Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1686. lillka
2015. máj. 20. 16:55
Ájulás előtt nem éreztél semmi furcsát magadon?Mit érzel,mikor úgyérzed,hogy rohamod lesz?
2015. máj. 20. 13:24
Sziasztok.Sokat gondolkoztam hogy írjak-e..végül is vesztenivalóm nincs.Engedjétek meg hogy elmeséljem az én történetem..34 éves nő vagyok pánikbetegségem 2000-be kezdődött egyik napról a másikra..jártam orvosokhoz kivizsgálások stb..napi szinten jártam ügyeletekre olyan rosszul voltam..a 20 éveim szépen elmentek ezzel a betegséggel:(12 évig szedtem kb gyógyszereket rivotrilt és zoloftot..nem mondhatnám hogy segített.belefáradtam és letettem.kb 2 éve nem szedtem semmit de egész jól voltam..volt párszor hogy rámjött de tudtam kezelni..míg nem május elején a munkahelyemen elájultam..érdekes mert nem is gondoltam már régóta a pánikra és mégis megjelent megint az életembe..teszem hozzá még soha nem ájultam el..mentő kórház infúzió..4 óra után haza engedtek..azóta mindennap ez van a fejembe..nem akarok újra gyógyszert szedni és megőrülni sem..próbálok erős lenni de mikor jön a roham bizony nem olyan könnyű.szeretnék újra teljes életet élni dolgozni de így nehéz lesz..
1684. fckpanic (válaszként erre: 1683. - DrSzasza)
2015. máj. 19. 10:27

Szia!


Sajnos nagyon valószínű, hogy ez pánikbetegség :(

De azért én a helyedben elmennék egy szakemberhez minél előbb.

Addig is próbáld meg lefoglalni magad, mozogj, tornázz sokat, sétálj a napon, igyál sok vizet, szedj magnéziumot, Omega3-at, multivitamint, C-vitamint, B-vitamin komplexet. Ezek sokat segíthetnek. A barátoddal pedig beszéld meg, sokat segíthet az is ha csak meghallgat.


Kinezológusnál mi volt?

1683. DrSzasza
2015. máj. 14. 21:48
Sziasztok! Egy kis tanacsot vagy megnyugtatast szeretnek kérni. Szerintem panikbeteg lettem de nem tudom biztosan,kedden megyek kineziologushoz aki remelhetoleg meg tudja allapitani hogy mi is a bajom. Megprobalom roviden leirni.. kb 4-5honapja kiderult egy betegsegem amire gyogyszert kellett szednem es a gyogyszer mellekhatasakent sokszor volt hanyimgerem hasmenesem de utolag visszagondolva lehet mar akkor is a panik volt. Az hozza tartozik h vilag eletembe feltem a hanyastol meg attol hogy hanyni fogok. De ez olyan.mereteket oltott hogy mar neha felek elmenni otthonrol nehogy ramjojjon. Rendszeesen estenkent ramjon egy rossz erzes emelyges hasmenes neha remeges ha felkeleknaz agybol eros szivdobogas ( egyebkent nagyon alacsony a vernyomasom 90/60. Daedalon szoktam bevenni ami "leszedal" kicsit mert eleg hamar beajulok tole de volt mar olyan hogy ejjel ketem ezekre az erzesekre. A betegsegem miatt megmutottem minden oke volt es utana 1-3hetig minden oke is volt. Elotte arra fogtam hogy stresszelek de aztan ujra elojott. Ma ugy keltem hogy faj a torkom neg a fejem majd ereztem hogy hasmenesem lesz. Es onnantol napkozben hullamokban jott ram a rosszullet es a szivdobogas. A szuleim szerint es szerintem is az az oka hogy kb 1 eve nem jarok mar suliba es munkat se talalok ezert otthon vsgyok es nincs mivel lefoglalnom magam es csak magammal foglalkozom es hergelem magam. Kulon lakok toluk a baratomnal es mostanaba egyre tobbszor jovok haza itt aludni mert valahogy attol felek h a parom elott leszek rosszul es hanynklom kell. Kerlek tapasztalalt panikosok mondjatok erre valamit mit tanacsoltok...:( ( anyukam is az es mamam is panikbeteg volt de en meg csak 21 eves vagyok :( )
2015. máj. 12. 12:30
Van hogy letör ez az érzés egész napra ?
1681. tom02
2015. máj. 3. 02:55
En napi ket rivot bedobok es jo minden...lekopogom..
1680. Sleek (válaszként erre: 1678. - Kapitólium)
2015. máj. 2. 22:43

3sec levegő be 5 sec ig kifúj. A lényeg az ,hogy a kilégzés tovább tartson mint a belégzés.

Ezt próbáld megtanulni

1679. fckpanic (válaszként erre: 1678. - Kapitólium)
2015. máj. 2. 19:02

Tudom hülyén fog hangzani, de próbáld meg elterelni a figyelmedet, mélyeket lélegezni (közben figyelni ahogy beszívod és kifújod a levegőt). Nagyon nehéz, sajnos ismerem az érzést.

Nekem volt olyan is, hogy az segített, hogy azt mondogattam magamnak, hogy "Ok, gyere csak, essünk túl rajta!" :)

2015. máj. 2. 10:45
Van valami ötlet mit csináljak roham közbe ? Melkasnyomás, légszomj , nagyon rossz
1677. tom02
2015. ápr. 20. 22:38
Bekovetkezet az amitol legjobban feltem..rosszul lettem meloba :(( haziorvos szerint is panik..remelem minnel hamarabb tul leszek rajta es ujbbol a regi lehetek..ez az egy vagyam van most :)
1676. Sleek (válaszként erre: 1675. - Tom02)
2015. ápr. 18. 19:56

Én is így kezdtem 6 éve.

vidám voltam azt egyik este ugyan az volt mint veled.

Én azt mondom még időben vagy keress egy jó pszichológust.

Engem is bolondnak néznek a családban . Ők nincsenek ebben. Nem tudják.

Igyál levendula teát vagy citromfű teát.

Tudom nem könnyű. Nekem 6 év után sem az.

1675. tom02
2015. ápr. 18. 13:40
Sziasztok!új vagyok még itt.gondoltam leírom az én történetem.múlt vasárnap délután kaja közbe rosszúl lettem.elkezdtem szédülni atom gyors szívverés,kezeim lábaim remegtek,azt hittem itt a vég.pár pecig tartott csak az egész,de azóta rettegek.. félek mindentől.attól is,hogy bármikor újból rámjöhet ez a szörnyű érzés..itthon nem értik meg dilisnek hisznek..meg,hogy bebeszélem magamnak.nagyon vidám ember vagyok általában.vannak céjaim,de most totál összetörtem :((
1674. Sleek (válaszként erre: 1673. - Kapitólium)
2015. ápr. 15. 22:42

Igen létezik.

Nekem volt többször.

Rosszullét szívdobogás , izzadás majd remegés stb.

2015. ápr. 14. 20:54
Sziasztok létezik , hogy pánikrohamra ébredek ? Légszomj,remegés
2015. ápr. 8. 22:16
[link] sokáig beteg voltam,nekem ezek segítettek,mindent kipróbáltam amit csak lehetett,semmi sem segített csak ezek a tanítók,meditáció+ima+elfogadás+megadás,nem volt könnyű nekem sem,a legrosszabb dolgokon mentem át,higyjétek el kb 7-8 évig szenvedtem,mindenkinek sok szerencsét,hitet,erőt
2015. ápr. 8. 22:11
Sziasztok!2 dolog van ami meggyógyít bármiből,ha karmatikus gyógyithatatlan akkor nagymértékben enyhíti,ELSŐ:légy hivő,csak isten szavai gyógyithatnak meg/ima/,persze isten benned van ,és saját magad gyógyitod meg,/hosszú út,teljes hit,/MÁSODIK:spiritualista utra térsz és tanulmányozod őket: [link] MOOJI,SENKI SEM TUD MEGGYÓGYÍTANI SENKI.....MAGADNAK KELL MEGTALÁLNI AZ UTAT
1670. gomboc7
2015. márc. 16. 18:56
Köszönöm, utánanézek!
1669. Sleek (válaszként erre: 1668. - Gomboc7)
2015. márc. 16. 18:46
Ha tellene rá maszekban akkor keresd Dr Molnár Andreát. Szfváron rendel de régebben úgy tudom rendelt pesten.
1668. gomboc7
2015. márc. 16. 18:18

Pestről írok, itt keresnék valakit. Lehet, hogy a háziorvos véleményét kikérem, ismerős, hátha segít.

Én sem szednék gyógyszert, eddig is csak ilyen semmilyen homeos valamit szedtem, most meg az antifrontot a kótyagosságomra. csak akkor, ha baj van, vagy tudom előre, hogy az lesz.

viszonylag ismeretlen vagyok a városban, tehát a háziorvoson kívül nem tudom, kihez fordulhatnék. gondoltam, hátha ti is tudtok tanácsot adni. :)

1667. Sleek (válaszként erre: 1665. - Gomboc7)
2015. márc. 16. 17:50

Szia honnan írsz ? Persze ha szabad tudni.

Pszichiáter van csak sztk alapon de ott nagyon ritka a "normális".

Bnőnek 3 fajtát írtak fel 5 perc alatt persze nem is szedhetné egyszerre.

Megpróbálom a maszek orvosomhoz átcsalni.

Igaz 8 ezer egy alkalom de normális.

Azt mondta végső esetben ad gyógyszert.

2015. márc. 16. 12:22

Szia!


Nálunk sztk alapon csak pszichiáter van de nem megy vele sokra az ember mert rengeteg a beteg, nincs idő arra hogy végighallgasson.

Felírja az antidepresszánst meg a fesz. oldót aztán visszarendel 3 illetve 6 hét múlva és köszönés után kapod a kezedbe az újabb receptet, ennyi.

lehet máshol szerencsésebb a helyzet, amiről én beszélek az nyugat-dunántúlra érvényes és személyes tapasztalat.

1665. gomboc7
2015. márc. 16. 09:45

Régebben írtam ide, azóta hol jobb, hol rosszabb a helyzet. sokkal inkább jobb, szerencsére. az lenne a kérdésem most hozzátok, hogy a háziorvostól kell beutalót kérnem egy pszichológushoz? ő gondolom sztk-sat fog adni, vagy nincs is az sztk-ban pszichológus? a kérdés az lenne, hogy akihez mondjuk irányít, biztos, hogy érti a dolgát? vagy minden pszichológus ért mindenhez?

én is szeretnék ennek a sok állandó aggodalmaskodásnak véget vetni. ez nem én vagyok. kihat mindenre. pedig még (szerintem) nem is tartozok a súlyos kategóriába. de elég volt.

köszönöm a segítséget előre is!

1664. kate29
2015. febr. 14. 12:04
Szia Sleek! Nagyon helyes. Sok sikert hozzá. Én is szeretnék szabadulni tőle.
1663. Sleek (válaszként erre: 1662. - Lidike08)
2015. jan. 27. 17:01

Egy jó pszichiáter.

Amúgy engem egy fél frontin rendbe tesz ilyenkor. Eddig elleneztem de most már beszedem. 2015ben le akarom zárni a szorongást.

1662. Lidike08
2015. jan. 27. 10:20
Nekem kihagy a szivem sokszor , a doki szerint ez is a påniktol.a vérnyomásmérő is kimutatja de hát mindig nem panikolok .valaki talált már erre megoldást mert pocsék érzés , és utana tényleg van pánik
1661. kate29
2015. jan. 24. 19:01

61. kate29 2014-12-26 17:07

Sziasztok! 2 hónapja nem alszok rendesen. Volt egy lakótársam aki fordított életet élt,egészen reggelig ébren volt,zajongott,nem tudtam tőle aludni,teljesen kimerültem.Már bánom hogy nem kértem erősebben hogy ezt hagyja abba. Nem tudtam így rendesen munkába járni,nem volt erőm semmihez.Elég felelősségteljes munkám van,nem szeretnék hibázni. Ez a kimerültség erős szorongást hozott,alig mertem elindulni otthonrol,folyamatosan ájulást érzek,nem tudok koncentrálni semmire,magas vérnyomás,magas pulzus s ami a legrosszabb ami egész nap rajtam van a halálfélelelem. Ez a legrosszabb! Az alvásom is nagyon nehezen áll vissza,s ez nagyon kimerít. Néha betegségektől is félek. Kérlek benneteket segítsetek. Nem vagyok ezzel egyedül,de nagyon nehéz! Köszönöm!

2015. jan. 17. 16:00

sziasztok,

azt hiszem panikos vagyok.december ota kezdottek a tunetek.analizisek utan kiderul semi bajom.EKG, sivultrahang kimutatta semi bajom.panikroham nalam eros szivdobogasa kezdodig,gyengesegel roszulletell.

ejszaka nincs problema tudok aludni...nalam kb ugy vetem eszre menstruaci elott kezdotik az egesz es tart kb 1 hetig (ebben a hetben egyszer jol vagyok maskor viszont nem)aztan elmulik de minden honapban (december otA)elojon.nem jartam psyhologusnal szoval a panik betegseget nem diagnosztikaltak, de ha nincs szervi baj (vizsgalatok kimutattak)akkor mi mas lehet?

1659. Sleek (válaszként erre: 1658. - Kapitólium)
2015. jan. 15. 22:00
5 perctől akár egy órán át is. Utána ált nekem szorongás van.
2015. jan. 15. 20:37
Meddig tarthat egy roham ?
1657. csürcsavar80 (válaszként erre: 1650. - Jucalány)
2014. dec. 30. 09:45
Ezt hogy érted? hogy tele a fejed fizikálisan nehéznek érzed? én is voltam ilyen idő szakban a cipralex nekem is ismerős de nem vettem be enek már 7 éve is van.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook