Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1746. mc99 (válaszként erre: 1744. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 15. 23:18

És akkor mi van?

Sok mindentől függőek vagyunk.

És legfőképpen sokkal jobb függőnek lenni egy gyógyszertől, mint szarul.

1745. Sleek (válaszként erre: 1744. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 15. 19:42

Vérnyomás csökkentőt szívgyógyszereket meg ilyeneket ha szed az ember arra nem mondják függő ..

Arra azt mondják mert kell...

El van fogadva.

Minden gyógyszer mértékkel hasznos.

Írom ezt úgy hogy kegyetlen gyógyszer ellenes vagyok és van vegyész gyógyszerész a családban.

Csak egy példa ,hogy a víz is eltesz láb alól ha olyan mennyiségben iszod.

Sajnos el kell fogadni valakinek nagy mankó a gyógyszer.

Egyik ismerősöm egy éve szedi a gyógyszert rá sem lehet ismerni. Nevet boldog sportol stb.

Előtte a szobából nem lehetett kirángatni.

1744. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1743. - Mc99)
2015. júl. 15. 11:40

Közlöm 2 féle típust is kipróbáltam (Rivotril, Sertadepi) mindegyiknél csak súlyosbodott a helyzet, és olyan paranoid rohamaim voltak amiket te el se tudsz képzelni. Amúgy félelmetes a tudatlanságod a témát illetően.. félelmetes ahogy önmagadat ámítod hogy miért nem vagy függő és miért rá szükséged: "miért ne szedjem (ugyanazt), ha jól vagyok tőle?"

Semmi gond szedjed nyugodtan, örök életedre gyógyszerfüggő maradsz :)

1743. mc99 (válaszként erre: 1742. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 14. 23:13

Ezeket nem több hónapig kell(ett volna) szedni, hanem legalább 2 évig és fél év letenni. Te nem megfelelőt kaptál (vagy nem megfelelő adagot) leálltál vele, de nem váltottál újra. Az ilyenekből lesz az ilyen "vallási megtért", aki gyógyszerellenes, meg jön, hogy csak elfedi a problémát (milyen problémát?), meg hogy lelki dolog. Miért is kezdted el akkor ?

Én 2 és fél évig szedtem, utána 3-ig nem, most fél éve megint.

Nem lett volna muszáj újra elkezdenem, de maximalista vagyok és mivel semmilyen mellékhatása nincs nálam, miért ne szedjem (ugyanazt), ha jól vagyok tőle?

Te pedig próbálj meg 3 percig nem venni levegőt és úgy visszajönni. Akkor az is függőség, nem?

1742. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1741. - Mc99)
2015. júl. 14. 23:03

Én is szedtem több hónapig, én nem lassan tettem le hanem egyből, mert olyan paranoid tüneteim voltak hogy nem igaz.

Amúgy részvétem hogy szeded, ha jobb drogokon élni ami csak elfedi a problémát és nem oldja meg, akkor csak hajrá. Életed végéig szedni fogod.

És ha azt hiszed nem okoz függőséget próbáld ki hogy 3 napig nem veszed be majd gyere vissza ;) Márha a szédüléstől be tudod majd kapcsolni a számítógépet..

1741. mc99 (válaszként erre: 1740. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 14. 22:41

Először is Regin_a azokat cáfolta, amiket 1736-nál írtál (és igaza is volt), ezek már újabb kérdések.

Mi a függőség? Ha az, hogy használni szükséges, akkor igen függőséget okoz. Pont, mint a vérnyomáscsökkentő, a víz vagy a levegő is.

Elvonási tünetek: nem, nincsenek, HA az ember megfelelő módon, rendkívül lassan teszi le.

Befolyásolja az agy működését? Igen. Pont, ott, ahol kell.

Veled ellentétben én ezt nem cikkekből tudom, hanem onnan, hogy szedtem és szedem.

1740. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1739. - Regin_a)
2015. júl. 14. 17:21

Szóval tagadod hogy az antidepresszáns függőséget okoz, nincsenek elvonási tünetei és nem befolyásolja az agy működését csakúgy mint a kábítószerek?

Te mennyit kapsz ezért a gyógyszergyáraktól?

1739. Regin_a (válaszként erre: 1736. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 14. 10:58

Teszem hozzá még

"Az antidepresszáns lényege hogy az agyban dopamint szabadít fel, csakúgy mint sok kábítószer."

Nem!

Van dopamin visszavétel gátló, ami ugyan felszabaditja a dopamint, de ettöl még a szrvezet nem termel többet, csak normál szintre emelkedhet

Ennek röviditése a DRI

és van az SSRI a mi szerotonin visszavétel gátló.

A kábszerek hatásmechanizmusa máshol kapcsolódik a szervezethez. Azok tényleg feldobják a dopamin szintet magasra

1738. Regin_a (válaszként erre: 1736. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 14. 10:48

Femina nem mérvadó nekem

A Gábor S.Pál igen

Ha meg utánamolvastál volna láthattad volna amit láthattál volna.

Nem veszem számba most hány félét szedtem évtizedek alatt, de

nem kispályás vagyok sajna a pánikbetegségben, ugyhogy nekem ne mutasd be azokat a bogyókat.

1737. Sleek (válaszként erre: 1729. - Agnes1219)
2015. júl. 12. 17:23

Én ritkán szedek frontint semmi mellékhatás nem volt. Igaz max 0,25 öst vettem be .

Mindenkire máshogy hat.

Sajnos sok esetben kell a gyógyszer.

1736. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1735. - Regin_a)
2015. júl. 12. 16:42

Az antidepresszáns lényege hogy az agyban dopamint szabadít fel, csakúgy mint sok kábítószer. Ugyanúgy függőséget okoz, ugyanúgy elvonási tünetei vannak, meglátszik még életedbe nem szedted huzamosabb ideig.

Olvasd el ezt:

[link]

Te se terjeszd a gyógyszergyáros hülyítést hogy milyen veszélytelen meg a többit, köszi...

1735. Regin_a (válaszként erre: 1730. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 12. 16:33

Ezek a gyógyszerek nem mások mint erős kábítószerek...


Hülyeséget ne terjessz!

A benzodiazepin egész máshol fejti ki a hatását mint az ismert kábszerek.

A többit is hagyjuk.

1734. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1733. - Unom)
2015. júl. 12. 16:25
Mégegyszer elmondom pszichológusnál voltam, magánrendelőben és gyógyszert írt fel. Tudom mi a pszichológus és pszichiáter közötti különbség. Lehet volt pszichiáter végzettsége is nem tudom, de gyógyszert írt fel.
1733. unom (válaszként erre: 1730. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 12. 16:19

Elnézést, de van pár tévedés abban amit írtál. Gyógyszert csak orvos írhat fel, a pszichológus nem orvos, nézz utána. A pszichiáter igen.

A Rivotril nem gyenge gyógyszer.

Én depressziós voltam, a gyógyszer rendbehozott, már rég nem szedem.

Jó lenne tudnod, hol voltál :D

1732. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1731. - Gomboc7)
2015. júl. 12. 16:16
Márpedig én pszichológusnál voltak és gyógyszert írt fel.
1731. gomboc7
2015. júl. 12. 15:34

A pszichológus nem írhat fel gyógyszert, csak a pszichiáter...

Én is ellenük vagyok, állítólag rettenet módon rá lehet szokni...

Az én dilidokim próbál segíteni, fejben, lélekben, gyógyszer nélkül!

1730. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1728. - Sziszike83)
2015. júl. 12. 14:26

Ezek a gyógyszerek nem mások mint erős kábítószerek, ezeknek az a lényege hogy a szervezetet hozzászoktassák a droghoz, így kifejtve a várt eredményt mellékhatások nélkül. Az hogy ne legyenek mellékhatásaid (pánikroham, szívdobogás érzés, rosszullét stb) ahhoz az kell hogy teljesen rászokj a drogra, egy hét másfél hét után már szemenként kell bevenni a tablettából, még 1-2 hét kb még teljesen hozzászoksz a szemes drog adaghoz.

Én amikor az enyhe agorafóbiámra ilyeneket szedtem, gyengébb hatóanyagú Rivotril fél tablettával kezdtem el. Másfél hét után kellett egész tablettát, majd később kellett az erősebb hatású szintén egész. Egy hónap alatt annyira leromlott az idegi állapotom a drogoknak köszönhetően hogy olyanokon gondolkoztam hogy felgyújtom a lakást meg ilyenek, a szemetet nem mertem levinni, 5 másodpercre se mertem az utcára kimenni, állandóan a nap 24 órájában rosszul voltam. Az enyhébb típusú agorafóbiám ilyen mélyre süllyedt köszönhetően a drogoknak.

Két hónap szedés után szoktam le vért izzadva ezekről a szerekről, a leszokás kb másfél hétig tartott, rendszeresen szédültem, azt hittem meghalok. Utána a szerek nélkül rohamosan javult az állapotom, simán jártam utcára, tömegbe is kibírom akár órákat is.

Az baj sokan tévedésbe élnek az antidepresszánsokkal, ezek nem mások mint legális kemény drogok. Ugyanolyan szinten vannak mint a heroin, metanfetamin stb. A problémát sose fogják megoldani csak elnyomják azt. A mai pszichológusok többsége meg a gyógyszergyárak bábjai, pénzt kapnak a gyógyszergyáraktól ha az ő drogjaikra szoktatják rá a pácienseket. Elmehetsz akárhány pszichológushoz, nem fog a lelkeddel foglalkozni, nem fog természetes kezelést alkalmazni hanem az összes egyből megtöm gyógyszerrel. Én 3 pszichológust is kipróbáltam mind ilyen volt.

Visszagondolva életem legbutább döntése volt hogy elkezdtem az antidepresszáns kemény drogok szedését, és büszke vagyok rá hogy önállóan szerek nélkül mára szinte teljesen eltűnt az agorafóbiám.

1729. agnes1219 (válaszként erre: 1716. - Sleek)
2015. júl. 12. 11:23
Szia, vélenény,tapasztalat,a xanax,és RIVOTRIL, nem,jó,gyogyszer nehéz leteni, és,mellék hatás,is van,pánikrohamra ha van,más, gyogysze azt érdemes,kérnia szakdokitól. sok sikert,és tünet mentes,időszakót kivánok.üdv ágnes
2015. júl. 3. 06:32
Sziasztok. Újra itt vagyok egy kèrdèssel. Egy hete szedem az escitalopramot fèl szemekkel naponta. Szerencsère az utòbbi pàr napban teljesen jòl èrzem magam. Viszont az orvos màr eleve egèsz szemmel kezdte csak miutàn nagyon rosszul voltam az egèsz szemtől ùgy döntöttem felezem. Szerintetek mostmár fel kellene emelni egèsz szemre. Mert azt olvastam egy hèt utàn lehet egèszet szedni. Csak màr előre fèlek hogy az egèsztől megint rosszul leszek. Van valakinek tapasztalata? Köszike.
1727. Hold99 (válaszként erre: 1724. - Banderasz31)
2015. jún. 28. 11:15
Igen, van hogy elég az SSRI.
1726. Hold99
2015. jún. 28. 11:14

A gyógyszer elhagyás többnyire akkor sikeres (nincs visszaesés), ha más módon is (pl. terápia) kezelve volt.


Van, aki egy életen át gond nélkül szedi, nem okoz brutális mellékhatást.

1725. Derengő (válaszként erre: 1724. - Banderasz31)
2015. jún. 27. 23:59

Azok a gyógyszerek, amiket említettél, azok nem gyógyítják a pánikbetegséget, hanem jó esetben tüneti kezelést jelentenek, azaz vagy nem vagy csak ritkábban lesznek pánik rohamaid.

Azokat a gyógyszereket egyszer el kell hagyni és az nem könnyű.

Azért kell elhagyni egyszer, mert a hosszútávú - több éves - használatuk brutális mellékhatásokkal jár.

Mindezt azért írtam le, hogy próbálj abba az irányba mozdulni - dokival együttműködve és megbeszélve -, hogy minél előbb elhagyd a szereket.

2015. jún. 27. 23:26
Sziasztok,másfél éve vannak szorongásos,pánikos tüneteim.Újabban ha várakozni kell,vagy sorban állni,szapora légzés,hiperventilláció jön rám.Napi 0,75 mg Frontint szedek.Ezek az SSRI készítmények pl Cipralex,egy idő után képesek a pánikrohamokat,és ezeket a légzéses panaszokat megszüntetni,meggátolni?Kinek mi a tapasztalata?Egy idő után nyugtatóra sincs szükség,csak az SSRI szer elég?
1723. Regin_a (válaszként erre: 1715. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 27. 21:58
Inkább ne terjeszd!
1722. Derengő (válaszként erre: 1721. - D61a69cffd)
2015. jún. 27. 21:28

Igen, ez a legjobb végleges megoldás, de akinek néhány hete volt az első pánikrohama, annak még segíthet átmenetileg a gyógyszer.

Ismétlem, átmenetileg.

1721. d61a69cffd (válaszként erre: 1713. - Sziszike83)
2015. jún. 27. 21:24

Bocs, nem szedek, erre nem tudok mit mondani, de látom, már érkeztek tanácsok. Én nem szedtem gyógyszert.

A pánikkal kapcsolatban, ami nekem segített. Minél kevesebb, ha lehet semmi ilyen vagy hasonló fórumot olvasgatni, mert ezeken a fórumokon általában azt találtam csak ki hogyan nem gyógyult meg, ki hogyan nincs jobban. Mert általában azok írogatnak ilyen fórumokra, akik nincsenek jól, akik jól vannak, pedig élik az életüket. Ha csak azt olvasod sok helyen, mennyi ember nincs jól, nehéz abban hinni, hogy jól leszel, és meggyógyulsz. Pedig meg fogsz, csak higgy benne :-)

Ami nekem segített, hogy megértettem, felfogtam, hogy mindez csak félelem, csak félelem, ami az agyamban van, amire nincsen okom. Ha szarul voltam, előjött csak elmondogattam magamban sokszor, hogy csak félelem, csak félelem, és nincs okom rá. Ha nem megy így, akár le is lehet írni egy cetlire, és ha jönne a roham, elővenni, és közben csak azt nézni, csak arra koncentrálni semmi másra, csak a betűkre, hogy ez csak félelem, ami csak a fejedben létezik. Nekem így egyre ritkábban jött elő, és egyre rövidebb ideig tartott. Plussz kikapcsolódni, pihenni, ha bármit élvezel, bármi jó történik veled azt rögtön tudatosítani. Ez lehet bármi, pl. szikrázó napsütés, tudatosítani magadban, hogy élvezed a napfényt, lehet egy jó kaja, tudatosítani magadban, hogy finom és élvezed, de bármi más,amit élvezel, és jó. Nekem ez sokat segített. És az is, hogy elkezdtem szembenézni a félelmeimmel. Sztem a pánikbetegségnek oka van. Tudom, ezt nem mindenki látja így. De nekem segített, hogy szembenéztem, nézek a félelmeimmel, és ha egyedül nem ment, megy akkor segítséggel.

1720. sziszike83 (válaszként erre: 1719. - Sleek)
2015. jún. 27. 21:12
Èn is nyugodtabb lennèk ha kaptam volna egy kis xanaxot is de nem akar adni a doki mert azt mondja arra csak ràszokok. Ma vettem be ebből az elsőt holnap csak felet fogok ès remèlem hètfőn tudok menni melòzni. Egy hèt utàn visszaàllok az egèszre. Hàtha igy jobb lesz mert nem akarom abbahagyni mert bìzok benne hogy hosszabb tàvon segit. Jò hogy van ez a fòrum mindig ad egy kis erőt. Köszike.
1719. Sleek (válaszként erre: 1718. - Sziszike83)
2015. jún. 27. 21:01

Általában az első időben az ssri mellé szoktak adni szorongás oldót pl frontin xanax.

Egy a hatóanyag. pár hét múlva csökkentik a szorongásoldót

1718. sziszike83 (válaszként erre: 1717. - Derengő)
2015. jún. 27. 20:52
Szia Derengő. A xanaxot csak egy ismerősömtől kaptam addig mìg eljutok az orvosig, mert neki is volt hasonló baja ès mondta pròbàljam meg. Ès hatott. Csak pàr napig szedtem. Most hogy vègre eljutottam az orvoshoz ő adta ezt a gyògyszert mondvàn hogy a xanaxot nem akarja adni mert nem jò. Azt mondta ez jobb lesz. Igen csak nekem hètfőn menni kellene dolgozni na de igy nem tudok mèg felkelni se. Talàn megpròbàlom holnaptòl csak felet bevenni. :/
1717. Derengő (válaszként erre: 1713. - Sziszike83)
2015. jún. 27. 20:42

Eddig Xanaxot szedtél és most azt váltottad le ezzel az újjal?

Ha igen, akkor itt lehet a magyarázat.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook