Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik pánikbetegségből gyógyultak le tudnák írni, hogy mi segített nekik? fórum

Akik pánikbetegségből gyógyultak le tudnák írni, hogy mi segített nekik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 15. 14:13

A pánik szakmai háttere: szorongásos betegség, a betegek száma hazánkban meghaladja a 100.000-es nagyságrendet is. Két alapvető tünete van:

1. Ismétlődően, spontán fellépő, súlyos félelemmel, rossz közérzettel járó rohamok, melyeket sokféle testi tünet kísérhet, pl. heves szívdobogás, mellkasi fájdalom, izzadás, fulladás, remegés, szédülés, zsibbadás, ájulás érzés, megőrüléstől való félelem és még sok más.

2. CSak bizonyos idő elteltével alakul ki, s a szorongás az újbóli jelentkezéstől való félelem.

38. c8ec504c40 (válaszként erre: 37. - Rescue)
2013. jan. 10. 21:25
Érdekesen hangzik.
37. Rescue (válaszként erre: 36. - Rescue)
2013. jan. 10. 09:16
Bocsi, elírtam a címet... csakragyógyítás.
36. Rescue (válaszként erre: 33. - C8ec504c40)
2013. jan. 10. 09:14

Meditációval. Az új csakrameditáció című könyvet ajánlom.

A högy, a szerző, kb, olyan mint egy pszihológus, rendkívül jól ír, sok páciensét meggyógyította. :)

35. Rescue (válaszként erre: 34. - C8ec504c40)
2013. jan. 10. 09:12
2 nél voltam, egyik sem nyerte el a tetszésem. :D
34. c8ec504c40 (válaszként erre: 32. - Rescue)
2013. jan. 9. 21:52
Pszichológust lehet váltani is :)
33. c8ec504c40 (válaszként erre: 30. - Rescue)
2013. jan. 9. 21:52
A csakráinkat hogy lehet rendbe tenni?
32. Rescue (válaszként erre: 31. - Regin_a)
2013. jan. 9. 19:36

Nekem ezek nem váltak be. Pszihológus egy agyrém volt, neki kellett volna kezelés.

Gyógyszer csak tüneti kezelés.

2013. jan. 9. 19:30

Pszichiáter+logus és gyógyszer

Minden más marhaság

30. Rescue
2013. jan. 9. 18:22
Bach virágterápia, gyógynövényes nyugitabi, állatokkal való foglalkozás, meditáció, csakrarendbetétel. :)
29. megi04 (válaszként erre: 25. - -KisTücsök-)
2013. jan. 9. 17:04
Én csak kazettán,TV.-ben hallottam,esküszöm,gyógyulás volt hallgatni is,a férjem vvégzett agykontrollt,még '91ben.(vagy 192?)na mindegy,ő volt az előadó.Amerre most lakunk,itt 5 évente van 1szer tanfolyam,a tavalyit lekéstem:(( De egyszer csak sikerül!:D
28. c8ec504c40 (válaszként erre: 27. - Luna93)
2013. jan. 9. 16:48
Értem. Akkor sajnos a legelső "szerelmed" miatt alakulhatott ki a pánikbetegséged... szerintem most hagynod kéne időt magadnak.
27. Luna93 (válaszként erre: 26. - C8ec504c40)
2013. jan. 9. 14:54

Az első szerelmem megvert, megcsalt, végül lelépett egy kislánnyal aki szült neki egy gyereket. Az utána lévő kapcsolatom nagyn jó lett volna, csak az akkori páromat én nem becsültem meg. A mai napig visszasírom... ő rá lenne szükségem, de már elcsesztem. :( Utána jött még egy nagy szerelem, aki játszadozott velem... Mikor legelőször kirakott, rá pár napra jött az első rohamom. Csak azért nem értettem a helyzetet, mert nem sírtam utána, nem is viselt meg, inkább csak megkönnyebbültem, hogy vége lett. Ez volt tavaly májusban. Az exemet próbálom visszaszerezni, harcolok érte foggal, körömmel, de eléggé esélytelennek látszik a helyzet. :( Akkor nem becsültem meg, de azóta eltelt egy év, a pánikbetegség miatt megváltoztak a nézeteim, szeretnék neki bizonyítani, de nem tudok. :(

Próbálom elterelni róla a gondolataimat, ismerkedem, találkozgatok fiúkkal, de eddig akik esélyesek lettek volna mindben csalódnom kellett... Ilyenkor meg mégjobban felerősödik bennem az, hogy ex milyen jó volt.

Szüleimmel lakom, de nagyon rossz a viszonyunk, a családomra nem számíthatok, barátaim meg nincsenek. Lámpa mellett alszom már évek óta, függetlenül a pánikbetegségtől.

26. c8ec504c40 (válaszként erre: 11. - Luna93)
2013. jan. 9. 14:42

Ezek szerint veled már megtörtént, hogy rosszul alakult egy kapcsolatot, ill. amiket leírtál, hogy megcsaltak, stb.?


Félsz egy újabb csalódástól?


Ha még friss a dolog, akkor inkább magaddal törődj egy kicsit. Aztán jöhet egy új szerelem. Lehet, hogy villámcsapásként jön, amikor nem is számítasz rá. Lehet, hogy már ott van a közeledben, csak még nem jöttél rá.


Ha most egyedül maradtál, vagy ha az utóbbi időben maradtál egyedül egy kapcsolat után, az éjszakai rosszullétednek lehet ez is oka. Nincs esetleg olyan hozzátartozód, akihez odaköltözhetsz egy kis időre? De még a lámpa melletti alvás is segíthet.


Ha mégis rádtör a pánik rosszullét, próbáld meg kiírni magadból egy naplóba. Vagy olvasni egy jó könyvet. De mindenképp "rábeszélni magadat" arra, hogy "minden rendben lesz", ezen is túl leszel és így tovább :) fő a pozitívabb gondolkodás.

25. -KisTücsök- (válaszként erre: 21. - Megi04)
2013. jan. 9. 14:39

A számból vetted ki a szót! :)

A hangja tökéletes erre, és nagyon jó előadó is. Még ha ismétlésre megyek, akkor is élmény az egész tanfolyam. :)

24. c8ec504c40 (válaszként erre: 16. - -KisTücsök-)
2013. jan. 9. 14:34

Ez így van, ha nem bízik az adott szakemberben, vagy módszerben, az nem is fog segíteni :)


... de van más szakember is... más módszer is, amit ki kell tapasztalni, hogy melyik segít nekünk, s onnantól kezdve már csak alkalmazni kell magunkon.

23. Mari20
2013. jan. 9. 14:22

látom másnak is segitett :)

ezek ingyen vannak, azért irtam ezeket


a többi már húzos anyagiak....


egyébként most találtam egy szuper embert

Szilárd László a neve Út Önmagadhoz könyv irója

de elöször személyesen érdemes megismerni....


tudod drága fokozatai vannak a " fejlődésünknek "

csak kezd el, jönnek az instrukciók, hogy merre menj....

22. Mari20
2013. jan. 9. 14:19

a hit

Balogh Béla tudatalatti 10 parancsolata

fél évig naponta többször ( jelenleg éjjel ez szól )

a pánikbetegséget a félelem okozza

tedd az egyik kezedet a szivedre, és elmúlik

probálgasd

amikor érzed, hogy kezd feltörni az érzés, ne várd meg, tedd az egyik kezed a szivedre, és mélyeket lélegezz....


fejleszd magad , youtoben- sok értékes film van

dr Bakanek György, Balogh Béla, Géczy Gábor

VIGESZ ( Testünk a mi templomunk.....)


én most nem ajánlom a tv-t ott csak a félelmed fog erősődni,


majd ird meg ha már érzed a hatást.

21. megi04 (válaszként erre: 17. - 4b6a2525df)
2013. jan. 9. 14:18
Az a pasi fantasztikus:DDDDD Már a hangja is gyógyít!:)
2013. jan. 9. 14:00

Én is magam elégeltem meg a helyzetet és le akartam küzdeni a dolgot. Hihetetlen, de nekem végül a meditáció segített. Sose voltam az a meditáló fajta és ha nekem mondanak ilyet, h az segíteni fog, lehet melegebb éghajlatra küldtem volna.

Magamnak kerestem előadókat és szép fokozatosan magam léptem a gyógyulás útjára.

Először Balog Béla tudatalatti 10 parancsolata, most az agykontroll segít.

2013. jan. 9. 13:56

1. Pszichológus, aki homeopátiás szerekkel (Schüssler só, stb.) kombinálva gyógyít. Segített, végleges a gyógyulás, nincs semmi visszaesés.

2. Kava kapszula, nagyon nagyon jó. Rendeltem egyet, de mire használtam volna, addigra meggyógyultam. Nézzetek utána a neten nagyon jó. Egy srác is írt itt a hoxán egy pánikbeteges topicban, 3 év szenvedés után a kava segített neki, már az első szem bevételénél!!!!

2013. jan. 9. 13:52
Nekem nem személyes tapasztalatom van, hanem anyukám volt pánikbeteg, mielőtt én megszülettem. Ez a '80-as évek elején volt. Be is került az idegosztályra, ahonnan vagy 30 féle gyógyszerrel engedték haza. Az adott neki erőt, hogy ott volt a bátyám, akit még fel kellett nevelnie. Először csak megjátszotta, hogy jól van. És az orvosok tudta nélkül szépen fokozatosan hagyta el a kiírt gyógyszereket. És tényleg sokkal jobban is lett. Az utolsó vizsgálaton árulta el, hogy csak egy gyógyszert szed - az is véletlenül a leggyengébb volt az összes közül. A végén már azt sem szedte. És teljesen felgyógyult belőle. Azóta egyáltalán nem jelentkeztek nála ilyen panaszok. Utána pedig én is megszülettem, és ez végképp minden ilyen dolgot kivitt belőle. :D
2013. jan. 9. 13:50

Én az agykontollal gyógyultam ki.

Persze nem első alkalommal, többször voltam ismétlőn, de mindig segített. Ma már csak nosztalgiából járok ismétlőre, meg mert szeretem e Domján László hangját:)

2013. jan. 9. 13:46

Mindenkinek magának kell megtapasztalnia azt, hogy melyik módszerre nyitott. Mert ugye nem nehéz belegondolni, hogy ha valaki totál negatív érzésekkel van pl a pszichológus iránt, annak nem fog segíteni semmilyen, általa ajánlott módszer. Ha pedig valaki az alternatív gyógymódoktól idegenkedik elég masszívan, annak se nagyon fog semmi ilyesmi segíteni.


Én leírhatom, hogy nekem nagyvonalakban mankót a homeopátia adott, és a gyógyulást az agykontroll hozta meg, de persze NAGYON DE NAGYON fontos volt egy "belső" átalakulás is, aminek következtében egészen másképp látok dolgokat, másképp vélekedeik róluk és más motivál az életben.


Ezek mellett rendkívül fontosnak tartom a testi-lelki egyensúlyt, ami alatt egészséges(ebb) étkezést értek, rendszeres testmozgást, rendszeres stresszmentesítő technikát (relaxáció, meditáció, ...), és a szervezetünk erősítését (lehetőleg természetes vitaminok, ásványi anyagok, omega zsírsavak, ...).

15. Luna93 (válaszként erre: 14. - Megi04)
2013. jan. 9. 13:44
Voltam már, nem keveset... nem segített.
14. megi04 (válaszként erre: 11. - Luna93)
2013. jan. 9. 13:41
El kellene menned egy pszichomókushoz,esetleg mond meg,ha nem muszzáj,nem szeretnél gyógyszert.Pár beszélgetéssel,lehet,hogy megoldódik,veszíteni meg semmit nem veszítesz!:)
13. c8ec504c40 (válaszként erre: 5. - C8ec504c40)
2013. jan. 9. 13:37

A lenyugtatás alatt nem a gyógyszert értem.

Nekem pl. az segít, ha lefoglalom magam, hogy az eszem ne járjon azon, amitől a frász tör ki.

Persze, előfordul, hogy testi panaszok is társulnak a pánikhoz, nem is ritkán, pl. erős szívdobogás, halálfélelem. Én olyankor emberek közé megyek, mert úgy vettem észre, az egyedüllét csak ront a helyzeten. S magamban "nyugtatom" magam, hogy semmi baj, nem fog semmi történni, minden okés, tehát rábeszélem magam valahogy, hogy újra nyugodt legyek.

Biztos nem újdonság, de sokat segít, ha sportolsz is valamit rendszeresen.

S a leglényegesebb, hogy lefoglald magad, mert ha egy kicsit is elkezdesz unatkozni, vagy tétlenkedni, akkor bizony eláraszthatnak a rossz gondolatok, ha hajlamos vagy rá.

Ja, s ha már végképp nem segít, hogy magadat lebeszéld a pánikról, kérd egy szakember segítségét, vagy egy pszichológusét, vagy egy pszichiáterét. Ez sem szégyen. Van amikor csak egy szakember tud kihozni a mélypontról, mert ő olyan dolgokra (akár múltbéliekre) vezethet rá, amikre nem is gondoltál eddig, hogy a panaszaid hátterében állhat. Nem egy, nem két ember kapta már meg nálunk is a Sine morbo diagnózist :)

12. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Luna93)
2013. jan. 9. 13:36

A kiváltó ok mindegy is, lényeg, hogy a gyógyulás útjára csakis belülről léphetsz rá, külső segtség sajna itt nem sokat tehet... ahogy látom, a többiek is hasonlót írtak.

Sok erőt kívánok!

11. Luna93
2013. jan. 9. 13:34
A pánikom fő oka az, hogy egyszerűen rettegek attól, hogy megkedvelek valakit, és ő nem érez úgy, mint én, nem alakul ki kapcsolat, vagy ha kialakul bármi, akkor megcsal, elhagy. Rohadtul félek ezektől a dolgoktól. A pszichológusom azt mondta társfüggő vagyok. Ha az eszemre hallgatnék, akkor nem ismerkednék, mert még túl gyenge vagyok egy kapcsolathoz, és ha nem úgy alakul ahogy én szeretném, akkor újból sérülök lelkileg. Viszont a szívemnek meg hiányzik a társaság, a bújás, a szeretet, az, hogy legyen kire támaszkodni, legyen kihez hozzábújni, hiányzik egy szerető társ, a biztonság. Hiába ismerkedem, ilyenkor csak megégetem magam... Ez z egyik kiváltó oka a rosszulléteimnek. De szokott olyan is lenni, hogy nem stresszelek semmin és mégis előjön éjjel. :S
10. Luna93
2013. jan. 9. 13:28
Én nyugtatót csak 1 hétig szedtem még az elején. A pánikbetegségem meg már 8 hónapja tart. Semmilyen gyógyszerrel nem élek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook