Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Speedfitness tapasztalatok fórum

Speedfitness tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. szept. 12. 08:43

Sziasztok! Nekem a barátnőm volt már kb 4 szer és már látszik rajta , igy én is úgy döntöttem hogy elmegyek ,és remélem nekem is bejön a dolog :))

Addig amig nem láttam a saját szememmel hogy valóban kezd alakulni, nem hittem ebben::)))

Na de most már nagyon kiváncsi vagyok erre.

125. borgo
2011. szept. 8. 20:52
Sziasztok! Debrecenben jár valaki speedfitnessre? Ha igen akkor hova?
2011. szept. 4. 09:41

Sziasztok! Én június 1.-én kezdtem a speed edzéseket. Kb a 7-8 alklalomra már látható eredmények voltak -4 cm a comb (mindkettőből), -4 cm a hasból. Ezt az eredményt kb aug elején értem el, az első néhány alkalom után ritkábban jártam be a városba edzésre, de mégis volt látható eredmény. Most vettem a 2. bérletem, ezt viszont október közepéig le szeretném járni. És a visszajelzések is megvannak:D Észrevették mennyivel formásabbak a combjaim, szépen kirajzolódnak az izmaim. Pedig még lenne mit leadnom (kb 10 kg). Kb evih paraméterei jellemzőek rám is: 167 cm, 68 kg (március óta lement 6 kg: mint sokan mások én is evés-függőségben szenvedtem. Márciusban csak annyit határoztam el, hogy nem eszem túl magam. Így kezdődött el az áhított fogyás) És, hogy miért is ez a nagy sóvárgás a fogyás után: 2 oka van: egyik, hogy szeretnék csinosabban kinézni, másik, hogy főként a hasamon van a zsír. A legkisebb helyen is 80 cm, köldök körül 93 cm. Ez egyrészt nem túl szép látvány, másrészt egészségügyi kockázat (nőknél 80 cm alatt kell lennie a haskörfogatnak, hogy ne legyen rizikó). És hogy ne a határon mozogjak, ezért 70-75 cm a haskörfogat célom. Ez nehezen fog menni, ha egyáltalán menni fog. 3 éve szültem, ami szintén hagyott plusz centiket a hasamon, pedig most 3,5 kg-val vagyok könnyebb, mint mikor teherbe estem.

Miért a speedfitness: mert a kolléganőm férje nyitott stúdiót a munkahelyemtől 10 percre, felkeltette az érdeklődésem :) és munka előtt hetente 2x kell legyen erőm és időm edzeni. Nekem ez kényelmes, bele tudom illeszteni az életvitelembe hosszútávon, amíg elérem a célom, utána pedig csak fenntartó edzéseket szeretnék. Nagyon sok erőt ad, hogy végre valamit nem alkalomszerűen, hanem rendszeresen edzhetek.


Egyenlőre ezek a tapasztalataim.

És mindenkinek sok erőt kívánok ahhoz, hogy elérje a célját, akár sf-el akár anélkül. Így is úgyis nagy erőfeszítés és főként kitartás kell hozzá.

2011. szept. 3. 18:20
Palmacsek, ez nem az én érdemem, csak sok embert kezdett el foglalkoztatni a dolog. Van aki pozitívan áll hozzá és van aki kétkedve.
2011. szept. 2. 22:08
Szerdzsó: amióta eltűntem beindult a fórum :) grat
121. evih (válaszként erre: 120. - Encsi20)
2011. aug. 30. 12:12
szia, még két alkalom és vége... :-( 4 kg mínusz, de látványban több. :-)) Sajnos nem mértem centit előtte, de a nadrágok másképp állnak és a felsők is. Azt mondom, nagyon hasznos volt, az elhatározás megmaradt, folytatom otthon és kajával is, és szerintem lesz még egy köröm náluk pár hónap múlva :-))
120. encsi20
2011. aug. 29. 20:07

Evih!


Beszámolnál az eredményeidről?

Én holnap megyek a harmadik edzésre. Szerintem nagyon jó! Hihetetlen, hogy milyen izomlázat csinál!!Nekem negyedik napja van izomlázam pedig edzésben vagyok (jó erősre tekerte :)!

2011. aug. 24. 22:55
Nem hinném, hogy káros lenne a szívre. Nekem azt mondták hogy a gép csak a harántcsíkolt izomszövetet készteti összehúzódásra. A szív pedig szívizomszövetből áll. Az pedig akaratlagosan nem irányítható, mert életfunkciót lát el. Úgyhogy én ettől nem tartok. De ha valaki tud valami okosat írni erről szívesen fogadom!
2011. aug. 23. 11:14
Viszont a legelső edzés előtt aláíratnak vele egy papírt, amiben nyilatkozol arról, hogy nincs gond a szíveddel meg nem vagy terhes meg még néhány kizáró tényező. Szóval csak annak nem káros aki egészséges ilyen szempontból.
117. evih
2011. aug. 22. 09:33
Biztos hogy nem káros a szívre :-)))
116. keszani (válaszként erre: 115. - Törpilla 89)
2011. aug. 21. 18:55

akkor sztem inkább ezt. de olvass vissza, vannak itt, akik aktivan járnak rá és leirták a menetét is és a tapasztalatokat is.


és szerintem ha káros lenne a szivre nem lenne engedély rá.

2011. aug. 21. 16:29

Pár emberrel beszéltem és óva intenek tőle mivel kis árammal működik és,hogy a szívnek nem tesz jót pl.


Ki mit tudd róla segítsenek nekem meg,h mennyire hatásos???


Meg még hallottam vmi ultrahangos zsírbontásról is az jó lehet?? kinek mi a tapasztalata


Előre is köszi a válaszokat!!!

2011. aug. 21. 16:28
Segítsetek Nekem nem rég hallottam erről a speed fitnessről elkezdet érdekelni.
113. keszani (válaszként erre: 112. - Encsi20)
2011. aug. 18. 10:30

akkor lehet tul savas a szervezeted és azért nehéz a fogyás. én tavaly isztitottam magam igy és azota se hiztam vissza, igaz azota már tornázom is, de az étkezésembe csak kisebb változásokat vittem be, de nem vetem meg magamtol a finom falatokat.

szoval ajnlom a savtalanitást

112. encsi20 (válaszként erre: 93. - Keszani)
2011. aug. 18. 09:08
Szerintem nem csak a lustáknak való! Én egyáltalán nem vagyok lusta tornázni!!! 3 hónapja csinálom majd minden áldott nap, mert rosszul érzem magam a bőrömben . Update szerint étkezem és nagyon lassan alakulok. Valószínűleg azért mert valami nem jó. Pedig rendszeresen tornázom és nem eszem mellé!!!! Persze alakultam , de a combomból 2cm ment le ennyi idő alatt ami vicc! Na az ilyenkor mi van?? Ilyen estben sem próbálnád ki?
2011. aug. 15. 10:05

Kedves Szerdzso!


A hozzászólásodhoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni hogy a gép ára sokkal több mint másfél millió Ft. Úgyhogy ezért ilyen borsosak a bérlet árak is.

110. evih
2011. aug. 15. 09:48
keress rá neten, én a Look Your Best stúdióba járok, de Nyíregyen van valami más is, talán Hannibál? Én is neten találtam
2011. aug. 12. 22:53
Zuglóban van valahol speedfittness?
108. evih
2011. aug. 12. 14:17
kedves Szerdzso, örültem neked, jókat írsz nagyon. De ki kell hogy ábrándítsalak, nem vagyok tréner, ahhoz nem lennék jó példakép. A teremben ahová járok, két nagyon csini, feszes lány van, kb. 55-58 kg súllyal, nekem ahhoz még kell egy pár kiló. De igazad van, a mozgás kell. Nekem ennyi jutott... Örülnék ha lenne lehetőségem naponta úszni (imádok) vagy táncolni 2-3 órát (még jobban imádok). De sajnos nincs rá időm. És hidd el, nem a súlyodon múlik a barátnő, nekem volt olyan, hogy 120 kilós férfit szerettem, tiszta szívvel, és nem a súlya miatt lett vége :-))) Pedig én voltam 60kg akkor, fele annyi. És én pont azért szeretnék fogyni, hogy szeressek tükörbe nézni, és csinosnak érezzem magam egy gramm felesleg nélkül, hiszen ez a lényeg. És hiszem, hogy csak akkor tudsz fogyni ha magadért csinálod, nem másért
2011. aug. 12. 10:37

Tisztelt Hölgyek!


Először is szeretnék tisztázni néhány dolgot: Ha többeknek nem derült ki akkor én férfi vagyok. Nyilván másabb a testem működése. De ugyanúgy másabb 1-1 hölgy között is. Jó formán mindenben különbözik és máshogy reagál a test bizonyos változásokra. A lényeg a testmozgáson van úgyis. Emellé betársul a helyes táplálkozás is és sok egyéb, ami javíthat a testmozgás által elért eredmények megtartásához.


Kedves Zalia!


Ahogy a hsz-eidből kiderült te egy nagy tévedésben élsz. Ez az eszköz nem arról szól, hogy te ezt megvásárolod otthonra és akkor otthon a szoba közepén napi 20 percet ugrabugrálsz rákötve a 220-ra. Itt el kell menni egy ilyen fitness studioba vagy olyan helyre ahol ilyen gép van és ott egy edzés keretén belül tornázol egy edző segédletével. A gép ára egyébként a 1,5 millió forintot kóstálja. Hát akinek van ennyi pénze megvenni otthonába a gépet akkor az tényleg nagyon tehetős ember. Azért van az hogy tőkével rendelkező studiok, szalonok vásárolják meg és egy edzés erejéig bérbe adják úgymond. Havi bérleti díja a gépnek pedig 100 ezerbe van.


Most hozzád szólok evih, mivel úgy érzem te is valami speedfitness trainer vonalon mozogsz:


Gondolkodjunk kicsit a studio szemszögéből. Oké bevételt akar és mondjuk még néhány elégedett kuncsaftot. Egy nem annyira tehetős fitness studio pont 100 ezerért fog bérelni egy gépet, amihez használati díj fejében embereknek adja bérbe. 5000 Ft-jával sokára jön össze a 100 ezer úgy hogy esetleg még mellette van bérleti költség és szegény trainer se haljon éhen. Tovább kapcsolva a gyártóra. Gondoljuk el hogy a gyártó drága pénzekért kifejleszt egy gépet amit 1,5 millióért árul. Mégsem megy tönkre a gyártó mivel sokan meg vagy bérbe veszik és hozzájuk járnak formálódni vágyó emberek. Ez egy lánc ami végeredményben az emberek hiszékenységére épül. A gyártó egyszer legyártott egy gépet ami neki sok pénzbe volt. Az eszköz eladásából próbálja visszanyerni a fejlesztési pénzt és még jókora profitot nyerni. A studiok beszerzik a gépet és embereknek lehetőséget adnak használni azt. A használók pedig hisznek benne hogy ettől lehet formálódni. De nézzük a pozitív visszajelzéseket minden szinten. A gyártónak pozitív mert azért veszik tőlük a gépeket és bevételük származik. A studioknak jó mert járnak hozzájuk formálódni vágyó emberek. Visszaszerzik a gép árát és még bevételre is szert tesznek. Viszont másik pozitívum,hogy sorra nyílnak az ilyen studiok amik ezzel foglalkoznak. Végül pedig ez jó az embereknek, mert esetleg javul az állóképességük, formálódnak, feszesednek, keményen dolgoznak, izzadnak érte. Zalia te ezt még nem próbáltad nem tudod milyen. De az is lehet hogy mindenki csak a pénzre hajt és a használók az elszenvedői az egésznek. A gyártó jó pénzt keres a studiokon a studiok pedig a használókon. De ha ilyen rohadt drága akkor valamiért csak megéri csinálni mindenkinek. De az egész úgyis agyban dől el, hogy valaki képes-e fogyni, feszesedni meg ilyenek. Azt is írják hogy stressz oldó mert az edzés alatt csak a mozdulatkora koncentrálsz és kizárod a külvilágot. Gondolom ez Zalia a dvd-vel is így van. Egyszer kell megvenni. Nem kell bérelni. Ha az ember otthon van tényleg kizárja a külvilág zaját és a feladatra összpontosít. Talán tudom állítani, hogy a speedfitness valamivel jobban koncentrálásra ösztökél,mert a program késztet arra hogy koncentrálj, beállj a helyes testtartásba és végigcsináld a mozdulatot. ott tényleg nincs megállás 20 percen keresztül, csak egy 10mp -nyi szusszanási idő van. Otthon esetleg becsönget a szomszéd, beszaladnak a gyerekek, hazaér a férj és hasonlók szóba jöhetnek.


Na de nem is az a lényege ennek hogy mindenki a saját módszerét pártolja, hanem ahogy előbb is hangsúlyoztátok az a cél, hogy megosszuk tapasztalatainkat, véleményünket, eredményünket.


Próbáljuk most megy kicsit szubjektíven látni a dolgokat. Még ha nem is arról van itt szó hogy fogyás lesz meg minden tehát hogy hitegetik az embert hogy eljössz és lefogysz. Sokaknak abban segít a módszer, hogy esetleg munka után kevés idő miatt beugrik egy ilyenre 20 perc alatt teljesen lefárad és úgy megy haza mint aki ki van fáradva. Nyilván szóba jön a szabad idő beosztása. Zalia képzeld el hogy vannak olyanok a földkerekségen, hogy reggel 9-re beér dolgozni és délután 5kor végez. Már jóformán este van. Sietni kell haza ételt csinálni, gyerekekről gondoskodni, egyéb házimunkák. Aki mondjuk reggeltől estig dolgozik az nyilván egy kicsit karrierista. Aki ennyit dolgozik az valószínűleg sokat keres(vagy mert így tudja fenntartani a családját, de az olyan nem is tud költeni ilyenre). Aki pedig sokat keres az ki tud adni ennyit erre az edzésformára. Tényleg gyors, hamar megvan vele, nem kell még 1,5 órát a konditeremben kínlódania. 20 perc és egy zuhanyzás után mehet is haza és tényleg mozgott tornázott kifáradt, leizzadt és talán még valami eredményt is fel tud mutatni.


Ez csak egy újabb lehetőség a MOZGÁSra. Döntse el mindenki hogy él vele vagy valami másik módot választ. A fórum csak arra jött létre, hogy aki érdeklődést mutat az eszköz iránt azt el tudjuk látni információval tapasztalattal.


Én személy szerint most úgy vagyok vele, hogy én inkább sportolok kint a szabadban. Szeretek motorozni terepen és amennyi göröngybe belemegyek lötyög rajtam minden :). Ahogy emelkedik a terep annál nehezebb. Egy kényes szituációban pedig akár még arra is sort kell keríteni hogy egy 80 kilós motort errébb rángassunk.


Szeretnék feltenni még egy buta kérdést: A hölgyeknek nagy mizériája állandóan ez a fogyás téma. Gondolom azért is célozzák meg a reklámok többsége a hölgyeket. Ti mi miatt akartok fogyni? Magatok miatt ? A párotok miatt, hogy jobban tetsszél neki? A külvilág miatt hogy szépnek lásson vagy esetleg egészségügyi okai vannak annak? Én mindenekelőtt azért szeretném eltüntetni a hasamról a fölösleget hogy kicsit tetszetősebb legyek. Azt mondom hogy kisportolt vagyok, mert nehéz fizikai munkát végzek és minden nap egy egész napos kondizásnak felel meg. Aztán ha esetleg eltűnne rólam a felesleg esetleg több lánynak tetszenék :). Jó volna már szert tenni egy kedves, gondoskodó barátnőre. Hiába kérdezlek titeket a szempontokról, mert a fiatalabbaknál biztos másabbak.


Zalia téged pedig arra biztatlak, menj el egy ilyen edzésre, próbáld ki, most kiadsz 5000 Ft-ot és akkor esetleg meglátod milyen a másik edzésedhez képest. Én is most egy állásváltás határán állok és ha összejönne a nagyobb kereset mellett el tudnék járni speedfitnessre és hosszabb távon kipróbálnám én is. Akkor volna rá fedezetem is és esetleg eltűnne az az utált úszógumi. Emellé pedig egészséges táplálkozás is menne. Mert mostanában nem eszek túl egészséges kajákat :S


Köszönöm, hogy végigolvastad :)

106. keszani (válaszként erre: 105. - Evih)
2011. aug. 12. 09:43
bocsi, de ilzet nem nyitok, hulyeségnek tartom, +én nem akarok fogyni, csak feszesedni és azt nem kiloba kell mérni
105. evih
2011. aug. 12. 08:04
Ja, kedves Zalia és Keszani, örömmel látnám a nyilvános mrlegelőtöket :-)))
104. evih (válaszként erre: 97. - Keszani)
2011. aug. 12. 08:03
?????????!!!!!!! Büszke is vagyok
103. evih
2011. aug. 12. 08:02
jéééééézusom, komolyan mondom ez vicc. Figyi egy 300 kg-os ember már szerintem félig halott, és ha felmegy a harmadik emeletre (már ha meg bír mozdulni) attól is fogy 2 kg-ot. Szerinted, 9-10 kg felesleget (ami szerintem felesleg csak, mert 62-63 nekem már csúcs alak, amihez elég lenne 5-6 kg fogyás, csak én 5-össel kezdődőt akarok), hogy a fenébe lehetne leadni sima mozgással?? SEHOGY SEHOGY SEHOGY. Kaja+mozgás+erősítés+folyadék, és így. Fjezzük ezt be, nem vitázok erről tovább. Nem érdekel ki mit gondol nekem ez a jó és pont!!! Te mivel szeretnéd leadni és mikorra kedves Zalia? Mennyi is van még rajtad??
102. zalia
2011. aug. 11. 16:53
a biggest loser programba 300 kg emberek le tudnak fogyni tornazassal de te nem????
101. evih
2011. aug. 11. 13:07
vettük észre :-) Mindegy, tartom magam a véleményemhez. Ha vége, beszámolok róla. windyke, tőled várnék tapasztalatokat!!
100. keszani
2011. aug. 11. 12:55
nahjo, bocsi csajok :D csak szeretek kritizálni és mindenbe beleszolni:D
2011. aug. 11. 11:59

fehérje turmix lényege:

Mi az amit szedésével elérhetsz?


Segíti az izomtömeg növekedését

Az izomzatunk nagy részét aminosavak építik. Az aminosavakat a szervezetbe fehérjék formájában juttatjuk be, a fehérjéket az emésztőrendszer építőelemeire, azaz aminosavakra bontja, melyekből a felszívódás után szervezetünk új fehérjéket képez.

Segíti az izomregenerálódást

Az izmok az edzések alatt ún. mikrotraumákat, mikrosérüléseket szenvednek el. Ezek az apró sérülések csak megfelelő aminosavakkal korrigálhatók. Ahhoz, hogy a szervezetünk intenzív súlyzós edzések, vagy megterhelő állóképességi edzések után gyorsabban és hatékonyabban regenerálódjon, nagy mennyiségű fehérjére, és ezáltal szabad aminosavra van szükség

Erősíti az immunrendszert

A szervezetünk betegségek esetén különféle védekező mechanizmusokat indít be. A szervezetet védő sejtek közül több ezer "feláldozza" magát a kórokozókkal szembeni küzdelemben. Betegség esetén a szervezetnek különösen nagy teher ezeknek a sejteknek a pótlása, amihez több fehérjére van szükség.

98. keszani (válaszként erre: 96. - Evih)
2011. aug. 11. 11:55
hozzáteszem,h apárom is tornázik, beleértve a sulyozást és soha nem használt fehérjét edzés után mégis formás, szép, egészséges izmai vannak.
97. keszani (válaszként erre: 96. - Evih)
2011. aug. 11. 11:54
buszke lehetsz arra, h ugy fogytál le, h semmi nem mozogtál :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook