Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
509. kisgé (válaszként erre: 507. - 575e11e2d1)
2006. dec. 8. 14:41

Szia!


Nyíltan is leírom a márkát: biotech

Erre azt mondják, nem annyira jó. Viszont azt hallottam, az összes allergén anyag fehérje alapú.

508. 575e11e2d1 (válaszként erre: 505. - Mókica)
2006. dec. 8. 13:18

Első körbenn csinálj pár hétig egy átmozgató-teljes test ezdést.


Pl:


mell:

tárogatás 2x10

áthúzás (pull-over) 2x10


hát:

csigás lehúzás 2x10

ülve evezés 2x10


váll:

nyakból nyomás 2x8 (két egykezessel, ülve)

tárogatás 2x12 (fontos a maximális szabályosság)

döntve tárás 2x12


bicepsz-tricepsz, esetleg szuperszettben

bicepsz állva francia rúddal 2x10

tricepsz letolás csigán 2x12

(ezt egymás után pihenő nélkül)


koncentrált bicepsz 2x12

lórúgás 2x12

(egymás után, pihenő nélkül)


fenék-láb:

kitörés 2x20 (lábanként 10)

lábnyújtás 2x15

lábhajlítás 2x15

vádli állva 2xamennyi megy - (közepes súly)


has -szuperszettben:

hasprés 2x amennyi megy

lábemelés 2x amennyi megy


Ez egy teljesen kezdő, alapozó edzésterv.

Edzettségi szinttől függően hamar át lehet térni bontott edzésre (mivel mint látod ez így teljes-test edzés)


Csináld pár hétig, és utána szétbontjuk, berakunk pár alapgyakorlatot (pl guggolás)

Először csináld annak a súlynak a felével, amivel meg tudod csinálni a kiírt ismétlésszámot, és fokozatosan növeld a terhelést.

Gyakorlatok között most fél-1 perc pihenő elég (mivel kicsi a terhelés).


Sok sikert.

Ja, és ügyelj a szabályosságra!

2006. dec. 8. 13:09

Felejtsd el a vércsoport szerinti kajálást. Bullshit az egész... Semmi tudományos alapja nincsen.

Tejsavó a lehető legjobb biológiai értékkel rendelkező fehérjeforrás.

Bár van aki érzékeny valamire (főleg a laktózra), és pattanásosodik tőle. Mint írtam korábban, ebben az esetben váltani kell.



Esetleg megírhatnád a márkát és a termék pontos nevét (akár privát üzenetben).

Elképzelhető, hogy attól van, de kitalálunk valamit.

Orvosok zömének (99%) meg fogalma sincs a helyes táplálkozásról, a táplálékkiegészítésről, és iszonyatos blődségeket tudnak összehordani.

Ha tehetem, akkor messzire elkerülöm őket...

506. kisgé (válaszként erre: 502. - 575e11e2d1)
2006. dec. 8. 09:33

Azt olvastam, a vércsoportom szerint nekem a szójafehérjét ajánlja, a tejsavót tiltja és eddig az utóbbit ittam. Szerinted ez működik?

Most 2-3 hét pihi van, remélem elmúlik, mert nagyon rondán nézek ki!:))))

505. Mókica (válaszként erre: 504. - 575e11e2d1)
2006. dec. 8. 00:24

Tündér vagy:)))

Köszönöm!!:D

2006. dec. 7. 22:55

nincs idő... :(((

Adsz idő, adok segítség


holnap próbálok összehozni valamit!

503. Mókica (válaszként erre: 497. - 575e11e2d1)
2006. dec. 7. 22:26
Nincs segitség:(((
2006. dec. 7. 22:15

Lehetsz érzékeny bizonyos típusú fehérjére.

Meg a tejcukorra is. Figyeld magad, hogy az abbahagyás után elmúlik-e. Ha igen, akkor váltani kell.

501. kisgé
2006. dec. 7. 15:13

Gergőke, vagy akinek van tapasztalata!


Pár hóbnapja elkezdtem fehérje porokat inni. Létezik, hogy allergiás vagyok rá? Kb azóta a szám körül kiütések vannak, elég ronda és semmitől nem múlik el. Börgyógyásznak fogalma sincs. Most kb 1 hete leálltam vele, épp elfogyott és figyelem, elmúlik-e a kiütés!

500. cskata (válaszként erre: 499. - Kisgé)
2006. dec. 6. 09:38

hááát, igen... ismerős...

persze én már arra is gondoltam, hogy a kisebb termeknek nincs lehetőségük edzőt felvenni, aki állandóan ott van és segít bárkinek.. én is egy kis, női terembe járok, és amióta tulajdonos váltás volt, azóta tényleg nincs hozzáértő ember, csak az edzőnek kinevezett (szerintem) recepciós/pultos lány.. mondjuk ő segítőkész, aranyos és mosolygós, de ugyanebbe a terembe jártam már régebben is, amikor olyan csajszi volt az edző, aki valóban értett hozzá - így látom a különbséget, hogyan magyaráz ez a lány az újaknak és hogyan magyarázott az a csaj nekem annó...

próbálkoztam már csilli-villi nagy koedukált edzőteremmel is, ott egy kb. 190 cm-es, nagy vállú-nagy karú tökéletes fogsorú srác volt az edző - de hiába mosolygott kedvesen, nekem pánikszerű menekülhetnékem támadt tőle..:))))))

499. kisgé (válaszként erre: 490. - Cskata)
2006. dec. 6. 09:24
Nálunk, ahová járok, az egyik edző (kb. akkora mint én és fiú) állandóan csak bámul és a műnőket fikázza a közelemben (én nem vagyok az, nyilván azért, de már nem vagyok 16 éves, hogy bevegyem). Majd összeáll a másik 3 edzővel és nevetgélnek valamin. Egyszer kértem segítséget tőle, mondjuk segített, de van egy kiscsaj, úgy néz, hogy kb. menj a p-ba, mert utálok mindenkit és amikor segítséget kértem tőle, közölte, most nem ér rá. Szóval egy kollégám segített a gyakorlatok bemutatásában, aki már 12 éve edz.
498. Mókica (válaszként erre: 497. - 575e11e2d1)
2006. dec. 5. 13:12
Rendben , én türelmes vagyok:) Köszönöm:P
2006. dec. 5. 12:16
legközelebb csütörtökön lesz 5 perc szabadidőm, addig türelem!
496. Mókica (válaszként erre: 494. - 7130b15964)
2006. dec. 5. 01:38

Igen, kg ban már nem akarok változni, meg nem is tudok, csak ha koplalok, majd ahogy elkezdek újra enni it enni, ugyan annyi kilónál kötök ki...

Szal akkor izmozzak:)) Rendben :P Értem:)

Köszike:DD


Viszont igy tényleg szükségem lenne Gergő segitségére...mármint edzésterv terén;)

495. Mókica (válaszként erre: 492. - Mókica)
2006. dec. 5. 01:35
az alakom viszont még NEM tökéletes akart lenni...elirtam bocsika
494. 7130b15964 (válaszként erre: 493. - Mókica)
2006. dec. 4. 23:44

Mit értesz azalatt, hogy nem akarsz fogyni? Nem akarsz kevesebbet nyomni a mérlegen?

Baromira "egyszerű", néhol legyen rajtad több izom, ami segít kalóriát égetni. Több izom, kevesebb háj, ugyanaz a testtömeg, szebb forma. Nagyjából ennyi:)

493. Mókica (válaszként erre: 485. - 575e11e2d1)
2006. dec. 4. 23:32

Ugyan ez a kérdésem itt is, mi van ha én már nem akarok fogyni csak formálódni??? Igy már nem is lesz vékonyabb a lában:???

Az tény, hogy mikor csináltam a * diétát, vékonyabb volt a lábam, de nem koplalhatok egész életemben:(((


Szal azt mondod csináljak izmozást i? hány kilóval akkor és milyen sorozatot?


Segitenél nekem egy edzéstev megirásában amibe mindent beleveszünk, felső-alsó testet is? Persze csak ha nem baj??

Köszike;)

492. Mókica (válaszként erre: 484. - 7130b15964)
2006. dec. 4. 23:27

Húú ez fájt:((( Ne fog elmúlni??ááááá pedig azt hittem.....:'(


De mi van ha én már nem akarok fogyni??? Mármint elégedett vagyok a súlyommal, de az alakom viszont még tökéletes....akkor nem is megy a combirol amire dolgozok???

2006. dec. 4. 15:51

nyújtani pedig fontos. De csak meleg izmot! Edzés előtt még véletlenül sem szabad.

Egy-egy izomcsoport megdolgozása után érdemes nyújtani az adott testrészt.

Sajnos én eléggé elhanyagoltam a nyújtást. Meg is van az eredménye. Merev vagyok, mint egy fadarab. Komoly problémákat jelent pl. a hátam szappanozása . Csak kefével megy :D


Szóval nyújtsatok lányok! (De csak az edzés végén!)


A szaktudásra pedig:

Addig nem lesz jobb a helyzet, amíg a magyar "edzőképzés" színvonala a béka segge alatt van...

Aki tud valamit, az nem az iskolában tanulta, az tuti. Egyedül talán a TF-es nappali tanár/edző szakán van normális képzés ma Mo-n. (A levelező ott is egy kalap szar, nem beszélve a középfokú edzői képzésekről)

490. cskata (válaszként erre: 489. - 575e11e2d1)
2006. dec. 4. 15:39
az a baj, hogy az edzőtermekben gyakran nincs szakképzett edző, csak valaki, akit "kineveznek" annak - de valójában köze nincs az egészhez.. sokszor elnézem ott is, ahová én járok edzeni, hogy ha jön egy új emberke, akkor megmutogatják neki, hogy hogyan kell 1 adott gépet használni, de egyáltalán nem figyelmeztetik a helyes tartásra, légzésre, mire figyeljen oda a gyakrolat közben és hasonlókra... valószínűleg azért nem, mert az "edző" sem tudja - de még csak azt sem,hogy ezek mennyire fontos dolgok! Ja, azt meg még sosem hallottam, hogy a nyújtást akár csak említés szintjén is szóbahozták volna... azért ez elég nagy felelőtlenség szerintem, hiszen valszeg nemhogy nem használ, hanem még árt is az embereknek...
2006. dec. 4. 15:18
Na ja. Nagyon sok embert látok, akik rosszul csinálnak gyakorlatokat. Régebben még szóltam, de volt aki még engem tolt le, hogy minek szólok bele. Azóta csak ha kérnek illetve kérdeznek...
488. 7130b15964 (válaszként erre: 487. - 575e11e2d1)
2006. dec. 4. 14:25
:))) Ja, ebben igazad van. Arra gondoltam, hogy a kitörést könnyű elrontani és ha úgy rögzül, akkor többet árt, mint használ. Persze, egy tükör sokat segíthet (meg egy edző, legalább az elején).
2006. dec. 4. 14:19
Szabálytalanul semmit nem jó csinálni...
486. 7130b15964 (válaszként erre: 485. - 575e11e2d1)
2006. dec. 4. 14:15
Azért a kitörést szerintem csak akkor csináld, ha biztos vagy benne, hogy jól csinálod. Ugye Gergő, az tud kellemetlen lenni, ha valaki sok szabálytalan gyakorlattal erőlteti a térdeit?
485. 575e11e2d1 (válaszként erre: 483. - Mókica)
2006. dec. 4. 14:13

szerintem elengedhetetlen a súlyzós edzés lábra is. Majd fog vékonyodni, ha elkezdesz fogyni!

Alapgyakorlatokat csinálj: kitörés (súllyal!), guggolás (szintén súly segítségével!), lábnyújtás, lábhajlítás.


Ne félj, nem leszel hirtelen húde izmos!

484. 7130b15964 (válaszként erre: 483. - Mókica)
2006. dec. 4. 14:08
Arra részre a pilates gyakorlatok jók, el nem múlik tőle (csak fogyástól csökken), viszont behúzza, úgyhogy kevésbé látszik.
483. Mókica
2006. dec. 4. 13:06

Szia Gergő:)


Elkezdtem megint rendszeresen mozogni, viszont nekem az edzéseimet inkább a cardió teszi ki...

Súlyzózni inkább csak a felsőtestre szoktam, mert a lábaimat már nem szeretném túl izmozni...

A kérdésem az lenne, hogy az nagy baj ha én csak gumiszallaggal és pillatesz karikával csinálok gyakorlatokat lábra? Sok helyen hangsúlyozod, hogy mennyire fontos a súlyzós edzés a cardió mellé. A gumiszalaggal végzek gyakorlatok beszámithatók olyan jellegűnek mint a súlyzós edzések??? Vagy azért csináljak még mondjuk kitörést...stb??? Én tényleg nem szeretnék gépekkel plusszba lábra edzeni...megvan az az alap izmom, ami ha elkezdek eddzeni rá vastagodni kezd a lábam...

Vagy ez csak ilyen kezdeti dolog? Mivel előtte nem volt rendszeresen terhelve, és ezért durran be??

Gondom inkább csak a felső combommal van. Tudod ott a fenék alatt nem sokkal kiáll oldalra, nem vészes, de előtte nem volt, igy zavar.:( És persze a feszesités, formázás lenne még e mellé a cél:)


Nagyon köszönöm előre a segitséget:)


Móki

2006. dec. 4. 12:44
ok
481. cskata (válaszként erre: 473. - 575e11e2d1)
2006. dec. 4. 08:51

köszi a választ!:)

persze szoktam alsó testre is edzeni (nem csak bicikli+futás), csak az lehet, hogy kimaradt a felsorolásból..:)) attól nem félek, hogy feljön egy kis izom - sőőőt, az kimondottan jól néz ki (szerintem), amikor lépésnél klasszul kirajzolódik egy nőnek a combizma és a vádlija!:)

szemezgetek majd a naplódból táplálkozás témában, ha kérdésem lesz, jövök újra!:))

480. 7130b15964 (válaszként erre: 479. - 575e11e2d1)
2006. dec. 2. 12:29
Az emésztőrendszerre gyakorolt hatásuk között biztosan van különbség, pont a felszívódás miatt. Bár, ezt az ember nem különösebben veszi észre, hacsak nem él valami nagy belső életet. Én még nem tudok befelé figyelni, sokszor még kifelé sem:))
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook