Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2006. nov. 27. 08:57
raktam fel új képeket az adatlapomra
2006. nov. 26. 22:53
Egyébként konkrétan válaszolva a kérdésedre NINCS HELYI ZSÍRÉGETÉS! Tehát olyan gyakorlatot ne keress, ami a fenekedről eltünteti a zsírréteget, mert nincs!
2006. nov. 26. 22:48

Ha nem fölösleg van rajtad, akkor mi?

Vagy víz vagy zsír vagy izom. Más nem lehet.

Egyébként a kilók nem mondanak semmit. Én 65kg-san anno sokkal-sokkal kövérebb voltam mint most közel a 90 hez.

Akkor kellett minimum 32-es nadrág, most meg a 30-as is éppen nem lötyög. (feltéve ha a combomon feljön...)


Attól hogy lefogytál, még maradhatott rajtad zsír. Izom nélkül szinte lehetetlen teljesen lepucolni minden zsírt. Erre előbb-utóbb úgyis rájössz magad is...


Szóval súlyzó és diéta!

De dobj egy képet és meglátjuk

386. Stero
2006. nov. 26. 15:08
öööh azért nem akarok vastagabb lenni mert én kövér voltam nagyon sokáig ... csufoltak meg mittomén .. szar volt ... ezért most megmutatom magamnak is nekik is, hogy igy van rohadjanak meg ... most én gunyolodok velük rohadt senkiházi banda ... visszakapták a senkiházi szardarabok (elnézést a szóhasználatért) .... jah lehet, hogy anorexiás vok ... adná az ég .... akko biztos nem hinék többet ;) XD --- .... --- .... a a nők véleménye nem érdekel .. ők gunyolodtak velem a legtöbbet... ugyhogy minden vágyam, hogy annyi fájdalmat és bosszuságot okozzak nekik hogy beleőrüljenek ... (dögöljenek meg >:D ) ..... súlyfelesleg sztem már nincs rajtam ... valami feszesitő izé kéne, hogy helyrepofozzam a testemet XD .... :) ... na ezt most jól megmondtam megint!!!!!
385. andy88 (válaszként erre: 380. - Stero)
2006. nov. 24. 18:58
"erösebb nem akarok lenni ... " Ezt most komolyan mondod?! Olyan erős vagy?! Figy, nem vagy anorexiás? Ezt most komolyan kérdezem! :(( Vagy miért akarsz ennyire lefogyni? Ha érdekel, a csajok többségének azért az tetszik, ha van egy kis izom is a pasikon ;))
384. kisgé (válaszként erre: 382. - Stero)
2006. nov. 24. 09:03
Nagggyon laza vagy!:))))
2006. nov. 24. 08:26
pedig tényleg a súlyzós edzés lenne a megoldás. Mint a példád is mutatja, ha nincsen rajtad (elég) izom, akkor egyszerűen képtelen leszel minden zsírt elégetni magadon. Akármennyire is szigorú a diéta... És ne aggódj. Nem olyan könnyű "kétajtós szekrénynek" lenni. Sőt... 1-2 kg izomért is vértizzadva kell küzdeni.
382. Stero
2006. nov. 23. 19:36
kössszzzzz ... majd akkor valamit nyomatok :)
381. kisgé (válaszként erre: 380. - Stero)
2006. nov. 23. 19:14

Szia!


Szerintem kardiózz: gyalogolj, taposs, biciklizz. A súlyzós edzés az pont arra jó, hogy formáld az izmaidat, az lenne az igazi, de ha neked az nem jön be, akkor csinálj bármilyen edzés formát, amit szeretsz. Fogynod már nem kell, csak feszesedned.

380. Stero
2006. nov. 23. 17:46
öööh :) ...igen vékony vagyok ... ugy fogytam le 15-16 kilót, hogy alig mozogtam ... szoval lötyögök kicsit :) .... milyen gyakorlatokat végezzek, hogy ne logjon mindenem? :D .... erösebb nem akarok lenni ... szoval nem fogok sulyzozni .. inkább valmai nyujtó kéne .. fittesitő :D na ezt jol megmondtam .. szoval én jóóó vékony akarok lenni ... igy teccik .. mit tegyek????? milyen gyaxit csináljak hogy formában legyek!????
379. 7130b15964 (válaszként erre: 376. - Stero)
2006. nov. 22. 23:03

177 cm férfi és 62 kiló?! És nem zörögsz?

Szerintem valami nem stimmel nálad a tükörrel. Találkoztam már pár súlytársaddal, de mind soványak voltak és simán elfért rajtuk vagy 10-15 kiló izom anélkül, hogy szekrénynek néznék őket.


Nem lehet, hogy csak alakot kellene formálnod? Talán nem is a fenekeden van több, mint kellene, hanem máshol kevesebb a szükségesnél (izomra gondolok:).


Bár, ha neked a vézna alkat az ideális, akkor fogyózz, de én biztosan nem ezt választanám.

378. andy88
2006. nov. 22. 20:53
Sorry. Az előbb természetesen a * Slimről írtam, nem a drogokról :D Ha meg ki lesz moderálva, akkor ez van :(( Én csak jót akartam...
377. andy88
2006. nov. 22. 20:52

"Elsősorban olyan dolgokról kellene véleményt alkotni, amit mi magunk is kipróbáltunk." Hmmm... nemtom, de nekem nem kell kipróbálnom pl. a drogot ahhoz, hogy tudjam, nem jó... Attól, hogy fogysz vele, még nem biztos, hogy ez a legegészségesebb módszer, nem beszélve arról, hogy hosszú távon nem tartható. Azért egy 40-50 kilós felesleget leadni a *zásokkal :S Mondjuk úgy, hogy elég sok pénz és lemondás kell hozzá, nem beszélve arról, hogy amikor szünetet tartasz, akkor vmennyi úgyis visszakúszik (jó esetben nem az egész :S)...


Virág3: lásd pl. a Scitec jó minőságű, és nem utolsósorban nagyon finom :P termékeit ;)


Stero: van egy tippem: ha nem az izomtól kerek, akkor bizonyára a hájtól :D Bár gondolom, eddig Te is eljutottál már :D Sztem diéta, kardió, meg súlyzós edzés lenne a megoldás, mint minden hasonló jellegű problámára... De Gergőke a szakértő, szal ő biztosan tud konkrétabb tanácsokkal is szolgálni ;))

376. Stero
2006. nov. 21. 18:34
Háááj .... lenne egy kérdésem: hogyan fogyjak fenékből .... (alkatom: 62kg 177cm és férfi vok) .... nekem jelenleg olyan kerek fenekem van ami állitolag nagyon sexy meg minden de én rühellem ... hogyan lehet eltüntetni .... az tuti, hogy nem az izomtól kerek .. nemtom mitől kerek de nekem ez igy nem tecccik :) ... pliz help nekem :D ... köcce
375. Darien (válaszként erre: 373. - Hoxa)
2006. nov. 21. 10:59
Egyetértek. Elsősorban olyan dolgokról kellene véleményt alkotni, amit mi magunk is kipróbáltunk. Mert lehet, sőt biztos, hogy nem ugyanaz az út járható valamennyiünk számára.
374. Virág3
2006. nov. 5. 16:24

Én azért kiváncsi vagyok egy edző véleményére is!

Milyen olcsóbb fehérjére gondolsz?

373. Hoxa
2006. nov. 5. 11:55
Azt hiszem nem Gergőke a kompetens a * diétában, mivel sosem próbálta. A gúnyolódást pedig nehezen viselem.
2006. nov. 5. 11:51

Ha leírom a véleményemet róla, akkor

az úgyis ki lesz moderálva :)


talán ez még belefér: ennyiért (sőt, sokkal olcsóbban) jobb fehérjét lehet kapni.

És egy diétát nem 2 hétre kell tervezni!

371. Virág3 (válaszként erre: 370. - 575e11e2d1)
2006. nov. 4. 19:03

Szia!

A * slimről mi a véleményed?

2006. nov. 3. 13:22

Sokan használják. Egy jó diéta mellett sokat segít.

Diéta és edzés nélkül szinte semmit nem ér.

Egyébként a naplómban írok róla, olvass bele.

2006. okt. 23. 22:50

Szia Gergőke!


Mit gondolsz a Spiropent használatáról? Érdemes? Maradandó fogyás érhető el (odafigyeléssel)?

(25 éves lány vagyok, nem túlsúlyos egyáltalán, de 4-5kg rám férne, szeretnék leszálkásodni, ja és heti 3* edzek, futás+súlyzó, de nem nagyon akarnak a makacs zsírpárnák eltűnni).

368. 7130b15964 (válaszként erre: 367. - 575e11e2d1)
2006. okt. 17. 08:17

Ja, nekem fogynom kellene (sokat), az izmokkal ráérek utána foglalkozni. Most elég, ha arra ügyelek, hogy ne izomból fogyjak, mert azon túl, hogy az sokkal kevesebb térfogatváltozást mutat, még egészségtelen is.


Akkor variálok, kezdem a "normális" arányokkal, aztán változtatgatom, hogy minél kevesebbet stagnáljak. Kezdem 1600 körül, hogy legyen miből csökkenteni később:)


Az eddigiekhez képest sok mozgás hatására egyre több vizet iszok, úgyhogy arra már nem nagyon kell külön figyelnem.


Köszi a válaszokat!

2006. okt. 17. 08:04

Én 40-40-20 arányban eszem

(ch-fehérje-zsír).

De neked nem feltétlenül kell ennyi fehérje, bár ártani nem árt.


Aztán ha megáll a fogyás, akkor csökkentem a ch-t és megemelem a zsírbevitelt (a kalória változtatása nélkül)

Aztán ha megint megáll, akkor megint csökkentem a ch-t, de nem emelem a zsírt. (így csökken az össsz kalória)

2006. okt. 16. 23:48

Ezt találtam az összetételről:


Az ideális táplálkozás során az összkalória 30 %-át kell zsír formájában bevinni, ebből 7 % legyen telített zsír, 13 % többszörösen telítetlen zsír és 10 % egyszeresen telítetlen zsír.



Az összkalória 58 %-át tartalmazza a szénhidrát, de ez a szénhidrát lehetőleg komplex, összetett szénhidrát legyen, melyet főleg zöldségek, gyümölcsök tartalmaznak. Az összkalória 12 %-a legyen fehérje, mely főleg esszenciális aminosavakat tartalmazó összetevőkből álljon.



A napi energiabevitelen belül a helyes tápanyag arányok kiszámításához szükséges a 3 fő tápanyag energiatartalmának ismerete.



1 g szénhidrát 4 kcal

1 g fehérje 4 kcal

1 g zsír 9 kcal energiának felel meg.


Tulajdonképpen elég, ha 1400-1600 kalóriára kiszámolom a fenti arányban, aztán eszerint rakom össze a kajákat?

365. 7130b15964 (válaszként erre: 364. - 575e11e2d1)
2006. okt. 16. 22:34

Az jó, abba azért már elég sok minden belefér.


Elosztása mi legyen, ha a cél nem az izomtömeg növelése (egyrészt úgyis fog nőni a napi torna miatt, gondolom én), másrészt meg a zsírból kellene minél többet leadnom először?

2006. okt. 16. 22:29
1600 körül lehet tartani.
363. 7130b15964 (válaszként erre: 362. - 575e11e2d1)
2006. okt. 16. 22:22

Köszi!


A helyzet, hogy ma logikailag eljutottam odáig, hogy túrót vegyek, csak nem néztem a zsírszázalékát. Így probiotikus(!) zsírszegényt vettem. Amiben kb. 10 gr zsír van 100 gr-ént, úgyhogy legjobb esetben is 10%-os.


Viszont nálam rendre megromlik a túró a hűtőben, mert ahhoz meditálnom kell, hogy túrót egyek, ugyanis annyira sosem üres a hűtő, hogy ne tudnék mást választani...


Holnap torna után leküldök valamennyit. Legfeljebb nem annyira sokat, mert ugye ebben több a zsír.


Most a csirke nyert, nyomelemekben sajtot is tartalmazott (ráolvasztva 2 dkg), de 200 kalórián belül maradtam...


Kb. 1400 kcal-nyi kaját ettem ma. Még ezt kellene belőni, hogy mennyi legyen a végösszesen, ami nem túl sok, de nem is túl kevés.

2006. okt. 16. 21:01

-Nyilván jobb a szőlőcukor az ájulásnál, de szerintem nem fog kelleni.


-a fogyás kulcsa az evés. Egy lightos kaját mindenképpen egyél még az esti játék után.

De akkor már csak fehérjét és zsírt! pl zsírmentes túró, kevés mogyoróval vagy dióval. (Azért ajánlom a zsírmentes túrót -annak ellenére, hogy ez fehérje/zsír étkezés - mert a zsíros tele van telített zsírokkal, míg az olajos magvak sokkal jobb, telítettlen és többszörösen telítettlen zsírokat tartalmaznak.)


Én pl. minden napot 350g 0,2%-os túróval és egy kanál lenmagolajjal zárok (közvetlenül lefekvés előtt).

361. 7130b15964 (válaszként erre: 359. - 575e11e2d1)
2006. okt. 16. 20:50
És nagyon köszönöm a segítséged!!!
360. 7130b15964 (válaszként erre: 359. - 575e11e2d1)
2006. okt. 16. 20:50

Ok. Kipróbálom a reggelire torna verziót. Viszek szőlőcukrot, ha véletlenül a rendszer shut down-olni kezdene. Ha érezhetően esik a vércukorszintem (sötétedik), akkor ugye elájulásnál a szőlőcukor is jobb?


Másik. Este a labdajátékokat játszottunk, kosaraztunk, röplabdáztunk. Utána annyi vizet ittam, hogy egyáltalán nem vagyok éhes. Mennyire jó vagy egyáltalán nem jó, ha nem állok neki enni esti kosarazás vagy torna után?


Szeretném optimalizálni a fogyást, mert sajna van miből...

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook