Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


1656. d192d0122c (válaszként erre: 1653. - Magic life)
2009. okt. 27. 19:05
Szegény. Hát ez már nem igaz!!! Pedig bíztam benne hogy ez az új emberke talán normálisabban áll a dolgodhoz. De tévedtünk... :-( Mindenképp a hatóságnál próbálkozz..
1655. Rosa (válaszként erre: 1653. - Magic life)
2009. okt. 27. 18:40

Köszi:)

Hát te szegény!Milyen mocsok emberek vannak!

És a hatóságnál sem tudnak semmit tenni?Már amikor felveszik a telefont...

1654. Rosa (válaszként erre: 1652. - 9ea67a7a1c)
2009. okt. 27. 18:36

köszi:)

Te meg ne keseregj,biztos menni fog az,mindenki megtanulja...nálam biztos nem vagy bénább!:))))

2009. okt. 27. 18:35

Gratulációm Rose!


Nekem még mindig nincs vizsgaídópontom. Ugyebár tegnapra igérte az új srác. Cseszett hivni. Hivom ma, nincs benn. Hivom az iskolát, szám nem létezik. Hivom a tulajdonos, igazgatót. Nem veszi fel, vissza sem hívott dél óta. Persze megtapasztaltam sose veszi fel. Hivom ig. helyetest. Felveszi :) Meséli családi okok miatt nem volt 3 napja az iskolában. Kiderült pénz miatt nincs nem csak Nekem befizetve a vizsgaídőpont. Megkér hivjam este 6 fele. Kb. 5 perce hivtam, hát persze, hogy nem vette fel.

Ja, hivtam a hatóságot is. Ott sem vették fel.


Tiszta, sík, elborult, örült ídeg vagyok. Az ídő telik, a piát a pénzemből vedelik. Mi tévő legyek, ha ezekkel semmire sem megyek? :DDD

1652. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1649. - Rosa)
2009. okt. 27. 18:33
nagyon örülök neked!!!!!!!!!
2009. okt. 27. 18:33

Sziasztok!


Köszönöm,após már jobban van csak ha nem veszi be a gyógyszereit sokat elszédül....


Nekem alapszinten csak kényelmes cipőim vannak kettőt hordok felváltva mindkettő lapos talpú az egyik sportosabb,a másik kicsit elegánsabb de kényelmesek....


Tegnap voltam először a rutinpályán és ma másodjára....iszonyatos béna vagyok mert stresszelek nagyon.....tegnap reggel mentem volna aztán kicsit később végül délre lett áttéve de nem én tudtam kezdeni így délután 4 órára végeztem....nem akarok nyavalyogni de nekem sok már kiszállás nélkül 4 óra az autóban,feszült a hasam a végére zsibbadt a lábam és nagyon kellett pisilnem de már akkor mikor én vezettem....és a végén az órát néztem végig mert arról volt szó kettő után haza tudok jönni busszal és ideges voltam a gyerekeim miatt nekem nem fér bele két óra késés:(szóval nagyon tudnak befolyásolni a körülmények emiatt bepánikolok hamar....

ma meg én vittem be Újvárosrol a rutinpályára Debrecenbe ki kellett állnom hátrafelé ami ugyebár feladat lesz de még nem megy és már kész voltam induláskor....másik tanuló is ült hátul aki csak KRESZ-re jár még vittük a buszhoz,szólt is az oktató mikor kiszállt hogy Móni nem vizsgabiztos látta hogy megijedtem....

aztán körforgalom meg elém kitért egy nagy traktorféle akármi aminek majdnem nekimentem, az ut 4 sávos lett meg minden nekem még zavaró körülmény......szóval mire kiértünk a rutinpályára folytak a könnyeim és ott már végig úgy vezettem ....kb 4 szer akartam kiszállni otthagyni egyszer hajszáj híján.....szóval totál kész lettem ma....reggel fél 8ra megyek megint......


ma azt gyakoroltuk inkább hogy megállni a padka mellett a bólyánál kb 30 cmre a padkától,mos én itt mindig felmegyek rá,szétverem a gumit meg az autót azthiszem....

aztán azt hogy kettesbe váltva felgyorsitani és hirtelen megállni ,hátratolatni 20métert,aztán meg a bólyákat kerülgetni ezek aránylag türhetőek mostmár,tegnap gyakoroltuk azt a nyamvadt Y t de nem érzem abszolut,aztán a dombon megállni az fog menni szerintem,csak mindenhol padkára futok......a 3asba váltani és ott megállni adott helyen...nos arra nekem irtó kevés 100méter,nem tudok lassan menni.......szóval összességében béna vagyok pedig ha úgy nézzük egyben akkor ez már sokadik órám....


egyik helyen gyakoroltak a kamionosok,mondja kerüljem ki...kettő között volt egy szűk sávnyi hely,nos én kapásbol oda mentem be azt mondja bátor vagyok mert talán 5-5 centi volt mindkét oldalon,de én átmentem:))



szóval most szómenésem volt elnézést érte és elég összevisszán irtam de kicsit kész vagyok most,félek és ideges vagyok,nem fog ez nekem menni-érzésem van:((

1650. Rosa
2009. okt. 27. 18:29

Köszönöm a drukkokat,nagyon aranyosak vagytok!

Alig várom a jövő hetet,hogy mehessek vezetni:))

1649. Rosa
2009. okt. 27. 18:26

Sziasztok lányok!

Jelentem a vizsgám SIKERÜLT!!!!!!:)))

Örülök neki nagyon,7 hibapontom volt+egynél elbambultam,és lejárt az 1 percem:((

Elvileg jövő héten kezdhetem a vezetést,hurrá!:))

1648. d192d0122c (válaszként erre: 1647. - Katus3)
2009. okt. 27. 18:01
Igen TE könnyen beszélsz. De Te is megszenvedtél érte mind mindenki. EGyszer én is csak túl leszek rajta. Nekem is amiatt lesz majd jó amit irtál. Igaz nálunk annyira nincs messze az ovi, jó 20 perc séta, de azért kocsival majd könnyebb lesz. Pláne hidegbe.
1647. katus3
2009. okt. 27. 17:50

Szia! Mi is voltunk ma a játszón,szép idő volt nagyon. Nekem pont azért (is) fontos a vezetés,hogy télen a nagy hidegben,hóban ne kelljen gyalog az oviba szaladgálni. Babakocsival oda-vissza vagy másfél óra. Gondolj arra,hogy egy hónap múlva már vezethetsz,ne a vizsgán parázz már most. Tudom én könnyen beszélek:-)


Rosa???

2009. okt. 27. 17:44
Délelőtt annyira szép idő volt itt nálunk, el is mentünk a gyerekekkel sétálni egyet a városba. Az egyik legforgalmasabb egyirányú lejtős belvárosi utcában állt a kocsisor. Amúgy az út végén lámpák vannak, de az utca tetején állt a kocsisor.... Sétáltunk a járdán lefelé, közben mellettünk nagy dudálások ,nem megy a sor. Én is kiváncsi voltam hogy mi van lejebb miért állnak. Hát ahogy megyünk lefelé látom ám, hogy egy szegény tanuló próbál meg betolatni két autó közé. És látom ám közelebb érve, hogy az én jó kis tanuló autóm az kedves oktatómmal. :-) És még vizsgabiztos is ül hátul. Szegény fiú, akkor már szorítottam érte,hogy csak nem bukjon meg, de sikerült neki ha hosszadalmasan is,mert végül elindultak tovább. Hát kivert a víz, hogy lehet kb egy hónap múlva én fogok ugyan ilyen helyzetben lenni.... :-)
2009. okt. 27. 17:38

Sziasztok!


Én is szorítottam délután Rosának, de látom még nem jelezte hogy hogy sikerült a vizsga...


Katus: Igaz nekem még nincs jogsim, de a téli vezetéstől én is félek...Mondjuk ha jól levannak takaritva az utak, akkor itt a városban talán el lehet lavirozni, szakadó hóesésbe, és jégpáncélon tuti nem fogok majd menni. :-)

Nekünk még nincs fent a téli gumi. Párom vasárnap jön meg és jövőhéten biztos elviszi a gumishoz.


Cicus: Akkor nem tellenek unalmasan a délutánjaid látom. Elhiszem már várod a végét... Én el vagyok maradva még ezzel a mécses-koszorú vásárlással, majd talán holnap.


Moncsi: Örülök hogy ilyen sokszor tudsz vezetni és hogy jól is megy. :-) Ez mondjuk természetes hogy az ember párja néha belemagyaráz, nálunk is tuti majd ez lesz. De ha fejlődsz szerinte az már dicséret :-)

1644. katus3
2009. okt. 27. 14:29

Sziasztok!


Mi is végig beszélgettünk az oktatómmal,szüléstől kezdve minden féle téma volt.(Nő az oktatóm). Anyukámék utcájában lakik,pici korom óta ismerem,mikor megszülettem,ő hozott haza a kórházból.:-) Egyébként ő is szól,ha nem edzőcipő van a tanulón.

Egyébként nekem csak edzőcipőben és nagyon lapos sarkú papucsban kényelmes a vezetés. Pár hete voltam esküvőn,és lapos papucsban mentem,mikor odaértem ott vettem át a magasabb sarkút.


Ti miért nem akartok télen vezetni?Szerintem fontos,hogy rossz útviszonyok mellett is menjen a dolog.Ha van téligumi és körültekintőek vagytok,nincs gond. Én tuti nem hagyom abba. Mi már felraktuk a téli gumikat. Ti?


Rosa! Várom az élménybeszámolót!

1643. //Cicus//
2009. okt. 27. 14:17

Sziasztok!

Ezer meg egy teendőm közbe bekukkantottam. Igyekszem válaszolni :-)

Berina:

Skoda Feliciánk van! És megpróbálom elmagyarázni a kocsis dolgot:-) Szóval a kocsi az én családomé, azt szokta vezetni a Párom is. Még nincs a Párommal közös kocsi meg még nekem sincs:-) De majd eljön az ideje. Szóval a kocsi a családomé és mindenki hajtja, akinek van jogsija a családba :-D

Zsuzsa:

Igen, én írtam azt is, hogy anyumat is tanította, meg a tesóját is, aki a keresztanyám. Szóval a családban szinte mindenkit ő tanított. Tényleg nagyon jó fej! Bár vizsgabiztosként is dolgozott és a rokonságba mindenki szidja, hogy milyen köcsög. De mondtam nekik, hogy az akkor volt! De oktatóként tényleg más.

Moncsicsi:

Igen én is így hallottam :-)

Jutkának nagy nagy drukk! Ha jól emlékszem fél3-kor vizsgázik nem? :-)

Most megyek, majd este még benézek. Vár a másik kocsi lemosása...meg egy koszorú megkötése:-) (sose fogynak el...) De ez a koszorú temetésre kell...:-(

Jó vezetést! Jó kreatívkodást! :-)

1642. simple
2009. okt. 27. 09:40
A T betűhöz szólnék hozzá. Én kitettem, és három hónapig kint is volt. Azt tapasztaltam, hogy nem voltak velem bunkók, sőt inkább segítettek. Persze a többség, azért akadtak akik nem. Nekem fontos volt az hogy tudjam hogy mindenki látja hogy tanuló vagyok, és hogy számítanak arra hogy esetleg bénázni fogok, és ha ez bekövetkezik akkor is tudják hogy ez miért volt. Sokkal jobban odafigyelnek rátok, ha kirakjátok, én ezért tanácsolom hogy szerezzétek be. Táblaboltban, benzinkúton, vagy tesco-ban, auchan-ban lehet kapni.
2009. okt. 27. 00:25

Sziasztok!


Látom pár napig nem kukkantok be erre és máris regényt olvashatok, aminek persze örülök, mert sok sok élményetek van! Meg jó kreatívak vagytok. Mindenki tököt farag? Lehet nekem is kellene? :D


Én most hétvégén is vezettem meg ma is -vagyis már tegnap-. Egyre jobban élvezem és egyre jobban megy. Már párom se szól be -olyan sokszor- és ma is megdícsért. Csak fejlődök én :)


Na most meg reagálok az írásaitokra :D


berina:

Az oktató nekem is azt mondta annó, hogy 10 órát még simán vennem kell. Meg is lett a 10 óra, de nem bánom. Biztosabb lettem magamban sokkal.

Jóbulást a kicsiknek, remélem már sokkal jobban vannak.


mackó1990:

Gratulálok a jogsihoz. Remélem szorgosan vezetsz és gyakorolod a dolgot :)


zsuzsa16:

Ilyen még egy gyakorlott vezetővel is előfordul, ezért ne legyél elkeseredve. A hibáiból tanul az ember.

A cipőkkel hogy állunk? Én konkrétan kiszemeltem két edzőcipőt, aminek vékony a talpa és jól érzem benne a pedálokat. Van egy másik, amiben lehetne vezetni, de azzal mindig úgy járok, hogy felcsúszik a lábam a pedálon és parázok, hogy nem tudom visszacsúsztatni és beakad. Szóval abban nem vezetek. El nem tudom képzelni hogy lehet tűsarkúban vagy papucsban vezetni. Én még a cipőtől is parázok :)


Cicus:

Nekem úgy volt jogsi csináltatás, hogy vagy 4000 ft-ot kellett befizetnem csekken. Annyiba kerül a jogsi. Aztán kaptam egy papírt, de nem ideiglenes jogsi, csak igazolás, hogy készülőben van, vagy valami ilyesmi és 2 héten belül küldték a jogsit. Utána már vezethettem vele. Jah és nincs próbajogsi. Én 10 évre kaptam meg a jogsit. Csak ugye van egy olyan, hogy 2 évig csak belföldön vezethetsz, habár nem tudom ki ellenőrzi külföldön...


Jutka:

Jóbulást apósodnak


jó ez a kormányzás dolog. Darabos kormányzás, kockás kormányzás, kormány fejés :D Mi jön még? :)


A T betűs dolgot én szoktam idehaza látni, de pl én kint Ausztriába több autón is láttam L betűt az autón. Ott jobban divat ez a dolog... Igaz ott más a közlekedési morál is.


Parkolásról, nekünk sem volt kötelező vizsgán két autó közé orral beállni. Egy parkolás volt kötelező és úgy parkoltál és oda, ahova szerettél volna. Mi meg ugye csak padka mellé parkoltunk, az oktatóm amikor mondta, hogy parkoljak le, olyan helyre is parkoltam. Mi is csak a rutinon gyakoroltuk a kapubeállóba orral beállást.


A váltót eleinte én sem találtam, volt amikor hirtelen az oktatóm lábát fogtam meg váltó helyett :D Most is jogsi megszerzése után egy ideig le-le pillantottam, hol a váltó -ugye más autó, nem olyan, mint amin tanultam- de mára már megszoktam. Egy lepillantás alatt bármi baleset történhet, erre vigyázni kell. És igen, vizsgán ezért tényleg megbuktatnak, sőt azért is, ha a kezed a váltón marad. Szóval erre tessék figyelni minden vizsga előtt lévőnek!


Nálunk is volt olyan, amikor egyszerre két tanuló volt a kocsiban. Első rutin órám után megkérdezte az oktató, hogy van e kedvem maradni, mert a következő tanuló nem sokkal van előrrébb mint én, abból is tanulhatok. És igaza volt. Utána volt egy csajszi, akivel mindig egymás után vezettünk és figyeltük egymást, ki hogy és mit csinál és tényleg lehetett belőle tanulni. A saját hibáidra is rájöttél, hogy mit kellene másként. Én szerettem...


Beszélgetés oktatás közben? Mi állandóan dumáltunk, meg hülyéskedtünk. A végén vizsga előtt ő már direkt nyomta a fesztivált, ütögetett, idegesített, tesztelt, hogy mennyire tudja elvonni a figyelmemet. Ezzel tesztelt le, hogy érett vagyok e a nagy bötűs vezetésre. Mikor már visszapofázmányoltam neki azt mondta, itt már nem lehet gond :D


Na azt hiszem mindent átfutottam. Azért majd igyekszem sűrűbben benézni!


Pusszancs nektek és sok sok vezetésben gazdag napot!

1640. simple (válaszként erre: 1613. - D192d0122c)
2009. okt. 26. 21:46
Nálam is így volt, csak lapos, és hajlékony, vékony talpú cipőben engedett vezetni. Más kérdés, hogy mióta van jogsim, legtöbbet magassarkúban nyomom. De semmi problémám nincs belőle,bármiben elvezetek.
1639. simple (válaszként erre: 1607. - D192d0122c)
2009. okt. 26. 21:43
Így van,nem kortól függ,mindenkire egyformán érvényes! De gondolom vontatni egyikőtök sem tervez. :-)
1638. zsuzsa16 (válaszként erre: 1635. - D192d0122c)
2009. okt. 26. 21:17

na, erre még gyorsan válaszolok: szóval 46 éves, kétszer annyi, mint én :-) de lehetett vele hülyülni és komoly dolgokról is beszélgetni, olyan volt, mintha már ezer éve ismertük volna egymást.

én is a kresz oktatómat (nő) akartam gyakorlatra is, de ő csak 2 tanulót vállal egyszerre, szóval máshoz kerültem. de úgy örülök, h így alakult. aztán rutin után egyszercsak felhívott, h rengeteg a tanulója, átmehetek a női oktatózok, hisz úgyis őt akartam, hát, mondtam neki, h nem!!! Te fogsz megtanítani vezetni!!! :-)


sziasztok csajok!

1637. d192d0122c (válaszként erre: 1636. - Zsuzsa16)
2009. okt. 26. 21:13

40-41 körüli. :-)

Rosa igen holnap vizsgázik, úgyhogy sok sikert neki!

Jó éjt mindenkinek!

1636. zsuzsa16
2009. okt. 26. 21:10

berina, a legszebb karácsonyi ajándék a fa alatt a jogsid lesz! remélem, h meglesz addig. de dec. közepe fele már nem nagyon vizsgáztatnak.

én vezettem hóban, imádtam azt a hangot, ahogy ropog a hó a kerekek alatt :-) persze egyedül félnék!!! jeges úton is voltam, húúúúú, az hogy ropogott alattam! jó lassan mentem, de tudtam, h ott van és ha gáz van, megpróbál korrigálni.

én is nagyon megszerettem, azt már a rutinon tudtam, h jó oktató, aztán a sok beszélgetésből az is kiderült, h nagyszerű ember. örülök, h megismertem és néha bizony hiányzik! hány éves az oktatód?


mennem kell, szép álmokat mindenkinek!

Rosa holnap vizsgázik, ugye? sok sikert neki!!!

1635. d192d0122c (válaszként erre: 1634. - Zsuzsa16)
2009. okt. 26. 21:01
Fiatal oktatód volt, vagy idősebb? Én az enyémet látásból már ismertem, köszönő viszonyba voltunk. Aztán Ő tartotta az elméletet is, már akkor sokat beszélgettünk... természetes volt hogy Őt fogom választani oktatómnak.
1634. zsuzsa16 (válaszként erre: 1626. - D192d0122c)
2009. okt. 26. 20:59

nálunk is a város szélén van a rutinpálya, egy csomó piros lámpát kikaptunk, meg ha még dugó is volt ... akkor volt idő csevegni.

beszálltam mellé a kocsiba és azzal kezdte, h hallom itt és itt dolgozol ... leesett az állam! ezt meg honnan tudja rólam??!?!!?? hisz most találkoztunk először ... hát, kiderült barátnőm árulkodott :-)

van benne vmi, h a Te idődből vesz el, ha csevegtek, nagyon racionális oktatód van, de szerintem ez nem baj.

1633. d192d0122c (válaszként erre: 1632. - Zsuzsa16)
2009. okt. 26. 20:55
Amúgy én is nagyon megszerettem az oktatómat. Egy nagyon jó fej pasi, és azért elég sok időt együtt töltünk. Biztos hiányozni fog ha vége lesz egyszer. :-) De tartani fogjuk a kapcsolatot szerintem.
1632. zsuzsa16 (válaszként erre: 1624. - //Cicus//)
2009. okt. 26. 20:51
cicus, akkor jó kapcsolatban voltatok oktatóddal, ugye? Te írtad azt, h anyudat is ő tanította? ilyen velem is volt, teljesen kikapcsoltam vezetés alatt, rosszkedvűen mentem és vezetés után jó kedvvel mentem haza az oktatóm mindig mosolygott, jó kedvű ember, ma is tartjuk a kapcsolatot, ezt mondjuk nem gondoltam volna, amikor elkezdtük .... én is azt mondom, amit Te: ezért is jó volt menni.
1631. d192d0122c (válaszként erre: 1629. - Zsuzsa16)
2009. okt. 26. 20:42
Nekem is úgymond kényelmetlen a lapos sarkú cipő egyetértek veletek. Meg nem is szeretem. Sokkal csinibbek a magassarkú cipők :-)
1630. zsuzsa16 (válaszként erre: 1622. - D192d0122c)
2009. okt. 26. 20:42

végül is ballal csak a kuplungot taposod ... és minden váltásnál kell, szóval lehet, h mereven áll a lábad a pedálon.

laza, nagyon laza ... mondtam neki, h ugye vizsgakor majd nem így fogsz feküdni az ülésben ... :-) mindent engedett, de nagyon jól csinálta. nem is beszélgettek??? mi annyit csevegtünk, nevettünk, ettünk-ittunk vezetés közben ... meg a zene is mindig szólt, csönd szinte sosem volt a kocsijában. be nem állt a szája, folyton mesélt :-)

a Tiéd szigorúbb lehet, de az nem baj, ha vannak nála szabályok, pl. lapos cipő és csönd vezetés alatt. a lényeg, h felkészítsen a vizsgára.

1629. zsuzsa16 (válaszként erre: 1620. - //Cicus//)
2009. okt. 26. 20:36

amikor mondtam másoknak, h fáj a sarkam a laposban nem hitték el ... pedig tényleg! nem hátul fáj, hanem alúl a sarkam. akkor ezzel nem csak én vagyok így.

na ja, a laposhoz nem is áll jól mindenféle ruha.

még tököt is vennem kell, majd igyekszek.

1628. d192d0122c (válaszként erre: 1625. - //Cicus//)
2009. okt. 26. 20:34

Mi is minden alkalomra díszítünk. :-)

Hát ha minden jól megy karácsonyra talán meglesz a jogsim. De nem hiszem hogy én télen legalábbis hóba fogom vinni az autónkat. Félnék nagyon hogy összetöröm, mikor még a párom mellett is félek pláne ha megcsúszik, pedig Ő aztán rutinos. Meg a gyerekeket is félteném. Majd tavasszal... :-) Nektek milyen autótok van? Párodé vagy közös?

1627. //Cicus// (válaszként erre: 1626. - D192d0122c)
2009. okt. 26. 20:34

Végül is igaza van:-) Nálunk is a város szélén volt. Kb. mint nálatok. Az oktatóm szerette megismerni kicsit a tanulókat. És ez nem is baj. Jó ha tudtunk egymásról valamit, így jobb is volt oda menni. Kresz órák is olyanok voltak, mintha egy család lennénk. Poénos szórakoztató. Jó élmények maradtak meg életem ezen részéből. De ez így is van rendjén.

Most megyek aludni! Jó éjt Lányok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook