 1. 14:52

Sziasztok CSajok!


Ma ismét vezettem. Ki szüleimhez meg vissza. Egyre magabiztosabb vagyok az utakon, vagyis így érzem. Ma már párom nem is szólt bele a dolgokba, csak egyetlen egyszer jegyezte meg, hogy segít az autó és mutatja a hangja, hogy ne akarjam már egyesbe rakni kettes helyett :D Ezt még szoknom kell a skoda után, de menni fog. Nagyon tetszik a vezetés, tökre élvezem. Most már arra kell figyelnem, hogy tartsam az 50-et, nehogy fölé szaladjak :)


katus: Koszorút fogsz csinálni? A karácsonyfára meg kitalálunk valamit. A mennyezetre kötés elég drasztikus megoldás :D

1721. Rosa (válaszként erre: 1720. - Katus3)
2009. nov. 1. 12:55
Mi is sokáig babakocsival,aztán vettünk a tavasszal egy motoros bringát,azzal viszem mindkettő gyerkőcöt oviba...persze nagyon lassan és világitással...gyalog nem érnék be dolgozni soha...
1720. katus3
2009. nov. 1. 11:55

Sziasztok!


Moncsicsi! Még én sem csináltam koszorút,igaz még tököt sem. Engem igazán a karácsonyfa aggaszt,fiam már tavaly is állandóan azt rángatta.Mi lesz idén? A mennyezetre kötözöm?


Rosa! Mi idáig babakocsiztunk. Lányom sétált mellettem. Nem volt egyszerű,ő sem a gyorsaságáról híres. Ezt nézzük meg,ott álljunk meg... Megváltás a kocsi.

1719. moncsicsi83 (válaszként erre: 1718. - Rosa)
2009. nov. 1. 10:19

Jaaaaaaa, akkor jó. :) Már kezdtem megijedni, mert itt Szegeden láttam már 1-2 extrém sportos anyukát és még neki állt feljebb, ha beszóltunk, hogy ésszel kellene (sötétben, sötét cuccban, lámpa, macskaszem nélkül vitt két gyereket, akiken se bukósisak, se semmi és ráadásul még szabálytalanul is közlekedett, mármint össze-vissza az úton).

A rendőr meg csak nem látja meg, hogy így közlekedtek. Mondjuk ha nincs messze csak nem lesz gond! De kitartás, nemsokára autóval viheted a porontyokat :)


Huhh, tényleg beszéltük ezt az oktatósdit. Kíváncsi leszek majd hogy tetszik a vezetés. Várom majd az élménybeszámolót az első rutin óráról... :)

1718. Rosa (válaszként erre: 1717. - Moncsicsi83)
2009. nov. 1. 09:41

Szia!

Még nem tudom...kedden telefonálok az oktatómnak és akkor beszéljük meg mikor kezdek.Várom nagyon igen:))

Ez egy családi válalkozás,férj-feleség.A nő tanitotta az elméletet,a férje fog tanitani vezetni.A nő is oktat vezetést,de épp totálkárosra törte valami hülye p.az autóját....

Toyota corollán fogok tanulni./ha jól irtam a nevét/


Ne izgulj,nem úgy gondoltam a bringát,hogy lámpa nélkül,ész nélkül megyünk..hanem azért szabálytalanul,mert ugye egy felnőtt egy 10 év alatti gyerkőcöt szállithat...muszáj ezt a telet kihuznunk valahogy...aztán csak lesz jogsim egyszer:))

Szóval nagyon vigyázok rájuk természetesen:)

2009. nov. 1. 09:25

Sziasztok, itt vagyok én is :)


Cicus, katus:

A tökfaragás még szerintem menne, de az adventi koszorú készítése szerintem nem. Nem vagyok én olyan ügyes és kreatív. Azt sem tudom hogy kell csinálni... Szóval max ha lépésről lépésre segít valaki, akkor tudom összerakni :D Meg amúgy is tényleg ez a fránya lakásfelújítás miatt hely nincs sehol sem, hogy ilyet lerakjak. Habár ha minden jól megy decemberre lehet elkészül a nagyszoba. Akkor már talán lesz hely! Akkor segítetek? :) Tényleg, ti szoktatok adventi koszorút csinálni?


Rosa:

Jövőhéten mikor kezdesz rutinozni? Várod már? Most hirtelen nem ugrik be, de megvan már az oktató meg az autó? Ha igen milyen autón is vezetsz? Bocsi, de most hirtelen nem ugrik be, hogy beszéltünk e ilyenről...

Jujj, bringásan vigyázzatok ám magatokra. Remélem nem ilyen lámpa nélkül meg egyebek nélkül mentek úton... Ugye nem? Bukósitykájuk van a gyerkőknek? Nagyon tessék vigyázni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook