Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16681. Picky (válaszként erre: 16680. - Adraa)
ma 18:08

Bátor vagy! Én még ettől a bevett évek óta alkalmazott protokolltól és szerektől is nagyon paráztam.

De az előnye hogy mivel mindent dokumentálniuk kell, így biztos hogy nagyon szoros kontroll alatt lesztek.

16680. Adraa (válaszként erre: 16674. - Ttittike)
ma 17:24
Török doktorúrhoz. Igazából fogalmam sincs miért választottak be, mik voltak a kitételek stb. csak megkérdezte hogy részt kívánunk e benne venni. Gondolom megfeleltek a leleteink erre, vagy nem tudom. Hátha van itt valaki aki ezzel kepben van. amúgy a tb-sre is feliratkoztunk, ezt pedig keddig kell eldöntenünk, aznap tájékoztatnak a részletekről. egyelőre lila köd ez az egész nekünk. a gyógyszerkísérlet hatásai, hátrányai meg pláne!
16679. Picky (válaszként erre: 16678. - Ttittike)
ma 16:59

Én E vitaminból 400mg-ot szedtem/nap D vitaminból meg 2200 NE (Nemzetközi Egység)/nap.

E vitamin segít a méhnyálkahártya vastagításában és minőségének javítasában,a D vitamin meg gyakorlatilag mindenre jó, elengedhetetlen a hormonrendszer működéséhez.

16678. ttittike (válaszként erre: 16665. - Ttittike)
ma 16:42
E és D vitmainból mennyit szedjek?
16677. ttittike (válaszként erre: 16657. - _zsuzsy_)
ma 15:54

Ahogy Picky is mondta a hormonoknál az 1 évnél régebbit nem fogadják el. Nőgyógyásztól ha kérsz beutalót, és nem az intézetben csináltatod, akkor az ingyen van. Rákszűrés is kell, nekem a baktérium leoltást és a szerológiát ott nézték. Illetve még ugye amit PeggyGordon írt, az átjárhatóságit is jó előre megcsináltatni.

Párodat nézték már?

16676. PeggyGordon (válaszként erre: 16657. - _zsuzsy_)
ma 15:48
Szia! A petevezetek atjarhatosagit szerintem csináltasd meg, ne azzal menjen az idő, amikor majd kaptok időpontot.
16675. PeggyGordon (válaszként erre: 16668. - Ttittike)
ma 15:47
Én úgy tudom hogy a rövid protokoll fogamzásgatloval kezdődik. De lehet rosszul tudom, nekem hosszú protokoll volt.
16674. ttittike (válaszként erre: 16671. - Adraa)
ma 15:32
Milyen kísérleti program? Melyik dokihoz jársz? Nálunk annyit mondott hogy íratkozzunk fel az OEP listára, de ha vállajuk a magán, akkor lehet januárban kezdeni.
16673. Picky (válaszként erre: 16672. - Adraa)
ma 15:17

Hosszú protokollnàl kvázi ők teljesen átveszik a testünk fölött az irányítast úgyhogy nem nagyon szabad egy normál ciklusban gondolkodni hogy 14.nap ovuláció meg 21.nap környéken beágyazódas stb... ezt itt el kell engedni, ők iranyítanak mindent. És igazából minket igazítanak a munkaidejükhöz, nem a munkaidejüket hozzánk.... pl úgy számolnak időzítenek hogy leszívas ne essen hétvégére stb....

Lényeg hogy ne akarj előre tervezni ( tudom nehéz, nekem is az volt) hanem mindíg csak a következő időpontban gondolkodj.

16672. Adraa (válaszként erre: 16670. - Picky)
ma 15:09
Na kezdem érteni, köszi hogy leírtad. Persze hogy a 28 napos ciklusaimat veszem alapul :-) és most lett világos, hogy itt nincs olyan :-)
16671. Adraa (válaszként erre: 16669. - Adraa)
ma 15:04
Viszont aznap kedden megint van egy körünk. Kisérleti programba kerültünk be és aznap kell aláírni valami papírokat+ vérvétel Akkor megkérdezem minek a fog.gátló.
16670. Picky (válaszként erre: 16667. - Adraa)
ma 15:02

Szia! Fogigátló miatt nem tudom hogy neked hogy lesz, én annó nem kaptam.

Nekem is hosszú protokollom volt mint itt sokaknak azt le tudom írni az úgy volt mint ahogy Ttittike is 21.nap környékénén kellett először menni ( nekem talán 23 mert 30 napos a ciklusom) itt felírtsk a Suprefactot amit el is kellett kezdenem szúrni, nekem késett tőle a menzesz ( előfordul) egy olyan 12-13 nap után jött meg, akkor hívtam őket és mivel belecsúszott a márciusi hosszúhétvége emlékeim szerint "ciklus" 7.napjára hívtak be és a 9.-en kezdetem el a stimus szurik adását, ebből beadtam 6-ot és utána újra UH kontroll, ahol megbeszéltük hogy minden szuper még írtak fel 4 napra valót meg az ovitrellt a tüszőrepesztőt ée megbeszéltük a leszívás napját. Tehát nekem a stimu alatt mindössze 1x néztek rá a tüszőkre.... de ezt azt hiszem nem kell alapul venni, nálunk minden kicsit csúszott stb.. mert benne volt a márciusi hosszúhétvége meg a húsvéti is, úgyhogy szerintem ezért néztek csak 1x, általában 2x azért ránéznek a tüszőkre.

Ezért nehéz a stimu pontos napjànak kezdetét megmondani mert hosszú protokollnàl vhol teljesen mindegy mert a petefészkek leállítva így lekésni nem lehet semmiről.... nekem is 9.naptól indult... leszívás a 21.napra esett a beültetés meg a 26.-ra! Emlékszem még mondtam is a férjemnek hogy oké tudom hogy ez nem egy normàl ciklus hanem mesterséges de akkor is mennyire fura hogy pár nap múlva meg kellene jönnie, nekem meg most van a transzfer.

De mint mondtam nekünk kicsit extrém volt a sok hosszúhétvége miatt.

Meg a lényeg hogy sikerült!

16669. Adraa (válaszként erre: 16668. - Ttittike)
ma 15:02
Szia! Fogalmam sincs. A következö menzi 1. napján kell 1 hónapig szednem. Elképzelésem nincs miért. ùgy látom ilyet senki nem írt itt még. Nekem kedden jön meg.
16668. ttittike (válaszként erre: 16652. - Adraa)
ma 14:27

Szia!

megkérdezhetem, hogy neked miért kell fogamzásgátlót szedned? Nekem kb szombaton jön meg, de csak ciklus vége felé kell mennem 20-21. nap környékén suprefact receptért.

16667. Adraa (válaszként erre: 16661. - Picky)
ma 14:18

Szia Picky! Kérdezhetek? Azt írtad ha " majd megjön a menstruációd, akkor megint telefon és adják a következő időpontot amikor is ismét vizsgálat és ha minden oké írjàk a stimulációs szereket." A Stimuláció tehát mikor kezdödik (ciklusnap) és meddig tart?

Ès eközben nézik a petéket? hány naponta?

Köszi

16666. Picky (válaszként erre: 16665. - Ttittike)
ma 13:40
D vitaminból ajánlom az eurovit zöld dobozosát ami oliva olajjal van, kicsit húzos sajnos az ára de még ennek az egyik legjobb a felszívódása.
16665. ttittike (válaszként erre: 16661. - Picky)
ma 13:32
Köszi! Nincs szerencsére pajzsmirigy problémám, elis kezdem a vitaminozást.
16664. ttittike (válaszként erre: 16658. - Ebarbi)
ma 13:30
Szurkolok!
16663. ebarbi (válaszként erre: 16662. - Penny2)
ma 13:14

Az altatás semmiség volt , a tűnek nehezen találtak helyet a kezemben, aztán végűl a csuklómba felülre adták. Mondták, hogy most akkor kicsit szédülni fogok, én erre becsúktam a szemem és már aludtam is, a szédülést átugrottam. 😀

Ahogy Picky írja most küldöm a csít a kisbébikéimnek, remélem éjszaka nagy buli lesz a csészében. 😍🙏🤘💕

16662. Penny2 (válaszként erre: 16658. - Ebarbi)
ma 13:06
Huuu, a 9 egy remek szàm :) szuper!Minnèl többen essenek szerelembe.Milyen volt az altatás?
16661. Picky (válaszként erre: 16656. - Ttittike)
ma 13:00

Szia! Ha akkor kell menned akkor vszínű hosszú protokollod lesz ( Tapolcán általában ez van) Suprefact szurit fogsz kapni amit egynap 1x kell majd szúrnod otthon, ez szépen leállítja a petefészkek működését ( ez azért kell hogy ők majd a stimuláció alatt a stimus szerekkel irányítani tudjanak, kvázi átveszik a petefészkek feletti irányítást a természettől). Egy 8-10 nap szuri után megjön majd a menstruációd, akkor megint telefon és adják a következő időpontot amikor is ismét vizsgálat és ha minden oké írjàk a stimulációs szereket.

Vitamint nyugodtan már most kezdj el szedni! Amit én szedtem C,D,E vitamin plusz magzatvédő vitamin ( femibion 0-ás terhesség előtti) Babavitamin választásnál arra figyelj hogy ha autoimmun pajzsmirigy alulműködésed van akkor jód nélkülit kell választani.

Fehérje most még nem kell, majd csak a stimuláció vége felé a leszívás környékétől. A fehérje nem csak húst jelent, ott a túró meg a sajt plusz rengeteg zöldségfélènek us magas a fehérjetartalma pl vöröslencse. De én például ittam fehérjeport pluszban mert paráztam a túlstimutól ( konditeremben, Biotech USA, Skytech, DM-ben beszerezhető)

De egyet ne felejts el, tuti recept nincs a sikerre. Hiába szedtem én ezeket a vitaminokat nálam bevállt de nem biztos hogy másnál is fog de egy biztos ártani nem árt!

16660. Picky (válaszként erre: 16657. - _zsuzsy_)
ma 12:44
Az biztos hogy már regi lesz, 1 even belüli kell. De ha felmész a pannon reprodukciós intézet honlapjára ott a vizsgalatok között megtalálod a kötelezőket és érdemes átnézni hogy mi az amit előre meg tudtok otthon csináltatni. Idöpont úgy van, hogy mikor megjön a menzeszed akkor kell őket hívni és kb 3 hét múlvára adnak időpontot a ciklus 21-23.napja környékére.
16659. Picky (válaszként erre: 16658. - Ebarbi)
ma 12:41

Szuper! Ma pihengess, csak semmi megterhelő! Igen a progit azt mai naptól ( vagy crinonene gélt kaptál vagy utrogestant) de a papírodon tuti rajta van.

Aztán tessék csak szépre jóra koncentrálni, küldeni a csít a kis sejtecskéknek hogy minél több osztódjon szépen!

Pikk-pakk itt a hétfő és mehettek transzferre!

16658. ebarbi (válaszként erre: 16651. - Penny2)
ma 12:34

Sziasztok Csajok! Meg volt ma a punkció, most engedtek el.

A mai nyerőszám: 9!!!

Kicsit többre számítottunk a 21tüszőcskéből, de így is nagyon boldogok vagyunk.

Kaptam progipótló hüvelyzselét( nem ugrik be a neve) ,ugye jól emlékszem,hogy azt már mától kell adni?

Kicsit még vérezgetek és fáj a hasam, de azt igérték, hogy holnapra elmúlik.

16657. _zsuzsy_ (válaszként erre: 16655. - Ttittike)
ma 11:50

Hát nemtudom pontosan milyen vizsgálatok kellenek, de sajnos nincs sok. Nekem volt régebben vérvétel 3. és 21. napi, de szerintem az már régi, több mint 1 éve volt.

Ezen kívül nincs sajnos más, úgyhogy vszínűleg mindent meg kell majd csinálni.

16656. ttittike
ma 11:47

Sziasztok csajok!

január elején kezdjük a lombikok, akkor leszek kb 20. ciklusnpon. Akkor milyen gyógyszert fogok kapni és miért? Lányos zavaromban azt is elfelejtettem megkérdezni, hogy szedjek-e pl terhes vitamint, vagy bármilyen vitamint. Tudtok ajánlani valamit? Olvastam hogy sok fehérjét kell enni. Ti ezt hogy oldjátok meg? Mennyi a sok? Minden nap hús?

16655. ttittike (válaszként erre: 16654. - _zsuzsy_)
ma 11:45

Szia!

én október végén hívtam mikor megjött, még arra a ciklusra kaptam is időpontot. Hogy hányszor kell menni sok mindentől függ. Nekünk minden papír megvolt amit kértek, így egyszer megntünk konzultáxióra és mintaadásra, páromnak kellett még egy minta, és egyszer andrológus, aztán egy összesítés.

Mi itt tartunk most.

Milyen vizsgálatokon vagytok túl?

16654. _zsuzsy_
ma 11:36

Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok, érdeklődni jöttem hozzátok. :)

1 éve próbálkozunk, de nem jön a baba, lassan szeretnénk lépni ezügyben.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy ha első alkalomra kérünk időpontot, akkor kb. mikorra kapunk? Sokat kell várni?

A második kérdésem az, hogy milyen gyakran kell menni? A munkahelyem miatt érdekelne, hogy kb. mennyi szabadság szükséges szerintetek? Nem tapolcaiak vagyunk sajnos..

Köszönöm a válaszokat! :)

16653. H.Majoranna (válaszként erre: 16652. - Adraa)
ma 11:02
Szia! Üdv itt! Pm autoi.alulműködő vagyok,ha a Tsh rendben van,1-2 közt,akkor minden oké.Fogamzásgátlót nem szedek nagyon rég,ehhez nem tudok hozzá szólni,L-thyroxin 100 mg szedek,a 2. beültetés volt sikeres,Fet..folyamatos endokrinologus kontroll mellett nem volt gond,nem zavarták meg egymást a dolgok,gyógyszert sem kellett emelni,most vagyunk 32 hetesek.
16652. Adraa
ma 10:07

Sziasztok! ùj vagyok. És tele kérdésekkel. Ezért mostantól veletek Leszek :-)

Tapolcán kezdjük első Ivf-t. Van már egy természetes úton fogant fiúnk. A férjemnél van a bibi. A fiúnk nem tudjuk hogy lett anno így. Egy csoda!

Kapásból lenne 2 kérdésem:

1. Van valaki autoimmun pajzsmirigy alulműködő közületek? Hogy egyeztethető össze a két Hormon (fogamzás gátló, stimuláció- és pm gyógyszer, a pajzsmirigy hogy reagál ezekre?)

2. A ciklusfigyelés hogy fog történni, hányszor kell menni, mikortól (amikor megjött onnantól?)

Jövő héten jön meg, akkor el kell kezdenem fog.gátlót szedni 1 hónapig. a továbbiakról semmi infóm még.

Köszönöm!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook