Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16156. nag (válaszként erre: 16147. - MGyVerus)
tegnap 20:02
gratulálunk!
16155. MGyVerus
tegnapelőtt 18:56

Csajok!

Arra valaki rákérdezett, hogy meddig kell ovszerrel szeretkezni? Mert azt mondtak multkor, hogy azzal kell, mert a spermium nem tesz jót a bébinek. De meddig?

16154. MGyVerus
tegnapelőtt 18:53

Köszi mindenkinek!

Most nem kaptam infuziot, majd jovo csutortokon, de pont igy fog jol kijönni, mert ezutan mar csak 2 hetente kell menni es az infuzio is két hetente kell. Ezt meg is beszéltük a doktor úrral, mondta hozzam csak a palackokat mindig ☺️

16153. PeggyGordon (válaszként erre: 16147. - MGyVerus)
tegnapelőtt 13:13

Szuper, de jó! Gratulálok! 😊

Most is kaptál infúziót?

16152. H.Majoranna (válaszként erre: 16147. - MGyVerus)
okt. 18. 23:13
Szuper hír!Gratulálok! 🙂
16151. szszka (válaszként erre: 16147. - MGyVerus)
okt. 18. 21:55
Ügyes vagy :)
16150. Nelli8 (válaszként erre: 16147. - MGyVerus)
okt. 18. 15:15

Gratulálok!

De csatlakozom Pickyhez. Ne könyveljétek el, hogy egy baba van. Nálunk 4 es 5 hetesen is egy babát láttak. 6 hetesen vették észre, hogy hárman vannak. 😂

16149. Picky (válaszként erre: 16147. - MGyVerus)
okt. 18. 12:49

Szuper!

De azért még ne könyveljétek el az 1-et. Nálunk is elsőre egyet láttak, aztán következő héten előbukkant a másikuk is, 2 szívhang volt. De aztán sajnos a második 2 hèt múlvára felszívódott.

16148. ebarbi (válaszként erre: 16147. - MGyVerus)
okt. 18. 12:38
Juhuuu!<3
16147. MGyVerus
okt. 18. 11:58

Sziasztok!

Voltunk ma Tapolcán, 1 baba van ☺️

De mondta is a doktor ur, hogy jobb ez igy, mert egy ikerterhesseg sok kockázattal jár. Jovo csütörtökön kell ujra menni, akkor mar azt mondta hallani fogjuk a szív hangot ❤️☺️

16146. szszka (válaszként erre: 16140. - Anita&Peti)
okt. 16. 20:09

Igazad van

Nekik az számít hogy minél többször minél több pénzt toljál bele.

Ha szerencséd van még akár terhes is lehet

Nekem eddig nem volt

Ha nem sikerül se küldenek sehova.Ha van egy jó nőgyógyászod (mint nekem) akkor segít, ha nem akkor majd magadtól és fórumokról

16145. szszka (válaszként erre: 16135. - Picky)
okt. 16. 20:03
Háziorvos csak cukorterhelést ír (lehet csak azt irhat) inzulinterhelést immunologia, belgyógyász és nőgyógyász irhat
16144. szszka (válaszként erre: 16134. - MGyVerus)
okt. 16. 20:01

Nekem viszont pont ő siklott el 2x is a 3.9-es eredményeimen.

Mikor a 2 Vetélésem után felhívtam, azt mondta h.nem kell ennek akkora jelentőséget tulajdonítsni.Ez 5 éve volt talán azóta felvilágosult

16143. Picky (válaszként erre: 16139. - MGyVerus)
okt. 16. 07:36

Ugye kint ez szigorú szabályokhoz kötött hogy mit csinalhat egy kismama es mit nem a munkáltató kötelessége olyan feladatkört biztosítani ami nem veszèlyes se a babára se a mamára plusz a kötelező pihenőidők meg pluszban mert hogy terhes vagy. Így azt mondom oké es lehet... bár a 32 het ( utána lehet otthon maradni) így is kicsit szerintem beteges. 25.hetig azt mondom jól is esett hogy nem itthon vagyok es hülyeségeken kattogok....

De mivel itthon ez nem ilyen leszabàlyozott es a munkáltatónak se kötelessége olyan feladatkört adni amit biztonsággal ellát a kismama ( hanem azt mondja hogy inkább menj táppenzre)

Nyugi tudni fogod, meg hát ha kiderül hogy ketten vannak akkor már nincs is mit gondolkodni, ikrekkel a pocakban tényleg jobb otthon maradni.😀

16142. Picky (válaszként erre: 16140. - Anita&Peti)
okt. 16. 07:08

Nyugi! Ettől még sikerülhet. Az eredmény kiértékeléséhez viszont lehet jó lenne egy endokrinológus mert nem tudom higy a háziorvos mennyire ismeri ki magát benne. Attól hogy nem kerül plusz vagy minusz jel a laborpapírra vagy attól hogy jó a homa index még sajnos lehet rezisztencia ezt egy jobb endokrinológus látja a cukor és inzulin értékek arányai alapjàn, lehet mindkettő a normàl tartomànyba esik még, de az arányuk rossz akkor az rezisztencia.

De minden esetre le a kalappal a háziorvosod előtt hogy ilyen lelkiismeretes és hogy hallott már ilyen dolgokról hogy eze is befolyasolhatja a teherbeesést!

16141. Léna11
okt. 16. 06:39
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat!
16140. Anita&Peti (válaszként erre: 16135. - Picky)
okt. 16. 06:35
A vèrcukorterhelèst ,az inzulinrezisztencia miatt mondta.remèlem jó lesz az eredmèny.hát már nem akkora a lelkesedèsem,mint az elejèn.kise vizsgálnak rendesen,csak ha nem sikerül.arra nem gondolnak hogy rengeteg pènzt az ember rááldoz,időt stb.mellesleg 300km utazunk alkalmankènt.plusz mindig egy harc a munkahelyen hogy elengedjenek,vagy keresni egy kollègát aki hajlandó cserèlni veled.
16139. MGyVerus (válaszként erre: 16138. - Picky)
okt. 15. 23:15

Atya ég, még dolgozol? Le a kalappal előtted! 😀

Tudom, hogy Ausztriában egyaltalan nem írnak ki könnyen es nagyon az se hatja meg a kinti dokit, hogy az itthoni mas véleményen van.

Fizikálisan semmi megterhelés nem ér, annál inkabb a vezetői tevékenységgel járó stressz.

Ma a céges orvos azt kerdezte, hogy szerintem az kímélő életmód, ha dolgozok? 🙄🤔

Ugyhogy nem egyszerű a döntés...

16138. Picky (válaszként erre: 16137. - MGyVerus)
okt. 15. 21:38

Őszinte leszek én még dolgozom. Ausztriában dolgozom, úgyhogy nem is volt nagyon mas választasom, ott a lombik nem egyenesen arányos a veszélyeztetett terhességgel és táppènzre vétellel. Ha a terhességgel minden oké, akkor a kismama munkakèpes. Itthon ugye ez jóval lazább, itt könnyen táppénzre veszik a kismamát.

Elvileg ha minden normàl mederben zajlik akkor a terhesség nem betegség.

Te tudod hogy fizikálisan mennyire megeröltető munkát végzel, meg persze a kollégákon is sok múlik. Hallgass a megérzésedre.

Csütörtökön várjuk majd a híreket 😉

16137. MGyVerus (válaszként erre: 16136. - Picky)
okt. 15. 21:21

Csütörtökön megyunk, akkor mondjak meg, hogy 1 v 2 bébi van 🙈😊

Reggelente nagyon feszül a mellem, mást egyenlore nem érzek.

Ma dolgoztam eloszor a leszivas óta, de el is bizonytalanodtam, hogy menjek-e csütörtök utan, mert mindenki azt mondja inkabb pihenjek. De az meg uncsi egesz nap, de persze nem akarom, hogy baj legyen. Szoval eleg nagy dilemma 🤔

16136. Picky (válaszként erre: 16134. - MGyVerus)
okt. 15. 21:06
Hogy vagytok? Mikor jön a következő UH? Ha esetleg nincsenek tipikus terhességi tünteid azon ne stresszeld magad... nem muszáj lennie. En a 10. hetig még csak nem is émelyegtem, utana is csak ennyi volt hogy pár reggel émelygés.
16135. Picky (válaszként erre: 16133. - Anita&Peti)
okt. 15. 20:54

Nem csináljsk mert nincs benne a protokoll vizsgálatokban sok mással együtt.... akinek megvan az magának járta ki máshol es tette rendbe szintén sok más vizsgálattal együtt.

Ilyen például még a pajzsmirigy ( nem elég csak a TSH szint) sokszor egy teljes meddőségi immunológiai panel se árt esetleg genetikai kivizsgálas. Kisregényt írhatnék hogy lombik előtt hány kivizsgálást csináltattunk meg amikről az infót innen-onnan leginkább a fórumról szedtem össze.

Nagyon rendes es tájékozott a haziorvosod hogy kiírta neked a cukorterhelest, nem tudod hogy mit írt ki pontosan? Mert cukorterheles egy dolog de inzulinszinttel lenne éredekes a dolog hogy nincs e IR-ed ( inzulinrezisztenciád)

16134. MGyVerus (válaszként erre: 16127. - Léna11)
okt. 15. 20:48

Szia. Zalaegerszegi immunologiaval kapcsolatban annyit még, ha sokára kapnál időpontot a kórházba es hamarabb szeretnél menni, akkor Kovács Mónika drnő rendel magánban a Léda Magánklinikán. Én ott voltam nála, első vizsgálat 14.000 Ft volt, de mar par napra rá kaptam az időpontot a kórházba a vervetelre. Eredmeny igy is kb 3 het, utana visszamentem magánba, ez 9.000 Ft volt. Ugy emlekszem 9 kémcső vért vettek le, kérdeztem az asszisztens hölgyet, hogy mihez kell ilyen sok es azt mondta ez egy nagyon komplex vizsgálat es nagyon draga is. Mesélte, hogy volt egy lány, aki nem volt biztosítva Magyarországon es kb 110.000 Ft-ot fizetett ezert a laborert.

Ezen kivul nekem ugy tűnt a doktornő a tapolcai protokollal is nagyon tisztában van, mert nekem pl a 3-as TSH-mra azt mondta, hogy ezt lejjebb kell vinni mindenkepp, mert 2 feletti TSH-val nem fogja megcsinalni Gőgös dr a beültetést.

16133. Anita&Peti
okt. 15. 20:40
Sziasztok,elkezdtem adni a suprefachtot.elmentem a háziorvoshoz az ekg miatt,az altatáshoz.èrdeklődő volt.rákèrdezett milyen kivizsgálás volt.de vèrcukorterhelèst nem csináltak.szerinte ha nem jó akkor esèlytelen a lombik,csak pènzkidobás.azonnal küldött vèrvètelre,holnap megyek.másnak se nèztèk meg az első lombik elött?
16132. szszka (válaszként erre: 16125. - Nag)
okt. 15. 20:04
Tapolcára akkor telózz ha mensi van, mert különben nem adnak időpontot
16131. szszka
okt. 15. 20:03

Én szhelyi immunologián voltam először.

Csomó mindent csináltak amit elvittem a meddőségi nőgyógyászhoz.

Aki aztán mondta h.menjek Zegre, mert ezek között nincs minden ami nekünk kell

16130. PeggyGordon (válaszként erre: 16127. - Léna11)
okt. 15. 16:51
Szia! Én előbb kerültem immunológushoz, mint Tapolca. Győrben Nagy Lajos dr az immunológus, háziorvos ad hozzá beutalot és akkor tb alapon csinál vérvételt. Meddőségi immunológiat a maganlaborok végeznek. Én még épp várom az eredményt, majd a kiertekeles miatt megyek vissza Nagy drhoz. De azt mondta h utána kell néznie ezeknek a dolgoknak, mert nincs olyan sok meddőségi ill. terhességi immunológiai betege.. Szóval még nem tudok véleményt mondani róla ezen a területen.
16129. nag (válaszként erre: 16127. - Léna11)
okt. 15. 15:12
Ha Zalaegerszegre mész, igaz távolság de egy napra kéred a genetika és inmunologia időpontot és akkor már úgy oke. Immunológián időben oda kell érni mert sokan vannak, genetikan meg senki! Immunológiához rendelési időben kell telefonálni mert nem lehet őket elérni
16128. Picky (válaszként erre: 16127. - Léna11)
okt. 15. 14:59

Szia! Magánlaborokban is el lehet végeztetni ( ilyet keres a magán laborok honlapján hogy meddőségi vagy infertilitási panel) de az úgy azert elég költséges plusz akkor is kell hozza egy immunológus aki kiértekeli.

Én első körben Zalaegerszegen javasolnám az immunológiai kivizsgálast plusz ha már ott vagytok akkor a genetikát is. Mindkét helyre csak haziorvosi beutaló kell plusz telefonon időpontot kérni.

Azert mondom Zalaegerszeget mert mikor annó én érdeklődtem mind a Győri kórhaz mind pedig Szombathely elküldött hogy ők meddőséggel japcsolatos immunológiai vizsgàlatban nincsenek otthon.

16127. Léna11
okt. 15. 14:43
Sziasztok! Immunológiával kapcsolatban tudtok segíteni? Nem javasolták a kivizsgálást, de szeretnénk megcsináltatni. Kell hozzá beutaló? Magán vagy állami? Főleg Győr környékéről tudtok ajánlani valakit? Köszönöm!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook