Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
419. 7130b15964 (válaszként erre: 417. - 575e11e2d1)
2006. nov. 28. 12:20

Ha végre egyszer eljutok odáig, hogy az izomépítésem eredményességén/eredménytelenségén fogok bosszankodni, akkor feltétlenül megosztom veled:)) Bárcsak már erről diskurálhatnánk!

Egyébként valószínűleg igazad van.

2006. nov. 28. 11:59

Nagyon sokat hallom a következő mondatot:


"én olyan alkat vagyok, hogy soha nem tudok lefogyni"


Nos tapasztalatból mondom, hogy ez nem igaz. Én még nem találkoztam olyan férfival - és itt most azért a férfiakat hozom fel példának, mert náluk könnyebb kézenfekvő célt említeni - ,akinél kemény diétával és kitartó munkával ne lehetett volna előcsalogatni a 6 darab kockát a hasizmon. Nőknél már ez nehezebb dolog. Egy nőnek alapvetően jóval magasabb a testzsír%-a, így náluk, nálatok nehezebben válnak láthatóvá például a kockák. Hozzáteszem egy nő esetében is lehetséges megcsinálni. Csak picit nehezebb.


Szóval fölösleges alkatra, meg hormonzavarra hivatkozni (a hormonzavar valós és létező probléma, de sokkal kevesebb embert érint, mint azt gondolnátok). Nagy valószínűséggel a hozzáállással vagy a diétával van a baj, ha nem kúsznak lefelé a kilók.

2006. nov. 28. 11:53

Egyébként fogyni sokkal könnyebb, mint izmot építeni.

A diétához csak kitartás kell (meg persze helyesen kell csinálni), az izomépítésnél meg még bejátszik egy csomó minden más tényező is (genetika, hormonszintek és egyéb tényezők).


Persze ebben a hozzászólásomban most nem az "átlagemberről" beszéltem.

416. 7130b15964 (válaszként erre: 415. - Kisgé)
2006. nov. 28. 10:51

Ez tetszik, mármint, hogy nem koplalsz és rendszeresen sportolsz.


Fogyni nem könnyű, ráadásul ebben a rohanó világban hozzászokik az ember, hogy mindent azonnal akar. Nem egyszerű megtanulni az embernek önmagával szemben is türelmesnek lenni, normálisan kajálni és mozogni, mert erre mindenkinek egyéni receptet kell kikísérletezni, nem elég csak másolni valakit vagy valamit. Plusz egyfolytában foglalkozni kell vele, mert nem lehet letudni egy sikeres kúrával, a megfelelő életmódot kell kialakítani. Na, ez az, ami tényleg nehéz manapság...

415. kisgé (válaszként erre: 412. - 7130b15964)
2006. nov. 28. 10:40
Miattam ne aggódj, én nem tudok koplalni, meg nem enni, 2,5 éve lefogytam egészségesen, abból jött vissza valamennyi, tudom mit kell tennem.:))))
414. kisgé (válaszként erre: 413. - 7130b15964)
2006. nov. 28. 10:38
Én nem áéllítom be a sorba, vagányak vagyunk, így levelezünk.
413. 7130b15964 (válaszként erre: 411. - Kisgé)
2006. nov. 28. 10:29
Az anorexiások 10%-a férfi és egyáltalán nem aranyos és cuki dolog beállni a sorba, hanem életveszélyes.
412. 7130b15964 (válaszként erre: 410. - Kisgé)
2006. nov. 28. 10:27
Akkor ebben egyetértünk, önmagában a kiló nem jelent semmit. Hasonlóan az S-es meg 36-os sem. Ahány szabászat, meg vonalvezetés, annyiképpen értelmezik ezeket a méreteket. Nem egyszer előfordult már, hogy egy időben hordott ruháimba varrott címkéken teljesen különböző méretek voltak, akár 2-3 méretnyi különbséggel. Biztosan van úgy, hogy az egyik ruhából jó rád az S-es, máshol meg az M-s se túl lezser. Szóval, tényleg jobb, ha arra figyelsz, hogy egészséges legyél és egészséges úton próbáld meg befolyásolni az alakodat, amennyire tudod. És tudd elfogadni, ha valamin nem tudsz annyira változtatni, mint amennyire először elképzelted. Ilyen esetben megalkudni még mindig jobb, mint természetellenes, egészségre káros praktikákhoz nyúlni.
411. kisgé (válaszként erre: 404. - Stero)
2006. nov. 28. 09:49
Stero! Olyan cuki vagy!:))) Az anorexia főleg nőknél van, de beállhatsz a sorba. :)))) Senki nem néz kis hülyének, csak ahogy írsz, látszik, hogy fiatal vagy és bolondos!:))))
410. kisgé (válaszként erre: 401. - 7130b15964)
2006. nov. 28. 09:21
Hát rám soha nem lesz jellemző a vézna jelző, nem az a típus vagyok!:))))) A rugalmas izmos S-sbe maradjunk!:)))) Kb 4 cm felesleg választ el ettől. És azért centit mondok, mert a mérleg gáz!:))))A háj nagyobb és könnyebb, az izom pedig kisebb helyen elvan és nehezebb. Tőlem lehetek 60 kg, ha 36-os a méretem!:)))
409. 7130b15964 (válaszként erre: 407. - Stero)
2006. nov. 27. 21:39

A futás nem rossz ötlet, csak valami olyan ruhát vegyél fel, ami a hasadat jól odafogja hozzád és nem hagyja, hogy a bőröd nagyon rázkódjon. A zsírleszívásnál is fásliznak hetekig, hogy a bőrt ne húzza a gravitáció a súlya miatt lefelé. Talán az infraszaunát sem lenne hiábavaló kipróbálnod. Az is segít rugalmasítani a bőrödet, meg lelkileg is jó hatással lehet rád.


Komolyan mondom, hogy neked kellene valaki, akitől személyes segítséget, tanácsot kapnál, mert nem biztos, hogy egyedül megtalálod a jó utat. A siker akkor a tied lesz, ha elfogadsz egy kis segítséget!


Amit most csinálsz, a napi két szelet kenyér a lehető legrosszabb, amit ki tudtál találni. Ebből brutális hízás lesz a vége, ami le fog teríteni. Ne, csinálj hülyeséget!

2006. nov. 27. 20:55
Sajnos a megnyúlt bőrön csak a plasztikai sebész tud segíteni (bár te még fiatal vagy, elvileg még rugalmasnak kell lennie a bőrödnek). Mennyit fogytál mennyi idő alatt?
407. Stero
2006. nov. 27. 19:41
jah figyeltem az adatlapodat ,,,, faszányosan ki vagy gyurva ...... nah én közelsem akarok igy kinézni ... most tényleg mit csináljak??? fussak vagy mi?
406. Stero
2006. nov. 27. 19:26
nem látszik semmilyen kocka a hasamon .... mivelhogy túl gyorsan fogytam le mozgás nélkül ezáltal a megnyult bőr ülepszik a hasamon meg mindenhol .. nem feszül rám ..(ezt nem én találom ki ezt mondta mindenki még a tesitanáérom is ugyhogy ezt má csak elhittem ...) ... biztos van rajtam zsír ..nem is ez a gond.... hanem hogy ezta bőrt kellene feszesiteni ... ehhez mit kéne nekem tenni??? gyurni nincs lehetöségem pedig elkezdenék valami szálkásitást mert az pont jo lenne ... de áááh ... attol nem dagadnék ... kis súlyokkal sokat ... picsába csak a foci maradt meg a floor-ball ... :(
2006. nov. 27. 19:03

rosszul értelmezed amit mondok. Nem kövérnek fogod HINNI magad, hanem az is leszel. Ugyanis ha kicsit is rosszul csinálod a diétát, akkor az izom fog leugrani rólad (már az a kevés, ami még van), és nem pedig a zsír. Ha pedig nincs izom, akkor nincs ami elégesse a kalóriákat... Ez egy ördögi kör.

Hogy ki mennyire kövér egy csöppet sem függ a súlytól. Láttam én 60kg-s kövér embert is, hidd el!


Egyébként könnyűszerrel megállapíthatod, hogy mennyi zsír van rajtad. Ha 6 kocka látszódik a hasadon, akkor kb 10-12% a testzsírszázalékod. Ha az erek is látszódnak a hasadon, akkor 8% körül lehetsz. Ha "keresztszálkás" a feneked, akkor kb 3-4%.

Viszonyítás képpen az adatlapomon a legfrisebb képen kb 7-8% a testzsírom. És 87kg körül vagyok. Most akkor én kövér vagyok vagy sovány??? Vagy miafene

404. Stero
2006. nov. 27. 18:25
lol .... kövér XD ..... nehogy azt hidd, hogy olyan kis hülye vagyok mint a sok balfasz anorexiás állat aki kövérnek hiszi magát XD .... LOL ..... ez tecccik XD .... sztem a legjobb ha futkorászok mint állat ...
2006. nov. 27. 18:10

attól még kövér leszel 55 kilósan is!

De te tudod...

402. Stero
2006. nov. 27. 17:22
na most biztos én vok a hülye kis pöcs ... XD ... dejo :) ...... sulyzózni nem fogok ... egyrészt nincs mivel ... (könyvekkel nem fogok XD) ..... másrészt meg nem is akarok ..... sulyzóztam régen ...teljesen más testalkat vagyok mint az átlag .... ha súlyízózok csak dagadok mint egy kigyurt állat .. na az meg nem akarok lenni ... tehát akkor magamra maradtam .. azé kössz a segitségetz ...továbbra is tartom a napi 2 szelet piritosomat és addig fogyok amig van bennem élet XD .... (de most komolyan ) .... hmmm ..sztem lemegyek 55-re XD .-... csak mert rohadtul ráérek .. hátha beledöglök XD .... jóvóna :) ......
401. 7130b15964 (válaszként erre: 399. - Kisgé)
2006. nov. 27. 13:58

Azért egy rugalmas, izmos M-es méret még mindig sokkal jobb, mint egy vézna, lötyi S-es. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az összhatást is nézd, ne csak a cetlit a ruha belsejében. Lehet, hogy sokkal jobban jársz, ha erősebb vagy, még akkor is, ha ez pár centivel bővebb ruhákat igényel.

Egy fél év alatt már biztosan látszani fog, hogy kitartóan dolgozol. Tökéletes alak meg nincs is, hacsak nem a gömb, mert ugye annak minden pontja egyenlő távolságra esik a közepétől:))

400. 7130b15964 (válaszként erre: 398. - 575e11e2d1)
2006. nov. 27. 13:54

"Pl. a heti rendszerességgel beiktatott "csaló napok" vagy "csaló étkezések"."


Én rögtön két napot csalok:))) Mert a hétvége nálam a pihenés és mindenevés ideje. Persze, a hét első fele azzal telik, hogy ezt szépen ledolgozzam, de aztán általában úgy belelendülök, hogy a második felében még fogyok. Aztán megint lazítok, még mielőtt nagyon megunnám a sok sportot:)


Persze, nem minden hétvégén eszem magam degeszre, de nem hagyom ki a családi vasárnapi ebédeket, elmegyek étterembe kajálni és a múltkor még egy gesztenyepürére is ragadtattam magam egy cukrászdában. Tök jó volt, mert tudtam, hogy szerdára már úgyse lesz semmi nyoma!


Lehet, hogy ha nem csinálnék ilyen zabaszüneteket gyorsabban haladtam volna, de valószínűleg már fel is adtam volna. A mostani módszerrel meg bármeddig kibírom és egyre jobb formában vagyok. Sőt, már a fél éves, egy éves célok sem tűnnek olyan távolinak. Valahogy ráhangolódtam az egészre.

399. kisgé (válaszként erre: 398. - 575e11e2d1)
2006. nov. 27. 13:20

Köszi szépen! Akkor átállok a heti 3* súlyzóra. Egy testépítő segített a gyakorlatokban, úgy gondolom, az jól megy. Az aerobra meg szükségem van, így is csak heti 1* nyomom, az a lelkemnek kell!:))

A kajálással bevallom elszálltam az utóbbi időben és másfél év alatt visszahíztam egy ruha méretet, ami azért annyira nem gáz, csak szeretnék újra S-es lenni, nem M-es.:)) Most 3. napja szigorkodoma diétában, ami annyit tesz, hogy eszem elég CH-t, fehérjét és a zsírbevitelem az, ami sok volt, most ezt fogom vissza és ha beálltam erre, beiktatom a csaló napokat is, ez úgy 2 hét múlva már el is jöhet. Nem fogok koplalni, napi 6* eszem és jókat, tehát ezen ne múljon.

azért úgy gondolom fél év alatt, már látszódnia kell az eredménynek, nem is tökéletes alak, de valami......

398. 575e11e2d1 (válaszként erre: 396. - Kisgé)
2006. nov. 27. 12:29

A legnagyobb hangsúlyt a súlyzós edzésre kell fordítanod. Hetente minimum 3 alkalommal. Az aerob edzés legyen a bónusz. Az csak arra jó, hogy ne kelljen annyira kevés kalóriát bevinned a fogyáshoz, amivel már-már szédelegnél.

A jó alak kialakításához szerintem ez a prioritás:


Megfelelő étrend(40%), Megfelelő KEMÉNY! súlyzós edzés (40%), Aerob edzés (20%)

(persze a százalékok tekintetében most csak a hasamra ütöttem)


És az eredményeket itt nem hónapokban kell mérni. Évek, hosszú évek kemény munkája. Viszont ha kitartó vagy, akkor biztos a siker.


Egyébként mindenkinél eljön a fejlődés után egy plató. Stagnál a fejlődésben, akármit is csinál. Ezt túl kell élni, nem szabad elkedvetlenedni. Illetve lehet próbálkozni apróbb változtatásokkal. Például ha diétázik az ember és megáll a fogyás, akkor rövid ideig (1-2 hét) vissza kell állni normál étkezésre (pusztán kémia az egész: mivel a szervezetben lecsökken a leptin szint, ezért megáll a zsírégetés). Vagy egy másik lehetőség, hogy napi szinten ingadoztatni kell a kalóriákat. egyik nap pl. 2000 másik nap 2500. Ezzel a módszerrel úgymond "becsapva" a szervezetet. De egyéb más lehetőségek is vannak. Pl. a heti rendszerességgel beiktatott "csaló napok" vagy "csaló étkezések". Ezek is segítenek mind lelkileg, mind fizikálisan.

397. kisgé (válaszként erre: 395. - 7130b15964)
2006. nov. 27. 09:39

Szerintem csak vagány akar lenni, de majd ő megmondja.:)))

Ne aggódj érte, és remélem nincs igazad az aggodalmadban!:))

396. kisgé (válaszként erre: 394. - 7130b15964)
2006. nov. 27. 09:38

Én főleg fogyni szeretnék, zsírt égetni és formálódni. Több mint fél éve gyaloglok és futok, egy gramm se, de egy centi se ment le. Pedig valaminek kéne. A súlyzózás az meg szért van, hogy formálódjak, oké, ezt még nem nyomom olyan rég, hogy látszódjon, de egyáltalán olyan kevés látszik.

Na igen, nem nyomok palacsintát!:))))

395. 7130b15964 (válaszként erre: 393. - Kisgé)
2006. nov. 27. 09:30
Nála, egy picit mást is érzek és félő, hogy igazam van. Nem biztos, hogy egyedül megtalálja a megfelelő utat. Sokkal jobban járna, ha valakit találna, aki segít neki, sok keserű tapasztalattól mentené meg. Nem kell mindent mindenkinek egyedül megoldania, legalább annyira okos dolog segítséget kérni, ha valaki felismeri, belátja, hogy egyedül nem megy neki. Ha ezt egy fiatal teszi, akkor az méginkább érettségre vall.
394. 7130b15964 (válaszként erre: 391. - Kisgé)
2006. nov. 27. 09:27

Majd Gergőke megmondja. De szerintem még, ha mindent nagyon tudományosan jól csinálsz, akkor sem olyan hosszú idő az a két hónap egy nőnél, hogy hatalmas eredményeket várj. Feltételezem, hogy csak természetes úton próbálod növelni az izmaidat;) Meg aztán a kaja is bekavarhat, de azért nem hinném, hogy palacsintával ünnepelnéd az edzés végét:)


Egyáltalán mennyit súlyzózol, milyen gyakorlatokat végzel, mennyit és milyen rendszerességgel (gondolom, Gergőke ezek ismeretében könnyebben fog tudni neked tanácsot adni)?

393. kisgé (válaszként erre: 392. - 7130b15964)
2006. nov. 27. 09:23
Csak egy baja van, fiatal, tudod milyíenek.:)))
392. 7130b15964 (válaszként erre: 390. - Kisgé)
2006. nov. 27. 09:19
Szerintem ebből komoly baja lehet, inkább valaki olyat kellene keresnie, aki személyesen segít neki. Valami el van nála állítódva a nyaka fölött. Először azt kellene rendbe tenni, amíg nincs nagyobb baj. Aztán lehet foglalkozni a lötyögéssel, meg izomzattal és a többivel.
391. kisgé (válaszként erre: 388. - 575e11e2d1)
2006. nov. 27. 09:07

Szia!


Miért van az, hogy fél éve keményen edzek: heti 3-4 aerob edzés volt, most 2 hónapja súyzózom is és alig látszik rajtam. Nem mondom, alakulnak az izmaim, de nagyon lassan! Öreg vagyok, vagy valamit rosszul csinálok?:)))

390. kisgé (válaszként erre: 386. - Stero)
2006. nov. 27. 09:06
Nagyon érett, kiforrott személyiséged van! Komolyan, irigyellek, hogy a bosszú miatt fogytál le!:)))))) A lehető legjobb úton jársz!:)))))
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook