Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1806. bece87c28b (válaszként erre: 1805. - Fckpanic)
2016. máj. 11. 11:08
Ez pontosan Így van.
1805. fckpanic (válaszként erre: 1804. - Cicus1989)
2016. máj. 11. 10:40
Igen, azt én is olvastam / tapasztaltam, ha az embereknek jól mennek a dolgaik, azt csinálják, amit szeretnek, boldogak, akkor megszűnnek a pániktüneteik.
1804. cicus1989
2016. máj. 10. 21:40

Olvastam nagyon jo cikk Köszönöm:)

Ha egyenesbe van az eletem es történek pozitív dolgok minden ok velem volt hogy hónapokig nem volt extràm vagy ha volt is nem foglalkoztam vele.

1803. fckpanic (válaszként erre: 1802. - Cicus1989)
2016. máj. 10. 09:01

Szia!


A citromfű tea az jó ötlet.

Nekem is van szívbillentyű hibám (mitrális prolapsus). Én magnéziumot szedek rá, meg Omega3-at, multivitamint, Q10-et, B-vitaminokat, C-vitamint nagyobb adagban.


Itt összefoglaltam, amit az évek során összegyűjtöttem pánik témában:

[link]


Olvasd át, biztos találsz benne olyat, ami neked is segít!


További tünetmentes, kellemes napot!

1802. cicus1989
2016. máj. 3. 21:32
Sziasztok. Én is pánikbeteg de már atvaltott szorongassa. Évekig tünetmentes voltam de most megint nagyon gyötörnek a tünetek. Amúgy 1.fokú Szivbillentyu nagyobbodasom van még kicsi szivritmuszavarom. Ettől lettem pánikbeteg féltem hogy mindig meghalok olyan jön rám. Nyugtalanságot érzek folyamatosan munka végett is. Ezzel kelek és fekszek. Citromfű teát iszok esténként mert ugye bár alvászavar is elojott pedig nagyon jó alvokam volt. Ötletem sincs mivel javitsak magamon tudom régen is kijottem de most úgy érzem lokom magam bele meg jobban. Meg hát jó valakkikkel ezt is megbeszelni. Esetleg tanácsok?
1801. fckpanic (válaszként erre: 1800. - 013b16a52a)
2016. ápr. 9. 08:22

Szívesen, örülük, hogy tetszett és remélem találsz benne olyat, ami segít.


További szép, tünetmentes napokat!

1800. 013b16a52a (válaszként erre: 1799. - Fckpanic)
2016. ápr. 8. 16:20
Köszönöm. Szuper a link amit küldtél. Most a magamtól megoldom és a pszichológus verzióval próbálkozom,bár a pszichológusnál jelenleg úgy érzem,hogy ő próbálja az egèszet ráhúzni valamire,és nem igazán érzem azt,hogy ez lehet a kiváltó ok. Nagy remènyekkel fordultam hozzá,sok jót olvastam róla,de most kicsit meginogtam vele kapcsolatban. Úgy gondolom,hogy ha tényleg jó helyen járnánk a kiváltó okoknál akkor azt érezném. Szóval nem tudom mi fog kisülni ebből. De remélem a legjobbakat....
1799. fckpanic (válaszként erre: 1788. - 013b16a52a)
2016. ápr. 7. 10:43

Szia!


Nagyjából három verzió létezik pánik ellen:


Gyógyszerek : általában nyugtató és SSRI/Antidepresszáns szedése. Az előbbi letompít, egyre nagyobb adag kell, rászoksz, kb. csak arra jó, hogy ha hirtelen megoldás kell. Az utóbbi pedig szedheted évekig, ha szerencséd van, akkor nem lesznek pánikrohamaid, viszont cserébe kapsz mellékhatásokat, mint minden más gyógyszernél.


Pszichológus: sokat segíthet. Ha jó, akkor megtalálhatjátok a pánikrohamaid igazi okát és akkor megszabadulhatsz tőle.


Magadtól megoldod: sport, vitaminok, egészséges életmód, meditáció stb. Beválhat, de nehéz lesz.

Itt összefoglaltam kb. mindent, amit 6 év alatt felleltem az interneten, olvastam, kipróbáltam:

[link]


Sok sikert, remélem hamarosan jobban leszel!

1798. berper (válaszként erre: 1797. - Mc99)
2016. márc. 31. 22:12

Orvosi javallatra átállás volt.

Paroxetinröl, Cipralexre. 0,5 mg.-ot szedek egy hete. A Paroxetin mar nem segitett . Ezert a dokto azt mondta nem kell leallni vele hanem átállni. Nem tudom, hogy most epül be a szervezetbe vagy egyszerüen nem jo a gyogyszer. Fogalmam sincs.

1797. mc99 (válaszként erre: 1790. - Berper)
2016. márc. 31. 21:05

A Cipralex szedésének indítása hogy történt (egyből teljes adag)? De főleg az egyikről a másikra való átállás hogy volt? Csak mert az ideális az az lenne, hogy fél év alatt elengedjük ez egyiket, utána jöhet a másik, az első héten az is csak fél adaggal.

Éles váltásnál lehet gáz, mert a korábbi gyógyszer hirtelen megvonásáról van szó, ami csinálhat csúnya dolgokat.

Ezen kívül én mindkét alkalommal, amikor antidepit kezdtem el szedni, frontinnal kísértem az elején.

1796. berper
2016. márc. 31. 19:20

Babi11. Ja nem most latom, hogy nem nekem irtad.

Bocsi

1795. berper (válaszként erre: 1791. - Babi11)
2016. márc. 31. 19:20

szia

Nkem ajanlod a Neuro tablettat?

Ereztel ilyen tüneteket amiket en leirtam?

1794. berper
2016. márc. 31. 19:19

Babi11

Nekem irtad a Neuro tablettat?

1793. Sleek (válaszként erre: 1791. - Babi11)
2016. márc. 31. 18:11

Kegyetlen drága ez a sima multi vitamin.

Olcsóbban lehet kapni 60 naposat.

1792. Babi11 (válaszként erre: 1784. - Grizus)
2016. márc. 31. 17:20
tetszik a hozzászólásod
1791. Babi11 (válaszként erre: 1788. - 013b16a52a)
2016. márc. 31. 17:17
Ajánlom a Neuro tablettát.
1790. berper
2016. márc. 31. 14:06

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Lassan 7 éve vagyok pánikbeteg. 6 évig a paroxetin nevü gyogyszert szedtem.Tavaly karacsonykor elkezdtem erezni hogy nem vagyok jol. Allandoan fajt a fejem szedültem, egett a szemem, az egesz testem, szurt a szivem es erössen doboott a szivem. Elmentem az orvoshoz aki közölte, hogy mar nem segit a panikgyogyszerem. Igy kaptam egy uj gyogyszert .

Escitalopram (CIPRALEX)

iSMERI VALAKI VAGY SZEDI VALAKI?

4 napig pörögtem töle mindt egy robot. Az egesz lakast kitakaritottam extraba, föztem, sütöttem egesz husvet alatt, nem tudtam mi az faradsag. Most 3 napja azt erzem, hogy ahogy beveszem a gyogyszert kicsit belsö remegésem van, es egy oran belül azt erzem, hogy le kell feküdnöm es aludni minimum egy orat. Enyhe szedüles, kicsi gyengeseg, es testi égés az amit erzek, es neha megszedülök mindtha liftben utaznék.

Erzett valaki ilyet tüneteket es tudja valaki nagyjabbol, hogy miröl beszelek?????

Nagyon elkeseretitö. Tudom, hogy a panikgyogyszerek ugy müködnek, hogy az elsö par napban jol vagy es utana levisz egy kicsit es szarabbul vagy mindt az elejen es csak utana áll be és segit a gyogyszer.

Ha van valaki közöttetek aki tud segiteni nekem, es esetleg ugyanebbe a cipöbe jar vagy tapasztalt ilyet irjoon nekem es segitsen.

Nagyon köszönöm nektek. Mindenkinek kivanom aki ezzel vagy ilyennel kuzdd az gyogyuljon meg mielöbb velem együtt.

Köszönöm nektek, hogy meghallgattatok.

Varom a valaszokat.

ûdv

Betty

1789. Sleek (válaszként erre: 1788. - 013b16a52a)
2016. márc. 30. 19:33

Én sok vitamint szedek de olyan vészesen sokat nem segít.

Meglehet próbálni a dolgokat lehet sikered lesz :)


Nekem most két hónap után jöttek elő a tünetek

2016. márc. 29. 21:51

Sziasztok!


Elég új vagyok itt...és a pánikban is. Kb 4hónapja tart nálam ez a dolog. Először konkrét fizikai rosszulléteim voltak nèhányszor,aztán most már gyakoribb a megőrüléstől és az önkontroll elvesztèsètől való fèlelem. De valójában a legnagyobb bajom az,hogy ha nincsenek is rohaimaim(mert mostanában nem igazán voltak) akkor is attól rettegek,hogy mi lesz ha előjön...nem bírok egyedül lenni és nagyon nehezen alszom el. Gyógyszer szedni nem szeretnèk. Most kezdtem pszichológushoz járni. Gondolkozom esetleg vitaminokon,van tapasztalatok ez ügyben? Szerintetek ki lehet ebből a borzalomból gyógyulni? Kèrlek adjatok valami tanácsot,mert eleggè el vagyok keseredve. Előre is köszönöm! :)

1787. Habcsók41 (válaszként erre: 1780. - Virágos74)
2016. márc. 28. 21:33
Szia! Leírnád nekem,hogy milyen tüneteid voltak szülés után? Nekem kb 4 éve kezdődött a pánik,jártam pszichiáterhez,gyógyszert is szedtem ami szépen rendbe tett. Aztán fokozatosan elhagytam,nem is volt semmi baj. 6 hete Megszületett a várva várt kisfiunk és szülés óta kész vagyok. :( De nem teljesen olyan mint először volt. Most a vérnyomásommal is vannak gondok. Tegnap éjjel az ügyeleten kötöttem ki. Szoptatom a picimet de nem tudom meddig bírom így.
1786. Sleek (válaszként erre: 1785. - Finike93)
2016. márc. 28. 15:38

7 éve vagyok pánikos eddig nagyon gyógyszer ellenes voltam sőt most is.

De néha be kell látni ,hogy kell a mankó.

1,5 éve járok pszichoterápiára. 8ezer/alkalom.

Húgom is vmiért pánikos lett.

4 hónapig szedett anti depit. A gyógyszer után,

normális lett a vérnyomása a gyomorműködése stb.

ameddig nem szedte gondok voltak a gyomrával ,fejfájás , vérnyomás stb...

Szóval el kell dönteni ,hogy gatyára megy gyomra az embernek meg a többi vagy inkább él a gyógyszer mellett teljes életet.

Én is szedek minden multi vitamint . Közel 20ezer ft/hó

sportolok sétálok stb.

De kell néha a frontin nekem is.

2 hónapig ok volt minden tegnap este olyan rosszul lét kapott el azt hittem itt a vég megint.

közel 2 óra szenvedés után bevettem a frontint.

1785. Finike93 (válaszként erre: 1783. - Mc99)
2016. márc. 28. 09:58

Pontosan azert nem szedtem be, mert ez csak a tuneteket kezeli, nem magat a betegseget vagy allapotot ahogy en hivom.Minek mergezzem magam eros antidepresszansokkal ha ugy sem gyogyulok meg tole csak addig leszek "jobban" amig szedem.A mellekhatasairol ne is beszeljunk.

En a pszichiater segitsegeben hiszek es abban hogy megtanuljuk kezelni ezeket a rohamokat.

1784. grizus (válaszként erre: 1778. - Szabinacska)
2016. márc. 22. 01:06

Kedves Szabinácska.

Ami tanácsokat itt adnak neked, hogy menj pszichiáterhez, szedd a Cipralexet, Frontint meg a mese a szerotoninról, nos ez az egyik út. Nem mondom, hogy járhatatlan, dehogy, hisz részben vagy egészben sokaknál működik. Azonban úgy érzem, hogy nálad, akárcsak nálam, egy jóval mélyebben fekvő, alapvető szorongás az, ami aktiválódott és az sem mindegy, hol és mikor, jelen esetben az egyetemen. Ezt kéne megvizsgálnod, hogy milyen érzések, érzelmek kapcsolódnak nálad ehhez, a mostani élethelyzetedet kellene alaposan megértened. Ehhez pedig nem árt a segítség, de nem a bogyókkal felszerelt pszichiáter hanem valami egyéb segítő foglalkozású személy. Kineziológus, pszichológus vagy akár egy bölcs ember, akiben megbízol. Ez az út tehát az önismeret útja, ami hosszú és helyenként gyötrelmes is, de aki ilyen helyzetbe kerül, nem várhatja egy bogyótól, hogy az megoldja a problémáját mert itt tudattalan tartalmakat kell tudatossá tenni, napvilágra hozni hogy megértsd őket és ezáltal önmagadat. Aki ezt kihagyja és azt mondja, hogy az egész csak egy irracionális dolog és beveszi a tablettát és ennél nem akar tovább látni, az nem fogja a problémát megoldani! Döntsd el, mit akarsz, meg is akarod érteni, meg is akarod fejteni vagy megelégszel egy felszínes megoldással. Ettől még elmehetsz pszichiáterhez is, de nálam ez csak tűzoltásra vált be, megoldást ezek az emberek nem adtak.

Ami az önismeretet illeti, én most találtam egy olyan dolgot, amit igazinak érzek és szeretném tanulni, ennek konkrétan semmi köze a pánikhoz de nekem úgy érzem tényleg segítség illetve az lesz, priviben megírom, mi az.


Amiket leírsz, nekem is nagyon ismerősek. Nálam is volt légszomj, ami viszonylag ritka, az volt a legpokolibb. Akár éjjel, az ágyikómban. Bármi is történik, tudd, hogy kibírod, túl fogod élni és ami nem öl meg, erősebbé tesz, ez igaz! De csak akkor, ha megérted, miért szenvedsz, mert az értelmetlen szenvedés felőröl, ha viszont a mélyére látsz, kulcsot kapsz a megoldáshoz! Tudd, hogy nem vagy egyedül, mint ahogy soha egyetlen problémával se vagyunk egyedül csak nem tudunk egymásról. A mai világ elidegeníti az embereket pedig mind egy csónakban evezünk, nem vagyunk egymástól elválasztva! Van elég bizalom, kapcsolódás, önfeledtség, önazonosság az életedben? Mi az, ami igazán fáj? Emlékezz, milyen esemény előzte meg az első rohamodat, milyen lelki-érzelmi állapotban voltál. Keress segítséget és közösséget, ahol olyasmit csinálsz amit szeretsz, nem olyat, amit kell. És gondolj a mondásra, hogy a gondokra azért van szükséged, mert ajándékokat hoznak neked! Ami pokolinak tűnik és büntetésnek, valahol áldást hozhat, ha odáig elérsz. Bízz magadban, az életben és légy bátor! És főleg kérj segítséget, a megérzéseidre hallgatva, ami egyébként is alapvető. Hidd el, nem olyan szörnyű az egész, amilyennek tűnik. (:

1783. mc99 (válaszként erre: 1782. - Finike93)
2016. márc. 21. 17:23
Szóval nem szedted be, de nem lehet vele gyógyítani...
1782. Finike93
2016. márc. 20. 15:07

Sziaasztok!


Én is ebben az allapotban szenvedek.

Nem azt írom, hogy betegség...okkal nem irom azt mivel a betegsegeket lehet gyogyszerrel gyogyitani.Ezt a fajtat pedig nem.7 eve mar hogy kuzdok ezzel az allapottal.

Az elejen teljesen padlora tett.Egy nagyon boldog napomon jott az elso rohamom.Nem kaptam levegot, szedultem, ugy ereztem megorulok, mintha valaki fojtogatna annyira elszorult a torkom.Mar nyultam a telefonomhoz hogy felhivjam anyukamat, hogy elkoszonjek tole mert azt ereztem ezek az utolso perceim.Aztan elmult...de attol a naptol fogva megvaltozott az eletem.Minden egyes nap rettegtem hogy ez az erzes ujra a hatalmaba kerit.Nem aludtam napokon keresztul, nem ettem, nem ittam mar majdnem a korhazban kotottem ki amikor megallapitottak hogy kevert szorongasos depresszioval es panikbetegseggel kuzdok.Kaptam egy antidepresszanst de elolvasva a mellekhatasait ugy dontottem nem veszem be.Melle kaptam Frontint azzal el tudtam vegre aludni.Minden napot megkeseritettek ezek a rohamok.Jartam pszichiaterhez is aki nagyon sokat segitett nekem es akinek nagyon halas vagyok ezert.O tanitott meg nekem egy legzogyakorlatot amit a rohamok alatt szoktam csinalni.igy hamarabb elmulik.

Szerintem ebbol az allapotbol nem lehet teljesen kigyogyulni.Vannak idoszakok amikor nem jon elo.Volt h nekem ket evig semmi es most pedig mindennap kuzdok vele.Ezzel egyutt kell elni, meg kell tanulni kezelni ezeket a rohamokat es igy talan teljes eletet lehet elni...

1781. cancsu (válaszként erre: 1778. - Szabinacska)
2016. márc. 18. 06:48

Szia!

Ki lehet lábalni belőle. Nem könnyű, és nagyon ijesztő tud lenni, de mindig legyen az a fejedben, hogy ez egy átmeneti állapot. LEhet, hogy túlhajszoltad magad az utóbbi időszakban és pihenni kellene egy kicsit.

Nekem sajnos fél évet passziválnom kellett e miatt, de már jól vagyok, sulizok ismét :) És gyógyszer nélkül. Nagyon kemény volt, de már jól vagyok ismét, rendesen tudom élni az életemet. :)

Az előttem szóló is adott jó tanácsokat, a futás vagy a sport remek ellenszere a szorongásnak. Sokat segített nekem is.

Esetleg, ha a suliban ismét rosszul lennél, és nem segít elterelni a figyelmedet a jegyzetelés, akkor nyomkodd a telódat, tegyél rá valami hülye játékot ami leköt egy kicsit. Átmenetileg segíthet, akár a buszon is. Kitartást, teljesen átérzem a helyzetedet!

1780. Virágos74 (válaszként erre: 1778. - Szabinacska)
2016. márc. 17. 19:20

Szia Szabinacska,


Tudom, mit érzel, én is átéltem ezt. A rosszullétektől kezdve a megőrülés-érzésig mindent. Senki nem tudja elképzelni milyen ez, míg át nem éli.

Az első és legfontosabb: menj el pszihiáterhez!!! Ez egy betegség, csökken az agyban a szerotonin szint, gyógyszerrel tök jól kezelhető, tudom, saját tapasztalat. Sok minden előhozhatja, stressz, genetika, nálam szülés után kezdődött. Próbálkoztam kineziológussal először, ideig-óráig segített, próbáltam nyugtatgatni magam, relaxálni, stb... de amikor rohamod van, semmi nem segít. Csak megpróbálod túlélni valahogy...

Aztán elmentem "dilidokihoz", kaptam egy Cipralex nevű gyógyszert, meg mellé egy kis Xanaxot. Előtte soha még egy altatót sem vettem be. Elkezdtem szedni ezeket, az elején sokat aludtam tőlük, és kb. 3 hét után egyre jobban és jobban lettem. A Xanax nyugtató, a Cipralex maga a gyógyszer a pánikbetegségre, a szerotonin szintedet tartja rendben. Csak idő kell a hatásához, ez 2-4 hét. Az eléggé pokol volt, de kaptam pár jótanácsot, és túléltem. A Xanaxot pár hónap után fokozatosan elhagytam, a gyógyszert is próbáltam 2 év után abbahagyni, de nálam visszajött a pánikbetegség. Úgyhogy a gyógyszer számomra lifetime, de nem bánom, mert így teljesen rendben vagyok.

De ismerek olyat is, aki teljesen kigyógyult belőle, úgyhogy fel a fejjel!

Még annyit, hogy ha érzed, hogy kezd rossz lenni, próbáld meg lefoglalni magad valamivel, még ha nehezedre esik is. Menj el futni, vagy táncolj valami jó zenére, ugrálj, biciklizz. Ha teljesen letaglóz, arra gondolj, hogy ebbe még senki nem halt bele, nem őrült bele, nem tart örökké a rosszullét, el fog múlni!!! Egyébként az alkohol is segíthet, de semmiképp sem hosszú távon.

Remélem, tudtam Neked segíteni.

1779. fckpanic (válaszként erre: 1778. - Szabinacska)
2016. márc. 15. 21:00

Szia!


Sajnos egyedül nagyon nehéz lesz leküzdened, de ha lehet, próbáld meg gyógyszerek nélkül!

Amit lejjebb linkeltem, ott összefoglaltam mindent, amit eddig összeszedtem/kipróbáltam pánik/stessz ellen, olvasd el, hátha segít neked is valamennyit.

Ha az abban leírtakból pár beválik, akkor sokkal könnyebb lesz!


Tünetmentes napokat!

2016. márc. 14. 22:43
Sziasztok! 26 éves vagyok és kb 3 hete jelentkezett rajtam azt hiszem a pánikbetegség! Voltak régebben is ehhez hasonló tüneteim de azok elvéte .Nem is tudom 2x vagy 3x jentkezezett előtte.Most azonban szinte állandó.Először egy szombati napon tört rám miközben ültem az egyetemen.Remegés, izzadt a tenyerem, ájulásérzet, légszomj.Nem akart elmúlni de próbáltam kontrollálni.Aztán amikor végképp azt éreztem nem bírom felálltam és eljöttem.Mivel az egyetemen Budapesten van én pedig vidéki vagyok, azt éreztem, hogy tuti nem tudok hazautazni így barátnőmnél aludtam.Elmentem tehát barátnőmnèl ahol jobban lettem de kis idő múltán ott is előjött az érzés.Másnap haza utaztam és itthon nem volt semmi bajom, egészen addig amíg eljött megint a szombat és utaznom kellett fel megint.Természetesen a buszon újra elöjött ( remegés, ájulásérzet, megfulladok érzés) de kibírtam majd a sulit is kibírtam.Így történt a következő alkalommal is.Aztán most szombaton történt hogy utazád közben egy olyan dolgot éreztem amit előtte még nem.Azt hogy úgy érzem megőrülök.Hogy elvesztem az eszem.Nagy nehezen kibírtam az előadádokat és még zh-t is kellett írnom.Szintén baráznőmnél aludtam aznap.Másnap viszont úgy éreztem, hogy nem tudok egyedül haza jönnöm így megkértem az anyukámat jöjjön elém.Az utazás nem mondom hogy nem okozozt nehézségeket de, hogy ott volt anyukám némiképp megnyugvást jelentett.Aztán, hogy hazaértünk itthon is hatalmába kerített a dolog.Remegés, sírás megőrüléstől való félelem.Azóta igazából folyamatosan ezt érzem.Ezzel keltem, egész nap bennem volt a félelem.Voltak jobb pillanataim-ez nem azt jelentette hogy minden oké szuperül érzem magam, csak annyit, hogy valamivel nyugodtabb vagyok.Viszont sok borzasztó pillanatom volt.Remegés; halálfélelem; megőrülés félelme, fura gondolataim támadtak, nagyon negatívak és rosszak amitől mégjobban kétségbe esek , hogy egyáltalán, hogy jut ilyen az eszembe. A rosszulléteimből eltűntek a légszomj tünetei, de ez az őrüléstől való félelem illetve még egy amit nem említettem az az, hogy olyan érzésem van mintha nem is én lennék mintha a testem és az elmém nem lenne ugyanaz.Idegennek érzem magam.Nagyon félelmetesek ezek az érzések.Elkezdtem pár napja b-vitamint és folsavat valamint tegnap óta citromfű teát iszom.De hát eddig semmi megnyugvást nem érzek.Azt hittem az elején, hogy majd önmagam is letudom ezt győzni de egyre jobban azt érzem, hogy orvosi segítség kell.Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy hogy induljak el ezen az úton.Hova forduljak elsőként és adjatok, valami biztatást, hogy ki lehet ebből lábalni? Köszönöm előre is a válaszaitokat !
2016. febr. 7. 10:03

Tíz éven keresztül gyötört a pánikbetegség.

Aztán egyik ismim behúzott egy facebook csoportba hátha segít és ott ismertem meg egy terapeutát aki rendbe hozott. Igazából néhány hónap alatt kilábaltam belőle egyetlen találkozással és azzal hogy a csoport tagok segítettek.

Mondjuk nekem ez végső kétségbeesés volt, mert a gyógyszer nem hatott.

Csak azért írtam le hogy van remény, helyre lehet jönni, csak meg kell találni azt a módszert és szakembert aki számodra a legjobb, mert nem mindenkinek ugyanaz jön be. Keresni, kutatni, nem feladni!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook