Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1866. Fesazi
2018. jún. 27. 14:24

Húú... 1865. hozzászólás.


Majd elolvasom szépen sorba mindet, de türelmetlen vagyok, ezért "Első bálozóként " kérdezlek benneteket:

Van-e olyan, hogy valakinek csak nagyon összejönnek a bajok, semmitől nem happy, az immunrendszere a béka s...

alatt van, és 1 roham után mégse jön több,nem lesz pánikbeteg?

1865. ExtraReka
2016. dec. 19. 11:13

Sziasztok,


Kovásznai Réka vagyok a Tények Extra riportere. Anyagot készítek az antidepresszánsok magyarországi használatáról és szeretnék egy beteget megszólaltatni, akinek vannak tapasztalatai a hatásukat tekintve.


Az interjú arc nélküli lenne, akár telefonon.

Várom a visszajelzéseket!


E-mail: reka.kovasznai@tv2.hu

Mobil: +36-30-367-2094

1864. Mellyssa
2016. nov. 24. 21:53

Sziasztok! Én több, mint 10 éve vagyok pánikos. Volt pár tünetmentes évem, de ez a szar újra és újra előjön (nem lehet kigyógyulni, viszont lehet kezelni). Annó az Sztk orvosok mindenféle bogyóval "szedáltak", nem vált be.

Tapasztaltom (ha segít valakinek):

1: zárjanak ki minden testi bajt. Főleg a hormonálist. Ennek menjetek utána, mert pl.egy pajzsmirigy alulműködés is okozhat pánik tüneteket

2: ha diagnosztizált pánikod van (és csak az, tehát semmi egyéb mentális probléma), akkor terápia kell. Én másfél évet jártam, nagyon sok dolgot hozott fel, ami eszembe nem jutott volna, h a pánikkal összefügg (megfelelni vágyás, szülőkkel kapcsolat stb)

3: Minél több program.Ez tényleg csak az én tapasztalatom, de, ha ahhoz, hogy elindulj fél-egész xanax kell, akkor vedd be!


Hasi pánikos vagyok. (=Hányinger állandóan, hasmenés stb)


Sajnos ez a szar kezd megint előjönni. Apukám halála, aztán terhesség,gyerek. Ezek nagyon kizökkentettek. Meg lassan megőrülök az itthonléttől. Lényeg, hogy megint kezdem a pánikos rosszulléteket érezni, ami miatt kimozdulni is egyre nehezebben merek.

Tudom, h ezeket a dolgokat rendbe kéne magamban tenni, de jelenleg nem bírom rávenni magam.😞

1863. Nicki30
2016. nov. 21. 17:49
Szed valaki opipram tablettát?
1862. Nicki30
2016. nov. 21. 17:27
Ma kértem időpontot a kardiologiára de csak február végére kaptam. Nem bízok az EKG-ba
2016. nov. 21. 00:19

Sziasztok!

Jó régen írtam már ide. 10 éve vagyok pánikbeteg. Anno engem is kivizsgáltak szinte mindennel. Az első 1-2 évben olyan sok és erős rohamaim voltak, hogy többször kerültem kórházba. Párszor intenzívre, mert szívritmuszavart okozott. Nyugtatót szedtem, pszichológushoz jártam. Nagyon sok hangulatjavítóval próbálkoztak, de egyik sem vált be. Csak a durva mellékhatásokat kellett elviselnem, amit meguntam. 1 évig ki sem mozdultam a lakásból. Majd szép lassan kezdtem javulgatni. Megtanultam a rohamokat kezelni, végül elmúltak, újra tudtam emberek közé járni, egyedül közlekedni stb. Teljesen ebből az állapotból nem lehet kigyógyulni. Vannak jobb és vannak rosszabb időszakaim, de már nem úgy élem meg, mint pl. 5 évvel ezelőtt. Azt hittem, így eléldegélhetek viszonylag úgy, mint a legtöbb ember. De most visszaestem (megint), de nagyon erősen. Fél évvel ezelőtt vettem észre a változásokat, nem tulajdonítottam neki jelentőséget, gondoltam, elmúlik, majd talpra állok, ahogy szoktam. Kezdődött egyensúlyzavarral, majd néha szédülés, látás problémáim lettek, az ájulásnál már megijedtem. Egyik nap olyan rosszul érzetem magam, hogy az ágyról nem bírtam felkelni, alig tudtam beszélni, a gondolataimat alig bírtam irányítani. Orvost hívtak, injekciót kaptam, és azt mondta, ez pánikroham volt. Meglepődtem, mert a pánikrohamaim nem ilyenek voltak, és a mostani tünetek sem voltak korábban. Jelen pillanatban is zajlanak a vizsgálatok. Pánikbetegség, kevert szorongásos depressziós zavar, agorafóbia. Csak kísérővel tudok közlekedni, de nem mindig sikerül. Folyamatosan szorongok, halálfélelmem van. Egyre elviselhetetlenebb az egyensúlyzavar, mindig valaminek támaszkodnom kell. Zavarnak a zajok, félek, hogy elvesztem a kontrollt. Aggódom, hogy újra át kell élnem azt, amit már 10 évvel ezelőtt átéltem. Sokat gondolkodom azon, hogy mi válthatta ki ezt az erős visszaesést.

1860. Nicki30
2016. nov. 19. 15:38
Aztán lehet nem is pánikbetegség én van. Nem tudom milyen vizsgálatra kéne még mennem. Kértem neurologiára beutalót de még egy hét. Közben lehet elmegyek kardiologiára. Félek hogy a szivemmel van baj. Meg őrjít ez az érzés hogy miért nem múlik már el.
1859. Becky21
2016. nov. 19. 09:54
Ez a baj, hogy gondolsz rá! Verd ki a fejedből, ne az határozza meg a napjaidat, hogy ma volt vagy nem volt! Ezzel idèzed elő. Kösd le magad valamivel. Olvass, sportolj, éld ki a kreativitásod... terel el a figyelmed és próbálj jóval kevesebbett foglalkozni a betegséggel.
1858. Nicki30
2016. nov. 17. 16:40
Az a rossz érzés fél óra vagy kicsit tovább tart de aztán elmúlik. De este addig gondolok rá míg előjön. Nem tudom kiverni a fejemből
1857. Nicki30
2016. nov. 17. 16:20
Az orvos azt mondta az eredmények jók lettek. Naponta többször rámjön ez a rossz érzés és este is alig tudok el aludni. Félek hogy rosszul leszek, hogy a szívemmel vagy a tüdőmmel van baj
1856. beata1985 (válaszként erre: 1855. - Nicki30)
2016. nov. 17. 12:20
Szia!es az orvis mit mond?rendben talalt mindent?mikor nekem elkezdodott ez az egesz szapora volt a pulzusom,nekem is volt mikor fajt a mellkasom,de en inkabb olyan hogyis mondjam,mintha kicsi apro karmok martak volnaa mellkasom,nekem is csinaltak terhelese ekgt,meg szivultrahangot,meg aztis megneztek h nincs e dugulas ott az ereknel.ezek lehetnek paniktunetek is amik neked vannak.nekem nagyon sok tunetem volt/van,van mukor napokig jol vagyok,aztan napokig rossz a kozerzetem,jonnek a fura,ilyeszto erzesek....
1855. Nicki30
2016. nov. 17. 07:19
ziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. 2 honapja kezdödött kb. Olyan mintha a mellkasomon űlne valaki és nehézkés a levegővétel. Van amikor úgy érzem a mellkasom bal fele aztán jobb fele aztán valamikor mintha középen fájna. de nem is az a gond hogy annyira fáj hanem mikor rám jőn ez az érzés rögtön azon gondolkozom rosszul fogok lenni vagy esetleg meghalok. Napi szinten törnek rám akár többször ezek a rohamok. Voltam dokinál aki légzés funkciót csinált, tüdő röntgen, terhelését EKG és 24 òrás EKG. Pánik beteg vagyok vagy nagy a probléma???
2016. nov. 16. 18:02
Sziasztok! Még új vagyok itt párom már több éve pánikbeteg 2 éve voltunk kinenzologusnál pszihologusnál de nem segített neki semmit. Most egy olyan orvost szeretnék felkeresni akinek már itt a csoportban segített és van tapasztalatotok. Egyáltalán hova mennyünk milyen orvoshoz? Válaszokat előre is köszönöm!
2016. nov. 15. 22:51

Most ismét neurológuson gondolkozom, de ő meg elhajtott kiszáradással... Nem tudom mit tegyek, de szeretném visszakapni régi ÖNMAGAMAT. Valakinek van valami segítő ötlete, tapasztalata???

Köszi

2016. nov. 15. 22:49
Sziasztok! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. 37 éves vagyok, több mint egy éve küzdök problémámmal. Tavaly nyáron egy szimpla délután egyedül voltam itthon két gyerkőcömmel, mikor egyszercsak rosszul lettem. Magas vérnyomás, szapora pulzus, lezsibbadás... Mentő, kórház, xsanax... Nem vettem be, mert nem hittem nekik. Azóta voltam pszichiáternél, fél évig szedtem scippát, cipralexet, de abbahagytam mert híztam közel 15 kg.-ot. Azóta sem vagyok sokkal jobban. Belső remegésem szinte állandósult, ugrál főként a lábamban az izom.. Fülzúgásom is már-már idegőrlő. Van akinek hasonló tünetei vannak?
1851. Becky21
2016. nov. 14. 21:12

Bocsi, benazom... :)

Szoval, nagyon regen irtam mar ide, en is panikbeteg vagyok, sajnos mar egy eve.

3 honapon at napi szinten voltak rohamaim, kardiologia, tudogondozo negativ leletet adott megse nyugodtam meg. Minden jel arra utalt hogy ez panikbetegseg. A haziorvos beutalt a pszichiatriara, de nem mentem el, elhataroztam hogy legyozom egyedul! Nos, ugy erzem 90%-ban sikerult. Nehez volt, de amikor ereztem hogy "kozeledik" tudatositottam hogy nincs baj, nem halok meg! Hagytam kicsit sajnalni magam, elvonultam sirni kicsit mert tudtam hogy megkonnyebbulok, aztan mondtam magamnak hogy elek. Nincs baj, elmulik!

De nem csak ez segitett. Parom is mellettem allt. Eloszor megijedt hogy komily baj van. Aztan batoritott hogy nem lesz baj. Aztan kulonbseget tudott tenni enyhe panik/hiszti es komoly roham kozott es ugy is reagalt. Mellettem volt amikor igazan rossz volt, de kozolte velem azt ha csak feleslegesen hergeltem magam. Nem tudok neki eleg halas lenni.

A harmadik dolog ami segitett az a MagneB6 volt.Ez nem reklam, de masfel doboz utan ereztem hogy jobb. Napi 3x2-ot vettem be. Csak vigyazni kell vele mert nagy etvagyat csinal. Este a jobb alvasert pedig Valerianat szedtem. (Elotte Frontint, de feltem hogy raszokok)

Tudom hogy sok psnikbeteg agorafobiaval is kuzd, de nekem megnyugvast jelentett ha van velem valaki vagy nyilvanos helyen vagyok. Gondoltam ha tenyleg lesz valami bajom akkor csak segit valaki.

Szoval nekem ezek segitettek, de a legfontosabb, hogy el hidd nincs bajod!

1850. Becky21
2016. nov. 14. 20:48

Sziasztok!

Mar nagyon regen irtam, en i

1849. beata1985 (válaszként erre: 1848. - 8bb93a72a9)
2016. okt. 31. 13:17
Mibol gondolod?
2016. okt. 31. 09:59
En valoszinu paranoid skizofren vagyok
1847. beata1985
2016. okt. 22. 12:36
Nekem meg van rivotrilom itthon,de a jo multkoraba vettem be egy felet es ra egy fel orara olyan hirtelen melegseg ontott el,a labamtol egesz fel a fejem bubjaig,felek bevenni belole,pedig regen kikor rendszeresen szedtem is volt ilyen erzes,de az orvosom azt lomdta h az a kedelyjavito mellekhatasa,hat ezek szerint a rivotrile volt?nektek volt hasobnlo tunetetek,vagy nem rivotrilt szedtek?
1846. beata1985
2016. okt. 22. 12:32
Jah es ejjel megint alig alszok,parom most mrgy vissza tirezni,meg februar kozepeig kint dolgozik,mar tibb mint ket es fel eve,es ugy erzem mar ezt a keveser nem birom ki...ahh aki nincs ebbe a szarba benne nem tudja mit erzunk mi panikosok....
1845. beata1985
2016. okt. 22. 12:29
Nem tudom h az idotol is,de en eleg szarul vagyok,csak ugy a semmibol jon az erzes az egesz testembe vegigfut,es ugy erzem vegem,meg olyan erzes mintha egy nagy levego gömb lenne a gyonromba...ha nem az egyik tunrt,akkor jon egy masik,sot ha beszelek rola meg olyankor is elojon :-(, deNEM akarok megint gyogyszert,azt gondpltam h majd ha megkuzdok vele sokszor akkor majd egy ido utan abbahagyja...de neha mar ninca erom,a siras kornyekez,kikellni se akarok az agybol...maskor meg vanh napokat is,van h csak orakaat,de olyan vagyok mint regen...ennek mar sose lesz vege...;-( ;-( ;-(
1844. cicus1989
2016. okt. 20. 19:38
Sziasztok! Hogy vagytok?én nem voltam túl jól időjárás megkeseritett!
1843. beata1985 (válaszként erre: 1842. - Viragt)
2016. okt. 20. 19:09
Ne tevesszen meg az irasom,en sem vagyok eros,csak tanacsot adni mindig konnyebb,mint magunknak segiteni.nekem is volt olyan es van olyan,h szabadnapon egesz nap fekszem,van h csak ugy jon h sirjak,nagyon hamar felduhitem magam,sokszor enis meglepodok magamon milyen idegbeteg lettem,sokszor meg a sajt csaladtagjaimhoz sincs turelmem,csak hagyjon beken mindenki...pszihologust nem probaltal?
1842. viragt (válaszként erre: 1841. - Beata1985)
2016. okt. 18. 17:12
Egyaltalan nem hulyeseget irtal csak nekem ez nem megy es az a baj ameg csak a apanik betegseg volt valahogy legyoztem,ugy voltam vele nem tart sokaig kibirom annak ellenere hogy az egesz eletemre hatassal van En mar a 7.gyogyszert szedem,eddig ugy nezett ki segit de nem ..es hat igen nagyon kellemetlen hogy egyaltalan nem kivanom a szexet... de ezr a depressziot nem birom mar elviselni ez sokkal nehezebb de koszonom hogy irsz:) ho olyan emberrel beszelgetni aki tenyleg aterzi .es nagyon szoritok neked is hogy sikeruljon lekuzdened
1841. beata1985
2016. okt. 18. 14:51
Jah es az eszedbe se jusson h nincs ertelme az eletednek,ne engedd h o gyozzon,te vagy az erosebb,pont ez lenne a kulcs h nem lenne szabad figyelembe venni,mert az agyaf erzekeli h megijedsz es azert produkalja.tudom h nehez en se tzdom mindig betartani,de ezt maskepp nem.lehet.enis van h ugy kelek reggel h nah ma vajon milyen napom lesz,vagy ha szedulol akkor nah mar megint kezdodik,ex h mar elegem van,de minnel tobbszor legyozod,egy ido utan megunja...legalabbis en ebben remenykedek.a tudatalatti az mindig dolgizik,hiaba te tudatosan nem agyalsz a problemakon amik elohozzak,ezert is kondjak h nehez legyozni,de sokmindenkinek sikerult,csak kindenki mondja h nehez,de nem lehetetlen....neha van h egy hetig is jo vagyok,azt gondolom h wau talan sikerult,es akkor megint elojon,a tudatalatti az mindig rakontrazik.nah jo sokat irtam,remelem nem hulyesget,en igy latom es erzem
1840. beata1985
2016. okt. 18. 14:42
En seroxatot szedtem reggel.egyet az kedelyjavito,meg rivotrilt a legkisebb mg-osat,abbol is egy tablettat egy nap kettobe osztva,egy fel reggel egy fel delutan,nekem mar ez segitett,es este is volt h jol tudjak aludni,bar ejjel ritkabban jott ran,azt inkabb arra kaptam h az agyam kikapcsoljon,nagyon sokat ss rosszakat almodk,van h sirva kelek fel,de attol nagyon meghiztam es nem szedtem.es amig szedtem a tablettakat a libidom 0volt,es nagyon felejtettem is,en ot honapig szedtem akkor olyan jol voltam h azt hittem eros leszek letenni,az orvos azt h szedjem meg egy honapot rendes adagot es aztan majd csokkentjuk de nem hallgattam ra es egy honapig csak feleket szedtem ahigy mondta az orvos es aztan h ahagyjam el teljesen.szedtem feleket egy honapig,aztan ket hetig negyedet,aztan ket het alatt megint csokkentettem h a delutani negyedet mar nem szedtem,aztan a reggelit is ugy h egy nap igen egy nap nem,aztan ket naponta,harom naponta,de ereztem is a mellekhatasokat.sok helyen olvadtam h honapokig kene ugy szedni h csak fel,aztan honapokig negyed,szerintem en ott hibaztam h tul hamar hagytam el.meg ugye az orvos meg igyis azt mondta h egy honapig fele es aztan semmi.pedig magandoki es nem volt olcso,de kb annyit csinalt h felirta a bogyot es kesz,szoval...tudom barmennyire is nehez amikor rajtad van,csak probald mondogatni h ez csak az agyadban van,csak az agyad csinalja,nekem ez a melyet lelegezz lassan engedd ki nem jott be.nekem is volt kb ket hete egy erossbb roham,ennyire eros nagyon reg nem volt.olyan h mindjart elajulok,mintha szallnek,az agyam tompa,etvagyam semmi,aztan mind momdtam h ez csak a panik,ne engedd magad,pont dolgoztam,elkezdtem a polcokat torolni,raadasul egyedul dolgizom egy boltba....aztan lassan elmult,mintha kettevagtak volna.es hiaba tudja az ember h ez csak panik nem igazi rosszullet,pont ezzel remiszt meg az agy,es ettol jon elo a tobbi mert azon agyalsz h ez biztos az volt?legalabbis nalam ez van....
1839. viragt (válaszként erre: 1837. - Beata1985)
2016. okt. 18. 14:22
Es hogy sikerult a gyogyszereket elhagynod?en 4 eve szedem a nyugtatokat szedtem xanaxot rivotrilt most pedig frontint, mar fuggo vagyok es igy meg rosszabb a helyzet..
1838. viragt
2016. okt. 18. 14:20
Sziaaa ! Koszonom szepen mar ez jol esett :) igazabol velem ugyan ez van csak par nap mulva jon ki rajtam ha valami stressz er,de mar ott tartok hogy minden reggel szorongva kelek ejszaka pedig olyan rohamom volt ,ami eddig meg sosem fizikai fajdalmaim voltak,arra ebredtem es rangatozott a testem,elegge megijedtem, a depressziorol nem is beszelve.Egyszeruen nem latok kiutat kezdek rettegni hogy nem lesz jo vege,ugy erzem nincs ertelme elni es mar nem is igazan akarok.A korulottem levo emberek probalnak segiteni, de ok nem tudjak min megyunk keresztul,ezert gondoltam hogy talan itt tud valaki segiteni!
1837. beata1985
2016. okt. 18. 13:31
Szia viragt!enis jartam orvoshoz,gyogyszert is szedtem,pszihologust sokan ajanljak mivel o feltudja tarni az ugazi gondot ami okozza a panikot.en mar nem szedk gyogyszrrt de meg nem vagyok olyan mint regen,barmennyire is nehez azt hiszem az a kulcsa az egesznke h sajat magunkat kell legyoznunk.a tudatos agyunkkal a tudatalattit ami nagyon alattomos...vannak orak amikor tenyleg ugy erzem magam mint regen,aztan ahigy ezen feleszmelek a tudalatti mar dolgizik is es jonnek a tunetek.ha egy kicsit is felidegesitem magam mar szedulok,probalom nsm figyelembe venni,de olyan is van h csak masnap jon elo,ha nagyobb stressz er talan "meg jol is erzem magam abba a pillanatba",mar panik teren,es van h csak masnap jon elo.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook