Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1926. Rosa
2009. nov. 15. 08:57

Sziasztok!

Örülök,hogy ti legalább pozitiv élményekkel gazdagodtatok...én a tegnapi rutin órám után a könnyeimmel küszködve szálltam ki a kocsiból,minden rosszul ment,pánikoltam,hogy nem tudok időben lefékezni,szenvedtem a kuplung használatával,a lábamat mindig ott tartottam a féken,le voltam lassulva,és habként a tortára:ha rajtam múlik kilököm a tűzcsapot,....szóval tiszta hülyének éreztem magam....

Az oktatóm nagyon szókimondó természet,láttam rajta,hogy kicsit idegesiti a bénáskodásom,vagy inkább hogy nem azt csinálom amit mond..,de azért türelmes maradt és azt mondta a végén,hogy ne keseredjek el,meg fogom tanulni.Többször is megálltunk és magyarázta mit hogyan kéne..

Nagyon szégyeltem magam előtte...

Szóval borzalmas volt...azért nem is irtam nektek tegnap,egész nap ezen agyaltam...aztán estére arra jutottam,hogy fel a fejjel, a keddi vezetésre begyűjtöm a pozitiv energiákat és meg fogom tanulni!!!!

1925. //Cicus//
2009. nov. 14. 23:15

Berina:

Jobbulást kívánok én is! Örülök neki, hogy ilyen pozitív sorokat olvastam Tőled! A sebesség betartása tanulóként nálam is idegtépő feladat volt. Ha engedtem a gázt nagyon lassú volt, ha nyomtam túlment. Érezni kell ezt is...Persze mire megéreztem véget ért tanuló vezetős korszak. :-) Most már a saját kocsin próbálom megtanulni mennyi az az 50 :-) Ma már elég jól ment. És a kanyarokkal sem volt annyi baj. Örültem neki, hogy a keresztanyám mondta, hogy: most kettesbe, felengeded a kuplungot ha gyors belefékezel... Jó, hogy így mondja. Egy idő után csak megtanulom. Legnagyobb bajom, hogy azt hiszem, hogy annyira lefékezem a kocsit, hogy akadályozom a forgalmat. Keresztanyám meg mondta, hogy nyugodjak meg nem akadályozom. Dehát bennem még mindig ez van. Majd kialakul...gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás...:-)

Moncsicsi:

Egy kis rutin...jól mondod. Nekem még néha az is nehéz, hogy ránézzek a kilóméterórára és vissza az útra! :-) Nah jó vicceltem:-) Mivel még nem érzem annyira a sebességet a kocsin, így kissé sokszor kell lesnem a kilóméterórát. Főleg az 50-es határnál...vagy lejjebb vagy feljebb...De majd kialakul:-) Azért Te sem panaszkodhatsz! Te is sokat vezetsz! És már rutinos is vagy! :-)

Katus:

Sok sikert a tesódnak!


Jó éjt lányok!

2009. nov. 14. 22:54

Cicus:

jó neked, hogy ilyen sűrűn tudsz vezetni. Kicsit irigykedem ám :) Csak így tovább...

Amúgy én sem merek még matatni a kocsiban, rádió meg légkondi meg egyebek után, pedig a rádió kapcsolója ott van az index alatt, még sem merek matatni :D Na majd egy kis rutin és menni fog...


Berina:

Jóbulást!

Örülök, hogy tetszett a vezetés, csak így tovább. Ezzel a gázhoz ragadással nem vagy egyedül. Nekem is mindig azt mondta az oktatóm, hogy rá vagyok tapadva :)

Sajnálom, hogy máris eltelt a 2 hét, remélem minden pillanatát kiélveztétek, amíg párod itthon volt. Gyorsan eltelik ez a pár hét és ismét itthon lesz :)

2009. nov. 14. 22:25

Sziasztok!


Én is megvagyok. :-) Kicsit megfázottan, torkom fáj, náthás vagyok.. :-(

Voltam ma vezetni délelőtt. Az idő szupi volt, kimentünk a városból egy szomszédos faluba meg vissza. Nagyon élveztem. :-) Semmi lámpa, gyalogos, egy csomót tudtunk dumcsizni az Oktatómmal, mert ugye sajnos ez a városi vezetésnél nem annyira megoldható. Ma nem is bénáztam, egyedül az volt a baj, hogy szerinte nagyon türlmetlen vagyok. Pl az ilyen 30-as táblákat képtelen vagyok betartani meg volt egy hely ahol 20-al lehett csak menni. Hát azt is az istenért nem tudtam, volt hogy majdnem megállt az autó,aztán ha kicsit nyomtam a gázt rögtön elkerültem... szóval ideges lettem tőle. :-) Meg a lámpánál visszafelé már sárgánál indultam kétszer is... az oktató szerint a gázhoz van ragadva a lábam. :-) De a mai óra nagyon jó volt, jól éreztem magam.

Holnap megy el a férjem... majd csak karácsonyra jön haza... :-( :-( :-(

1922. //Cicus//
2009. nov. 14. 20:52

Sziasztok!


Jelentem vezettem ma is és tegnap is! :-) Már csak a kanyarokat kell megszokni. Tegnap a szőlőhegyünkre, ma Nagykanizsára rokonokhoz! Skoda Feliciánk van, azon gyakorolgatok. Öröm látni, hogy ilyen ügyes emberkék vannak itt! Örülök neki! Gratula mindenkinek!

A zenéhez hozzászólva: engem csak akkor idegesít, ha nagyon hangosan szól, és olyan idióta szám megy, hogy se eleje se vége (rádiónál van ilyen általába) De én még nem merek nagyon lenyúlkálni, szóval a mellettem lévőt riasztom! :-) De mikor mentünk Pestre, akkor nagyon hangosan szólt, igaz az cd volt és egyáltalán nem zavart! Sőt még élveztem is! :-) De szerintem épp annyira kell hangosítani, hogy még halld az autó hangját is. Legalábbis nekem ezt tanították :-)

1921. moncsicsi83 (válaszként erre: 1920. - Katus3)
2009. nov. 14. 18:28

Igen, nagyon lehet élvezni a vezetést, sőt... Felszabadít, megnyugtat. Egyre jobban élvezem! De azért még sok sok gyakorlás szükséges, egyáltalán nem vagyok biztos sokszor a dolgomban...


Jó-jó, rutinosak vagytok már, biztos azért nem zavar a vezetés. Nálam még rutintalanság is közre játszik, na de egyszer majd talán... :)


Wow, tesód már itt tart? Nagyon pörgeti a dolgot! Sok sikert neki!

1920. katus3
2009. nov. 14. 17:18

Sziasztok!

Cicus! Nagyon ügyes vagy! Tök jó,hogy ennyit vezetsz.:-) Milyen kocsid is van?


Moncsicsi! Te is ügyi vagy. Ugye mennyire lehet élvezni a vezetést? A zene engem sem zavar.Ha a gyerekek esetleg nincsenek velem,én is elég hangosan hallgatom. Ha a lányom velem van,akkor csak az ő zenéjét lehet hallgatni.Persze akkor halkan. Olyankor csak Inna- Hot mehet.:-)


Tesóm jövő pénteken vizsgázik forgalomból.

1919. moncsicsi83 (válaszként erre: 1918. - Fb270f896a)
2009. nov. 13. 22:55

Szia!


Akkor Te már profi sofőr vagy lassan, ha már április óta vezetsz. Sokat szoktál vezetni? Nem zavar az üvöltő zene?

2009. nov. 13. 22:32

Sziasztok!:) Nekem április óta van meg a jogsim. Egy balesetem már volt is, egymásra tolattunk egy hapival. Ő is tolatott én is és csett!:)

De ez már régebben volt. Imádok vezetni, főleg ha üvölt a zene. Anyummal nem szeretek vezetni, mert mindenbe bele szól!:D

1917. moncsicsi83 (válaszként erre: 1915. - Rosa)
2009. nov. 13. 22:23

Ne félj, majd idővel, gyakorlással minden menni fog. Eleinte nekem is sok volt, sokra kellett figyelni, de aztán belejöttem. Szerintem ezzel mindenki így van. A végére már rutinból mennek majd a dolgok :)


Basszus el sem hiszem hogy én írok ilyeneket. Nemrég kezdtem én is és nem gondoltam, hogy idáig eljutok :)


Tök happy vagyok :)

2009. nov. 13. 22:22

Itt vagyok ismét. Ma én vezettem ki a szüleimhez meg vissza. Tök jól ment. Egyszer indultam lassabban, mert beállt a forgalom, utána meg elém vágtak, majdnem kocc, de megoldottam. Basszus rengeteg hülye van. Na meg a város két értelmetlen lezárásos feltúrással megint gazdagodott. Ollé...


Kifogtam egy sorompót is és pont a lejtőn álltam. Míg oda ért a vonat és elment, lerágtam a körmöm, mert mögöttem a seggembe álltak és féltem, hogy nem sikerül elindulni és visszagurulok. Jelentem sikerült. Velem madarat lehetett volna fogatni, annyira örültem neki!


Veletek mi újság? Ma vezetett valaki?

1915. Rosa (válaszként erre: 1913. - //Cicus//)
2009. nov. 13. 20:22

Én az első rutin óra után nem is merem mondani,hogy ha kanyarodtunk,úgy szólt rám mindig az oktató,hogy talán forgatni kéne a kormányt,hogy forduljon is az autó...:))

Úgy éreztem,hogy sok mindenre kell figyelnem egyszerre,és nem ment,elég vicces volt:))

1914. Rosa (válaszként erre: 1910. - Moncsicsi83)
2009. nov. 13. 20:19

Ügyes vagy Moncsicsi!:)Örülök,hogy sikerélményed van!

Látod,gyakorlat teszi a mestert!Kicsit irigyellek,hogy már itt tartasz,de majd eljön az én időm is:)

Reggel megyek reggel vezetni,nagyon várom,de ezt már irtam.Mondtam az ismerősöknek,hogy ne mozduljanak ki az utcára fél 8 és 9 között:))))

1913. //Cicus//
2009. nov. 13. 15:45

Szép napot Lányok!


Vagyok én is, csak most nagyon el vagyok/voltam havazva. Sokat vezettem, mióta megvan a jogsim. Mikor mentünk Pestre a fele utat én vezettem (persze nem Pesten, hanem itthonról Nagykanizsára, majd onnan rá az M7-re és egész Siófokig) 10 napja kaptam a jogsim és abból kb 7 napot vezettem. És már a keresztanyám is dícsér. De a kanyarokkal, főleg jobbra kis ívbe még bajok vannak. Nektek is problémás volt az elején a kanyarodás? Nálam a problémák, hogy vagy nem lassítok le eléggé, vagy nagy ívbe megyek. De remélem majd megszokom. Nem olvasgattam vissza a fórumba, de remélem mindenki ügyeskedett, míg nem voltam itt! :-) Azért néha olvasgattam ám...csak nem volt rá sok időm.

1912. simple (válaszként erre: 1910. - Moncsicsi83)
2009. nov. 13. 08:50
Hoho, és ez innentől már egyre csak jobb lesz! :-)
1911. platty666
2009. nov. 13. 08:47
Gratula, Moncsi! Fog ez menni! Egyszer még találkozunk valahol Szeged és Budapest közöt félúton...
1910. moncsicsi83 (válaszként erre: 1909. - Rosa)
2009. nov. 13. 00:16

Na itt is vagyok. Vége a mai napnak is. Köszi a gratulációt :)


Én vezettem oda-vissza a fürdőbe és tök jól ment. Tökre élveztem, úgy érzem egyre lendületesebben megy a vezetés, a motort is kipörgetem, most már a sebességet is jól meg tudom választani és jól váltani, szóval fejlődök. Sőt a múltkori lefulladós helyen is sikerült probléma nélkül elindulni :) Tökre örültem neki. Egyedül most az itthonról a beállóból kiállással voltak gondjaim, de azt is megoldottam... :) Szóval most happy vagyok!

1909. Rosa (válaszként erre: 1908. - Moncsicsi83)
2009. nov. 12. 21:45

Köszi:)

Neked is gratula!

Jó éjt és jó vezetést holnapra!

1908. moncsicsi83 (válaszként erre: 1907. - Rosa)
2009. nov. 12. 21:05

Én is megyek, megyünk úszni és én vezetek a fürdőhöz :)


A 90 napossal 12 kg-ot sikerült leadnom, azóta még 1 kg-ot csak úgy... Gratula neked is a 7 kg-hoz!


Na szép estét, holnap majd jövök!

1907. Rosa (válaszként erre: 1905. - Moncsicsi83)
2009. nov. 12. 21:00

Látom 90 naposoztál te is:))Én is azzal fogytam 7 kilót szoptatás után,egy másik diétával pedig még hetet:)

Te mennyit fogytál összesen?

Bocsi,offolom a fórumot:))

1906. Rosa (válaszként erre: 1905. - Moncsicsi83)
2009. nov. 12. 20:57

Úgy legyen:)

Igen,beszéltünk róla,sajna eléggé be van táblázva,én meg 4-ig dolgozom,mire Pestre érek fél 6,szóval nem egyszerű:(

Jövő héten ha minden jól megy,megyek kedden fél 6-ra aztán pénteken 4-re:)

Meglátjuk:)

Holnap jövök,jó éjt neked és mindenkinek!:)

1905. moncsicsi83 (válaszként erre: 1904. - Rosa)
2009. nov. 12. 20:53
Nyug meglesz, szépen lassacskán mindent megtanulsz és januárban már talán a friss jogsisok közt leszel. Az oktatód mennyire sűrűn tud elvállalni? Erről már beszélgettetek?
1904. Rosa (válaszként erre: 1903. - Moncsicsi83)
2009. nov. 12. 20:39

Na,arra én is kiváncsi vagyok!

Remélem nem én leszek az oktatók réme:))))

Annyira kéne nekem ez a jogsi,hogy nagyon!

1903. moncsicsi83 (válaszként erre: 1901. - Rosa)
2009. nov. 12. 20:31

Jaj tényleg, ezt beszéltük. De feledékeny vagyok :)


Akkor szombaton hajrá! Tök rendi a barátnőd, hogy addig vigyáz a gyerkőkre! :)

Akkor majd most jön a gyorsítás. Vagy a padka mellett megállás?

Kíváncsi vagyok majd Neked hogy fog menni a szlalom... Nálunk eléggé lejtős volt a pálya és én sokat szenvedtem vele, de megtanultam :D

1902. Rosa (válaszként erre: 1900. - Moncsicsi83)
2009. nov. 12. 20:26

igen:)és az égiek is kegyesek voltak hozzám,mert éppen nem esett az eső:))

Szombat reggel megyek fél 8-ra,itt leszünk most helyben,nem kell Pestre utaznom./38 km-re vagyunk/.

Van egy rendes barátnőm,aki vigyáz a kismanóimra:)

1901. Rosa (válaszként erre: 1882. - Moncsicsi83)
2009. nov. 12. 20:23

Hát,én azt gondoltam,hogy nagyon béna leszek,és nagyon nem fog menni először a vezetés,de könnyebben ment mint gondoltam.Na persze tudom,hogy nehéz lesz és lesznek kudarcaim,de elsőre nagyon tetszett és azt mondta az oktatóm,hogy elsőre ügyes voltam:)Csak igy is maradjon:))


Remélem igazatok lesz és elég lesz a 9 óra rutin:)


Azért nem kellett elsősegélyből vizsgáznom,mert szociális területen dolgozom,tanultam egészségügyet,igy elfogadták a bizonyitványomat.Ennek örülök,legalább ezzel nem kell foglalkoznom.

1900. moncsicsi83 (válaszként erre: 1899. - Rosa)
2009. nov. 12. 20:06
Akkor egy lightos kis napocska volt :) Mikor is mész következőnek?
1899. Rosa (válaszként erre: 1882. - Moncsicsi83)
2009. nov. 12. 19:48

Köszi:)

Kérdéseidre válaszolva:először beültetett a volán mögé,elmondott mindent/mi micsoda,mire való,stb./,aztán indultunk,és a kuplung kezelését tanultam /1-esben/,megálltunk,elindultunk,megfordultunk,aztán végigmentünk a pályán meg vissza,közben kuplung-gyakorlás:)

1898. Rosa (válaszként erre: 1881. - Mackó1990)
2009. nov. 12. 19:44

Sziasztok!

Én ismerem őket,meg itt sokan rajtam kivűl,úgyhogy tényleg rendesek:)

Kis községben lakunk,a fél falu náluk tanul vezetni:))))

1897. katus3
2009. nov. 12. 16:47
Így van. :-) Mindenki várta,hogy a sok duma közepette mikor tér át végre a lényegre,erre egyszer csak közölte,hogy akkor most jön a főnővér,aki bemutatja az újraélesztést. Hát hurrá. Téged miért érdekel a tanfolyam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook