Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Speedfitness tapasztalatok fórum

Speedfitness tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. júl. 24. 22:15

Szia Vad Málna! A feszességen kívül érezted esetleg azt is,h az izomláz helyén azaz a tested azon pontján amit jobban fájlaltál,h puhább és selymesebb a bőröd? Most jutott nekem is eszembe,h nem is kentem akkor magam testápolóval (40 C volt) és olyan volt a popsim és a karom mintha bekentem volna.


Szerdzsó: túl vagyok a második akciós edzésen. Ez sokkal jobb volt mint az előző mivel az én gyenge pontjaimra végeztünk próba edzést. Azaz has, láb és fenék. Jelenleg a felkar alsó része a legfájóbb pontom, a fenekemben egyáltalán nem érzek izomlázat, a hasban talán egy keveset. :(

Ez nem volt olyan intenzív mint a múltkori, de ugyanúgy szakadt rólam a víz :) Ez 3500 Ft. volt. A bérletet 8 alkalmasra találták ki, és ruha nélkül 36000Ft. Valószínű számomra ez lesz a legkedvezőbb megoldás. A ruháért megyek majd Miskolcra augusztusban, amikor visszatérek az oly régóta várt nyaralásról. :)

35. Vad Málna (válaszként erre: 34. - Szerdzso)
2011. júl. 24. 07:42

Köszi.

Én vidéki vagyok, és nem igaz, hogy olcsóbb. Sajnos a legdrágább áron adják 5 alkalmas bérlet 27500ft 10 alkalmas 55000 ft.

Bezzeg a fővárosban nagyon akciós árakat is találtam.

Nem bánnám ha lentebb menne vidéken is :-( az ár.

2011. júl. 23. 21:46

Kedves Vad Málna!


Akkor nálad mondhatjuk hogy van érezhető eredmény. Kitartás és csak így tovább :)

2011. júl. 23. 08:09

Sziasztok!

Leírom a tapasztalataimat.

4 alkalommal voltam, én nem fogyni szerettem volna hanem feszesíteni a testemet.

Már az első alkalommal a popsim megemelkedett és gömbölyödött. Igaz 4 napig alig tudtam megmozdulni az első alkalom után olyan izomlázam volt mindenhol. A következő két alkalommal az izmaimat szoktattuk a géphez nem is volt izomlázam.

A 4. alkalomtól kezdődik a kemény edzés, már edzés után láttam, hogy a popsim megint fentebb van, és kerekedet. Az egész testem keményebb, már nem az a lötty, hanem lehet érezni, hogy az izmok belül kemények.


Igaz az első alkalom után mikor elmúlt a 4 napos izomláz a fenekem visszaereszkedett egy kicsit, gondolom, be voltak dagadva az izom és utána lelohadt, de a 4. edzés vissza állította, ja és már nincs izomlázam edzés után.

Biztos veszek egy 10 alkalmas bérletet is.

2011. júl. 17. 04:30

Kedves Palmacsek!


Te hol találtál 3500 Ft-ért próbaedzést? Mert én 4000-ért mentem el próba edzésre vidéken, ahol elvileg a legolcsóbb szokott lenni. Azért 15 perc mert az a legelső edzés és talán sokan elsőre nem bírják a 20-at. Amúgy meg szerintem azért választották ennyire mert az átlag (nem éppen sportoló) embernek ennyi az ideális. Alaposan kifárad és megmozgatja mindenét. 20 percbe annyi gyakorlat fér bele, hogy minden izmodat le tudd terhelni.


Egyébként a fórum azért ennyire kihalt, mert még fiatal, csak úgy mint a Speedfitness technológia és sokan nem hallottak még róla.

31. Palmacsek (válaszként erre: 27. - Agi1966)
2011. júl. 16. 22:41
Jut eszembe.... a tréner azt mondta,h a legtöbb vendégnek a 9-10-ik kezelésre van elég szép hatása.
30. Palmacsek (válaszként erre: 29. - Szerdzso)
2011. júl. 16. 22:36

Szia Szerdzso!


Én azt gondolom,h akinek nem fogyásra van szüksége akkor az talál kevésbé ktg-es mozgás formát ahhoz,h javuljon a fizikai állapota...de ezt persze mindenki a pénztárcája alapján dönti el.


Jövő héten megyek egy másik helyre próbakezelésre, ott 3500Ft...sztem elég barátságos.

Az akció amit említettem: két ember mehet próbára 4500-ért.

A próba akciókat kihasználom, és utána befizetek egy bérletre, de csak olyan helyen ahol elfogadják az üdülésit.


Fontos kérdés: miért van az h egyik helyen 20 a másik helyen 15 perc van??? Mennyit lehet vagy kell? Vélemények?


Nem nagyon aktív ez a fórum. Ennyire szkeptikusak az emberek?

2011. júl. 14. 10:08

Kedves Palmacsaek!


Látom te is voltál már rajta és neked is nagyon tetszett. Leírnád, hogy milyen akciójuk van? Nos szerintem természetesen úgyis lehet venni ruhát hogy egyetlen egyszer sem vettél részt az edzésen. Felhívod a trainert hogy ruha kellene 5000Ft-ért veszel egyet. De ha már odamentél akkor nyugodtan lenyomhatsz egy edzést is.


Kedves agi1966!


Nem láttam rólad képet, gőzöm sincs mennyi alkalom kell. Néhány pozitív hatása már 1-2 alkalom után tapasztalni fogsz, de testsúlycsökkenést és fogyást még annyira nem. Ahhoz több edzésre van szükség. Én úgy gondolom, hogy fizikai változáshoz sokkal több edzés szükséges mint mentális változáshoz. .... és itt most átkapcsolnék ismét Palmacsekre.


Kedves Palmacsek!


A testsúlyom lényegében szerintem ugyanannyi maradt szerintem, de mivel nem mértem meg a súlyom pontos adattal nem tudok szolgálni. Engem nem is az a fontos hogy hány kiló vagyok. Inkább az állóképességem és a közérzetem változott, ahogy azt te is tapasztaltad. Első edzés alkalmával én is gondoltam, hogy ááá mondom engem nem lehet lefárasztani 15 perc alatt, így is nehéz fizikai munkát végzek. Túrót. A 15 percre már alig vártam hogy vége legyen. Csorgott rólam a víz meg már szomjas voltam. Utána pedig 3 napon keresztül eszméletlen izomlázam volt. A következő edzésre is kicsi izomlázzal mentem a 4. napon. Az már ugye 20 perc volt és tudtam mire számoljak. Én elsősorban a hasamról szerettem volna valamit leadni minden mással elégedett voltam. Mondtam is a trainernek hogy ne kíméljen. Tényleg kell egy kicsit koncentrálni és koordinálni magad hogy a megfeszített izommal is meg tudd tartani a testhelyzetet vagy véghez tudd vinni a gyakorlatot. ... nagyon elkalandoztam. Szóval az izomláz alatt is már az első edzés után tapasztaltam mentális javulást. A 12 órás nehéz fizikai munkánál korábban a műszak végére teljesen elnyűtt lettem, teljesen elfáradtam. Az edzés után pedig könnyebben vettem a napot. Valamint nem volt akkora étvágyam. Volt hogy egész nap semmit nem ettem munka közben. Estére persze otthon szégyen szemre teletömtem magam :). Aztán valahogy többet is jártam viselni. Valahogy az anyagcserére is hatással van akkor szerintem. Serkenti vagy ilyesmi. Ha valaki könnyebben szeretné venni a hétköznapokat, akkor egy- két edzéssel is növelheti az állóképességét és javíthatja ez által a közérzetét is. Ha valaki pedig fogyna is annak több edzés szükséges.

2011. júl. 14. 10:00

Szia Ági1966. Sajnos én még nem tudom megválaszolni ezt a kérdésedet. Én csak ezen a héten voltam első alkalommal, de én arra gondoltam,h heti egy speedfitness edzés elég lesz (hidd el elég, mert rólam dőlt a víz...bár igaz h eléggé zsíros a testem :)) bár még mielőtt hallottam volna beruháztam egy curves bérletre a bónusz brigádnál. Tehát ezt a kettőt fogom kombinálni.


Bárkinek vélemény ezzel kapcsolatban???

27. agi1966 (válaszként erre: 26. - Palmacsek)
2011. júl. 14. 07:09
Szerinted minimum hány edzés szükséges az eredményhez?
2011. júl. 13. 21:42

Minden érdeklődőnek: én első alkalommal a Vácon található vitalfitnessben próbáltam ki, nagyon szuper akciójuk van, érdemes megnézni...nemsokára lejár.

Számomra megerőltető volt már maga az alaphelyzet, a felénél éreztem,h összerogyok nem bírok mindenre figyelni.

Összességébe nagyon érdekes és megterhelő (előtte semmi edzés...durrbele), de ugyanakkor szuper volt, nekem és a társamnak akivel voltam (férfi) a fenekünkben van a legnagyobb izomláz...de az hatalmas. Érdekes a mozgásom :)

Bp-n a szerémi úton található egy másik hely ahol ugyan az az akció van mint a váciban...érdemes kihasználni ezeket a próbakezeléses akciókat.

Szerdzsó: neked hogyan alakult a súlyod illetve az állóképességed esetleg közérzeted? Nekem általában az állóképességem nő és jobb a közérzetem. Te mit tapasztaltál? Látom nagyon benne vagy a témában.

2011. júl. 13. 21:35

Szia Szerdzso! Hálás köszönet a válaszért. Az árlistán nem találtam...gondolod,h árusítanak azoknak is ruhát 5000-ért - attól függetlenül - ,h nem járnak oda?

Köszi.

2011. júl. 13. 20:35
Neked hány alkalom után látszott az eredmény?
2011. júl. 13. 20:32

Kedves agi1966!


Igen jártam Speedfitness-re.


Előfordulhat igen. Sokan ugye elképzelik magukat, ahogyan ki szeretnének nézni és mindent megtesznek érte. Ha sok mindent van leadni akkor előfordulhat, hogy hamarabb merülsz ki anyagilag, mint a vágyott alakot elérd. Ebben az esetben tényleg pénzkidobás. De esetleg tudsz következtetni. Ha pár alkalom után látsz némi eredményt és úgy gondolod megéri bizonyos összeget rááldozni a szép alak elnyerése céljából akkor érdemes folytatni. A szép alakot lesz nehezebb megtartani, amire jobban oda kell majd figyelni.

2011. júl. 13. 16:22
Szia! Te jártál speedfitness-re? hány alkalom után kezd látszani, attol félek pénzkidobás lesz
2011. júl. 13. 16:21
ány alkalom után kezd látszani? Szerinted megéri? Attol félek, hogy csak fölösleges pénzkidobás lesz.
2011. júl. 13. 16:07

Kedves Palmacsek!


Én 5000Ft-ért a miskolci Speedline Fitness Studioban vettem. Ez vasúti vonalon fekszik, nem egy nehezen megközelíthető hely, sok vonat keresztülhalad itt. Az állomástól 30 perc séta, nyugodt tempóba.

2011. júl. 12. 20:42

Szia Szerdzso.Láttam a korábbi beírásodat. Hol van az a hely ahol 5000Ft.-ért van ruha??? Lehet az ország bármely területén, csak vasutat érintsen :D

Köszi előre is a választ.

2011. jún. 14. 19:56
Ha nem lett izomláz akkor legközelebb kérni kell az edzőtől, hogy állítsa magasabb intenzitásra. Tőletek függ mennyire szeretnél intenzíven edzeni. Annak pedig az izomláz az első jele hogy jó felé haladsz. Ha ennek ellenére sem volt izomlázad, akkor az csakis a trainer hibája,nem a tied.
2011. jún. 14. 15:39
Üdv. A párommal két napja voltunk az első speedfittnes edzésen, nagyon bejött, DE a várt izomláz mindkettőnknél elmaradt, illetve nekem mintha a két karomban és a derekamban lenne egy kis feszülés de izomláznak semmiképpen nem mondható, azt gondoltuk, hogy majd megsem tudunk mozdulni ,de nem így lett, valami ötlete valakinek? Elronthattunk valamit, gyenge volt a stimulálása az izmoknak, nem feszítettünk eléggé? Nagyon bízunk benne ,hogy lesz eredmény mert tetszik a dolog, nem szeretnénk csalódni. Köszönöm előre is.
2011. máj. 5. 11:01

Kedves Tamaramama!


A tájékoztatón csak annyi szerepel, hogy terhesség alatt, szívritmus szabályzóval és szívritmus zavarral nem szabad használni. Arról nem esik szó a tájékoztatón, hogy terhesség előtt szabad-e használni. De erről inkább ki kell kérni a trainer véleményét.

2011. máj. 3. 15:02

Kedves Szerdzso, kedves fórumozók!


Én is elkezdtem speedfitnessz-re járni és nagyon tetszik. A kérdésem az lenne hozzátok, hogy ajánlott-e a speedfitness, ha babát szeretnénk, nincs-e esetleg magzatelhajtó hatása a korai terhesség idején, amikor az ember lánya még nem is tudja, hogy terhes?

Köszönöm.

Üdv : Tami

2011. febr. 27. 23:16

Kedves Beus31!


Én is sajnálom hogy ilyen sokára válaszoltam csak nekem is volt némi elfoglaltságom. Nos most egy ideje nem járok Speedfitness-re, mert fontosabbnak tartottam most a fogaim rendbetételét. Az fájdalmas tud lenni később, de attól hogy kövérebb vagyok az talán még nem fájdalmas. Szóval most folytatom az edzést. De amikor korábban jártam azokat a tapasztalatokat leírtam. Jobb ellenállóképesség. Kisebb étvágy, csak aztán ezt meg is tudjuk állni jó ideig,hogy hatásos legyen. Rövid idő alatt alaposan elfáradsz és tényleg felér egy 1,5 órás edzéssel. A rövid edzés alatt nem sikerült látható eredményt elérni csak érezhetőt. De sokan újságolják boldogan hogy néhány hónap alatt centiméterekben és kilókban mérhető a változás. Számot nem adnék meg mert ugye kinél mennyi lesz ez. A Power Plate-ről most is én hallok először. Megnéztem neten és ahogy látom valami szobai eszközön csinálsz gyakorlatokat. Nem tudom milyen elven működik a gép és nem is próbáltam így sok információval nem tudok szolgálni róla.


Szóval ha jól értem, akkor még az első edzés ez után fog következni. Bár késői levelem miatt azóta lehet részt vettél már edzésen. Nos az első edzésre tényleg de tényleg nem kell vinni semmit. Adnak helyben mindent. Vidéken 3500 Ft míg Pesten 4500 Ft-ot viszel csupán magaddal. Korábban bejelentkezel. Felmész a weblapjukra(www.speedfitness.hu) és kikeresed a lakóhelyedhez legközelebb eső vagy legalább is számodra ideális stúdiót megkeresed és találsz ott egy telefonszámot. Felhívod és kérsz egy időpontot amikor el tudsz menni és akkor éppen nincs senki. Szóval akkor elindulsz 4500/3500 Ft-tal a zsebedben. Annyit javasolnak hogy előtte egy órával már ne egyél semmit. Teli hassal is nehezebb mondjuk sportolni. Elmész a megadott helyre és találkozol az edződdel. Először is van egy nyomtatvány amit ki kell töltened. Nem 10 oldalas adóbevallásra kell gondolni, csak nyilatkozol, hogy nem rendelkezel olyan betegségekkel amik kizáró tényezők lehetnek. Peacemaker,szívbajok. Nálad ami jobban jellemző lehet az a terhesség vagy a menstruáció. Ha ezeket elolvastad akkor annak tudatában odaírod a papír aljára a dátumot és az aláírásodat. Eközben a tréner kirak neked egy ruhát amit majd fel kell venni és közben kever neked egy energiaitalt. Olvasgatás közben elkortyolod az energiaitalt. Nem a tipikus energiaitalra kell gondolni(Red Bull,Bomba,Monster,stb.) hanem ilyen gyümölcsös vízzel kevert "szörpre". Ez csak arra kell hogy megfelelő folyadékbevitel meglegyen. Ez fontos is mert az edzés vége felé már a nyálad összesűrűsödik és az innivaló nagy részét az arcodon fogod találni mint izzadtság. Még jó hogy én is megittam, mert majd szomjan haltam a végére. Szóval amikor megittad az italt akkor a ruhácskával befáradsz egy helyiségbe ahol kényelmesen át tudsz öltözni. Voltaképp teljesen pucérra kell vetkőzni. Úgy értem még a fehérneműnek sem szabad rajtad lenni. Ha gondolod zokni maradhat rajtad. Aztán mikor levetkőztél akkor ezt a két részes ruhát kell felhúzod a csupasz bőrfelületre. Ez alatt a tréner előkészülődik. A mellényt és a pántokat alaposan be kell fújni langyos vízzel. Direkt igyekeztem átöltözni hogy megnézzem mit csinál addig a tréner. Majd beállsz a "tánc parkettre". A gép elé 1 méterre. Ekkor hozza a tréner a mellényt majd rád adja. Fontos hogy a derék résznél jól meghúzza, mert az fontos hogy stabilan hozzáérjen mindenhol az elektróda a ruhához. Ezért van a mellényen deréknél egy összehúzható rész. 4-5 gumipánt amit jól meghúz a tréner, amint említettem hogy simuljon hozzád. Ezután hoz a fenékre egy is egy pántot. Ezért kellett levetni a fehérneműt is. Lényegében mint egy öv csak 10 centi széles és olyan hosszú hogy körbe érjen. A tréner erősen hozzányomj a fenekedhez az öv azon részét ahol az elektróda van és te elől tépőzárral és egy csattal szintén erősre meg kell húznod. Erre is azért van szükség hogy mozgás közben biztonságosan ott maradjon. Ezután felkerül a 2 kar és lábpánt. Majd a fő részről a mellényről kilógó elektróda kábelek végeit patentszerűen rácsatlakoztatja az egyes különálló részekhez. Majd egy vastag kábellel kapcsolja a géphez a mellényt. Ezt úgy képzeld el mint mikor a monitor egyik kábelét a géphez csatlakoztatod. Csak éppen mind a két vezeték végén ebben a csatlakozóban végződik(2 vezetéket dugsz össze). Ezután a tréner bemutatja az alapállást. Azért mutatja be mert lényegében ez a pihenési rész amiben ugyan úgy edzel. Azért mutatja ezt be külön mert ez fog legtöbbször előfordulni. Ezután megkéri hogy állj be ebbe az állásba. Úgy tudnám leírni mintha egy széken ülnél és előtted mell magasságban mind a két kezeddel egy szilvát szorongatsz :). Persze nem széken ülsz csak úgy állsz. Ezután a gépet beállítja a tréner. Minden egyes testrészre ráadja az intenzitást. Először a lábra, fenékre, hasizom, hátizom, felső hátizom,középső hátizom, karok, mellizom. Erre a 8-ra beállítja az intenzitást. Már a végére elfáradtam lábra amíg beállította az alapállás miatt. Így nagyon fárad a lábad. Ameddig bírod addig mondod hogy tekerheti. Csak persze kibírd a végig. Persze menet közben is lehet változtatni. Ha lábra ráadja akkor úgy tudnám leírni, hogy egy enyhe bizsergést érzel lábnál de úgy érzed hogy a lábad olyan szinten fárad mintha fél órája már így állnál legalább. Szóval miután be vannak állítva az intenzitások akkor a tréner szinkronban mutatja mit kell csinálni. Rendkívül egyszerű gyakorlatok. Például volt olyan nálam hogy a fejedet lefelé kell nézni de úgy hogy hasból húzod magad előre. Ez kb olyan mintha hasból le akarnál hajolni. A kezed eközben a fejeden van. De mivel a hasizom sokkal nagyobb terhelés van így erősebben kell húzni és voltaképp így történik hogy erősebben edzel. A lábad tulajdonképpen mindig be van hajlítva valamilyen irányban hogy mindig edzésben legyen. Természetesen nem egyfolytában kapod az ingereket. 10 mp-ig nincs impulzus. Utána 10 mp-ig megint minden testrészre a beállított intenzitással azonos szinten(nem lüktet vagy szakaszosan)kapod az impulzust. Amíg nincs impulzus addig be tudsz állni a gyakorlat kezdő állásába.Amikor pedig elér az impulzus akkor kezded el a gyakorlat végzését. Pl elkezdesz lábból ereszkedni lefelé annyira hogy < alakban legyen a lábad és közben a mellkastól mindkét karodat viszed hátra egyenes tartásban slégan lefelé \ ilyen alakban. Ettől az összes izom mellett a tricepsz és a combizom dolgozik intenzívebben. A különböző gyakorlatokat úgy alakítja az edző hogy minden testrészre ugyan úgy legyen egy megerőltetőbb gyakorlat. A 15/20 perc letelte után(amit amúgy látsz a kijelzőn hogy meddig kell még kitartani) a fent leírtakat visszafelé csinálva leveszik a lábadról és a karodról a karpántokat. A fenekedről az övet és a mellénynél a szorító pántokat és középen kicipzározva leveszik a mellényt is.Majd ezután kapsz egy törülközőt és el lehet menni fürdeni. Ez elvileg ott lesz ahol levetkőztél korábban. Az izzadt/vizes ruhát egy szennyesbe kell berakni és akkor el lehet menni zuhanyozni. Sok mindent nem kell levenni csak az alsót és felsőt és így lényegében már neki is lehet látni fürdeni. Tusfürdőt biztosítanak. Majd a fürdés után felveszed azt a ruhát amiben érkeztél. Kimész. Ekkor csinálja is neked a tréner a tejes shake-t. Ha bemész a tesco-ba akkor a sport részlegen egy nagyobb vödörben szokták árulni amit a konditeremben fogyasztanak előszeretettel. Nem kell megijedni egy kis adagot tesz egy pohárba és vízzel elvegyíti. Ebben vitaminok meg kálcium van hogy a kisportolt anyagokat pótoljuk. Meg hallottam is róla hogy egy edzés után érdemes meginni egy pohár tejet meg gyümölcsöt ami talán jobban beépül így nem tudom. Csak ebben a porban együttesen megvan mind. Majd miután megittad akkor következik a faggatózás a tréner részéről. Milyen volt,hogy tetszett, mit érzel stb.? Valamint hogy van-e kedved még jönni és ha igen mikor? Ha menni akarsz többet is érdemes eltöprengeni rajta hogy veszel-e ruhát. Ha mindig ruha nélkül mész akkor minden alkalommal az edzés árán felül plusz 800 Ft-ot kell fizetni. Legalább is vidéken. Ezt azzal magyarázzák, hogy azt a ruhát ki kell mosni, mert így senki nem fogja felvenni :),de ugye ez érthető. Ha akarsz venni ruhát akkor 5000 Ft-ba kerül. Vagy ha tudsz máshonnan beszerezni, nem tőlük akkor annak 95% vagy annál nagyobb pamuttartalommal kell rendelkeznie. Ez azért kell hogy .... hát szebb szót nem tudok áthúzzon a ruházaton az áram. Rákérdeztem, hogy miért nem lehet simán csak a csupasz testre felvenni a ruhát. Erre ő nem akart válaszolni. Hát gondolok itt a higéniás dolgokra. Még is van az elektróda és a bőröd között még egy réteg. Valamint hát a fenék résznél nem tudom hogy lehetne megoldani, hogy szóval na ne látszódjék a ...... Visszatérve a ruhavásárlásra. Ha már 7x mész legalább edzésre akkor már érdemes venni. Gondoljunk bele. 7 edzés minden alkalmával mindig kifizeted a 800 Ft-ot. Ez 7x800 Ft = 5600Ft. A ruha maga csak 5000 Ft. Az első alkalom után úgy is el fogod dönteni magadban hogy fogsz-e tartósan járni vagy neked ez abszolút nem tetszik és soha többé nem akarsz ilyen módszerrel edzeni. Ha úgy döntesz hogy jársz tartósan akkor gondolom megveszed a ruhát de ezek után ugye te mosod ki és ezek után hordani kell magaddal a ruhát edzésről edzésre.


Jó sokat írtam nem akarnám visszaolvasni, de ha valami nem egyértelmű vagy még valamire nem tértem volna ki és van kérdésed tedd fel nyugodtan.

13. Beus31
2011. febr. 15. 09:36

Kedves Szerdzso!

Kicsit régen írtam, de betegek voltunk (gyerekekkel), s betegen nem kezdtem el.Viszont azóta eltelt egy kis idő, s már túl lehetsz egy pár edzésen.Hogy haladsz? Mi a tapasztalat, hatásos lett a hasadra? A jövő héttől gondoltam hogy elkezdem, bár időközben hallottam a Power Plate-ről. Ezzel kapcsolatban kérném ki a véleményed ha hallottál róla. Szerinted melyik lehet hatásosabb? De ha pozitív tapasztalatod lett a hasaddal kapcsolatban, akkor inkább a tutira mennék.Én ahol érdeklődtem ott 6000Ft egy alakom a Speedfitness, akkor 5000Ft ha vinném a ruházatot.Mire kell felkészülni és mit kell vinni az edzésre?

Köszönöm.

Üdv: Bea

2011. jan. 30. 20:09

Kedves Bea!


A rendszeresség mindenképp fontos. Hónapos bérlet valóban létezik de ott korlátozzák hogy mennyit használhatod. Van még 10 alkalmas bérlet is. Igazából azt ajánlják hogy 2 nap pihenés legyen minden edzés között. Ezt úgy általánosítják hogy pl heti 2x edzés elegendő. Bár tudjuk hogy ha hétfőn elmegyünk akkor legközelebb csütörtökön. Eltelik megint 2 nap és akkor már rögtön vasárnapon vagyunk. Hétfő pedig már itt van. Szóval úgy tudsz általánosítani hogy heti 2 edzés bőven elegendő. De mire is ez a két nap. Ugyanis az első edzés után mindenképp izomlázad lesz. Ez pedig a 3. napra szűnik meg. Utána megint tudsz menni edzésre. Bár nálam úgy volt hogy amikor 3-ad nap elmentem még akkor is éreztem némi izomlázat de mindenképp jobban bírtam. Izomlázam sem lett. Szóval már a második edzést jobban bírtam. Ebből is látszik hogy jobb lett az erőnlétem és kitartóbb lettem. Valamint másik pozitívum hogy jelentősen csökkent az étvágyam is. A hivatalos magyarázat arra hogy 2 nap kell az izom regenerációjára. Pedig én azt hittem hogy ez az edzés egy semmi mondom 15 perc alatt nem tud engem lefárasztani az a gép. De már alig vártam hogy vége legyen az edzésnek. Teljesen kifáradtam. Másod,- harmadnapra jelentős izomlázam lett. De ezalatt azt tapasztaltam hogy a kitartásom javult. Mivel én nehéz fizikai munkát végzem így mindig elfáradtam a munka végére de mintha az edzés után jobban bírtam volna. Azt nem tudom szükséges e mellette edzeni de én ugye a munkámból kifolyólag mozgok eleget. Én elsősorban a táplálkozást tartanám fontosnak.

Egyébként a bérletre visszatérve. Persze dönthet úgy az ember hogy vásárol egy 10 alkalmas bérletet ami nálunk 50 ezer. De ha alkalomról alkalomra vásárolsz jegyet akkor egy alkalom 5 ezer. Szóval ugyan ott tartunk mintha bérletet vettél volna. Persze dönthetsz úgy is hogy egyszerre megváltod magadnak a 10 alkalmat. Ha van még kérdés szívesen beszélek róla. Mire kell felkészülni, hogyan menj el az első edzésre.

11. Beus31 (válaszként erre: 10. - Szerdzso)
2011. jan. 30. 12:19

Kedves Szerdzso!


Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy.Mindenképpen ki fogom próbálni, arra gondoltam, hogy 1 hónapos bérletet mindenképpen rááldozok, s azalatt az idő alatt úgyis meglátom mennyire válik be.Remélem valóban hatni fog, mert a rengeteg hasizom gyakorlat mellett sem lett kisebb a hasam sajna.Köszi.Ha elkezdem, akkor majd leírom a tapasztalatokat.Ja igen.Itt is a rendszeresség a fontos?És szükséges mellette ugyanúgy edzeni?Köszi.

Üdv: Bea

2011. jan. 29. 16:42

Kedves Bea!


Én inkább fogyás miatt mentem el hozzájuk. Én sem mondanám magamról hogy kövér vagyok. Ellenkezőleg igen jó alakom van csak a hasamon van nekem is felesleg. Természetesen nem csíp. Nagyon kellemes bizsergető érzése van. Egyáltalán nem fájdalmas nehogy megijedj tőle. Inkább rettentő fárasztó. Aztán 8 pont található amit így stimulál a ruha. Egy edzővel vagytok és kérésre ő állítja neked az erősséget. Ha csípne fájdalmas lenne akkor senki nem venné igénybe :). Vannak már vélemények róla és van aki már 8 kilót ledobott rövid idő alatt. Szóval szerintem mindenképp hatásos. Ha valamire nem tértem volna ki vagy van még kérdésed írd meg és akkor válaszolok.

9. Beus31 (válaszként erre: 1. - Szerdzso)
2011. jan. 29. 09:14
Szia! Érdekel a tapasztalat, hogy haladsz? Testmozgás vagy fogyás miatt mentél?Mennyire hatásos és milyen érzés, értem ez alatt csíp vagy csak bizsereg?Most tervezem kipróbálni, de csak ha a fogyásban segít.Igazából nem vagyok kövér, csak szerencsétlen alkat.5 kg-t szeretnék fogyni és ez az 5 kg, mind a hasamon és derekamon van, meg némi a tricepszemen.Járok heti 3x2 órát edzeni, de sehogy se megy le, ezért gondolkodom speedfitnessben. Érdekelne a véleményed. Köszi. Üdv: Bea
2010. dec. 27. 15:45

Szívesen. Nem azt mondtam, hogy ezt kötelezően most rögtön csinálni kell, csak nem találtam ilyen fórum témát és gondoltam csinálok egyet hátha nem hallott róla még valaki és így többet megtudhat.


Egyébként te milyen módszerrel edzel ?

7. bige
2010. dec. 27. 15:43
..de azért köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook